RADIO Sportnieuws Eric de Noorman - De prooi van de rode rots. Hotelhoudster van handtas met 3000 gulden beroofd HANDBOOGSPORT Strijd om Hitiers millioenen DUIVENSPORT Beursoverzicht MARKTBERICHTEN RECHTZAKEN Wat brengt de MAROKKO Vooraanstaand Argentijns jurist gearresteerd Onbekende duikboot bij Gottland waargenomen TUNESIË West-Berlijn en Beieren en brutale familieleden eisen de erfenis op AgenJi Het was een donker persoon geweest met veel pomade in zijn haar en fonkelende ogen, ver klaarde Dinsdagochtend de 72- jarige hotelhoudster mevr. E. C. K. voor de rechtbank te Amster dam, een donkere man, die haar in de nacht van 2 Maart om on geveer half één op de Prinsen gracht haar handtas had ont nomen. Maar of het de 47-jarige havenarbeider W. J. E. uit Am sterdam was, die thans als ver dachte in de beklaagdenbank zat, durfde zij niet te zeggen. Zij kent hem niet. Die avond liep zij, in gezelschap van een man •en een hondje op de Leidse- gracht. Zij kwam van haar we kelijks kaartavondje bij haar zus ter. In haar hengseltas, die zij over de arm droeg, bevond zich een bedrag van ongeveer 3000 en een spaarbankboekje. Zij had haar café verkocht, waarvoor zij 2500 had ontvangen. Sedert er echter in haar pension gestolen werd, durfde zij haar geld niet meer thuis te laten en daarom nam zij het maar met zich mee als zij uitging. Toen zij de brug bij de Prinsengracht was gepas seerd kreeg zij plotseling een hevige klap op haar arm. Van schrik liet zij haar tas op de grond vallen. Zij zag dat een man de tas opraapte en zich snel op een fiets verwijderde. Zij trachtte nog de man te pakken maar deze wist te ontkomen. Behalve mevr. K. werden nog 5 getuigen gehoord. Een chauf feur had die nacht gezien, dat een man zich op de Prinsen gracht op verdachte wijze op hield. Hij herkende echter in verdachte de bewuste persoon niet. Het echtpaar Van C., waar ver dachte wel eens op bezoek kwam, legde echter bezwarender ver klaringen voor verdachte af. Bij het echtpaar kwam ook wel de 51-jarige coupeur A. H. Deze had in het pension van mevr. K. gewoond maar was daar door deze uitgezet, omdat zij hem van diefstal verdacht. Ten huize van het echtpaar Van C. zouden nu H. en verdachte E., die „zwarte Willem" werd genoemd, er over gesproken hebben dat mevr. K. steeds zoveel geld bij zich droeg. Verdachte zou het plan geopperd hebben mevr. K. van dat geld te beroven. Hiervan echter zou mevr. Van C. verdachte hebben weerhouden. Op de avond van de roofover val was volgens het echtpaar Van C. verdachte 's nachts ko men oplopen en zou gezegd heb ben „het is gelukt". Hij had een tas bij zich waarin zich een plasticzakje met geld bevond. Het geld had hij bij zich gesto ken en de andere zich nog in de tas bevindende voorwerpen zou verdachte E. in de kachel hebben verbrand. De coupeur H., die die avond ten huize van het echt paar Van C. sliep, zou door de heer des huizes bij de komst van verdachte E. uit zijn" bed zijn ge haald en ook hem zou de tas met het geld zijn getoond. Verdachte E. ontkende echter DONDERDAG 11 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kamermuziek; 11.45 Causerie; 12.00 Orgelspel; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land en tuinbouwmed.12.35 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Koersen; 14.00 Ca baret; 14.30 Tenor en piano; 15.00 Hoorspel; 16.15 Voordracht en muziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nws; 18.15 Gram.; 18.20 Theaterorkest; 19.00 Gesproken brief uit Lon den; 19.05 Vrouwenkoor; 19.30 Lichte muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.55 Causerie; 22.05 Chansons; 22.40 Sportproblemen; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Gewij de muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram. 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconc.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor de boeren; 12.40 Verv. concert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.45 Strijk orkest; 14.00 Lichte muziek; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lichte muziek; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Koorzang; 17.00 Klankbeeld voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Gr.; 17.50 Strijkkwartet; 18.30 Friese uitz.; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal gesprek; 19.35 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Wedstr.; 21.15 Gram.; 21.49 Alt en piano; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Orgel; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Giam.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelspel; 14.00 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.15 \foor de kinderen; 18.15 Gr.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.45 Ver- zoekprogr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 22.55 Nieuws. die nacht in het huis van Van C. te zijn geweest. Hij hgd die avond rustig in zijn eigen woning door gebracht. Staande voor het getuigen- hekje legden de coupeur H. en Van C. hun tegenstrijdige verkla ringen af, elkaar overredend toch de waarheid te spreken. De coupeur zou zelfs volgens zijn zeggen twee Woensdagavon den op de Prinsengracht hebben gepost .-«m E. te beletten zijn voorgenomen roofoverval uit te voeren. Een nachtportier van een hotel in de Vossiusstraat, als getuige gehoord, had die nacht, kijkende uit zijn raam, gezien dat een man een paar plasticzakjes op straat gooide, nadat hij er eerst geld uit had gehaald. Daar hij dit verdacht vond had de portier de zakjes opgeraapt. Deze lagen nu als bewijsmateriaal op de tafel voor de president. De por tier zeide echter, dat de man in de verdachtenbank niet de per soon was die hij die avond had gezien. In zijn requisitoir schetste mr W. B. J. Aberson uitvoerig hoe het in die nacht in het huis van het echtpaar Van C. moest zijn toegegaan. Ook de heer Van C. is geen onbekende van de justi tie. De officier meende echter, afgaande op de verklaringen van het echtpaar Van C. en de chauf feur, dat het wettig en overtui gend bewijs was geleverd. Daar verdachte reeds dertien veroor delingen op zijn strafblad hgeft staan wegens diefstal mét ge weldpleging, eiste hij een gevan genisstraf van twee jaar met af trek van de preventieve hechte nis. De verdedigster vond de zaak op zijn minst genomen niet rond. De aanwijzingen tegen verdach te zijn nihil. Zij bracht nog een ander ter sprake, die ook in het pension van mevr. K. woont en tegen wie deze ook verdenking heeft wegens diefstal. Deze man zou veel meer aan het signale ment van de getuigenverklarin gen beantwoorden dan verdachte E. Pleitster vond het eigenaar dig, dat het spoor, dat toch ook naar een ander leidt, niet verder is gevolgd. De rechtbank zal Dinsdag 29 Augustus a.s. uitspraak doen. JEHOVA-GETUIGE VOOR HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof heeft Dinsdagmorgen bevestiging van het vonnis van de krijgsraad te velde West, namelijk drie jaar gevangenisstraf geëist tegen de 21-jarige dienstplichtige soldaat bij het regiment geneeskundige troepen P. Bourguignon uit Rotterdam. Beklaagde, die zendeling-evan gelist bij Jehova's getuigen is, had als dienstweigeraar geen uniform willen aantrekken. In dertijd was door de administra tieve rechter uitgemaakt dat B. geen vrijstelling van de militaire dienst kon krijgen. Op een vraag van de president waarom B. geen beroep deed op de dienstweigeringswet, ant woordde deze dat hij dit als evangelist bij Jehova's getuigen niet kon doen. Als hij bij dit be roep ontslagen zou worden van militaire dienst, dan zou hij in- plaats daarvoor meer dan twee jaar de Staat der Nederlanden op andere wijze moeten dienen en dit kon hij niet doen. Volgens zijn zeggen had 'hij met de Almachtige een verbond geslo ten, waarbij hij zich verbonden had al zijn tijd en energie in dienst van God te stellen en dit impliceerde dat hij de Staat niet op de een of andere wijze dienen kon. Beklaagde's raadsman zeide dat er hier te lande ongeveer 150 van deze „full time workers" waren, zodat het Hof hoogstens 3 van zulke gevallen per jaar te •behandelen zou krijlgen. Hij accentueerde B's woorden dat deze geen beroep op de dienst weigeringswet kon doen, omdat deze nu eenmaal zich verbonden had alleen God te dienen. Hij ver zocht het Hof dit geval nader te willen beschouwen en de moge lijkheid van overmacht in aan merking te willen nemen. De president bepaalde de uit spraak op Dinsdag 23 Augustus. ROOF UIT P.T.T.-AUTO IN HOGER BEROEP. Wie is Piet, die ƒ60.000 stal? Opnieuw is voor een Amster dams gerechtelijk college de vraag ter sprake geweest; „Wie is de geheimzinnige „Piet", die op 28 October van het vorig jaar op klaarlichte dag een trommel en een postzak van de wagen langs de bijkantoren in Amster dam?" stal. Voor het gerechtshof ver scheen in hoger beroep de 29- jarige koopman H. E. S. uit Am sterdam, in de Jordaan beter be kend als „rooie Henk", die even als zijn kameraad Frans J. H„ door de rechtbank te Amsterdam was veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek wegens heling van het gestolen geld. De officier die legen Henk vier jaar wegens diefstal had geëist, was alleen tegen het vonnis van Henk is beroep gegaan, omdat volgens hem de diefstal door Henk zou zijn gepleegd. Henk hield ook Dinsdagmor gen voor het Hof vol, dat hij on schuldig is aan deze brutale roof van de geldtrommel en de post zak uit de postwagen. Hoewel hij aanvankelijk had ontkend iets van het geld te weten, heeft hij later en eveneens gisteren voor het Hof toegegeven dat hij ten huize van Frans, geld heeft ge teld, dat afkomstig was uit de postauto. Na ijverig speuren w,as de recherche, dank zij een tipgever, er n.l. in geslaagd te ontdekken, dat bij Frans in een loods een trommel met een groot bedrag aan geld onder de vloer zat verborgen. Met behulp van een politiehond en vingerafdruk ken, kwam men er achter, dat rooie Henk wel degelijk iets van het geld af wist. Hjj wilde niet antwoorden op vragen van de president, wie er bij het tellen nog meer aanwezig waren ge weest. „Ik deed mijn werk en meer niet", zo zei hij. „Als de eerlijkste man van de wereld hebt u een poosje meege teld en bent u, ondanks de dui zenden guldens weer rustig weg gelopen?", wilde de president mr J. Sprey weten,. „Ja", ant woordde verdachte. Ondanks de bezwaren van de verdediger, werd de wegens he ling in deze zaak,veroordeelde Frans als getuige gehoord. „Als de procureur-generaal een getui ge voorbrengt, dan zal het Hof hem horen", zo zei mr Sprey. Frans verklaarde dat de grote onbekende in deze zaak 'n zekere Piet, het geld in een krant ge wikkeld op een avond bij hem heeft gebracht en dat ze het geld direct hebben geteld. Ook nu weer wilde hij niet zeggen wie die Piet was. „Hoe verklaart u, dat rooie Henk aan de bankbil jetten is geweest?" zo vroeg de president. Frans: „Daarover wil ik geen verklaring afleggen." Verdachte Henk vroeg daarop aan de getuige: „Heb ik jou die avond het geld gebracht?" „Deze vraag moet u niet stel len aan de getuige onder ede, laten we in deze zaak fair blijven en Frans niet in moeilijkheden brengen", merkte de president op. Rooie Henk zag toen van zijn vraag af. Na het horen van enkele ge tuigen a décharge, onder wie de vrouw van verdachte, en na het voorlezen van bij vroegere ge legenheden afgelegde verklarin gen van verdachte voor de rech tercommissaris over door hem gepleegde diefstallen door han dig op auto's te springen, be sloot het Hof de zaak aan te hou den tot Vrijdag 23 September a.s. om 10 uur, voor het horen van gisteren niet opgekomen ge tuigen. „Het spijt mij", zei mr W. K. S. van Haastert, de raa.dsman. „Ik had gehoopt, rooie" Henk van daag nog vrij te krijgen, ik zie geen wettig bewijs tegen hem." Hij zag evenwel af van een ver zoek tot onmiddellijke invrij- heidsstelling. Door aanslagen van verzetslie den zijn Maandagnacht in Marok ko twee Marokkanen gedood. Te Agadir schoten verzetslieden op een Marokkaanse functionaris die in gezelschap was van een bloedverwant. De functionaris bleef ongedeerd, doch zijn bloed verwant werd dodelijk getroffen. Te Sadi Fi werd de eigenaar van een tabakswinkel door verzetslie den doodgeschoten. In Casablanca is Dinsdag be kendgemaakt, dat de politie in de maand Juli zes verzetsorganisa ties onschadelijk heeft gemaakt en 43 personen heeft aangehou den die verantwoordelijk worden gehouden voor 76 verzetsdaden in het gebied van Casablanca. Dr. Moises Penchansky, de deken van de orde van advoca ten in de stad Resistencia, is ge arresteerd op beschuldiging van grove belediging van het Argen tijnse staatshoofd. Aanleiding voor deze arrestatie was een verklaring van genoem de orde van advocaten over de politiek van verzoening, welke president Peron sinds de jongste mislukte aanslag tegen zijn be wind zegt voor te staan. 34 Ju risten hadden de verklaring on dertekend. Een Zweedse torpedoboot heeft Dinsdagochtend in de Zweedse territoriale wateren bij het eiland Gottland de periscoop van een niet-geïdentificeerde buitenlandse duikboot Waargenomen. Op dat ogenblik bevonden zich geen Zweedse duikboten in dat gebied. Schepen van de Zweedse marine en vliegtuigen van de luchtmacht hebben de gehele dag vergeefs naar de onbekende duikboot ge zocht, aldus een bekendmaking van de Zweedse militaire autori teiten in Stockholm. In de afgelopen vier weken zijn nu reeds vier maal onbeken de duikboten bij de Zweedse kust waargenomen. Jubileumschieting J. F. de 'Kort. Zondag j.l. gaf de handboogmij „De Zeeuwsche Schutters" uit de Zandstraat een grote jubileum schieting ter gelegenheid van het 60-jarig schutter schap van de heer Jan Francies de Kort, bij de schutters algemeen bekend als „Sies" de Kort. Hoewel hij zijn boog niet meer kan gebruiken uit de vrije hand en hij genoodzaakt is bij het schieten een kruk te ge bruiken, is deze ruim 76-jarige schutter steeds aanwezig op de schietingen in de naaste omge ving. Bij het begin van de schie ting werd hij toegesproken door de voorzitter van „De Zeeuwsche Schutters", de heer Maurice Goethals", die in het kort de schuttersloopbaan van de jubila ris memoreerde en hem namens de handboogmij hartelijk geluk wenste, waarbij hem tevens een prachtige taart werd overhan digd. De algemene staking, die het Tunesische algemene vakverbond dat de aanwijzingen volgt van de nationalistische nieuwe grond wetspartij voor 10 dezer had afgekondigd, is opgeschort, nu het bestuur van dit Franse ge biedsdeel heeft toegezegd het loonvraagstuk in de komende 15 dagen te zullen behandelen. Tussen 'West-Berlijn en Berch- tesgaden woedt sinds drie jaren een papieren oorlog om het over- lijdepsbewijs van Hitier. Helaas schijnt West-Berlijn deze strijd op formeel-juridische gronden 1e zullen verliezen. In het begin van dit jaar had de „Spruchkammer", een instan tie, die men in Nederland niet kent, het kantongerecht te Ber- lijn-Schönéberg verzocht, haar een officiële oorkonde van Hit- Iers overlijden uit te reiken, om dat naar het oordeel van verzoek ster Berlijn, namelijk de rijks kanselarij, Hitiers laatste woon plaats was geweest. De „Spruch kammer" had dit document nodig om namens de stadsregering een proces tegen wijlen Hitier aan hangig te kunnen maken en, in geval vart; veroordeling, de erf genamen cte geldstraffen te laten betalen. De waarde van Hitiers nalatenschap wordt op vele mil lioenen guldens getaxeerd. De familieleden van de overleden dictator hebben de brutaliteit gehad, daarop aanspraak te ma ken! In Berchtesgaden echter stel de men zich op het standpunt, dat niet Berlijn, maar Berchtes gaden de woonplaats van wijlen de „Führer" was geweest. naamde denazificeringsprocessen definitief zijn afgesloten, kunnen familieleden daar- pvincipiëel aanspraak op de bezittingen van Hitier maken, tenzij het parle ment, de „Landtag", aLsnog een wet aanneemt, die de inbeslag neming ervan beveelt. NOG ANDERE SEN. ERFENIS- IN HANDEN DER BEZET TERS. Zojuist heeft nu de hoogste rechterlijke instantie van het land Beieren, het „Oberste Lan- desgericht", beslist, dat het kan tongerecht te Berchtesgaden in dit geval competent is. Het „Lan- desgericht" overwoog daarbij, dat het kantongerecht te Berch tesgaden reeds drie jaar geleden een overlijdensbewijs van Hitier had uitgereikt aan de Oostenrijk se beheerders van vroegere nazi vermogens. Maar die oorkonde is, dank zij Westberlijnse bemoei ingen, reeds lang geleden gean nuleerd en dus ging het ,.Lan- desgericht" van een valse voor waarde uit. In West-Berlijn is men daar over woedend en verwij; men de Beieren, dat zij de zaak onaer alle omstandigheden aan het kantongerecht te Ber;h;esgaden Buiten het „geval-Hitler" zijn in West-Berlijn nog drie derge lijke zaken aan de gang. De „Spruchkammer" heeft een zo genaamd „Sühneverfahren" aan hangig gemaakt tegen Robert Ley, de leider van het „Arbeits- front" der nazis, die zichzelf in de gevangenis van Neurenberg van het leven beroofde; Ley heeft in Berlijn waardevolle percelen grond nagelaten. Een tweede proces dreigt tegen Guenther d' Alquen, de vroegere hoofdre dacteur van het blad der S.S. „Schwarze Kohps", die op het ogenblik in Bremen woont en ook grote bezittingen in Berlijn had. En tenslotte zal er nog een proces "worden gevoerd tegen de dode Eugen Hadamowsky, een van Göbbels voornaamste mede werkers. Van Göbbels zelf kon totnogtoe slechts een buitengoed bij Schwa- nenwerder in beslag worden ge nomen. Göbbels had een enorm vermogen „verdiend", maar waar het gebleven is, is onbe kend. Aangenomen wordt, dat het grootste deel ervan zich in Oo.st-Duit sland bevond. Overigens is er ook over het vermogen van Göring menings verschil tussen West-Berlijn en Beieren. Er zijn namelijk plotse ling bankrekeningen van Göring, ter hoogte van meer dan een half millioen gulden, ontdekt. Deze rekeningen bij Berlijnse banken kwamen merkwaardiger wijze eerst te voorschijn, toen een denazificerings-autoriteit een on derzoek instelde naar mogelijke rekeningen van Hitier. Waarom deze banken verzwegen hebber., dat zij geld van wijlen Göring onder zich hadden, is nog een raadsel. Toen het bestaan van deze re keningen openbaar werd ge willen overlaten, opdat Hitiersmaakt, maakte het land Beieren erfgenamen daarvoor hun aan-1 er onmiddellijk aanspraak op, spraken geldend kunnen maken.omdat Göring door zelfmoord in Gelukkig bevindt zich het Neurenberg is. gestorven en de grootste deel van Hitlers nala-1 beschikking over zijn nalaten- tenschap nog in handen der Wes- schap daarom in Beieren zou telijke mogendheden. Maar daar- j hebben moeten geschieden. Maar naast zijn toch aanzienlijke waar- evenals in het geval van Hitier den voorhanden, die reeds ver- j betoogt West-Berlijn, dat Göring deeld zouden kunnen worden. als minister in de hoofdstad van Daar nu in Beieren, in tegenstel-het land, dus in Berlijn zijn woon- ling met West-Berlijn, de zoge- plaats had. Daarna richtte de burgemees ter van Sas van Gent (het voltal lig college van B. en W. gaf acte de présence) zich tot de jubilaris, die o.m. opmerkte, dat het hem een groot genoegen was dat een inwoner uit zijn gemeente dit bij zondere jubileum mocht vieren. De gemeente Sas van Gent toont belangstelling deze oude sport in ere te houden door het verlenen van een subsidie als tegemoetko ming in de vernieuwingskosten. Namens de gemeente bood de burgemeester de jubilaris een prachtig bord aan met het ge meentewapen, de symbolen van de handboogsport, alsmede naam van de jubilaris en datum. Een prachtig stukje werk, dat geheel in een plaatselijke fabriek is ver vaardigd. Als laatste spreker werd door de heer R. Begheijn namens de afd. Zeeuws Vlaanderen van de Zeeuwsche schuttersbond de ju bilaris gecomplimenteerd. Als herinnering aan dit jubileum werd hem namens de bond een medaille aangeboden. Hierna dankte de jubilaris de sprekers en de aanwezige schut ters voor de hartelijke woorden en de stoffelijke blijken van be langstelling hem deze dag be toond. De uitslag van de schieting luidde als volgt: Hoogvogel en medaille: K. Le- reux te Ertvelde (B.); zijvogels en medaille: Cur. de Mijs te Boschkapelle en O. Dehert te Zelzate (B.); kallen en medaille: Jos. van Esbroek te Sluiskil en Ed. Kaas uit de Zandstraat; me dailles in spel: Aug. van Looy te Assenede (B.), P. Steijaert te Graauw en J. F. Steijaert, even eens te Graauw. Een door een brouwerij be schikbaar gestelde beker werd verschoten op de meeste vogels. Twee schutters, n.l. C. Westdijk te Ovezande en J. F. Steijaert te Graauw, hadden kans gezien om ieder 4 vogels af te schieten. Hiervoor werd gekampt op vijf schoten. Als overwinnaar kwam hierbij uit de strijd de ruim 70- jarige J. F. Steijaart van „De Friezen" te Graauw met 3 pun ten, terwijl C. Westdijk 1 punt be haalde. PRIJSVLUCHT UIT ARRAS. „Combinatie Boschkapelle- Hengstdijk". Oude duiven: Snelheid eerste duif 1254 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 865 m. 1. A. de Loos (H.); 2. J. de Valck (B.)3. L. Lauret (B.): 4 en 10 A. Stallaert (B.)5. J. van Hooven (B.); 6. L. van Belle (H.); 7. J. de Rijk (B.); 8. J. de Bak ker (H.); 9. E. Boeijkens (H.). Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1165 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 767 m. 1. L. Lauret (B.); 2. F. Vaal (H.); 3. P. van Gassen (H.); 4. J. Col- let (H.); 5. E. Bilterijst (B.); 6 en 8 J. Boeijkens (H.); 7. J. Belle (H.); 9. A. de Loos (H.); 10. E. de Kort (H.). Sociëteit Rapenburg. Deelname: 37 oude duiven en 70 jonge duiven. Snelheid eerste oude duif: 1259 meter. Laatste prijswinnen de oude duif: 908 meter. Snelheid eerste jonge duif: 1191 meter. Laatste prijswinnen de jonge duif: 855 meter. Oude duiven: 1. J. de Theije; 2. J. Fruijtier; 3. A. Jacobs; 4. J. Duerinck; 5. R. Peersman; 6. J. Fruijtier; 7. R. Peersman; 8. J. Duerinck; 9. J. de Theije; 10. J. Fruijtier, allen te Stoppeldijk. Jonge duiven: 1. J. Boogaert; 2. J. de Maagt; 3. en 4. J. Boo gaert; 5. P. van Damme; 6. en 7. A. Ongenae; 8. C. Vereecken; 9. A. Ongenae; 10. V. Kool, allen te Stoppeldijk. .Steeds Sneller" IJzendijke. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1066 m per minuut. 1. 4. en 10. P. Hamelinck; 2. en 5. W. van der Slikke; 3. E. Mol- let; 6. H. Groosman; 7. Th. Gru- son; 8. A. de Smet; 9. C. de Put ter. Oude duiven: Snelheid 1153 m. 1. 3. en 4. C. de Putter; 2. R. Wil- lems; 5. C. Neijssen; 6. A. Mus- sche; 7. R. Willems; 8. L. Jau- motte; 9. J. van de Broecke; 10. H. Grossman. 13. Zonder ook maar iets van Erwin's drak- kar te ontwaren, va ren zij rond. „De anderen hou den zich natuurlijk aan de gemaakte af spraak," zegt Eric. „Zü zullen met 'n gro te boog terugvaren en dan aan de andere kant van dat eiland landen. Wij moeten dus het eiland zien te bereiken." De dag verstrijkt, de nacht daalt over hen en daarna breekt er weer een dag aan. Eric heeft een roei riem van Svein overgenomen en met zijn tweeën is het lichter werk. Axe zit somber op de uit kijk. De stemming van de drie man nen is verre van vrolijk en geen wonder, want nog steeds krijgen KANOTOCHT VAN NEDER LANDSE AMBASSADEUR IN CANADA BIJNA TEN EINDE. De kanotocht van de Neder landse ambassadeur in Canada, A. H. J,. Lovink, over de Chur- ohillrivier in Noord-Saskatche- wan is bijna geëindigd. Ambas sadeur Lovink maakt de 450 mijl lange tocht in gezelschap van vijf andere vooraanstaande personen, onder wie de president van de Canadese maatschappij voor bankbiljetten, Dennis Coolican, de voorzitter van de commissie voor defensie-onderzoek, dr. O. M. Solandt, en de opperbevel- rebber van het prairie-comman do van het Canadese leger, gene- raal-majoor N. E. Rodger. Functionarissen van de Hudson Bay Company te Winnipeg deel den Maandag mee bericht te heb ben ontvangen, dat de kanovaar ders de Pelican Narrows zijn ge passeerd en verwachten Zater dag in The Pas, Manitoba, aan te komen. De kanotocht werd 16 dagen geleden te He a la Crosse in Saskatchewan begonnen. z\j geen land in zicht en honger en dorst beginnen deerlijk te kwellen! Wolf, de hond, heeft het ook zwaar te verantwoorden. Af en toe uit hij een onrustig gejank en kijkt zjjn metgezellen vragend aan. Eensklaps verschijnen er meeu wen in de lucht, die in grote krin gen om het bootje heen blijven cirkelen. „Dat betekent, dat er land in de buurt is," zegt Eric en dat doet nieuwe hoop ontstaan. Hongerig slaat Svein de meeu wen gade, die over zijn hoofd heen scheren. Hij staat op en slaat met zijn roeiriem naar één der vogels. Het bootje begint vervaarlijk te wankelen. „Niet doen!" waarschuwt Eric. „Zo dadelijk slaan we nog om!" „Laat mij maar begaan, Noor man!" bromt de lange Sakser, ter wijl hij andermaal met de riem omhoog mept. Maar de honger laat hem zo'n felle uithaal maken, dat hij op het wiebelende bootje zijn evenwicht verliest en over boord slaat WOENSDAG 10 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Hit-Parade". Afbrokkelende markt, Scheepvaart flauw. In navolging van Wallstreet had ook de Amsterdamse effec tenbeurs gisteren een vrij zwak verloop. Vooral de scheepvaart sector gaf van een beslist flauwe stemming blijk. Als oorzaak noemde men de gedaalde index cijfers van het steenkolenvracht- vervoer. K.N.S.M. had de leiding met een daling van 4% punt. De overige soorten 2 tot 4 punten lager. Ook de internationale indu strieën lagen gedrukt. Reeds bij opening werden verliezen geno teerd van 2 a 3 punten en later op de middag brokkelden de koersen nog enigszins verder af. Kon. Olie verliet de markt op 635 (639). A.K.U. moest de Maan dag behaalde koerswinst vrijwel geheel prijsgeven en daalde 4% punt tot 350%. Philips en Uni lever circa 2 lager. De handel in deze papieren had zeer weinig om het lijf. Ook de locale indu striefondsen vertoonden over wegend nadelige verschillen. De cultuurmarkt kon het aan vankelijk aardig bolwerken, doch toen de flauwe stemming elders aanhield ging het opnieuw de be nedenwaartse richting in. Am sterdam Rubber noteerde tijde lijk 4 punten lager op 139, doch toen men kennisnam van de zeer vaste stemming op de hoofdste delijke rubbertermijhmarkt her stelde de koers zich tot 141. H.V.A. en Verenigde Deli per saldo circa 3 lager. Vorstenlan den, die Maandag de grootste in dividuele omzet hebben behaald, t.w. 381.000 op een totaal van 4,8 millioen, verloren Dinsdag 2 punten en sloten op 51%. Guldenbeleggingen stil en een kleinigheid lager voor de Staf- fellening. Dinsdag werden certi ficaten Aeroquip ter beurze ge ïntroduceerd tegen een afgifte- prijs van 15% dollar. Prolongatie 2% procent. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 632—625 A.K.U. 345—347 Philips 443%—446 Unilever: 461—465 Vorstenlanden: 48—51 slot 49% slot 629 slot 347 slot 446 slot 465 (634%) (350% J (448%) (467%) 51%) VEEMARKT ROTTERDAM. 9 Augustus. Op de veemarkt waren in totaal aangevoerd 5332 dieren, zijnde: 1592 vette koeien en gebruiksvee, w.o. 821 t.b.c.-vrij; 394 vette- en graskalveren, w.o. 113 t.b.c.-vrij; 286 nuchtere kalveren; 185 var kens, 304 biggen, 105 paarden, 97 veulens, 454 schapen of lamme ren, 21 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien 22,72; vette kalveren ƒ2,10—ƒ2,75; Slacht- paarden 22,15, alles per kg. Graskalveren 270400; Nuchtere kalveren 5270; Biggen 4050; Veulens ƒ250 —ƒ450; Schapen 90ƒ130; Lammeren 75ƒ105; Melk- en kalf koeien 7751050; Vare koeien 550720; Vaarzen 600825; Pinken 375525. Overzicht: Vette koeien: aan voer iets meer, handel traag, niet geheel prijshoudend, enkele pri ma's boven notering. Vette kal veren: aanvoer als vorige week, handel willig, goed prijshoudend. Graskalveren: aanvoer gewoon, handel stug, iets teruglopende prijs. Nuchtere kalveren: aan voer iets kleiner, handel kalm, prijs ongewijzigd. Biggen: aan voer ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. Slachtpaardenaan voer als vorige week, handel stroef, ruim prijshoudend. Veu lens: aanvoer iets minder, han del willig, iets stijver in prijs. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel tamelijk, schapen iets minder in prijs; lammeren ongewijzigd. Melk- en kalf- koeien: aanvoer korter, handel kalm, prijzen constant. Vare koeien aanvoer'-als vorige week, handel slepend, niet_geheel prijs houdend. Vaarzen: "aanvoer iets minder, handel stil, iets minder in prijs. T.b.c.-vrij: in het ver volg geen opgave meer.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3