Uit de Provincie PITTIG s mistêma Binnenlands Nieuws EEN BEETJEVERLEGEN Hel gestolen vliegtuig Juist nu De Kabinetsformatie in Indonesië Heden vermoedelijk 24-uurs staking in Amsterdamse haven Premier Van Pakistan afgetreden De Duitse ondernemers moeten zelf loonsver hogingen aanbieden een half zware Van Ne!Ie! AXEL. Treinongeluk bij Rugby Franse gebieden aan Zuidpool in Franse Unie BALDADIGHEID HAD ERNSTIGE GEVOLGEN. Amerikaanse vrachtauto in brand gevlogen Franse legatie te Djeddah aangevallen Franse patrouille in hinderlaag in Algerië Critiek op export Duitse steenkool KAMERLEDEN GAAN ZEEUWSE VLSSERIJ- PROBLEMEN BESTUDEREN. Op Donderdag 8 September a.s. zal een groep van 45 leden van Dreischor en de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, welke kwestie zo hoog gerezen is dat de rijksdienst thans de bemiddeling van de de Eerste- en de Tweede Kamer gommtesaris van de Koningin in een rondreis maken langs de Zeeuwse visserhavens om zich te doen voorlichten over de visse- rijproblemen. Dit bezoek wordt georgani seerd door de stichting van de Nederlandse visserij, in samen werking met o.m. de vereniging tot bevordering der Zeeuwse vis- serijbeiangen, de ,,Zevibel". Er zal eerst in Middelburg een bij eenkomst. worden gehouden ter behandeling van de genoemde problemen, waarna in Veere zal worden geluncht. Dit parlemen taire bezoek zal voor een groot deel zijn gewijd aan de visserij problematiek rond het drie-eilan denplan, bij de uitvoering waar van gelijk bekend de vis sershaven van Veere zal moeten verdwijnen. ONENIGHEID OM EEN BUKGEMEESTERSWONING. Er is grote onenigheid ontstaan tussen, het gemeentebestuur van DE NATIONALE RECLAS- SEKINGSDAG 1955. De nationale reclasseringsdag wordt dit jaar gehouden op 1 Oc tober. De actie voor de inzame ling, die dit jaar voor het reclas- seringswerk wordt gehouden loopt dit jaar van 19 September tot 2 October. De affiche voor de ze actie toont een beschermende hand en een wijzende vinger, die de aandacht richten op de toe komst van de man, die zo juist de celdeur achter zich heeft horen dichtslaan. De reclasseri n gsver en i g i n gen gaan er van uit, dat als de delin quent zijn straf heeft gehad, het een zaak van eenvoudige recht vaardigheid is dat hij weer een kans krijgt een plaats in de sa menleving te heroveren. Het val len is erg, maar veel erger is het blijven liggen en het is ons aller opdracht anderen te helpen bij 't opstaan. De huidige tijd heeft ons geleerd veel te vergeven. Ook de veroordeelde heeft daar recht op, aldus de reelasseringsverenigin- gen. d»' Premier Mohammed Ali van Pakistan js Zondagavond afge treden. Het ontslag volgde kort na de weigering van de parlemen taire fractie van de Moslem Liga hem te aanvaarden als partijlei der. I)e parlementaire fractie koos in zijn plaats als partijleider de minister van Financiën, Choudri Mohammed Ali, en machtigde hem met de oppositiepartijen te onderhandelen om te trachten n wertemeerderheid in de grond wetgevende vergadering te ver- krijgen. Eerder op de dag hadden lei ders van de Moslem Liga de lei der van bet Awami-ver bond, de oppositiepartijHussain Suhra- wardy uitgenodigd Mohammed Ali te vervangen als premier. Suhrawardy zou deze uitnodi ging hebben aanvaard en volgens kringen in nauw contact met de Moslem Liga zou de nieuwe par tijleider, Cboudri Mohammed Ali, onmiddellijk beginnen met Suh rawardy. De Duitse werkgevers dienen zelf voor te gaan met voorstellen tot nieuwe loonsverhogingen, zo heeft de president van het fede rale verbond van Duitse onder nemersorganisaties, dr. Paulssen, verklaard. In het aangezicht van de nieuwe loonactie, die door het opleggen van verscheidene loon- contracten is aangekondigd, die nen volgens Paulssen de indus triëlen bet initiatief te nemen om de onvermijdelijke verhogin gen zonder de gebruikelijke strijd en stakingsdreiging door te voe ren. Paulssen waarschuwde de ondernemers er tegen de onder handelingen met een afwijzing van elke- verhoging te beginnen, zoals in het verleden veelal het geval was. Veeleer moeten de ondernemers tonen, dat zij be reid zijn de arbeiders mede pro fijt te laten trekken van de gun stige conjunctuur. De aan te bie den loonsverhogingen dienen vol gens Paulssen evenwel hun grens te vinden waar zij prijsverhogin gen ten gevolge zouden hebben. Verbeteringen in de productie en gestegen productiviteit maken volgens Paulssen een loonsverho ging mogelijk in verscheidene branches. Daar andere branches evenwel in een minder gunstige situatie verkeren moeten de vak bonden rich volgens Paulssen de nodige matiging opleggen. Zeeland en de Provinciale Staten van Zeeland heeft ingeroepen. De gemeenteraad van Drei schor besloot enkele jaren gele den tot de bouw van een ambts woning voor de burgemeester. Als bouwplaats koos men de fun deringen van het kasteel Winden burg, eertijds de zetel van de edellieden van Bourgondië en Kleef. Het kasteel werd in 1837 afgebroken. E>e rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek overweegt echter in haar binnen kort aan te vangen onderzoek te onderwerpen en een passende omlijsting te geven aan de in gang van het dorp. Deze week is echter de bouw van de burge meesterswoning gegund. Alle protesten van historici ten spijt, zal de bouw voortgang vinden, in- .dien geen verbod van overheids wege komt. Dit eventuele verbod zal zeer moeilijk blijken daar twee jaar geleden de burgemeester zelf Monumentenzorg van dit voorne men op de hoogte stelde, waarop geen bezwaren van deze dienst werden ontvangen. WEGSCHAP WALCHEREN WEIGERT OVERNAME VAN WEGEN. Het dagelijks bestuur van het wegschap Walcheren heeft het college van beheer, dat Woensdag a.s. zal vergaderen, voorgesteld in beroep te gaan bij de Kroon teneinde gedaan te krijgen, dat een aantal wegen op het eiland alsnog voor rekening van de her verkavelingscommissie Walche ren in een behoorlijke staat wordt gebracht. Men is van mening, dat deze wegen ten onrechte door Ged. Staten op grond van de her- verkavelingswet Walcheren zijn goedgekeurd en daarna aan het. wegschap zijn overgedragen. Op verscheidene wegen is vrijwel geen verharding aanwezig, het geen moet worden toegeschreven aan het feit, dat een uit technisch oogpunt noodzakelijke tweede oppervlaktebehandeling achter wege is gebleven. Bovendien, zo meent het wegschap, heeft het onderhoud van wegen, welke aanvankelijk misschien nog wel een behoorlijke verharding had den, niet die aandacht gehad, welke redelijkerwijs in het be lang van de instandhouding der wegen kan worden geëist. Een shag waar pit in zit krachtig en met een opwekkend aroma. Daar vaar je wel bij Uit de fabriek waar ook de. bekende zware shag vandaan komt Geslaagd. De heer A. Brevet, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, slaagde Zaterdag te Wa- geningen voor de akte Landbouw kunde 1. o. stelling gereed? Dinsdag definitieve samen- definitieve samenstelling van 't kabinet gereed komen en Don derdag denkt de formateur te rapporteren aan vice-president Hatta, Zoveel mogelijk partyen. Kabinetsformateur Harahap (Masjumi) heeft Vrijdag over leg gepleegd met de P.N.I., de Nahdatul Ulama, de P.S.I.I. (verenigde Islamietische partij), de Partai Indonesia Raya en de Partai Buruh (arbeid). Hij legde deze partijen (het kabinetspro gram voor, dat hij had overge nomen van de drie overige forma teurs. Harahap zeide, dat het program geen moeilijkheden op leverde; wel echter zijn moeilijk heden verbonden' aan de samen stelling van het kabinet. Uiter lijk Zondag zouden de partijen antwoorden; Dinsdag kan de Nabij Rugby zijn Zondagmid dag de locomotief en zes wagons van de sneltrein van Manchester naar Londen uit de rails gelopen. De machinist werd gedood en de stoker gewond. Volgens de laatste berichten werden twintig tot dertig passa giers met lichte verwondingen voor behandeling naar een zie kenhuis overgebracht. De mees tal kanden later de reis voort zetten. De zon brandde op het dak van het gerechtsgebouw. Buiten had iedereen vacantie, maar door de lange gangen bewoog zich de tra ge massa dergenen, die loom wa ren van verlangen naar zalig niets doen. Slechts de plicht hield hen enigermate in beweging. De jongeman, die als eerste de zaal werd binnengeleid, ant woordde wat schuchter toen zijn naam werd afgeroepen. Hij was één van de velen, die als bestuur der van een tweewielig rijwiel daarmede hebben gereden over de voor het openbaar verkeer openstaande rijweg, zulks terwijl zij verkeerden onder zodanige in vloed van het gebruik van alco holhoudende drank, dat zij niet in staat moesten worden geacht hun rijwiel naar behoren te kun nen besturen. De pers zat met het gescherpte potlood boven het papier om het vonnis te noteren. Want verha len zitten er niet in, in zulke za ken. Doch zie, daar begon de schuchtere jongeman te praten, ondanks de warmte. „Ik moest naar mijn meisje, edelachtbare", zei hij. „Ga je je dan eerst bedrinken, vóór je naar je meisje gaat?", informeerde de rechter. „Nee meneer", antwoordde de jongeman. „Maar ik ben nogal verlegen. Daarom heb ik eerst 'n paar glaasjes bier gedronken". „Dacht je je liefdesverklaring vlotter te kunnen afleggen als je eerst wat alcohol naar binnen hebt gegoten?", vroeg de officier geïnteresseerd. „Nee meneer, dat was al achter de rug", zuchtte de jongen. „Maar ik moest die avond voor het eerst naar de schoonouders. En omdat ik nogal zenuwachtig ben en ver legen, dacht ik, laat ik er maar 'n paar nemen. Dat praat vlotter". „Heb je d'r vanmorgen ook een paar genomen, voor je hier kwam?", vroeg de rechter. „Nee meneer, vandaag niet". „Maar heeft dat middel gehol pen?", vroeg de officier. „Daar ben ik eigenlijk echt nieuwsgie rig naar. Ben je als een vlot cau seur daar bij je a.s. schoonouders binnengestapt?" „Nee edelachtbare, zo ver ben ik niet gekomen. Want onderweg er naar toe kreeg ik de bekeu ring. Ik stond nog met de agent te praten, toen dat meisje er aan kwam fietsen om te kijken waar ik bleef. Nou, ze had 't met een in de gaten hè". „Je hoeft niet meer te komen", riep ze. „En nou heb ik een bekeuring en ik ben het meisje er bij kwijt". „Kom, kom", troostte de officier, „misschien komt het nog wel in orde. Ben je mal. De tijd heelt alle wonden". „Ik weet 't niet. Ik weet 't niet", deed de jongen bedacht zaam. ,,'t Is ook wel een moei lijk parket. Drink je niet, dan lukt het niet, omdat je niet aan de woorden kunt komen. Drink je wél, dan lukt het niet, omdat je gedronken hebt". Officier en rechter voelden dat aan. Veertig gulden boete werd het. Met veertien dagen tijd voor hoger beroep en de beste wensen voor de toekomstige liefde. W. H. H. Harahap wil proberen zoveel mogelijk partijen zitting te ge ven in het kabinet, teneinde een rustige atmosfeer te scheppen voor de verkiezingen. Hij zou Zaterdag nog meer partijen raadplegen, o.a. Partai Rakjat Nasional. De Partai Buruh verklaarde zich bij monde van Tedjasukffta- na bereid zitting te nemen, hoe wel zij nog een tweede overleg wenst. De Nahdatul verklaarde zich via Dachlam bereid zitting te nemen op voorwaarde dat ook de P.N.I. zetels heeft. Andere partijen, waarmee overleg ge pleegd was, wensten zich niet uit te laten. De Franse nationale vergade ring heeft Vrijdag haar goedkeu ring gehecht aan een wetsont werp betreffende het opnemen van de Franse gebieden in het Zuidelijke deel van de Grote Oceaan en aan de Zuidpool als een zelfregerend gebied in de Franse Unie. Het nieuwe gebied omvat de Kerguelen en Crozet eilanden groepen, de eilanden St. Paul en Nieuw-Amsterdam en Idelieland op het Zuidpool-vasteland. DRIE DODEN EN EEN ZWAAR GEWONDE BIJ AUTO ONGELUK. In de nacht van Zaterdag op Zondag is er op de Graafse weg bij het Maas-Waalkanaal een ern stig auto-ongeluk gebeurd, dat aan drie personen het leven heeft gekost. De slachtoffers zijn de 64 jarige weduwe Verkerk uit Arnhem en twee van haar zoons, die resp. 31 en 22 jaar oud waren. De derde zoon van mevrouw Ver kerk, de heer H. N. T. Verkerk uit Amsterdam, werd zwaar maar niet levensgevaarlijk gewond. De auto van de Arnhemse fa milie had vermoedelijk een ande re wagen willen passeren, juist op het moment dat van de andere kant een autobus naderde. Hoe wel de chauffeur van de bus zo ver mogelijk uitweek, reed de Arnhemse wagen in volle vaart tegen de autobus aan, schoot nog een dertig meter door en kwam toen tot stilstand. Drie van de 4 inzittenden bleken op slag te zijn gedood. De vierde, de heer H. N. T. Verkerk, die een hersenschud ding had opgelopen, werd naar 't Canisiusziekenhuis te Nijmegen overgebracht. Volgens informaties van de verkeerspolitie had de Arnhemse wagen een lange reis afgelegd, zodat de mogelijkheid niet is uit gesloten, dat de bestuurder, de heer H. N. T. Verkerk, overver moeid is geweest. De inzittenden van de autobus, een gezelschap P.T.T.-ers uit Tilburg, kwamen met de schrik vrij en konden la ter met een andere autobus hun reis vervolgen. TWEE GEWONDEN BIJ BOTSING. Op de Bevrijdingsweg, de weg om het dorp Hattum, is Zaterdag middag omstreeks half zes een motor en een bestelauto met el kaar in botsing gekomen, toen de bestelauto linksaf een zijweg in sloeg. Ï'e motorrijder en zijn duopas- iere, het echtpaar L. uit Noordwolde, kwamen te vallen en werden ernstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis te Zwolle opgenomen. Over de juiste toedracht van het ongeluk is de politie nog niets bekend. De bestuurder van de be stelauto heeft verklaard geen motorrijder te hebben gezien. De politie te Hattum stelt een onder zoek in. JONGETJE OP ONBEWAAKTE OVERWEG DOOR TREIN OVERREDEN. Omstreeks kwart vóór negen Zaterdagmorgen is het 9-jarige zoontje van de familie Van Z. uit Rijswijk, toen hij per fiets de on bewaakte overweg Het Haantje in de lijn Delft—Den Haag over stak door een uit Delft komende trein gegrepen en gedood. De knaap heeft, toen het bel- signaal van deze overweg in wer king was, gewacht tot een trein uit de richting Den Haag pas seerde. Het belsignaal bleef in werking voor de trein die uit Delft naderde, maar de knaap stak de overweg over. Zijn fiets werd bij het achterwiel gegrepen. In een ijssalon te Nunspeet zijn Vrijdag enkele jongens en meisjes aan het experimenteren geweest met het zogenaamde „ijswater", dat wel eens op feestjes wordt gebruikt en de eigenschap heeft beurtelings koud en warm aan te voelen. Eén der jongens gaf een flesje met dit soort water aan het meisje A. L. dat hier van bij een ander meisje, de 21-jarige J. M. S. uit Hoogezand een hoe veelheid onder haar blousje goot. Dit meisje, dat een bran dende sigaret tussen de handen had, trachtte hierop haar blousje van boven te sluiten. Waarschijn lijk als gevolg van het feit, dat het „ijswater" snel verdampt en de dampen zeer brandbaar zijn, ontstond een steekvlam, waar door de kleren van het meisje in brand raakten. Direct werden pogingen aangewend de vlam men te blussen, hetgeen geluk te, doch het meisje had toen reeds ernstige brandwonden aan armen, hals en gelaat opgelo pen. Zij werd naar het Pius- ziekenhuis in Harderwijk ver voerd en is daar opgenomen. De politie heeft proces-verbaal we gens mishandling opgemaakt en zal voorts een onderzoek naar het zogenaamde „ijswater" in stellen. Op het étiket van het flesje was namelijk niet ver meld, dat de dampen van het „ijswater" snel zijn. BAANTJES MET GCELE VOORUITZICHTEN. Het schip, dat op weg was van Rees (Rijnland) naar Emden, is eigendom van de maatschappij Lehnkering te Emden. Kapitein is de heer August Glenewinkel. ERNSTIG GEWONDE BU AUTOBOTSING OP TEXEL. Bij een autobotsing in de pol der Walenburg op Texel is dr E. J. W. Verwey uit Eindhoven ernstig gewond geraakt. Hij is met spoed naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. De botsing ontstond doordat de heer V. geen voorrang verleen de aan een auto, bestuurd door de heer R. J. Butter uit Amster dam. De heer Verwey werd bij de botsing uit de auto geslingerd, evenals zijn 13-jarig dochtertje, dat evenwel ongedeerd bleef. De inzittenden van de auto van de i heer B. liepen lichte verwondin- ontvlambaar gen op. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. De bouwwerken in Den Haag zullen in toenemende mate voor zien worden met goede toiletten, douches en schaftlokalen voor de bouwvakarbeiders. Bovendien zullen proeven genomen worden met verwarmingsapparaten, b.v. infraroodstralers, die bij koud en vorstig weer zowel de werkers als beton en mortel op tempera tuur moeten houden. Een en ander is bedoeld om de bouwvakarbeiders niet meer vuil en besmeurd naar huis te laten gaan en daardoor hun werk aan trekkelijk te maken. Tot hun comfort zal verwarming op het werk zeker bijdragen. Bovendien zullen daardoor minder arbeids uren verloren behoeven te gaan, hetgeen kosten besparend op bouwwerken zal kunnen werken. Het één en ander heeft ook nog de bijbedoeling om baantjes in de bouwvakken aantrekkelijker te maken. Men worstelt niet alleen met te weinig vakarbeiders, doch nog meer verontrust het veel te geringe aantal leerlingen in deze bedrijfstak. Men hoopt door het scheppen van een plezierige arbeidsomge- ving ook de jongelui „warmer" voor de bouwvakken te krijgen. RIJNAAK GEZONKEN. Op het IJsselmeer is op onge veer 1 km afstand van de haven van Urk, de Duitse Rijnaak „Lehnkering 18", groot 877 ton en geladen met 840 ton zand, ge zonken. Er is een lichtboei ge plaatst op 10 meter afstand van het wrak. EEN DODE EN TWEE ZWAAR GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK. Op de Honderloseweg onder Apeldoorn is Zondag de heer F. J. van Huizen, adjunct-directeur van de Nederlandse Handel Mij te Amsterdam, met zijn auto met volle snelheid tegen een boom ge reden. Zijn echtgenote, mevr. C. C. C. M. van Huizen-Pynxter, is tengevolge van deze botsing om het leven gekomen. De heer Van Huizen en zijn schoonzuster, mevr. Meinardi-Pynxter, werden zwaar gewond en zijn in zorg wekkende toestand naar het Ju- lianaziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. De auto is waarschijnlijk ge slipt op een langs de rijbaan aan gebrachte sliprand en vervolgens doorgegleden op een mengsel van grint en leem, dat door de aanhoudende regen zeer glad was geworden. Een vrachtauto, waarin zich verlofgangers van de in Zuid- Korea gelegerde 24ste Ameri kaanse divisie infanterie bevon den, is in de omgeving van Seoel bij het passeren van een smalle brug van de weg gereden, omge slagen en in brand gevlogen. Van de inzittenden zijn er tien om het leven gekomen en tien gewond. De militairen waren op weg naar Japan, waar zij een week verlof zouden doorbrengen. Op een Zondagmorgen door de Algemene Bedrijfsbond Trans port A.B.T.), aangesloten bij de E.V.C., in Krasnapolsky te Am sterdam belegde vergadering voor havenarbeiders is besloten met 394 stemmen vóór en 60 te gen hedenmorgen een staking van 24 uur te houden. Deze sta king, waartoe de A.B.T. de ha venarbeiders had geadviseerd te besluiten, vormt de inzet van een actie voor hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden dan die wel ke zijn vastgelegd in de op 1 Augustus j.l. van kracht gewor den nieuwe C.A.O. voor de ha venarbeiders. De reeds eerder gestelde eisen, die door de landelijk secretaris van de A.B.T.de heer F Meis, werden geformuleerd en toege licht, zijn: een loonsverhoging voor alle havenarbeiders van 6,50 per week, betaling van- de meldingsuren, twaalf uur rust zonder beperking, afschaffing van de carenzdagen, en 100 pet uitkering bij ziekte en ongeval. Op verzoek van een bij de cen trale bond van werknemers in het transportbedrijf (N.V.V.) aange sloten arbeider werd schriftelijk gestemd. Deze N.V.V.-bond zal zich niet achter deze staking stellen, zo deelde de afdelings voorzitter desgevraagd reeds me de. In de Amsterdamse haven zijn totaal ca 6.000 man werk zaam. 30) door PERCY KING. (Nadruk verboden). „Hm. Dat valies met honderd duizend pond waar is 't nu?" „Waar het is?" Fenture glim lachte. „Ik ben geen helderzien de. Ik gaf een veronderstelling, meer niet, Bierton." „Houd je geestigheden bij je!" blafte Croudson. „Je vond Blake dood op de galerij, zoals je be weert. Wat voerde je er uit?" „Wat Healy er deed. Ik hoor de kreunen en ging kijken." Croudson's gezicht was een open boek hij geloofde er geen jota van. „Je weet dus niet, waar het valies met het geld is, hè?" vroeg hij na een pauze. „Geen flauw idee, Lew." Healy opende de mond. Vóór hij een woord kon uitbrengen, sloot hij hem weer. Algernon's schoen had zijn enkel gevoelig getroffen. De Biljartbal begreep, mompelde een verwensing en ging verzitten. Het gebeurde was Lew ont gaan; hij had trouwens gewich tiger dingen aan het hoofd. Drif tig deelde hij zijn helpers bevelen uit. „Maak de boel boven wak ker! Breng iedereen hier, de vrouwen incluis! Ga óók mee, Lance!" Hij ijsbeerde door de ka mer. „Honderd duizend pond honderd duizend pond mét het half millioen van Mans-field achter de hand! Waarom niet? Dubbel is ééns zo dik!" Het duurde enige tijd eer het gezelschap Jack Darnell, hij er mee gereed was, schraap te hij de keel en gebood stilte. „Dames en heren, ik zal u ver klaren, waarom ik u hier liet komen. Zoals u weet, is één van de gasten Alf Kerr. Ik verwacht van hem niet, dat hij het incogni to opheft. Tóch kunen we er wel achter komen, wanneer u name lijk medewerking verleent. Ik ben geen moordenaar. Geen haar op beneden kwam, opmijn hoofd heeft er aan gedacht, de tweede piloot iemand van u letsel toe te bren- na, die met verbonden hoofd in bed lag, niet in staat, de confe rentie bij te wonen. Lew Croud son was zo druk in de weer als een filmregisseur bij het opne men van een massascène. De vrouwen werd de divan toegewe zen. Barr Cox en Bunny sleepten stoelen aan. Ze werden zó ge plaatst, dat de heren in een boog over de dames kwamen te zitten. Mrs Eastman, die als de deugd in het midden troonde, had het opnieuw met de waterlanders te kwaad; telkens wierp zij een schuwe blik naar de galerij. Ze hadden Blake's lijk moeten pas seren en het was zelfs mannen haast te machtig geworden. De millionnair en David Talbot, de Kikker, zagen verdacht bleek om de neus. Eric Dixon, het Vraagte ken, wiste zich telkens met een bezien, zou Kerr oorzaak kun omvangrijke zakdoek het voor- nen zijn, dat onze onderneming, hoofd. Edgar Wisburn verplaat- met veel kosten, overleg en durf ste zijn stoel, zodat hij naast op touw gezet, mislukte. Dit dul- Vera Crafts kwam te zitten; on- den wij niet. Ons verzoek is middellijk begonnen de twee te daarom, dat u alle medewerking smoezen. Algernon verstond verleent om uit te vinden, wie geen woord, hoe hij zijn oren de Alf Kerr is en hem te verhinde- kost gaf. I ren, op zijn eers.te misdaad een Lew plantte zich achter de ta- tweede te laten volgen. Ik ver- fel, de handen plat er op. Hij leek zeker u, dat dit verzoek groten een minister-president, die deels wordt gedaan met het oog gen." Een vinger ging naar de galerij. „Dit kan van Kerr niét worden gezegd. U hebt zijn werk gezien. Ik garandeer niet, dat hij het bij één moord laat, al zullen mijn vrienden en ik alles doen om een herhaling te voorkomen. Wie en wat wij ook zijn geen van ons heeft 'zich te verwijten, dat hij de handen met bloed van een medemens heeft bezoedeld". Hij maakte een pauze, om zijn woorden op het auditorium te laten inwerken en hun effect te verhogen. Toen vervolgde hij: „Wij, mijn vrienden en ik, heb ben niets uitstaande met de moord op Mr Blake. Ook wij le ven in vijandschap met de wet, maar met een moordenaar wil len wij geen gemene zaak ma ken. Van egoïstisch standpunt een belangrijke verklaring gaat afleggen. Eén voor één monster- op uw eigen veiligheid". Niemand vroeg het woord na dat de beschuldigingen aan het adres van Alf Kerr kant noch wal raakten; dat, al zou Kerr inderdaad tot de passagiers be horen, niemand van hem enig leed had te duchten. Een ogen blik bekroop Fenture de lust, om hét OP te nemen voor de man, aan wie hij veel had te danken, te meer omdat hijzelf de aanlei ding was, dat Kerr werd beticht yan een misdaad, welke deze even sterk verfoeide als de reehtschapenste man of vrouw ter wereld. Doch Fenture voor zag ingewikkelde, onaangename complicaties, wanneer hij nu te rug krabbelde. Wat tenslotte de doorslag gaf de moordenaar van Donald Blake zou spoedig genoeg zijn ontdekt en het bete kende Kerr's volledige rehabili tatie. „Hoe denk je, Lew, vroeg Fenture langzaam, „dat wij be hulpzaam kunnen zijn?" „Mogelijk herinnert iemand zich Kerr's signalement. De kran ten zullen meer dan eens zijn foto hebben gepubliceerd." „Ik heb zijn portret gezien," verklaarde Mrs Eastman met hoogrode kleur. Zij voelde zich eensklaps een gewichtige per soonlijkheid. „Een kleine man met enigszins plat, ingedeukt gezicht en haar van peper en zoutkleur. Het lijkt wel of zijn ogen scheef in het hoofd staan. Ja, dat laatste herinner ik me positief, want ik vond hem di rect een engerd." De matrone keek de kring rond; haar blik bleef op de Mop rusten. „Die meneer daar heeft veel van hem weg, heel veel." (Wordt vervolgd). Een groep Noord-Afrikaanse Mekkagangers heeft Zaterdag 't gebouw van de Franse legatie te Djeddah aangevallen, waarvan de voordeur werd vernield en ruiten werden ingegooid, zo meldt het Egyptische blad „El Ahram". De aanval zou verband houden met een weigering van 't Franse gezantschap, faciliteiten te verlenen voor de terugkeer van de pelgrims naar hun land. Algerijnse bannelingen hebben Zaterdagavond nabij een oase in het Auresgebergte een Franse patrouille in een hinderlaag ge lokt. Twee Franse onderofficie ren werden gedood en elf solda ten werden ernstig gewond. Nadat versterkingen waren gearriveerd, konden de aanval lers worden verdreven. Zij verlo ren vier doden. de de dikzak zijn gasten. ToenLews speech. Slechts één wist, Aan de vele critische stemmen uit de Duitse industrie tegen de ontwikkeling binnen de Europese gemeenschap voor kolen en staal is een nieuwe toegevoegd. De di recteur der Volkswagen-fabriek, professor Nordhoff, heeft zijn be zorgdheid over de Duitse kolen- schaarste uitgesproken en pro test aangetekend tegen 't feit, dat de Duitse kolenexporten ondanks de schaarste voortgaan. „Het ver vult ons met ernstige zorg, dat wij in de aanstaande winter niet eens de helft van onze binnen landse kolenbehoefte kunnen dekken, terwijl Duitse kolen te gen lage prijzen naar heel Euro pa worden uitgevoerd, 'n gebrek aan economische logica, waar voor wij generlei begrip kunnen tonen, zo zei prof. Nordhoff. Hij voegde eraan toe, dat de Volks wagenfabriek ook voor haar be hoefte aan staal in toenemende mate op het buitenland is aange wezen, op het ogenblik voor 30 procent.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2