KERKDIENSTEN NA GENEVE Eric de Noorman - De prooi van de rode rots. GOA. ®f/\ZELAAR Voor de Zondag Ook bezoek van één dag aan E 55 leert: is een evenement. Soekarno in Djakarta terug doch aanvaardt presidentschap niet voor 15 Augustus. Ogenschijnlijk overeenstemming, maar. OOST ZEEUWS-'VLAANDEREN. NE». HERV. KERK. ZONDAG 7 AUGUSTUS. Voorstellen van centrale comité aan Wereldraad van Kerken. SLUITING DEFINITIEF OP 3 SEPTEMBER. Dagelijks tienduizenden enthousiaste bezoekers. Krant verboden in Columbia. ÜM - Het bestuur van de Portugese bezitting Goa, in Voor-Indië, heeft medegedeeld dat Goanese politie heeft gevuurd op een groep van ongeveer 120 Indiërs, die Maandag j.l. de grens tussen India en Goa overstak en een grenspost omsingelde. Voordat er met scherp geschoten werd, waren, zonder uitwerking, waar schuwingsschoten gelost. Drie demonstranten werden getroffen. Indische politie slaagde er de zelfde dag in een andere groep Indiërs, die zich eveneens op Portugees gebied wilde begeven, van haar voornemen te doen te rugkomen. Alzo spreekt de Here: Hij zal Mij aanroepen en Ik zal hem verhoren; in de be nauwdheid zal Ik bij hem zijn. Ps. 91 15. Ons bidden is geen wens, die opgaat tot een mens, wie 't faalt aan wil of krachten. Zo mogen wij elkaar wel herinneren bij 't lezen van onze tekst. Dit legt het zwijgen op aan iedere klacht, die in ons hart soms wil oprijzen, omtrent het niet verhoord wor den onzer gebeden. Gods Woord is al de eeuwen door „ja en amen" geweest. Nu mogen wij het ook heden nog in zijn letter lijke betekenis onvoorwaardelijk aannemen. „Gij zult Mij aanroe pen en Ik zal u verhoren," spreekt de Here tot u, mijn lezer. Dat betekent dus voor uw en mijn leven, dat de Here is nabij de biddende ziel. Hij is gereed niet alleen om onze noden en be kommeringen aan te horen, maar ook ons met oneindig mede dogen te verhoren. Welk een ontferming spreekt er uit deze belofte van de Here. In de benauwdheid zal Ik bij u zijn! Laten wü die belofte vasthou den heden en alle dagen, als uren of dagen van zielestrijd of onver wachte aardse bekommeringen voor ons aanbreken. Hij zal ons uit de benauwdheid verlossen, indien wij Hem erkennen in onze nood. Indien wij tot Hem opzien. Indien wij Hem onze bekommer nis durven klagen. Hij zal meer doen nog aan het hart, dat in kinderlijk vertrouwen tot Hem opziet: Hij zal het kronen met ere. Om Gods liefde meest te smaken Moet men in de nood geraken, O, zo teder, wie 't ook zij, Mint geen vaderhart, als Hij! (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) Het zegt wel iets voor de tijd, waarin wij leven, dat het feit, dat vier staatshoofden zes da gen lang hebben kunnen confff reren zonder openlijk te twisten of op een dood punt aan te lan den, opgetogen commentaren in de wereldpers heeft uitgelokt. Toch is dit heel belangrijk. De gehele sfeer, waarin de conferen tie te Genève plaats vond, was volkomen anders dan die, welke sinds 1947 soortgelijke conferen ties kenmerkte. Er waren nu geen scherpe aanvallen, geen on plezierige „incidenten". Van het begin tot het einde werden de discussies ernstig en waardig ge voerd. Op Vrijdagavond was men weliswaar dicht bij een impasse, toen de vier staatshoofden hun vier ministers van Buitenlandse Zaken de richtlijnen moesten ge ven, die deze moesten volgen bij de besprekingen, die na deze „top"-conferentie zullen plaats vinden. En het duurde Zaterdag lang vóórdat men over dit dode punt heen was. Ook is dit slechts gebeurd door verschillende za ken enigszins anders te formule ren, waardoor de kwesties, waar over de vier ministers het oneens waren alleen maar ontweken werden. Maar hoe ook, alles is in goede harmonie verlopen. Er is duidelijk gebleken, dat geen van beide kanten uit elkaar wenste te gaan zonder in ieder geval iets wat op een overeenstemming leek te hebben bereikt. VERMINDERDE SPANNING. Toch moeten wij het belang hiervan ook niet overdrijven. Het ging in Genève niet om de vraag of „oorlog" dan wel „vrede" het resultaat van de besprekingen zou zijn. Er was geen crisis of een onmiddellijke dreiging van 'n gewapend conflict, die deze con ferentie noodzakelijk maakte. In tegendeel, de spanning was de laatste tijd reeds aanzienlijk ver minderd. Het gevaar van een we reldoorlog is reeds afgenomen, hoewel nog niet geheel geweken. De waterstofbom blijkt hiervoor één der oorzaken. Nu de conferentie van Genève voorbij is, vragen wij ons af of deze besprekingen tussen de top mensen nu werkelijk tot gevolg hebben gehad, dat er een kans bestaat, dat bij volgende bespre kingen in de komende herfst op lossingen voor bepaalde proble men gevonden zullen worden. Het is heel moeilijk hier een ant woord op te geven. Ontegenzeggelijk heeft de con ferentie de atmosfeer, die de laatste tijd reeds beter werd, nog iets gezuiverd. Aan de andere kant mag men het feit niet over Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen; 2A0 uur Ds. P. J. Pennings. (Bed H. Doop); 19 uur Ds. J. A Talma. (Jeugddienst.) Hoek: 10 uur Eerw. heer C H. Heöboer, van Zaamslag; 2.30 u. Ds. J. Scholten. (Bed. H. D.) Hontenïsse: 9.30 uur Eerw heer M. AUewün, van Hoedekens- HuSt: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine: 2.30 u. Ds. G. Jansma, van Zaamslag. Sas van Gent: 10 u. Ds. G. Jansma, van Zaamslag. Sluiskil: 10 uur en 2,30 uur Ds. Joh. W. Sterrenburg. Temeuzeri: 10 uur Ds. J. Scholten (Bed. H. Doop); 3 uur Eerw. heer C. H. Hejjboer, van Zaam- Driewegen: 7 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur X>s. W. S. Evenhuis, van Bier vliet. WEST DEÏUWS-VXAANDEKEN. vm HERV. KERK. ZATE3KDAG S AUGUSTUS. Schoondöke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 7 AUGUSTUS. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. A. C. Hon- ders; van Sas van Gent Breskens. 10.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer, van Schoondijke. Cadzand: 9 uur Ds. J. B. van Bork. van Retranchement. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong Hoofdplaat: 9.30 uur Eerw. heer P de Visser, van Vlissingen. Nieüwviiet: 9.30 uur Ds. J. v. d. Graaff- Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Schoondijke9 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Retranchement: 7 uur Eerw. heer H. D. Hendriks, Cand. tot de Sluis9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. (Bed. H. Doop.) St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L P. W. Groenveld. Waterlandkerke: 9.30 uur Eerw. heer H. Barnard, Geestverz. D. IJ^indiBke: 11 uur Ds. J. van de ZihciSmde: 9.30 uur Ds. H. Kuijl- man. WOENSDAG 10 AUGUSTUS. Oostburg: 7 uur Avondgebed. gereformeerde kerk. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Ds P van Strien, van Delft Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. gereformeerde kerk. (Qnderfa. Art. 81 D.K.O.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Br een. het hoofd zien, dat elke keer wanneer de vier staatshoofden of hun ministers met concrete kwes ties te maken hadden, zij geen stap vooruit kwamen om ook maar iets nader tot een oplossing hiervoor te komen. De kloof, die sedert de conferentie te Berlijn heeft bestaan, is nog even wijd als toen. Wat Duitsland betreft waren de Sowjetleiders net zo min ge neigd om de Duitsers hetzij vol ledige vrijheid te geven om hun eigen regime te kiezen, hetzij Duitsland ■als souvereine staat, die zelf over zijn internationale politiek kan beslissen, te erken nen. En dit zijn twee voorwaar den, die voor de andere drie mo gendheden onwrikbaar verbon den zijn aan hun opvatting van democratie. „WEG MET DE N.A.T.O.". Voorts blijven de Russen nog op hetzelfde standpunt ten op zichte van Europa en de „Euro pese veiligheid" als toen Molo- tofs plan in Berlijn ter tafel werd gebracht, nl. dat de N.A.T.O. ont bonden moet worden en alle En gelse, Amerikaanse en Canadese troepen uit Europa teruggetrok ken moeten worden. En deze voorwaarden kunnen de 3 Wes telijke mogendheden nóch hun bondgenoten ooit aanvaarden. Over deze fundamentele kwes ties werd hoewel ze behandeld werden dus geen overeenstem-» ming bereikt en ook is er niet de minste aanwijzing dat men ook maar iets nader tot een uiteinde lijke overeenstemming hierover is gekomen. Wat dat betreft was men dus aan het einde van de conferentie nog precies even ver als aan het begin. Maarschalk Boelganin vond het zelfs nodig om dit feit in de laatste minuten van de slotzitting nog even dui delijk te doen uitkomen. Het wezenlijke werk, het wer kelijk onder het oog zien van de moeilijkheden heeft men overge laten aan de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Za ken in October. Natuurlijk was het ook niet de bedoeling, dat er meer bereikt zou worden. Doch het is goed dit even te vermel den, anders zouden misschien de berichten over de prettige sfeer, waarin de conferentie verlopen is, een voorbarig optimisme kun nen verwekken. Waar het op neer komt is, dat de vier staats hoofden beslist hebben, dat de 4 ministers van Buitenlandse Za ken in October zullen bijeenko men om een aantal kwesties na der te beschouwen en te trachten middelen te vinden, waardoor een doeltreffende oplossing van deze kwesties mogelijk zou worden. De conferentie in October zal dus de „vuurproef" zijn en tot zolang moeten wij met een defi nitief oordeel maar wachten. Het 90 leden tellende centrale comité van de Wereldraad van Kerken, waarin 165 Protestantse en Orthodoxe Kerken vertegen woordigd zijn, heeft Donderdag avond eenstemmig verstrekkende voorstellen voor ontwapening en vreedzame uitwisseling van mili taire gegevens aangenomen. In de verklaring wordt voor gesteld, dat de V.N. een interna tionale commissie van geleerden en technici in het leven roept, die de essentiële wetenschappe lijke voorwaarden moet vaststel len voor een doeltreffend stelsel van inspectie en controle op de bewapening. De verklaring zal de volgende maand op de zitting van de alge mene vergadering der V.N. aan alle delegatieleiders ter hand worden gesteld. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen. GEREF. GEMEENTE. Vlooswfl kstraat Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees- dienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur ie es- dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. LEGER DES IIEILS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Samen komsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Naar Reuter verneemt, heeft president Soekarno, die gisteren van zijn pelgrimstocht naar Mek ka te Djakarta is teruggekeerd, zich voorlopig gedistancieerd van het conflict tussen de regering en het leger. In het vliegtuig, waarmede hij reisde, heeft hij volgens Reuter verklaard, dat hij, wat zijn presi dentschap betreft, „formeel af wezig zal blijven" tot 15 Augus tus en dat hij het aan de vice- president, drs Moh. Hatta, zal overlaten, de politieke leiders in Indonesië tot gids te zijn bij de samenstelling van een nieuw kabinet. Op het vliegveld Kemajoran bij Djakarta werd Soekarno be halve door vele civiele autoritei ten ook begroet door alle terri toriale bevelhebbers onder lei ding van de waarnemende chef staf van de luchtmacht, kolonel Lubis. Volgens Reuter zien politieke waarnemers in de aanwezigheid van de militaire leiders „het ver toon van macht in het geval pre sident Soekarno na zijn terug keer de bedoeling mocht hebben tussenbeide te komen in de poli tieke onderhandelingen aan de zijde van het door de P.N.I. ge leide thans demissionaire kabi net, dat door het leger is gedwon gen af te treden". Volgens P.I.A. kwam het vlieg tuig, waarmede Soekarno reisde, anderhalf uur later aan dan werd verwacht. Hij sprak er zijn vreugde over uit weer voet op Indonesische bodem te kunnen zetten na het vervullen van de vijfde plicht van de Islam en zeide lichamelijk zeer vermoeid te zijn. Soekarno kon digde aan aldus P.I.A. met het oog op dfe voorbereidingen voor de rede, die hij op 17 Aug. op de tiende verjaardag van de proclamatie van de Indonesische republiek zal uitspreken, verlof te zullen nemen tot en met 15 Augustus. Alle staatszaken zul len tot deze datum door vice-pre sident Hatta worden waargeno men. De Columbiaanse minister van Binnenlandse Zaken heeft het liberale ochtendblad „II Tiempe'' verboden te verschijnen. Dit blad werd in 1911 gesticht door Al fonso Villegas- Restrepo en be hoort aan de oud-president van de republiek Eduardo Santos, die zich momenteel in Frankrijk be vindt. Hoofdredacteur was Enri que Santos Castillo, een neef van de oud-president. In „Kinderland" op de E 55 kan de jeugd o.a. verkeerslessen krij gen van de politie. ningin vertoefde onlangs geruime tijd in dit paviljoen en sprak haar bewondering uit voor het nuttige werk, dat hier is ver richt voor het brengen van be grip voor een doelmatige inrich ting van de woning. de mooie dingen LONDEN PARUS N00RDSTR.21 TEL 236I TERNEUZEN TELEVISIE Eién en al drukte en bedrijvig heid is .het op de E 55. Verschei dene tienduizenden per dag be zoeken deze grootse nationale energiemanifestatie. Men hoort er alle talen ter wereld spreken, men ziet er op de parkeerterrei nen auto's uit de gehele wereld en autobussen uit geheel West- Europa. Er zijn dagen geweest, dat meer dan honderd scholen tegelijk de E 55 bezochten! De tentoonstelling is steeds tot in alle onderdelen in vol bedrijf: een machtige manifestatie van Nederlands energie, die de be wondering wekt van de bezoe kers uit binnen- en buitenland. Via de luidsprekersinstallaties worden mensen opgeroepen en daarbij krijgt men een indruk van de belangstelling, die er ook ver over onze grenzen voor de E 55 bestaat. Men hoort leden van verenigingen oproepen of personeel van bedrijven uit Nes- telroy en Charleroi, uit Appinge- dam en Münster, uit Wissekerke en Compiègne, uit Utrécht en Mi laan enz. Een handelsschool uit Tours, een groep architecten uit allerlei landen, zakenlieden uit de Verenigde Staten, ze vormen slechts enkele van de groepen, die wij dezer dagen op de terrei nen van de tentoonstelling ont moetten. Veel jeugdigen bezoeken de E 55 en dat is een gelukkig ver schijnsel, want tot de opzet van deze manifestatie behoort in sterke mate, dat zij de jeugd een inspirerend voorbeeld wil geven. De jeugd vindt hier veel van haac. gading: voor de jongsten is er zelfs een origineel kinderland, voor de wat ouderen veel be langwekkends in vrijwel alle af delingen, maar vooral in die van de spoorwegen, de luchtvaart, de scheepvaart, de chemie, de P. T. T., het bouwen en natuurlijk het cosmorama, dat is de ruimte vaart met haar wetenschappelijk gedeelte, het planetarium, het ruimteschip, de reis langs de pla neten en de landing in de maan- vallei. De tocht door het cosmo rama duurt circa vijftig minuten en verwekt niet alleen bij de jeugdige bezoekers, doch ook bij de volwassenen groot enthousias me. Het is voor het eerst ter wereld, dat de mogelijkheden van de ruimtevaart op een dergelijke oorspronkelijke wijze worden ge toond. Men ziet ook veel bezoekers uit landbouwkringen, die uiter aard in de eerste plaats belang stelling hebben voor de zeer uit gebreide en instructieve agrari sche afdeling, speciaal voor de levende have daarvan, met als „topfiguren" Marijke 20, de bes te melkkoe van Nederland, die de grootste productie heeft, en de befaamde stamboekstier Leo pold. De dames voelen zich vooral aangetrokken tot .het zeer belang rijke paviljoen, dat aan de wo ninginrichting is gewijd. De Ko- GOEDE CONTACTEN GELEGD. De deelnemende industrieën en andere bedrijven zijn over het algemeen zeer tevreden vele nuttige contacten zijn gelegd, vooral met geheel nieuwe bui tenlandse relaties. De belangstel ling van het publiek blijkt zich vrijwel gelijkelijk over alle on derdelen van de expositie uit te strekken. Het bestuur van de tentoonstelling heeft verscheide ne wenken van het publiek ter harte genomen en ervoor gezorgd dat thans overal duidelijk is aan gegeven, hoe men de verschil lende paviljoens het gemakke lijks kan bereiken. Het aantal ingangen werd vergroot tot zes, zodat iedere bezoeker direct die paviljoens kan betreden, welke zijn bijzondere interesse hebben. Behalve door de overal geplaat ste wegwijzers is het publiek ook gediénd loor de vele vervoer middelen op het terrein en de vijvers. Men kan zich comforta bel verplaatsen met de zweef- kabelbaan, de motorbootjes en de autotreintjes. Een tocht met de wereldgondels de lucht in, 60 meter hoog, geeft de bezoekers een prachtig overzicht over de E 55, over de gehele stad met haar wijde omgeving en langs de Nieuwe Waterweg tot de Noordzee toe. Kort na de opening van de ten toonstelling is critiek geoefend op sommige consumptieprijzen. Bij controle is gebleken, dat en kele exploitanten te hoge prijzen hebben berekend. Ook dat be hoort tot het verleden; het be stuur heeft voor de vele cafétjes van het feestpark Unifesti een uniforme prijsregeling vastge steld, die de instemming blijkt te hebben van het publiek. In het algemeen zijn de consumptie prijzen niet boven het normale prijspeil in de stad; in enkele zeer populaire gelegenheden blij ven zij zelfs daar beneden. Nu de duisternis 's avonds eer der intreedt, komen grote groe pen mensen de fantastische illu minatie van het parkgedeelte van de E 55 in haar volle glorie bewonderen en de feeërieke wa- terspelen, waaronder de spran kelende Zwitserse muziekfontein, door de stad Bern welwillend aan de E 55 ter beschikking ge steld. De Unifesti verheugt zich thans ook in een grote belangstelling. In dit aantrekkelijke feestcen- trum heerst reeds 's middags een gezellige stemming, dank zij het feit, dat daar al van één uur af, tal van orkesten en grote varié ténummers in volle actie zijn. Rustig temidden van al die drukte is de organisator Jac. Kleiboer, die nuregelt wat er na 3 September moet gebeu ren, dus na de datum, waarop de E 55 definitief haar poorten sluit. Alle geruchten ten spijt kan van verlenging geen sprake zijn. Bij het bestuur heeft ook nooit het plan tot verlenging bestaan, want op 26 September begint in de Ahoy-hall de damesbeurs „Femina". Bovendien gaan ver scheidene deelnemers van de E 55 naar de Jaarbeurs, die op 10 September begint. Tenslotte moet de Gouden Koets, het middelpunt van het Nationale Paviljoen, uiteraard weer tijdig naar Den Haag met het oog op „de derde Dinsdag in September". Met uit zondering van de grote Energie hall, welke naast de Ahoy-hall is gebouwd, worden alle pavil joens na 3 September zo snel mogelijk afgebroken om elders een definitieve bestemming te krijgen als gymnastieklokalen en veilingsgebouwen. EEN EVENEMENT. Al zal de E 55 dus slechts drie en een halve maand duren, haar betekenis gaat ver uit boven die van een geslaagde zomertentoon- stelling. Zij is enerzijds een mo nument van Nederlands kracht en willen, waarvan de herinne ring zal blijven leven bij de be zoekers, zij zal anderzijds blijken een stimulans te zijn voor verde re ontplooiing van energie van ons land en ons volk, hetgeen van ontschatbaar gewicht zal zijn, ook als de tijden wellicht onverhoopt moeilijker zouden worden. Zo voelen het de bezoekers. De Nederlanders, die zich enigszins trots tonen als ze hier zo aan schouwelijk voorgesteld zien wat allen, tezamen in tien jaar van hard werken presteerden, maar ook de buitenlanders, die vol lof zijn over deze manifestatie en haar veelal stellen boven tal van wereldtentoonstellingen, omdat zij uiting geeft aan een idee. Reeds bij een bezoek van één dag kan men een indruk krijgen van de betekenis van deze tentoon stelling, die in de volle zin van het woord een evenement blijkt. mm 10. De mist wordt nu zo dicht, dat de sche pen elkaar telkens uit het oog verliezen om dan even later weer onverwacht voor elkaar op te doemen. Eric heeft zich op de boeg opgesteld en luistert meer dan hij tuurt naar de meelig- ger. Slechts het klein geluid van plassende roeiriemen en piepend houtwerk is hoorbaar. En verder heerst slechts stilte over het traag deinende water, onheilspellende, dood se stilte En dan... zijn ze de andere drak- kar opeens kwijt geraakt! Eric hoort hem zelfs niet meer. Een snelle blik over het water doet hem eensklaps zien, dat de zee stroming is veranderd. Of... heeft de roerganger op eigen gezag de koers verlegd?" Wat zijn die nieuwe slaapwa gens, die de Spoorwegen op de E 55 tonen, mooi ingericht! NEDERLANDSE AUTOBUS VEROORZAAKTE AAN RIJDING IN OOSTENRIJK. Chauffeur uit Hilversum direct veroordeeld. Een touringcar uit Amsterdam, die een gezelschap naar de Oos tenrijks-Italiaanse grëns bracht, heeft Donderdagmorgen op de Bundesstrasse bij Jenbach, in de buurt van Innsbrück, een vracht auto aangereden. Volgens een mededeling van de chauffeur, E. J. uit Hilversum is een der inzit tenden, wiens naam als de heer C. M. Manteri uit Amsterdam, wordt opgegeven, gewond ge raakt en in een ziekenhuis opge nomen. De vrachtauto, die aan de rand van de weg geparkeerd stond werd door de bus aangereden waarbij de deur van de bus werd afgerukt. De bus gleed dwars over de weg en kwam buiten de linker wegkant tot stilstand. De recht zitting geschiedde ter plaatse en de Nederlandse chauffeur werd tot twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar veroordeeld. De bestuurder van de vrachtauto werd vrijge sproken. De passagiers zijn, zoals ge bruikelijk, met een Italiaanse bus naar hun bestemming doorge reisd. De bus wordt nu door de chauffeur naar Nederland terug gebracht. „Leg het schip weer in zijn oude koers, man!" roept Eric de roer ganger toe, maar deze maakt slechts een niet begrijpend gebaar. „Wat heeft dat te betekenen?" buldert de koning nu woedend. „Gooi dat roer om, zeg ik je!" Driftig beent hij naar de achterste ven. De krijgers om hem heen werpen elkaar veelbetekenende blikken toe, maar Eric ziet dit niet. „Wat ben jij voor een roergan ger, die niet eens kan koersen op de zeestrom'ng!", schreeuwt Eric. „Moeten we dan verdwalen in deze mist? Geef hier dat .oer!". Als schaduwen glijden krijgers achter hem aan. Eensklaps weer klinkt een snerpende waarschu wingskreet, onmiddellijk over schreeuwd door een kort, ge snauwd bevel. Dan voelt de Noren koning plotseling, hoe hij door sterke knuisten wordt opgetild en voor hij beseft, wat er eigenlijk aan de hand is, vliegt hij met een forse zwaai overboord Agentia ZATERDAG 6 AUG. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 u.: „The true and the brave" AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Knock on Wood". ZONDAG 7 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „The true and the bra ve"; 2 uur: „Hit-Parade"; 4.30 u.: The true and the brave". AXEL: Ned. Herv. Kerk, 7 u.: Ds. J. A. Talma. Het Centrum, 4.15 uur: „Knock on Wood"; 8 uur: „Opstand der gedoemden".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2