Elf Amerikaanse vliegers vrijgelaten De Kabinetscrisis Chinees-Amerikaanse besprekingen in Genève begonnen „Bleriot-eendekker" zonder tussenlanding tweemaal over het Kanaal „Sibajak" bracht vele Indische Nederlanders naar Rotterdam WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Communique van de R. M. S. 4 Augustus worden zij te Hongkong verwacht INDONESIË DINSDAG 2 AUGUSTUS 1955. 10e Jaargang No 3522. De 75ste verjaardag van Prinses Wilhelmina Ongeregeldheden te Saint Nazaire Rheuma -verrassingsactie De Portugese belangen in India De Duitse krijgsgevangenen in de Sowjet-Unie Zeeslag in de Straat van Formosa Filmstarren omgekomen Frans-Roemeense overeenkomst over vrijlating van Fransen Amerikaanse en Britse nota naar Sofia D. J. von Balluseck ambassadeur in Moskou De zaaklngalinella B. P Deel van M. personeel in staking In ruim 107 uur om de wereld Sabena gaat op Moskcu vliegen Het neergeschoten Israëlische vliegtuig Bank van Monaco in staat van faillissement Nederlanders in Oostenrijk vermist Ontploffingsramp te Tokio Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. minimum per 5 regels 1, Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct: advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags M uur. De elf Amerikaanse vliegers, die in continentaal-China werden vastgehouden, zijn vrijgelaten. Dit was één der kwesties, waardoor wrijving tussen de Verenig de Staten en communistisch-China bestond. De vliegers zijn Maandag vrijgelaten. Dit is door het persbureau „Nieuw-China" bekend gemaakt. ,,Nieuw-China" meldt, dat het militaire tribunaal van het opper ste volksgerechtshof van China besloten had de .Amerikaanse spionnen" vrij te laten, vóórdat zij hun gevangenisstraffen had den uitgezeten, en hun „China uit te sturen". Het besluit werd Zondag door het militaire tribunaal genomen. In een communiqué, dat door „Nieuw-China" wordt bekend ge maakt, wordt verklaard, dat de „elf Amerikaanse spionnen" door het militaire tribunaal van het opperste volksgerechtshof van China tot verschillende gevange nisstraffen waren veroordeeld, omdat zij het Chinese luchtruim waren binnengedrongen voor het bedrijven van spionnage-activi- teit, welke de veiligheid van het land in gevaar bracht. „In de periode, waarin zij ge vangen zaten, hebben deze ver oordeelden blijk gegeven van 'n gedisciplineerde houding en zij gedroegen zich voorbeeldig". Naar aanleiding hiervan werd na advies van de betrokken gevan genisautoriteiten besloten tot hun onmiddellijke vrijlating. De vrijgelatenen werden 23 No vember van het vorige jaar ver oordeeld door het militaire tribu naai van het oppergerechtshof. Zij kregen straffen variërend van vier tot tien jaar gevangenisstraf. Twee der veroordeelden het waren er 13 kregen zwaardere straffen. Op het proces werden zij „speciale agenten van de Amerikaanse inlichtingendienst' genoemd. Het zijn John Thomas Downey (levenslang) en Richard George Fecteau (20jaar). Zij werden 28 November 1952 in het Noorden gearresteerd. Over hun vrijlating is niets ge meld. Het bericht van de vrijlating der elf kwam kort vóór het begin van de Amerikaans-Chinese con ferentie te Genève. President Eisenhower gaf bij het vernemen van het nieuws uiting aan zijn „opgeluchting en vreugde". Hij dankte de Verenig de Naties en secretaris Dag Hammerskjoeld voor „dit mense lijke resultaat" na lange en moei de vlie- voor de vrijlating van gers. In een verklaring, die door het ministerie van Buitenlandse Za ken werd uitgegeven, zei hij, dat de Verenigde Staten evenmin ge dreigd hebben gebruik te zullen maken van geweld. De Chinese vertegenwoordiger op de conferentie van Amerika en China in Genève heeft ofii- cieel meegedeeld, dat de elf vlie gers 31 Juli uit Peking vertrok ken zijn en 4 Augustus in Hong kong worden verwacht. lijke pogingen om de vrijlating van de vliegers te verkrijgen. In een bekendmaking, die op het Witte Huis is uitgegeven, wordt gezegd, dat de Britse zaak gelastigde in Peking, Con O'Neill, Washington Maandagmorgen meedeelde dat de vrijlating van de vliegers mogelijk was. President Eisenhower verklaar de onder meer: „Het gehele land zal zich opgelucht en ver heugd voelen door de bekendma king dat dé 11 Amerikaanse vliegers, die sinds 1953 in China gevangen zijn gehouden, einde lijk zullen worden vrijgelaten. Onze eerste gedachten gaan naar de mannen en hun familie, die zo lang gescheiden zijn ge weest. De regering zal al het mo gelijke in het werk stellen om de spoedige hereniging van deze fa milies te verzekeren". Ook de Britse regering heeft door middel van een bekendma king van het ministerie van Bui tenlandse Zaken haar vreugde over de vrijlating van de elf Amerikaanse vliegers uitgespro ken. De eerste officiële vermelding van de verrassende bekendma king van communistisch-China kwam van minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles. Dulles kwam een uur te laat op een bijeenkomst van gouverneurs die besprekingen zouden voeren over het programma voor hulp aan vluchtelingen. De minister verontschuldigde zich voor zijn telaatkomen met de woorden: „Deze vertraging werd veroor zaakt door het feit dat de elf Amerikaanse vliegers vandaag door communistisch-China wor den vrijgelaten". Minister Dulles verklaarde la ter dat de Verenigde Staten geen concessies hebben gedaan of be loften hebben gegeven als prijs De particulier secretaresse van Prinses Wilhemina deelt het vol gende mede: „Hoezeer de Prinses ook waar deert de hartelijke bedoelingen, voornemens en plannen ter vie ring van haar aanstaande 75e verjaardag, is het haar innigste wens, mede met het oog op haar leeftijd, deze dag in alle stilte in gezelschap van hare kinderen en kleinkinderen door te kunnen brengen. De Prinses hoopt, dat het Nederlandse volk ook op deze verjaardag hare teruggetrokken heid na hare abdicatie zal willen eerbiedigen". Bij ernstige ongeregeldheden in Saint Nazaire hebben Maandag 20 politiemannen verwondingen opgelopen. De politie raakte slaags met stakende ha venarbeiders, die het hoofdkwar tier van de vereniging van scheepswerfeigenaars in brand hadden gestoken. De ongeregeldheden begonnen Maandagmorgen toen ongeveer 5.000 arbeiders van de Penhoet- werf het werk neerlegden uit protest tegen een beslissing om de werkweek te verkorten van 48 tot 40 uur. De stakers verwierpen tevens een antwoord van de eigenaars op door hen ingediende looneisen. Later voegden zich bij de sta kende arbeiders van de Penhoet- werf een aantal arbeiders van de Chantier de la Loire-werf. De hele groep geraakte daarna slaags met de politiemacht. Een groot aantal ruiten werd ingesla gen. In Genève zijn de besprekingen op ambassadeurspeil tussen com munistisch China en Amerika begonnen. De eerste vergadering duurde 40 minuten. De repatriëring van onderdanen van beide 'landen vormt een van de belangrijkste punten van de conferentie. Amerika wordt vertegenwoor digd door Alexis Johnson, ambas sadeur in Tsjecho-Slowakije, en China door Wang Ping Nan, am bassadeur in Polen. Ambassadeur Wang deelde zijn Amerikaanse collega officiéél mee, dat de elf vliegers 31 Juli uit Peking zijn vertrokken. Zij worden vier Augustus in Hong kong verwacht. Oplossing 16 Augustus. Het Nationaal Rheumafonds te Rotterdam, heeft meegedeeld, dat de bekendmaking van ,,het ge heim", niet zal geschieden zoals op de verrassingscouvertjes staat aangegeven, op 9 Augustus, doch een week later, namelijk op Dinsdag 16 Augustus. De Portugese belangen in India zullen, na de sluiting in de naaste toekomst van het Portugese gezantschap te Nieuw Delhi, door Brazilië worden be hartigd. De sluiting is, als gemeld, één der Indische maatregelen om Portugal te bewegen Goa aan India af te staan. In 'n gezamenlijk communiqué wordt medegedeeld, dat overeen, stemming over de agenda is be reikt en dat de ambassadeurs heden, des ochtends bijeen zullen komen. De agenda is 1) Repatriëring van burgers uit beide landen; 2) „Technische kwesties tus sen beide landen". De Chinese afgevaardigde gaf afzonderlijk nog de tekst van zijn toespraak uit. Hij zeide hierin, dat met onderhandelen en ver zoeningsgezindheid een redelijke oplossing van het vraagstuk der repatriëring van burgers te be reiken is. Johnson had voor ihet begin der conferentie een onderhoud gehad van anderhalf uur met het hoofd van de delegatie van India naar de Verenigde Naties, Krisj- na Menon. Menon had Zondag een bespreking met Wang. Het Russische Rode Kruis is begonnen het Westduitse Rode Kruis inlichtingen te verstrekken over Duitse krijgsgevangenen en andere personen die door de Rus sen tijdens en na de oorlog gevan. gen zijn genomen. Het juiste aantal Duitse krijgs gevangenen in Rusland is in het Westen niet bekend de schattin gen lppen van enkele duizenden tot 100.000. Kanonneerboten van de natio- nalistisch-Chinese marine hebben Maandag twee kleine communis tische kanonneerboten zwaar be schadigd in een zeeslag met een „grote" communistische vloot in de Straat van Formosa, aldus heeft het nationalistische minis terie van Defensie bekend ge maakt. De zeeslag duurde onge veer een half uur. Volgens de bekendmaking leed de nationalistische marine geen verliezen. Bij Burbank in Californië zijn Zondag de filmacteur Robert Francis en de actrice Ann Rus sell om het leven gekomen door dat een sportvliegtuig, waarin zij met nog een derde waren ge zeten, neerstortte. Tussen de Franse en de Roe meense regering is een overeen komst bereikt over de vrijlating van vijf Fransen, die in Roemenië werden vastgehouden. Naar aan leiding hiervan heeft de Franse regering het verbod op de export van Franse goederen naar Roe menië opgeheven, aldus wordt in een communiqué van het Fran se ministerie van Buitenlandse Zaken medegedeeld. Tot het ver bod was 18 Juni j.l. besloten. „In het verlangen de betrek kingen te verstevigen, zijn beide regeringen overeengekomen de culturele uitwisseling tussen de volksrepubliek Roemenië en Frankrijk uit te breiden", aldus het communiqué. De Verenigde Staten hebben van Bulgarije geëist, dat 't spoe dig een passende schadeloosstel ling betaalt voor het feit, dat 12 Amerikanen om bet leven zijn gekomen toen Woensdag een Is raëlisch passagiersvliegtuig door Bulgaars afweergeschut werd neergeschoten. Ook werd ge vraagd alle maatregelen te tref fen om herhaling te voorkomen en de schuldigen te straffen. Aangezien de V. S. het com munistische bewind in Bulgarije niet erkennen werd de nota via de Zwitserse vertegenwoordiger te Sofia gezonden. Ook Engeland heeft een nota aan Bulgarije gezonden, waarin krachtig geprotesteerd wordt te gen het gebeurde en bestraffing wordt geëist van hen die ver antwoordelijk zijn voor het in cident. Mr Wilopo, die fungeert als woordvoerder van de drie kabi netsformateurs heeft Maandag ochtend na de derde bijeenkomst van de formateurs medegedeeld, dat men op enkele moeilijkheden is gestuit. De formateurs zijn echter nog steeds hoopvol ge stemd, omdat zij menen de juiste weg te zien tot een oplossing van de crisis. De moeilijkheden liggen volgens Wilopo in de samenstel ling van de lijst van nieuwe ministers. De bijeenkomst van de forma teurs met de politieke partijen, die Dinsdag zou worden gehou den, is verschoven tot Woensdag. Heden zullen de formateurs nieuwe besprekingen houden. Bij koninklijk besluit is D. J. von Balluseck, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 2de klas se, benoemd tot Hr Ms buiten gewoon en gevolgmachtigd am bassadeur bij de Unie van socia listische Sowjetrepublieken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Vrij zonnig. Over het algemeen vrij zonnig met een kans op een regen- of on- onweersbui in het zuiden van het land. Ongeveer dezelfde tempera turen als gisteren. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Noord en Oost. WOENSDAG 3 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 1.31 1.45 Terneuzen 2.06 2.20 Hansweert 2.46 3.— Walsoorden 256 3.10 ZON MAAN op onder op onder Aug. 2 5.03 20.32 19.36 3.36 3 5.05 20.30 19.59 4.45 4 5.06 20.29 20.19 5.56 Verreweg de meesten van de 913 passagiers, die een dezer da gen met de „Sibajak" uit Indo nesië in Rotterdam zijn aangeko men, zijn Indische Nederlanders. 786 van hen hebben hier te lan de nog geen eigen huisvesting. In negentig hotels en contract pensions in 73 gemeenten over geheel Nederland zal hun voor de eerstkomende jaren onderdak worden geboden. Voor 372 is het de eerste keer dat zij in Neder land voet aan wal zetten. In deze vacnatletijd is het on derdak brengen van deze men sen zeer moeilijk, zo vertelde de heer J. C. van Oeveren, hoofd van de afdeling bijzondere, maat schappelijke zorg van het minis terie van maatschappelijk werk, die bij de ontscheping aanwezig was. Ook bij het vervoer per autobus naar de plaats van be stemming ondervindt men „sei zoenmoeilijkheden". Slechts een zeer klein gedeel te van de thans gerepatrieerden heeft een minimum-inkomen. De meesten zijn zonder middelen en worden door het rijk gesteund. De praktijk heeft echter geleerd dat de validen binnen drie maan den via het rijksarbeidsbureau aan werk kunnen komen. Onder weg zijn 396 kledingpakketten uitgereikt. Bij de passagiers van de „Si bajak" waren 85 gezinshoofden, die in Indonesië ontslag hebben genomen uit behoorlijk bezoldig de betrekkingen. De heer Van Oeveren deelde verder nog mee dat vijf procent van alle woningwetwoningen, die thans in Nederland worden gebouwd, voor gerepatrieerden bestemd zijn. Voor elk van de ja ren 1954 en 1955 is voor hen een extra bouwvolume van duizend woningen toegewezen. Vijfen twintig alleenstaande minderja rigen, merendeels wezen en half- wezen, die met de „Sibajak" zijn meegekomen, zullen in Den Haag worden ondergebracht in het jeugdpension van de centrale commissie kerkelijk en particu lier initiatief. Tot nu toe zijn er, de zojuist aangekomen groep niet meegere kend, 2600 gezinnen mét een ge middelde gezinsgrootte van 4,3 personen in hotels en contract pensions ondergebracht. Zondagmiddag waren de for mateurs zover, dat Wilopo kon verklaren, dat het ontwerp, de samenstelling en de tekst van het programma van het nieuwe kabinet gereed zijn. Wilopo zei verder, dat het pro gramma „in wezen" aan de par tijen zullen worden voorgelegd. Met „in wezen" bedoelde Wilopo, dat niet alle partijen naar hun meningen gevraagd zullen wor den, maar alleen diegenen, die „moeilijk" zijn. Het ontwerpkabi- net zal volgens Wilopo een wijde parlementaire basis hebben. Dat ook partijlozen zouden worden opgenomen, achtte hij niet uit gesloten, als men afgaat op Hat- ta's opdracht „eerlijke en geres pecteerde mannen" te zoeken. In kringen, die in nauw con tact staan met de formateurs, vernam P.I.A., dat het opgestelde programma vijf punten omvat: algemene verkiezingen, herstel van het gezag van de regering, regionale autonomie, voorkoming van inflatie en bestrijding van de corruptie. De Masjumi en de P.N.I. zou den elk drie zetels hebben; de andere partijen twee, of één, naar gelang het aantal parlementsze tels. In totaal zouden tien partij en in het kabinet vertegenwoor digd zijn, waaronder niet die van de linkervleugel. Veranderingen hierin zijn echter nog mogelijk en verder bestaat de mogelijkheid dat er moeilijkheden zouden kun nen ontstaan, indien de P.N.I. en de Masjumi beide het premier schap zouden opeisen. Het standpunt van de Masjumi was tot dusver, dat zij geen zit ting in het kabinefwilde hebben, indien zij ook niet de post van premier zou bezetten. Politiemannen te Rosario, de tweede stad van Argentinië, heb. ben regeringsambtenaren mede gedeeld, dat zij het lijk van de communistische arts Juan Inga- linella in de rivier Parana hebben geworpen. Het departe ment van Openbare Werken werd verzocht te trachten het stoffelijk overschot op te vissen. De speciale vergadering van de Kamer van Afgevaardigden, die Vrijdag zou worden gehouden en waarop over de zaak-Ingalinel- la zou worden gesproken, heeft geen doorgang gevonden, daar door het wegblijven van de Pe- ronistische kamerleden het qou- rum niet aanwezig was. De Canadese vlieger Jean de la Bruyere is er Zondagochtend in geslaagd met een nagemaakte Bleriot-eendekker uit het jaar 1909 zonder tussenlanding in bei de richtingen het Kanaal over te steken. De la Bruyere steeg om half acht te Calais op en zette zijn vliegtuigje om tien minuten over negen op het vliegveld Calais- Marck aan de grond. Omstreeks half negen vloog het vliegtuigje boven het kasteel van Dover en de plaats waar Bleriot in 1909 landde na de eerste vlucht over het Kanaal. De Canadeese piloot keerde onmiddellijk terug naar de Fran se kust. Hij werd op beide delen van de vlucht vergezeld door een ander vliegtuig. De Bleriot-eendekker was eer der reeds om kwart over zes op gestegen voor de overtocht, maar De la Bruyere landde enige mi nuten later weer op het vlieg veld Calais-Marck, omdat hij met technische moeilijkheden te kampen had. Donderdag j.l. stak de Franse vlieger Jean Salis in een soort gelijk toestel het Kanaal over, echter slechts in één richting. Bleriot zelf deed er 37 minuten over om het Kanaal in één rich ting over te steken. De La Bruyere zal het toestel aan de vliegschool van Salis, na bij Parijs, geven voor gebruik door leerling-vliegers. In een communiqué naar aan. leiding van de terugkeer van twee Ambonese gezinnen naar Indonesië deelt de voorlichtings dienst van de R.M.S. in Rotter dam mede, dat de Zuid-Molukse vertegenwoordiging hier te lande het betreurt, „dat persoonlijke onderlinge meningsverschillen, door het leven in kampverband tot onevenredig grote proporties uitgegroeid, er tenslotte toe heb ben geleid, dat deze Zuidmolukse gezinnen het oor hebben ge leend aan de voorlichting en de aanbiedingen van tegenstanders van onze vrijheidsstrijd". De voorlichtingsdienst deelt voorts mede, dat er geen pogin gen zijn aangewend deze Ambo- nezen te weerhouden een stap te ondernemen, „die zij straks in Indonesië diep zullen betreuren, omdat geen enkele vorm van dwang in de Zuidmolukse vrij heidsstrijd past". Volgens de voorlichtingsdienst van de R.M.S. staat de „vereni- j ging der Zuidelijke eilanden", I waarvan Marantika en Roemoe (de gezinshoofden van de twee teruggekeerde Ambonese gezin- nen) respectievelijk voorzitter en lid waren, geheel achter de Zuid molukse vrijheidsproclamatie. Een der vakverenigingen van de arbeiders in de olie-industrie, die' S.K.B.M., is Maandag een sta king begonnen tegen de B.P.M. wegens looneisen. De S.K.B.M. eist o.a. 14 maanden salaris per jaar. De B.P.M. wees deze eis af, hoewel zij verklaarde bereid te zijn hogere Ionen uit te keren,1 met terugwerkende kracht, de B.P.M. is echter van mening, dat de centrale commissie ter be slechting van arbeidsgeschillen hierin dient te beslissen. Dit is de tweede stakingsgolf, die deze organisatie ontketent. Aangezien andere olie-organi saties zich niet aansloten, staakt slechts een deel van het B.P.M.- personeel. De 21-jarige Amerikaanse Su san Bryan is te San Francisco teruggekeerd, nadat zij in de re cordtijd van 107 uur en twintig minuten via gewone luchtlijnen om de wereld was gevlogen. Het vorige record stond op naam van Jean Marie Audibert, die in 1952 voor een wereldreis van Parijs tot Parijs 115 uur en twintig mi nuten nodig had. De nieuwe recordhoudster, die de reis maakte via New York, Parijs, Beiroet, Bagdad, Karatsji, Calcutta, Bangkok, Saigon en Manilla, zal het middelpunt zijn van een tweedaags feest ter her denking van het feit, dat een jaar geleden de luchthaven bij San Francisco, welke ongeveer 200 millioen gulden heeft gekost, werd geopend. Ook een andere inwoner van San Francisco, Andrew Lerios, verbeterde het record van Audi bert, maar deed er langer over dan Susan Bryan. Lerios, die de wereldreis in omgekeerde rich ting heeft ondernomen, kwam vier uur en vier minuten na Su san Bryan aan. De directeur van de Belgische luchtvaartmaatschappij, Sabena, Deswarte, heeft Maandag te Brazzaville verklaard dat de Sabena thans onderhandelingen voert met de Swjet-Unie over het openen van de eerste luchtver- binding tussen het Westen en Moskou. Hij verklaarde tegenover ver slaggevers dat de Sabena bespre kingen is begonnen met een Rus sische handelsdelegatie, die thans België bezoekt. De besprekingen zouden waarschijnlijk volgende maand in Moskou worden beëin digd. Volgens het Israëlische minis terie van Buitenlandse Zaken hebben de leden van de commis sie, die ter plaatse een onderzoek hebben ingesteld naar het neer schieten van het Israëlische lijn- vliegtuig boven Bulgarije, de vas te indruk gekregen, dat het toe stel met machinegeweervuur is aangevallen. Dit was geconsta teerd, „niettegenstaande het feit, dat er duidelijk met de wrakstuk ken was geknoeid in een poging om belastend materiaal te verwij deren." De eerste berichten van de com missie maken, zo zei een woord voerder van het ministerie „het barbaarse karakter van de aan val nog afschuwelijker." In de wrakstukken, die over een groot gebied verspreid lagen, had men talrijke kogelgaten aangetroffen. In het voorlopige rapport wordt voorts gezegd, dat de commissie van de zijde der Bulgaren geen medewerking ondervindt. Aan de drie leden van de com missie van zes, die tenslotte tot Bulgarije waren toegelaten, wei gerden de Bulgaren de gegevens te verstrekken, die zij omtrent het gebeurde bezaten. Ook was het de Israëliërs verboden Bul gaarse ooggetuigen te ondervra gen. Volgens een te Tel Aviv ver schijnend blad wordt aangeno men, dat de Bulgaarse officiële commissie van onderzoek, be staande uit vijf leden van het ka binet, zelfs de' plaats van de ramp niet heeft bezocht. De rechter heeft gisteren de „Société monegasque de banque et métaux précieux" in staat van faillisement verklaard. Onlangs is bij deze bank een tekort van 1,6 milliard francs ge constateerd. De staat is de voor- naamste belanghebbende. Begin Juli is de directeur van de bank, Constantine Liambey, op beschuldiging van oplichting aangehouden. Het Nederlandse echtpaar H. W. Holsheimer uit Enschedé wordt sinds Zondag in Oosten rijk vermist. Het echtpaar kam peerde in de gemeente Umhau- sen en was met een 12-jarige zoon voor een bergtocht vertrok ken. Maandagnamiddag was nog steeds geen spoor der drie ver misten te bekennen. Een patrouil le van de gendarmerie is op zoek gegaan. De familie Holsheimer is, zo verneemt het A.N.P. uit Ensche dé, met twee kinderen naar Oos tenrijk vertrokken. Over het lof van het niet genoemde kind is niets naders bekend. Ten gevolge van een ontplof fing in een vuurwerkfabriek in Tokio zijn 17 personen om het leven gekomen; drie en twintig personen werden gewond. De fabriek brandde geheel af en 17 woningen werden vernield, aldus mededelingen van de poli tie.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1