Gent DE RONDE VAN FRANKRIJK 1 „BIG BEN Voerman-de Pauw Gemeenteraad van Sas van Frans Noord-Afrika De ronde van Frankrijk in discrediet? VOETBAL WANDELSPORT Ga niet op vacantie zonder Verbetering van het wegennet in België Plannen tot verplichte behandeling van drankzuchtigen Frankrijk m Engeland en de V. S. wensen geen V.N.-fonds Na d sa :inc en "n Amsterdam Atoomkanonnen naar Okinawa De geschonden afspraken De gevaarlijke Doping' Pellenaars ploegleider af? VIERDAAGSE TE NIJMEGEN p/moe uarsdag i9juli ttss Woensdagavond kwam de Sas- se raad in vergadering bijeen. .Slechts het raadslid Goethals (KVP) was afwezig. De voorzitter deelde mede dat hij 's namiddags op de textiel fabriek „De Schelde'' een onder houd had gehad met een aan nemersfirma uit Tilburg die al daar de gevel van het kantoor gebouw aan het zandstralen is. Gezien de prachtige resultaten, zou men ook de gevel van het stadhuis willen verfraaien. Men kan profiteren van een gunstige prijs, omdat deze firma zijn ma terialen niet eens extra van Tilburg naar Sas v. Gent behoeft te transporteren. De prijs van het zandstralen bedraagt 2,20 per m2 en zou dit een totaal bedrag vergen van 770. De raad gaat met dit voorstel van B. en W. accoord. Een verzoekschrift van de ver- kennersgroep „St. Lodewijk" tot een subsidie van 250 en een jaarlijkse toelage van 100 voor aanschaffing en onderhoud van materialen kan niet dadelijk de gehele goedkeuring van B. en W. wegdragen. B. en W. stellen de raad voor de 250 subsidie te verlenen maar afwijzend te be schikken op de jaarlijkse toelage van ƒ100. Deze sugggstie wordt door de raad overgenomen. De heer Stevens (P. v. d. A.) informeert waar dan het mate riaal gebleven is, dat men des tijds heeft overgenomen van de Amerikanen. Volgens de voor zitter en wethouder die zich hierover persoonlijk hebben overtuigd, is hiervan niets bruik baar meer over, de reparatiekos ten zouden de kosten van aan schaf van nieuw materiaal over treffen. De heer De Groff (P.v.d.A.) hoopt, nu de leiding in andere handen is, dat in de verkiezings tijd de padvinders niet meer ge organiseerd propagandamate riaal van een bepaalde partij zul len aftrekken. De voorzitter belooft de groeps leider hierover in te lichten. Vervolgens wordt ter tafel ge bracht een voorstel tot aanschaf fing materialen voor mechanisa tie bevolkingsregister tot een be drag van ƒ3000 en tot het be schikbaar stellen van de jaarlijk se kosten van 600 tot invoering van de mechanisatie. De Water leidingmaatschappij zou zo'n ap paraat aanschaffen en de ge meente Terneuzen, Hoek en Sas van Gent zouden hierin partici peren. Misschien dat verschil lende raadsleden huiverig staan vooral wat vernieuwing betreft, aldus de voorzitter, maar deze mechanisatie biedt ontelbare voordelen, vooral in verkiezings tijd. In zeer korte tijd heeft bijv. De Belgische Senaat heeft het wetsontwerp tot instelling van een wegenfonds, dat venbetering van het wegennet beoogt, aange nomen. De regering acht het fonds, dat zal beginnen met een bedrag van 30 milliard frank uit de staatskas, noodzakelijk voor de aanleg van autowegen en de ver betering van andere wegen. Het aantal motorvoertuigen in Bel gië is tussen 1950 en 1954 ge groeid van 570.000 tot 810.000. Het wegennet is niet in staat om dit toenemende verkeer behoor lijk te verwerken. De minister van Openbare Werken, Van Audenhove, deelde mede dat voorrang zal worden verleend aan de aanleg van een autoweg AntwerpenLuik Duitse grens, om Antwerpen in staat te stellen tegen Rotterdam te concurreren. Deze weg zal over vijf jaar voltooid moeten zijn. Van gewoonlijk welingelichte zijde te Parijs is Woensdag ver nomen, dat, naar wordt ver wacht, de Franse regering ver plichte behandeling van alcoho listen zal invoeren. Volgens nieuwe voorstellen van de minister van Volksgezondheid, Bernard Lafay, zullen drank zuchtigen, die bij de autoriteiten worden gemeld, behandeld wor den in „heropvoedingscentra". Na een kuur in een dergelijk centrum zal de behandelde voor lopig in vrijheid worden gesteld met de opdracht zich op bepaalde tijden bij een raad van ambte naren van sociale en medische diensten te melden. Indien hij later zou terugvallen tot drank misbruik, zal de plaatselijke po litie de bevoegdheid hebben hem „uit te nodigen" terug te keren naar het centrum voor een nieu we behandeling, aldus het plan van minister Lafay, dat ter goed keuring aan eerste-minister Ed gar Faure is gezonden. deze machine alle stemgerechtig de inwoners uit het bevolkings register gehaald. Wil men weten hoeveel personen in aanmerking komen voor kinderbijslag, hoe veel ouden van dagen men heeft enz., in een minimum van tijd kan men dit allemaal weten. Zo'n apparaat kan pas efficiënt werken als men een gebied be strijkt van ongeveer 20.000 per sonen minimaal en dit is de be volking van deze 3 gemeenten, daarnaast staat dan de absolute behoefte van de Waterleidingmij. van zo'n machine. Uit de debat ten blijkt, dat vele raadsleden huiverig staan tegenover deze mechanisatie, uiteindelijk blijkt, dat de huivering hoofdzakelijk bestaat om met de Waterleiding mij in zee te gaan. De héér Bockstael meent dat deze mechanisatie toch niet tegen is te gaan, maar nu de hui vering tegenover de Waterlei- dingtnij bestaat, Sas van Gent met diverse gemeenten beter zelf zo'n apparaat centraal kun nen aanschaffen, zodat alleen de gemeenten erover kunnen be schikken. Nu bestaat de vrees dat de ge meenten Terneuzen, Hoek en Sas van Gent zo'n apparaat hel pen aanschaffen en dat de Wa terleidingmij. ze vanwege het door haar intensieve gebruik de machine zal verslijten. Verschil lende raadsleden ondersteunen deze suggestie, zodat wordt be sloten dat de gemeente Seis van Gent zal trachten een gemeente lijke centrale instelling te krij gen voor mechanisatie van het bevolkingsregister. Aan de Wa terleidingmaatschappij wegens 't dat men afziet van deelname. De woningen aan de Brand spuitstraat nr. 1 en 2 worden on bewoonbaar verklaard. De heer De Braai informeert naar aanleiding hiervan hoe het staat met de woningen aan de Graotmajaorstraat. De voorzit ter antwoordt hierop dat de be sprekingen hierover nog altijd maar blijven slepen. De heer De Groff meent dat B. en W. hierin veel te slap zijn en dat maar eens drastisch moet worden opgetreden tegen de eigenaar. Is het misschien omdat dr. Puylaert er de eigenaar van is, dat B. en W. schromen hier met de vuile voeten door te gaan of is het dr. Puylaert er om te doen dat uiteindelijk de gemeen te deze panden voor sanering voor veel geld zal aankopen? De voorzitter gelooft niet dat dit het geval is. De woningbouwver. „Vooruit" krijgt gemeentegrond in erfpacht aan de Zandstraat voor de bouw van vier woningen, tegen een erfpachtscanon van 0,25 per ca. Z.h.s. wordt ƒ42.500,- beschik baar gesteld aan het R.K. kerk bestuur voor de stichting van een kleuterschool in de Zand straat. De heer De Groff merkt alleen hierover op dat hij de figuur scheef vindt hoe het geldsbedrag wordt aangevraagd. Eerst is er een principe-besluit geweest van de raad om mee te werken aan de stichting van deze kleuter school. Later is er reeds aanbe steed en nu komt men met een aanvraag om geld. Volgens hem had er eerst een begroting opge maakt dienen te worden, en vol gens deze raming aan de ge meente gelden gevraagd moeten worden en daarna pas aanbe steed. Wethouder Van Zantbeek zet uiteen dat de gevolgde procedure de juiste is. De school is wel aan besteed maar nog niet gegund. Nu is er het voordeel dat de raad weet hoeveel men beschikbaar moet stellen, eerst als de raad de gelden voteert zal de gunning plaatsvinden. Vervolgens wordt het ambte narenreglement en het anbeids- overeenkomstenbesluit voor de gemeente gewijzigd. Deze punten ontlokken de heer De Groff de volgende vraag aan de voorzitter te stellen, hoe lang men moet werken op arbeidscon tract om automatisch vast aan gesteld te worden Volgens de heer De Groff zou er een circu laire van de minister zijn die een termijn gesteld heeft van 6 jaar. De voorzitter kan hierop niet dadelijk antwoord geven, waarop de heer De Groff de voorzitter belooft deze circulaire ter hand te zullen stellen. de riolering er doorheen kan brengen. De voorzitter betwijfelt of men deze toestemming zal verkrijgen. Volgens de heer De Groff moest destijds in de dam door stroming kunnen geschieden om dat de Coöp. Beetwortel Suiker fabriek water uit het kanaal be trekt en men zoveel mogelijk de verzilting moest kunnen tegen gaan. Nu blijkt dat de C.B.S. zijn water uit de St. Albertkree'x gaat trekken. Men is daarmede reeds zover gevorderd, dat men met de aanleg van de buisleiding begon nen is, zodat die factor voor het kanaal is weggevallen. De heer De Maaijer meent dat men ook nog vastzit aan het tractaat van 1869. De heer De Groff meent dat men hieraan ook vastzat voor het Molenwater en dat men daar ook uiteindelijk van afgestapt is. Men kan het allicht vragen aan de Rijkswaterstaat en men zou dan aldaar een ideale parkeer plaats krijgen. De heer Bockstael informeert Volgens informaties die de voorzitter bij de heer Horstmann heeft ingewonnen hoopt deze dat nog dit jaar de plannen zullen verwezenlijkt worden. Ook informeert de heer Bock stael of er in het Bolwerk geen brievenbus geplaatst kan wor den. Deze kwestie zal aan de P.T.T. voorgelegd worden. De heer De Groff had diverse kleinigheden, n.l. afrastering van de begraafplaats aan de nieuwe ingang, zodat niet iedereen op de begraafplaats kan lopen. Welke plannen er ten. opzichte van de Molenberg bestaan. Thans wordt de Molenberg door de jeugd ver nield. De heer^De Groff heeft verno men dat bij de Prot. Christelijken ontevredenheid bestaat dat er geen vertegenwoordiger van hen in de commissie ter voorberei ding van een rusthuis zit. Daar destijds niemand hieraan gedacht heeft, wordt alsnog de heer De Braai in deze commissie opgenomen. De heer De Groff verzoekt aan B. en W. de mogelijkheid te on derzoeken om de raadsvergade ringen stenografisch te laten op nemen. Dit zou volgens hem veel wanneer de kleuterschool klaar werk besparen aan de secretaris komt en wanneer het badhuis. en het secretariepersoneel. Volgens de voorzitter is de Vervolgens brengt de heer De streefdatum voor de kleuter- Ridder de oprit van de Molen- school 1 November en het bad- berg ter sprake. Na iedere stort- huis iets later. De aannemer bui komt een grote hoeveelheid heeft geweldig te kampen met zand op de weg. een tekort aan arbeidskrachten, j Enige raadsleden geven hier- De heer Bockstael wilde weten over hun adviezen. De wethouder hoe het staat met de plannen van openbare werken zal hierme- voor de helicopterdienst. de rekening houden. Pierre July, de Franse minis ter voor Marokkaanse en Tune sische aangelegenheden, heeft Donderdag voor de commissie van buitenlandse zaken van de nationale vergadering de ge ruchten tegengesproken volgens welke de Franse regering thans besloten is, de voormalige ver bannen sultan van Marokko weer op de troon te plaatsen. De minister zeide evenwel, dat er in Marokko een ernstige politie ke crisis heerst waarvan de op lossing grotendeels afhankelijk was van de Marokkanen zelf. In dezelfde vergadering had premier Edgar Faure Georges Bidault in verband met de kwes tie van een oplossing van het dynastieke vraagstuk in Marok ko geantwoord, dat nauw con tact zal worden onderhouden door de regering met de parle mentaire commissies tijdens het parlementaire reces. Een ander lid van de commissie, dat Faure de verzekering vroeg, tijdens het reces geen enkele verandering toe te staan wat betreft het ver blijf van de ex-sultan, zou pre mier Faure geantwoord hebben, dat niets was voorzien hierom trent, doch dat de ballingschap overigens niet van eeuwige duur was. Waarschuwing van Bourguiba. De voorzitter van de Tunesi sche nationalistische nieuwe grondwetspartij, Habib Bourgui ba, heeft in een vraaggesprek met het avondblad ,,France-Soir" verklaard, dat graan en andere levensmiddelen onmiddellijk naar Tunesië gezonden moeten wor den om te voorkomen dat de be woners van het land van honger omkomen. „Als Frankrijk dit niet kan doen, moeten wij het in ternationale organisaties vra gen', aldus Bourguiba. De eerste uitlooppoging in de 20e étappe werd ondernomen in de buurt van Coutras, 42 km van ■de start, maar Mateo, Van Bree- nen, Impanis, Genin, Barozzi, Cie- leska, Close, Siguenza en Jean Bobet, die er het initiatief voor namen, werden spoedig inge haald. Onmiddellijk daarna ont snapte een groep van 23 man, met o.m. de beide Bobets, Bran- kart, Rolland, Poblet, Ockers, Astrua en Wagtmans. Drie km voor Les Eglisottes (51 km) kwam een einde aan dit korte avontuur. Gedurende vele kilometers bleef het peloton in gesloten ge lederen rijden, zonder zich te haasten zodat de achterstand op het tijdschema steeds groter werd. Nadat Caput, Pezzi, Fores- tier, Ockers en Genin bij Angou- lème (120 km) waren ontsnapt, en weer waren ingehaald, ging Benedetti even voor Ruffec (174 km) aan de haal. Hij kreeg even later gezelschap van De Bruijne, Coletto, Van Est, Genin, Hoorel- becke, Bauvin, Stablinski en Fo- restier. Ook Caput, die echter niet lang daarna bandenpech kreeg, Hinsen, Van Breenen, Monti, Nolten en Colette kwamen de kopgroep versterken. Dertig km vóór Poitiers hadden de lei ders ruim 5 min. voorsprong op de grote groep. Tijdens de klim bij St Benoit (239 km) ontsnapte Stablinski. Hij liep 100 m uit, maar werd 800 meter voor de finish achterhaald. In de eindsprint toonde Forestier zich de snelste. Bauvin werd tweede, Van Est derde, Nolten zesde en Van Breenen achtste, al len in dezelfde tijd als de win naar. Louison Bobet behield de gele trui. De uitslag van de 20e étappe luidt: 1. Forestier (Frankrijk) 7.24.12 2. Bauvin (N.O.C.) z. t. 3. Van Est (Ned.) 4. Monti (Italië) z. t. z. t. Engeland èn de Ver. Staten hebben zich Woensdag op een bijeenkomst van de economische en sociale raad van de«Ver. Na ties, die op het ogenblik in Ge- nève bijeen is, uitgesproken tegen de instelling van een speciaal fonds van de Ver. Naties voor economische ontwikkeling (Sun- fed), zolang nog niet is begonnen met een algemene ontwapening. De Russische gedelegeerde verklaarde echter, dat zijn land bereid is aan de Sunfed deel te nemen, hoewel het van mening is dat de grootste bron van in komsten van dit fonds moet lig gen in de gelden, die door ont wapening vrij zouden komen. Hij voegde eraan toe, dat Rus land voorstelt de basis-bijdrage aan het fonds te doen bestaan uit machinerieën, uitrustingstukken en reserve-onderdelen. Van bevoegde zijde deelt men mede, dat het justitiële onderzoek inzake de stakingen van gemeen te-arbeiders te Amsterdam is be ëindigd. Het openbaar ministerie aldaar heeft de resultaten van het onderzoek ter kennis ge bracht van de minister van Jus titie, zulks mede met het oog op de beslissingen omtrent 't even tueel instellen van strafvervol ging. De bestudering van die resul taten heeft inmiddels tot de con clusie geleid, dat termen aanwe zig zijn om van vervolging af te eien, hierbij in aanmerking ge nomen, dat de betrokkenen niet op de hoogte waren van 't straf bare karakter van de staking en voorts, dat aan de leidende figu ren onder de stakers reeds de zwaarste disciplinaire straf, n.l. die van ontslag, is opgelegd. Bovendien is overwogen, dat het politiële onderzoek, ook zon der dat daaraan een verder straf rechtelijk vervolg wirdt gegeven, zijn nut heeft gehad, alleen reeds omdat hierdoor de algemene aan dacht is gevestigd op de bepa ling in het wetboek van straf recht betreffende stakingen van ambtenaren. 5. Hoorelbecke (lie de Fr.) z. t. 6. Nolten (Ned.) z. t. 7. Stablinsk- (N.O.C.) z. t. 8. Van Breenen (Ned.) z. t. 9. Benedetti (Itaiië) 7.24.29 10. Colette (West) 7.24.47 11. De Bruyne (België) 7.24.49 12. Hinsen (Ned.) z. t. 13. Coletto (Italië) z. t. 14. Genin (Zuid-Oost) 7.24.53 15. Poblet (Spanje) 7.31.47 16. Rulby (West) z. t. 17. Ockers (België) z. t. 18. Barozzi (Italië) z. t. 19. Fantini (Italië) z. t. 20. Wagtmans (Ned.) z. t. 24. Ex aequo een grote groep renners waarbij Louison Bo bet (Fr.) en De Groot (Ne- derl.), allen in dezelfde tijd als Poblet 7.31.47. Het algemeen klassement na de 20e étappe luidt: 1. Louison Bobet (Fr.) 122.09.04 2. Rolland (Fr.) 122.15.08 3. Ga ui (Gem. pl.) 122.16.47 4. Brankart (België) 122.16.49 5. Geminiani (Fr.) 122.19.25 6. Astrua (Italië) 122.22.15 7. Fornara (Italië) 122.24.00 8. Ockers (België) 122.31.36 9. Close (België) 122.33.49 10. Quentin (West) 122.37.16 11. Mahe (Fr.) 122.37.36 12. Coletto (Italië) 122.44.10 13. Impanis (België) 122.50.08 14. Jean Bobet (Fr.) 123.02.40 15. Vivetta (Zuid-Oost) 123.07.13 16. Bauvin (N.O.C.) 123.11.06 17. De Bruyne (België) 123.11.27 18. Van Est (Ned.) 123.11.52 19. Wagtmans (Ned.) 123.15.16 20. Nolten (Ned.) 123.21.27 26. Van Breenen (Ned.) 123.46.39 37. De Groot (Ned.) 124.24.06 43. Hinsen (Ned.) 124.36.26 Het ploegenklassement van de 20e étappe luidt: 1. Nederland, 22.12.36; 2. Ita lië, 22.13.30; 3. N.O.C., 22.19.41; 4. Frankrijk, 22.26.46; 5. West, 22.28.21; 6. België, 22.28.23; 7. Zuid-Oost, 22.28.27; 8. ex aequo: Zwitserland, Spanje en Gemeng de ploeg, 22.35.21; 11. Ile deFr., 22.35.44. Het algemeen ploegenklasse ment luidt thans: 1. Frankrijk 363.58.45 2. Italië 364.49.43 3. België 365.58.20 4. Nederland 367.05.50 5. Noord Oost Centr. 367.37.23 6. Spanje 368.13.43 7. Zuid-Oost 369.40.33 8. West 369.51.17 9. Zwitserland 370.29.59 10. Gemengde ploeg 370.36.58 11. Ile de France 370.51.29 2leE7T CHATELLER.-TOURS- 29JÜLI 67KM ~ei:TAPPL" 10URS"P5R'J530 JUU 228KM. Officieel berekende gemiddelde snelheid 38km.p.u> @)PAR'JS Sèvres f.Remy Rambouillef FRANKR Gereden roure Manches Charfres VifrayenB Bonnevöl ^Chèfeaudun Pezou endome Les Breviares haheau-Renaulf-. Monnaie TOURS Songny Monfbazon Maure m_es0rmes QOaugé U •)CHATELLERAUT rndiv. riidnr De renners worden, perauro naarLhafel- leraulf ge brac hf POIT'ERS Efappeplaafs Vlakke wegen 0 Vliegende controle ORavifaillertnq De prijs voor de meest strijd- lustige renner werd toegekend aan de Italiaan Benedetti met 48 punten voor Stablinski 29 punten. Het puntenklassement luidt na de 20e étappe: 1. Ockers (Belg) 307 pt. 2. Poblet (Sp.) 352 pt. 3. Wagtmans (Ned.) 378 pt. 4. Van Est (Ned.) 401 pt. 5. Bauvin (N.O.C.) 409 pt. 6. Rolland (Fr.) 464 pt. 7. De Bruijne (Belg) 527 pt. 8. Fantini (It.) 545 pt. 9. Monti (It.) 588 pt. 10. Schneider (Gem. pl.) 594 pt. 18. Nolten (Ned.) 718 pt. EEN NEDERLANDSE SCHEIDSRECHTER VOOR BELFAST. De K.N.V.B. heeft van de Euro pese Voetbal Federatie het ver zoek ontvangen drie scheidsrech ters op te geven uit wie de fede ratie de referee zal kiezen voor de wedstrijd tussen de vertegen woordigende ploeg van Groot Brittannië en het continentaal elftal op 13 Augustus a.s. te Bel fast. De K.N.V.B. heeft in antwoord hierop de Europese Voetbal Fe deratie een lijst doen toekomen met de volgende namen, in alfa betische volgorde: J. Bronkhorst (Velp), L. Horn Jr. (Bentveld) en i K. van der Meer (Den Haag). In perskringen te Washington is medegedeeld, dat binnen en kele dagen atoomkanonnen zul len worden gezonden naar Oki nawa, waar Amerikaanse troe pen zijn gelegerd. Dit is voor het eerst, dat der- naar het Verre Rondvraag. De heer Colsen informeert hoe ver de plannen zijn voor de sane ring van het zgn. Stevensbos. De voorzitter antwoordt hier op dat de plannen in het stadium verkeren van exploitatiebereke ning. De grote moeilijkheid in dit project is de riolering. Deze zal aangesloten moeten worden op de siphon, welke in de buurt van de N.C.B. onder het kanaal doorgaat, vervolgens zullen de boomstronken e.d. eerst verwij derd moeten worden. Er is ge dacht om de riolering door de dam te brengen, maar er zit te weinig grond lboven de duikers om een gunstig verloop te heb ben. Gaat men onder de duikers door dan komt men te diep te zitten. Ook zou de heer Colsen willen weten of het de bedoeling is om zoveel mogelijk woningen daar te bouwen of dat men nog na tuurschoon wil behouden. De voorzitter deelt mede dat alles gerooid zal worden en men daarna een nieuwe beplanting zal aanbrengen, zodat het later weer een mooi stukje plantsoen zal opleveren. De heer De Groff merkt op als men de toestemming verkrijgt Drie voorvallen hebben de Ron de van Frankrijk anno 1955 ge kenmerkt. Zowel op de ronde in haar geheel als op de Nederland se ploeg in het bijzonder hebben deze voorvallen hun stempel ge drukt. Op de eerste plaats hadden wij daar dan de reeds bij voorbaat vaststaande overwinning van Hassenforder te Colmar. De pers maakte er geen geheim van dat dit een cadeautje van favoriet Bobet aan de Franse regionaal was wegens „bewezen diensten". Daarnaast stond de volgende dag de sprintoverwinning van de Fransman Darrigade te Zürich, welke étappeprijs eigenlijk, zoals bij voorbaat vaststond aan Kü- bler was toegewezen. Zowel Has senforder als Darrigade handel den tegen de afspraken, zoals dat heetter Hassenforder had de Franse rationale ploeg geholpen en boven zijn eigen ploeg bevoor deeld; Darrigade deed teveel van het goede. Als „sleper" met de uitlooppoging van Kübler meege geven, gebruikte hij al zijn g spaarde" energie om Kübler in de eindsprint te verslaan. Hoe het ook zij, deze onderlin ge afspraken doen het publiek zeer onsympathiek aan en be stempelen de houding der ploe gen als zeer onsportief. Wij we ten, dat in de wielerwereld hon derd en één afspraken worden gemaakt en veelal speelt geld hierbij een grote rol. De afspra ken in de ritten van de Ronde van Frankrijk spraken echter zeer duidelijk tot het publiek en het behoeft dus geen verwonde ring te wekken, als de belang stelling voor dit grootste wieier- evenement vermindert. gelijke wapens Oosten gaan. In Europa is hier mee al meer dan een jaar ge- om de gehele kom tussen dam leden een begin gemaakt. en de sluis te dempen men wel de Franse nationaal Mallejac op het nippertje van de vergifti- gingsdood redden door het toe dienen van zuurstof. Dr Dumas verklaarde, dat waarschijnlijk ook Kübler van „doping" ge bruik had gemaakt. Ondanks de strenge controle schijnen er pseudo-soigneurs rond te lopen, die de renners hun in feite verderfelijke middelen aan bieden, veelal tegen een zeer ho ge prijs. De uitlating van de reeds teruggekeerde Tour-debu tant Piet Haan, als zou „droge ring" in de Rónde van Frankrijk aan de orde van de dag zijn, ook bij de Nederlandse ploeg, heeft veel kwaad bloed gezet. Bewijzen hiervoor zijn (nog) niet geleverd, maar het feit alleen al, dat er over gesproken wordt en het ge val Mallejac zijn voldoende aan wijzingen, dat er met de renners krachten op onverantwoorde wijze wordt omgesprongen. Misschien dat dit op rekening van de renners zelf moet worden geschreven, maar een feit is, dat het de goede naam, die de Ronde van Frankrijk tot nog toe had, sterk beïnvloedt. de renners daar zelf op zullen reageren. Zullen een Van Est, en een Wagtmans, een Nolten en een Voorting, die reeds jaren onder Pellenaars rijden, gediend zijn van een nieuwe ploegleider of door een weigering tot starten hun ongenoegen over de nieuwe ploegleider te kennen geven? Jonge renners als Van Dongen Haan en Adri Voorting zullen gaarne hun steun geven aan Schulte, want zij zullen de onte vredenheid van Pellenaars over hun rijden in de Ronde van Frankrijk 1955 zeker niet verge ten. De kwestie is of dan een repre sentatieve ploeg kan worden sa mengesteld, een ploeg de Neder landse naam en faam in de Ron de van Frankrijk waardig. Met of zonder Pellenaars, met of zonder Schulte, dat is voor het wieler- minnend Nederlandse publiek bij KICK MORRIS. DE VIERDAAGSE TE NIJMEGEN. De derde dag van de vierdaagse te Nijmegen heeft zich geken merkt door buiig weer, afgewis seld met momenten van broeiend hete zonneschijn. 10.238 wande laars gingen in de morgen op pad, voor 43 van hen waren de beproe vingen te zwaar, zij lieten de vier daagse voor wat zij was en pro beerden met wagens naar Nijme gen terug te keren. Velen waren later gestart dan de andere da gen en tot zeven uur in de avond meldden zich nog wandelaars aan de eindcontrole. Ook nu waren er weer enkelen die probeerden in de kortst mogelijke tijd de af stand af te leggen. Om 12 uur werden de eerste „veertigers" bij Berg en Dal aan getroffen en om 2 uur liepen er reeds enige in Nijmegen. De meesten lieten zich echter niet verleiden tot zo'n overdreven tempo en toonden dat zij beter begrepen waar het bij de vier daagse omgaat. De grote stoet kwam dan ook pas laat in de fniddag binnen. De posten van de geneeskundige dienst kregen het weer zwaar te verduren, de grint wegen waar soms gebruik van moest worden gemaakt, waren hier veelal oorzaak van. 5 5- S 04 0-30km NIJMEGEN HATERT A G%r>**a kvncftg* hu/pposrtn ALVERNA 30 km Bullenkamp SS SO-<tO JOkm SSS0-40km. MALDEN k MoJtn hotk NEDER- HASSELT HEUME MOOK k Plas.nolen Klem Linden Groot Linden Gassel Escharcn SOkm CUIJK Beersjg. St AGATHA X GENNEP SSkm 40km SQkm NIEUWE PLOEGLEIDER? Van welingelichte zijde verne men wij, dat het reeds „officieel" vaststaat, dat Pellenaars volgend jaar geen ploegleider meer zou zijn in de Ronde van Frankrijk. Bovendien zou reeds „officieel" vaststaan, dat Gerrit Schulte deze plaats zou overnemen. Bevesti ging van dit bericht hebben wij niet kunnen verkrijgen, maar het feit, dat Schulte ploegleider is van de amateurploeg, die naar de wereldkampioenschappen wordt afgezonden, wijst reeds in die richting. De bijna jaarlijks terugkerende ruzie tussen Pellenaars en de K.N.W.U. is ook dit jaar niet achterwege gebleven en de K.N.W.U. schijnt daar genoeg HET GEVAL MALLEJAC. Het tweede voorval, dat de Ronde van Frankrijk dreigt te ontsieren, is het „verboden" ge bruik van opwekkende middelen. De jonge Tourdokter Dumas kon van te hebben. De vraag is, hoe 7» De ideale regenjas in het kleine pakje, voor dames en heren. ALLE MODERNE KLEUREN. Naden niet geplakt, maar gelast, zakken en knoopsgaten extra versterkt, knopen aangelast. Maten: KLEIN, MIDDEL en GROOT. Een product van de F A L C O N-fabrieken, dus: betrouwbaar! Vastgestelde prijs 14,75. Kunnen ook pél post besteld worden, onder opgaaf van maat en kleur. Ook voor kinderen voorradig in alle lengten. NOORDSTRAAT 51-53 TERNEUZEN TELEF. 2257

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3