Gemeenteraad van Terneuzen Binnenlands nieuws rowvncie Fa P. J. VAN DE SANDE Eric de Noorman - De prooi van de rode rots. Beursoverzicht iSclicolttulpen Eet bij de Vanderbilts.... TERNEUZEN. DE ideale AXEL. HULST. KAPELLE. SAS VAN GENT. VOGELWAARDE. Niagara geeft geld terug In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad waren met kennisgeving af wezig de heren F. Dieléman en J. den Hamer. Na vaststelling der notuen der op 14 en 28 Juni gehouden ver gaderingen, werden de ingeko men stukken voor kennisgeving aangenomen. Tot ambtenaar van de burger lijke stand werd benoemd de heer W. J. van Pienbroek, ambtenaar ter secretarie. Wethouder De Vos werd aangewezen tot lid van het gemeentebestuur voor de gas- commissie der gemeente Axel. Tot onderwijzer aan de open bare Ui.O.-school werd benoemd de heer A. v. d. Ende, onderwij zer aan de openbare U.L.O.- school te Tholen. Bij de vaststelling van een va- cantieregelïng voor de kappers zeide de heer Fijn van Draat het merkwaardig te vinden, dat een kapper met vacantie moet gaan. Uit een toelichting door de Voorzitter en wethouder De Vos blijkt, dat van de 18 kappers in de gemeente er 16 dit verzoek hebben gedaan, waarna het voor stel van B. en W. tot vaststelling van deze regeling z.h.s. werd aan genomen. Onbewoonbaar werden ver klaard de woningen Nieuwediep- straat 87, Lange Kerkstraat 81, Nïeuwediepweg 17 en Baandijk 33. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het bestuur van de Katholieke stichting ter verzor ging van de Mater Amabilis- school in de kanaalzon^ om een bijdrage aan de afdeling vorming buiten schoolverband. De heer Hol vraagt verzoeken om subsidie slechts bij de begro ting te behandelen. Dan kan in het algemene raam deze zaak worden bekeken. De voorzitter deelt mede, dat dit in de laatste jaren ook steeds geschiedt. Medewerking werd verleend aan de totstandkoming van een Katholiek wijkcentrum in de kom. De heer Camps dankt B. W. voor hun voorstel en de raad voor de aanneming hiervan. Z-h.s. wordt aangenomen het I voorstel van B. W. tot garan tieverklaring voor de rente en af lossing van een geldlening voor de bouw van een 3-klassige R.K. Ikleuterschool te Sluiskil. Na ampele bespreking wordt subsidie verleend voor beroeps keuze aan de Christelijke stich ting voor school- en beroepskeu- Je in Zeeland en de interdiocesa ne stichting Katholieke beroeps keuze-voorlichting te Sluiskil. De heren N. F. Dieleman, Hol, Jansen en De Vos stemden tegen. Z.h.s. wordt besloten tot ver koop van een perceel grond aan de Molendijk. Ook de salaris- en loonverorde- ning van het gemeentepersoneel wordt zJi.s. opnieuw vastgesteld en de wijziging der begroting dienst 1955 aangenomen. Bij de omvraag vraagt de heer Van Langevelde inlichtingen over de bespeling van de gemeentelij ke sportvelden en waarom de Terneuzense Boys geen toestem ming van de v.v. Terneuzen kun nen krijgen. Na ampele bespreking deelt de voorzitter mede, dat het beter is „het oude zeer" wat te laten rus ten, daar hij de gegronde ver wachting heeft, dat in een rustige sfeer wel een goede -^oplossing tussen beide verenigingen zal worden verkregen. De heer Hol vraagt inlichtin gen over het zwembad aan de Westelijke kanaalarm. De voorzitter deelt mede, dat het zwemmen in genoemd bad niet mag worden hervat, in ver band met de toestand van het wa ter en wat de accomodatie be treft. Wethouder De Vos voegt er aan toe, dat tijdens de vacantie van de voorzitter mej. Laanbroek van de Volksgezondheidsdienst deze aangelegenheid met hem heeft besproken. Zij heeft het heropenen van dit zwembad ten sterkste ontraden. De heer Hol zou in verband hiermede een provisorische voor ziening willen treffen aan de oes terputten. De heer Fijn van Draat zou hiervoor als B. W. geen ver antwoording willen dragen. De voorzitter deelt mede dat thans een nieuw plan voor de op richting van een zwembad in be handeling is. Hij hoopt, dat dit in 1957 in exploitatie zal kunnen ko men. De heer Fijn van Draat vraagt voorziening in de behoefte aan Kalme markt, Amsterdam Bubber gevraagd. Ook gisteren is het weer kalm toegegaan op de Amsterdamse effectenbeurs. Wederom richtte de belangstelling zich in de eer ste plaats op de cultuurwaarden. Amsterdam Rubber was de favo riet. Gestimuleerd door de zeer hoge prijs voor het product rub ber trok de koers onder behoor lijke belangstelling, mede uit het buitenland, aan van 131 tot 134%. H.V.A. was circa 2 punten beter op 152%. Verenigde Deli prijs houdend zonder meer. Van de internationale soorten valt eigenlijk weinig opmerke lijks te vertellen. Met uitzonde ring van Kon. Olie bleven de prijzen van Woensdag nagenoeg gehandhaafd. Olies brokkelden af van 647% tot 644%. De han del had weinig om het lijf. De scheepvaartsector, die Woensdag kleine verliezen had te verwer ken, toonde gisteren een behoor lijk herstel. Hier ging K.N.S.M. voorop met een stijging van 5 punten tot 216%. Scheepvaart Unie kwam van 205 op 207%. Voorts ontwikkelde zich een open hoek in aandelen Simau, die 7 punten hoger noteerden op 52. Guldensbeleggingen stil en opnieuw een fractie luier. Gisteren stond de inschrijving open op de 4% obligaties Anglo American Rhodesian De velopment, groot 2,5 millioen pond tegen 98% procent. Gezien de vele beschouwingen in de laat ste dagen over het Engelse pond was de belangstelling niet over matig groot te noemen. Over het algemeen was men echter van mening, dat deze lening, zij het misschien met de hakken over de sloot, er toch wel in zal gaan. Voorts werden voor het eerst verhandeld eerste en twee de preferente certificaten Sun- ray Midcontinental Oil tegen resp. 41% en 28% dollar én ook certificaten WarnerLambert brachten bet tot een eerste no tering van 38 dollar. Prolongatie 2% POSTBEAMBTE VERDRONKEN. Donderdagochtend is de 52- jarige postbeambte E. V. uit Sneek door verdrinking om het leven gekomen. Met zijn vriend, de eveneens uit Sneek afkomstige F. B. ging V. een dagje uit vis sen. In het nieuwe kanaal van de vaarweg StroobosLemmer grepen de beide sportvissers in hun roeibootje een passerende zandbak met sleepboot van de firma Kribbe uit Heerenveen vast. Ondanks waarschuwingen van de bakkeschipper bleven de beide hengelaars vasthouden, met als gevolg dat het bootje volliep en beiden te water ge raakten. Alhoewel beide mannen de zwemkunst machtig waren, wist alleen F. B. de wal te be reiken. V. verdween op 10 m uit de wal in de diepte, waar schijnlijk als gevolg van kramp. Het slachtoffer was gehuwd en had geen kinderen. GELEGENHEIDSSTEMPEL POSTZEGELS KANKER BESTRIJDING. Ter gelegenheid van de eerste dag van uitgifte van de bijzon dere postzegels met toeslag ten bate van de kankerbestrijding zullen bij de postzegelhandel eer- ste-dag-omslagen verkrijgbaar zijn. De op 15 Augustus 1955 aan een loket van de postinrichtin- gen aangeboden eerste-dag-om- slagen, uitsluitend piet één of meer dezer zegels en uiter aard een adres, zullen worden voorzien van een afdruk van een bijzondere stempel. SCHEPELINGEN SMOKKELDEN EN STALEN. „Een piratenschip kan men het niet noemen, maar werd er eigenlijk niet door iedereen aan boord gestolen?", zo vroeg Don derdagmorgen de president van de rechtbank te Rotterdam aan een aantal bemanningsleden van het s.s. „Lindekerk" (van de N.V. Verenigde Nederlandse Scheep vaart Mi;.), dat terecht moest staan, omdat het zich aan dief stal of smokkel had schuldig ge maakt. „Er schijnen op dit schip in derdaad toestanden geheerst te hebben, die niet bepaald toe te juichen zijn", zo zeide de officier van justitie in zijn requisitoir. Ongeveer 60.000 sigaretten waren er verdwenen; verder was er door enkele leden van de beman ning opium gesmokkeld en tex tiel gestolen, op de reis van be gin Maart, toen het schip zich in de Perzische Golf bevond. De bootsman, die ook terecht stond, werd op zijn verantwoor delijkheid als meerdere in rang gewezen. Hij zei echter nooit iets te hebben kunnen rapporteren, omdat de stemming aan boord zo slecht was. De officier eiste tegen de 23- jarige matroos G. A. van O. en de 31-jarige matroos B. J. N., beiden uit Hoek van Holland, 8 maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd; tegen de 22-jarige ma troos C. A. J. van der L. uit Den Haag zes maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, en tegen de 41-jarige bootsman H. van de B. uit Rotterdam vijf fnaanden met aftrek, waarvan twee voor waardelijk met drie jaar proef tijd. De raadslieden pleitten cle mentie op grond van de toestand aan boord. Uitspraak 9 Augustus. VEENBRAND BIJ EMMEN. In de gemeente Eimmen, nabij het dorp Borger Oosterveld, is in het z.g.n. smeu'lveen Woensdag een vrij grote veen- en turfbrand ontstaan, die ruim 50.000 turven in vlammen deed opgaan. De brandweer uit Emmen en die van de "firma Scholten, die spoedig op de plaatsen waar de brand woedde aanwezig waren wisten een grote bolster turfbult inhoudende 80.000 (bolster-tur ven voor het vuur te behouden, hoewel deze reeds aan de buiten kant vlam had gevat. Door het snel bedwingen van de -brand werd verdere uitbreiding voor komen. De brandweerlieden moesten zich overigens tot laat in de avond met de nablussing bezig houden. De verloren gegane turf behoorde toe aan de vervener H. Dek uit Emmer Erfscheiderveen. Verzekering dekt de schade. een ijsbaan. De voorzitter antwoordt, dat in het ontworpen sportveldencom plex hierin wordt voorzien. De heer Fijn van Draat vraagt, nu de gemeente zich buiten de kom sterk uitbreidt in oostelijke richting, waar grote gebouwen zijn verrezen als het Juliana zie kenhuis, de technische school, het kantoorgebouw der Water leiding en er in de toekomst nog meerdere zullen verrijzen, in de nieuwe remise der gemeente een gedeelte te bestemmen voor een brandweereenheid en uit dit stadsgedeelte ook de nodige man schappen aan te trekken. De voorzitter deelt mede, dat er bij de bouw der remise aan de Industrieweg met het vestigen van een brandweereenheid reke ning is gehouden. De kwestie van de manschap pen hiervoor is in studie. Hier zit evenwel ook de alarmering aan vast. De heer Fijn van Draat infor meert, of de gehele brandweer met inbegrip van de B.B. (Ter neuzen is A-gemeente) hand ligt. De voorzitter antwoordt beves tigend. De commandant vindt dit evenwel een erg omvangrijke taak. Deze^ zaak is daarom in stu die. De heer Fijn van Draat wijst op het verkeersbord aan de hoek NoordstraatKorte Kerkstraat. Uit de praktijk blijkt, dat dit ver keersbord voor vreemdelingen niet op een duidelijke wijze is aangebracht. Hij stelt voor op de gevel een richtingspijl aan te brengen. De voorzitter zegt overweging toe. De heer Fijn van Draat vestigt verder de aandacht op het ver keersprobleem aan het kruispunt Axelsestraat Emmalaan Leeuwenlaan Tramstraat. Wethouder De Vos deelt mede, dat hierover reeds advies is ge vraagd aan de A.N.W.B. Deze zaak zal na het ontvangen hier van grondig worden overwogen. Er moet terzake wel iets gebeu ren. De heer Fijn van Draat vraagt, of het douane-huisje aan de Westkolkstraat daar moet blijven staan. De voorzitter antwoordt, dat dit inderdaad het geval is. Het rijk eist dat de gemeente de slo ping hiervan voor haar rekening neemt, evenals de bouw van een nieuw douane-huisje op een an dere plaats. Dit komt voor de ge meente op te hoge kosten te staan. Hierna wordt de vergadering door de voorzitter gesloten. u;i <u s BURGEMEESTER VAN WISSEKERKE. Bij K. B. is benoemd tot -burge meester van Wissekerke, met in gang van 16 Augustus, de heer J. van Halst, thans wethouder dier gemeente. Hij is lid van de C.H.U. MIDDENSTANDSEXAMENS. Bij het Woensdag te Middelburg gehouden Middenstandsexamen, Algemene Handelskennis, slaag den o.m. P. L. Moelker te Bres- kens, mej. A. S. Pleijte te Cad- zand, D. J. Pladdet te Groede en C. J. van der Meulen te Schoon- dijke. Benoeming. Met ingang van 1 Sept. a.s. is aan de Hervormde school, alhier benoemd de heer S. Linschooten in één te Leiden. Botsing. Gistermiddag te ongeveer half twee kwam de bromfietsberijder H. C. uit Terneuzen, die op weg was naar zijn werk, bij de onover zichtelijke bocht op het kruispunt BaandijkHoogendijk in aanra king met de voorzijde van een be stelauto, bestuurd door de han delsvertegenwoordiger L. H. uit Sas van Gent. Het liep voor de bromfietser ge lukkig goed af, daar hij kans zag nog zodanig uit te wijken dat de bromfiets langs de laadbak van de bestelwagen schuurde en deze daardoor licht beschadigd werd. Persoonlijk bekwam C. geen let sel, terwijl ook zijn brommer geen schade opliep. Eerste zelfbedieningszaak geopend. Gisteren heropende de heer 'Boon zijn levensmiddelenbedrijf aan de Geraniumstraat 26 alhier. Terneuzen heeft met deze kruide nierswinkel in de bloemenbuurt haar eerste „zelfbedieningswin kel". Een bedrijf dus, waar de huisvrouw binnenstapt, een licht plastic boodschappenmandje ter hand neemt en vervolgens op haar gemak langs de vele artike len voor de huishouding wandelt, welke overzichtelijk en duidelijk geprijsd in open rekken en bak ken geëtaleerd liggen. Het grote voordeel hiervan is natuurlijk, dat hierdoor het soms langdurig wachten vóór men aan de beurt is om door het winkelpersoneel te worden geholpen, wordt geëlimi- Gelijkmatige inkttoevoer. Degelijk zuigsysteem. Groot inktreservoir. Uitschuifbaar voorstuk. Slanke elegante uitvoering. Prijs 6,— Herkenbaar aan het gouden ridderkruis. Alleen verkoop voor Terneuzen en omgeving bij: neerd. Voorts moet het voor de huisvrouw aangenamer zijn zó haar inkopen te doen, omdat zij dan wellicht een artikel passeert, dat zij anders vergeten zou heb ben te kopen. Wanneer nu alle benodigde ar tikelen in het mandje zich heb ben opgestapeld, passeert men vlak voor de uitgang de kassa, waar een helpende hand vlug het totaal bedrag uitrekent en de ge kochte artikelen overpakt in eigen boodschaptas of mand. De heer Boon heeft hiermede in Terneuzen zeer zeker een „nieuwtje" gebracht en het was gisteren dan ook een gezellige drukte van huisvrouwen, die nu zelf het door hen verlangde arti kel konden uitzoeken. Wij durven echter nu al te neggen, dat als straks de klanten van de heer Boon de vaste plaats van de di verse artikelen uit ervaring ken nen, de tijdsbesparing, welke toch in de eerste plaats in het belang van de huisvrouwen is, zij dit zul len weten te waardpren. Verder bevinden zich in de keu rig nette winkel nog twee kleine re afdelingen waar men nog wél wordt bediend en dat zijn de af deling kaas, boter en eieren en de afdeling biscuits en suikerwer ken, welke artikelen zich uiter aard moeilijk lenen voor zelfbe diening. Ook hier gaven vele bloem stukken aan deze heropening een feestelijke sfeer. Robert en Bertram te Axel. Een prettige avond. Gisteravond heerste er in Axel een grote drukte naar aanleiding van het bekende N.C.R.V.-spel, dat elke Donderdagavond via de radio door haar wordt uitgezon den. Velen, die Donderdagavond de radio op Hilversum II hadden af gesteld, hoorden plotseling door diverse zinspelingen dat ditmaal Axel was uitverkoren waar de poppen Robert en Bertram wa ren gedeponeerd. Toen dan 'ook het wachtwoord (dat ditmaal „gebakken paling" was) bekend was, renden velen de woning uit of sprongen op de fiets om op zoek te gaan naar de bekende poppen. Al vrij spoedig kon men via de radio horen, dat de poppen ge vonden waren in de Buthpolder. De gelukkige vinders moesten de poppen naar het centrale punt van ontvangst, het Torenlokaal der Nederl. Hervormde kerk, brengen. De vinders moesten hiervoor een verschillende route afleggen, welke echter even lang was. Degene, die het eerst het eind punt bereikte, werd winnaar. Men moest echter deze afstand wandelend of snelwandelend af leggen, fietsen of hardlopen was verboden. Het bleek, dat de 15-jarige Henk Kotvis, wonende Buthdijk 23, de afstand, alsmede de daarbij voor geschreven taak (het schillen van 7 aardappelen) het vlugst had volbracht, n.l. in 28 minuten. (Deze tijd is van invloed voor de finale-kamp van deze radio-zoek- wedstrijd.) Hoewel Henk aanvan kelijk een verkeerde straat had ingeslagen, en dus terug moest wandelen, kon hij toch nog 3 mi nuten eerder zijn pop in het To renlokaal afleveren dan de vinder van de de tweede pop, de heer A. de Feijter, wonende op de hof stede „Doornhof" aan de Doorn- dijk. Opgetogen kwam Henk voor de microfoon, waar hij voor de prijzenkeuze werd gesteld, en 'n polshorloge koos. De heer De Feijter verkreeg als tweede prijs een fruitmand. Voor de luisteraars was deze zoekwedstrijd ook interessant, Want zij werden via de radio op de hoogte gehouden waar de win naars zich op hun weg naar het Torenlokaal bevonden en men kon zelf wel ongeveer bepalen wie van beiden het eerst de pop zou afleveren. Daar zich inmiddels voor het Torenlokaal een grote menigte had verzameld, was het voor de vinders moeilijk om er doorheen te komen, doch dank zij de politie werd er toch voor hen ruimte ge maakt en verliep ook dit in een gemoedelijke vrolijke stemming. De N.C.RV. kan op een zeer ge slaagde en gewaardeerde uitzen ding terugzien. Geslaagd. Bij de Woensdag te Bergen op Zoom gehouden Mulo> examens slaagden C. van Dorsselaer, N. Franckaert, A. Hillaert, C. Ja cobs, B. van Jole, W. Kent, J. Leenknegt, M. de Maat, R. de Peijsselaer, A. Staal, D. B. Ver- morken, K. J. Vink, H. van Wolf- felaar en M. IJsebaert, allen al hier. Nieuwe appeloogst gaat beginnen. Maandag 1 Augustus gaat in Zeeland dé nieuwe appeloogst be ginnen. Dan mag namelijk de Yellow Transparant weer wor den aangevoerd, zij het enkel nog de grote maat. Maar geleidelijk aan zullen dan ook de andere ras sen weer volgen. Het vorig jaar begon in Zeeland de nieuwe ap peloogst op 23 Juli. De Provincia le Zeeuwse Afzetcommissie voor fruit heeft echter vastgesteld dat nu eers op 1 Augustus de Yellow plukrijp zal zijn. Examen M.B.A. Voor het te 's-Gravenhage af genomen examen van moderne bedrijfsadministratie, slaagde de heer Th. C. van Belieghem, vroe ger te Sas van Gent. Geslaagd. Op het te Bergen op Zoom ge houden eind-examen Mulo, slaag den mej. Riet van Wolffelaar te Boschkapelle en mej. Betsy van Jole te Stoppeldijk. NOORDSTRAAT 55-57 TERNEUZEN „Eet Ibij de Vanderbilts" staat op een restaurant in Phe- nix (Arizona). Inderdaad heet de eigenaar van het restaurant Max Vanderbilt, maar achter deze naam verschuilt zich de Neder lander Max van der Velde, die 42 jaar geleden genoeg had van Amsterdam en naar Amerika vertrok. Waarom juist de naam Vander bilt? De drager ervan vertelde Donderdagmorgen ter gemeente lijke persconferentie in Amster dam, dat hij nu het grapje kan verkopen: „Het zrwarte schaap van de familie te zijn, de enige namelijk die werkt". Overigens legt de „slogan" „Dine with the Vanderbilts" hem geen wind eieren, want de Amerikanen zijn bevattelijk voor zulk een grapje en redeneren: „Wat goed is voor de Vanderbilts, is ook goed ge noeg voor ons." Maar het bijzondere van het restaurant is echter gelegen in de naam en het voedsel. Toen Max van der Velde (die als bor denwasser zijn loopbaan in Ame rika is begonnen) een paar jaar geleden zijn „Franse" restaurant in Phenix met een behoorlijke winst van de hand deed, ging hij NABEURSKOERSEN. Kon Olie: 642—645 AJC.U.: 337—338% Philips: 447448% Unilever: slot 642 slot 337 (644%) (338%) slot 447% (449%) slot 467 3. Omdat de eiland bewoners geen erg vriendschappelijke in druk maken, wordt een aantal mannen bij de boten achterge laten. Een vreemd voor gevoel moet Eric er toe besluiten de wa pens mee te nemen. De verwachtingsvolle blijheid is geheel ver dwenen...Enkele don kerharige mannen staren hen zwijgend, haast vijandig aan, als de troep Noren de kust beklimt. Met opgestoken hand maakt Erie het doel van hun komst bekend, maar de man nen geven geen antwoord. Zij draaien Zich om en rennen onder volkomen stilte naar de grote toren. De Noorman aarzelt even, vol argwaan en ook Svein Langtand vertrouwt het niet. Alleen de on stuimige Erwin zou er het liefst meteen maar achteraan gerend zijn. Na een korte beraadslaging be sluiten zij toch rustig hun weg naar de wallen van het primitie ve dorp voort te zetten. Een aan tal met speren en schilden be wapende mannen is op de muren geklommen en staan hen loerend op te nemen. Wederom wenkt Eric ze vrien delijk toe en roept: „Wij zijn vrienden! Breng ons naar konin gin Winonah. Wij komen haar terughalen". „Ze verstaan ons niet, geloof ik", gromt Svein vol achterdocht naar de sombere, zwijgende ge zichten kijkend, „en als je 't mij vraagt hebben die rare snoesha nen niets goeds in zin zijn". Nauwelijks heeft hij deze woor den geuit of Erwin slaakt een waarschuwende kreet... en als zij omkijken, zien zij een grote troep bewapende mannen over de heuvels naderkomen, kennelijk niet met de beste bedoelingen... naar wat anders uitkijken en daarbij kwam zijn gedachte op Amsterdam. Na besprekingen met zijn broer in Amsterdam, oud-wethouder Van der Velde, werd anderhalf jaar geleden in Phenix het „Amsterdam-House" geopend, waar men o.m. boeren kool, hutspot en snert dagelijks op het menu vindt. Poffertjes kan men er ook eten, maar slechts een keer in de week. (Om ze te maken heeft men te veel ruimte nodig). De Amerikanen blijken dit „real Dutch food" wel op prijs te stellen, ondanks de gemiddelde plaatselijke zomer- temperatuur van 105 graden Fahrenheit in de schaduw („die er niet is"), want Max van der Velde heeft een speciale wacht kamer in zijn restaurant, waar de gasten-in-spé hun ibeurt moe ten afwachten en zich dan intus sen kunnen vergasten in een twintigtal boeken over Neder land en Amsterdam in het bij zonder. Volgens „Vanderbilt", die op het ogenblik een zakenreis door Europa maakt en daarbij ook Amsterdam heeft aangedaan, hebben daardoor al vele Ameri kanen hun vacantieplannen ge wijzigd en zijn naar Nederland gekomen.,Hij noemt zichzelf dan ook „goodwill-ambassador" voor Amsterdam. Overigens heeft zijn restau rant, waarin platen over Amster dam, herdenkingsbordjes van het gouden regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina, het Am sterdamse stadswapen en de brief, die burgemeester D'ailly hem bij de opening stuurde, ere plaatsen innemen, nog een bij zonderheid (enig in Amerika vol gens de eigenaar)wie een maal bestelt, bijvoorbeeld van een dol lar, moet alles opeten. Laat men wat op zijn bord achter, dan wordt de prijs verhoogd Jarenlang hebben toeristen geldstukken in de schuimende stroom van de Niagara-waterval, aan de Amerikaans-Canadese grens, geworpen omdat dit geluk zou aanbrengen. Dat heeft het nu gedaan... voor de arbeiders, die daar aan de bouw van een krachtstation werken. Zij hadden er namelijk een dam aangelegd rondom een bouwput en het geld dat zij er drooggelegd vonden, liep in de honderden dollars.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2