Binnenlands Nieuws Uit de Provincie Het gestolen vliegtuig Uitreiking diploma's Technische School te Terneuzen 1 AAN ZONNESTEEK OVERLEDEN. DE BAAT BEHOUDT EEN JAAR GEVANGENISSTRAF. AMSTERDAM IS TOCH HET VENETIë VAN 'T NOORDEN? Jllm maand achter zachter geuriger TERNEUZEN. VECHTPARTIJ TEGEN POLITIE. La «te Torenstraat in Den Haag liepen Dinsdagavond om zeven uur twee heren, die kennelijk meer hadden gedronken dan goed voor hen was. Één van hen had een kind van ongeveer een jaar op de arm. Voorbijgangers von den dat terecht zo bedenkelijk, dat zij twee patrouillerende agenten op het geval attent maakten. Die wilden het tweetal meenamen naar het bureau, maar ftt plaats van braaf mee te gaan zetten «te mannen het kind op de grond en begonnen een robber tje te vechten. Zoiets heeft al tijd wel bekijks en weldra was er dan ©rds een grote kring van be- laaagsteRenden, van wie sommi gen, éfie anoniem wensten te blijven, parttij kozen in het con flict tegen de politie. De poli tie reageerde met de gummistok maar kon de eindzege pas beha len toe® per jeep versterkingen waren aangerukt. Gelukkig was er ook een ver standige burger, die zich het lot van rfe kindje aantrok. Hij bracht het naar het politiebureau Bui tenhaf, waar "hét door de moeder kon worden afgehaald. De beide beschonkenen kwamen onder po- littegeleide op hetzlfde adres te recht maar mochten een nachtje blijven om in de slaap hun nuch terheid terug te vinden. Woens dagmorgen zijn zij, de 28-jarige opperman J. A. ter W. (de man met het kind) en de 24-jarige los-werkman J. R. S., met een proces-verbaal huiswaarts ge keerd Zonder kleerscheuren is de po litie er niet afgekomen. Het over hemd van «een agent werd ge scheurd, de mouw van de tuniek van een andere agent werd los getrokken. VOLUI BUS MET DIESEL- MOTOR OP AFSLUITDIJK UITGEBRAND. Geen slachtoffers. In dC afgelopen nacht is een bus met dieselmotor, die met een 45-tal passagiers uit de buurt van Dohhum na een dagtocht naar Amsterdam terugkeerde naar Frieslknd, kort na één uur door nog onbekende oorzaak rijdende in (brand geraakt en geheel ver woest. Gelukkig kondigde het vuur zich tRjdig door rookontwikkeling en een sterke reuk aan. In de bus, die op dat moment het mid den v«n de afsluitdijk gepasseerd was en juist op het Friese ge deelte reed onder Breezanddijk (een haventje langs de dijk), be merkten de 25-jarige chauffeur Gerhen Tolma uit Rinsumageest en enkele passagiers het onraad. De chauffeur hield onmiddellijk stil, stapte de bus uit en opende de motorkap. Het was al te laat. Onder de kap begonnen de vlam men omhoog te lekken. Onmiddellijk verlieten alle pas sagiers öe fcus. Geen van hen liep enig letsel op. De bus zelf, eigendom van de garage M. C. de Jong te Murmerwoude, brandde geheel uit Chauffeur Tolma raakte daarbij danig overstuur. De passagiers vormden een ge zelschap, dat IM was van een reiselub uit een ander plaatsje in de buurt van DokkumZwaag Westeinde (gemeente Dantuma- deel). Het «vanen mannen en «rouwen. 25i werden later in de nacht opgehaald door een andere bus van de firma De Jong en zijn daarin behouden thuisgebracht. VAN KJSZJBRBOOTJE GEVAL LEN EN VERDRONKEN. Naar thans blijkt is Maandag de zevenjarige D. G. van der L. in de Z.O. Buitensingel te Den Haag van een plezierbootje ge vallen «at verdronken. Niemand van «te opvarenden van het boot je heelt gesnerkt dat de knaap over boord ïs gevallen, maar hij werd ap een ogenblik vermist. De politie heeft een uur lang ge dregd en toen het stoffelijk over schot gevonden. EOLÏTIE ONDERZOEKT MOGELIJKHEID VAN BRAND STICHTING IN HEIDE TE EPE De omstandigheid, dat bij de bos- en heidebrand op de Veluwe Maandag bijna tegelijkertijd op verschiïienöe plaatsen brand haarden werden ontdekt, is voor de rijkspolitie te Epe aanleiding «n een. onderzoek in te stellen paar rmgjelijke kwaadwillige brandstichting. Toen namelijk de eerste vuurhaard was ontdekt in de omgeving van de Poelweg- Langeweg werd korte tijd later, «p ongeveer 1500 meter afstand boven cte vrind, een tweede vuur haard onïdekf De derde vuur haard vweri gevonden nog enige tijd later en wel 400 meter bene denwinds van de plaats waar men toen a*n Siet blussen was, een af stand die «deskundigen te groot achte# voor verspreiding van vuur door de lucht. Een enigszins verdachte om- stamfigötód Is voorts, dat dit reeds «de derde torand in deze om geving binnen zeer korte tijd is. De branden konden echter in de kiem worden gesmoord. •De rijkspolitie te Epe heeft reeds verechïllende getuigen ge hoord t»t nu toe zonder resul taat. Ook een oproep van de po litie, waarin de mensen, die het eerste tea de brand aanwezig wa ren werd gevraagd zich te mel den, heeft tot nu toe geen resul taat opgeleverd. Er heeft zich nas niemand gemeld. Qe 45-jaxïge tuinman G. J. Pon- stein cat Otdebroek. die dezer da- ;en door 'n zonnesteek werd ge- roffen, is in het Sophia-zieken- huis te Zwolle mede aan de ge volgen daarvan overleden. De Nederlandse vrachtauto chauffeur D. de Baat is Dinsdag te Koblenz in een revisieprocedu re tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens dood en let sel door schuïd. De 25-jarige De Baat zou op 24 October 1953 met zijn vrachtauto een ernstig verkeersongeluk heb ben veroorzaakt, waarbij zes per sonen om het leven zijn gekomen en zeven gewond. Het hoogste Westduitse ge rechtshof voor strafzaken had re visie gelast van het eerste vonnis tegen De B. een jaar gevange nisstraf wegens dood en letsel door schuld en het in het gevaar brengen van het verkeer door na latigheid dat in Maart 1954 was gewezen. Het gerechtshof bepaalde, dat de veroordeling we gens het in gevaar brengen van het verkeer diende te vervallen. Pe president van de arrondis sementsrechtbank te Koblenz heeft Dinsdag nogmaals gewezen op de grove nalatigheid van de chauffeur en de gevolgen daar van. Hij zag daarom geen aanlei ding om de strafmaat te verklei nen. Overigens werd bij de behande ling in revisie afgezien van in trekking van 't rijbewijs en wer den de kosten van de revisiebe handeling tot een derde beperkt. De verdediger van De Baat, dr Ormond, wees in zijn pleidooien op de onlaakbare persoonlijkheid van verdachte, die het slachtof fer van het falen van een appa raat is geworden. Een vreemde varensgast in de Amsterdamse grachten heeft Dinsdagmiddag de belangstelling van duizenden Am'sterdammers en touristen getrokken. Midden in het water van de Keizers gracht dreef het vlot „Kom Mik- ky": een wankele plankenbo dem, voorzien van geïmprovi seerde roeispanen en een roer met een ondefinieerbaar ge kleurde vlag. Achter een laag houten tafeltje, voorzien van kleedje, vetplantje en asbak, prijkte de varensgast: een in overhemd gestoken jongeman, met een zwarte bolloze bolhoed en rode handschoenen aan. Een bord op het vlot vermeldde, dat hij kapitein is van de „Kom Mik- ky" en dat hij Robert Jasper heet. Hij zelf vertelde desge vraagd, dat hij 23 jaar is, van toe roep glazenwasser en dat hij zijn ene week vacantie doorbrengt op de hoofdstedelijke wateren. Vo rig. jaar is hij naar Parijs ge weest op een bakfiets, doch thans wil hij liever in Amsterdam blij ven, zo deelde hij met een uit drukkingsloos gezicht mee. De enige bagage van de reizi ger bevindt zich op het Vlotje in een ouderwetse dokterstas: een tafellaken, bestek, bordjes en eetgerei. „Ik heb de lunch ge bruikt bij Lido", vertelde hij, het geen betekende, dat hij voor 'het terras van het restaurant op het Leidseplein zijn tafeltje op het vlot heeft gedekt en daar keurig eigen brood heeft gegeten mid den op het water. Vele fototoestellen van touris ten hebben dit wonderlijke ta- freel op de film vastgelegd, toen de man op zijn dooie gemak stroomopwaarts roeide en zich van niemand en niets wat aan trok. Hij start des ochtends op de Nassaukade. PASTOOR WERD SCHUTTERSKONING. De door schutterij St Jan te Grubbenvorst gehouden schiet wedstrijden om de koningstitel der vereniging hebben een onge woon en onverwacht resultaat opgeleverd. Koning wordt de schutter, die de laatste restanten van een op een hoge paal ge plaatste (houten) vogel omlaag weet te halen. Dat was ditmaal pastoor Thij- sen van Grubbenvorst, die een kijkje was komen nemen. Het wachten op de nieuwe koning viel hem te lang en bij wijze van afscheid wilde hij ook nog een schot lossen. Hij mikte niet op de reeds deerlijk gehavende vogel, doch op een vlaggetje, dat terzij de daarvan op de paal prijkte. Hij schoot zovèr mis, dat de vogel de volle laag kreeg en om laag tuimelde. Daarmee had de pastoor een prestatie geleverd, die een gewoon schutter tot ko ning maakt. Wegens practisehe bezwaren de plichten van een schutterskoning zijn soms moei lijk met het herdersambt te rij men zal de pastoor 'n schutter aanwijzen, die zich in zijn plaats van de koninklijke plichten kwijt. SLOPER ONDER VALLEND PUIN VAN FABRIEKS SCHOORSTEEN BEDOLVEN EN GEDOOD. Woensdagmorgen is op het terrein van de Alco-fabrieken aan de Utrechtsestraatweg 91 te Utrecht de 36-jarige sloper J. van der Beek onder vallend puin van een oude fabrieksschoor steen bedolven en op slag ge dood. Samen met de sloper A. Breed- veld was hij reeds geruime tijd bezig met deze aanvankelijk 32 meter hoge schoorsteen, die wegens uitbreiding van de Alco- fabrieken opgeruimd moest wor den. Woensdagmorgen zou het nog recht opstaande gedeelte van ruim 9 meter hoog als een boom door de beide slopers worden ge veld. Zij hakten daartoe de fun dering van de schoorsteen kapot, waarna zij een touw rond de schoorsteen knoopten. Zodra er beweging in de schoorsteen zou komen, zouden beide slopers elk een richting uitlopen. Van der Beek liep de verkeerde kant op en werd door het vallend gesteente getroffen. De man was op slag dood. De brandweer te Utrecht kon eerst geruime tijd later het ont zielde lichaam onder een blok puin van ruim 500 kg vandaan halen. De vorige week werd de brand weer eveneens door de fabriek gewaarschuwd. Toen durfde de sloper Breedveld die hoog in de schoorsteen bezig was met het sloperswerk niet meer naar be- gens ouderdom van de schoor steen hier en daar onderbroken was en hij geen goed zicht meer had. Enkele uren heeft Breedveld in de schoorsteen doorgebracht totdat de brandweer hem met de Magyrusladder uit zijn moeilijke positie verloste. Breedveld liep thans geen ver wondingen op. Beide slopers hadden het werk voor eigen rekening aangeno men. JONGEN IN DE LEK VERDRONKEN. Woensdagmiddag om ongeveer half vier is in de Lek nabij Cu- lemborg de 11-jarige A. J. de K., wonende te Culemborg verdron ken. De jongen had zich te ver in de rivier gewaagd en was daardoor in diep water terecht gekomen. Twintig minuten, na dat de jongen in de diepte was verdwenen, werd hij door de heer J. Brouwer naar boven gehaald. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. NEDERLANDER IN DUITS LAND VERONGELUKT. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is de matroos H. F. Meurs uit Rotterdam bij een verkeersongeval te Kostheim bij Mainz omgekomen. Toen een vrachtauto met aanhangwagen Dierikf te IJzêndSjke hem inhaalde, viel hij met zijn bromfiets tegen de aanhangwa gen. Hij kreeg ernstige hoofd wonden en overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. Voor het V.A.M.-examen leer lingmonteur, gehouden in de school, slaagden volledig (theo rie en praktijk) de volgende leerlingen van de kopklasse automonteurs: W. de Keizer en M. J. Lind- hout te Axel; W. A. Vervaet te Biervliet; Th. P. J. de Bakker te KloosterzandeE. J. A. Kouijzer te Kuitaart; A. J. Boeting te Os- senisse; J. van Waterschoot te Walsoorden; L. H. M. Begheijn te IJzendijke en J. H. de Putter en G. P. Serrarens te Zaamslag. Dezelfde leerlingen namen daarna ook deel aan het V.A.M.- examen hulpmonteur, theorie, gehouden in Middelburg. Hiervoor slaagden: W. de Kei zer te Axel; W. A. Vervaet te Biervliet; Th. P. J. de Bakker te Kloosterzande; E. C. Pieters te Philippine; C, F. Donze te Sas van Gent; P. A. Hamelink, J. H. de Putter en G. P. Serrarens te Zaamslag. Voor alleen het praktijkge deelte van dit examen slaagden: J. G. Koekkoek te Axel en F. L. Voor alleen de theorie slaag den: Jac. Koster te Axel; E. C. Pieters te Philippine; C. F. Don- ze te Sas van Gent en P. A. Ha melink te Zaamslag. Van de V.M.T.O.-cursus slaag- -De blanke bevolking in de Bel- den te Goes voor het examen ter gische Kongo telde eind 1954 i verkrijging van het Bewijs van 88.972 zielen tegen 86.688 einde algemene ontwikkeling voor de 1953. Er wonen 69.524 Belgen in N.O.-aktenexamens: de kolonie. Het aantal Nederlan- i W. Verstraeten te Axel; P. J. neden, omdat de beugeltrap we-ders bedraagt 1219. «Remeijnsen te Hoek en M. J. Ba- TWEE BROMFIETSERS GEDOOD. Gisterochtend zijn te Wilp, ge meente Voorst, bij een aanrijding twee vacantiegangers om het leven gekomen. De 52-jarige Van de Beukei en de 24-jarige Hom burg, beiden uit Rijswijk (ZH) kwamen ieder op een bromfiets bij het kruispunt van de rijks straatweg en de Molenallee en passeerden daar een verkeers- zuil aan de verkeerde kant, links door de bocht, juist toen daar een autobus van de maatschappij Salland passeerde. De beide man nen kwamen onder de bus terecht en werden gedood. De buschauf- 'feur treft geen schuld. xMffllfnÏÏIMmf fyes/.Stewardess reman te Terneuzen. Voor toelatingsexamen M.T.S. slaagden van deze cursus: A. v. d. Hooft te Terneuzen en J. Vinke te Vogelwaarde. Verder slaagden voor het gezel diploma timmeren de volgende leerlingen van de avondschool: P. J. Fermont en E. B. M. de Kraker, beiden te Sluiskil. Gediplomeerden Ti dime ren C. J. Lensen, W. K. Marijs en C. M. Roose, allen te Axel; A. Buijze en J. C. Vos, beiden te Hoek; J. P. de Kraker, A. P. Lip pens en M. C. Stouthamer te Sas van Gent; C. S. de Bree, W. J. Helmendach, S. P. v. d. Hooft, M. J. Jansen, J. de Jonge, F. V. Lammens en L. Cornelissen te Terneuzen. Eleetrotechniek M. C. van Alten, E. R. Coert, C. A. Faas, P. Hanse, M. Holle- bek en A. A. Vinke te Axel; W. O. de Wit te Sas van Gent; M. D. de Jonge te Sluiskil; J. Bakker, C. J. v. d. Broek, K. J. Dees, M. de Doelder, H. v. d. Hemel, E. E. Lauret, W. van Rumste, J. Schrier, J. v. d. Werf en E. IJse- baert te Terneuzen. Machinebankwerken: J. Florussen, W. A. de Groote, M. Stuip, L. Verberkmoes en M. L. Wieland, allen te Axel; R. A. Geluk, I. C. Naeije en E. C. Pie- laat, allen te Biervliet; P. G. A. de Rijk te Hengstdijk; A. Deij, W. J. van Drongelen, W. Jansen, C. Koster, J. Leijs, A. de Putter, D. P. de Putter en K. G. Tolle naar, allen te Hoek; U. C. v. d. Berghe, H. G. Neijt, W. A. C. Ka- moen, A. C. Roegiest en R. Ver- straete, allen te Sas van Gent; W. R. de Bruijn, F. E. Fermont, R. Gelderland, J. P. Klaassen, J. J. Lipjes en W. P. L. Mariman, allen te Sluiskil; J. Vinke te Stop peldijk; W. P. van Doeselaar, D. C. Guequierre, A. C. Hamelink, P. den Hartigh, A. L. Hubregtse, J. Jansen, J. C. Kaijser, D. J. Kroes, J. Scheele, C. M. Sol, C. J. van Tiel en P. Versluijs, allen te Terneuzen; F. Dierickx en R. C. Goethals, beiden te Westderpe. Automonteurs W. de Keizer, Jac. Koster en M. J. Lindhout te Axel; W. A. Vervaet te Biervliet; A. Beaufort te Hoek; Th. P. J.. de Bakker te Kloosterzande; E. J. A. Kouijzer te Kuitaart; A. J. Boeting te Os- senisse; E. C. Pieters te Philip pine; C. F. Donze te Sas van Gent; J. van Waterschoot te Walsoorden; L. H. M. Beghijn en F. L. Dierikx te IJzendijke; P. A. Hamelink, R. J. C. Kaijser, J. H. de Putter en G. P. Serrarens te Zaamslag. Metselen: J. van Espen, L, C. de Putter en F. J. Wolfert te Axel; A. C. Vermeulen te Hoek; F. van Mos- sevelde te Koewacht; W. E. Haers te Philippine; W. B. Ha- merlinck en H. Lootens te Sas van Gent; G. A. Christiaansen, A. Oppeneer en J. A. Rouw te Terneuzen; M. M. v. d. Branden en B. P. A. Vervaet te Westdorpe. Schilderen: J. Kallemein te Hoek; G. M. de Caluwé te Koewacht; J. Duste te Oostburg; A. Bruijns te Sluiskil; W. J. J. van Doorn te Terneuzen; T. G. de Witte te Westdorpe. Evenals vorige jaren werd na gegaan welke leerlingen uit de afdelingen timmeren, schilderen, bankwerken en eleetrotechniek, die hun eerste getuigschrift be haalden, de beste resultaten heb ben bereikt. Dit bleken te zijn: C. S. de Bree, 104 punten met 12 vakken, gem. 82/s (boekwerk); J. Vinke, 119 punten met 14 vakken ,gem. 8 Vz (rekenlineaal) en J. C. Vos, 101 punten met 12 vakken, gem. 8 5/12 (blokschaaf). Voorts werden voor de metse laarsklasse 3 prijzen beschikbaar gesteld door de Vereniging ',De Nederlandse Baksteen-industrie". Deze prijzen zijn als volgt toe gekend: le pr. (troffel, kapha mer,, sabel, voegspijker) aan W. E. Haers te Philippine; 2e prijs (waterpas met troffel) aan M. M. v. d. Branden te Westdorpe en 3e prijs aan A. Oppeneer te Ter neuzen (waterpas). DE TOUR DE FRANCE PLOEG MET HUN LEIDER KOMEN NAAR HENGSTDIJK. Direct na afloop van de Tour de France komen onze befaamde Nederlandse renners met hun lei der Pellenaars uit Parijs naar... Hengstdijk!, zodat het wielerco- mité aldaar wel een extra pluim verdient, dat haar pogingen om Zeeuws-Vlaanderen deze primeur te geven met succes zijn be kroond, en het is dan ook te ver wachten dat a.s. Zondag Hengst dijk te klein zal zijn om de mas sale intocht van belangstellenden te verwerken. De Tourploeg zal te 2.45 uur officieel ontvangen worden door het gemeentebestuur van Vogel waarde en eveneens worden ge huldigd door de voorzitter van de K.N.W.U., de heer Van Dijk. Na afloop der huldiging zal een wedstrijd voor de Tourploeg, aan gevuld met diverse andere profs, plaats hebben. Er zal 'n z.g. klei ne Tour de France worden ver reden met 22 klassementen. Voor ieder klassement worden punten toegekend, n.l. 3-2-1, waaruit dan tenslotte het eindklassement wordt opgemaakt. Voor elk klas sement zijn prijzen beschikbaar. Het parcours is 2V2 km lang en is een pracht klinkerbaan, zodat de renners hierop in volle toeren kunnen ronddraaien. Naast diverse Belgische ren ners, die ook voor deze wedstrijd zijn gecontracteerd, zullen ook onze streeksprofs Eddy de Waal uit Kloosterzande en Piet van der Lijcke uit Groede van de partij zijn- Het zal er dus een wedstrijd worden zoals men nog nimmer heeft aanschouwd. En dan te we ten, dat eerst de volgende dag Amsterdam gelegenheid zal krij gen de Nederlandse Tour de France-ploeg te huldigen! door PERCY KING. 21) Nadruk verboden. Algernon moest erkennen, dat het een zeldzame bof zou zijn, als 't idee uitvoerbaar bleek, maar de situatie was nu eenmaal zó, dat zelfs het schijnbaar on mogelijke beproefd diende te worden. Hij voelde zich ineens klaar wakker. Even nog bleef hij luisteren naar Mansfields adem haling, overwegend, of hij de millionnair zou wekken. Na de zaak van alle kanten te hebben bekeken, achtte hij het raadza mer om 't na te laten. Afgezien van de onvoldragenheid van het plan, dat hij in 't hoofd had, zou Mansfield eerder een belemme ring dan een hulp zijn. Eén man, die wist wat hij wilde, kon het misschien klaar spelen. Twee verdubbelden het gevaar en ver minderden de kans op succes. Fenture sloeg de dekens weg, zwaaide zijn benen buiten bed. Met de schoenen in zijn hand liep hij behoedzaam naar de deur en opende haar. Hij zegen de de omstandigheid, dat zij niet kraakte of piepte. Even voorzich tig sloot hij haar weer en sloop in gebogen houding naar de ba lustrade van de galerij. De bo venverdieping was zonder ver lichting, maar er hing een flau we schemer door het schijnsel, dat van omlaag kwam. Eindelijk had hij de leuning te pakken, ging plat op de grond liggen en tuurde naar beneden. Vernon Howgill, de Vuurtoren zat aan het eind van de kamer, met het gezicht naar de trap. Op een tabouret naast hem, onder zijn onmiddellijk bereik, lag de automatische revolver. Terwijl Algernon naar hem keek, doofde Vernon zijn sigaretpeukje, rekte zich en sloeg de blik omhoog. Als de weerlicht trok Fenture het hoofd weg. Het plan, dat hij zich had ge vormd, berustte op de veronder stelling, dat de C.N.Y.L. 35-206 niet werd bewaakt. Croudson was ongetwijfeld van oordeel, dat zijn gasten secuur waren inge sloten. Door de ramen kon nie mand ontsnappen; wie de trap zou nemen, liep' een gewapend wachter in de armen. Algernon speculeerde hierop, dat, als hij er in slaagde het toestel te berei ken, hij een S.O.S. door de aether kon zenden. Het eiland moest be kend zijn. Eveneens de bankier, die er zijn zomerverblijf had. Het kwam er uitsluitend op aan, of 't hem gelukte Vernon How gill van zijn plaats te lokken. De Vuurtoren had een verse sigaret opgestoken en een tijd schrift ter hand genomen. Alger non besloot, dat nu de kogel door de kerk ging. Hij schoof over de grond naar de kamer van Bryn Cummings en tikte met korte tussenpozen aan de deur. Hoe zacht hij het ook deed in de strak gespannen stilte leken de drie tikken hem even zoveel ha merslagen. Hij hoopte dat de pi loot niet in slaap gesukkeld zou zijn en herademde toen eensklaps achter de kamerdeur een heidens kabaal losbrak. Algernon rende naar het uiteinde van de galerij. Met voorbedachte rade koos hij die plek voor de sprong, omdat hij met een beetje geluk kon terechtkomen op de stapel die- renvachten en kleedjes, die hij er had ontdekt. Vernon Howgill legde zijn tijd schrift neer en nam de revolver ter hand. „Stilte boven!" brulde hij. De reactie op het bevel was een krachtiger bombardement. Met een verwensing stond Howgill op en begaf zich naar de trap. Algernon wachtte tot de Vuurtoren halverwege zou zijn. Toen zwaaide hij zonder een se conde te verliezen zich over de balustrade en sprong. Zijn bere kening faalde niet; hij kwam in derdaad op de vachten en kleed jes neer. Maar al had hij geen schoenen aan, toch kon het niet geluidloos in zijn werk zijn ge gaan. Alles hing er van af, of Cummings gebeuk op de plan ken, die het venster barriceerden, de plof van het neerkomen had overstemd. Ook ditmaal was het geluk aan Fenture's zijde ge weest. Howgill rukte de slaap kamerdeur open en schreeuwde de piloot toe, dat hij zich verder stil had te houden, wilde hij niet op zijn bed worden vastgebon den. De rust keerde weer. Vóórdat de Vuurtoren terug was, had Algernon dekking ge vonden achter 'n crapaud. How gill liep een eind de kamer in, stond een tijdje in gedachten. Toen hervatte hij op de oude plaats zijn wacht. De lectuur scheen hem niet bijzonder te be vallen; hij sloeg althans bladzijde na bladzijde om, nu en dan een illustratie bekijkend. Tot hij ein delijk iets van zijn gading bleek te hebben gevonden. Hij knorde tevreden en ging er op zijn ge mak voor zitten. (Wordt vervolgd.) MIDDENSTANDSEXAMENS. Voor het te Middelburg afge nomen Middenstands-examen slaagden o.m. de volgende Zeeuws-Vlaamse Candida ten: F. E. van Baal, Schoondijke; A. de Crook, Breskens; R. J. de Crook, Breskens; C. D. Hermon, Aardenburg; mej. C. v. d. Hoofd, Schoondijke; mej. E. A. Hooft- man, Breskens; mej. W. J. Ma- belis, Cadzand; A. B. de Krijger, Breskens; mej. C. S. Lucieer, Groede; mej. D. M. Maas, Bres kens; mej. J. Mabelis, Nieuw- vliet. Heropening Radio Tazelaar. Het wordt welhaast eentonig, maar ook nu zijn wij weer getui ge geweest van een heropening van een winkelpand in de Noord straat. Nadat wij dit jaar reeds verschillende malen hebben kun nen berichten van uitbreiding, modernisering of nieuwbouw van winkelpanden, zo togen wij gis termiddag naar Noordstraat 21, waar de heer Tazelaar zijn win kel na verbouwing en moderni sering heropende. De lieer Tazelaar heeft de afd. verlichtingsartikelen opgeheven en hiervoor in de plaats genomen een afdeling gramofoonplaten. Deze afdeling is onderverdeeld in een boven- en onderétage. Be neden bevindt zich de gramofoon platenafdeling. In een grote over zichtelijke kast liggen de honder den gloednieuwe zwarte schijven. Wanneer nu een aspirant-koper niet direct de plaat zijner keus kan doen, staat daar midden in deze ruimte de unieke bar, waar de klant op een barkrukje zittend voor zich twee miniatuur luid sprekertjes kan hanteren om zo doende de muziek te kunnen be luisteren zonder anderen te sto ren. Dit is een vernuftig geheel, dat aan vier personen tegelijk vier verschillende platen kan la ten beluisteren. Een dergelijke in stallatie zal men in de grootste steden slechts sporadisch aan treffen. Voorts bevinden zich in deze afdeling twee boxen. Een ideale ruimte voor personen die van ernstige muziek houden om daarin ongestoord en rustig een plaat te beluisteren. Vlak boven deze afdeling heeft de heer Tazelaar de afdeling tele visie. Het is hier dat de klant in een gemakkelijke stoel zittend de nieuwste uitvinding op het ge bied van de radio kan aanschou wen. Binnenkort is de heer Taze laar in staat om via een hyper moderne ontvangmast alle tot nu toe aanwezige uitzendingen voor de klant op te vangen en daar- jnede de capaciteiten van deze toestellen kan tonen. In de overige winkelruimte (en we bedoelen hiermee het voorma lige winkelpand) staan zeer over zichtelijk de modernste radio-ap paraten in alle prijsklassen uit gestald. Een afdeling voor de ver koop van electrische apparaten voor de huishouding zoals stof zuigers, strijkijzers enz. comple teert het geheel. Diverse bloemenmanden en di verse bloemstukken gaven deze heropening een feestelijke aan blik. Examen machineschrijven. Aan de erkende Pontschool te Terneuzen slaagden voor het examen machineschrijven op 22

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2