De verhouding tussen de Verenigde Staten en commun istisch China Commentaar van Eisenhower op Genève De kabinetscrisis in Indonesië Portugal over de eis tot sluiting der legatie in India Radio Moskou der Duitse over herstel eenheid De Russische reis der Belgische parlementsleden Nederlands-Belgische overeenkomst betreffende de dienstplicht Stakingsbeweging in Belgisch mijngebied WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Het bezoek der Russische leiders aan De conferentie over Cyprus Assam door overstroming ingesloten Het ontwapeningvraagstuk Verklaring van het leger Bemanningsleden van „Toeapse" op weg naar Rusland Derde jaardag overlijden Eva Peron Sergeant Emmett-Dunne zal om nieuw onderzoek vragen Amerikaans-Deense overeenkomst getekend Voorlopige Agenda van de Alg. Vergadering der V. N. Drie Amerikaanse oud-krijgsgevangenen zullen worden berecht De bosbranden Ontario Eden en Faure brachten verslag uit Verkiezingen in Israël v.m. n.m. 8.21 8.46 8.56 9.21 9.36 10.01 9.46 10.11 op onder op onder Juli 28 4.56 20.40 15.58 29 4.57 20.38 16.58 0.01 1.30 4.59 20.37 17.49 0.42 Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. WOENSDAG 27 JULI 1955. 10e Jaargang No 3517. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct: minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels fX, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrei Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 uur. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft Dinsdag op een persconferentie verklaard, dat de Verenigde Sta ten bereid zouden zijn met com munistisch China kwesties te be spreken, die de twee landen rechtstreeks betreffen, ten einde tot een vreedzame regeling te komen. Naar Dulles verklaarde, is het oorlogsgevaar afgenomen als ge volg van de conferentie van Ge- nève der Grote Vier. Hij maakte de volgende op merkingen in een verklaring, waarin de positie van de V. S. wordt verduidelijkt aan de voor avond van de besprekingen tus sen ambassadeurs der V. S. en communistisch China, die Maan dag a.s. in Genève beginnen. Met betrekking tot de her eniging van Duitsland, één van de te Genève besproken onder werpen, zeide Dulles, dat de Westelijke mogendheden van ge voelen zijn, dat dit een kwestie is van practisch internationaal staatsmanschap. Volgens Dulles „zit de Duitse hereniging in de lucht". De besprekingen van de V. S. met communistisch China be sprekend zeide de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, dat de regering Eisenhower van mening is, dat het beginsel om geen toevlucht tot geweld te nemen niet slechts geldt voor de V. S. en hun bondgenoten maar voor iedereen. De V. S. hoopten bij de a.s. on derhandelingen te Genève er ach ter te komen of de Chinese com munisten het beginsel van een staken van het vuren aanvaar den. De Chinese communisten, al dus Dulles, zouden ongetwijfeld eigen aangelegenheden ter sprake te brengen hebben. De V. S. zouden luisteren, als deze zaken rechtstreeks te maken zou den hebben met de V. S. en com munistisch China, zouden de V. S. bereid ziin er over te spreken met het doel tot een vreedzame oplossing te komen. Dulles gaf een overzicht van de gebeurtenissen sinds de Chinese premier Tsjoe en-Lai op de con ferentie van Februari in Ban doeng had gezegd, dat China met de V. S. zou willen onder handelen en internationale ge schillen vredelievend wilde op- I lossen. O.-Duitsland I Dulles zeide, dat verscheidene regeringen, die diplomatieke be toegedaan, dat het gemakkelijker zou geschieden binnen de Euro pese veiligheid. De hereniging zou, verre van de Sowjet-Unie in gevaar te brengen, tot stand kunnen komen onder voorwaar den, die veiligheid voor allen zou den verschaffen. De Üussische leiders in Ge nève, zo zeide Dulles nog, had den de V. S. geen bevredigende verzekeringen gegeven omtrent de rechten van de door hen be heerste landen en de „revolution- naire en ondermijnende werk zaamheid" van het internationale communisme. De V. S. hoopten evenwel, dat de ontwikkelingen ér toe zouden meewerken, deze kwesties 'als oorzaken van span ning uit de weg te ruimen. enorm handig en een super geluid vraag inlichtingen N0ORP5TR.2I TEL.236ITERNEUZEN en ieWtce 1 TT llC6Vllli5V.il. U1V De premier van de Sowjet-Unie, trekkingen met Peking onder maarschalk Boelgamn, en de hielden, te kennen hadden ge- eerste secretaris van de Russi- „0,„ ar» to rroln\/on in Ho WPTIc var sche communistische partij, Niki- ta Chroesjtsjef, die op het ogen blik een bezoek brengen aan Oost-Duitsland, hebben steden en dorpen in het industriedistrict van Halle bezocht. Zij werden begeleid door de Oostduitse premier, Otto Grote- wohl, de minister voor de Zware Industrie, Fritz Selbiman, en een aantal leiders van de Oostduitse communistische partij. Chroesjtsjef verklaarde tegen over arteiders te Bernburg: „Rusland zal nooit instemmen met een oplossing van de Duitse kwestie, als deze niet is verkre gen met deelneming van Duits land". De Britse ambassadeur te Athene heeft Dinsdag met de Griekse minister van Buitenland se Zaken gesproken over de da tum van de conferentie van Tur kije, Griekenland en Engeland over de kwestie Cyprus, die te Londen zal worden gehouden. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men besloten de conferentie 29 Augustus te laten beginnen, daar het Engeland niet schikt haar eerder te houden, zo als door Griekenland is verzocht. Door het buiten de oevers tre den van de Brahmapgetra is de staat Assam in Noord-Oost-India volkomen geïsoleerd. Alle drie de spoorverbindingen met India zijn onklaar geraakt en het enige contact met de rest van het land is per radio. Zoals gemeld, zijn uit Dibroegarh Maandag 2000 ge zinnen geëvacueerd. geven te geloven in de wens van de Chinese communisten om een vreedzame weg te bewandelen. De V. S., zo onthulde Dulles, had den op 11 Juli zelf aan Tsjoe en- Lai voorgesteld, dat de bespre kingen, die in Genève aan de gang waren op consulair niveau op het ambassadeursniveau hei- vat en uitgebreid zouden worden Bij deze gedachtenwisselingen hadden de V. S. duidelijk ge maakt, dat zij niet te kennen wilden geven bereid te zijn tot een diplomatieke erkenning van communistisch China en dat zij niet bereid waren regelingen te treffen, die afbreuk zouden doen aan de rechten van hun bondge noten: de Chinese nationalisten. In antwoord op vragen zeide Dulles, op het ogenblik niet het plan te hebben voor een confe rentie met de minister van Bui tenlandse Zaken van communis tisch China. Hij wilde echter ook niets uitsluiten. Met betrekking tot Duitslands hereniging zeide Dulles, dat dit een zaak was van practisch in ternationaal staatsmanschap. Het Westen was de meping De Amerikaanse Senaat heeft zich accoord verklaard met het instellen van een uit twaalf leden bestaande speciale commissie, die een „volledige studie moet maken van voorstellen met be trekking tot de ontwapening en controle op wapens voor massa vernietiging". De commissie moet op 13 Januari a.s. de Senaat ver slag uitbrengen over het voor lopige resultaat van haar bestu dering van de werkzaamheden die de Verenigde Staten en de Verenigde Naties op het genoem de gebied verrichten. Vice-president Hatta is sinds Dinsdagochtend 9 uur bezig met het horen van de leiders van de politieke partijen. De Masjumi en de P.N.I. kregen ieder een uur; de P.I.R. (groep Hazairin), de P.I.R. (groep Wongsonegoro), de P.K.I., de P.S.I. en de P.R. N. elk een half uur. De Masjumi was in een half uur gereed. De algemene voorzitter van de Masjumi, Mohammed Natsir, zei, dat er nu niet alleen een kabinets crisis, doch ook een gezagscrisis is. Een hoopvolle weg noemde hij een presidentiëel kabinet, waartoe de bestaande juridische bezwaren zeker overwonnen kun nen worden. Sidik Djojosukarto van de P.N.I. was niet bereid een ver klaring af te leggen. De partij voorzitter van de P.N.I., Mangun- sarkoro verklaarde tevoren, dat het standpunt van de P.N.I. nog niet is vastgesteld. Hij pleitte voor een kabinet met een presi dentiëel kabinet. Prof. Hazairin van de P.I.R. had aan vice-president Hatta voorgesteld een kabinet onder de vice-president, dat de goedkeu ring dient te hebben van de par tijen in het parlement. Hatta is alleen bereid dit voorstel te aan vaarden, als de bestaande rechts beginselen worden gehandhaafd. Ook als Hatta de formatie niet uitvoert zal de P.I.R. toch een nationaal zakenkabinet blijven voorstaan. Mr Wongsonegoro van de P.I.R. heeft blijkens Sutardjo een parlementair zakenkabinet voor gesteld, dat de kwesties van het leger, de verkiezingen, de veilig heid en de corruptie kan oplos sen. Intussen heeft Sjamsuddin in Makmur van de P.I.R. van Ha zairin ontkend, dat de samen werkende oppositiepartijen zou den instemmen met Hatta als kabinetsformateur. De groep Hazairin van de P.I.R. besloot Het Portugese departement van Buitenlandse Zaken heeft in de nacht van Maandag op Dins dag een communiqué over het sluiten van de Portugese lega tie te Nieuw Delhi uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat alleen India de aanvallen en wanorde lijkheden veroorzaakt. Volgens het communiqué werd de Portugese vertegenwoordiger in de Indische hoofdstad monde ling medegedeeld, dat de Indische regering met deze maatregelen geen afbreken van de diplomatie ke betrekkingen tussen Portugal en India beoogt. In de bekendmaking wordt verder gezegd, dat Portugal geen stap zal doen, waardoor de span ning zal toenemen, maar „dat het onverzoenlijk zal verdedigen wat alle Portugesen heilig is de integriteit van de natie". Het Amerikaanse congres heeft president Eisenhower een wetsontwerp toegezonden, waar in machtiging wordt verleend voor de bouw van een 35 meter hoge klokketoren op het terrein van het Kapitool ter nagedachte nis van wijlen senator Robert Taft. De senator, die wel „mr. Re publican" werd genoemd, stierf 31 Juli 1953. In de nacht van Maandag op Dinsdag is een groep van 86 vrij willigers onder leiding van Nah- doe Limaje, voormalig secretaris generaal van de Indische socialis tische partij, het gebied van Goa binnengegaan om de Satyagraha te steunen, aldus heeft het Indi sche persbureau medegedeeld. Het was de tiende groep Satya- grahi's,georganiseerd door het „comité ter bevrijding van Goa" te Poona, aldus het persbureau. twee formateurs aan te wijzen, waarvan Hatta er een is. Als Hatta weigert, zal men pas een tweede voordragen. Deze groep wenst niet, dat Hatta als premier fungeert, doch slechts als forma teur. De consultaties zullen Woens dag worden voortgezet. Een woordvoerder van het le ger, kolonel Imam Spekartoe, heeft een verklaring uitgegeven waarin het leger zijn verbazing uitdrukt over het»feit, dat de In donesische radio vijfmaal de ver klaring uitzond, die de regering Zaterdag voor het parlement heeft afgelegd. Hierdoor zou men de indruk krijgen, dat alleen het leger hardnekkig is. Hoewel het Jeger deze methode betreurt, zal het hierover geen polemiek voe ren. Verder zei de woordvoerder, dat bepaalde groepen honderd duizenden rupiahs aan enige of ficieren hadden geboden, tenein de de gaafheid van het leger te breken. De legerleiding zal te zijner tijd een chronologisch overzicht uitgeven van hetgeen rond 27 Juni gebeurde. 29 Leden van de bemanning van het Russische tankschip „Toeapse", dat vorig jaar door de Chinese nationalisten ter hoogte van Formosa was aange houden en opgebracht, zijn Dins dag te Hongkong aangekomen, vanwaar zij via communistisch China hun reis naar de Sowjet- Unie voortzetten. Twintig opvarenden, die er de voorkeur aan hebben gegeven op Formosa te blijven, hebben al daar politiek asyl gekregen. President Eisenhower heeft Maandagavond in een radio- en een televisie-uitzending gezegd, dat men niet de illusie moet heb ben, dat een week van vriend schappelijke onderhandelingen en besprekingen de vraagstukken die voortvloeien uit de diepe en brede kloof, tussen Oost en West, geheel tot oplossing heeft kunnen brengen. De president herinnerde er aan, dat hij vóór zijn vertrek naar Genève had gezegd zich te realiseren, dat in de eerder ge houden internationale conferen ties de geest van verzoening en begrip en de wens om het stand punt van de ander te begrijpen, ontbraken. Er is enige vordering gemaakt in de richting van die geestesge steldheid, aldus Eisenhower. De toetssteen van de pogingen van de „Grote Vier" tot beëindi ging van de koude oorlog zal de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken zijn, die in October te Genève zal worden gehouden. De belangrijkste taak van deze conferentie zal zijn het omzetten van de algemene ver klaringen van de regeringschefs te Genève in nauwkeurig om schreven overeenkomsten. Over zijn voorstel tot uitwisse ling van militaire gegevens en luchtverkenning tussen de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten, zeide Eisenhower, dat indien een dergelijke vorm van inspectie wordt toegepast, de basis is ge legd voor een doeltreffend ont wapeningsstelsel. De grootste mogelijkheid tot overeenstemming te Genève lag op het terrein van vermeerdering van de contacten tussen Oost en West, aldus de Amerikaanse pre sident. Verder zeide de president, dat de Amerikanen voor een moei lijke taak staan, namelijk de vonk brandende te houden, die te Genève is ontstaan. Eisenho wer legde er de nadruk op, dat hij geen geheime overeenkomsten te Genève heeft aangegaan. Eisenhower zeide, dat er nu meer begrip tussen en eenheid onder de landen van de Navo is Allen schijnen zich in toene mende mate er van bewust te worden, dat atoomoorlog feitelijk het einde van de mensheid kan betekenen. Men is er zich van bewust, dat onderhandeld kan worden zonder propaganda, bedreigingen en scheldwoorden. De wereld is ziel}, aldus de pre sident, er beter van bewust, dat de Ver. Staten zover zullen gaan ter verkrijging van vrede als in overeenstemming is met hun be grip van fatsoen, rechtvaardig heid en recht. De partijen hebben elkander, aldus de president, të Genève verzekerd in het onderling con tact een nieuwe geest van ver zoening en samenwerking na te streven. Van de Westelijke mogendhe den kan niet worden verwacht, dat zij de Parijse verdragen over herbewapening van Duitsland intrekken of instemmen met terugtrekking van West-Duits- land uit de Navo, aldus radio- Moskou in een politiek commen taar op Dinsdagochtend. Volgens de zender dienen de twee militaire bondgenootschap pen in Europa een niet-aanva'ls- verdrag te sluiten. Daarna zou den de bondgenootschappen moe ten worden ontbonden en ver bonden en vervangen door een algemeen Europees veiligheids verdrag. West-Duitsland zou dan afzien van herlbewapening, waar mede de belangrijkste hinderpaal voor herstel van de Duitse een heid uit de weg zou zijn geruimd, aldus radio-Moskou. In het commentaar, dat in het besluit zou blijven, heeft de Se naatsfractie nog drie leder, aan gewezen, De Dinter, Pholien en Desmedt, die dan de plaatsen der Kamerleden zouden innemen. Voor de socialisten gaan de se natoren Rolin, De Block en Dt Smet, alsmede drie Kamerleden die nog moeten worden aange wezen. Voor" de liberalen nemen de senator Moureau er, twee Ka merleden, onder wie Demuyter, deel, voor de communisten het Kamerlid Terfve en eventueel de senator Noel. De senaatsfractie van de R.K. Christelijke Volkspartij heeft be sloten deel te nemen aan de reis van Belgische parlementsleden naar de Sowjet-Unie. Zij heeft haar leden Struye, Duvieusart en Leynen als deelnemers aan gewezen. De Kamerfractie heeft onlangs besloten niet deel te nemer,. Men acht* het echter mogelijk, dat zij daarvan zal terugkomen, nu de Senaatsfractie een andere beslis sing heeft génomen. Voor het geval de Kamerfractie bij haar Duits werd uitgezonden, werd verder gezegd, dat de gedachten- wisseling te Genève over hereni ging van Duitsland een positief resultaat heeft opgeleverd, al werd dan ook geen overeenstem ming over de eenwording be reikt. In Argentinië is Dinsdag, de derde jaardag van de dood van Eva Peron, de echtgenote van president Peron, gehouden. Het was een dag van nationale rouw. In de hoofdstad, Buenos Aires, hebben afvaardigingen van de wapens der strijdkrachten, het parlement, de vakverenigingen, organisaties van ambtenaren en sociale en cultureje instellingen kransen gelegd bij de buste van Eva Peron, die zich voor het ge bouw van de vakbond bevindt. De senaat kwam in buitenge wone vergadering bijeen, om hulde te brengen aan de „geeste lijke leidster van Argentinië". In andere stedep zijn gelijksoortige plechtigheden gehouden. Restau rants, bioscopen en theaters wa ren gesloten. Het werk lag stil en alleen de openbare diensten van essentieel belang functio neerden. DE TOESTAND IN ALGERIJE. In de omgeving van de Djebel Taourist in het Algerijnse Aures- gebergte zijn vijf vogelvrijver- klaarden gedood en vijf gevan gengenomen, terwijl eveneens zeven personen werden gegrepen, die de opstandelingen van voor raden voorzagen. Sergeant Frederick Emmett- Dunne, die ter dood is veroor deeld voor de moord op sergeant Watters, met wiens weduwe hij later huwde, zal een verzoek richten aan de koningin om de zaak opnieuw te doen onderzoe ken. Zijn advocaat, George Coleman, verklaarde: „We zijn niet voldaan over de bewijsstukken en gelo ven dat er mogelijkheden zijn voor een petitie". Emmett-Dunne werd door een krijgsraad in West-Duitsland ter dood veroordeeld, doch zijn von nis werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf aangezien in Duitsland de doodstraf is afge schaft. In Washington is een Ameri kaans-Deense overeenkomst voor vreedzaam gebruik van atoom energie getekend. De overeenkomst voorziet on der meer in het beschikbaar stel len aan Denemarken van zoveel verrijkt uranium, dat de Denen door middel van een reactor on derzoekingen kunnen verrichten. Op de voorlopige agenda van de algemene vergadering der V.N. die op 20 September te New York bijeenkomt, staan boven aan de punten betreffende ont wapening, het plan van Eisen hower „atomen voor de vrede" en betreffende een conferentie ter herziening van het handvest. In deze laatste kwestie voor ziet het handvest zelf, dat be paalt dat tien jaar na de oprich ting der V.N. de algemene ver gadering moet uitmaken of er een speciale vergadering bijeen geroepen zal worden voor het herzien van het charter. Aan een dergelijke conferentie moeten de meerderheid van de leden der algemene vergadering en zeven leden van de veiligheidsraad hun goedkeuring geven. De vraagstukken ter zake van Tunesië en Marokko staan nog niet op de voorlopige agenda, doch de Aziatisch-Afrikaanse landen hdbben reeds aangekon digd, dat zij evenals vorige jaren de kwestie-Marokko zullen voor stellen als agendapunt, terwijl zij er ook op hebben gezinspeeld, dat zij voor het eerst de toestand in Algerië aan de orde zullen stel len. Voorts betreft een van de 58 punten van de huidige agenda een rapport van secretaris-gene raal Hammarskjoeld over de in ternationale conferentie over het vreedzaam gebruik van kern energie, welke op 8 Augustus te Genève wordt geopend. De Belgische senaat heeft Dinsdagmiddag het wetsontwerp betreffende de NederlandsBel gische overeenkomst over de mi litaire dienst goedgekeurd. Deze overeenkomst houdt in, dat personen, die de Nederlandse Drie Amerikaanse oud-krijgs gevangenen uit de Koreaanse oorlog, die aanvankelijk de wens hadden te kennen gegeven niet naar de Verenigde Staten terug te keren maar onlangs van dit besluit zijn teruggekomen, zullen worden vervolgd wegens het ver strekken van inlichtingen aan de vijand tijdens hun gevangen schap, aldus is van de zijde van het Amerikaanse departement van Defensie vernomen. De drie mannen zijn per boot op weg naar San Francisco. Op grond van het Koreaanse- bestandsaccoord mogen zij niet worden vervolgd voor hun wei gering naar hun land terug te keren. in In Ontario (Canada) zijn door brand al 80.000 ha bos verloren gegaan. Elke dag breken 20 nieu we branden uit. Het ziet er naar uit dat een deel van de 6000 men sen, die de branden bestrijden, tot in de herfst bezig zal zijn met het blussingswerk, aangezien er meer branden uitbreken dan men kan blussen. In het noordelijke deel van de provincie woedden Dinsdag 153 branden, waarvan er 33 door ge brek aan mensen en materiaal niet bestredm worden. In Napels zijn 180 personen, die aan een feestavond hadden deelgenomen, in een ziekenhuis opgenomen. Zij waren door het eten van gebak vergiftigd. De toestand van vijftien hunner is zorgwekkend. zowel als de Belgische nationali teit bezitten, hun militaire dienst plicht naar keuze in Nederland of België kunnen vervullen. Vroeger verloor degenen, die in zulk een geval zijn dienstplicht in Nederland vervulde, zijn Bel gische nationaliteit. De Eelgische Kamer had het ontwerp op 21 Juni goedgekeurd. Het Nederlandse parlement had deze overeenkomst al eerder stilzwijgend goedgekeurd, door dat geen der beide Kamers bin nen de daartoe gestelde termijn een uitspraak verlangde. Premier Eden heeft koningin Elizabeth verslag uitgebracht over de conferentie van Genève. Het onderhoud vond plaats in een kamer van de uit de dertien de eeuw stammende woning van de deken van Winchester. De koningin en de premier hadden tevoren plechtigheden ter gele genheid van het 800-jarig be staan van deze stad bijgewoond. Ook het Franse staatshoofd, president Coty, ontving zijn pre mier, Edgar Faure, om ingelicht te worden over de bijeenkomst der vier regeringsleiders. De Israëliërs zijn Dinsdag naar de stembus getogen ter verkie zing van het derde Israëlische parlement. Meer dan een mil- lioen Israëliërs zijn kiesgerech tigd. Van de 18 partijen zullen er naar verwachting negen of tien in het nieuwe, uit één Ka mer bestaande, parlement ver tegenwoordigd worden. Het par lement telt 120 leden. In Israël geldt het stelsel van evenredige vertegenwoordiging. Bij de vorige verkiezingen be haalde de gematigde arbeiders partij van oud-premier Ben Goe- rion, de Mapai, 37.3 pet van het totaal aantal uitgebrachte stem men. De rechtse algemene Zio nisten kregen 20 zetels. Deze twee partijen maakten deel uit van de coalitieregering, die een maand voor de verkiezingen af trad. Het voornaamste geschil punt tussen de twee partijen be treft de geleide en de vrije eco nomie. De Arabische minderheid in Israël vormt ongeveer een tien de van het kiezerskorps. Het stakingsparool van het bant moesten Dinsdagtmidflag Rooms-Katholieke vakverbond, naar huis terugkeren in verband voor de Belgische mijnen, is Maandag van kracht geworden. In de Kempen gaf een deel der arbeiders aan de stakingsoproep gehoor. Hier en daar kwam het tot kleine incidenten met de po litie. De arbeiders in de Waalse mijnen hadden Maandag nog vacantie, zodat hier de staking pas Dinsdag van kracht kon wor den. De Katholieke mijnwerkersor ganisatie eist verhoging van lonen en kinderbijslag, groter aandeel in de winst, een vijfda- genweek, een (bijslag voor de huisvrouw in het gezin, stopzet ting van de aanwerving van bui tenlandse arbeiders en betere huisvesting voor de reeds aan geworven vreemdelingen. In de mijnen in de Kamen staakten Dinsdagochtend onge veer drie vijfden van de arbei ders. Men verwacht dat in som mige mijnen het werk geheel stil zal komen te liggen. Van een bus met werkwilligen werden de ruiten vernield. De politie heeft enige arrestaties verricht. Enkele honderden arbeiders uit Zuid-Limburg en Noord-Bra- 30 met een staking van mijnwer kers te Winterslag, Zwartberg en Eisden in de Belgische Kem pen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Zomer blijft. Aanvankelijk weinig, later meer bewolking en hier en daar een regen- of onweersbui, matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. DONDERDAG 28 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1