Werknemers en de welvaart Kan Genève achterdocht verdrijven? KERKDIENSTEN Fa P. J. VAN DE SANDE Het gestolen vliegtuig iSclacelvulpen Behandeling insectensteken TWEEDE BLAD Zaterdag 23 Juli 1955 10e Jaargang Ne. 3515 Niet voldoende medewerking bij de Rheuma-bestrijding De wijziging van de Grondwet Er moei een nieuwe sfeer geschapen worden in Genève Behandeling van opheffing der Unie opnieuw geboycot OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. DE ideale De Oostenrijkse defensie Snel handelen voorkomt narigheid aanwijzingen voor ZEEUW Deze week werd tussen de Ministerraad en de Stichting van de Arbeid een bespreking gehou den, die handelde over de vraag, hoe de werknemers kunnen delen in de gestegen welvaart. Hoewel de bespreking slechts een oriën terend karakter had, mag men haar toch van groot belang ach ten, daar zij de inleiding kan vor men op een nadere beslissing over deze vraag, waarin zowel de Ministerraad als de Stichting van de Arbeid allereerst tot over eenkomst willen komen. De Stichting van de Arbeid, die reeds voor de besprekingen zich uitvoerig over deze zaken en de bijkomende vraagstukken, o.m. die van de lonen en prijzen, had beraden, was van mening, dat een gesprek met de Minister raad in deze zeer wenselijk was. Bij deze besprekingen waren de ministers van Economische Za ken, Sociale Zaken en Volksge zondheid, van de P.B.O. en van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening aanwezig. Reeds is besloten een zestal afgevaardigden van de Stichting van de Arbeid een onderzoek te laten instellen naar de verhou ding tussen de stijging van het nationale inkomen en de stijging van de lonen. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek zal een beslissing worden geno- fnen over de vraag, hoe de werk nemer kan delen in de stijgende welvaart, een beslissing die door velen met belangstelling wordt tegemoetgezien. 3 TON VOOR RHEUMA- BESTRIJDING. De verrassingsactie van het Nationaal Rheuma-fonds heeft tot nu toe reeds 300.000 gulden opgebracht. Deze verrassings actie, die reeds sedert 21 Mei jl. gevoerd wordt en haar einduit slag zal vinden op 9 Augustus a.s., zou oorspronkelijk veel aan dacht krijgen van de zijde van de Nederlandse Radio-Unie. De lei der van de actie heeft echter in een open brief te kennen ge geven, dat de medewerking van de radio bij deze actie veel te wensen heeft overgelaten. Lag het oorspronkelijk in de bedoe ling 5 millioen verrassingscou verts in omloop te brengen, door de houding van de radio heeft men besloten van dit aantal af te zien en slechts 3 millioen cou verts voor verkoop ter beschik king te stellen. Weliswaar heeft het actie-comité enkele speciale acties ontworpen door 10 millioen biljetten uit vliegtuigen te laten uitwerpen, waaraan weer spe ciale prijzen verbonden zijn, maar tevreden is het actie-comité zeer zeker niet. Op 30 Juli echter zal de radio wederom worden ingeschakeld en zullen in elf provincies auto's starten om de actie nog attrac tiever te maken. De opbrengst van deze actie, waarvan de eind uitslag via de radio zal worden bekend gemaakt, is bestemd voor de effectieve bestrijding van de rheuma, voor het wetenschappe lijk research op rheumagebied en voor de Nederlandse vereni ging voor rheumabestrijding. De radio, die reeds vele acties heeft doen slagen, mag ook in deze belangrijke actie, die een zaak is van nationaal belang, niet achterblijven, temeer daar enige speciale aandacht van de radio niet alleen de verkoop maar daardoor ook de bestrijding van de rheuma, in casu de ge zondheid van het Nederlandse volk, ten goede komt. UITBREIDING LEDEN. KAMER- Bij de Tweede Kamer is een aantal wetsontwerpen ingediend, die een wijziging van de grond wet beogen. Wederom is de kwestie van de uitbreiding van het aantal Kamerleden (Tweede Kamer tot 150, Eerste Kamer tot 75) aan de orde gesteld, terwijl de andere voorstellen een ver betering van de pensioenen van de aftredende leden van de Twee de Kamer, kostenvergoeding voor de leden van de Eerste Ka mer en de positie van de provin ciën ten opzichte van de ge meenten in die gebieden, die nog niet provinciaal zijn ingedeeld, inhouden. Reeds eerder is de kwestie van de uitbreiding van het aantal Kamerleden aan de orde gesteld, maar werd toen door de Eerste Kamer terug verwezen naar de, De top-conferentie te Genève tussen de vier staatshoofden opende in 'n atmosfeer, die eeen *illllllllllll8tlllllMH^Imengsel is van hooP en bezorgd- De voornaamste grond voor HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN^ .g misschien hef duidelijk ONBEPERKTE GARANTIE Of Dl VIRINO TUINENBURG HEEFT ZIJN HONGERSTAKING BEËINDIGD. „Ik heb langs illegale weg be richten ontvangen, dat er inten sieve controle wordt uitgeoefend op de behandeling van de Neder landse arrestanten in Indonesië en dat er geen mishandelingen meer voorkomen". De heer P. H. Tuinenburg, die de afgelopen nacht om twaalf uur zijn honger staking van drie weken heeft be- commissies, daar destijds heteindigd, is van mening, dat zijn voorstel om stemoverdracht mo-1 actie hiertoe heeft bijgedragen gelijk te maken onverbrekelijkevenals hij ervan overtuigd is, aan deze grondwetswijziging dat achter de schermen zijn brief was verbonden. Thans is dit echter niet het ge- De oppositiepartijen in het In donesische parlement hebben Vrijdag voor de vijfde keer de behandeling van het Haagse pro tocol tot opheffing van de Ne derlands-Indonesische Unie ge boycot. Er waren slechts 106 parle mentsleden aanwezig. Dit is 10 te weinig voor het quorum. Heden regeringsverklaring over defensiebeleid. De voorzitter stemde in met het verzoek van de minister van De fensie ad interim, dr Tobing, om de verklaring, die de regering over 't defensiebeleid (naar aan leiding van de door Baharuddin ingediende motie van wantrou wen tegen de inmiddels afgetre- ren minister van Defensie, Kusu mamantri) zou afleggen, uit te stellen tot hedenavond, omdat Tobing nog niet voldoende tijd had gehad om dit voor te berei den. ZONDAG 24 JULI. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. G. Jansma, van Zaamslag; 2.30 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver beek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine2.30 uur Ds. A. C. Hon- ders (Bed. H. Avondmaal). Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. (Bed. H. Avondmaal.) Sluiskil: 10 uur Ds. Joh. W. Star- renburg (Voorber. H. A.); 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg; 7 uur in de Ark Ds. Joh. W. Starrenburg. (Jeugddienst.) Terneuzen: 10 uur Ds. J. Schol ten; 3 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. 10 uur „Bethel" (Kerk voor Jon. geren van 12 tot en met 15 jaar)de heer A. Ruben. Driewegen: 7 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer; 2.30 uur Ds. G. Jansma. DONDERDAG 28 JULI. Axel: 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hu welü ksbevestiging. Terneuzen: 2.45 uur Ds. J. Schol ten (Bev. en inzegening huwe lijk.) WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK ZATERDAG 23 JULI. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 24 JULI. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong (Bed. H. Doop). Hoofdplaat: 11 uur Ds. W. S. Evenhuis, van Biervliet. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Ds. J. B. van Bork. Sluis: 9.30 uur de heer P. Drijver, van 's-Gravenhage. St. Anna ter Muiden: 11 uur de heer P. Drijver, van 's-Graven hage. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. Blom- aard. Zuidzande: 9.30 uur Vicaris S. den Blaauwen, van Axel. F. WOENSDAG 27 JULI. Oostburg: 7 uur Avondgebed. GEREFORMEERDE KERK Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds, L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen: 10 uur en 3 uur: Ds. J. ten Hove, van Mussel. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen. Axel: 7 uur Ds H. van Leeuwen in de Chr. Fröbelschool, Dg Jan Scharpstraat. GEREF. GEMEENTE. (Vlooswükstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) aan minister-president Nehru, van India zijn uitwerking niet heeft gemist. De 21 dagen vas- val, maar nu rijst de vraag of ten hebben de heer Tuinenburg deze uitbreiding wel noodzake-aanzienlijk vermagerd. Volgens lijk moet worden geacht. Dit de controlerende geneesheer van komt niet de regering, maar het!de G. G. D. is zijn toestand ech- Nederlandse volk op hogere kos- ter prima. Vier dagen vloeibaar ten te staan, er zal meer „ge- voedsel zullen voldoende zijn om praat" worden in de Kamers, hem in staat te stellen zich zon- maar of daarmede evenredig Tietder nadelige gevolgen weer aan aantal „daden" zal toenemen, is het normale dagelijkse menu te' nog een zeer grote vraag. wijden. groeiende besef aan beide kan ten van het „gordijn" van de ont zettende gevaren, waaraan ieder een bloot staat bij een verlen ging en een eventuele intensive ring van de „koude oorlog". De mogelijkheden van de atoom- en waterstofoorlogsvoering breiden zich met zo'n snelheid uit, dat wij dicht bij het punt zijn aan geland zo wij dit al niet reeds bereikt hebben dat een „hete" oorlog alleen maar wederzijdse vernietiging zou kunnen beteke nen en dat op een schaal en op een wijze, die te afschuwelijk is om zelfs maar aan te denken. Toch heerst er, zolang de „koude" oorlog voortduurt, het gevaar, dat deze in een „hete" oorlog zal ontaarden. Daarom is er op het ogenblik ongetwijfeld een sterke wil en een vurige wens om tot een vre de te komen. Een vrede, zoals er nog nooit tevoren in de wereld bestaan heeft. En dit geldt voor elk land, of dit nu communis tisch of niet-communistisch, Europees, Aziatisch of Ameri kaans is. De risico's van een to tale oorlog kunnen niet meer te- Gelijkmatige inkttoevoer. Degelijk zuigsysteem. Groot inktreservoir. Uitschuifbaar voorstuk. Slanke elegante uitvoering. Prijs 6,— Herkenbaar aan het gouden ridderkruis. Alleenverkoop voor Terneuzen en omgeving bij: NOORDSTRAAT 55-57 TERNEUZEN voren worden bepaald. Het gaat niet meer om de kwestie hoe de kans op een overwinning of een nederlaag ligt. Men kan niets berekenen, be halve zo ongeveer de mate van vernietiging en die is zelfs op het ogenblik al heel moeilijk te be palen. Hoe zal dit dan over vijf of tien jaar zijn? GEEN VRIJHEID VAN ANGST. De hoop, die op het ogenblik heerst, spruit voort uit het feit, dat dit overal beseft wordt en dat men zich realiseert, dat er geen zekerheid over een vrede, geen vrijheid van angst kan zijn zolang de huidige spanning en de passieve vijandigheid tussen de machtsgroepen, die de atoom- en waterstofwapens bezitten, be staat. De bezorgdheid komt voort uit de ervaring, die in het verleden is opgedaan. Men kan nu wel vrede en een einde van de koude oorlog wensen, doch in het ver leden is gebleken, dat de oplos sing van de problemen, die de spanning veroorzaken, de rege ling van de geschillen en de te genstrijdige standpunten die de oorzaak zijn van de vijandigheid, niet gemakkelijk is. En ook nu zijn ze nog niet gemakkelijk. Veel van deze geschillen ihebben diep wortel geschoten. DE EERSTE STEEN. In Genève zal men nu probe ren een weg te vinden, die even tueel uitzichten biedt tot één of andere manier, waarop de twee kampen kunnen samenwerken in een pogen om tot een vredelie vend naast elkaar bestaan te ko men. Dus om de eerste steen te leggen, waarop langzamerhand voortgebouwd kan worden. Dit kan misschien in een paar dagen tot stand gebracht worden. Het is slechts nodig om in enkele grote lijnen een schema aan te duiden, volgens hetwelk nader hand verder gewerkt kan wor den. Dit zou dan de basis voor een verdere regeling en overeen stemming moeten zijn. De hereniging van Duitsland, de veiligheid van Europa en de beperking van de bewapening zijn natuurlijk de belangrijkste problemen en ook de moeilijkste. Ze lopen eigenlijk in elkaar. En de besprekingen hierover zijn in ihet verleden steeds doodgelopen. Doch juist hierom voelt men deze conferentie als zo noodzakelijk aan. Men wil door deze dode punten heenbreken en de oor zaken ervan uit de weg proberen te ruimen. Deze oorzaken zijn voor het grootste deel psychologisch. Zal het de Russen lukken om nu in gesprekken van man tot man de argwaan weg te nemen, die het Westen koestert tegenover de communistische bedoelingen? En kan het Wésten de communisti-" sche wereld overtuigen, dat men niet anders dan vredelievende bedoelingen heeft? Deze achter docht is aan beide kanten heel sterk en zit heel diep. Mag mefi hopen, dat de conferentie van Genève deze wederzijdse achter docht wat kan wegnemen? Zal deze bijeenkomst een nieuwe at mosfeer kunnen scheppen, een die geheel anders is dan die wel ke sinds de mislukking van de conferentie in 1947 in Moskou geheerst heeft. Als dit zo zou zijn, dan zal het niet eens erg belangrijk zijn als straks het eind-communiqué van de conferentie geen enkele speci fieke oplossing voor enig speci fiek probleem kan aangeven. Bij een parade van een ere- compagnie van de Oostenrijkse gendarmerie te Wenen heeft de minister van Binnenlandse Za ken, Helmer, de gendarmerie waaruit het kader van het toe komstige Oostenrijkse leger zal worden gevormd, onder het be vel van kanselier Raab geplaatst, die zoals bekend aan het hoofd zal staan van de nationale defen sie. De gendarmerie telt thans on geveer 6500 man. Terneuzen: dienst. 10 uur en 3 uur lees- OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. LEGER DES HEELS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Samen komsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Het is maar een klein, ondiep wondje, dat door de stieek van een wesp of een bij ontstaat. Toch is voorzichtigheid hier al tijd op zijn plaats omdat men bij insectensteken te maken heeft met vergiftigde wonden. Nu loopt het meestal wel af met een kleine zwelling, met een beetje jeuk en soms ook met wat pijn, maar de gevolgen van zo'n insectensteek kunnen ook heel wat ernstiger zijn. Soms dringt het vergif snel tot de verdere omgeving van de wond door en er ontstaat een heftige plaatselijke reactie. Wan neer het vergif met het toloed door het gehele lichaam wordt verspreid, kunnen zelfs bewuste loosheid, hartzwakte en ademha lingsstoornissen optreden. GEBRUIK UW MOND. Dadelijk na de steek kan de getroffene zelf of een helper proberen nog een hoeveelheid van het vergif met de mond uit het wondje te zuigen. Het enige waarop men hierbij bedacht moet door PERCY KING. 17) (Nadruk verboden). Als tweede punt kwam in over weging: waarheen het buitge maakte vliegtuig te brengen. Dit eiland leek me voor het doel bij zonder geschikt het zomer verblijf van een bankier uit Que bec. In de regel bewoont hij het niet langer dan een maand, zes weken op zijn hoogst. Een ande re gunstige omstandigheid was, dat het eiland practisch alleen van uit de lucht is te bereiken. Ik vloog hierheen met de machi ne, die Barr zich met het oog op de komende gebeurtenissen aan schafte. Op verschillende nachte lijke vluchten werden voorraden levensmiddelen en benzine aan gevoerd. Elke avond, zodra de duisternis was ingevallen, betrok een mannetje zijn post, om bij nadering van 't veroverde vlieg tuig lichtpijlen op te laten en vu ren aan te steken, zodat Barr de plek, waar hij moest landen, kon onderscheiden. Ik wist natuur lijk niet, wannéér precies mijn gasten zouden arriveren en het was mijn mannen in Chicago niet doenlijk contact met me te on- vanavond aan alle onzekerheid 'n eind is gekomen." Lew maak te met de armen een gebaar, dat zoveel betekende als: Ik heb ge zegd. Fenture kon slechts één uit legging voor de rhetorica van de dikzak vinden: de man was ge weldig met zichzelf ingenomen. Lew's gezicht straalde. Hij stond daar, over de leuning van een stoel heengebogen, alsof hij niet anders verwachtte, dan dat het gezelschap hem met applaus voor de uiteenzetting zou belo nen. Maar geen hand ging op el kaar. Toch boekte hij 'n beschei den succesje mrs. Alice East man, de matrone, die het souper alle eer had aangedaan en over haar droefheid heen scheen, zag Lew Croudson met een zalige glimlach aan. Ze beschouwde hem blijkbaar als een romanti sche held, die op het witte doek geen kwaad figuur zou slaan. Er lag bewondering in haar blik. De Bierton koesterde er zich in bij gebrek aan beter. Everard Mansfield, om wien 't derhouden. U hebt bemerkt, dat gehele geval draaide, had onder Lew's zelfverheerlijking de tafel verlaten en zijn troost gezocht in een crapaud bij één van zijn lan ge sigaren. Zijn gezicht stond als een masker, maar uit het trekken van zijn kaakspieren leidde Algernon af, dat 'n ader lating van vijfhonderd duizend dollar de millionnair allerminst onverschillig liet. De overige ge strande passagies schikten zich zo goed en zo kwaad het ging in het onvermijdelijke, nu was ge bleken, dat het avontuur hun al leen op tijdverlies zou komen te staan. Edgar Wislburn, de Mop, had de radio aangezet. Er kwam jazz door. De Prinses met de grij ze ogen schudde het hoofd; voor dansen voelde zij onder deze om standigheden niemendal. Wis- burn schoof zijn stoel dicht bij de hare in een hoek van de kamer; de twee begonnen een gesprek op fluistertoon. Dat Vera Crafts j „Zes jaar vlieg ik het traject was, werd de mogelijkheid van een ongeluk meer en meer aan nemelijk. Intussen zaten passa giers en bemanning ongedeerd op een onbekend eiland. De rest liet zich makkelijk gissen: Den nis Barr zou met zijn eigen ma chine naar Chicago vliegen en zich met de familie van Everard Mansfeld in verbinding stellen. Zodra de losprijs betaald en Barr op het eiland teruggekeerd was, herkregen zij allen de vrijheid. Croudson's plan leek Algernon achteraf zó eenvoudig en logisch dat hij zich een sufferd vond, om het niet eerder te hebben door zien. Bryn Cuimmings kwam bij hem staan en Fenture vertelde de pi loot, hoe volgens zijn opvatting de vork in de steel zat. Cum- mings knikte somber. „Vervloekte pech!" viel hij uit. hèm als lucht wenste te beschou-bij mist, in orkanen, onder don- wen, was' Algernon tot daaraan toe; hij zag echter niet in, waar om dan haar voorkeur speciaal naar zo'n onsympathiekeling als de Mop moest uitgaan! Fenture wendde de blik af en bestudeerde Lew Croudson. Een opgedirkte, zelfingenomen kwi bus, een prots, maar ontegenzeg gelijk ook een kerel met een goed sluw verstand. De onderneming, door hem op touw gezet, was vermetel en tevens origineel. Geen sterveling kwaim natuur lijk op de gedachte, dat een toe stel van de dagelijkse dienst Chi cagoNiew York zou zijn gesto len. Nu het reeds uren over tijd derbuien en sneeuwjachten. Nog nooit tegenslag gehad. Duizen den reizigers heb ik vervoerd; niet één is dat overkomen." Hij knipte met vinger en duim. „Ik snijd niet op, als ik beweer, dat het een record is. En nu al les ineens naar de haaien. Wel verdorie!" „Tegen force majeure legt de beste het af, piloot", troostte Lew Croudson. „Niemand zal zo onbillijk wezen, er jou verant woordelijk voor te stellen". „Verroest!" repliceerde Cum- mings en liep door. (Wordt vervolgd). zijn, is, dat zich aan de lippen beslist geen wondjes toevinden. Verder behoeft men van deze be handeling niets te vrezen. Het vergif kan in de mond geen kwaad. Zelfs als men het in zijn verwarring in zou slik ken, inplaats van het uit te spu wen, gebeurt er niets bijzonders, want het wordt in de maag ver nietigd. Het meest /bekende middel dat bij de behandeling van insecten steken wordt gebruikt, is ammo niak. De alkalische werking van deze stof voorkomt of vermin dert de zwelling van het weefsel. Ook op de jeuk en op de pijn hebben zo'n paar druppels ammonia een gunstige invloed. Geen wonder, dat dit „medica ment" grote waardering onder vindt, MEESTAL GOEDE AFLOOP, Insectensteken in het gezicht hebben over het algemeen on aangenamer gevolgen, dan die in een arm of in een been. Het vergif kan zich dan gemakkelij ker door het lichaam versprei den. Naast een uitgebreide pijnlijke zwelling van het gelaat kunnen zich dan de nueest onplezierige algemene ziekteverschijnselen ontwfikkelen. Deze kunïien zo ernstig zijn, dat het leven wordt bedreigd. In een bijzonder kwa de reuk staat een insectensteek in de tong. Medisoh ingrijpen is dan vaaK spoedig noodzake lijk. Nu gaat het er natuurlijk niet om elkander nodeloos bang te zitten maken. In de meeste ge vallen blijkt immers, dat de in sectensteek een onbelangrijke gebeurtenis is geweest. Waar het bij dit alles op aan komt, is dat men steeds moet toedenken dat een insectensteek kwade gevolgen kèn heu„en. Wees daarop bedacht bij een steek in het gezicht of in de tong. DE DOKTER. Wanneer er zich onverhoopt een ernstige ziektetoestand ont wikkelt, verzuim dan niet de ge raadpleegde dokter te vertellen, dat de patiënt zeer kort geleden door een wesp, bij of horzel is gestoken. Geef de medicus aan het ziekbed van een halfbewuste- lozie patiënt met hoge koorts in zo n geval geen raadseltjes op te lossen, dat -kost nodeloos tijd. Geef de arts alle aanwijzingen, die voor de diagnose noodzakelijk zijn, opdat direct op de juiste wijze hulp kan worden geboden. Dr. H. W. SCALOGNE.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5