De conferentie te Genève de E 55 Alle „Gordijnenmoeten worden opgetrokken 500 meter onder de grond van Slachtoffers in Cassablanca Hittegolf blijft voortduren WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 19 JULI 1955. 10e Jaargang No 3511. Overeenkomst tussen Verenigde Staten en Nederland over vreedzaam gebruik van atoom-energie Treinbotsing in Chili Koos Vorrink overleden Eisenhower ontmoet zijn oude vriend Zjoekof Overstromingen in Columbia Brief van Oecomenische Raad van Kerken aan de leiders van de Grote Vier Overeenkomst met Frankrijk inzake vergoeding oorlogsschade Het einde der Antwerpse havenstaking Amerikaans senator wil conferentie rr.et commu nistisch China Staking bij Japanse walvisvloot ZUID-AFRIKA Ministerraad van de E. G. K. S. bereikt overeenstemming over schrootbesparings-premie Britse labour partij be schuldigt regering Vlaams nationaal zangfeest Tweede Zaterdagstaking van het Belgische katho lieke vakverbond Kabinet van provincie van de N.W grens in Pakistan afgezet De vrijlating van kardinaal Mindszenty op onder op •nder Juli 19 4.43 20.52 4.41 20.36 20 4.44 20.51 6.06 21.03 21 4.46 20.50 7.30 21.25 Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct: minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels /I iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 uur. In de Zwitserse stad Genève is Maandag de „topconferentie" van de leiders der vier grote mo gendheden geopend. Op de eerste dag van de con ferentie, verdeeld in een ochtend en middagzitting, werden rede voeringen uitgesproken door de leiders van alle vier deelnemende landen. President Eisenhower sprak het eerst. Hij zeide: „Het is tijd dat alle gordijnen, of ze nu zijn van kanonnen, van wetten oi van regeringen, beginnen te ver dwijnen". Hij stak de Sowjet- Unie een vriendenhand toe en drong aan op een nieuwe geest in de diplomatiek. De tweede spreker, de Franse premier Edgar Faure, kwam met enkele nieuwe voorstehen betreffende verzekeringen aan Rusland Hij deed de suggestie aan de hand de strijdkrachten van een eventueel herenigd Duitsland niet groter te doen zijn dan de strijdkrachten die West-Duitsland op basis van de huidige overeenkomsten met het Westen zijn toegewezen. Nadat de conferentie voor het middagmaal was geschorst, sprak na de hervatting de Britse pre mier, sir Anthony Eden. Premier Eden bracht een plan naar vo ren voor een onderling veiiig- heidsverdrag tussen Oost en West, met deelneming van de Grote Vier en een verenigd Duits land. Tenslotte kwam als laatste spreker de premier van Rusland, Boelganin, met een plan voor Europese veiligheid in twee sta dia. Deze twee stadia, zouden vol gens premier Boelganin moeten zijn: 1. Een „bevriezing" van het Atlantische Pact en het Oost- Europese veiligheidsverdrag in hun huidige sterkten. 2 Een toenemende ontmante ling van beide systemen, gevolgd door de uiteindelijke volledige ontbinding ervan. Aan het einde van de twee zit tingen sprak Eisenhower in de vergaderzaal de volgende verkla- ring uiti .Ik heb met grote voldoening opgemerkt dat elke delegatie, in de geest van een vriendschappe lijke houding, zichzelf heeft uit gesproken als zijnde vastbesloten om met de anderen samen te werken in een oprecht zoeken naar de vrede. Indien, heren, wij door alle deze debatten en argu menten deze geest van vriend schap kunnen nastreven en be waren als we tegenover ons zelf en tegenover de wereld de oprechtheid van onze verklarin gen, dat wij hier zijn om samen te werken voor de vrede, kun nen aantonen dan zal deze conferentie inderdaad een groot succes worden." De leiders van alle vier mo gendheden arriveerden voor de eerste zitting in het „Palais des Nations" met een brede glimlach. Het eerst arriveerde de Britse premier, sir Anthony Eden. Hij werd gevogd door de Franse premier, Edgar Faure, en ver volgens door de Russische pre mier Boelganin en de leider van de Russische communistische partij, Nikite Chroesjtsjef. Beide Russische leiders glimlachten breed toen zij uit hun auto stap ten en groetten twee knappe se- cretaresen van de Verenigde Na ties, die naar hen zwaaiden. Zelfs de gewoonlijk nogal nors kijken de Molotof, de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, toonde een brede glimlach, vol gens aanwezige journalisten, de breedste, die hij ooit heeft laten zien. De laatste, die arriveerde, was de Amerikaanse president Dwight D. Eisenhower, omgeven door een zware bewapende wacht van de Amerikaanse veiligheids dienst. Ook Eisenhower glim lachte opgewekt en toonde de aanwezige fotografen zijn be kende brede grijns. Nadat alle „onbevoegden" uit de conferentiezaal waren verwij derd en de deuren gesloten, werd de zitting formeel geopend door president Eisenhower. Eisenhower verklaarde o.m. „Het Amerikaanse volk wil vrienden zijn met het Russische er zijn geen natuurlijke ver- sthillen". Doch in zijn rede kwamen onmiddellijk de twee grootste twistpunten tussen de beide mogendheden naar voren de „dreiging van het interna tionale communisme" en de po sitie van „bepaalde volkeren van Oost-Europa". De president merkte verder op: „We kunnen hier, in een paar uur op een paar dagen, niet ver wachten alle problemen van de gehele wereld op te kunnen los sen. Doch we kunnen de eerste stappen zetten op een nieuwe weg naar een rechtvaarige en duurzame vrede." Westelijke waarnemers zijn van mening, dat Eisenhower een grote stap heeft gedaan om de kloof tussen Rusland en het Westen te overbruggen, vooral met betrekking tot de interna tionale controle die benodigd is om een derde wereldoorlog te voorkomen. Zijn voorstel voor een „eerste stap" in deze rich ting was een overeenkomst tus sen de grote mogendheden voor onderling toezicht op militaire instellingen. Premier Faure van Frankrijk stelde voor, dat West-Duitsland aan Rusland, evenals aan de mede-ondertekenaars van de Pa- rijse accoorden, ene verzekering zal geven, dat geen gebruik zal worden gemaakt van geweld om de hereniging van Duitsland of een herziening van de huidige grenzen te verkrijgen. De Franse premier stelde even eens voor een internationale or ganisatie in te stellen om gelden te beheren, die vrij zouden komen door een beperking van de be wapening. Deze gelden zouden moeten worden aangewend voor economische hulp aan minder- ontwikkelde gebieden. Sir. Anthony Eden verklaarde, dat zijn plan voor een onderling veiligheidsverdrag tussen Oost en West de zekerheid zou geven dat de hereniging van Duitsland en de vrijheid van dat land om zich te associëren met landen van zijn eigen keus, geen dreiging zou worden voor enig land. Hij zei verder: „Wij moeten gereed zijn de mogelijkheid van een ge demilitariseerde zóne tussen Oost en West te bestuderen. De suggestie van premier Eden tot het instellen van^ een gedemilitariseerde zóne in Euro pa heeft in verschillende kringen commentaar uitgelokt. Vele waarnemers zijn van mening, dat Eden in gedachte had een strook ten Oosten van de rivier de Elbe in wat op het ogenblik Oost- Duitsland is, of zelfs nog verder naar het Oosten in Polen. De Amerikanen zijn niet erg enthousiast voor een veiligheids systeem tussen Oost en West. Zij zijn afkerig van het geven van militaire garanties aan enig communistisch land. Alle vier leiders hebben echter verklaard in Genève te zijn in een oprechte poging om de spanning op de wereld te doen afnemen en een vredesklimaat te schep pen. Een belangrijke plaats in hun gedachten wordt ingenomen door het spook van de waterstof bom, welke beide zijden bezitten en tegen het gebruik waarvan negen vooraanstaande geleerden kort geleden hebben gewaar schuwd. Hedenochtend zullen de minis ters van Buitenlandse Zaken een bespreking voeren en hedenmid dag zullen de staatshoofden we derom bijeenkomen onder voor zitterschap van de Franse pre mier, Edgar Faure. jaren Volgens de jongste gegevens zijn sedert Donderdag 14 Juli, toen door een bomaanslag in Casablanca acht blanken gedood werden, 63 personen, o.w. 50 Ma rokkanen, om het leven geko men als gevolg van aanslagen en betogingen van blanken en tegenbetogingen van Marokka nen. Meer dan honderd personen liepen verwondingen op. Men vreest, dat het aantal gedode Marokkanen nog aanzienlijk gro ter is. Het juiste aantal is moei lijk vast te stellen. Zondag zijn in de nieuwe in heemse wijk van Casablanca 14 Marokkanen gedood. Het aantal gewonden is nog onbekend. In de oude inheemse wijk vielen zeven Marokkanen als slachtoffer van het optreden van de ordedienst. Een blanke werd door Marok kaanse betogers gedood. Ver scheidene personen, o.w. twee blanken, werden gewond. De Franse resident-generaal in Marokko, Grandval, heft Maan dag de hoofdcommissaris van de politie van Casablanca, Vergnol- Marokko, Grandval, heeft Maan De politie is verweten, dat zij niet ingreep, toen Europeanen wraak namen voor de aanslag van Marokkaanse zijde op Don derdagavond. De Franse autoriteiten hebben Maandag twee Fransen uit Casa blanca gewezen, omdat zij de openbare orde in gevaar bren gen. De beide mannen gingen on der politie-geleide aan boord van een vliegtuig naar Frankrijk. Te Washington is Maandag tussen de Verenigde Staten en Nederland een overeenkomst ge tekend inzake samenwerking bij het onderzoek naar het vreed zaam gebruik van atoomenergie. De overeenkomst werd voor Ne derland getekend door de tijde lijk zaakgelastigde, mr. S. G. M. baron van Voorst tot Voorst. De waarnemende assistent-staatsse cretaris voor Europese zaken en de heer Lewis Strauss, voorzitter van de commissie voor atoom energie, tekenden voor de Ver enigden Staten. Deze overeenkomst is op 14 Juni 1945 geparafeerd door ver tegenwoordigers van beide rege ringen. Op grond van de bepa lingen van de Amerikaanse wet op de atoomenergie van 1954 Bij de treinbotsing ten Z. van Santiago (Chili) zijn Zondag 24 personen om het leven gekomen en velen ernstig gewond. Men vreest, dat verscheidene zwaar gewonden het ongeluk niet lang zullen overleven. De botsing deed zich voor op hét station van San Bernardo, 20 km ten Z. van Santiago. Ten ge volge van een dichte mist reed daar een passagierstrein in op een stilstaande trein, waarvan de achterste wagons vernield wer den. Na het ongeluk raakten nog verscheidene personen gewond toen een ballustrade waarop zij geklommen waren om naar het reddingswerk te kijken, brak. waren zekere procedurele stap pen van de Amerikaanse rege ring en het congres vereist voor dat een dergelijke overeenkomst van kracht kon worden. Aange zien aan alle eisen van deze wet is voldaan, kan de Maandag ge tekende overeenkomst nu van kracht worden zodra de in Ne derland contitutioneel verplichte goedkeuring van de Staten-Gene- raal is verkregen, aldus deelt het ministerie van Buitenlandse Za ken mede. De boring van de Nederlandse Aardoliemaatschappij op de E 55 te Rotterdam heeft thans een diepte van 500 meter bereikt. Een olieboring tot zo'n diepte is niets bijzonders êen gewone aardolieboring op Schoonebeek gaat tot een diepte van 700 a 800 meter doch het is wèl iets bij zonders dat er in ons land tot die diepte grondmonsters worden genomen. De boring op de E 55 biedt be halve de visuële aspecten, voor de bezoekers van de tentoonstel ling belangrijke gegevens bij het bodemonderzoek van Nederland. De kernen, die uit de bodemfor maties worden getrokken, en die o.a. vele fossielen bevatten, wor den in het geologisch instituut voor bodemonderzoek in Haar lem onderzocht. De geologen stel len er bijzonder veel belang in. De aangeboorde bodemforma ties blijken op een diepte van 500 Koos Vorrink, oud-voorzitter van de Partij van de Arbeid, is vannacht om 1.15 uur in het Klimophuis te Amsterdam over leden. President Eisenhower heeft Maandagochtend bij het begin van de Geneefse conferentie de Russische minister van Defen sie, maarschalk Zjoekof, harte lijk begroet. De Ibeide mannen, die aan het einde van de oorlog vrienden werden, hadden elkaar sedert 1945 niet meer gezien. Nadat zij nieuws hadden uitge wisseld over hun familie, zeide Eisenhower op hartelijke toon tot de maarschalk: „Tot van avond aan het diner". Zoals gemeld, zou president Eisenhower de Russische delega tie Maandagavond in zijn villa aan het meer van Genève ont vangen. Vernomen werd, dat de Ameri kaanse president en Zjoekof in de laatste maanden een particu liere correspondentie hebben ge voerd. Het Columbiaanse dorp Fosca, ongeveer 30 mijl ten Zuiden van Bogota, is door een overstroming getroffen waarbij vijf personen omgekomen zijn. Veertien perso nen wordeh vermist. Het kleine riviertje, waaraan het dorp is gelegen, zwol door zware regenval aan tot een berg stroom, die'het dorp en zijn om geving onder water zette. meter uit zand- en mergelsteen te bestaan. Men verwacht nu spoedig de 100 millioen jaren oude krijtformaties te bereiken. Bezoekers van de E 25 worden bij de ingang van de tentoonstel ling geconfronteerd met een na tuurgetrouwe reconstructie van de oerwereld van 200 millioen jaar geleden; zij kunnen nu bij de boring van de Nederlandse Aardoliemij, enkele tientallen meters van het paviljoen oerwe reld verwijderd, de „tastbare" werkelijkheid" uit de tijdperken van millioenen jaren geleden zien in de vorm van krijtkemen, die de boorbeitels aan de opper vlakte brengen. De Oecumenische Raad van Kerken heeft een brief gezonden aan de leiders van de Grote Vier, die thans in Genève bijeen zijn, waarin wordt gezegd, dat over de gehele wereld wordt gebeden voor het slagen van de topconfe rentie. Ter gelegenheid van de confe rentie hebben de voorzitters van de Oecumenische Raad een „op roep tot het gebed" uitgevaar digd, aldus de brief.. DE MAGNELTOREN. „Het Laatste Nieuws" meldt, dat Nederlandse, Franse en Zwitserse deskundigen zullen worden uitgenodigd hun oordeel te geven over het plan van wijlen prof Magnel voor de bouw van een '635 meter hoge toren van beton te Brussel. Bovendien zal een model van de toren in een windtunnel wor den onderworpen aan proeven ter vaststelling van de weerstand tegen hevige wind. Zondagochtend heeft het Ant werpse stakingscomité een mani fest uitgegeven, waarin de ha venarbeiders gevraagd werd het werk te hervatten. Het comité erkende daarmee een feitelijk al bestaande toestand, want reeds Zaterdagmiddag had de aanwer ving van havenarbeiders, wat hun aantal betreft, een vrijwel normaal verloop gehad. Groepen stakers trachtten de aanwerving met geweld te beletten, en bij botsingen met de politie vielen er gewonden. Bij de aanwerving Zondagmorgen behoefde de po litie niet meer op te treden. De wilde staking heeft drie weken geduurd. De Antwerpse scheepsagenturen hebben de bui tenlandse rederijen telegrafisch verzocht haar schepen weer naar Antwerpen te zenden. De overeenkomst inzake ver goeding van oorlogsschade, wel ke onlangs tussen de Nederland se en Franse regeringen is ge sloten, is op 12 Juli j.l. in wer king getreden. Volgens de over eenkomst moet de schade, die voor vergoeding in aanmerking komt, worden aangegeven bin nen een termijn van tien maan den na de inwerkingtreding. Met de registratie van de aan giften van Nederlanders, van wie goederen in Frankrijk zijn vernietigd of beschadigd door oorlogsgebeurtenissen is belast met de „directeur du service departemental du ministère de la reconstruction et du logement in wiens gebied het beschadigde goed zich bevond. Hier te lande zal het commis sariaat voor oorlogsschade in Den Haag de aangiften van per sonen van Franse nationaliteit, die in Nederland oorlogsschade c.q. watersnoodschade hebben geleden, in behandeling nemen. De Amerikaanse democratische senator Hubert Humphrey heeft Zondag in een televisieuitzending verklaard, dat dat de Geneefse conferentie een conferentie over het Verre-Oosten „moet en zal worden gehouden", waaraan communistisch China zou moeten deelnemen. De Ver. Staten zou den op deze conferentie geen plan „made in U.S.A." moeten in dienen, aldus Humhrey, die lid is van de senaatscommissie voor Buitenlandse Zaken. Ongeveer 500 bemanningsle den van de walvisvloot van de Japanse maatschappij Nippon Suisan heibben Maandag van hun vakvereniging opdracht gekre gen in staking te gaan. De sta kingsopdracht werd uitgevaar digd nadat de maatschappij eisen tot loonsverhoging en betere arbeidsvoorwaarden had ver worpen. De bemanningen van schepen, die thans in het noordelijk deel van de Grote Oceaan ter walvis vaart zijn, hebben opdracht ge kregen naar Tokio terug te ke ren. De maatschappij neemt ge woonlijk ongeveer de helft van de totale jaarlijkse vangst aan walvissen voor haar rekening. De Zuidafrikaanse vrouwenliga is begonnen met het opstellen van vrouwelijke „schildwachten" voor het regeringsgebouw te Pre toria. Iedere dag, behalve Zater dag en Zondag, van acht uur des morgens tot vier uur des namid dags zullen vier vrouwen met gebogen hoofd de vracht houden. Zij dragen zwarte sjerpen. Een en ander is ten teken van protest tegen de kortelings aangenomen wet op de vergroting van de Se naat, waardoor het de regering mogelijk zal zijn kleurlingen van gemengd bloed van de kiezerslijs ten der blanken af te voeren. De actie van de vrouwenliga zal tot het begin van de volgende zitting van het parlement, in Januari, voortgezet worden. Zowel in West-Europa als in Japan blijft de hittegolf voort duren en het aantal slachtoffers van hitte en onweders blijft stij gen. In Duitsland is de hittegolf de tweede week ingegaan. In totaal zijn hier reeds 130 personen om het leven gekomen door zonne steken, blikseminslag en verdrin ken. De hoofdstad van Oostenrijk, Wenen, had Maandag de heetste dag van het jaar, met tempera turen van 32 graden Celcius. In Zweden was het, ondanks heldere zonneschijn, iets koeler dan voorheen als gevolg van een koele bries uit het Noordwesten. Ook in Japan duurt het abnor maal warme weer voort. Door de hitte is het aantal slachtoffers van de slaapziekte in Tokio deze zomer gestegen tot 32. Ook in Genève, waar thans de leiders van de Grote Vier bijeen zijn, was het Maandag weer erg warm. Hier werd een tempera tuur gemeten van 32 graden Cel sius. Uit Frankrijk zijn 10 gevallen van verdrinking gemeld. Het be treft hier baders. De Britse Labourpartij heeft de regering er van beschuldigd het Britse volk „opzettelijk de waarheid te onthouden" betref fende de gevaren van een oorlog met gebruik van kernwapens. In een speciaal rapport, zeide de commissie voor burgerverde diging, die wordt voorgezeten door de leider der Labourpartüi Clement Attlee, dat de huidige schattingen voor uitgaven voor de burgerverdediging „absoluut onvoldoende" zijn en dat Enge land „zal moeten sterven, zich ingraven of zich verspreiden" als het zal worden aangevallen met waterstof- en atoomwapens. In het rapport wordt er de nadruk op gelegd, dat verspreiding de enige mogelijkheid biedt om zulk een aanval te overleven en wordt geëist dat hiertoe onmiddellijk grootscheepse plannen worden opgesteld. Voor de 18de maal is Zondag onder grote belangstelling, in het Antwerpse Sportpaleis 't Vlaam se nationale zangfeest, georgani seerd door het algemeen Neder landse zangverbond gehouden. Voor het eerst namen twee Ne- drelandse koren deel: Het man nenkoor „Laus Deo" uit Bergen op Zoom en het jongenskoor „Zingende Jeugd" uit Hulst. Er waren ook deelnemers uit Frans-Vlaanderen. De voorzitter van. het zangver bond protesteerde er tegen, dat de Belgische radio-omroep we derom geweigerd heeft de gehele manifestatie uit te zenden. Het zangfeest werd besloten met „Die Stem van Suid-Afrika", het Wilhelmus en de Vlaamse Leeuw. De ministerraad van de Euro pese gemeenschap voor kolen en staal (E.G.K.S.) heeft Zater dag na een langdurig debat over eenstemming bereikt over een premiestelsel voor schrootbe- sparing door een groter gbruik van ruw ijzer in Siemens-Martin- ovens. Volgens dit stelsel zal, met terugwerkende kracht tot 1 April j.l., en tot en met 31 Maart 1956 een premie worden uitgekeerd voor het grotere ver bruik van ruw ijzer in Siemens- Martin-ovens. De gelden zullen verkregen worden uit de com pensatiekas voor ingevoerd schroot. In de periode tot 1 October a.s. zal onderzocht wor den of dergelijke premies ook verleend kunnen worden voor de productie van Thomas-staal en electro-staal. Ook het grotere verbruik van ingevoerd ruw ijzer ui derde landen zal met een pre mie beloond worden, behalve wanneer de leverancier van het ruwe ijzer een stelsel van dubbe le prijzen toepast, of wanneer de prijs van het ingevoerde ruwe ijzer hoger is dan de gemiddel de prijs op de gemeenschappelij ke markt. Ook zal geen premie verleend worden wanneer de in voer van het ruwe ijzer in strijd is met het algemeen belang van de gemeenschap. BRITSE TWEEDEKKER MAAKT NOODLANDING. Een tweemotorige tweedekker van Britse nationaliteit heeft gis ternamiddag een noodlanding moeten maken in een polder na bij Ouderkerk aan de Amstel. Het toestel, dat op weg was van Brussel naar Hilversum, kon wegens het laaghangend wolken dek de radiostad niet vinden, zo dat de piloot besloot naar Schip hol te vliegen. Nadat de machi ne enige tijd boven Amsterdam had gecirkeld was de piloot we gens benzinegebrek genoodzaakt een noodlanding uit te voeren. Hij zette het toestelletje op een weiland aan de grond. De twee inzittenden, de bestuurder cap tain Blackburn en een passagier bleven ongedeerd. De machine kreeg slechts lichte schade aan het roer. Volgens de mededelingen van het Belgische R.K. vakverbond heeft de tweede Zaterdagsstaking een grotere omvang gehad dan de eerste. Een totaal aantal wordt niet opgegeven, doch vrijwel overal is het percentage der sta kers volgens deze mededelingen toegenomen. In Limburg lag het werk vrij wel geheel stil, behalve in de mijnen, waarvoor het vakver bond een staking tegen 25 Juli heeft aangekondigd. Het tram verkeer ondervond in grotere of kleinere mate de gevolgen van het stakingsparool, hier en daar op de stadsnetten, zoals in Me- chelen, maar vooral op de bui tenlijnen. Het socialistische vakverbond zegt daarentegen, dat het succes van de staking nog geringer was dan de vorige week. De Pakistaanse regering heeft Maandag het kabinet van de provincie van de noordwestelijke grens ontslagen, omdat het te gen samensmelting van de West- pakistaanse provincie was. De eerste-minister, Sardar Rasjid, is vervangen door Sardar Bahadoer Khan, die vandaag te Pesjawar zal aankomen om een nieuw kabinet te vormen. De Pakistaanse eerste-minis ter, Mohammed Ali, heeft in November van vorig jaar (be kendgemaakt, dat zijn regering van plan is alle bestaande pro vincies op te heffen om het land tot een federatie van twee delen te maken, Oost- en West- Pakistan. De hoofdredenen van dit besluit waren een einde te maken aan de „vloek van het provincialisme" en het volk tot een eenheid te maken. medegedeeld door het K.NJM.1. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Onbestendig weer. Veranderlijke bewolking met plaatselijk regen of onweer, maar ook tijdelijk opklaringen. Dezelfde of iets lagere tempera turen dan gisteren. Overwegend matige wind uit noordelijke rich tingen. Volgens de eerder gemelde be- bendmaking van radio-Boedapest is kardinaal Mindszenty toege staan zijn gevangenisstraf te „onderbreken". Politieke waarnemers waren van oordeel, dat dit betekent, dat de kardinaal geen gratie heeft gekregen. In geval van gratie zou hij het voorzitterschap van de conferentie van Hongaarse bis schoppen weer kunnen opnemen WOENSDAG 20 JULI. v.m. Breskens 2.04 Terneuzen 2.39 Hansweert 3.19 Walsoorden 3.29 n.m. 2.28 3.03 3.43 3.53 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1