Uit de Provincie 6 RU ROL met melk meer mans De ronde van Frankrijk ZDNDAGD1ENST ARTSEN Voor de Zondag Het «Vrije van Sluis» vergaderde. Vragen over een ziekenfonds VOETBAL ZWEMMEN Zeepost. TERNEUZEN. HULST. ZAAMSLAG. ruirvf>s<oop MA/VU1/ iiiiimiimii Voordracht Dijkgraaf opgemaakt. BIERVLIET. GROEDE. De ontploffing te Parana Geminiani winnaar van 9e étappe. Zware klappen voor Nederlandse ploeg. Hulp aan slachtoffers van aardbeving in Volos. Grote bosbranden Ontario. Verhoging prijs van electriciteit en gas Engeland. Vragen aan de Minister Dreigende overstroming in China. Beroep van nobel- prijswinnaars op de wereld. Sowjet-Russische bommenwerper productie. Onderzoek naar het communisme in de V. S. Van. Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen worden waargenomen door dokter J. J. J. van de Griek. Tel. 2020. Apotheek open: Klaassen, Noord straat 54. De Here heeft een oog over de mens. Zach. 9 1. Grote troost, maar ook een ernstige waarschuwing ligt in deze korte woorden voor ons ver vat. Geheel de Schrift zowel van Oude als Nieuwe Bedeling ge tuigt ons van de almachtige en allerhoogste God. Hij sluimert noch slaapt. Hij kent de verbor genheden onzer gedachten. Hij ziet alles wat wij hier voor een mensenoog bedekt houden. Hij houdt bemoeienis met onze ook onuitgesproken behoeften en noden. Als wij niet om Hem denken, dan ziet Hij ons even goed. Als wij ons willen ver- hergen, wij kunnen het niet, al vluchten wij tot aan de uiterste einden der aarde. Weinige zijn de mensen, die tegenover hun beste aardse vriend een open boek willen zijn, wat hun inwendig leven betreft. Meestal zijn er in dat levensboek Wel bladzijden, die wij willen bedekken! Met God kunnen wij dat niet! Ontzaglijke gedachte: Hij leest daar iedere letter, ook het on zichtbaar schrift tussen de regels door! Als wij dit goed doorgedacht hebben, gaan wij dan met heel ons levensboek tot de Here. Bij Hem is vergeving, en Zijn oog is in 't hgzonder geopend voor de genen, die op Zijn goedertieren heid hopen. Zien wij ook de troost niet voorbij van dat altijd wakende, toeziende oog des Heren. Daardoor is Hjj ook de Bewaarder onzer zielen in alle strjd en nood. Geeft Hij in nood en lijden Niet altjjd troost en rust? Zijn vreugd is te verblijden, En wel te doen Zijn lust. (EQt; „Nieuw Bijbels Dagboekje".) Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland (21 Juli), via Engeland (23 Juli); Brazilië: ms. „Paraguay Star" (26 Juli); Canada: m.s. „Wester- darn" (21 Juli); s.s. „Maasdam" (23 Juli); Chili: m.s. „Wester- dam™ C21 Juli); s.s. „Arkeldijk" (27 Juli); Indonesië: m.s. „Wil lem Ruys" (26 Juli), Ned. Antil len: ms. „Amazonas" (18 Juli); ms „c. A. Falkland"' (26 Juli) Ned. Nieuw-Guinea: „m.s. „Wil lem Ruys" (26 Juli); Suriname: m.s. „Bacchus" (27 Juli)Unie van SDAfrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Jegérsfontëin" (26 Juli), Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Vatten en oksels' bis door Purol-poeder H. M. DE KONINGIN OP 22 JULI NAAR VEERE? Er bestaat een goede kans, dat H. M. de Koningin op Vrijdag 22 Juli een onofficieel bezoek zal brengen aan Veere ter gelegen heid van de herdenking van het feit dat het vier eeuwen geleden is dat stad en heerlijkheid Veere tot markizaat werd verheven. Nadere bijzonderheden kunnen op dit moment nog niet worden verstrekt, aldus heeft het pro vinciaal bestuur van Zeeland meegedeeld. Benoemd. De heer A. D. v. d. Molen, thans in dienst als opzichter tekenaar le kl. bij de N.V. Wa terleiding Mij. „Zeeuwsch-Vlaan- deren", is met ingang van 1 Aug. benoemd als technisch-ambtenaar bij de dienst van Gemeentewer ken te Middelburg. Vakdiploma. Voor het vaktechnisch-gedeelte van het te Utrecht gehouden examen aan de slagersvakschool slaagde onze stadgenoot R. M. IJsebaert. Zomeravondconcert. Door de „Harmonie Terneuzen" zal a.s. Dinsdag, des avonds te 8 uur in het Bloemenkwartier op het terrein aan de Azaleastraat een zomeravondconcert worden gegéven met het onderstaand programma 1. Zwarte Duivels, mars, Willy Schootemeijer. 2. Primerose, ouverture, A. Delhaye. 3. Heinzelmannchen's Wachtpa- rade, Kurt Noack. (karakterstukje) 4. Mondnacht auf der Alster, wals, Osc. Fetras. Arr. A. Dreissen. 5. Appèl aux Trompet, mars, K. Ney. 6. Tiroler houthakersmars, 7. Antigone, ouverture, Fern. Rousseau. 8. American Patrol, mars, A. Meachern, arr. A. Delhaye. 9. Judex, uit oratorium „Mors et Vita", Ch. Gounod, arr. A. C. van Leeuwen. 10. Met zwaard en lans, mars, H. Starke, arr. A. Winter. GOUDEN -EREN AAI.I) VOOR ..VOETBAL-OMA". De gouden erenaald van de Duitse voetbalbond is één dezer dagen aan de 85-jarige mevrouw Maria Rose in Paderborn toege kend. Deze oude dame is sedert 40 jaar lid van de voetbalclub S.V. '13 uit Paderborn en zij heeft in de algelopen twee jaar geen enkele thuiswedstrijd van deze club gemist. De voorzitter van de Duitse voetbalbond, dr. Peco Bauwens, zond mevr. Rose de erenaald vergezeld van een persoonlijk schrijven. De trots van de 85-jarige is een kaart, welke het Duitse elftal na zijn overwinning op Ierland in Mei j.l_ uit Hamburg aan de „voet bal-oma" stuurde ter gelegen heid van haar 85ste verjaardag. welke a.s. Zondag alhier gehou den wordt, zal dit jaar een bij zonder feestelijk karakter heb ben, daar op deze dag de nieuw aangelegde tennisbanen zullen worden geopend. Naast de wandelsport, welke wederom trajecten omvat van 25 en 15 km, zullen ook tenniswed strijden plaats vinden, waarbij de beste Zeeuwse spelers zullen uitkomen. De plaatselijke vereniging voor vreemdelingen verkeer heeft ge meend deze dag luister bij te zetten door aan dit sportfeest een muziekfestival te verbinden,waar aan ook Belgische gezelschappen zullen deelnemen. De drumband uit Oostburg zal ook dit jaar de deelnemers en deelneemsters aan de wandel tocht vergezellen. Vakexamen. Bij het te Breda gehouden examen slaagden voor het vak diploma slagersgezel A. P. Bies- broek en E. C. Rosmadel, alhier. Concert „De Volharding." Hedenavond te 8 uur zal door het muziekgezelschap „De Vol harding" op de muziektent op het Marktplein een concert worden gegeven met onderstaand pro gramma: 1. Jubelklanken E. Uebel. Arr. P. J. Molenaar. Kalief van Bagdad. De Boïeldieu. American Patrol. Meacham. Arr. Delhaye. Münchner Kindl K. Komzak. Arr. Maen Rhode. Mars Amerieaine. J. P. Souss Mars Amerieaine. Soussa. Tirolerhouthakkersmars. J. Vrolijk. Arr. A. Meins. Bandietenstreken. Von Suppé Arr. P. J. Molenaar. Divama-mars. J. C. de Wit. 2. 3. 4. 5. 5. 6. 7. VACANTIEGANGSTER ZWAAR GEWOND. Op de Cannenburgerbrug te Vaassen zijn Donderdag twee auto's met elkaar in botsing ge komen. Mevr. L. Zerniek uit Am sterdam, die met haar echtge noot in de berm van de weg zat, werd tengevolge van deze bot sing zeer ernstig gewond; zij is in zorgwekkende toestand naar het Juliana ziekenhuis te Vaas sen overgebracht.' Na de botsing kantelde één van de wagens gedeeltelijk en schoot vervolgens over de langs de kant van de weg zittende va- cantiegangers het kanaal in. Mevr. Z. kreeg daarbij een hevige klap van de auto. Haar echtgenoot kwam met de schrik vrij; ook de beide auto bestuur ders liepen nagenoeg geen letsel op. MOTORRIJDER IN AANRAKING MET HERT. Herten, die plotseling de rijweg oversteken, veroorzaken nog al eens een aanrijding. In de nacht van Woensdag op Donderdag is dat bij Arnhem weer het geval geweest, ditmaal op de Amster- damseweg waar een motorrijder tegen een hert aanreed. De man liep een hoofdwond op en hij is opgenomen in het ziekennuis. Het hert werd als gevolg van de aanreiding gedood. l UITVERKOOP rublicafie Nederland» Zulvelbureau, Gravenhage 22 ONBEPERKTE GARANTIE VERING lAZETf ABRIEKEN TE ZEVENBERGEÏ* JltCgem Jet ZATERDAG 16 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Moeder". Beker-voetbaltournooi, ter rein Molendijk, 3.30 u. Tern.- BoysArnemuiden; 5.30 uur: GoesCom Boys. AXEL: „Het Centrum", 6.30 en 9 uur: „De Regimentsdoch ter". HOEK: Hotel ,,'s Lands Wel varen", 2 uur: Aanbesteding bouwen van een woonhuis. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: „De rebellen van San An tone"4% uur: „Moe der". AXEL: *t Centrum, 4.15 uur: „De Regimentsdochter"8. uur: „De duivel in de vrouw". Watergebrek. Na een lange periode, waarin de dagbladen bijna dag ih dag Uit melding maakten van over stromingen, wateroverlast, enz., moet thans melding gemaakt worden vpn een groot tejkort aan drinkwater in West Zeeuws- Vlaander. Zo kwam Vrijdagmiddag in een groot deel van onze gemeente het water niet uit de waterlei dingkraan, toen deze werd open gedraaid. De hoger gelegen ge deelten in Biervliet zitten totaal op een droogje, omdat de druk in de leiding niet voldoende is om het weinige water naar die gedeelten op te voeren. Naar vernomen wordt heeft ook het ziekenhuis te Oostburg met watergebrek te kampen en is men er toe overgegaan monsters te nemen van het water uit een op het terrein van het ziekenhuis staande regenput, om te laten onderzoeken of dit voor mense lijk gebruik geschikt is. Dat bij grote droogte, zoals wij thans ondervinden, watergebrek zou ontstaan is reeds jaren be kend, en het is onbegrijpelijk, dat de Waterleiding Maatschap pij de in portefeuille zijnde plan nen tot uitbreiding van de water wingebieden nog niet heeft ge realiseerd. Wellicht dat deze droogte-periode aanleiding zal geven de plannen met de meeste spoed uit te doen voeren, ten einde in de toekomst steeds over voldoende water te kunnen be schikken. Wandelsportdag. De jaarlijkse wandelsportdag, REDDINGBOOT „PRESIDENT JAN LELS" LEIDT KUSTVAAR DER IN DE MIST BINNEN. Beide loodsboten voor de Nieu we Rotterdamse Waterweg, de „Algo" en de „Betelgeuze", heb ben Vrijdagavond omstreeks 9 uur in de dikke mist op hun ra dar een hun onbekend echo waar genomen op een halve mijl ten Zuiden van de leidam Hoek van Holland. Omstreeks half tien is de red dingsboot „President Jan Leis" van Hoek van Holland uitgevaren om poltshoogte te nemen. Om ongeveer tien uur Vrijdag avond heeft schipper Van Seters van de „President Jan Leis" de plek bereikt waar volgens de loodsboten een voorwerp een echo veroorzaakte op de radar schermen. De reddingsboot verscheen ook als echo op de radarscher men en van boord van de loods boten af is de „President Jan Leis" toen naar de onbekende echo geleid. Er was door de dik ke mist maar vijf en zeventig meter zicht. Tenslotte trof de reddingboot de kustvaarder „Turgail" uit Delfzijl aan, die daar ten anker was gegaan, geheel onkundig van het feit, dat de Nieuwe Rot terdamse Waterweg een eind noordelijker stroomt. De „Algo" en de „Betelgeuze" hebben vervolgens de redding boot, afgaande op hun radar, we derom aanwijzingen gegeven voor de terugreis. Achter de red dingboot aan voer de kustvaar der. Zo werd door goed samen spel de kustvaarder binnen de pieren gebracht. Vrijdagmiddag vergaderde de Hoofdingelanden van het Water schap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg. Alvorens met de algemene ver gadering een aanvang werd ge maakt, werden per extra bus eerst de nieuwe kustverdedigings- werken bezichtigd. De nieuv e zeesluis bij Cadzand, dat binnen kort door rijkswaterstaat zal worden opgeleverd, had de volle belangstelling. De onderbouw van deze sluis, kan tevens dienen voor een watergemaal, indien in de toekomst een watergemaal nodig zou zijn. De gemeente Cadzand verfraai de toegang tot verschillende ho tels op de duinen, terwijl de rijkswaterstaat de wegen aanleg de. Het geheel ziet er bijzonder fraai uit. Verschillende ingelan den waren ongerust over de gro te zandgeul vóór de sluis, aan de zijde der zee. Wanneer de polders echter weer water in overvloed hebben, zal, zo verzekerde men de ingelanden, het overvloedige zand spoedig door de waterschu ring verdwenen zijn. Ook zal er spoedig een opening in de duinen worden gemaakt nabij café-restaurant Boone. Ook dit werk zal met D.A.C.W.-sub- sidie worden uitgevoerd. Het W aterschap zal slechts 17 Va procent van de werkelijke kosten in dit werk moeten bijdragen. Wanneer in de nabijheid van de zeesluizen nog een ligplaats voor de reddingboten gemaakt zal zijn, zijn de werken aan de kust voorlopig klaar. Vervolgens reed het gezelschap naar de Zwartepolder, waar drie jaar geleden tijdens de Februari- ramp ook een dijk bezweek. Ook vorig jaar bleek het nodig deze dijk te versterken, tijdens zeer hoge stormvloeden.. Weer teruggekeerd opende de dijkgraaf van het Waterschap, de heer C. M. van der Broecke, de algemene vergadering. Onder de ingekomene stukken was een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van de herbouw van de wachtsluis De Driekoker, waarom de vorige vc-rgadering had verzocht. Ged. Staten deelden thans mede, dat zij geen toestem ming voor de herbouw van deze wachtsluis konden verlenen, daar met het grote plan voor de kust verdediging ook deze sluis nader zal worden bekeken. Schoondijke werd een stuk tuin grond. verkocht. Een vei vallei: waterleiding aan Veldzicht, nabij de Nederlands-Belgische grens n erd aan de daarvoor in aanmer king komende personen ver kocht. Aan het rijk werd grond verkocht t.b.v. de verbetering aan de rijksweg Breskens-- Schoondijke. Tenslotte werd aan de heer J. C. Adam te Biervliet, een stuk grond verkocht, even als te Retrachement aan mej. o. S. Risseeuw. De vergadering kreeg een uit gebreid dossier over de staat van waterleidingen te verwerken. Zoals reeds eerder in ons blad is vermeld, zal de Bailey-brug over het uitwateringskanaal nabij Retranchement vervangen wor den door een stenen brug. De kosten zullen voor 35% voor re kening komen van het Water schap, alsmede 3% van 35% der kosten voor het opmaken van de plannen voor deze brug. Hoewel het totaal bedrag, verbonden aan deze herbouw niet bekend is, ac cepteerde men zonder stemming deze gunstige regeling. Ook het rijk geeft een vergoeding voor de aan deze brug geleden oorlogs schade. De rondvraag leverde niets bij zonders op. waarna de dijkgraaf, zonder de gebruikelijke toespraak de bijeenkomst sloot. Men vermoedt, dat een lek in de gasleiding de oorzaak is ge weest van de hevige ontploffing die zich Vrijdag op het hoofd kwartier van de Peronistische partij in Parana, de hoofdstad van de provincie Entre Rios, heeft voorgedaan. Drie personen werden gewond en naar het zie kenhuis gebracht. De politie heeft zich niet over de ontplof fing uitgelaten. Zoals bekend is, heeft de Ne derlandse regering in April j.l. een bedrag van 25.000,be schikbaar gesteld voor de slacht offers van de aardbeving in en om de Griekse stad Volos op 19 en 20 April. In overleg met de Griekse autoriteiten is voor dat bedrag een hoeveelheid beton ijzer van 46 ton aangekocht en verscheept. Van Griekse zijde is thans be richt ontvangen dat deze gift in grote dank is ontvangen. Het materiaal zal worden ge bruikt voor de wederopbouw van ha(j Qp pasovergang niet min- liefdadige instellingen in het ge- ^er (jan 4 mjn. 15 sec. voorsprong In de zware berg-étappe van Brancon naar Monaco zette Sco- deller de eerste aanval in bij Guil- lestre (32 km) en aan de voet van de Col de Vars had hü een halve minuut voorsprong op het peleton dat spoedig uiteenviel nadat de klim was begonnen. De Luxembur ger Gaul ging naar voren, achter haalde Scodeller, reed hem voorbij en ging met 47 sec. voorsprong op Scodeller als eerste over de pas. Gelabert en Louis Bobet, volgden op 1 min. 12 sec. Tussen de pas overgang van de Col de Vars en Barcelonnette (80 km) vormde zich een kopgroep van elf man: Gelabert, Lorono, Vitetta, Bran- kart, Gaul, Bauvin, Scodeller, Co- letto, Astrua, Fornara en Guidici. Vijftien kilometer vóór de pasover gang van de Cayolle, de tweede berg, reden Gaul en Scodeller zich los en weer was het Gaul die de bergpremie won. De Luxemburger handhaafde zich ook nog tijdens de klim van de Col de Vasson en troffen gebied. in In Ontario (Canada) woeden vijftien grote bosbranden, die door de brandweer niet bedwon gen kunnen worden. Het minis terie van Bosbouw heeft drie ge bieden, waar branden woeden, gesloten voor alle toeristenver keer. Er zijn in totaal 142 brand haarden. Tenminste één dorp is door de bevolking ontruimd. Op Georgina-eiland in het Simcoe- meer bestrijden vrijwilligers en Indiaanse boeren 'n grote brand, die het leven en de bezittingen van de Indiaanse bevolking van het eiland bedreigt. in In verband met de jongste ver hogingen van de kolenprijs zijn in Engeland prijsverhogingen voor electriciteit en gas aange kondigd. De Central Electricity Authority heeft aangekondigd, dat zij als gevolg van de jongste zeer sterke verhoging van de kolenprijzen, genoodzaakt zal zijn eveneens tot prijsverhoging over te gaan. waarschijnlijk in de herfst. De South Eastern Gas Board, die gas levert aan 1% millioen verbruikers te Londen en in Zuid-Engeland, heeft aan gekondigd, dat de gasprijs met ingang van 8 Augustus verhoogd zal worden. op Louison Bobet, die gevolgd werd door Brankart, Fornara, Rol land en Bauvin. Maar bij de afda ling over de kletsnatte weg het regende hard werd hü door een groep van tien man ingehaald. De klim van de Turbie, de laat ste berg, bracht de beslissing. Ge miniani zette een onweerstaanba re aanval, in en ging, alhoewel hij een lek bandje kreeg, toch met 1 min. 12 sec. voorsprong op For nara, Louison Bobet en Gaul als eerste over het hoogste punt. Tp- dens de afdaling werd hij niet meer achterhaald, zodat hp een prachtige overwinning boekte. De Nederlandse ploeg moest harde klappen incasseren, Piet Haan, Wies van Dongen en Adri Voorting staakten de strpd. De an deren kwamen met grote achter- Standen binnen, wat o.m. tenge volge had, dat Wagtmans de groe ne trui moest afstaan aan Poblet. luidt: 1. Geminiani (Fr.) 8.15.50 2. Bauvin (N.O.C.) 8.17.50 3. Fornara (It.) z. t. 4. Roland (Fr.) z. t. 5. Louison Bobet (Fr.) z. t. 6. Astrua (It.) z. t. 7. Clerici (Zwits.) 8.19.03 8. Coletto (It.) 8.19.18 9. Walkowiak (N.O.C.) 8.19.23 10. Gaul (Gemengde pl.) 8.19.26 11. Vivetta (Zuid-Oost) 8.19.34 12. Brankart (België) 8.20.15 13. Lorono (Sp.) 8.21.37 14. Close (België) 8.22.27 15. Gelabert (Sp.) 8.22.35 16. Huber (Zwits.) z. t. 17. Ockers (België) 8.24.27 18. Gay (Zuid-West) 8.24.42 19. Dacquay (Ile de Fr.) 8.25.23 20. Anzile (N.O.C.) 8.25.30 31. Van Est (Ned.) 8.38.19 46. Nolten (Ned.) 8.49.33 56. Van Breenen (Ned.) 8.52.42 61. Wagtmans (Ned.) 8.56.36 63. De Groot (Ned.) 8.59.25 67. Hinsen (Ned.) 9.04.35 Piet Haan, de Zwitser Graf en de beide leden van de West-ploeg Voordracht voor dijkgraaf. Wegens periodieke aftreding van de heer C. M. van der Broe cke werd een voordracht opge maakt voor de benoeming van een dijkgraaf. Na stemming bleek de heer J. B. Becu-Risseeuw uit Groede als eerste op de voor dracht geplaatst te zijn, de 2e en resp. 3e candidaat zijn de heren J. A. C. M. van Dongen en G. H. F. M. Termote. Tengevolge van deze voordracht werd onder pijnlijke stilte de rest der agenda in record tempo afge werkt. Zo gingen verschillende kwes ties als hamerstukken er door, die anders een langdurige discus sie nodig gehad zouden hebben. Te IJzendijke werd grond aan gekocht van baron De Rotours voor de verbreding met 1 meter van de Statendijk te IJzendijke, die binnenkort geasfalteerd zal worden, doch als weg veel te smal is. Aan de heer M. Willemsen te Het lid van de Tweede Kamer, de heer Mol, heeft aan de Minis ter van Sociale Zaken en Volks gezondheid de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat in het jaarverslag over 1954 van de Raad van Beroep van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot bevordering van de Geneeskunst gepubliceerd in „Medisch Contact" van 19 Mei 1955 een passage voorkomt omtrent het verhoor van een arts „die zich verbonden had aan een verboden ziekenfonds", waarbij deze uitlatingen deed omtrent „schrikbarende toestanden in medisch-ethisch en in algemeen ethisch opzicht", welke bij dit ziekenfonds zouden heersen; als mede van de opvatting van die raad zelf, dat „de onthullingen die daarbij gedaan werden, van dusdanige aard (waren), dat men zich afvraagt of de inspectie van de volksgezondheid hieraan geen aandacht moet schenken?" 2. Kan de minister mede delen, of door de inspectie van de volksgezondheid aandacht werd geschonken aan de hier ge signaleerde toestanden en, zo ja, met welk resultaat? 3. Acht de minister het niet van belang, dat in deze aange legenheid klaarheid komt, zowel uit het oogpunt van de volksge zondheid als om wille van de be langen der 100.000 verzekerden, welke bij het hierbij betrokken ziekenfonds zijn aangesloten, alsede om de verontrusting weg te nemen, welke deze publicaties hebben teweeggebracht, en ver dere ongerustheid te voor komen? 4. Is de minister op deze gronden bereid een uitgebreid onderzoek in te stellen naar de feitelijkheden en achtergronden van de gewraakte toestanden en dat onderzoek op te dragen^ aan een commissie van onafhanke lijke lieden, welke in generlei opzicht verantwoordelijkheid dragen ten deze? Radio-Peking heeft Vrijdag ge meld, dat communistisch-China de mobilisatie gelast heeft van burgers, met het oog op het sfij gende peil van het water van de Gele Rivier. De toestand is vooral critiek te Lantsjow in het N.-O. van de provincie Kansie. In het begin van de maand werden 250.000 boeren opgeroe pen om de dijken van de Jangste te versterken. De vorige zomer heeft een overstroming van deze rivier 30.000.000 mensen dakloos gemaakt. Achttien Nobel-prijswinnaars uit zes landen, merendeels schei kundigen, hebben Vrijdag een beroep op de wereld gedaan geen moderne wapens in een oorlog te gebruiken. Gebruikmaking van deze wapens zou de wereld zodanig kunnen verontreinigen met radio-activiteit, dat gehele landen zouden kunnen worden uitgewist. De oproep zal aan alle andere Nobel-prijswinnaars ter onderte kening toegezonden worden. bommnewerpersproductie. Naar aanleiding van de jong ste luchtvaartdemonstraties in de Sowjet-Unie schrijft Max Freedman in de „Manchester Guardian" dat te Washington enige bezorgdheid is gewekt door berichten, volgens welke de Sow jet-Unie thans aan de kop zou liggen wat de productie van in tercontinentale bommenwerpers betreft. Zelfs bij de, in antwoord van het Congres, versnelde Ameri kaanse productie zal deze laatste in de komende maanden slechts van tien tot dertien vliegtuigen per maand omhoog komen. De Sowjet-Unie zou echter reeds maandelijks vijftien twintig Bisons, te vergelijken met de Amerikaanse B-52, produceren, aldus Freedman. De Britse minister van Bin nenlandse Zaken, Lloyd George heeft in het Lagerhuis op een vraag van de Britse Labour-afge- vaardigde Arthur Lewis, of hij voornemens is binnenkort een wijziging van de wet op de dood- staf voor te' stellen, ontkennend geantwoord. De Labour-afgevaardigde maakte met zijn vraag een be dekte toespeling op de terecht stelling van Ruth Ellis, die dezer dagen is geschied en veel beroe ring heeft gewekt. Pieot en Buitel hebben de strijd gestaakt. Adri Voorting, Wies van Dongen, de Engelsman Maitland en Telette van de lie de France, dié bü het sluiten van de controle te Monaco nog niet waren gearriveerd, hebben eveneens de strijd gestaakt. Het algemeen klassement na de 9de étappe luidt: 1. Rolland (Fr.) 56.51.25 2. Fornara (It.) 57.02.28 3. Louison Bobet (Fr.) 57.02.58 4. Gaul (Gemengde pl.) 57.03.21 5. Vivetta (Zuid-Oost) 57.05.11 6. Brankart (België) 57.07.30 7. Astrua (It.) 57.08.48 8. Geminiani (Fr.) 57.10.25 9. Robic (West) 57.15.14 10. Mallejac (Fr.) 57.16.35 11. Clerici (It.) 57.16.44 12. Bauvin (N.O.C.) 57.19.00 13. Kübler (Zwits.) 57.19.14 14. Van Est (Ned.) 57.19.19 15. Gelabert (Sp.) 57.20.13 16. Quentin (West) 57.20.13 17. Impanis (België) 57.22.16 18. Close (België) 57.25.43 19. Ockers (België) 57.26.57 20. Huber (Zwits.) 57.27.41 29. Wagtmans (Ned.) 57.40.48 41. Van Breenen (Ned.) 58.00.50 48. Hinsen (Ned.) 58.12.31 59. Nolten (Ned.) 58.28.39 60. De Groot (Ned.) 58.29.33 Het ploegenklassement van de 9de étappe luidt: 1. Frankrük 24.50.30 2. Italië 24.54.58 3. N.O.C. 25.02.13 4. België 25.07.09 5. Zwitserland 25.08.33 6. Spanje 25.12.09 7. West 25.24.17 8. Zuid-Oost 25.49.48 9. Ile de France 25.53.50 10. Gemengde ploeg 25.59.59 11. Zuid-West 26.14.08 12. Nedreland 26.20.04 13. Engeland 27.19.59 Na de 9e étappe luidt het alge meen ploegenklassement: 1. Frankrijk 170.08.17 2. Italië 170.38.11 3 N.-O.-Centraal 171.00.42 4. België 171.21.06 5. Frankrük-West 171.45.04 6. Spanje 171.50.52 7. Zwitserland 172.01.25 8. Nederland 172.18.38 9. Frankrük-Z.-O. 172.26.19 10. Gemengde ploeg 172.37.03 Het bergklassement na de 9e étappe luidt: 1. Gaul (Gem. ploeg) 51 pnt. 2. Gelabert (Sp.) 31 pnt. 3. L. Bobet (Frankrük) 31 pnt. 4. Brankart (België) 18 pnt. 5. Scodeller (N.O.C.) 18 pnt. 6. Coletto (Italië) 14 pnt. 7. Fornara (Italië) 14 pnt. 9. Nolten (Nederland) 11 pnt. 8. Astrua (Italië) 13 pnt. 10. Vitetta (Zuid-Oost) 11 pnt. Het puntenklassement na de 9e étappe ziet er als volgt uit: 1. Poblet (Spanje) 148 pnt. 2. Kübler (Zwitserland) 149 pnt. 3. Robic (Frankrük-W.> 159 pnt. 4. Wagtmans (Ned.) 164 pnt. 5. Bauvin (N.-O.-C.) 164 pnt. 6. Ockers (België) 178 pnt. 7. Van Est (Ned.) 182 pnt. De prijs voor de meest strijdlus tige renner in deze negende étap pe is toegekend aan de Luxem burger Gaul. ZATERDAG 16 JULI. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Willem II- hoven. -NAC; PSV—Eind- ZLID I. Promotie competitie le Klasse. Maurits—Vlissingen. ATIE VOORBY VERBETERT WERELDRECORD 100 METER VLINDERSLAG. Tijdens een zwemfeest dat in het overdekte zwembad te Naar- den werd gehouden ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van de Naardense zwemvereni ging „De Vest" is de 14-jarige Robben-zwemster Atie Voorby er in geslaagd het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met 0,1 sec. te verbeteren. Zij liet een tijd noteren van 1 min. 13,7 sec. Dit betekent eveneens een nieuw Europees en Nederlands record. Het officiële record stond sedert 16 April van dit jaar met 1.13.8 op naam van Mary Kok te Alk maar gemaakt. Atie Voorby had op 29 Mei van dit jaar te Milaan dit record reeds geëve naard. De tijden van de drie tijd opnemers waren: J. Armburst 1.13.7; B. Veerkamp 1.13.4 en H. Kluyver 1.13.9.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2