Aan de man met de zak, Rome Ik geloof in de Sneeuwman Binnenlands nieuws Nescafé De vlieg, die blindheid brengt.... Hei gestolen vliegtuig RADIO? Eind goedal goed. tweede blad Wat brengt de Donderdag 14 Juli 1955 10e Jaargang No. 3507 Twaalf jaar langbij nachf en onfij, Helper en iroosfer der daklozen De herdenking van de gevallenen Katholiek Belgisch vakverbond handhaaft Zaterdagstakingen Veertig Italiaanse kinderen in Nederland aangekomen Aanslagen in Saigon 60 DE MEEST GEBRUIKTE OPLOSBARE KOFFIE TER WERELD fc. VRIJE ZEEUW Bij de Romeinse posterijen ko- beeld onder de oude Tiberbrug- men sinds enige tijd in steeds gen, of in de aardedonkere ge- grotere getale brieven binnen, die geadresseerd zijn: „De man met de zak". Of aan; „De be schermer der daklozen. Rome". De roem van de man met de zak is tot ver buiten Italië's grenzen doorgedrongen, maar helaas nog niet zijn juiste adres. In het begin heerste er bij de post enige verwarring. Op het ogenblik echter weten de beamb ten heel goed, bij wie zij de zo onvolledig geadresseerde brieven moeten bezorgen. Tot voor kort wist het grote publiek niets af van het bestaan van de man, die nacht na nacht, nu al twaalf jaar lang, goed ge kleed, met een zak op de rug, door het slapende Rome trekt. Hij brengt de daklozen, die onder bruggen en in portieken een on derkomen hebben gezocht, troost en hulp: geheel uit eigen bewe ging, met geen andere drijfveer dan zijn geweten. Enige maanden geleden drong het bericht van zijn goede werken tot het Vaticaan door. Paus Pius XII zelf interesseerde zich voor de man en zijn daden en liet vra gen, waarmede hij hem en zijn zaak van dienst kon zijn. Alle overredingskracht van de afge zanten van het Vaticaan was no dig om de voor publiciteit terug schrikkende man aan het praten te krijgen. Mario Tirabassi, geboortig uit een dorp in de Abruzzen, had zijn eigen persoon jarenlang voor de openbaarheid verborgen weten te houden. Nu, met het opduiken van zijn naam in de kranten en het bezoek der pauselijke afge zanten, stond hij plotseling in het middelpunt der publieke belang stelling. Dat vervulde hem met schrik. EEN ZACHT GEFLUIT... Enige dagen later echter werd een oude droom van Tirabassi werkelijkheid: hij was eigenaar van een transportmiddel, dat hem de verdeling van zijn gaven in de grote stad verlichtte. Voor zijn huisdeur stond een nieuwe auto, een Topolino, een geschenk van de paus. Na middernacht begint Tira- bassi's gang met de zak en pas de vroege morgen gaat hij welven van het Colosseum, in het struikgewas bij de thermen en in de tempelruïnen of eenvoudig onder de grote platanen aan de oevers van de rivier. Die daar krijgt uit de zak een jas, de ander heeft een broek nodig, een derde krijgt een pak met levensmidde len. Bij dag ziet men signor Tira bassi, thans echter zonder zijn beroemd geworden zak, de palei zen van oude geslachten en de villa's der rijken aan de rand van Rome binnentreden. Dat zijn de bezoeken, waarvoor hij hij zegt het verlegen en verontschuldi gend zijn goede costuum no dig heeft: anders wordt hij niet binnengelaten. Van dergelijke tochten, ware martelingen voor de bescheiden man, brengt hij de gaven mee, die hij later in zijn zak door de Romeinse nacht draagt. MEER MANNEN, DE ZELF DE ZAK. Een vonk van opofferingsge zindheid is in de laatste tijd door het voorbeeld van deze man op anderen overgesprongen. Een kring van mede-ontvlamden heeft zich om Tirabassi gevormd. Men begeleidt hem op zijn nachtelijke tochten, hem navolgend offert men slaap en gemak en heeft zich als echte Samaritaan in een door hem ontworpen, nu veel wijder gespannen operatieplan laten inschakelen. Ontroerend te zien, hoe het voorbeeld werkt. Geld en goede ren komen nu reeds uit vele de len van de wereld binnen en dat in zo grote omvang, dat uit het werk van één man vanzelf zoiets als een „organisatie" is gegroeid. Particulieren en kerk helpen bij het beheer mee, maar de man met de zak is de ziel van het ge heel gebleven. Ondanks het pauselijke ge schenk heeft de zak zijn rol niet ■uitgespeeld. Vele malen tussen middernacht en morgenscheme ring haalt de auto uit het maga zijn nieuwe vracht. Al te dicht wil Tirabassi niet met zijn wagen bij de schuilhoeken der daklozen komen. Schijnwerperlicht en het geronk van een auto zouden de schuwe nachtvogels kunnen af schrikken, zo meent hij. Dus is feitelijk alles gebleven, zoals het twaalf jaar lang was. De betrek kelijk kleine man werpt de zak over de schouder en verdwijnt er mee in de duisternis. Hoort men kort daarop het bekende fluitje en flitst een zaklamp aan, dan weten de op een afstand staande helpers, dat de goede geest van de Romeinse nacht aan het werk (Nadruk verboden) Het lid der Tweede Kamer de heer Goedhart heeft aan de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vra gen schriftelijk gesteld: 1. Is het waar, dat in de Rid derzaal bij de herdenking van de gevallenen uit de bezettingstijd enige versregels zijn gedicteerd van de Vlaamse dichter Cyriel Verschaeve? 2. Is het waar, dat deze dich ter een voor zijn verraad ter dood veroordeelde collaborateur is, en, zo ja, acht de minister het dan niet zeer te betreuren, dat ter gelegenheid van de nationale herdenking van onze doden deze versregels zijn aangehaald? 3. Is de minister bereid maat regelen te nemen om herhaling van een dergelijk betreurens waardig incident te voorkomen? De befaamde beklimmer van de Mount Everest, het van de Sherpa-stam, Tenzing, heeft het volgende meegiedeeld: Na mijn terugkeer van de Everest, vroeg men mij algemeen: „Heb je een Sneeuwman gezien? Hoe ziet ie eruit? Is het precies een mens, of meer een aap of een beer?" Ik heb geen Yeti gezien (of 'n sneeuwman, zoals de Wester lingen hem noemen), zolang ik al mijn zwervend leven leid over de Himalaya. Natuurlijk ben ik meer dan eens de grote voetspo ren in de sneeuw tegengekomen, die van de Sneeuwman afkom- weer naar huis. Met een in de stig moeten zijn. Maar ik moet vele jaren van zijn activiteit ont wikkelde „techniek" nadert hij de plaatsen, waar hij de daklozen in het nachtelijk duister venmoe- den kan. Een zacht gefluit daarna een scherp opletten, waar zich in het toegeven dat ik nimmer zo ge lukkig geweest ben ooit een le vende Yeti gezien te hebben. Onder mijn volk, de Sherpa's leeft het bijgeloof, dat een ieder, die een levende Yeti ziet, door het ongeluk getroffen zal wor donker iets ibeweegt: bijvoor- |den, zo zeker als de nacht op de BIJEN LIJDEN HET MEEST VAN CHEMISCHE OOGST- BESCHERMINGSMIDDELEN. Gebleken is, dat de bijen het ergst lijden van de chemische stoffen, die tegen allerlei onge dierte op de gewassen gespoten worden. Een rapport van de Britse minister van Landbouw zegt, dat vogels en zoogdieren practisch geen nadelige gevolgen ervan ondervinden. De bestrij dingsmiddelen o.m. tegen blad luis hebben in het najaar van 1952 een slachting aangericht on der patrijzen, fazanten en andere vogels. Tal van kleinere zoogdie ren vonden er ook de dood bij. Gebleken is ook, dat DDT ten slotte de dood van vogels kan veroorzaken. De bespuitingen, die arsenicum bevatten zijn de .wanhoop van de bijenhouders, maar de sterfte onder de bijen is de laatste tijd erger geworden sedert weer nieuwe bestrijdings middelen ingevoerd zijn. In een gebied in Lincolnshire hebben 32 imkers gerapporteerd, dat in een tijdvak van 2 jaar 12 kolonies door deze chemsiche bestrij dingsmiddelen verloren zijn ge gaan en dat aan 104 andere ern stige verliezen zijn toegebracht. PAKIIUISBRAND TE MANNHEIM. Ongeveer 7000 ton broodgraan is Woensdagmorgen in vlammen opgegaan bij een brand in een pakhuis aan de Rijnhaven te Mannheim. Het pakhuis, dat 80 meter lang is en zes verdiepin gen hoog,, is volkomen uitge brand. De schade wrodt geraamd op ongeveer 6 millioen mark. DE GEDEELTELIJKE SCHOR SING VAN DE HEFFING VAN INVOERRECHTEN OP SINAAS APPELEN, MANDERIJNEN EN CITROENEN. Versohenen is het verslag van de vaste commissie voor de han delspolitiek uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot gedeel telijke schorsing van de heffing van invoerrechten op sinaasap pelen, mandarijnen en citroenen. In de commissie merkten zeer vele leden op, dat bij de tot stand koming van het Benelux-tarief van invoerrechten op sinaasappe len, mandarijnen en citroenen kennelijk niet is gedacht aan het vóóroorlogse verdrag van handel en scheepvaart met Spanje. De hieruit voortgevloeide tegenstrij digheid bestaat ook thans, blij kens de memorie van toelichting, nog. Gaarne zou men van de re gering vernemen, welke stappen zij ten dezie heeft gedaan en als nog denkt te doen en of er uit zicht is op het vervallen van de tegenstrijdigheid. dag volgt. Mocht dus een Sherpa al een Yeti tegenkomen, dan zal hij onmiddellijk de ogen met z'n handen bedekken. Het is be grijpelijk, dat het daardoor on mogelijk is een nauwkeurige beschrijving van een Yeti van een volk te krijgen, dat er zo do delijk beangst voor is. Ik geloof in het bestaan van de Yeti of van enig ander geheimzinnig soort dier als hij. Als Sherpa's zijn wij gewend vanaf onze kin derjaren massa's verhalen te horen hoe een ondeugend Sher pa-kind tot stilte werd gemaand met de woorden: „Stil, stil, daar komt de Yeti aan"... "Volgens het algemene geloof van de Sherpa's zijn er twee soorten Yeti's; de één lijkt min of meer op een aap en de ander is dierlijker en lijkt op een beer. De gelovige Sherpa's zijn ervan overtuigd dat de Yeti de bewaker is van de heilige woonplaats der Goden in de Himalaya. Afgelo pen winter aldus Tenzing ben ik naar mijn geboortehuis in Solo Khumbu geweest. Mijn dochters Pempem en Nima vergezelden me. Toen ik bij Namche Bazar aankwam, vernam ik dat twee Lhama's, die ongeveer twee da gen vóór mij van deze plaats ver trokken, de huid van een dode Yeti bij zich hadden. Ik werd natuurlijk uiterst nieuwsgierig en ik zond een aantal mannen achter hen aan „terwijl wij de tocht naar onze bestemming voortzetten. Tenslotte ontmoet ten wij de Lhama's bij Yomjho en na heel veel moeite gelukte het me de huid te mogen zien en onderzoeken. Ik nam er verschil lende foto's van. Ik vond de vacht gelijken op die van een kleine beer, hij was zwart met grijze vlekken. De Lhama's weigerden met grote hardnekkigheid te onthullen hoe ze aan het vel ge komen waren. Maar zij bezwoe- Het bestuur van het Belgische Rooms-Katholieke vakverbond heeft in zijn vergadering van Dinsdag belegd na het verzoek van de minister-president tot af gelasting van de Zaterdagssta kingen besloten het stakings parool niet in te trekken. Minister-president Van Acker had intrekking van dit parool als voorwaarde gesteld voor de deelneming van het Katholieke vakverbond aan de bespreking die hij vandaag zal houden met vertegenwoordigers van werkne mers en werkgevers over de sociale vraagstukken. Het bestuur van het vakver bond verklaart, dat het in begin sel steeds bereid is aan deze be spreking deel te nemen. Het zegt echter niet het standpunt van de minister te kunnen delen, dat dergelijke besprekingen tijdens een staking niet mogelijk zijn. De praktijk heeft het tegendeel bewezen, aldus het bestuur. Veertig Italiaanse kinderen, afkomstig uit het Italiaanse overstromingsgebied, zijn Dins dagmorgen met de Holland-Ita- lië-expresse te Utrecht aangeko men. Zij zullen tot 7 Augustus de gast zijn van het Nederlandse Jeugd Roode Kruis in het Henri Dunant-huis te Zeist. De groep kinderen die reeds Maandagmorgen om negen uur uit Rome was vertrokken werd begeleid door vijf zusters van het Italiaanse Roode Kruis. Het gastvrije onthaal dat de kinderen hier zullen krijgen moet gezien worden als een te genprestatie voor hetgeen het Italiaanse Roode Kruis destijds deed voor kinderen uit Zeeland die toen enkele weken in Italië werden ondergebracht. Het was een opgewekte en in het geheel niet vermoeide troep, die enthousiast met Nederlandse en Italiaanse vlaggetjes zwaai de, toen de expresse-trein het Utrechtse station binnenreed. Dat de kinderen het kart ge stolen hadden van de vele Ita lianen die ook in deze expresse- trein reisden bleek uit het har telijk „arrivederci..." dat uit de doorgaande trein opklonk. Maandagavond zijn in Saigon drie politie-agenten zwaar ge wond, een burger gedood entwee andere gewond door een ontplof fing van een handgranaat, die door een lid van de Binhxoejen- sectie naar een politiepatrouille werd geworpen. Ongeveer op hetzelfde ogen blik werd een tweede handgra naat geworpen, die materiële schade aanrichtte. tn voor ten minste 3 3 k°ppen Coffe'ne-vrijt f n kussen met rood etiket 2? s „Vroeger mocht ik altijd zorgen voor het feestelijke besluit van een verjaardagsetentje", mort de koffiepot. „Maar sinds er Nescafé is, word ik zelfs bij de belangrijkste gelegenheden niet meer voor de dag gehaald...." Begrijpelijk, ouwe mopper-pot! Nescafé - in twee tellen heerlijke, geurige koffie - valt zo goed in de smaak, dat ook een gezellig verjaardagsdinertje ermee besloten wordt. Sneu voor jou, maar waarom zou de huisvrouw zich uitsloven als het niet langer nodig is? Grote bussen voor tenminste 140 koppen f 9-45 Cofféine-vrij f 10.95 ren dat naar hun weten het vel van een Yeti was. Mijn zwager, Nwang Lan, die jarenlang een heilige functie vervulde bij de grote Lhama, Sangay Riirm tooche, van het Rongbuk-kloos- ter, vertelde me, dat de Grote Lhama eens weggegaan is om ergens te mediteren wat hij meer deed op één of ander hoog punt in de Himalaya, hoger dan de Everest. Hij bleef daar maanden en op zijn tocht terug vond één van zijn helpers een dode Yeti, die hij met veel eerbe toon aan de Lhama overhandig de. Sinds die gebeurtenis placht de Grote Lhama op de vacht van die dode Yeti te zitten tijdens zijn meditatieperiodes. In de vruchtbare vallei van de Mayo-Kebfoi-rivier in Frans Equatoriaal Afrika, liggen de katoenvelden totaal verwilderd en de zon zendt zijn verzengende stralen naar honderden verlaten hutten. Waar eens 40.000 negers leefden en werkten, ziet men nog maar een handjevol mensen en de meesten van hen zijn blind. Bijna iedereen is de vallei ontvlucht voor de terreur van de „Nbwa", de vlieg, die blindheid veroorzaakt. De Nbwa-vlieg (Simulium Damnosum) is lange jaren de gesel van Frans Equatoriaal Afrika geweest; hij komt in grote getale langs de rivieren voor. Als het insect bijt, wordt oncho cerciasis veroorzaakt, een oog ziekte, die dikwijls Iblindheid ten gevolge heeft. De Franse autori teiten schatten, dat 200.000 ne gers door de ziekte aangetast zijn en dat 5000 van hen totaal blind zijn. Omdat 60 van de bevolking van de Mayo-Kebbivallei door de ziekte aangetast is, heeft de Franse regering 4 maanden gele den besloten de ziekte in de val lei te gaan bestrijden. Acht Fran se geleerden arriveerden, 20 in heemse verpleegsters en twee helicoptère-bemanningen. De negers waren zo beangst voor de epidemie, dat ze hun traditionele angst voor de Iblanke artsen overwonnen. Het team onderzocht in 40 dagen 34.000 mensen en bevond dat 24.000 van hen aangetast waren. Daarna voerden de artsen 3700 operaties uit om blindheid te voorkomen en ze gaven injecties en pillen aan andere duizenden, die de eerste symtomen van de ziekte vertoonden. En ondertussen be vochten de helicoptères de vlieg. Insectendodende middelen wer den met grote hoeveelheden in de vallei gestoven gedurende 40 dagen. Vorige week leek het dat de vallei van de moordende vlieg verlost was voor het eerst in de geschiedenis... Het plan is om volgend jaar andere streken van de vlieg te bevrijden... door PERCY KING.' 9) Nadruk verboden. Blijkbaar gevoelde ze zijn stil le adoratie, want zij keerde lang zaam 't hoofd in zijn richting. De wijze, waarop zij hem aankeek, onderscheidde zich niet door. wel willendheid. Algernon glimlachte. Haar grij ze ogen reageerden er niet op en behielden een koele, trotse, on genaakbare uitdrukking. Toen wendde zij de blik af en boog het hoofd zich opnieuw over de lec tuur. De glimlach bleef om Fenture's mond Welzo, de Prinses was van enige toenadering niet ge diend! Hij wist nu ook, waarom de jonge dame hem bekend was voorgekomen hij had haar de vorige middag uit het privé-kan- toor van Gerard Heywood zien stappen. Misschien was zij ge belgd over 't feit, dat hij de ban kier zo oneerbiedig zijn heilig dom weer had binnengeloodst! De heer, die in haar gezelschap was geweest, merkte hij niet on der de passagiers. Algernon zette zich aan de be studering van zijn mannelijke reisgenoten. Eén van hen won op slag zijn sympathie: een vijftiger naar schatting, met kortgeknipt borstelig grijs haar, een intelli gent, joviaal gezicht, gentleman van de echte stempel, duur ge kleed, toch in niets opzichtig of overdadig iemand, die geen kwaad figuur als millionnair zou maken. Toevallig had Algernon het bij 't rechte eind. Iets verder een buitengewoon merkwaardig vertegenwoordiger van 't mannelijk geslacht: tame lijk gezet, breedgeschouderd en een enorm hoofd, dat echter op zo'n lange, dunne nek rustte, dat 't onverklaarbaar leek, hoe deze staak het gewicht uithield zonder door te knappen. De schedel had alle overeenkomst met een on vruchtbare akker, waarop geen sprietje wilde groeien, en glom als een spiegel tengevolge van kwistig pomadegebruik. Algernon piekerde een poosje, welke be naming hij voor deze snuiter zou uitdenken; hij eindigde met hem Biljartbal te noemen, doch was er maar half tevreden mee. Een jonge snaak wekte Fen ture's misnoegen: zijn uiterlijk wedijverde in verwijfdheid met zijn kleding en hij vergastte de gehele kajuit op een penetrant parfum. De jongeling werd geno teerd als de Fat. Vóór hem, dui delijk zichtbaar, omdat hij met de neus tegen de ruit gedrukt zat, had een meneer plaats geno men, die een belangrijk deel van de dag aan de schrijftafel moest doorbrengen. Hij was er scheef van gegroeid en verdiende in elk opzicht de naam Vraagteken. Aan de andere zijde van de doorloop torende een bijzonder lang heer schap, recht als een kaars, vel over been. Hij onderwierp even eens zijn medereizigers aan een critische taxatie en zette er een gezicht bij, alsof hij hen stuk voor stuk van een halsmisdaad verdacht. Algernon geloofde niet, ooit zo'n uitgedroogde, perka mentachtige huid te hebben ge zien. De bijnaam Stokvis was voor deze sinjeur geknipt. De man met de brede, platte neus in een niet minder breed, als 't ware ingedeukt, onprettig gezicht kon zich niet op de tenen getrapt achten, zo hij tot New York als Mop te boek stond. Toch was hij een dragelijke verschij ning vergeleken bij de reiziger, die een fauteuil vóór hem zat. Aanvankelijk viel alleen zijn zwaarbehaarde stierennek op. Toen hij omzag teneinde zijn horloge met de toestelklok te controleren, doorvoer Algernon een lichte huivering. De kerel had meer van een Baviaan dan van een menselijk wezen. Twee passagiers waren ter ty pering over. De één frappeerde door zijn kleine kraalogen met dikke wallen er onder precies een kikker, was Fenture's eerste indruk. Nummer twee, een ste vige knaap, goed dertig, mocht een bezienswaardigheid heten alleen reedsvanwege 't vlam mend rood van zijn haardos; hij ging met de bijnaam Vuurtoren strijken. Algernon veronderstelde, dat de man eveneens zijn eerste luchtreis maakte en 't experi ment bekwam hem niet al te best. 't Hardrood van zijn haar contrasteerde fel met de bleek heid van 't gezciht. Hij had de ogen gesloten; 't was duidelijk, dat hij zich ver van lekker voel de. Luchtziek, luidde Fenture's diagnose, niettegenstaande de machine zó vast lag, dat ze door de wolkenbanken scheen te glij den. (Wordt vervolgd.) BETOGING TE SAIGON. Een duizendtal Zuid-Vietna- mese studenten heeft Woensdag morgen te Saigon een betoging gehouden voor het gebouw van de internationale commissie van toezicht op de wapenstilstand in Indo-China, voor de vrijlating van Vietnamezen die in Noord- Vietnam gevangen gehouden worden. VRIJDAG 15 JULI 1955. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Gram.; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Voor de kinderen; 9.25 Gr.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de kleuters; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Kamermuz., .10.40 Gram.; 11.40 Voor de jeugd, J.2.00 Lichte muziek; 12.30 Land en tuinbouwmed.12.35 Sport; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Amus. muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Strijkkwartet; 15.15 Gevar. progr. voor de mili tairen; 16.00 Gram.; 16.30 Muz. causerie; 17.10 Gram.; 17.40 Or gelspel; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 18.20 Strijkorkest; 18.45 Cause rie; 19.00 Lichte muziek; 19.20 Reportage; 19.30 Causerie; 19.45 Idem; 20.00 Berichten; 20.05 Nieuws; 20.15 Voordracht en mu ziek; 20.30 Causerie; 20.40 Idem; 21.00 Lichte muziek; 21.30 Bui tenlands overzicht; 21.45 Orkest; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwij ding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Gram.; 10.30 Amus. muz.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Kamerorkest; 12.00 Angelus; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Wij vrouwen van het land; 12.40 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Zang en orgel; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Or kest; 14.40 Gram.; 15.00 Dans muziek (tussen 15.30 en 17.30 Tour de France); 15.25 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Koersen; 17.45 Gram.; 17.50 Mil. orkest; 18.30 En nu mijn geval; 18.45 Gram.; 18.50 Tour de Fran ce; 19.00 Nieuws; 19.10 Rege- ringsuitz.; 19.30 Avondgebed; 19.45 Verzoekprogr.; 20.30 Tour de France; 20.40 Act.; 20.55 Gram.; 21.00 Klankbeeld; 21.30 Wie het weet, mag 't zeggen; 22.00 Orgel; 22.15 Strijkorkest; 22.25 Reisbe schrijving; 22.40 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 23.35 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.00 Idem; 16.00 Koersen; 16.02 Gram. 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Vlaamse liederen; 18.10 Voordracht; 18.20 Vlaamse liede ren; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Koor; 19.50 Gram., 20.00 Muziekfestival; 20.45 Cau serie; 21.00 Orkest; 22.30 Nws; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5