Uit de Provincie Sportnieuws ■WA WA Mm n «6113 DE WOLF EN DE HAVIK 3 De ronde van Frankrijk BEURSOVERZICHT rn.WM.rn m m. jti altijd ve*F DUIVENSPORT HANDBOOGSPORT LOOP DER BEVOLKING MARKTBERICHTEN TERNEUZEN. BIERVLIET. BRESKENS. SAS VAN GENT. SLUISKIL. ZUIDZANDE. Darrigade winnaar van zesde étappe Wagtmans derde algemeen klassement Eindlessen aan de Landbouwhuishoudschool te Schoondijke AXEL. - Frans en Vlaams in Brussel ZURICH 3 CONSERVATORIUM TE GENT. Hoogste onderscheiding voor Térneuzense violist. Zoals wij reeds in een onzer vorige editities konden medede len, is bij de eindexamens van het conservatorium te Gent aan de heer Leo Riemens Pz. te Terneu- zen de eerste prijs voor viool ten deel gevallen met de hoogste onderscheiding der jury. De heer Riemens verkreeg voor zijn sublieme spel een totaal van 48 punten, waarmee hij zijn ernstige concurrent Jules Coc- quyt drie punten achter zich liet. De Belgische Vlaamse pers heeft aan deze muziek-„wedstrij- den" meer dan gewone aandacht besteed. Algemeen noemt men de grote examendag aan het con servatorium hoogst interessant en boeiend. Het is dan ook stel lig een zeldzaamheid, dat op één enkele dag niet minder dan 30 concerten te beluisteren zijn. Tal van kranten leggen de na druk op de opvallende zwaarte der opgaven, waarvoor de candi- daten van het conservatorium zich geplaatst zagen. Enkele insiders verklaarden het onmogelijk te kunnen begrij pen, hoe men de leerlingen der conservatoria, die nog een le of 2e prijs moeten behalen, zulke lastige concerti durft voorleggen, welke door erkende virtuozen zelfs als zeer „moeilijk" worden gekenschertst. En een vooraan staand Gents dagblad voegt daar aan toe, „dat men werkelijk over de begaafdheid van een Leo Riemens moet beschikken om een der moeilijkste doneert! van Tschaikowsky tot een goed einde te brengen." Groter lof kan men de heer Riemens, dukt ons, niet toe zwaaien. Via de plaatselijke muziekschool heeft een eenvou dige Terneuzense jongen zijn weg gevonden in een grote stad als Gent. Het is voor hemzelf zowel als voor de plaats zijner inwoning een eer, dat hij daar behoord heeft tot een kleine groep be gaafde leerlingen, van wie men in de toekomst ongetwijfeld nog wel meer zal horen. Het is zoals een Belgische mu ziekrecensent terecht schrijft: „Het spel van Riemens houdt een belofte in." Het heeft allen, die het examen bijwoonden, aange naam verrast. Na een enigszins aarzelend begin bracht hij een uitstekend gespeeld vioolconcert van Tschaikowsky in een voor zijn leeftijd buitengewoon rijpe stijl met opvallend evenwichtig vibrato en een rijke klank. Ook zijn Mendelssohn was van hoge kwaliteit. Voor professor Octors, de leermeester van de heer Rie mens, een pupil om trots op te zijn! Wij mogen deze jonge Terneu zense violist met zijn successen van harte gelukwensen en wij zijn ervan overtuigd, dat we zijn naam in de toekomst nog vaak zullen ontmoeten. MULO-EXA3IENS. Bij het te Goes gehouden Mulo examen slaagden Zaterdag o.m. voor het A.-diploma J. N. de Bree te Oostburg en C. R. Bogte te IJzendijke. Examen Civiel-ingenieur. De heer J. J. Muller, alhier, slaagde aan.de Technische Hoge school te Delft voor het examen civiel-ingenieur. Lerares-Naaldvakken. Aan de vakschool voor meisjes te Goes slaagde voor het tweede gedeelte van het examen lerares in de naaldvakken, mej. E. van Wijk, alhier, die tevens slaagde voor het paedagogisch getuig- groot, dank zij het voor deze op name bij uitstek gunstig weder. De Chr. zangvereniging, die dit initiatief heeft durven nemen, kan op een zeer geslaagde actie terugzien. Het wachten is nu op de film. Vakexamen. Bij het door het Kon. technicum P.B.N.A. te Arnhem gehouden examen, slaagde voor het diplo ma werkbaas bankwerkerij- draaierij, de heer R. C. Riemens, alhier. Schoolreis. De kinderen van de O. L.-school alhier, maakten een dezer dagen een schoolreis naar Knokke en Blankenbergen. Per extra bus vertrokken de kinderen van de Markt, nagewuifd door nagenoeg alle ouders. Een strandbezoek stond op het programma, evenals het tradi tionele bezoek aan de speeltuin. Van zelf sprekend werd er ook gewinkeld. Luid zingend keerde de kinde- weer in Biervliet terug. Geslaagd. Voor het ingenieurs-examen civiel-ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer A. J. de Smit, alhier. Technische Hogeschool. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candi- daats-examen werktuigkundig- ingenieur de heer W. A. I. Goet- hals, alhier. Benoeming. Aan de openbare lagere school te Zierikzee werd met ingang van 1 September benoemd mej. J. Lootens, thans onderwijzeres aan de O.L.-school alhier. „Veronica" op reis. De koninklijke muziekvereni ging „Veronica" maakte Zondag j.l. een reis naar Zuid-Limburg, 's Morgens werd in alle vroegte vertrokken, waarna men om half elf in Limburg arriveerde. In Valkenburg werd gebruik gemaakt van de kabelzweefnaan om de Wilhelminatoren te be zichtigen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de model kolenmijn. Vanuit Valkenburg leidde de reis naar Vaals. Hier werd 't Drielandenpunt bezocht. Daarna werd de terugreis aan vaard, door „Klein Zwitserland", over Luik en Leuven naar Brus sel, waar men de prachtige ver lichting kon aanschouwen. Om omstreeks één uur 's nachts was men weer thuis van deze lange en prachtige reis. Voor de eindlessen aan de Land bouwhuishoudschool „Prinses Marijke" te Schoondijke, bestond als altijd veel' belangstelling. Als voorzitter van het schoolbe stuur opende burgemeester F. A. van Rosevelt de bijeenkomst. Al le genodigden werden hartelijk verwelkomd, speciaal de ouders van de geslaagde cursisten en de algemeen secretaris der Z. L. M., mr J. F. G. Schlingemann, de voorzitter van de commissie van toezicht op het Landbouwhuis- houdonderwijs in Zeeland de heer J. Vader en mej. A. van der Lee- de, de consulente der Z. L. M. Nadat de heer Vader aan de ge slaagde leerlingen de diploma's met een hartelijk woord had uit gereikt, sprak mevr. Ramondt, voorzitster van de commissie van toezicht dezer school, waarderen de woorden tot de meisjes, die zo juist het diploma hadden ont vangen. Zij hield er de spanning nog even in door te vertellen, dat de keuze van de beste leer linge aan wie het Marijke-beker- tje zou worden uitgereikt, dit jaar wel erg moeilijk was ge weest, daar er aanvankelijk drie cursisten voor in aanmerking kwamen. Tenslotte werd beslist, dat Francientje Wolfert uit Groe- de het bekertje toekwam en on der gejuich van de geslaagden mocht zij haar welverdiend ge schenk in ontvangst nemen. Ds Th. Rienks bood de 5 meis jes, die in het vak Godsdienstleer uitblonken, boekwerken aan. De- EERSTE KAMER NEEMT WET BEPERKING CADEAUSTELSEL AAN. De Eerste Kamer heeft Dins dag met 22 tegen 16 stemmen het wetsontwerp „houdende re gelen tot beperking van de vrij heid tot het aanbieden en ver strekken van geschenken in ver band met het uitoefenen van een bedrijf" (wet beperking cadeau stelsel) aangenomen. Alle frac ties, met uitzondering van de C.H.U., die tegen stemde, bleken verdeeld te zijn. ze cursisten waren Saartje Boek hout, Gretha Lauret, Jannie de Putter, Corrie Quist en Suus RiSSGGUW. Nadat van verschillende zijden gelukwensen waren uitgespro ken boden Sarie Hamelink en Lientje de Feijter de directrice mej. J. v. Oeveren 4 boekwerken aan voor de schoolbibliotheek. Tijdens een korte pauze werden versnaperingen aangeboden, die door de meisjes zelf gebakken waren. Na het officieel gedeelte brach ten de cursisten een gevarieerd programma, bestaande uit zang, muziek, declamatie, gymnastiek en rythmische dansen. Met een woord van dank sloot de directrice mej. J. van Oeve ren, de zeer geslaagde eindles. De geslaagden zijn: Twee-jarige primaire opleiding: M. Kloosterman en R. Pieters te Aardenburg; L. de Feijter, I. de Rijke, J. Schouten, H. Verduijn en M. Wezelman te Breskens; S. Boekhout, L. Buijze, A. Bije, C. Ras, J. Risseeuw en F. Wolfert te Groede; J. Faas te Nieuw- vliet; M. Baas, C. Boidin en T. Riteco te Oostburg; I. Buijze, A. Dieleman, R. de Hollander, H. Jansen, M. de Koene, T. de Kok, C. Quist, J. Scheele en S. Ris seeuw te Schoondijke; G. Louvve- ret en A. Willemkens te Sluis; S. Duininck te St. Kruis en S. Hamelink en S. Roelse te IJzen dijke. Getuigschrift éénjarige naai cursus: J. Corthals te Aarden burg (Draaibrug)J. den Hamer en R. Schaap te Biervliet; B. Don- ze te Groede; L. van Driel te Oostburg; J. Dreve, R. de Hul ster, B. de Kok, M. Poisonnier en A. Verkruijsse te Schoondijke en D. Beun te St. Kruis. Dinsdagmiddag kwart over één werd het vertreksein gegeven voor de zesde étappe van Colmar naar Zürich, en nog geen vijf mi nuten later verwekte de Franse regionaal Rulby, die zich de hele dag duchtig zou weren, opschud ding door zich met een fel sprint je los te werken uit de groep. Zijn vlucht duurde slechts kort en hij liet zich inhalen op het moment dat De Bruijne van fiets moest verwisselen. Na de door tocht van Mulhouse (37 km) waagden Haan, Benedetti en Buchonnet een poging, maar ook hun uitstapje was van korte duur. Even later hadden Darriga de, Kübler, Fornara, Van Don gen, Ruby en Molinèris meer succes, begunstigd als zij werden door een gesloten spoorwegover gang die het peloton een halt toe riep nadat zij die gepasseerd wa ren. Bij kilometerpaal 82 lag de hoofdgroep op 55 seconden. Van Steenbergen, De Bruijne, Guidici en Dacquay begonnen toen te ja gen en konden zich iets voorbij Koblenz (134 km) bij de leiders voegen. Op dat moment was de achterstand van het peloton aan gegroeid tot 4minuut. In de laatste fase voerde Külbler het tempo steeds op. De Zwitser wilde winnen, en zijn voortdu rend forceren wer4 enkele ren ners in de kopgroep noodlottig. Er bleven er zeven over, en een kilometer vóór de finish demar reerde Dacquay met grote kracht. Kübler was echter waak zaam en trok de anderen weer bij. Toen reed Molinèris zich los en nam enkele tientallen meters voorsprong. Op de wielerbaan stoven Darrigade en Kübler hem evenwel voorbij en het was de Fransman die de Zwitser in de eindspurt klopte. Wies van Don gen kwam als best geplaatste Ne derlander als achtste binnen met ruim drie minuten achterstand. Rolland bleef in het algemeen klassement de leider en Wagt mans behield de groene trui. Wagtmans, allen dezelfde tijd 4 u. 37 min. 45 sec. Masip (Spanje, Bertogli (Italië) en Bober (lie de France) staakten de strijd. Het algemeen klassement na de 6de étappe luidt: 1. Rolland (Frankrijk) 32.55.20 2. Hassenforder (N.O.C.) 33.00.16 3. Wagtmans (Ned.) 33.04.41 4. Fornara (Italië) 33.08.22 5. Robic (West) 33.08.23 6. Louison Bobet (Fr.) 33.08.52 7. Astrua (Italië) 33.09.13 8. Vivetta (Zuid-Oost) 33.03.21 9. v. Genechten (België) 33.09.45 .00 33.K) 33.1003 33.10.05 33.10.07 33.10.45 33.10.58 33.10.59 33.12.28 33.13.20 33.15.23 van de 6de étappe schrift. Filmstad. Diploma éénjarige vervolg-naai- cursus: N. de Baare, A. de Feij ter en R. Versprille te Breskens; J. Braakman en T. van Gijs te Groede; J. Houg en L. Simpelaar te Nieuwvliet; H. Risseeuw en J. Scheele te Oostburg en S. -de Koeijer en J. van de Reepe te Schoondijke. Op initiatief van de Chr. zang vereniging „Asaf" werd Dinsdag een film gemaakt van Axel. Reeds des morgens reed de opnamewa gen door de straten voor het op nemen van karakteristieke plek jes, de nieuwbouw enz. Ook werd een bezoek gebracht aan de scho len, waar enkele opnamen wer den gemaakt tijdens het speel- kwartiertje, zodat de kinderen, verdiept in hun spel, op het wit te doek zullen verschijnen. Ook de handeldrijvende middenstand werd op de band vastgelegd en zo zal menige winkel straks te zien zijn, terwijl ingezetenen hun inkopen doen. In de loop van de middag wer den nog opnamen gemaakt in di verse straten, hier en daar leven dig en met veel drukte, andere zonder het rumoer van auto's en wat dies meer zij in het druk kere centrum. Het voornaamste deel kwam on getwijfeld des avonds, toen om 7 uur vele verenigingen stonden opgesteld bij „Het Centrum" om van hieruit in een mooie stoet op te trekken via Oranjestraat en Weststraat naar de Markt. Meestal voorafgegaan door het clubvaandel trok club na club, waar mogelijk getooid in een fraai clubuniform, aan de opera teur voorbij. Na afloop vervoeg den zich vele verenigingen aan het daarvoor bestemde lokaal voor het doen maken van ge luidsopnamen. Zo zullen straks b.v. de muziek- en zangverenigin gen niet alleen te zien, maar ook te horen zijn. Vanzelfsprekend was de belangstelling overmatig f De uitslag luidt: 1. Darrigade (Fr.) 4.32.14; 2. Kübler (Zw.); 3. Molinèris (Z.O.); 4. Guidici (It.); 5. De Bruyne (B.>; 6. Fornara (It.); 7. Dacquay (lie de Fr.), allen z.t.; 8. Van Dongen (Ned.) 4.35.36; 9. Ruby (West) 4.37.17; 10 Van Steenbergen (B.) z.t.; 11. Poblet (Sp.) 4.37.45; 12. Ockers; 13. Robic (West); 14. Mockridge (Gem. PI.); 15. Schnei der (Gem. PI.); 16. Fantini (It.) alien z.t.; 17. ex aequo: groot pe loton, waarin o.a.4fcouison Bobet (Fr.), Dotto (Fr.) Adriaenssens (B.), Brankart (B.) en de Neder landers De Groot, Haan, Hinsen, Nolten, Van Breenen, Van Est, Adri Voorting, Gerrit Voorting en In een rede ter gelegenheid van de Gulden-Sporenherden- king heeft burgemeester Craey- beckx van Antwerpen gezegd, dat in Brussel, dat krachtens zijn oorsprong in hoofdzaak Vlaams is, de laatste taaltelling een achteruitgang van de Vlaam se cultuur te zien heeft gege ven. De Brusselse voorsteden worden in haar Vlaams bedreigd. Als de regering geen rechtvaar dige maatregelen neemt, zal Brussel voor Vlaanderen verlo ren gaan. Craeybeckx eiste gelijke rech ten voor het Vlaamse onderwijs in de hoofdstad. „Zij, die van Brussel de tweede Franse stad Van Europa willen maken, be wijzen het land een slechte dienst". Wij slaken geen noodkreet, aldus de burgemeester, maar doen een oproep. Wij zullen ook de strijd om Vlaams Brussel win nen. 10. Impanis (België) 11. Jean Bobet (Fr.) 12. Monti (Italië) 13. Mallejac (Frankrijk) 14. Mahe (Frankrijk) 15. Picot (West) 16. Brankart (België) 17. Van Est (Ned.) 18. Quentin (West) 19. Sorgeloos (België) 20. Schneider (Gem. Pi.) 33.15.33 23. Gerrit Voorting (Ned.) 33.17.11 45. Van Breenen (Ned.) 33.24.29 49. Hinsen (Ned.) 33.26.14 52. De Groot (Ned.) 33.30.14 91. Nolten (Ned.) 33.59.47 98. Van Dongen (Ned.) 34.05.28 101. Adri Voorting (Ned.) 34.11.43 111. Haan (Ned.) 34.32.07 Het ploegenklassement van de 6de étappe luidt: 1. Italië 13.42.13; 2. Frankrijk 13.46.44; 3. Zwitserland 13.47.14; 4. België 13.47.16; 5. Zuid-Oost 13.47.44; 6. Nederland 13.51.06; 7. West 13.52.47'; 8. ex aequo Ge mengde ploeg, Engeland, Spanje, Zuid-West, lie de France, N.O.C., allen in 13.53.15. Na de 6de étappe luidt het al gemeen ploegenklassement 1 Frankrijk 98.42.34; 2. Italië 99.09.37; 3. West 99.12.17; 4. Bel gië 99.17.23; 5. N.O.C. 99.23.59; 6. Nederland 99.32.11; 7. Zuid-Oost 99.34.03; 8. Spanje 99.42.19; 9. Ge mengde ploeg 99.46.04; 10. Zwit serland 99.51.59; 11. Zuid-West 100.07.28; 12. Engeland 100.08.29; 13. Ile de France 101.02.23. Na de zesde étappe luidt het puntenklassement: 1. Wagtmans (Ned.) 75 pnt; 2. Poblet (Sp.) 82 önt; 3. Robic (West) 99 pnt; 4. Van Est (Ned.) 107 pnt; 5. Kübler (Zw.) 109 pnt; 6 Hassenfordèr (N.O.C.) 114 pnt; 7.' Rolland (Fr.) en Bauvin 7sETAPPE ZÜRiCH-THONON-13 JUU 267KM. Officieel bere kende gemiddelde snelheid 36 km p.u (N.O.C.) 131 pnt; 9. Ockers (B.) 132 pnt en 10 Sorgeloos (B.) 138 pnt. De prijs voor de meest strijd lustige renner werd toegekend aan de Zwitser Kübler. PRIJSVLUCHT OP BRETEUIL. „Sluiskilse Reisduif". Snelheid le duif 992,3 m; snel heid laatste prijswinnende duif 902,2 m. 1 en 6. A. van Bouchaute; 2, 3, 8 en 9. M. Klaassen; 4. Lafort; 5. P. Fermont; 6. M. de Smet; 10. G. Wullems. Jonge duiven. Snelheid le duif 1002,9 m; laatste duif 978,1 m. 1. A. Snoeck; 2. P. Claes; 3. F. Beule; 4. C. Oppeneer; 5. J. du Puy; 6. F. Beule; 7. A. v. Kerk hoven. De Verwachting - Axel. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1044,8 m. Snelheid laatste prijswinnende duif 949 m. 1. A. Blommaert; 2 en 3. J. de Visser; 4, 7 en 9. Th. Borgstijn; 5, M. Dieleman; 6 en 8. Em. Mis- seghers; 10. W. Herman. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 956,8 m. Snelheid laatste prijswinnende duif 895 m. 1. E. van Dorselaer; 2. J. Lau rens; 3. J. Giele; 4. H. van 'tHoff5 en 7. J. Verlinde; 6. P. Groothaert; 8. F. Michiels; 9. C. Wieland; 10. D. van den Bergen, Terneuzen. Het persoonlijk kampioenschap- werd behaald door Cl. Bonnemie, van „St. Sebastiaan" te Aarden burg. Deze prijs bestond uit: wis selbeker, beker, draagmedaille en geldprijs. De reserve-kampioen werd J. Vermast, van het 2e peleton van „De Zeeuwsche Schutters" uit de Zandstraat, die een draag medaille verwierf, met 6 punten, na kamping met G. Buijsrogge van „De Friezen" uit Graauw, eveneens met 6 punten. In 't begin was de wind nogal hinderlijk en drukte ongetwij feld het te behalen puntenaantal. Niettemin heeft de eeuwen oude handboogsport in de aloude veste „Rodanborch" weer een van haar hoogtijdagen beleefd, want hier waren alle deelnemers het over eensdank zij het prach tige zomerse weer en de prima organisatie is dit schutters- festijn in alle opzichten voor treffelijk geslaagd. BRESKENS. Ingekomen: Jac. P. de Lange en gezin, van Groede; W. A. du. Bois en echtg., van Groede; A. M. Wage en kinderen, van Mid delburg; H. Verschelling, van Amsterdam; M. B. van de Velde, van Brunssum. Vertrokken: A. van der Ster, Noodplan J 5, naar Rotterdam; J. van Seters, Noodplan B 10, naar Stellendam; P. A. Jansen, Scheepvaartstr. 21, naar 's-Gra- venhage; P. F. de Feijter, Nood plan A 2, naar Vlissingen. 89ETAFFE THON0N-BRIANC0N-14 JULI 253 KM. Officieel berekende gemiddelde snelheid 34km p.u. Aesch Beromunsfer Sursé Zeil Frankrij Nogterijden Sumimald ZWITSERLAND Freiburg Riaz FRANKR ITALIË rocum Perrignt ^tCergucsL üonnevilieN ilaClusaz lAravis)498m Ugine) Alberfvills Aihoni Aiguebellw hiadrtenn^A .Telegraph !57öm lGalibier.é556m Lautaret2058ni<:t;) VilieneuvwQ&J® EjRIANpO1 (®)Oappep!aatj Kampioenschappen Oost en West Z.-Vlaanderen. Zondag j.l. werden voor de 4e keer de kampioenschappen hand- boogschieten gehouden te Aar denburg. Hieraan kon worden deelgenomen door maatschap pijen aangesloten bij de Zeeuwse Schuttersbond. Geschoten werd in peletons van 4 man. Aan de wedstrijd na men deel 15 peletons van 7 maat schappijen. Ieder peleton kreeg 2 maal 40 schoten. Reeds om 12.30 uur werd be gonnen en onafgebroken werd geschoten tot 7 uur; er zijn dan ook niet minder dan 1200 pijlen de lucht ingegaan en 52 voor het kampen voor diegene, die met een gelijk aantal punten waren geëindigd. Als men bedenkt dat elk schot moet worden genoteerd en de wip 32 keer omlaag ge haald moest worden om vogels op te zetten, dan krijgt men een indruk over de vele werkzaam heden die eraan verbonden zijn. Dank zij de prachtige medewer king van bestuur en leden van St. Sebastiaan te Aardenburg, is alles vlot verlopen en werd een half uur op het tijdschema inge lopen. Tijdens de kampioen schappen werd een schieting ge geven op het liggende spel, om het wachten aangenamer te ma ken voor de deelnemers. De uitslag luidde als volgt; Kampioen: ,,De Friezen" (4e peleton) te Graauw met de schutters J. F. Steijaert, P. van Kampen, P. Steijaert en P. de Baar, aantal punten 19. Zij ver wierven een beker, een wissel beker, 4 draagmedailles en een geldprijs. 2e prijs: „De Friezen" (3e pe leton) te Grauw met 17 punten, na kamping met het 2e peleton van „St. Sebastiaan" te Aarden burg eveneens met 17 punten, welke de 3e prijs behaalde. 4e prijs: „De Zeeuwsche Schut ters" (2e peleton) uit de Zand straat met 16 punten en 5e prijs: „St. Sebastiaan" (le peleton) uit Westdorpe met 14 punten. tiS^lSferk heuvelachtig HEïïEBerg-elappe A Berg O Ravitaillering CD controle Galibier 255bra -05a, Telegraph 1570m f Aravisl498mk'i kBr. Zurich Thonon Teeteppe 8eerapp? VEEMARKT ROTTERDAM. 12 Juli 1955. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 3704 stuks vee, zijnde: 1815 vette koeien en gebruiksvee; 118 vet te kalveren, 339 graskalveren, 467 nuchtere kalveren, 110 var kens, 184 biggen, 111 paarden, 66 veulens, 473 schapen of lam meren, 21 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2—ƒ2,74; vette kalveren ƒ2—ƒ2,60; Slachtpaar- den 22,40, alles per kg. Graskalveren 275450; Nuchtere kalveren ƒ47ƒ62; Biggen ƒ40—ƒ50; Veulens ƒ250 ƒ400; Schapen 95ƒ140; Lammeren 60100; Melk- en kalfkoeien 7751050; Vare koeien ƒ550—ƒ750; Vaarzen 600—850; Pinken 400—550, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer groter; handel flauw; da lende prijzen, enkele prima's boven notering. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen stabiel. Graskalve ren: aanvoer als vorige week; handel stroef, even minder in prijs. Nuchtere kalveren: aan voer kleiner, handel kalm, niet geheel prijshoudend. Biggen aanvoer korter, handel redelijk, prijzen onveranderd. Slachtpaar- den: aanvoer iets minder, han del stug, prijzen ongewijzigd. Veulens: aanvoer even meer, handel levendig, prijzen niet ho ger. Schapen of lammeren: aan voer iets kleiner, handel lui, prij zen vooral niet hoger. Melk- en kalfkoeien: aanvoer ais vorige week, handel stil, niet geheel prijshoudend. Vare koeien: aan voer gewoon, handel slepend, iets minder in prijs. Vaarzen en pinken: aanvoer ruimer, handel lui, iets teruglopende prijs; T.b.e.- vrij: aanvoer groter, hardel kalm, vooral niet hoger In prijs. Zeer rustige markt, Deli gevraagd. De Amsterdamse effectenbeurs heeft Dinsdag de vaste stemming voortgezet. De orders waren echter schaars, vooral begin laatste tijd wat meer teken van leven te tonen. De vrij hoge vrachtenmarkt acht men de di recte oorzaak voor de toenemen de belangstelling. Scheepvaart unie, nog steeds het meest d'6" ve fonds, kwam van 184 tot 186. beurs, zodat de handel een zeer Dg ander'e soorten x tot 3 punten kalm verloop had. Naast de in- .,eter ternationale soorten traden ook Ook voor cultures bestond er e„ Vr^l!P^!lre"i'"ïL 'Jl Dinsdagmiddag enige animo met voorgrond. Deze hoek, die lang tijd verwaarloosd is, begint de 109. Op dat ogenblik komt één van de wachters de zaal bin nen wandelen. De man is doodsbleek en kijkt angstig achter zich, of hij vervolgd wordt. „Wat doe je hier? Waarom ben je niet op je post?", snauwt Branwen, die zich met moeite tot kalmte dwingt, hem toe. „Geef antwoord!" De wachter beweegt zenuwachtig zijn lip pen, maar kan haast geen woord uitbren gen. „Hethet spookt daarbuiten," fluistert hij tenslotte nauwelijks hoorbaar. Wéér klinkt buiten een schreeuw, gevolgd door een plons. „Hoor!", jammert de man nu luid, „daar gaat er weer een van ons. Ze gaan er allemaal aan, één voor één „Wie doet dat dan?", sist Bran wen, terwijl hij ongeduldig op de grond stampt. „Niemand... er is niemand, alleen een schaduw, dan een kreet ge- name voor Verenigde Deli. Dit houdt verban! met berichten over de mogelijke deelneming in een Amerikaanse fabriek voor synthetische rubber. Er staat echter nog niets vast. Een en an der verkeert nog in een stadium van bespreking. De aandelen ste gen van 145% tot 150%. Amster dam Rulbber gold ex 9 procent dividend 121 tegen Maandag 127. Een gedeelte van het dividend- is dus weer ingehaald. H.V.A. bleef iets achter en noteerde on veranderd 141%. Van de grote industrieën was vooral A.K.U. gevraagd en ruim 5 punten beter op 325. Kon. Olie, Philips en Unilever circa 4 hoger. De ope ningswinsten werden vrijwel overal behouden of konden in sommige gevallen nog iets wor den uitgebreid. Guldensbeleggingen stil en goed op peil. Prolongatie 2% pCt. volgd door een plons," antwoordt de man angstig. In de zaal ontstaat een opgewon den gemompel, dat echter bij to verslag verstomt als een groot brok steen door een schoorsteen naar beneden klettert in de vuur plaats en een regen van vonken en as de zaal injaagt. Dan klinkt een holle stem, die langzaam en duidelijk zegt: „De weerwolf eist onmiddellijk de zoon van de Noorman op. Breng deze buiten de poort. Wie de weerwolf weerstreeft is ten dode opgeschre ven!" Als de laatste echo van deze woorden is weggestorven ontstaat er onder de Bohuslaners een ge weldig tumult. Schreeuwend en tierend dringen zij naar voren en eisen de uitlevering van de zoon van de Noorman. Tevergeefs tracht Branwen hen te kalmeren. „Ik zal een offer brengen!", zegt hij luid. „Dit zal alles ten goede keren!" Maar de Bohuslaners luisteren niet naar hem en blijven opdrin gen. Nu werpt de hoofdman van Tyr- fing zich tussen hen. „Stilte!"... schreeuwt hij zo hard hij kan, „te rug, of ik zal andere maatregelen nemen!" De hoofdman der Bohuslaners dringt onstuimig naar voren en schreeuwt hem toe: „Wat, andere maatregelen nemen? Hier, honds vod!..." Met een geweldige houw van zijn zwaard velt hij de hoofdman van Tyrfing vóór deze op tegenweer bedacht is. „Vooruit, mannen!" roept hij dan de Bohuslaners toe, „wij zullen de zoon van de Noorman zélf gaap halen!" NABETRSKOERSEN. Kon. Olie: 618 614 slot 614 (617%); A.K.U. 325%—323 324%); Philips: 445% 442 (444%) Unilever: 467 463% slot 463% bied (466%) DeliMij 152 153 (150%) Scheepvaartunie: 186 (158%);

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3