met melk meer„mans fUf.ll Jc Srovmcic Wagtmans verovert de gele-trui 3 ZONDAGDIENST ARTSEN VOETBAL TENNIS Kangoeroes en Ileinekeirs Bier Diploma-uitreiking Landbouwhuishoud school ie Terneuzen DE RONDE VAN FRANKRIJK Grote inzinking van Nolten V TERNEUZEN. BRESKENS. GROEDE. HOEK. MIDDELBURG. PHILIPPINE. SLUIS. STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. Stakingen in N.-Z Wales en Victoria AXEL. COOP. VRUCHTEN VEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. Dulles en Eisenhower herinnert zich van Australië: /L Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen worden waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Tel. 2324. Apotheek open: Hamann, Noord straat 69. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 21 SCHEEP VA ARTBEWEGIN G KANAAL TERNEUZENGENT gedurende de maand Juni. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 247 255.928 Geschut afvaart 238 231.227 Gelost of geladen te: Terneuzen 17 16.831 •Sluiskil 16 20.643 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Ton Stocm- en Motorschepen 1623 429.021 Sleep- en Zeilschepen 230 251.849 Afvaart. Aantal Ton Stoom- en Motorschepen 1691 444.557 Sleep- en Zeilschepen 244 256.317 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 145 39.385 Sluiskil 223 137.429 Sas van Gent 198 42.345 WATERSCHAP „HET VRIJE VAN SLUIS". Stormvloeden waarlbij schade aan de zeewering werd aange bracht, kwamen in 1954 voor op 9 Januari, 16 Januari, 21 Decem ber en 23 December, zo blijkt uit het jaarverslag over 1954 van het waterschap „Het vrije van Sluis". Naast het Zwin is ook de zeewering van de herdijkte Zwar. tepolder nabij Cadzand een van de zwakke plekken in de zeewe ring van het waterschap. De storm van 23 December heeft dit bewezen. Reeds werd een aan vang gemaakt met de versterking van dit dijkgedeelte. Teneinde aan de gevaarvolle toestand waarin de zeewering rond het Zwin verkeert een einde te maken, is op 1 September 1954 door het dagelijks bestuur bij het provinciaal bestuur een plan tot afsluiting van de Zwinmond in gediend. Mede naar aanleiding hiervan wordt thans door de internationale Zwin commissie gewerkt aan een plan tot afdoen de beveiliging. Wellicht, zo wordt in het verslag opgemerkt, dat een oplossing gevonden kan wor den in die zin dat een sluis in de voorgestelde afdamming voor het toelaten van zeewater tot de flora van het Zwin kan zorgen. Onderhoud van betekenis is aan de zeewering niet geschied ingevolge het advies van de rijks, waterstaat dit onderhoud zoveel mogelijk te beperken met het oog op de plannen van de Deltacom missie. De strandhoofden te Groe- de verkeren echter in een desola te toestand, zodat daar moest worden gezorgd dat in elk geval datgene wat nog aanwezig was, behouden bleef. Het volledig her stel van de strandhoofden te Groede zou enorme bedragen vergen. Voornamelijk de zgn. lange hoofden zijn aan de zee einden zwaar beschadigd en en kele over tientallen meters inge kort. Er bestond evenwel geen zekerheid of deze hoofden in de toekomst wel zouden blijven be staan, dan wel een nieuw hoof den systeem zou moeten worden aangelegd. Zoals bekend is, werd de nieu we zeesluis te Cadzand op 20 Januari 1955 geopend. Ook het maken van de aanslui tende dijkgedeelten en de buiten- geul maakt goede vorderingen. M. U. L. O.-diploma. Bij de gisteren te Goes gehou den M.U.L.O.-examens zijn o.m. geslaagd voor het diploma B Ti ny de Smit te Axel, Levien de Groot te Hoek en Fili Maat te Terneuzen en voor diploma A Jan Paulusse te Terneuzen, allen leer lingen van de Openbare U.L.O.- school alhier. Voor het A-diploma slaagden verder Bert Breur te Sluiskil, Marinus de Braai, Jan de Feijter en Jan van Langevelde te Ter neuzen, allen leerlingen van de Chr. M.U.L.O., alhier. Geslaagd. Op het Woensdag j.l. gehouden eindexamen van het conservato rium te Gent behaalde onze stad genoot L. Riemens voor viool de lste prijs met hoge onderschei ding en tevens twee extraprijzen, waaronder de prijs Johan Smit. Vakdiploma. Aan de Technische Middelbare School „Technicum" te Rotter dam slaagde voor werktuigkun dig constructeur onze stadgenoot J. G. Ver linde. Voor het MULO-diploma A slaagden te Goes A. JMieras, H. Risseeuw, C. Vinke, M. Burger, J. Dieleman, I. Francke, P. Haak, J. v. d. Hout, K. van Langevelde, Hannie Oggel en Koos Oggel allen te Axel en R. Vermaire te Kemseke, Voor het B-diploma: B. de Regt, W. Scheele en H. Versluijs te Axel. Allen leerlingen van de Chr. U. L. O.-school alhier. Geslaagd. Te Goes slaagde voor het MULO-diploma A S. A. Verduijn, alhier. Geslaagd. Voor het MULO-diploma B slaagde te Goes J. de Jonge, al hier. Zij, die slaagden. Te Delft slaagde aan de Tech nische Hogeschool voor het inge- nieursexamen natuurkundig in genieur onze dorpsgenoot de heer A. P. Riemens. Aan de Chr. kweekschool te Middelburg slaagde voor de acte nuttige handwerken mej. S. J. Geelhoed, alhier. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagde voor het examen handenarbeid mej, C. A. Wondergem, alhier. zijn en men wist met iets goeds voor de dag te komen. De Commissaris der Koningin zeide grote waardering te hebben voor het initiatief van de kunste naarskring. Toch wilde hij enke le waarschuwende woorden tot de pas onlangs opgerichte stich ting richten. Ballotage is zijns in ziens een pijnlijk bedrijf. Het is zonder enige twijfel noodzakelijk maar reeds is gebleken, dat het ernstige problemen met zich meebrengt. De weg waarop men zodoende gaat, is griezelig en glibberig. Nadat hij de stichting het allerbeste had gewenst, liet hij nog doorschemeren, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat er in het nieuwe Abdijcom plex te Middelburg een expositie ruimte zal worden gesticht, dat het centrum zal worden voor de Zeeuwse kunstenaars. Zeeuwse tentoonstelling van Beeldende Kunst geopend. In de burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis heeft de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, gistermiddag de Zeeuwse ten toonstelling van Beeldende Kunst officieel geopend. De nestor van de stichting „De Zeeuwse kunstenaarskring", die de expositie heeft voorbereid, de heer Heymans, noemde de ope ning een historisch moment en een belangrijke gebeurtenis in het Zeeuwse culturele leven. Een goede samenwerking tussen de kunstenaars bleek mogelijk te Uitstapje ouden van dagen. Zoals gebruikelijk hebben onze ouden van dagen ook dit jaar weer hun uitstapje gemaakt. Met twee autobussen en enkele particuliere auto's werd Dinsdag een rit rond Walcheren gemaakt en verschillende bezienswaardig heden bezocht, o.a. miniatuur Walcheren. Onze fanfMbe''Stond klaar om de oudjes féT verwelkomen en speelde om de wachtende menig te aangenaam bezig te houden, marsen op de muziektent. Toen de oudjes uitgestapt wa ren werd op de tonen van de fanfare nog een dansje uitge voerd. Allen waren zeer tevreden over deze reis en burgemeester Van Hoek dankte allen die mee gewerkt hadden om deze gezel lige dag mogelijk te maken. Schoolreisje Meisjesschool. De leerlingen van de R.K. Meisjesschool uit Sluis maakten onder leiding van het onderwij zend personeel van die school een uitstapje met een extra autobus naar de Efteling in Kaatsheuvel. Oververmoeid, maar in de al lerbeste stemming arriveerden de kinderen des avonds weer in Sluis. Gunning. Door de directie van de Benzi ne- en Petroleum Handelmaat schappij N.V. te Amsterdam is het bouwen van een woonhuis behorende bij het service-station aan de Sint Annastraat gegund aan de firma Cortvriendt en Zonen te Sluis voor 24.061, (exclusief electra, gas, water en sanitair). Geslaagd. Aan de M.T.S. te Vlissingen slaagde onze dorpsgenoot, de heer J. de Maat, voor het eind examen werktuigbouwkunde. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen bouwkundig ingenieur onze dorpsgenoot de heer P. de Visser. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der Rijkspolitie zijn als gevonden aangegeven on derstaande voorwerpen, die terug te bekomen zijn bij de daarach ter vermelde adressen: Een étui met foto's, Drieschou- wenstraat 10; een gebreide das, Terneuzensestraat 47; een hals kettinkje, Reuzenhoek C 5; een kinderportemonnaie met inhoud, Axelsestraat 2. Geslaagd schoolreisje. De hoogste klassen van de openbare lagere school te Zuid- zande maakten Woensdag j.l. een reisje naar Noord-Brabant onder leiding van het hoofd der schooi, de heer B. van de Reepe. In Bre da konden de kinderen zich ver maken in een speeltuin. Daarna werd een bezoek gebracht aan Oosterhout en Oisterwijk, waar na men naar de dierentuin in Tilburg reed. Op de terugreis werd nog een bezoek gebracht aan een speeltuin in Bergen op Zoom, waarna de schooljeugd om ongeveer tien uur weer thuis was. In Nieuw-Zuid-Wales en Victo ria zijn 9.000 arbeiders die sleu- telposten bezetten in staking ge gaan, waardoor in deze staten te. korten dreigen te ontstaan. Sydney, met 1.800.000 inwoners de grootste stad van Australië, is het zwaarst getroffen. Er wordt gestaakt bij sommige kranten, bij het gasbedrijf, in de vleesindu strie en op scheepswerven, ter wijl voorts een ernstig trans portstaking dreigt. In het Hervormd Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan vond giste renmiddag tijdens een gezellige samenkomst de uitreiking plaats van de diploma's aan leerlingen van de landbouwhuishoudschool ,,De Leeuwtjes" en van de ver- volg-naaicursus. Deze bijeenkomst werd bijge woond door de secretaris der Z.L.M., mr J.' F. G. Schlinge- mann; de voorzitter van de com missie van landbouwhuishoudon- derwijs in Zeeland, de heer Va der; wethouder J. den Hamer na mens de gemeente Terneuzen; mej. A. v. d. Leeden, consulente van de Z.L.M.; de directrice van de school, mej. T. J. A. G. de Vries; onderwijzend personeel, ouders van de leerlingen en ver tegenwoordigers der bond voor plattelandsvrouwen en Ned. Ver. van Huisvrouwen. Vóórdat de heer Vader over ging tot diploma-uitreiking heet te hij allen welkom. In het bijzon der sprak hij waarderende woor den tot de heer J. den Hamer, die na zijn ziekte weer in staat is de gemeente te vertegenwoordigen. In zijn openingswoord liet de heer Vader duidelijk de belang rijkheid en het nut van de eerste phase voor het vormen van een goede huishouding tot uiting ko men. Hij hoopte dan ook dat het door de geslaagden genoten on derwijs rijpe vruchten zal mogen afwerpen. Aan 37 leerlingen reikte hij vervolgens het primaire-diploma uit, terwijl 14 leerlingen van de naaicursus het diploma A en twee leerlingen het diploma B ontvingen. Het diploma twee-jarige primai re cursus werd uitgereikt aan: Cornelia de Braai, Sara J. Geers, Adriana J. Jansen, Cornelia C. Meeusen, Elizabeth de Ridder, Leuntje Tollenaar, allen te Hoek. Cornelia J. Bolleman, Jacoba J. M. Castélefjn, Maria F. Dietrich, Carolina M. van Doeselaar, Corne lia F. S. van Doeselaar, Helena M. van Kerkfort, Cornelia M. Scheele, Jacomina A. Veerman, allen te Sluiskil. jmrt .Janna S. Pijpelmk en Adriana T. de Vos, beiden te Spui. Maria J. de Brujjne, Adriana J. Dieleman, Catharina M. Fieret, Janna J. Hamelink, Jacomina M. van der Have, Agnes M. H. Herre- bout, Geertruida J. Klaassen, Jo hanna H. Lippens, Johanna A. Mi- chielsen, Maria L. A. Meertens, Jo hanna W. Meeusen, Santina M. Overdulve, Janna B. P. H. Pries ter, Margaretha T. Romeijnsen, Wilhelmina M. Schoonakker, Pie- ternella van der Werf, Maria Bui- ze, Alice M. L. de Bakker en Jo hanna E. van IJk, allen te Terneu zen. Jacoba E. van Fraeijenliove, Dina J. Goosen, beiden te Zaamslag. Het diploma A van de vervolg- naaicursus verwierven: Technische Hogeschool Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen mijningenieur onze stadgenoot de heer J. E. Casteels. Voor de tweede étappe van Dieppe naar Roulbaix, een af stand van 204 km, ging de volle dige stoet van 130 renners van start. De vrij sterke tegenwind was voor hen aanleiding gegroe peerd te blijven, althans geduren. de de eerste tientallen kilometers Een weinig serieuze uitlooppo ging van Dupont werd spoedig gefnuikt. Maar indien er kalmte aan de kop heerste, achter het peloton werd telkens verwoed gejaagd door renners die ban- denpech hadden gekregen. Mül- ler, Teisseire en Robinson be hoorden tot degenen, die om deze reden moesten afstappen, en Vi- tetta zelfs drie maal achter el. kaar. De meeste renners konden zich weer bij het peloton voegen. Na een kortstondige vlucht in de buurt van St. Riquier (71 km) waarbij Hassenfordèr en Impa- nis een rol speelden, demarreer de Jan Nolten kort nadat St Pol (111 km) was gepasseerd. LeBèr kwam spoedig opzetten, en 25 km verder voegde zich Telotte, DeBruijne, Benedetti, Schneider, Rolland, Wagtmans en De Groot bij de leiders. Het grote peloton had toen 1 min. 55 sec. achterstand. Achtereenvolgens vielen De Groot, Schneider en Benedetti, de eerste twee wegens lekke ban den, terug uit het kopgtroepje terwijl Jan Nolten bij Hening- Lietard (167 'km) een verschrik kelijke inzinking kreeg, welke in een grote achterstand resulteer de. Er waren trouwens nog meer deelnemers die <5p de beruchte klinkerwegen in Noord-Frankrijk niet mee konden komen. Aan de kop bleven tenslotte vijf renners over: Wagtmans, Rol land, De Bruijne, Telotte en Le Bèr, en het was Rolland, die zich in de eindspurt een fractie sneller toonde dan Wagtmans. Maar aan Wagtmans viel de gele trui ten deel, tot grote vol doening van de Nederlandse vol gers een voldoening welke evenwel weer getemperd werd door het falen van Jan Nolten. Achttien minuten na de winnaar kwam de lange Limburger pas binnen, en er zou welhaast een wonder moeten gebeuren, wil hij nu nog een gooi naar één van de ereplaatsen kunnen doen. Pieternella S. Dobbelaar en Metje J. de Pooter, beiden te Axel. Maria J. de Jonge, Aaltje Koster, Janna P. Tollenaar, allen te Hoek. Catharina E. Dekker te Othene. Irene J. E. Federmann en Anje J. Dallinga, beiden te Sluiskil. Cathaljjntje G. de Bruijne en Ca tharina N. Hamelink, beiden te Spui. Maria S. Eekhout, Johanna van Hoeve, Adriana J. C. Jansen van Rosendaal, Cornelia A. M. Klaas sen, allen te Terneuzen. Het naaistersdiploma B ver wierven: Santina W. de Putter en Maria S. Jansen, beiden te Hoek. Namens de Z.L.M. en hem per soonlijk wenste de heer Vader de geslaagden succes toe met het behaalde resultaat. Hoewel hij er nogmaals op wees, dat de school geen volleerde huismoeders af levert, hoopte hij dat zij zich door zelfstudie verder zullen bekwa men. De heer Den Hamer dankte voor de tot de gemeente en hem gerichte woorden en het was hem een genoegen tegenwoordig te kunnen zijn. Het huishoudon- derwijs heeft altijd een goed plaatsje in zijn hart gehad. De practische vorming in de huis houding is door de vluchtige tijd gebrekkig. Dat op de Landbouw, huishoudschool naast theoreti sche kennis ook alle aandacht wordt besteed aan practische les sen, achtte spr. van zeer groot belang. Zeer verheugd was hij over de nog steeds toenemende belangstelling voor 't landbouw- huishoudonderwijs en de goede naam, die deze school zich heeft verworven. De heer Den Hamer besloot met de wens uit te spreken, dat het genoten onderwijs voor de cursis ten een zegen zal mogen zijn. De directrice mej, De Vries bracht namens de leerkrachten haar gelukwensen aan de ouders en leerlingen over. Het diploma zagi zij als een begin yan de le vensweg. Mej. De Vries wekte de scheidende meisjes op, naast de huishoudelijke arbeid in het ouderlijk huis ook als maatschap pelijk werkster in een'huisgezin werkzaam te zijn. Mej. A. v. d. Leeden feliciteer de in een kort speech je eveneens de gediplomeerde leerlingen. De leerlingen P. v. d. Werf van klasse 2 A en C de Braai van klas se 2 B boden namens de geslaag den boekwerken aan voor de bi bliotheek van de school. Namens de leerlingen van de vervolg-naai- cursus overhandigde mej. M. S. Jansen de lerares mej. Van der Meer een fraai schemerlampje. Zowel vóór als na de pauze werden onder leiding van mej. Van Puijvelde door de leerlingen enige liederen ten gehore ge bracht, die een welverdiend ap plaus oogstten. Door enige cursisten was onder leiding van mevr. Stuffken en mej. Van Puijvelde een zangspel ingestudeerd, dat evenals de op keurige wijze vertolkte declama ties, algemene bijval genoot. In de pauze, met de gebruike lijke verloting, werd thee en ge bak rondgediend. Na afloop dankte de heer Va der de leerlingen voor deze ge slaagde middag, waarna tot be sluit door allen het Zeeuwsch- Vlaams volkslied werd gezongen. Veiling van 8 Juli. Per 100 stuks in guldens: Sla 2.50—4.60. Per stuk in centen: Bloemkool A 49—60, B 25—33, C 10—23; Groene komkommer A 2026, B 25, C 1521; Witte komkom mer B 29—30, C 22—24. Per bos in centen: Selderij 12 —15; Peen II 25—28; Uién 4—5. Aardappelen (per 100 kg in gul dens) Doré I 1215, II 79, kriel 4; Rode eerstelingen I 10— 12.20, II 10—12.60, kriel 2—4; Eerstelingen bonken 17—23, T 10—17, II 7—13, kriel 2—7. Per kg in centen: Andijvie 11; Kassnijbonen 139148; Prin- cessebonen 150152; Saxa 141 142; Tuinbonen 23—30; Doperw ten 3346; Peulen II 6791; Postelein 29—32; Savoye kool 12 13; Rabarber 2—10; Tomaten A 52—53, B 51—54, C 42—45; Uien 15—16. Aardbeien: Dutch Severn II71; Madame Moutöt I 103115, II 81104, afw. 62; Climax II 108; Regina I 110; Bowa I 113115; Framboosaardbei 100; Rode bes sen I 70—83, II 38—76; Witte bessen 66; Kersen II 5191. Donderdag zijn enkele uitspra ken gepubliceerd, die de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken op 10 Juni voor een congrescommissie heeft gedaan ter ondersteuning van het plan voor hulp aan het buitenland. Hijj zei toen o.m., dat het Russische economische stelsel ,,op instor ten" stond. De regering was niet in staat aan haar verplichtingen te voldoen. Slechts ten koste van het levenspeil van de bevolking was zij in staat gelijke tred met het Westen te houden. Woensdag daarentegen ver klaarde Eisenhower op een pers conferentie, dat niemand van de Amerikaanse regering gezegd had dat de Sow jet-Unie uit zwak te aan een conferentie zou deel nemen. De uitslag van de tweede étap pe van Dieppe naar Roubaix (204 km) luidt: 1. Rolland (Fr.) 5.54.00; 2. Wagt mans (Ned.) z.t; 3. De Bruijne (B.) z.t; 4. Telotte (lie de Fr.) z.t; 5. Le Bèr (West) z.t; 6. Varnajo (West) 5.55.37; 7. Vivier (Z.-West) z.t; 8. Hassenfordèr (N.O.C.) z.t; 9. Virte (lie de Fr.) 5.55.53; 10. Impanis (B.) z.t; li. Poblet (Sp.) 5.56.23; 12 Kübler (Zw.) z.t; 13. Van Est (Ned.) z.t; 39. Hinsen (Ned.) z.t; 40. Van Breenen (Ned.) z.t; 41. Adri Voorting (Ned.) z.t; 42. Gerrit Voorting (Ned.) z.t; 86. Van Dongen (Ned.) 5.57.28; 96. Haan (Ned.) 6.03.50; 100. De Groot (Ned.) z.t; 108. Nolten (Ned.) 6.12.02. naai 26.40.28; 7. Spanje 26.41.25; 8. Gemengde groep 26.43.17; 9. Frankrijk Noord-Oost-Centraal 26.43.44; 10'. Frankrijk Zuid-West 26.44.44; 11. Zwitserland 26.45.33; 12. Frankrijk Zuid-Oost 26.46.18; 13. Groot Brittannië 26.46.45. Drie renners werden uit de strijd genomen wegens tijdoverschrijding. Het waren Pusey (Gr. Brittan nië), Fernandez (Fr, Z.-W.) en Huot (Fr. Z.-W.). De prijs voor de meest strijd lustige renner werd toegewezen aan Hassenfprdèr. Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1. Wagtmans (Ned.) 8.49.26; 2. De Bruijn (B.) 8.50.24; 3. Telotte (lie de Fr.) 8.50.25 4. Rolland (Fr.) 8.51.14; 5. Poblet (Sp.) 8.51.52; 6. Caput (lie de Fr.) 8.52.18; 7./8. Astrua en Coletto (beiden Italië) 8.52.37; 9. Le Bèr (West) 8.52.43; 10. Sorgeloos (B.) 8.52.47; 18.19. en 20. Van Est, Van Breenen en Gerrit Voorting (allen Ned.) 8.54.32; 71. Adri Voorting (Ned.) 8.55.37; 72. Hinsen (Ned.) 8.55.38; 76 Van Dongen (Ned.) 8.56.42; 93. De Groot (Ned.) 9.04.10; 106 Nol ten (Ned.) 9.U.02. Het ploegenklassement van de tweede étappe luidt: 1. Frankrijk nationaal 17.45.46; 2. Frankrijk West 17.46.00; 3. ex aequo Nederland, België en lie de France 17.46.16; 6. ex aequo Frankrijk Zuid-West, Frankrijk Noord-Oost-Centraal 17.48.23; ex aequo Spanje, Zwitseland, Ita lië, Gemengde groep, Frankrijk Zuid-Oost en Groot Brittannië 17.49.09. Het algemeen ploegenklasse ment na de tweede étappe luidt- 1. Ile de France 26.37.14 2. Bel gië 26.37.41; 3. Frankrijk West 26.38.09; 4. Nederland 26.38.30 5. Italië 26.40.04; 6. Frankrijk Natio- VOETBALPROGRAMMA K.N.V.B. ZATERDAG 9 JULI. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. PSV—Willem II; NAC—Eind hoven. ZUID I. PROMOTIE TWEEDE KLASSE, VlissingenRKONS. Bekend ex-wielfénqer, meervoudig kampioen achter grote motoren. Hij reisde de halve wereld af en trok duizenden sportenthousiasten naar de wielerbanen. En waar hij kwam zag hij Heineken's Bier drinken. ZEEUWSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag 9 en Zondag 10 Juli worden in Hulst op de banen van „het Hulster Ambacht" nabi; het Gem. Sportterrein aan de Tabaksstraat de Zeeuwse Tennis kampioenschappen verspeeld. Er is dit jaar buitengewoon veel belangstelling en interessante partijen staan op het program ma. De wedstrijden vangen Zaterdagmorgen om 10 uur aan en Zondagmorgen eveneens om 10 uur. Voor de winnaars worden prijzen ter beschikking gesteld. In het enkelspel zowel voor da mes als heren werd door de ge meente Hulst een medaille met inscriptie ter beschikking ge steld. De prijsuitdeling geschiedt 's Zondags door de voorzitter van de organiserende vereni ging dr J. J. F. M. Casparie. Bondsgedelegeerde is dr C. D. Binckhorst uit Terneuzen. Wed strijdleider de heer J. D. A. van Mierlo uit Hulst. Ja, óók in Australië. Cor's sterkste indrukken: fabelachtig snelle kangoeroe's en de populariteit van een goed vaderlands product. De café's zijn er kort open voor sluiting nog gauw een schuimend, parelend glas Heineken s eneen paar reserve-flessen in de heupzak. Voor Cor's tekenstift een humoristisch tewijs dat goede smaak geen grenzen kent. Tasman ontdekte Australië; Australië ontdekte Heineken's fonkelende, goudgele lafenis! Tekening: Cor Blekemolen >UH

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3