Wé** De komende conferentie te Genève De havenstaking in Antwerpen WRIGLEY Vrouw van vermist Britse afkomst te Praag De zaak-Jungsch!ager Standpunt van N.V.V. ten opzichte Herderlijk Schrijven van de Generale Synode Sociale spanning in België Sergeant Emmett-Dunne ter dood veroordeeld De ontploffing in een postkantoor te Munchen Radiorede van premier Diem WEERSVERWACHTING HOOGWATER WH- en MAANSTANDEN Duits propagandamate riaal in beslag genomen Eric de Caronnet volgt Grandval op Onrust in Hongarije Stakingen in Franse industrie Telegram van Vaticaan aan Peron Terechtstelling van Cressman weer uitgesteld Westelijken. KAuW heerlijk - verfrissend houdt topvorm in uw werk en bij sport een gezonde gewoonte Amerika en de toelating van communistisch China tot de V.N. staking. Persconferentie van Nehroe ONDERZOEK OP DE ONDER NEMING DRAMAGA. Gehe imzinnig noodgeval bij Amerikaanse kust Argentijnse rebeïlen Nasporingen in het gebied Frenkering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks VRIJDAG 8 JULI 1955. 10e Jaargang No. 3502. Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ctminimum §0t advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1*—I iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: ÊJSrtB Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 as. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 Radio-Saarbrücken heeft op Woensdag bekendgemaakt, dat volgens berichten uit goedinge- lichte bron de Saarlandse autori teiten Dinsdagnacht aan de Duits —Saarlandse grens een vracht auto met propaganda-materiaal van de Duitse liberale partij in beslag heeft genomen. Voorts werden in de auto duizenden exemplaren van de „Deutsche Saarzeitung", orgaan van de Duitse liga voor terugkeer van het Saargebied tot Duitsland, aangetroffen, alsmede brochures van de Westduitse regeringsvoor lichtingsdienst. Het materiaal werd naar Saar land gesmokkeld met het oog op de verkiezingscampagne die aan de volksstemming zal vooraf gaan, aldus dit bericht. Eric de Carbonnel, is benoemd tot hoofd van de Franse verte genwoordiging in het Saargebied als opvolger van Gilbert Grand val, die tot president-generaal in Marokko is benoemd. De Carbonnel was onder-direc teur van de afdeling bilaterale overeenkomsten van de economi sche sectie van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Za ken. "Te Wenen is van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen, dat géén bevestiging kon worden verkregen van de berichten, ge publiceerd in het Weens avond blad „Neuer Kurier", volgens welke er onrust in Hongarije heerst. De „Neuer Kurier" had onder meer gemeld, dat de politiepa trouilles in de straten van Boe dapest waren versterkt, dat er p.oütiecordons rondom de gebou wen der Westerse diplomatieke vertegenwoordigers waren ge trokken en dat uit Boedapest speciaal opgeleide deskundigen naar de rest van het land waren gezonden voor het bezetten van sleutelposities. Ruim vijfduizend arbeiders in de Franse staalindustrie en van automobielfabrieken zijn in sta king gegaan voor het verkrijgen van betere arbeidsvoorwaarden. Be stakers bij de „Citroën"- fabrieken willen jaarlijks 21, in plaats van 12 dagen vacantie hebben en toekenning van een vacantie-uitkering van 15.000 Jfr. Ook willen zij een salarisverho ging van 20 frank per uur. Gok in de ijzermijnen en staal fabrieken in Oost-Frankrijk zijn stakingen uitgebroken. Volgens berichten in Buenos- Aires heeft het Vaticaan aan president Peron een telegram ge zonden, waarin de dank van het Vaticaan wordt uitgesproken voor een telegram dat de presi dent op 24 Juni ter gelegenheid van het feest van de apostelen Petrus en Paulus naar Rome had gezonden. In het antwoord van het Vati caan werd gezegd, dat „wij bid den dat God uw hart zal ver lichten en beroeren, zodat uw geliefde volk opnieuw in vrijheid zijn Katholieke tradities zal kun nen beleven". Aan de Argentijnse geestelij ken is Woensdag een herderlijk sohrijven van de kardinaal-pri maat van Argentinië, mgr. Co- pello, gezonden, dat Zondag in alle kerken zal worden voorge lezen. In deze boodschap wordt herinnerd aan een vroeger her derlijke schrijven waarin werd verklaard, dat Katholieken geen functies met een religieus karak ter mogen aanvaarden zonder machtiging van de Katholieke autoriteiten. In dit schrijven wordt voorts gezegd, dat „verzoening en over eenstemming onze grote doel stellingen zijn". De opperrechter Tom Clark heeft de Amerikaan Caryl Chess man, de schrijver van het boek „Dodencel 3455", wederom uitstel van executie toegestaan. Chess man, die zeven jaar geleden ter dood veroordeeld werd wegens roof, verkrachting en andere mis daden, heeft wederom een boek geschreven, dat nog deze maand zal uitkomen. Het heet „Trial by ordeal" (Gevonnis door beproe ving). Hij zou 15 Juli in de gas kamer ter dood worden gebracht. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen dat de Ver. Staten zich zullen verzetten tegen het Russi sche voorstel om in 1956 een in ternationale ontwapeningsconfe rentie te houden, bij te wonen door alle leden van de V. N. en ook door niet-leden. De Amerikaanse regering is van mening, dat de ingewikkelde technische problemen in verband met de afschaffing van kernwa pens in dit stadium niet geschikt zijn om te worden besproken door vertegenwoordigers van de vele regeringen, die nog geen er varing met die problemen heb ben opgedaan. Zij zouden zich mogelijk bij stemming meer door politieke overwegingen laten lei den dan door technische kennis. De Amerikaanse regering is tot de slotsom gekomen, dat een vol ledige internationale controle van de ontwapening op het gebied van atoomwapens een technische onmogelijkheid is. Een atoom bom waarmee een stad kan wor den vernietigd, kan in een flinke sofa verborgen worden. Verder kunnen atoomreactors voor vre- desgebruik snel op oorlogsge- bruik worden omgeschakeld. Men schijnt in Amerika naar een ontwapening op beperkte schaal te willen, die zal bijdra gen tot vermindering van de spanning in de wereld, ook al zal zij op atoomgebied geen volledige veiligheid bieden. Voorbereidingen van de Amerikaanse, Britse en Franse deskundigen zullen heden te Pa rijs bijeenkomen om het Weste lijke standpunt op de aanstaande conferentie van regeringsleiders van de grote vier te Genève te formuleren. Deze onderhandelingen tussen de deskundigen zullen, aldus werd op het Franse departement van Buitenlandse Zaken verno men, duren tot het begin van de buitengewone zitting van de Na- vo-raad op 16 Juli. Eén van de doeleinden van deze Navo-bij- eenkomst, die te Parijs zal wor den gehouden, is de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke grote drie de gelegen heid te geven tot gedachtenwis- selingen met de andere Navo- landen over het beleid op de con ferentie. Op de hoofdbesturenvergade- ring van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen op Zater dag a.s. zal prof. dr. G. C. van Niftrik een inleiding houden over de betekenis van het herderlijk schrijven van de Generale Syno de der Ned. Hervormde Kerk: „Christen-zijn in de Nederlandse samenleving". Op deze vergade ring zal tevens aan de hoofdbe sturen der bij het N.V.V. aange sloten organisaties een concept verklaring over dit schrijven ter goedkeuring worden voorgelegd, die door de heer H. Oosterhuis nader zal worden toegelicht. In deze verklaring wordt ojn. opgemerkt, dat het N.V.V. niet alleen het recht der kerken om hun woord in politieke en maat schappelijke problemen te spre ken erkent, maar het ook waar deert en ten volle bereid is daar naar met aandacht te luisteren. Moest de hoofdbesturenvergade- ring van het N.V.V. van 17 Juli 1954 helaas vaststellen, dat naar haar oordeel in het mandement van het R.K. episcopaat onrecht aan beginselen en prachtisch be leid van het N.V.V. was gedaan, het stemt haar tot grote voldoe ning te constateren, dat uit het herderlijk schrijven van de Ne derlandse Hervormde Kerk be geeft verre de voorkeur aan het appèl van het herderlijk schrij ven aan het persoonlijk geweten om op grond van het christen zijn in deze strijd te kiezen. Het N.V.V. zo wordt in de verklaring opgemerkt deelt de bezorgdheid van de Generale Sy node voor de geestelijke ontwor teling van belangrijke bevol kingsgroepen. Evenzeer deelt het de verontrusting van de Gene rale Synode over de vervreem ding tussen de bevolkingsgroepen van verschillend geloof en le vensovertuiging en de toenemen de verzuiling. „Het N.V.V. is be reid tot samenwerking onj de geestelijke notworsteling tegen te gaan met iedere kerkelijke of an dere geestelijke stroming en de vervreemding te verhinderen en bij te dragen tot versterking van de menselijke verbondenheid". De toestand in de Antwerpse haven is nog onveranderd. Slechts enkele honderden van de 14.000 havenarbeiders zijn aan 'het werk. Donderdagochtend waren 430 militairen in de haven in actie. De stakers eisen dagelijks de erkenning van hun actie door de vakbonden, die echter blijven weigeren. Het standpunt van de bonden is, dat zij wel willen on derzoeken of zekere verbeterin gen voor de havenarbeiders kun nen worden verkregen, maar slechts nadat de staking is opge heven. Zij hebben de arbeiders bovendien gewaarschuwd tegen 'het stellen van overdreven eisen, er aan herinnerend dat nog geen twee maanden geleden het loon voor een dagtaak met 18 frank is verhoogd. Zij achten het uit gesloten, dat de werkgevers op nieuw een verhoging zouden toe staan. De werkgevers hebben zelfs een uitsluiting overwogen, maar op aandrang van buitenaf hebben zij van dat strijdmiddel afgezien. Intussen heeft minister-presi dent Van Acker geweigerd een stakingsdelegatie te ontvangen, omdat de staking niet door de bonden erkend is en zonder voor afgaande waarschuwing is ont ketend. In de loop van de ochtend is de activiteit in de haven aanzien lijk uitgebreid, doordat langs de weg der vrije aanwerving onge veer 1000 arbeiders aan het werk gingen. In de Kamer heeft een com munistisch afgevaardigde gister ochtend gevraagd, wat de rege ring dacht te doen om bij te dra gen tot de beslechting van het arbeidsconflict. De minister van Arbeid en Sociale Zaken, Troclet, antwoord de dat de regering geen reken schap van haar plannen belooft te geven. Hij was echter bereid te zeggen, dat hij zich niet zal mengen in de arbeid van de pari taire commissie, die geregeld vergadert. Het is niet de taak van de regering, in de plaats te tre den van deze commissie of van de vakbonden, die de staking eenstemmig hebben afgekeurd. Premier Oe Noe van Birma heeft Woensdag op een perscon ferentie op het hoofdkwartier der Ver. Naties in New York als zijn mening uitgesproken, dat hét standpunt van leidende personen in Washington ten aanzien van toelating van communistisch China tot de Ver. Naties niet zo negatief meer is. Noe zei, dat de Amerikaanse autoriteiten zich nu afvragen wanneer die toelating opportuun» zal zijn. Voorts geloofde hij, dat minister Dulles de voorstellen bestudeert, die hij hem heeft ge daan met het oog op eventuele directe Amerikaans-Chinese be sprekingen ter regeling van de meeste vraagstukken tussen hei de landen. Sedert Dinsdag heeft men niets meer vernomen van een vrouw van Britse afkomst te Praag, mevr. Phyllis Sispera. Zij werd na genoemde dag niet meer in haar woning gezien. Een woordvoerder van het Britse departement van Buiten landse Zaken heeft Donderdag verklaard, dat de 32-jarige mevr. Sispera, wier huwelijk met een Tsjechoslowaaks staatsburger is ontbonden, vorige week Vrijdag door Tsjechische autoriteiten uit haar woning was verwijderd, maar later weer mocht terugke ren. De regering te Praag heeft weten, dat zij niet in hechtenis genomen is. Verder zeide de woordvoerder, dat men niets heeft vernomen over mevr. Sispera's drie kinde ren, die in Groot-Brittannië zijn geboren en thans in Tsjecho- Slowakije zijn. Mevr. Sispera keerde Donder dagochtend vroeg naar haar woning terug, bijna 48 uur nadat zij was weggegaan om vragen te beantwoorden. Naar van de zijde van de Britse ambassade werd verklaard, had men haar naar het tehuis gebracht, waar haar drie kinderen zijn. Zij wil met de kinderen naar Groot-Brittannië terugkeren Mevr. Sispera heeft, zo meldt Reuter uit Praag, een aanbod af- De Belgische ministër-presi- zocht de oproep in te trekken, dent;» Van Acker, heeft een be- Toen zij weigerden, deelde Van spreking over de eisen der vak- Acker hun mede, dat de bespre- bonden, waarvoor hij vertegen- j king, die op 11 Juli zou worden woordigers van werknemers- en gehouden, niet zou doorgaan, om- werkgevers- organisaties had uit-j dat de regering niet kon onder genodigd, afgezegd wegens de i handelen onder bedreiging met oproep tot Zaterdagsstaking door en na het uitbreken van een het Rooms-Katholieke vakver bond. Hij had de voorzitter en de sec retaris van dit vakverbond ver- De Britse sergeant Frederick EmmettDunne is Donderdag door een Britse .militaire recht- grip blijkt voor de beslissing van ^ank ter dood veroordeeld we- die christenen, die ook als chris tenen op het terrein der vakbe weging kozen voor het N.V.V. Het N.V.V. zou een openlijke keuze van de Ned. Herv. Kerk vóór .of tegen een bepaalde vak beweging op democratische grondsalg niet waarderen. Het gens moord op sergeant Regi nald Watters. Kort voor de uitspraak was 'het schuldig uit gesproken. Watters is gehuwd geweest met EmmettDunne's echtgenote, Mia, een vrouw van Duitse afkomst. Hogere militaire instanties moeten de schuldigverklaring en het vonnis nog bevestigen. EmmettDunne had verklaard niet schuldig te zijn. Hij had sergeant Watters per ongeluk gedood uit zelfverdedi ging, daar Watters, die hem be schuldigde van het onderhouden van betrekkingen met zijn, Wat ters', vrouw, met een revolver dreigde. De dood van Watters was ingetreden tengevolge van een slag in zijn nek. Dit incident speelde zich op 30 November 1953 in een kazerne te Duisburg af. Op de terechtzitting ontkende sergeant EmmettDunne, dat hij ten tijde van het voor sergeant Watters noodlottige gevecht een verhouding had met diens vrouw Mia, een vroegere Duitse nacht- club-zangeres. Het feit, dat hij zeven maanden later met de weduwe van serge ant Watters in het huwelijk trad, De Westduitse politie heeft Interpol, de internationale poli tieorganisatie, om medewerking verzocht bij het opsporen van de man die het pakket heeft afge geven, dat Dinsdag op een post kantoor te München is ontploft. Twee personen kwamen, zoals gemeld, door deze ontploffing om het leven, namelijk de anti-com munistische Slowaakse oud-mi nister Matus Cernak en een be jaarde vrouw. Het pakket ont plofte, toen Cernak het uit een postbus nam; die g;ehuurd is door de Slowaakse nationale raad waarvan hij, Cernak, leider is. De Westduitse politie heeft Woensdag medegedeeld, dat het pakket Maandag door een onge veer 45-jarige man met een Sla visch accent aan een postkantoor te Frankfort is afgegeven. Men nam aan, dat deze man zich naar het buitenland heeft begeven. De politie heeft verscheidene personen in hechtenis genomen. Zij ondervraagt te München wo nende emigranten uit Oosteuro- pese landen. De meeste emigran tenorganisaties hebben te Mün chen haar hoofdkwartier. ,is voortgekomen uit een toevalli ge ontmoetting te Leeds, aldus de beklaagde. Aanvankelijk was Watters' dood toegeschreven aan zelf moord. Sergeant EmmettDun ne zeide ter terechtzitting, dat hij de schijn van zelfmoord had ge schapen, omdat hij bang was. Na het huwelijk met Mia wer den pas beschuldigingen tegen EmmettDunne ingediend. De terechtzitting te Dusseldorf heeft negen dagen geduurd. De verdediger, CurtisBen nett, had vrijspraak bepleit. Het Rooms-Katholieke vakver bond had tevoren de uitnodiging voor de bespreking aanvaard, evenals het socialistische vakver bond en de werkgeversorganisa ties. Het socialistische verbond had intussen het Rooms-Katholieke vakverbond van dubbelzinnigheid beschuldigd en de stakingsop- roep een daad van sabotage tegen de onderhandelingen genoemd. Het publiceerde zijnerzijds zijn eisen, waaronder voorkomeneen werkweek van vijf dagen, een minimumloon van 20 frank per uur, ruimere invoering van een vacantie van 12 werkdagen, her ziening van het stelsel van kin derbijslag en sociale voorzienin gen, en heffingen op kapitaals winsten voor sociale doeleinden. Nu de minister-president zijn uit nodiging voor een bespreking heeft ingetrokken, dringt het verbond aan op het bijeenkomen van een nationale arbeidsconfe- rentie. in Engeland géboren zijn, naar haar land terug te keren. Het tegenhouden van mevr. Sispera zou de betrekkingen tussen belde landen benadelen. De Britse minister van Staat Anthony Nutting heeft de Tsje- choslowaakse ambassadeur in Londen bij zich geroepen. thans de Britse ambassade doen gewezen, om met 'haar kinderen in Tsjecho-Slowakije te blijven, als haar echtgenoot in vrijheid wordt gesteld. Sispera zit een gevangenisstraf van elf jaar uit, omdat hij in 1950 gepoogd heeft met zijn gezin de grens over te komen. Hij huwde zijn Britse echtgenote toen hij in Engeland diende. Mevr. Sispera is onder politiebewaking bij haar kinderen gebracht, die ergens op het platte land wonen. In het huis bleek ook 'haar man zich onder politie bewaking te bevinden. Tsjecho-Slowakije houdt staan de, dat mevr. Sispera door haar huwelijk de Tsjechoslowaakse nationaliteit heeft terwijl Enge land er van uit gaat, dat zij een dubbele nationaliteit bezit. Engeland is van oordeel, dat zij op gronden van menselijkheid toestemming moet verkrijgen om met haar kinderen, die eveneens Premier Nehroe van India heeft Woensdag op een persconferentie in Brioni (Zuid-Slavië) verklaard dat hij tijdens zijn recente be zoek aan Moskou niet diepgaand met de Sow jet-autoriteiten over de kwestie-Duitsland had ge sproken. Hij had evenwel be paaldelijk de indruk gekregen, dat de Sowjet-leiders een „rede lijke oplossing van het Duitse en andere vraagstukken" wensen. Nehroe geloofde dan ook. dat op de komende viermogendhe- denconferentie in Genève enige successen zouden kunnen wonder, behaald, doch men diende niét reeds te verwachten, dat oplos singen voor grote vraagstukken gevonden zouden worden. NEHROE IN ROME Donderdagmorgen is de Indi sche premier Nehroe uit Zuid- Slavië in Rome aangekomen voor een kort officieel bezoek aan Italië. Op het vliegveld van Pula (Istrië) werd Nehroe uitgeleide gedaan door maarschalk Tito en vele andere Zuidslavische auto riteiten. Woensdagmiddag hebben de rechter, de officier van justitie, de verdedigster en andere be trokkenen bij de zaak-Jungschla- ger een onderzoek ingesteld op de onderneming Dramaga, die het middelpunt zou zijn geweest van de activiteiten van de „Ne derlands-Indische guerilla orga nisatie". De rechter legde er de nadruk op, dat dit onderzoek geen zitting in deze zaak was en de verdachte was niet aanwezig. Onder bescherming van zwaar bewapende leden van de mobiele brigade bezichtigde het gezel schap de administrateurswoning op deze onderneming, die inmid dels verbouwd bleek te zijn. De huidige bewoner, de heer De Vries, die niet van te voren van medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdag morgen tot Vrijdagavond. Stijgende temperatuur. Overdrijvende wolkenvelden en voornamelijk in het binnenland perioden van zonneschijn. Droog weer. Matige, tijdelijk vrij krach tige wind uit Noordelijke richtin gen. -Enige stijging van tempe ratuur. dit onderzoek op de hoogte was gesteld, zeide niet te weten of een nieuwe deur in de „wapen kamer" kortgeleden was aange bracht. Hij is in April 1952 op de onderneming gekomen en hij had geen tekenen van een grote ver bouwing aangetroffen. De grote verbouwing was pas later ge schied. Een tijdens het proces ter sprake gekomen woning bleek te zijn afgebroken, evenals een gebouw, waarin vroeger een kluis zou zijn geweest. Enkele oudere arbeiders op de onderneming zeiden Tomasoa wel te herkennen. Zij bleven overigens vaag in hun medede lingen. ZATERDAG 9 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.17 4.29 Terneuzen 4.52 5.04 Hansweert 5.32 5.44 Walsoorden 5.42 5.54 MAAN ZON op onder op ondei Juli 9 4.32 21.01 22.30 9.20 10 4.33 21.01 22.47 10.33 11 4.34 21.00 23.06 11.48 12 4.35 20.59 23.27 13.05 Premier Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam heeft Donderdag morgen, ter gelegenheid van het feit, dat zijn bewind een jaar be staat, in een radiorede de ba lans opgemaakt van het afgelo pen jaar. Het hoofd van de Zuid-Vietna- mese regering stelde vast, dat in één jaar het land er in ge slaagd was zijn binnenlandse zowel als buitenlandse souverei- niteit te herkrijgen en te conso lideren. Voor het ogenblik was het de voornaamste taak van de re gering een nationale vergadering bijeen te roepen en het volk in staat te stellen, deel te nemen aan het beheer der openbare za ken. Tot dat doel werd een volkstelling gehouden. Spreken de over de bereikte resultaten op sociaal en economisch gebied, stelde de premier in het bijzon der „de geweldige onderneming van de evacuatie en hervestiging van bijna één millioen vluchte lingen" in het licht. De taak, die de regering wilde vervullen, zo besloot premier Diem, vereiste een zodanige strijdvaardigheid,, dat de „statenloze communisten en lakeien van de Russische en Chinese imperialisten" overwon nen konden worden. Ongeveer 10.000 personen, me rendeels ambtenaren, vluchtelin gen en scholieren, zijn gister morgen in optocht door de. stra ten van Saigon getrokken.Voor het onafhankelijkheidspaleis juichten zij het regeringshoofd toe. Een aantal vertegenwoordi gers van het revolutionnaire co mité, die geweigerd hebben ge volg te geven aan de opdracht geen deel te nemen aan de fees telijkheden ter herdenking van het éénjarig bestaan van het be- wind-Diem, namen aan de beto ging deel. Gistermorgen zijn in Saigon één persoon gedood en één ge wond door een bomontploffing voor de ingang van het rege ringsgezinde Zuid-Vietnamese dagblad „Tin Dien". De Amerikaanse kustwacht heeft Donderdag radioberichten ontvangen, volgens welke een Amerikaanse vissersboot, de „Bleu Star", brandend in zinkende toestand verkeerde op ongeveer 45 kilometer van Barnegat aan de kust van New Jersey, na in aanvaring te zijn geweest met een onbekend obstakel. Volgens deze Iberichten werden de opvarenden Ivan de vissersboot aan boord ge- Komende berechting van nomen door een niet Amerikaan- I li se duikboot. De opperste raad der Algen- I waar het ongeval zich zou heb- tijnse strijdkrachten, die voor- 'ben voorgedaan, hebben niets op geleverd. Er 'hing een mist en er viel een lichte motregen. Men houdt echter rekening met de mo. gelijkheid dat de een of ander een ongepaste grap heeft willen uit halen. De noodseinen werden b.v. niet op de daarvoor bestemde golf uitgezonden. De kapitein van een Ameri kaanse sleepboot, die enige van de noodberichten heeft opgevan gen, verklaarde, dat de laatste woorden van de telegrafist van de „Blue Star" luidde: ik geloof niet dat zij mij nog langer zullen laten uitzenden." bereidingen treft voor de berech ting van hen, die hebben deel genomen aan de mislukte op stand tegen de regering-Perón van 16 Juni j.l., heeft Woensdag een lijst gepubliceerd met de namen van zestig officieren en 23 onder-officieren en, die zich binnen twaalf uur tijds moeten melden, om te vernemen op wel ke gronden zij als rebellen wor den beschouwd. Op de lijst komen de namen voor van twee vliegers, die na het mislukken van de opstand naar Uruguay zijn uitgeweken.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1