Uil «Ie Srevmcic RADIO? Sportnieuws DE WOLF EN DE HAVIK BEURSOVERZICHT RECHTSZAKEN MARKTBERICHTEN Wat brengt de TERNEUZEN- RETRANCHEMENT. Agenda AXEL. OVERSLAG. MOEDER TERZAKE VAN MOORD OP HAAR DOCHTERTJE VEROORDEELD Koninklijke Vereniging ,Het Nederlandsche Trekpaard Afdeling Zeeland Europese samenwerking op landbouwgebied IJZENDIJKE. De in Turkije opgerolde spionnageorganisatie I films werdende vragen, die tij dens de pauze schriftelijk waren ru t winton to ingediend, door de heer Ter Laak De regering heeft besloten te be|ntwoord bevorderen, dat op de caisson dij 260-tal verschillende hout- de Schelphoek op Schouwen een soorten dj€ n0rmaal in Neder- rnonum!.n_t„ (land verhandeld worden waren hier te zien. Deze houtsoorten waren afkomstig uit de collectie MONUMENT BW DE SCHELPHOEK. herinnering aan de watersnood ramp van 1 Februari 1953. i t Dit monument zal onder meer I ™an 'de "heer Ter" Laak, die in to- uiting geven aan de rouw om de oyer ongeveer 2700 verschil- slachtoffers, aan de hulp, door ]ende soorten beschikt. Spreker het Nederlandse volk en door de ,oemde nog maar zeer be- gehele wereld na de ramp op zo scheiden, want er zijn in Neder ruime mate verleend, en aan het nd verzamelaars> die 35 tot 45 herstel van de dijken en het land. soorten verzameld heb- Opdracht tot vervaardiging van dit monument zal worden ver- Qok gistermiddag heeft de heer leend aan een beeldhouwer en een architect. De keuze van deze beide personen zal nog worden bepaald. Toelatingsexamen H. B. S Voor het toelatingsexamen le klas H. B. S. aan het openbaar Lyceum alhier slaagden de vol gende candida ten: F. I. A. van Breda Vriesman; A W. Burger; A. N. B. Dorre- paal; A. J. Klaassen; P. L. Ku- zee; J. Lossie; D. Meijer; R. Si mons; F. L. J. Spa asM. Ver- brugge; H. Vis; M. H. Visser, al len 1e Terneuzen; P. Goosen te Zaamslag; A. Vermast te Sas van Gent en T. de Zwart te Philip pine. M.U.L.O.-examen. Bij het gisteren te Goes gehou den M.U.L.O.-examen slaagde voor het B.-diploma, Tijs Huis man en voor het A.-diploma, .Tan Huisman, beiden te Terneuzen en leerlingen van de Chr. U.L.O.- school alhier. Lezing tentoonstelling over hout. Gisteravond was in de beneden zaa] van hotel „Rotterdam" al hier door het houtvoorlichtings instituut te Amsterdam een le zing annex tentoonstelling over hout georganiseerd. Op deze bijeenkomst, waarvoor zeer grote belangstelling bestond van aannemers, bouwonderne mers, houthandelaren en men sen, werkzaam in de houtindu strie sprak de heer John H. ter Laak, houtexpert te Amsterdam. Met hetgeen de heer Ter Laak, die een zeer boeiend verteller is, en zich heeft bezig gehouden met houtexploratie in Suriname, weet te vertellen over de vele verschil- Inde houtsoorten, zijn gemakke lijk enkele avonden te vullen. De vele bijzonderheden, die spr. aanhaalde bij het gebruik van hout en de eigenschappen, welke men er van moet kennen, en de vakbekwaamheid waarover men moet beschikken om hout goed te gebruiken, zullen voor velen der aanwezigen, die toch zeker wel wat van hout afweten, nieu we gezichtspunten hebben ge opend. De heer Ter Laak noemde het teleurstellend dat vele vaklieden en aan speciaal onder de jonge re, veel te weinig liefde voor hun ambacht aan de dag leggen en daarom het hout, dat zij moeten bewerken, niet tot hun vriend, maar tot hun vijand maken. Na het eerste gedeelte werden twee films vertoond, n.l. „Hout- duivels", het hakken der woud reuzen en het vervoer te water in Amerka, en „Houtslepers speciaal over het vervoer in het Beierse hooggebergte. Na de vertoning der beide Ter Laak voor de leerlingen van de Technische school en de Land- bouwhuishoudschool zijn boeien de en belangwekkende lezing over hout gehouden. Oriëntatierit. Door de Politiesportvereniging alhier werd gisteravond een rij- wiel-oriëntatierit door de stad ge houden, waaraan deelnamen personeel van maatschappelijke zorg, douane, marechaussée, be lastingdienst, politie te water en gemeentepolitie. Gereden werd met koppels van twee deelnemers. Het vertrekpunt was het poli tiebureau op het Schoolplein, terwijl het eindpunt was hotel „Centraal" op de Markt; dit laat ste moesten de deelnemers uit hun oriëntatiekaart ontcijferen. De uitslag was: 1. Stenvertmej. Doppegieter Omaatsch. zorg) 214 strafpunten; 2 en 3. Heidekamp—Muller (poli tie te water) en Oudesluis Scheele (marechaussée) beide 7 4, 5 en 6 RusschenMaat Weide en R. la Heijne, Overslag; Grootste aantal vogels: G. Wil- lems, Wachtebeke, n.l. 4 stuks. Alle vogels werden afgescho ten. De laatste vogel werd in een prachtig schot afgemikt door M. Janssens van Wachtebeke. Schoolreis. De leerlingen van de o. l.-school maakten een driedaags uitstapje naar Arnhem, waar in de jeugd herberg „Alteveer" werd over nacht. Zij bezochten het mooie heuvellandschap in de omgeving van de Posbank, het park Ro- zendaal met de kettingbrug en de bedriegertjes, het openluchtmu seum en het Burgers' Dieren park. Verder werd een bezoek ge bracht aan de capitulatiezaal te Wageningen, het Tom-Poesstad je te Oisterwijk, de Grote Kerk te Breda, het station te Roosen daal en de speeltuin „Erica" te Berg en Dal, welke met het berg- spoortje van Nijmegen uit be reikt werd. Tot slot werd vertoefd in de speeltuin „Rozenoord" te Bergen op Zoom. De reis werd gemaakt met een bus van de S. B. M. Concert. WOENSDAG 6 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Jeugd in gevaar". AXEL; Het Centrum, 8 uur: „De Waterprinses". Onder grote belangstelling van de zijde der paardenfokkers wer den gistermiddag op het terrein van de Vereniging van Zeeuwse Fokkers te Axel, de premiekeu ringen voor merriën 1955 voortge zet met de keuring te Onder leiding van de heer J. v. d. Bussche sr. gaf het muziek gezelschap „Ons Genoegen een concert op de Markt, waarvoor een goede belangstelling bestond. s.p (gem. politie), BliekGerreman (belastingdienst) en Smolders Priester (belastingdienst), allen 7% s.p. M. U. L. O.-examens. Bij het Maandag te Goes ge houden M. U. L. O.-examen slaag den voor het B.-diploma M. Bur ger, J. J. Dieleman en P. Haak, en voor het A-diploma FFrancke, J van den Hout, K. van Lange- velde en J. M. Oggel, allen leer lingen der Chr. U. L. O.-slchool alhier. Koningsvissen Alhier werd de jaarlijkse vis- prijskamp voor hot koningsschap door de vereniging „De Paling- vrienden" betwist waaraan 28 vissers deelnamen. De heer Robert Celie van Over slag wist hier de koningstitel te behalen met het vangen van 4 rietvorens. De wedstrijd werd gehouden op de kreek Keizersput doch met de vangst vlotte het niet al te best. Daar er weinig werd gevangen moesten er nog prijzen worden verloot. De uit slag na het koningsvissen was als volgt: Koning R. Celie, Wachtebeke— Overslag; 1. G. Meneve, Lange- lede; 2. O. de Baerdemaeker, Ovenslag; 3. A. Mattelé, Koe wacht; 4. M. Spiessens; 5. L Willams; 6. R. de Waele; 7. P. Herwegh, allen te Wachtebeke. Uitslag prysschieting. In het lokaal „Vrij en Vlug" bij A. Hillaert, alhier werd een grote prijsschieting gegeven waaraan 52 schutters deelnamen. De uit slag was: Hoogvogel: M. Verplancke, Wachtebeke; Zijvogel: M. Geers, Athletiek. De heer W. Kuijs is dezer da gen, op voorstel van burgemees ter Leenhouts, begonnen met athletiek-training, waaraan onge veer 50 jongens en meisjes van Retranchement en Cadzand deel nemen. Het ziet er naar uit, dat met een dergelijke belangstelling een flinke vereniging gevormd ■kan worden. De bekende sport man Staf Dobbelaar verklaarde zich bereid als adviseur op te treden. De verfraaiing van het dorp. De laatste maanden zijn te Re tranchement heel wat verbete ringen aangebracht, waarvan we noemen de nieuwe riolering, een nieuwe bestrating en verbetering van de straatverlichting. Als sluitstuk van dit alles wordt he den de zuiveringsinstallatie in ge bruik gesteld, welk feit niet on gemerkt voorbij zal gaan. Het gemeentebestuur heeft di verse personen uitgenodigd, ten einde aan een en ander luister bij te zetten. Het herstel van de molen en de kerktoren zijn nog aan de gang. De rechtbank te Amsterdam heeft gistermorgen de 38-jarige (gescheiden) vrouw E. M. S. uit Amsterdam, die als gedetineerde in de Valeriuskliniek wordt ver pleegd, terzake van moord op haar 12-jarig dochtertje, veroor deeld tot drie maanden met ter beschikkingstelling van de rege ring. De vrouw zal in de psychi sche Observatiekliniek van het gevangeniswezen te Utrecht wor den opgenomen. De officier van Justitie had tegen haar vier maanden met aftrek zij wordt reeds meer dan vier maanden in de Valeriuskliniek verpleegd en terbeschikkingstelling geëist. Gedurende zeven jaar heeft deze vrouw een verhouding ge had met een (gehuwde) arts. De echtgenote van deze arts had ge dreigd zelfmoord te zullen ple gen als haar man haar zou ver laten. Mevr. S. heeft daarop de arts zelf naar diens echtgenote teruggebracht. Teruggekeerd volvoerde zij haar plan zichzelf en ook haar zoontje en dochtertje, die zij niet onverzorgd wilde achterlaten, van het leven te beroven. Bijna anderhalf uur had de gaskraan reeds opengestaan toen (buren ingrepen. Alleen het dochtertje is een week later aan gasvergif tiging overleden. Dinsdag is een tweedaagse bij eenkomst geëindigd van de mi nisters van Landbouw van 18 Europese landen, die lid zijn van de commissie voor landbouw en voedsel van de organisatie voor Europese economische samen werking (O.E.E.S.). Deze commis sie werd in Januari j.l. gevormd en omvat de 17 landen van de O.E.E.S., alsmede Spanje. De ministers hebben hun rege ringen gebonden aan een pro gramma op lange termijn voor nauwe samenwerking met het doel de productiviteit van de landbouw te vergroten en de af- zetmethoden te verbeteren. AXEL. De uitslag hiervan was als volgt: Tweejarige merriën, kl. maat.. le pr. Dora van Bella, eig. R. Baecke, Westdorpe; 3e pr. Sonja van Doornhof, eig. Gebr. A. J. de Feijter, Axel. Tweejarige merriën, gr. maat. le pr. Unica, eig. M. A. B. Puij- laert, Westdorpe; 2c pr. Lida van Zuiddorpe, eig. Ars. Puijlaert, Zuid- dorpe; 3e pr. Bertha v. Torenberg, eig. Jac. de Klerk, Zaamslag; 4A pr. Rita, eig. H. M. Vervaet, West dorpe; 4B pr. Monna v. Torenberg, eig. Jac. de Klerk, Zaamslag. Driejarige merriën, kl. maat. le pr. Ria, eig. Osw. Kerckhaert Zn, Westdorpe; 2A pr. Trix v. d. Zeedijk, eig. Kindn. H. Daelman Westdorpe; 2B pr. Cora v. Passluis, eig. mevr. wed. H. M. A. van Waes v. d. Berg, Westdorpe; 3A pr. Rabie, eig. mej. N. Dieleman, Zaamslag; 3B pr. Ronny v. Zuid dorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuid dorpe; 3C pr. Ida, eig. W. M. Die leman, Sluiskil4A pr. Lisette v. Nero, eig. Ars. Puijlaert, Zuiddor pe; 4B pr. Carina, eig. H. M. Ver vaet, Westdorpe. Driejarige merriën, gr. maat. le -pr. Marjorie v. Axel, eig. Iz. de Feijterde Mul, Axel; 2A pr. Hermine v. Eversdam, eig. Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 2B pr. Erna v. Flora, eig. E. A. J. Dael man, Westdorpe; 3A pr. Metha v. Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe; 3B pr. Carmen v. Pas- sluis, eig. mevr. wed. H. M. A. van Waes—v. d. ^erg, Westdorpe; 3C pr Roza v. Oudenpolder, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe; 4e pr. Cantoria v. Papenhoek, eig. J. K. de Putter, Axel. Gebrs. A. J. de Feijter, Axel; 2A pr. Sunny, eig. Osw. J. E. Ver- haegen, Westdorpe; 2B pr. Gretha v Nico, eig. H. M. Vervaet, West dorpe; 3A pr. Kitty v. Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 3B pr.Rikie v. Albert, eig. Kindn. H. Daelman, Westdorpe; 4e pr. Golda, eig. Ed. Laureijs, Westdor pe. Vierjarige merriën, gr. maat. le pr. Sonja, eig. Osw. Kerck haert Zn, Westdorpe; 2e pr. Ri ta v. Passluis, eig. mevr. wed. H. M. A. van Waesv. d. Berg, West dorpe; 3e pr. Dora v. Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; 4e pr. Stella v. Axel, eig. Iz. de Feijter—de Mul, Axel. 5—10-jarige merriën, kl. maat. IA pr. Jenny v. Stella, eig. Cyr. houden, waarvan de uitslag als volgt is: Merrieveulens, geb. na 1 Mei. 1. eig. J. C. Audenaerdt, Sas van Gent; 2. Connie, eig- Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 3- Clara van Hoek, eig. H. de Jonge, Hoek; 4. Lena van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe; 5. Nettie van de Punthoeve, eig- M. Dieleman, Zaamslag; 6. Stel la, eig. D. Dekker, Axel; 7. Ena van de Zwaan, eig. H. M. de Regt- de Kraker, Terneuzen; 8. Nancy van Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 9. Martha van Capel- leho'f, eig. Jac. de Putter, Axel; 10. Rita van Truda, eig. Kindn. C. J. Staal, Westdorpe. Merrieveulens, geb. vóór 1 Met- 1. Amanda van Willemskeike, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 2. Ina? vari Addy, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 3. Olga van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe; 4. Paula van Oudfen- polder, eig. Adh. van Waes, Zuid dorpe; 5. Stella van 't Plaatje, eig. P de Putter, Axel; 6. Trixiereig- Överloop, Zuiddorpe; 1B pr. |jac Dieleman, Spui, Terneuzen; Hermine v. Coegors, eig. P. A. P Dieleman, Zaamslag; 2A pr. Ina v. Graauw, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 2B pr.Mina v. Zuiddor pe, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuid dorpe; 3A pr. Annie v. Passluis, eig. mevr. wed. H. M. A. van Waes v. d. Berg, Westdorpe; 3B pr. Annie v. Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; 4A pr. Juliana v. Willems- kerke, eig. P. Tollenaar, Axel, 4B pr. Mina v. Doornhof, eig. Gebr. A. J. de Feijter, Axel. Kerckhaert Zn Westdorpe; 2A Zaamslag'5. Carlos van Nico, «g- pr. Minerva, eig. F. van Hoeve, ;J. A. D'hert, Westdorpe. Axel; 2B pr. Elsa, eig. A. L. Schee le, Axel; 2C pr. Hilda v. Zuiddorpe „Geduld Overwint" maakt uitstapjes. Na het grote succes welke de muziekvereniging op het interna tionaal concours te Itegem heeft behaald, krijgt het vele uitnodi gingen. Vorige week Zaterdag gaf het een concert op „Miniatuur Wal cheren" te Middelburg. De dag daarna trokken zij naar Basse- velde om deel te nemen aan een festival en daarna trokken zij naar Oostende om aldaar te con certeren. Verder zijn er nog enkele ver doeken binnengekomen w.o van Knocke, Antwerpen en Malde- 2em Zo ziet men dat er nog steeds belangstelling is voor goe de muziek. Vierjarige merriën, kl. maat. le pr. Hermine v. Doornhof, eig. 10-jarige merriën, gr. maat. le pr. Nelly v. Annie, eig. Osw. 7. Mina van Victor, eig. Era. de Ridder, Zuiddorpe; 8. eig". B. Plasschaert, Koewacht; 9. Ve ra van 't Plaatje, eig. P. de Fut- ter-Jansen. Axel; 10. Kitty van Luc, eig. Wed. J. P. van Cadsand- de Regt, Axel. Hengstveulens, geb. na 1 Mei. 1. Luc van Zaam, eig. C. A. Dees, Zaamslag; 2. Herseur van Kijk uit, eig. W. Dieleman-de Jonge, Axel; 3. Dictateur van de Zwaan, eig. H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen; 4. Charles van de Punthoeve, eig. M. Dieleman, eig. Ars. Puijlaert, Zuiddorpe; 3A pr. Annie, eig. A. J. de Smet, West dorpe; 3B pr. Marianne v. Axel, eig. Iz. de Feijterde Mul, Axel; 4e pr. Orpha v. Elza, eig. Gebr. De Kever, Westdorpe. Veulenkeuring V. V. Z. F. Ter gelegenheid van de giste ren alhier gehouden premiekeu ring van merriën door de afd. Zeeland van de Kon. ver. „Het Nederlandsche Trekpaard", werd door de Vereniging van Zeeuwse Fokkers een veulenkeuring ge- Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. Karei van Doornhof, eig. Gebr. A. en J. de Feijter, Axel; 2. Car lo van Willemskerke, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 3. Nico van de Vlakte, eig. M. J. Brandes, Axel; 4. Karei van Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe; 5- Aiex van Passluis, eig. Mevr. Wed. C. H. van Waes, Westdorpe: 6. Herseur van Lusthof, eig. J. de Putter-Verplanke, Axel. In de klasse hengsten met af stammelingen werd de le prijs behaald door Nico van de Klef, eig. Jac. de Putter e.a., Axel. DONDERDAG 7 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr., 7 50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de huis vrouw; 9.35 Waterstanden, 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Canadese muziek; 11.35 Gram.; 11.45 s We relds achtste wonder; 12.00 Orgel, 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.35 Gram.; 12.50 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Or kest (intermezzo; Rep. Tour de France); 13.55 Koersen; 14.00 Gr. 14.05 Hoorspel; 14.45 Instr. trio 15.15 Voor de zieken; 16.00 Gram (intermezzo: Tour de France) 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws 18.15 Rep. Tour de France; 18.25 Orkest; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Piano; 19.20 Spoit- problemen; 19.30 Lichte muziek; 19.55 Fototips; 20.00 Nieuws; 20.05 Act.; 20.15 Kamerorkest; 21.10 Hoorspel; 22.40 Rep. Tour de France; 22.50 Sportact.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.25 Lich te muziek. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40.Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchcon cert; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Wij van het land; 12.40 Verv. concert; m.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Bariton en piano; 13.50 Gram 14.00 Intern. Orgelconcours 1955 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Int. Orgelconcours 1955; 16.00 Bijbel lezing; 16.30 Kamermuziek; 17.00 Voer de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Orkest; 18.45 Le ger des Heils; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal gesprek- 19.35 Gram.; 20.00 Radiokrant 20.20 Radiowedstrijd; 21.30 Gram 2145 Tijdschriftenkroniek; 21.55 Orkest en koor; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nieuws; 23.15 Or kest en koor. Unilever prominent. Na de zeer willige markt van Maandag was de stemming giste ren iets rustiger, maar dit nam niet weg, dat de stijgende rich ting werd volgehouden. Maandag is een behoorlijke omzet geregis treerd van 4% millioen gulden in aandelen. Waarbij A.K.U. verreweg de kroon spande. Giste- ren was Unilever de feature van de beurs waaraan uiteraard de introductie van dit fonds in Parijs vreemd was. Grotendeels vraag dreef het met buitenlandse margarinepapier omhoog tot 467, maar dit niveau bleef niet vol komen gehandhaafd. Ook de an dere internationale waarden la gen vast, maar in tegenstelling tof Maandag bleek het publiek zijn kooporders nu te limiteren. Olie, Philips en A.K.U. waren dientengevolge weer 3 tot 5 pun ten hoger en goede vraag naar Hoogovens veroorzaakte een avance tot 343. Omstreeks het midden van de markt kwam hier in echter een keer, waardoor, met uitzondering van Unilever en Olie, alle internationale fondsen tot het niveau van Maandag terugkeerden en A.K.U. zelfs nog eronder bleef. Cultures waren verdeeld; Am sterdam Rubber en Verenigde Deli ontmoetten kooplust, maar H.V.A. stelde teleur. In de scheepvaarthoek ging het minder druk toe dan Maandag, maar bleef de stemming aan de vaste kant. Alles bijeen was de markt lang niet ongunstig, maar de vraag hoe Wallstreet, dat drie dagen aan een stuk gesloten is geweest, zal openen remde de ondernemingslust en werkte een aarzeling in de hand. Gisteren was de inschrijving voor de aandelenemissie van 2,5 millioen gulden Van Slavenburg tegen 115 procent, voor houders van claims. Onder de locale fond sen die de opwaartse richting voortzetten noteerden wij Norit met een stijging van 7 punten. Nederlandse staatsfondsen iets luier voor de conversielening. Prolongatie 2Yz pet. Effectenkoersen v. h. telefo nisch avondverkeer. De Amsterdamse effectenkoer sen in het telefonisch verkeer van gisteravond luiden als volgt. Ter vergelijking is de officiële slotkoers van gistermiddag ter Beurze tussen haakjes er ach ter geplaatst. Kon Olie: 613-614 slot 614 (610) DUITSE ZEEMAN VEROORDEELD. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Dinsdagochtend de 45-jari ge Duitse zeekapitein H. T. uit Hamburg, die in eerste aanleg door de politierechter bij verstek tot veertien dagen was veroor deeld, in hoger beroep conform de eis een geldboete van J 200, opgelegd. Deze kapitein, gezagvoerder en eigenaar van een Duitse kust vaarder, was in de nacht vau 28 op 29 September j.l. samen met zijn machinist een vrolijke avond op de Amsterdamse zeedijk gaan doorbrengen. Toen hij in een be paald café bij sluitingstijd in slaap viel en gewekt werd door Amsterdamse agenten, zou hij zich laatdunkend over de Neder landse politie, die hij, volgens de agenten van communistische methoden betichtte, hebben uit gelaten. Na de Maandag j.l. gemelde arrestatie van de Bulgaarse vice- consul te Istanbul Tsjolokof, zijn Dinsdag 52 personen die van spionnage voor Bulgarije worden verdacht, door de Turkse politie gearresteerd. De arrestaties wer den verricht te Istanbul, Adana en Izmir. In het gebied van Iz mir bevindt zich het hoofdkwar tier van de Navo-strijdkrachten, bestemd voor de verdediging van het Zuidoostelijke gedeelte van het verdragsgebied. De meeste arrestanten zijn Bul-, PRIJSVLUCHT UIT ARRAS. Duivenver. - IJzendijke. Jonge Duiven: Snelheid eerste duif: 1392 m. 1 C Neijssen; 2. en 7. P. Hame- lijnk; 3, 4, 6. en 8. W. van der Slikke; 5. H. Groosman; 9. P. Dellaert; 10. L. Jaumotte. Oude duiven: Snelheid eerste duif: 1445 m. 1 G. Claeijs; 2. W. van der Slik ke; 3, 5. en 8. A. Mussche; 4. A. van der Plas; 6. Iz. Ocké; 7. en 10. B. Tanghe; 9. E. van de Vlies. ,,Nog Sneller - Breskens. Jonge duiven: Snelheid eerste duif: 1420 m. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1254 m. 1 L Quaars; 2. A. Poppe; 3. J. Carets; 4. W. Fenijn en Zn.; 5. Faas Mz.; 6. E. Rijkaart; 7. L. de Meester; 8. H. Versprille; 9. A. de Jonge; 10. J. de Lijzer. Oude duiven: Snelheid eerste duif: 1394 m. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1319 m. 1, 5. en 7. J. Dathijn; 2. en 3. Ver- meulen-Verduijn; 4. P. Buijze; 8. J. de Lijzer; 9. I. Porrij; 10. W. Fenijn en Zn. Groede. V le ooïa' 823 p-p<iaan enïa- gaarse uitgewekenen. A. K. U.: 321%-323 gedaan en la g Buigaarse consul-generaal 44n3S445 slót 445 heeft toestemming verzocht (441%) iTsjolakof te mogen bezoeken, 467-469 slot 468Va 'doch dit is hem „voorhands ge- (464%) .weigerd. Philips: Unilever: Oude duiven: Snelheid eerste duif: 1400 m. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1328 m. 1 J. van Haneghem; 2, 6. en R. v. d. Wege; 3, 7. en 9. G. Du- sarduijn; 5. J. Risseeuw. „Sluisldlse Reisduif". Jonge duiven: Snelheid eerste duif: 1356,1 m. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1204,3 m. 1 F Mollet; 2. en 10. F. Notte; 3 en 6. Th. de Smet; 4. en 7. J. de Beule; 8. C. Oppeneer; 9. P- Claes. Oude duiven,: Snelheid eerste duif: 1395,1 m. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1314,4 m. 1. M. de Smet; 2. M. Klaassen; 3. A van Bouchaut; 4. V. David; 5. en 8. P. Claes6. K. Hamerhmc; 7. en 10. P. Fermont; 9. A. Lau- ret. „Strijd in Vrede" Jcnge duiven; Snelheid eerste duif 1347 m. Snelheid laatste prijswinnende duif: 1225 m. 1. en 3. R. v. d. Wege; 2 er 7. J. van Haneghem; 4. J. de Krijger; 5. J. Frelier; 6. J. Vermeuien; 8. C Brakman; 10. P. de isser. 103. Het ziet er lelijk voor Eric uit, te meer daar op de alarm kreet van de krijgers, meerdere Bohuslaners de tent binnenstor men. Zjj staan op het punt Eric te lijf te gaan, als deze bezwe rend de hand opheft. ,Weet wat je doet", roept hij de mannen toe. „Wie mij met 'n vinger aanraakt zal het slecht bekomen. Hij sterft zoals Geir- fin gestorven is door de wraak van de weerwolf". Bij het horen van deze gevreesde naam houden de krijgers onwillekeurig de pas m en dit is voor Eric het bewps, dat hij het Pleit al half gewonnen heeft. Hij treedt achteruit. „Overtuig jezelf", zegt h«- »G®e" verwondingen zullen jullie op het lichaam van de vorst aantreffen. De onzichtbare hand van Havik, de weerwolf, heeft hem neer ge- slagen". Onder het spreken zijn enkele van de dappersten naderbij geko men en gluren verstolen naar de stille gedaante. „Het is waar", fluistert er een bleek wordende. „Geen wonden, niets". Zij deinzen achteruit, onderwijl de Noorman schichtig in het oog houdende. „Tegen de onzichtbare machten van de weerwolf is geen strijd mo gelijk", roept Eric. „Maak dat je wegkomt, vlegels, vertel je kame raden hoe het de koning vergaan is en zeg hen dat hun eenzelfde lot wacht, als mij een strobreed in de weg wordt gelegd". Met een dreigend gebaar springt Eric naar voren en de aanblik van deze blonde reus, die boven dien naar iedereen meende zo pas nog op sterven lag, is de mannen te bar. Doodsbenauwd stommelen zij de tent uit en de alarmkreten die zij daarbij uitstoten maakt de verwarring onder de krijgers bui ten nog groter. „Mooi zo", mompelt Ene tevre den „Het gaat allemaal boven verwachting. Het bijgeloof heeft die kerels zó te pakken, dat zy eenvoudig niet meer denken kun nen. Dat moet ik zien uit te bui ten". En zichzelf een indrukwek kende houding aanmetende schrijdt ook hij naar de tentuit gang uit vrees voor Halfra's wol ven, waarvan de brutaalsten zich reeds in het kamp hebben ver toond. Het merendeel der krijgers heeft zich naar het midden van de kampplaats, waar de tent, waarin de Noorman zich bevindt, terugge trokken. De mare van Geirfins dood gaat van mond tot mond en bij de ver spreiding van dit gerucht, veran dert Eric zo langzamerhand in 'n monstergedrocht met slagtanden en berenklauwen. De krijgers dein zen dan ook sidderend achteruit als het tentdoek terzijde gerukt wordt. Maar als niemand anders dan de Noorman ongewapend in de uit gang verschijnt, schreeuwt een der Bohuslaners: „Als dat een mon ster is, ben ik het ook", en terwijl hij zijn boog met een ruk om hoog brengt, laat hij er op vol gen: „En ik zal wel eens willen zien wie mij verhinderen kan, die kerel neer te schieten"! VEEMARKT ROTTERDAM. 5 Juli 1955. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 3491 stuks vee, w.o. 420 vette j koeien; 1020 gebruiksvee; 120 vette kalveren; 306 graskalveren; 611 nuchtere kalveren; 72 var kens; 260 biggen; 106 paarden; 41 veulens; 503 schapen of lam meren en 32 bokken of genen. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2 002,80; vette kalveren 2,002,60, slachtpaarden 2,002,40, alles npr kt?. Graskalveren 300480; nuchtere kalveren 4964; big gen ƒ40—ƒ50; veulens 250— ƒ400; schapen 95ƒ140; lam- meren ƒ60—ƒ100; melk- en 'kalfkoeien ƒ775—ƒ1100; vare koeien ƒ580—ƒ780; vaaraen 600880; pinken 400580, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer iets kleiner, handel kalm en. even stijver in prijs dan Maan dag, prima's boven notering; vet te kalverenaanvoer ruimer, han del vlot en wï.t stijver in prijs; graskalveren: aanvoer wat gro ter, handel goed en prijzen prijs houdend; nuchtere kalveren: aanvoer iets kleiner, handel vlot en even stijver in prijs; biggen: aanvoer ruimer, handel kalm en prijzen als vorige week; slacht paarden: aanvoer korter, handel stroef en vooral jonge paarden hoger in prijs; veulens: aanvoer als vorige week, handel willig en prijzen prijshoudend; schapen, aanvoer iets minder, handel goed en prijzen onveranderd: lammeren aanvoer iets minder, handel goed en stijgende prijzen; melk en kalfkoeien: aanvoer gewoon, handel stil en prijzen on veranderd; vare koeien; aanvoer als vorige week, handel tamelijk .en prijzen constant; vaarzen en pinken: aanvoer flink, handel goed en prijzen goed prijshou dend; t.b.c.-vrij vee; aanvoer iets meer, handel kalm en onveran derde prijzen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3