VALSE START IN BONN Onrust onder Hongaarse communisten? NAEIJE's Minister Luns terug uit Amerika Soekarno ziet oplossing voor legerkwestie Ultimatum van aan premier revolutionnaire comité Diem Schietpartij tussen politie Verontschuldigingen van communisten in Triëst de De territoriale wateren WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Tal van voorzorgsmaatregelen WONINGINRICHTING Teveel haast met de nieuwe „wehrmacht PARLEMENT VAN DE SAAR KEURT WETSVOORSTELLEN GOED. Nieuwe Italiaan* e regering gevormd Fïankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Nci 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et WOENSDAG 6 JULI 1955. 10e Jaargang No. 3500- Verechijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ctminimum p* advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels h—i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, oC: Adrei Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 oor. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 HUT. RADIO-MOSKOU WENST AMERIKA GELUK. Radio-Moskou begon Dinsdag te middernacht de uitzending voor Noord-Amerika met een gelukwens aan de Amerikanen ter gelegenheid van onafhanke lijkheidsdag. „Het Russische volk bewondert de mooie, democratische tradi ties van onze Amerikaanse vrien den, met wie wij in vrede, be grip, vertrouwen en wederzijdse vredesinspanning hopen te le ven", aldus_ radio-Moskou. GRIEKENLAND AANVAARDT BRITSE UITNODIGING. Griekenland heeft de Britse uitnodiging aanvaard om met Graot-Brittannië en Turkije deel te nemen aan de besprekingen over Cyprus, aldus een gemeen schappelijke Brits-Griekse be kendmaking, die Dinsdag in Straatsburg is uitgegeven. De bekendmaking werd uitge geven na een bespreking van één uur van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, MacMillan, met zijn Griekse collega, Stefa- nopoelos, over de regeling der besprekingen. DREIGBRIEF VAN DE „EOKA". De secretaris-generaal van de Turkse nationale partij op Cy prus heeft een brief van de „Eoka", de ondergrondse Griekse verzets-organisatie op het eiland ontvangen, waarin hij en de re ligieuze leider van de 100.000 Turken op het eiland, de Moefti Mehmed Dana, met de dood wor den bedreigd, als de Turken niet ophuoden de verzetsactiviteit van de „Eoka" te hinderen. Als het nodig is zal ook de gouverneur van Cyprus, sir Ro bert Armitage, gedood worden, aldus deze brief, die met rode -inkt was geschreven. Het Weense avondblad „Neuer Kurier" meldt berichten te heb ben ontvangen, volgens welke er onrust heerst in Hongarije. Het blad is er nog niet in ge slaagd deze berichten van Hon gaarse zijde bevestigd te krijgen. Volgens deze berichten doet zich in Hongarije thans het vol gende voor: 1. De politiepatrouilles in de straten van Boedapest zijn ver sterkt. 2. Het terrein rondom de ge bouwen waarin de Westerse di plomatieke vertegenwoordigin gen zijn gevestigd, is door de po litie afgezet. De identiteitsbewij zen van alle Hongaren, die deze gebouwen willen binnengaan, worden onderzocht en zij worden vaak langdurig ondervraagd. 3. De Hongaarse communis tische partij heeft haar func tionarissen opgedragen zich pa raat te houden. Hetzelfde geldt voor de communistische keur troepen. 4. De partij heeft van uit Boe dapest 1.200 speciaal opgeleide deskundigen naar het overige gedeelte van het land gezonden voor het innemen van sleutelpo sities. 5. Opslagplaatsen van levens middelen worden streng be waakt. 6. Er worden minder levens middelen voor de bevolking be schikbaar gesteld. Voor alle win kels, waar levensmiddelen wor den verkocht, staan lange rijen wachtenden. 7. De troepen langs de grens tussen Hongarije ener- en Oos tenrijk en Zuid-Slavië anderzijds zijn versterkt. De achtergrond dezer maat regelen. De achtergrond dezer maatre gelen zou zijn, dat de Hongaarse communistische partij van haar stuk zou zijn geraakt door het bezoek dat Nikita Chroesjtsef en maarschalk Boelganin kort gele den aan maarschalk Tito hebben gebracht. „In geen enkel Europees land' ■is het Titoisme zó krachtig be streden als in Hongarije, waar zich meer sterk nationalistisch gezinde communisten bevonden dan in enige andere communis tische staat", aldus de „Neuer Kurier". „Deze Hongaarse, nationalis tisch gezinde communisten, ke ren zich thans tegen partij-secre taris Rakosi en diens aanhan gers en hun positie is, door het bezoek der Sowjetrussische lei ders aan Belgrado en de met president Tito bereikte verzoe ning, zeer versterkt. Het resultaat is: chaos in de Hongaarse communistische par tij.' Niemand weet nu, welke ge dragslijn hij moet volgen, en het is niet duidelijk of men binnen kort niet even meedogenloos on der handen zal worden genomen voor het bestrijden van het Ti toisme. als indertijd de aanhan gers van Tito werden achter volgd voor hun „afwijkende leer", besluit het Weense blad. Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN AXEL Tel. 2124 - 2404 Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTRAAT 5 „Aan wat ik al hefo gezegd over de kwestie betreffende de Indonesische weigering om de Amerikaanse advocaat Horsky, die wij hebben gevfraagd voior ons als waarnemer de processen tegen de Nederlandse gevange nen in Indonesië bij te wonen, toe te laten, kan ik werkelijk niets meer toevoegen", aldus de minister van Buitenlandse Zaken, nu J. M. A. H. Luns, die gister middag om één uur per K.L.M.- vliegtuig uit New York op Schip hol is teruggekeerd. „Ook in Amerika heeft men mij reeds gevraagd welke stappen wij nu zullen ondernemen in het belang van een eerlijke berechting, doch dat weet ik op het moment zelf nog niet." Minister Luns had deze kwes tie gaarne willen bespréken met zijn Indonesische collega, minis ter Sunarjo, die echter niet aan wezig is geweest (bij de herden kingsbijeenkomst der Verenigde Naties, waarvoor minister Luns de reis naar Amerika had aan vaard. Over die herdenkingsbijeen komst was de bewindsman zeer goed te spreken. „Zij is beter ver lopen dan ik had verwacht," zeide hg en hij roemde het waardige karakter ervan. Tot het welslagen van de bij eenkomst hadden naar zijn me ning diverse factoren bijgedra gen de hoop op verbetering van de wereldsituatie in veriband met de vienmogendhedenconferentie dfe een dezer dagen in Genève zal worden gehouden, voorts het optreden van de voorzitter der bijeenkomst, onze landgenoot mr DE INVOER VAN NEDER LANDSE GECONDENSEERDE MELK IN BELGIË. Het Brusselse Rooms-Katho- lieke blad De Standaard schrijft, dat zich wederom een betreu renswaardige ontwikkeling in het Nederlands-Belgische handelsver keer heeft voorgedaan: het Bel gische verbod van invoer van Nederlandse gecondenseerde melk Het blad zegt vernomen te heb ben, dat de Nederlandse expor teurs nu overleg plegen over prijzen en verkoopsvoorwaarden, en dat dit zeer waarschijnlijk zal leiden tot opheffing van het Bel gische invoerverbod. EJe Standaard constateert, dar de landbouw en de veeteelt in België steeds weer door protec tionisme beschermd moeten wor den. „Wanneer zullen wij eens concurrerend kunnen werken, ook op dit gebied", verzucht het blad. Van Kleffens, die naar de mening van minister Luns niet alleen een voortreffelijke rede heeft ge houden, doch bovendien „heel wijselijk van tevoren erop aan had gedrongen, dat iedere spre ker „controverisele onderwerpen" zou vermijden". „Dat heeft aanleiding gege ven", zo vervolgde de minister, „tot een tweetal kleine inciden ten, doch verreweg het grootste aantal der sprekers heeft zich aan dit voorstel gehouden, zodat de redevoeringen op een hoger peil stonden, dan men bij een normale algemene vergadering gewend is en waardoor er dus ook tussen de delegaties een pret tige sfeer heerste. Daarbij kwam bovendien de uiterst gastvrije ontvangst door de autoriteiten van Californië en in het bijzonder van San Francisco." Er waren 38 ministers van Buitenlandse Zaken bijeen. Minis ter Luns heeft o.a. gesproken met de heren Macmillan, Dulles éh Spaak en vooral over de rede voering van laatstgenoemde was hij „opgetogen". President Soekarno heeft ver klaard „een opening te zien voor een oplossing" van de huidige kwestie rondom de benoeming van een chef-staf van de Indone sische landmacht. Hij zeide dit na terugkeer in Djakarta van een tweedaags Ibezoek aan Midden- Java, waar hij o.a. het vijfde lus trum van de Indonesische voet bal-bond bijwoonde. In Solo verklaarde Soekarno in een rede, dat het probleem kan worden opgelost in een sfeer van eenheid, „waarop hij nooit moe zal worden aan te dringen". Bij deze gelegenheid verzekerde hij zijn toehoorders, dat -hij zich bij al zijn beslissingen over de mili taire kwesties heeft onthouden van sentimenten en gevoelens, die niet objectief genoemd zou den kunnen worden. Zondag kwamen de ministers van Defensie en Justitie onver wacht .in Djogja aan. Zij brach ten rapport uit aan president Soekarno om dadelijk daarna weer per vliegtuig naar Djakar ta terug te keren. Na terugkeer in Oost-Java van de territoriale commandant, kolo nel Sudirman, gaf de legervoor- lichtingsdienst in Soerabaja een bekendmaking uit, waarin wordt bevestigd, dat Sudirman het eens is met het streven om gene raal Utoyo te bewegen zich vrij willig terug te trekken en met de weigering van overste Lubis zijn functie aan Utoyo over te dragen. Volgens deze bekendmaking is kolonel Sudirman niet bereid deel te nemen aan enige agitatie tegen de regering, noch in de vorm van lijdelijk verzet, noch met geweld. De bekendmaking constateert verder, dat de verga deringen op het hoofdkwartier van de landmacht een „schitte rend resultaat" hebben opgele verd. In Djakarta is na afloop van de kabinetszitting van Maandag bevestigd, dat de besprekingen op deze bijeenkomst de leger kwestie tot onderwerp hadden. De regering baseert zich in deze kwestie op de democratisch-par- lementaire beginselen van een rechtsstaat, die de grondslag zijn van de Indonesische republiek. Een oplossing diept te worden gevonden in gezamenlijk overleg, aldus vernam P.I.A. voorts nog DE OPSTANDIGE ACTIVITEIT OP CYPRUS. De politie op Cyprus heeft in een smederij te Nicosia gereecD schap gevonden, dat, naar wordt aangenomen, gebruikt is voor het maken van bommen, aldus is Dinsdag van betrouwbare zijde te Nicosia vernomen. De eigenaar van de smederij is sedert vier dagen zoek, aldus de politie. HEVIG GEVECHT IN VIETNAM. Zuid-Vietnamese legereenheden en opstandelingen onder leiding van de Hoa-Hao-generaal Ba Cut hebben Maandag in het gebied bij de zeven bergen, nabij de Combodjaanse grens, een hevige strijd geleverd, aldus is Dinsdag van betrouwbare zijde te Saigon vernomen. De opstandelingen zouden der tig man aan doden en veertig aan gewonden hebben verloren, ter wijl er negen man van de natio nale strijdkrachten sneuvelden en twintig werden gewond. Haastige spoed is zelden goed, de waarheid van dit oude Neder landse gezegde heeft de West- duitse bondskanselier, dr Adeau- er, zojuist moeten ondervinden. Zo bevreesd is „der Al te", dat de conferentie der regeringsleiders van de Grote Vier, op 18 Juli in Genève, een streep door zijn re kening zal kunnen halen, dat hij nog vóór die datum voldongen feiten had willen stellen: met de hermilitarisering moest begon nen zijn, de eerste vrijwilligers zouden de kazernes reeds moeten bevolken. En zoveel haast had de kanselier, dat hij oorspronkelijk nog vóór het midden van Juli, wanneer het parlement met va- cantie gaat, de gehele militaire wetgeving door Bondsdag en Bondsraad had willen jagen. Toen dit echter zelfs onder zijn trouwste aanhangers op hevig verzet stuitte en men de ongedul dige oude heer duidelijk maakte, dat een zó uiterst belangrijke zaak, als het opstellen van nieu we strijdkrachten nu eenmaal is, een zeer zorgvuldige parlemen taire behandeling behoeft, gaf Adenauer op dit punt tenslotte tO0 Maar wat hij daarna ondernam om toch vóór 18 Juli de nieuwe Duitse kazernes tenminste voor een deel in gebruik te kunnen nemen, was nog gevaarlijker. Want nu moesten de vrijwilligers op grond van een nietszeggend, slechts enkele regels tellend noodwetje, dat in ijltempo door het parlement zou worden ge jaagd en een zuiver voorlopig karakter zou hebben, onder dienst worden geroepen. EERST DE PERSONEELS COMMISSIE. Veel verstandiger ware het ge weest, indien men eerst eens de sinds jaar en dag beloofde bui ten-parlementaire personeels commissie had gevormd, die de officieren van de nieuwe „Wehr macht", van de oversten tot en met de generaals, zou uitzoeken. Steeds weer had men van al lerhoogste zijde verzekerd, dat men niet bezorgd zou behoeven te zijn ten aanzien van de samen stelling van het officierscorps, want deze personeelscommissie Dinsdag heeft het Zuid-Vietna mese „revolutionnaire comité", dat tijdelijk de machf veroverde tijdens straatgevechten in Saigon in Mei, premier Ngo Dinh Diem een ultimatum overhandigd, waarin drastische en onmiddel lijke hervorming van de Zuid- Vietnamese regering wordt ge- eist. Het comité beschuldigt het ge hele kabinet, met uitzondering van de premier, van uitbuiting van het volk. Deze verklaring is uitgegeven bij afwezigheid van de voorzitter en de eerste vice- voorzitter van het comité. Zij is getekend door de vice-voorzitter en de secretaris-generaal, die beide politieke commissarissen van de Vietminh zijn geweest. De vice-voorzitter, Ho Han Son, heeft op een persconferen tie verklaard, dat als de premier de eisen van het comité niet zou inwilligen, het zich tot het volk zou wenden. Het zou van het volk afhangen of de kwestie met geweld of vreedzaam opgelost zou worden. Het revolutionnaire comité heeft zich sinds de straatgevech ten in Saigon op de achtergrond gehouden, doch heeft in het al gemeen de premier gesteund en de afzetting van ex-keizer Bao Dai als staatshoofd geëist Het comité heeft voorts de in houd bekend gemaakt van een schrijven aan de premier, dat de klacht beheldst, dat het comité twee maanden heeft gewacht op antwoord op de eisen ,die door zijn „congres" op 5 Mei in Saigon zijn gesteld. Het „congres" drong toen aan op het aftreden van de premier, de afzetting van Bao Dai en de vorming van een nieu we voorlopige republikeinse re gering. In het schrijven wordt gezegd, dat het uitblijven van antwoord Bao Dai en de commu nisten in staat had gesteld sa menzweringen te beramen. Zuid- Vietnam was daardoor in een toestand van dreigend gevaar ge laten. Op de persconferentie heeft het comité verklaard, hereniging van Noord- en Zuid-Vietnam tei voorbereiding van verkiezingen in het gehele land, zoals voorzien in de wapenstilstandsovereen komst van Genève. Volgens het comité heerst in Noord-Vietnam een Chinees ko loniaal bewind. Het zou onmoge lijk zijn met Diems „regering van feodale madarijnen" de com munisten te bestrijden. Het co mité valt ook de Indische, Poolse en Canadese leden van de wa penstilstandscommissie in Viet nam aan, die „collaborateurs van het Franse expeditieleger, colla borateurs van de communistische regering af op zijn best buiten landse toeristen" worden ge noemd. Het parlement van de Saar heeft Dinsdagmorgen in een spe ciale zitting in eerste lezing de wetsontwerpen van de regering met betrekking tot de organisatie van het Saar-referendum goed gekeurd. die uit vertegenwoordigers van de oppositie, de vakbonden enz. zou bestaan, zou geheel zelfstan dig' haar keuze mogen bepalen. Een andere voor de hand lig gende taak ware geweest, de no dige militaire wetten op te stel len. Al deze wetten hadden sinds lang kant en klaar in de bureau laden van de regeringsbureaux moeten liggen. Een handige poli tiek zou het zijn geweest, indien men die gehele wetgeving op een vroeg tijdstip ter bestudering aan de oppositie had verstrekt, opdat deze reeds in het stadium der voorbereiding haar wensen had kunnen aanmelden. Dan zou de parlementaire behandeling slechts weinig tijd hebben ge vergd. NIETS VAN DIT ALLES. Niets van dit alles is gebeurd. Blank, de minister van Defensie, heeft nu aangekondigd, dat deze wetten vóór 31 Maart van het volgende jaar ingediend en, naar hij hoopt, behandeld zullen zijn: men zal dus pas over de nieuwe militaire wetgeving stem men, wanneer de eerste vrijwilli gers al klaar staan om op ma noeuvre te gaan. Zeer belangrijk ware het ten slotte in een land als Duitsland geweest, ook het vraagstuk van het toekomstige opperbevel op te lossen, alvorens men de eerste vrijwilligers de uniform aan trekt: moet de bondspresident, de kanselier, of de minister van Defensie het opperbevel hebben? De meningen zijn verdeeld, ook in de regeringscoalitie, en daar om heeft men ook dit vraagstuk niet opgelost. Iets van een zó groot en permanent belang als de nieuwe „Wehrmacht" moet dus worden opgebouwd met een voorlopig wetje. Een slechtere start had men zich niet kunnen indenken. Het parlement wordt er door uitge schakeld, nog vóór de nieuwe of ficieren hun uniform aantrekken indien het tenminste bereid blijkt, de wensen van Adenauer te vervullen. Zeker is dat nog niet. De Bondsdag heeft de door de regering ingediende wet naar de commissie teruggestuurd. De fractieleiders zullen de tekst nu zó trachten te veranderen, dat een, zij het voorlopig ook rnlnie- mé, controle van de zijde van 't parlement 'van het begin af is verzekerd. Overigens doet al deze haast des te vreemder aan, indien men de internationale siuatie nuchter bekijkt. Dan wordt het immers duidelijk, dat het op de confe rentie der Grote Vier geen enkele invloed kan uitoefenen, of op het ogenblik, dat de regeringsleiders bijeenkomen, reeds een paar hon derd vrijwilligers op de West- duitse excercitieterreinen worden gedrild of niet. Een voldongen feit in de zin, dat er niets meer ongedaan kan worden gemaakt, is dat zeker niet. Daartoe zouden minstens enige geheel uitgeruste divisies klaar moeten staan, maar die kan zelf het ongeduld van een Adenauer niet uit de grond stampen. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich een schietpar tij voorgedaan in een zaak voor woninginrichting aan de Nieuwe Binnenweg, te Rotterdam, waar bij twee rechercheurs enerzijds en een burger en een agent van politie anderzijds betrokken wa ren. De burger werd evenwel het kind van de rekening, doordat hij een schot in het linker dijbeen opliep. De politie geeft thans de vol gende lezing van het gebeurde: Bij de firma verdween de laat ste tijd nogal eens geld en daar om had de directeur, G. M„ met de politie afgesproken, dat twee rechercheurs des nachts in de zaak zouden posten. En zo had den zich Zaterdagnacht beide re chercheurs verschanst op „een zekere plaats". Opeens hoorden zij het slot van de winkeldeur omdraaien. Kennelijk had de on bekende een valse sleutel. Hij kwam niet verder, omdat hij de benen moest nemen voor een nachtwaker, die kwam controle ren. Deze vond de geopende deur en waarschuwde een surveillerende agent. Deze "belde op zijn beurt de heer M. op, doch deze bleek een broer te zijn van de directeur ker meenden te zien. Immers zij kenden alleen maar de andere heer M. De heer M. dacht op zijn beurt, dat de gewapende mannen (in burger) inbrekers waren. Hij greep een stoel en begon links en rechts en naar de recher cheurs te slaan, nadat allen te vergeefs hadden geprobeerd de anderen aan het verstand te brengen, wie ze waren. De rechercheurs losten daarop twee waarschuwingsschoten, waarbij M. werd geraakt. Toen flitste het licht aan en de „inbrekers" vonden van el kaar, dat ze er voor inbrekers te netjes uitzagen en dat bracht tenslotte de ontknoping. De linkse Christendemocraat professor Antonio Segni heeft een nieuwe Italiaanse regering gevormd en president Gronehi hiervan in kennis gesteld. Segni zal heden zijn ministers- lijst aan de president voorleggen. De republikeinen zullen naar de formateur mededeelde „om per soonlijke redenen" niet in de nieuwe regering vertegenwoor digd zijn, doch zij zullen de rege ring wel in de volksvertegen woordiging steunen. FRANSE NATIONALE VERGA DERING SCHORST DEBAT OVER ALGERIJE. De Franse nationale vergade ring heeft Dinsdag met 356 tegen 236 stemmen besloten het debat over de interpellaties met be trekking op de kwestie Algerije uit te stellen tot het einde van de maand. Deze schorsing werd voorge steld in een motie, ingediend door de onafhankelijke republi kein Jacbues Chevallier. De de batten over Algerije zouden Dinsdag zijn begonnen en van daag hebben voortgeduurd. NOORD-AFRIKA. De troepen in het departement Constantine zijn Maandagavond geconsigneerd, nadat in het de partement een aantal aanslagen was gepleegd, waarbij vier per sonen gewond werden. Het bureau van de federatie van burgemeesters van het de partement Oran heeft Maandag een motie aangenomen, waarin wordt gevraagd om verbod van de communistische partij van Al- gerijë wegens steunverlening van de Algerijnse verzetslieden en maatregelen tegen communisti sche provocateurs. De burgemeester van Robert- ville werd Maandag ernstig ge wond door een schot in de rug. In het gebied van Kabylie. ten Oosten van Algiers, werd een Noord-Afrikaanse soldaat door verzetslieden gedood. Twee mi litairen werden gewond. met wie de afspraak voor het vergissing" hebben begaan bij - «D+ UoAnrnl Vin De leiders van de kleine doch ernstig zijn berispt wegens hun stratechisch belangrijke commu- critiek op Chroestsjefs rede, ver- nistische partij van Triëst hebben klaarden, dat „plaatselijke moei- toegegeven, dat zij een ernstige lijkheden" aan hun foutieve be- a a a aa a "1SS /aaa J 1 1 aa a-* Va #1 /I y-J VI Vl 1 I Cf /I n 111 posten was gemaakt. Hoewel hij dus niets met de zaak te maken had, bood hij aan even met de agent te gaan kijken. Hij arriveerde en ging met de agent in het nachtelijk duister op onderzoek uit, waarbij hij met een zaklantaarn het kasregister onderzocht. „Handen omhoog", riepen daarop de rechercheurs, die in de hun onbekende heer M. de inbre- De juridische commissie der Verenigde Naties heeft aan de regeringen ontwerpartikelen voor het internationale recht toege zonden betreffende de territoriale wateren en de visrechten op volle zee. De commissie is van oordeel, dat geen land volgens het inter nationale recht gedwongen is een territoriale zóne van meer dan drie mijl te erkennen. De ontwerpen zullen het vol gende jaar door de commissie hun definitieve vorm krijgen en naar de algemene vergadering der Ver. Naties ter goedkeuring worden gezonden. De voorzitter van de juridische commissie zeide, dat de algemene vergadering mogelijk als een in ternationale maritieme conferen tie deze kwestie zal bespreken. Het Britse conservatieve parle mentslid John Maclay is Dinsdag bij acclamatie gekozen tot voor zitter van de assemblee der West Europese Unie. hun veroordeling van de verzoe nende rede die Nikita Chroest sjef, de secretaris van de Rus sische communistische partij, onlangs in Belgrado uitsprak. In een artikel in het plaatse lijke partijblad „II Lavoratore" bood het centrale comité van de communistische partij van Triëst zijn verontschuldigingen aan voor de „foutieve en overhaaste" critiek op de verklaring die Chroestsjef in die rede had ge geven van de oorzaak van de breuk tussen Zuid-Slavië en de cominform in 1948. (Chroestsjef stelde toen Beria c.s. voor de breuk met Zuid-Slavië verant woordelijk) De leiders van de partij in Triëst, die door de leiders van de Italiaanse communistische partij OVERSTROMING IN JAPAN. Bij overstromingen op Japans Noordelijkste eiland, Hoickaido, zijn zes mensen omgekomen. Er zijn 38 gewonden en 28 vermis ten. 17.000 Personen zijn dakloos. De overstromingen zijn veroor zaakt door zware regenval. oordeling hadden bij gedragen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. MINDER KOUD. Aanvankelijk nog veel bewol king, later ook opklaringen. Overwegend droog weer. In de middag iets hogere temperatu ren. Overwegend matige wind tussen Noordwest en Noord. DONDERDAG 7 JULI. v.m. n.m. Breskens 3.11 3.23 Terneuzen 3.46 3.58 Hansweert 4.26 4.38 Walsoorden 4.36 4.48 ZON MAAN op onder op onder Juli 6 4.29 21.03 21.32 5.47 7 4.30 21.03 21.54 6.57 8 4.31 21.02 22.13 8.08 9 4.32 21.01 22.30 9.20 10 4.33 21.01 22.47 10.33

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1