DE WOLF EN DE HAVIK ék Niets anders dan teleurstellingen Leger des Heils 90 jaar Wat brengt de Radio NAEIJE's Bus met schoolkinderen brand in Goor m *IAZELAAR TWEEDE BLAD Zaterdag 2 Juli 1*»55 10e Jaargang N«. 3496 Kamerleden ontevreden Gemeenten tegen onderhoudsplicht Geen visum voor Amerikaans advocaat wegen voor ons geld Geen WONINGINRICHTING AgenJo Scholieren bestalen autobuschauffeur de mooie dingen Gaat men nog naar het goud van de Renate Leonhardt 100-3 De nieuwe regeringsvoorstel len inzake de huurverhoging en belastingverlagingen kunnen voor wat betreft de Tweeds Kamer op een grote meerderheid rekenen. Dit is reeds duidelijk geworden uit het verslag van de commissie van voortbereiding in de Tweede Kamer. Eveneens is echter reeds dui delijk geworden, dat er over som mige maatregelen en met name vooral de nieuw in te stellen onderhoudsplicht voor huiseige naren een grote ontevredenheid bestaat. Men is namelijk van mening, dat deze onderhouds plicht zal 'leiden tot ambtenarij, doordat zij is gebaseerd op ver schillende, los van elkaar staande wettelijke regelingen, waardoor het niet duidelijk wordt wat de plichten van de huurder en ver huurder zijn. Nu er toch al een tekort heerst aan deskundig personeel, zal er van de toepassing van deze nieu we bepalingen weinig terecht komen. Bovendien was men te leurgesteld over het feit, dat er ten aanzien van de belastingver lagingen geen verdere verlaging van de inkomstenbelasting zal komen voor de ongehuwden, ter wijl de regering in overweging wordt gegeven de verlaging van de omzetbelasting reeds op 1 Augustus a.s. i.p.v. op 1 Septem ber te doen ingaan. len dwingen aan de wensen van de kamerleden en de gemeenten tegemoet te komen. IS SCHEEPS KRITIEK VAN DE GEMEENTEN. Reeds is door de vereniging van Nederlandse gemeenten een scherp adres gezonden aan de Tweede Kamer tegen de onder houdsplicht die gekoppeld is aan de algemene 5 huurverhoging. Niet tegen de onderhoudsplicht als zodanig wordt geprotesteerd, maar tegen de practische han teerbaarheid daarvan. Men is namelijk van mening, dat per 1 September a.s. massale verzoeken zullen worden inge diend om vrijstelling van de huur verhoging te bekomen. Dit zou reeds direct leiden tot grote moei lijkheden, daar men verwacht, dat de technische diensten van de gemeenten niet op korte ter mijn een beslissing kunnen ne men aangaande de gegronde motivering van een verzoek om ontheffing. Men wil de formule ring van de onderhoudsplicht in de wet vastgelegd zien als „een onthouden van de huurverhoging, indien de woning niet in een redelijke staat van onderhoud verkeert". Bovendien maakt men bezwaar tegen de regeling inza ke de huur-commissies, die be slissingen moeten nemen, die op het gebied van de volkshuisves ting liggen en die behoren te wor den opgenomen door het gemeen tebestuur en het college van B. en W. Beziet men de reacties op de in te stellen onderhoudsplicht in haar geheel, dan mag men ver onderstellen, dat Ibij de behande ling daarvan in de Tweede Kamer weliswaar een meerderheid voor dit ontwerp zal stemmen, maar dat de bij voorbaat reeds geuite teleurstellingen de regering zul- DRIEMAAE RECHT. Opnieuw heeft de Indonesische regering geweigerd een visum te verstrekken aan een buitenlands advocaat, die door de Nederland se regering als waarnemer in 't proces Jungschlager was aange zocht. Was het eerst de Engelse advocaat Curtiss Bennet, die zo wel als pleiter en als waarnemer een visum word geweigerd, thans is het vlak na de publicatie van het witboek de Amerikaanse advocaat Horsky, aan wie een visum als waarnemer is gewei gerd. Reeds heeft minister Luns zijn bittere teleurstelling geuit over deze gang van zaken en te ken nen gegeven, dat hij alle hoop heeft opgegeven, dat de Neder landse gevangenen in Indonesië een eerlijke 'berechting ten deel zal vallen. De Indonesische rege ring beschuldigt Nederland er van de zaak van de 22 gevange nen in het politieke vlak te wil len trekken en heeft daarom het visum geweigerd, met de aloude mededeling, dat ook in Indonesië goede advocaten zijn, die deze zaak kunnen behandelen. Wat de volgende stap van de Nederlandse regering zal zijn, is nog niet 'bekend. Minister Luns verklaarde, dat het geen zin heeft voor een andere advocaat te vra gen, want ook dat zou wel weer geweigerd worden. Nochtans is de zaak niet afgedaan en zal met alle mogelijke middelen worden verzocht tot een eerlijke berech ting te komen. Het Nederlandse volk is ver ontwaardigd over de behandeling van haar landgenoten in Indone sië, maar kan vertrouwen hebben in het beleid van de Nederlandse regering in deze. door de beoefening van de water sport kan worden opgeheven. Voor de beoefening van deze sport is nog ruimte genoeg en deze ruimte zal nog vergroot worden door de uitvoering van het Delta-plan en de vorming van randmeren aan het IJssel- meer. Dit blijkt uit het jaarver- Slag van de A.N.W.B. over 1954, dat dezer dagen is verschenen. Maar de A.N.W.B. is ook te leurgesteld en hij heeft daaraan reeds vele malen uiting gegeven. Het handelt hier natuurüjk over de verbetering van het wegennet, waarvoor de weggebruikers jaar lijks het ronde bedrag van 1370 millioen gulden opbrengen. Door de intensivering van het wegver keer wordt het noodzakelijk, dat het rijk de tot nu toe beseheiden wijze, waarop het van deze jaar lijkse som gebruik heeft ge maakt, overboord gooit en zowel de aanleg van nieuwe wegen als de verbetering van oude onver vaard te hand neemt. Hierdoor worden enorme kosten het weg verkeer 'bespaard en vormt dit misschien gedeeltelijk een oplos sing tot de vermindering van het aantal verkeersongevallen. Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN AXEL Tel. 2124 - 2404 Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTRAAT 5 WEG EN WATER. De A.N.W.B. is van mening, dat het tekort aan recreatieruim te in ons land voor een groot deel ZATERDAG 2 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Onteerd". Concertgebouw, 8 uur: „Robinson Cruso". Terrein Molendijk, 3 uur: Voetbalwedstrijd Tern. Boys 2 Zaamslag 1; 4.30 uur: Tern. Boys 1Sluiskil 1. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Een circus vluchtte". ZONDAG 3 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Onteerd"; 2 uur: „Ro binson Cruso Co."; 4.30 u.; „Onteerd". Concertgebouw, 8 u.: „Ro binson Cruso Co." AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: „Een circus vluchtte"; 8 uur: „De Waterprinses". Een bus met schoolkinderen uit Hengelo (O.), die gisteren 'n schoolreisje zouden maken, is Vrijdagmorgen omstreeks half acht in de Kerkstraat te Goor in brand geraakt. Geen der kinde ren is gewond, doordat zij tijdig de bus konden verlaten. Het vuur van de brandende bus sloeg evenwel over naar twee in de Kerkstraat staande winkels, de manufacturenwinkel van D. Leeftink en de kruidenierswin kel van B. G. Leeftink. De manu facturenwinkel brandde geheel uit, de kruidenierswinkel gedeel telijk. -Omstreeks half acht reden en kele autobussen van een firma uit Hengelo in de dorpskom van Goor, toen de chauffeur van één der bussen bemerkte, dat er iets niet in orde was aan de voor hem rijdende bus. Hij trachtte zijn voor hem rijdende collega te waarschuwen, hetgeen echter niet gelukte. Enkele voorbijgangers zagen evenwel de pogingen van de bus chauffeur en het gelukte een schildersgezel uit Goor de bus, waaraan iets onregelmatigs werd bespeurd, tot stilstand te bren gen door de chauffeur een waar schuwingsteken te geven. Nauwelijks stond de bus stil of de vlammen sloegen op meer dan één plaats onder de bus uit. Dank zij onmiddellijk toegesnelde hulp konden alle kinderen uit de in brand staande bus worden gered, zonder dat één van hen letsel op liep. Zelfs een jongen, die op het dak van de bus was geklommen en vervolgens op straat sprong, liep geen verwondingen op. Alle bezittingen van de kinderen gin gen echter door de vlammen ver loren. Eén van de eersten, die op de plaats van de brand aankwam, was de burgemeester van Goor, die daadwerkelijk aan het blus- singswerk heeft deelgenomen. Via de zonneschermen zijn de vlammen overgeslagen naar de beide winkels, die spoedig daar na aan de voorzijde in brand stonden. In het nabijgelegen café „De Zon" zijn de kinderen met koffie en limonade op verhaal gebracht. Zij durfden echter niet meer in een autobus en derhalve hebben verscheidene inwoners van Goor spontaan hun personenauto's ter beschikking gesteld om de kin deren naar Hengelo terug te brengen. Ook de andere autobus sen zijn naar Hengelo teruggere den, zodat het schoolreisje, dat voor de kinderen nog een onbe kende bestemming had, een. ein de vond. Donderdag is in, de Grotestraat te Goor eveneens een autobus in brand geraakt, zonder evenwel verdere ongelukken te veroorza ken. De brand in de bus zou vol gens de politie in Goor zijn ont staan, doordat de bevestiging van de benzinetank is gebroken, waardoor de tank in aanraking met de straatstenen is gekomen. Waarschijnlijk is toen een vonk ontstaan met het gevolg dat de benzine is gaan branden. Zoals bekend is de bus geheel uitge brand. Ter gelegenheid van zijn 90- jarig bestaan als internationale organisatie op heden, 2 Juli, zal het Leger des Heils vandaag over de gehele wereld met een cam pagne beginnen onder de titel „Voor Christus en de mensen". Deze campagne zal worden in gezet met openluchtacties in alle plaatsen ter wereld, waar korp sen van het Leger des Heils zijn gevestigd. Tijdens de campagne zal in het bijzonder aandacht worden geschonken aan het ge zin en de jeugd en ook zal de na druk worden gelegd op de predi king van het evangelie op straat. Deze wijze van jubileumviering is karakteristiek voor het Leger des Heils, dat achter elke nood in de eerste plaats de mens zoekt en tracht die mens te winnen voor het Koninkrijk van God. Het motto van de stichter is: „Christus voor de wereld, de we reld voor Christus". De wieg van het Leger des Heils staat in Oost-Londen, waar op 2 Juli 1865 William Booth het werk van de „Christelijke zen ding" is begonnen in een wijk, die in die dagen één poel van ar moede en misdaad was. De or ganisatie stelde zich ten doel om vooral de diepst gezonkenen met de boodschap van het Evangelie in aanraking te brengen. De vrouw van William Booth, Cathe rine Mumford, trad eveneens in de prediking in de openlucht op en vaak ondervond men daarbij grote tegenstand, doch ook werd zegen op het werk verkregen. Langzaam werd de kleine be weging een grote organisatie, die in 1878 de naam „The Salvation Army", het „Leger des Heils" aannam. Spoedig had dit leger in geheel Engeland tal van korpsen en niet lang daarna breidde het werk zich uit naar Amerika, Australië, Zwitserland, India, Ca nada en naar vele andere landen, tot het in 1887 ook in Nederland begon. Het 'eerste korps werd op Zondag 8 Mei 1887 gevormd in een zaal in de Gerard Doustraat te Amsterdam. In deze zaal wor den nog steeds de bijeenkomsten van het Amsterdamse moeder korps gehouden. In zijn arbeid kwam de stich ter William Booth telkens weer te staan voor de sociale proble men van zijn tijd. Zijn ervaring was spoedig, dat als men de men sen wilde bereiken met de bood schap van het Evangelie, men ook iets moest doen voor de maatschappelijke nood, waarin velen van hen verkeerden. Deze ervaring vatte hij samen in de uitspraak „een hongergie maag heeft geen oren", dat wil zeggen, dat men niet moet praten met iemand, die honger heeft, maar hem te eten moet geveri. Terwijl de geestelijke hulp het einddoel van het maatschappelijke werk van het Leger des Heils blijft, staat om practische redenen de stoffelijke hulp voorop. Ook in ons land heeft men na het ontstaan van de eerste korp sen ingezien, dat men iets moest doen in de sociale nood hier te lande. Het eerste begin van het maatschappelijke werk van het Leger des Heils in Nederland GESTOLEN TRUI BIJ VUURWERK ONTDEKT. In Mei werd ten nadele van een lyceumleerling een trui gesto len. Toen deze jongen Donder dagavond bij het vuurwerk op Scheveningen was, zag hij een knaap met zijn trui aan staan. Hij wees de drager van zijn rechtmatig eigendom aan twee politieagenten aan, die de jon gen meenamen. Het bleek te zijn een 16-jarige leerling-stuca- door. Deze had de trui gekre gen van zijn zuster, de 18-jarige P. E. H., die op het lyceum als werkster in dienst was. De politie heeft twee scholie ren aangehouden, resp. van 13 en 14 jaar, die aan het eindpunt van een autobuslijn in Den Haag van„de afwezigheid van de bus chauffeur gebruik maakten om geld uit diens tas te halen. Zij hebben dit verschillende keren gedaan, waarbij zij in totaal ƒ40 hebben buitgemaakt. Een wa ker die de jongens bij de auto bus bezig zag kon een signale ment aan de buschauffeurs ver strekken, die toen zeer op hun hoede waren. De knapen zijn dan ook door een chauffeur op heter daad betrapt. valt in de „barre winter van 1890". In deze winter moesten vele zwervers buiten overnach ten. Ze werden dan des morgens doodgevroren aangetroffen op de banken in de stadsparken, onder de viaducten of in handkarren. Het Leger des Heils besloot toen zijn goed verwarmde bijeen komstzalen aan de Lijnbaans gracht en op het Rapenburg te Amsterdam als nachtverblijven voor deze zwervers beschikbaar te stellen. Dit was echter een noodmaatregel en in October 1891 werd in de Haarlemmer houttuinen in de hoofdstad het eerste permanente nachtasyl voor zwervers geopend, waar deze mensen niet alleen kosteloos on derdak voor de nacht kregen, maar 's morgens ook koffie en brood ontvingen. Het werk breidde zich ook op ander gebied uit en zo beschikt het Leger des Heils hier te lande o.m. over jongenshuizen, meis jeshuizen, kinderhuizen, tehui zen voor bejaarden, chronische zieken en invaliden. In Rotter dam is een tehuis voor onge huwde moeders, waar de kinde ren eventueel tot hun vierde jaar kunnen verblijven. Ook is het Leger des Heils één van de re- classeringsinstellingen. In het aan ieder korps verbon den jeugdwerk worden, behalve meer algemene vormen van jeugdwerk, zoals Zondagsschool en diverse clubs, ook jong-solda- ten gevormd en als korpskadet- ten opgeleid voor toekomstige dienst als soldaat of officier in het Leger des Heils. In Nederland zijn ruim 100 af delingen van de gezinsbond met meer dan 5000 leden. Het doel van deze gezinsbond is door de verheffing van het gezin evange liserend te werken, zoals trou wens het doel van elke activiteit van het Leger des Heils is. LONDEN PARUS NOORDSTR.2I TEL 236I TERNEUZEN TELEVISIE Vxrtrc- ae^c^t^e. MAANDAG 4 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Lichte muz.; 9.00 Gym., 9.10 Gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.38 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Kamermuziek; 10.30 Voor de zieken; 11.15 Sopraan en pia no; 11.40 Voordracht; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Politiekapel; 14.00 Voor de vrouw 14.15 Piano; 14.45 Gram.; 15.20 Hoorspel; 16.30 Koorzang; 17.15 Gram.; 17.40 Pianoduo; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram.; 18.40 Act.; 18.50 Instr. kwartet; 19.10 Voor de jeugd; 19.45 Regeringsuitzen ding; 20.00 Nieuws; 20.05 Holland Festival; 23.00 Causerie; 23.15 Nieuws; 23.30 Orgelspel. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Radiowedstrijd, 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.53 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Weense muziek; 13.50 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Instr. trio; 15.40 Vocaal ensemble; 16.00 Bijbellezing; ,16.30 Strijk- De heer P. Visser, voorzitter van de coöperatieve bergings ver eniging „Renate Leonhardt", blijft ondanks de minder gunsti ge berichten over de werk.iut voor de 'berging van het goud bi; Texel optimistisch gestemd. In tegenstelling tot de deskun digen van waterstaat blijft hij van mening, dat het niet nodig is de druk in de bouwput op te voeren. Zijns inziens zal de put de druk van buitenaf zeker kun nen doorstaan. Opvoering van deze druk zou volgens de heer Visser niet alleen zeer kostbaar zijn en veel tijd vergen maar bovendien de werkzaamheden in aanzienlijke mate bemoeilijken. De heer Visser staat hier tegen over de heren van rijkswaterstaat en arbeidsinspectie. Het is echter de vraag of hij zijn standpunt zal kunnen blijven handhaven nu het bestuur van de Ibergingsmaatschappij een des kundige heeft aangezocht om rapport uit te brengen. In feite is hiermede de technische leiding uit handen van de heer Visser genomen. Algemeen wordt aan genomen, dat er nu slechts twee mogelijkheden overblijven: de werkput alsnog die technische voorzieningen, die noodzakelijk zijn en gebeurt dit dan zal er een nieuwe emissie moeten worden uitgeschreven om dit te bekosti gen, of men besluit tot liquidatie van de bergingsmaatschappij Renate Leonhardt 100. „Hij komt bij ge loof ik", hoort Eric een stem zeggen „zal ik wat drinken aan hem geven"? „Niet nodig", gromt een andere stem dan die van Geirfin, „als hij vertelt heeft wat ik weten wil, moet hij toch dood". Ai, ai, denkt Eric, die op het punt stond zijn ogen te openen, dan denk ik, dat ik voorlopig dan maar niet bijkom. Hij voelt dat iemand zich dicht over hem heenbuigt, „vreemd", klinkt die zelfde stem, „zo'n stoere kerel blijft toch niet zo lang buiten zich zelf. Hij leek niet eens zo erg ge wond ook...". „Daar kun je weinig van zeg gen", antwoordt Geirfin, „laat hem nu maar met rust. Wij zullen het nog even aanzien". Eric hoort aan de geluiden dat de mannen zich verwijderen en hij opent voorzichtig één oog. Hij ligt in een hoek van Geirfins tent. De grimmige oude vorst van Bohus- lan en een forse krijger, klaar blijkelijk de aanvoerder van de troep zitten nabij de ingang en spreken gedempt met elkaar. Hoewel er verder niet naar Eric wordt omgekeken schijnt Geirfin het toch niet aan te durven met zijn gewonde gevangene alleen te blijven. De krijgersoverste verlaat die nacht dan ook geen ogenblik de tent. De volgende morgen wordt de Noorman, die zich nog steeds bui ten kennis houdt, op een draag baar gelegd en de tocht naar Tyr- fing wordt voortgezet. Het wordt Eric echter al gauw duidelijk, dat hij dit spel niet lang meer zal kunnen spelen, want uit het gesprek tussen enkele krijgers blijkt, dat Geirfin besloten heeft hem te doden, als hij die avond nog niet bij kennis zal zijn geko men. Dat ziet er dan lelijk uit, be peinst Eric. Als ik niet bijkom vermoorden ze me; als ik wél bij kom, vermoorden ze me ook. De enige speling di eik daarbij heb is de ondervraging zó lang mogelijk te rekken en dan maar hopen dat Halfra in die tussentijd komt. En zo begint de Noorman tegen het vallen van de avond met veel ge kreun bij kennis te komen, het geen Geirfin ogenblikkelijk doet besluiten een kamp op te slaan. „Waar ben ik", stamelt Eric als hij in Geirfins tent gelegd is en na een lange reeks steunen en zuch ten de ogen opslaat. „W...water, d...dorst...". Op een teken van Geirfin reikt de krijgersoverste hem een kroes water, welke Eric direct uit zijn slappe hand laat vallen. Vloekend giet de krijgsman de ogenschijn lijk danig verzwakte gewonde en kele slokken in. „Honger", mompelt Eric vervol gens, terwijl hij bedenkt dat hij 't op deze manier nog een flinke tijd kan rekken. Maar Geirfin is niet van zins eten te verknoeien aan een ten dode opgeschrevene, want hij wijst dit verzoek af. Hij begint ongeduldig met de onder vraging. „Waarom ben je weggelopen?", snauwt hij. Eric's hoofd zakt voorover en 'n paar glazige ogen staren de vorst van Bohuslan niet begrijpend aan. „Ik? Hè...ik ben helemaal niet weggelopen... hè... Hoort gij dat heer", fluistert Eric dan onheil spellend. Geirfins ogen vernauwen zich en zijn hand gaat naar zijn zwaard, als hij de vreemde blik in de ogen van de gewonde ziet. „Wolven, ik hoor ze, ja", snauwt hij achterdochtig, „wat zou dat"? „Het is de weerwolf", mompelt Eric hees, „ach niets kan u en uw krijgers meer redden... Hoe wreed en dat, terwijl gij mij in uw goed heid nog een slok water gaf". „Wat bedoel je vriend" gromt Geirfin bleek wordend. „Er is nog één kans, een kleine kans", gaat Eric onverstoorbaar verder, „maar dan moet ge snel zijn, het enige wat gij zoudt kun nen doen om uzelf te redden is, mij een flink eind buiten het kamp te brengen om daar alleen te ster ven...". kwartet; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 17.40 Koersen; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Gemengd koor; 18.20 Sport; 18.30 Instr. sextet; 19.00 Nieuws en weerber., 19.10 Orgelconcert; 19.30 Cause rie; 19.45 Gram.; 20.00 Radio krant; 20.20 Holland Festival; 21.20 Hoorspel; 22.20 Meisjeskoor, 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Het evangelie in Esperanto. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.15 Instr. trio; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Voor de landbouwers, 12.42 Instr. trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Kamerorkest, 14.00 Gram.! 14.20 Kamerorkest; 15.00 Dansmuziek; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.25 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.40 Gr.; 20.00 Klankbeeld; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek; 22.55 Nieuws. ZONDAG 3 JULI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gevar. progr.; 10.00 Met en zonder omslag; 10.30 Gram.; 10.40 Geestelijk leven; 10.50 Gram.; 11.25 Hoorspel; 12.00 Sport; 12.05 Lichte muziek; 12.35 Even afre kenen, heren; 12.45 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.10 Voor de militairen; 14.00 Boek bespreking; 14.20 Kamermuziek; 14.50 Klankbeeld; 15.20 Jazzmu ziek; 15.45 Operamuziek; 16.30 Sport; 17.00 Volksliedjes en dan sen; 17.30 Voor de kinderen; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Korte Kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Act.; 20.15 Lichte muziek; 20.45 Hoorspel; 21.25 Gram.; 21.55 Lichte muziek; 22.15 Voordracht; 22.30 Fluit en piano; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.25 Idem. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 10.00 Cau serie; 10.30 Kerkdienst; 11.45 Op bezoek bij de kerkedagen; 12.00 Gram.; 12.15 Gram.; 12.20 Apo logie; 12.40 Gevar. liedjes; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Holland Festival; 15.30 Cau serie; 15.40 Pianorecital; 16.05 Gram.; 16.10 Kath. Thuisfront; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gram.; 18.45 Bijeenkomst Billy Graham; 19.45 Nieuws; 20.00 Orkest; 20.30 Wie krijgt 1000; 20.40 Act.; 20.55 Gr.; 21.00 Orkest; 21.30 Hoorspel; 22.25 K.V.P.-winnaars aan de lijn; 22.40 Causerie en avondge bed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest; 23.35 Instr. Octet. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Instr. kwartet; 12.30 Weer bericht; 12.34 Gram.; 12.45 Instr. kwartet; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en belcantoconc.; 16.15 Gram.; 17.45 Nieuws; 18.05 Volkszang; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws; 23,05 Jazzmuziek;

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5