al we M k KERKDIENSTEN Binnenlands nieuws r Urn m l 3® ZONDAGDIENST ARTSEN Voor de Zondag Lelystad aangesloten op het Nederlandse wegennet P. T. T.-personeel vraagt loonsverhoging TERNEUZEN. OOM JUUUU WS-VLAANDEREN SE». HERV. KERK. ZONDAG 3 JULI. doopsgezinde gemeente. gereformeerde kerk. gereformeerde kerk. (Onderh. Art. 81 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. SAS VAN GENT AXEL. ZAAMSLAG. Geen Belgische Kamerleden naar Rusland Veroordelingen in Oost-Duitsland Birmaanse premier maakte het kort BOUWVAKARBEIDER OM HEI LEVEN GEKOMEN TE UTRECHT. De Grozny Stakingen in Chili BRESKENS EN DE OMZETBELASTING. Het Tweede Kamerlid de heer Van de Wetering heelt aan de staatssecretaris van Financiën schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Va" de staatssecretaris mededelen, wat de reden is, dat de uitvoeringsbeschikking der wet omzetbelasting 1954 de ge meente Breskens wel in lijst b aanwijst als zeehavenplaats, doch dat lijst c Breskens in verband met de vrijstelling van omzetbe lasting niet noemt? 2. Kan de staatssecretaris voorts mededelen, welke oorza ken zich hebben voorgedaan, dat in deze uitvoeringsbeschikking is afgeweken van de Ibeslissing van de minister van Financiën, zoals deze ter kennis werd ge bracht in diens antwoord, inge zonden 29 December 1950, voor ter zake door ondergetekende gesteïde vragen? 3. Is de staatssecretaris niet van oordeel, dat het niet opnemen van deze Westelijke zeehaven plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen discriminerend werkt t.a.v. ande re zeehavens in dit gebied, ter wijl de ontwikkeling van de haven van Breskens daardoor wordt belemmerd? 4. Is de staatssecretaris be reid om, evenals dit in artikel 12, sub 5 en 18, van het (besluit om zetbelasting 1940 het geval was, de gemeente Breskens alsnog aan te wijzen als zeehaven plaats, waarvoor vrijstelling van omzetbelasting wordt toegekend, en zodoende de beslissing van c*.e vorige minister van Financiën te handhaven? compositie van gelakt staal, leer en securitglas op 1 October a.s. (de datum der trekking) de Uwe kan zijn, ol een prachtige radio, of die koelkast waar we het al eerder over hadden. Terneuzen heeft een zwembad nodig voor een goede en verantwoorde ont spanning in de zomer, voor het schoolzwemmen (de kinderen moeten het allemaal leren) uit hygiënisch oogpunt. En ook om nog meer vreemdelingen te trek ken, want Terneuzen, hart van Zeeuws-Vlaanderen, kan beslist niet zonder zwembad. Feestavonden. '"tocrT naterI^erauhTzhn° bfzo n - Door het bestuur van de tech- der boeTend betoog had beëin- nische school werd de ouders en d?gd snrak de landelhke slcre- de leerlingen, ter gelegenheid to is' van het CO V de heer van de Woensdag a.s. heropening Erniel Verstrepen' 'over de der school, Donderdag- en Vrij- schoolstriid in Belg'ië dagavond in het Jeugdgebouw schoolstrijd m useigie. aan de Kerkhof laan een feest- Dit leidde soms tot onwaarach tigheid. Daartegenover worden de kinderen van deze tijd veel meer direct tegenover de proble men van het volle leven ge plaatst. Spreker belichtte nader de voor- en de nadelen der beide methodes. In het laatste geval kan het voorkomen dat som mige karakters de verantwoor ding die zij ineens te dragen krij gen niet aan kunnen. Maar de genen die dit wel kunnen leven Ik ben toch de Heere, uw God! Daar is geen Heiland dan Ik. Ik heb u gekend in de woes tijn, in een zeer heet land. Hosea 13 4, 5. In één enkel woord kan een we reld uitgedrukt worden. In dat „Ik ben toch de Heere, uw God", Bgt ontferming zowel als verwijt yan 'sHeeren zijde, ligt verzet en ongeloof onzerzijds opgeslo ten. Geheel de geschiedenis der mensheid gaat daarin aan ons voorbij. Overal ronddolende, rondtastende, zich goden maken de, een Heiland formerende en overal ellendig zijnde, bedrogen uitkomende, steeds verder dolen de. Mijn lezer, is die geschiedenis der mensheid ook niet de ge schiedenis van elk onzer persoon- iijk? Nu komt de Heere onze God, Die al dit rondtasten en dwalen, al die teleurstelling en ellende heeft aangezien met de deernis van een Vaderhart. Hij roept ons toe: Waarom zoekt gij toch zo ver, wat dichtbij te vin den is? Meent gij, dat Ik uw om zwerven niet gezien heb, uw smachtend verlangen in de woes tijn. van uw donkerheid en wan hoop niet heb gadegeslagen? Kom toch tot Mij, Ik ben immers uw God! Ik wacht op u, of gij u zoudt laten helpen. Want waar lijk, er is geen Heiland, behalve Mij. KINDEBEN VAN VLUCHTELINGEN. De werkgroep vluchtelingen- actie Schouwen-Duiveland is be zig door middel van zgn. reisbon nen kinderen van Oost-Europe- se vluchtelingen die thans in Noord-West-Duitsland verblijven gedurende enige weken op Schouwen-Duiveland onder te brengen. Het is de bedoeling de kinderen van de laatste week in Juli tot de eerste week van Sep tember in ons land te laten zijn. Onderwijzersdag. De katholieke onderwijzers NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 5 Gravenhage NederlandsZojvelb O, mijn Heiland, laat mij nooit [vergeten Uw genade en mijne schuld, Hoe Gg mjj, in nacht des doods [gezeten, Heer, verdroegt met kalm [geduld. Hoe Gij *t schaap, dat van U [af ging dwalen, Trouwe Herder, hebt gezocht En hoe duur wij zijn gekocht. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) van Zeeland hebben hun 23e dag te Terneuzen gehouden, onder voorzitterschap van de heer J. Ch. Cornelis, hoofd van de R.K. jongensschool te IJzendijke. Om kwart over 9 's morgens werd de dag begonnen met een H. Mis opgedragen in de pa rochiekerk van de H. Willibror- dus, door Deken A. Lievegoed te Oostburg, geestelijk adviseur van de afdeling Oostburg. Onder leiding van de heer J. v. d. Velde te Terneuzen werden de Gregoriaanse gezangen uit gevoerd. Om 10 uur begaven allen zich naar het „Luxor Theater", waar een fraaie tentoonstelling was ingericht van het allermodern ste op het gebied van leermid delen. De voorzitter, de heer J. Ch. Cornelis, opende te 11 uur deze onderwijzersdag met een wel komstwoord aan allen en in het bijzonder aan de vertegenwoordi gers van de Belgische zusterver eniging C(hristelijke) Onder wijzers) V (vereniging). Hierbij leidde de heer Corne lis voor zijn te houden voor dracht in pater dr V. Perquin S. J. In een magistrale rede be handelde deze het onderwerp „Opvoeding tot verantwoordelijk heid". Spreker maakte daarin een duidelijk onderscheid tussen de opvoeding van de jeugd der vorige generaties en de jeugd van nu. De vroegere opvoeding speelde zich af in de beslotenheid van het huiselijke milieu en hield men zeer sterk aan tradities. Het medeleven van de Neder landse collega's werd door de heer Verstrepen als een uiterst sympathiek gebaar op prijs ge steld. In de pauze werd in hotel „Rotterdam" de maaltijd ge bruikt. Om 3 uur werd door de groep „Herman Bruggen" een toneelvoorstelling verzorgd. Op gevoerd werd het drama in 3 be drijven van de bekende Vlaamse toneelschrijver Willem Putman: „Mevrouw Pilatus". Wat Herman Bruggen, die in Zeeuws-Vlaanderen al lang geen onbekende meer is (toneel- en regiecursussen W.K.A, regisseur van „Crescendo" te Terneuzen) met zijn groep te zien gaf bracht ons terug naar de glorietijd van het Vlaamse Volkstoneel, waar aan de namen van Staf Bruggen (zijn vader), Renaat Verheijen dr De Gruyter, onverbrekelijk zijn verbonden. De zeer critische toeschouwers waren volkomen overrompeld door deze vertoning die ook qua samenspel, grime, décors en spe ciaal kleding en verlichting op zeer hoog peil stond. Reeds na het eerste bedrijf be zorgde deze opvoering de heer Bruggen een nieuw contract voor IJzendijke. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn in de beneden zaal van hotel „Rotterdam". nog een kleine aanvulling met 'n volle bus zal kunnen worden ge reden. Na behandeling van enkele punten van huishoudelijke aard. sloot de voorzitter deze vlot en prettig verlopen vergadering. Axel: 10 aar Vicaris S. den Blaau- wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nïHgs (Bed. H_ Doopuur Ds. H. Knglman, van Zuidzande jèueddier. '-ï Hoek: ÏO uur Ds. P. J. Per}nl"%s. van Axel <Beü. H. Doop); 2.30 our Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Hontemsse: 9.30 uur Ds. C. Met selaar, van Goes. Hulst: 1030 uur Ds. J. Scholten, van Tfemetïzen Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Stacrenburg Temeazer»: 10 uur Ds. P. A v. d. Vlugt (Bed. H. Doop); 3uur Cand. Tb. X Remmers, van Drie bergen.. 10 uur „Bethel" (Kerk voor Jon. geren van 12 tot en met 15 - jaar), de lieer J. L. Hamelmk. Zaamslag: 9-30 u. Ds. G. Jansma, 230 uur Ecrw. beer C. H. Heij- boer. Othene: 7 uur Ds. G. Jansma. DONDERDAG 7 JULI. Zaamslag: 230 uur Ds. G. Jansma. Huwelgksbev estiging. WEST ZEK2ÖWS-VLAANDEREN. NKD. BOERV. KERK. ZATERDAG 2 JULI. StiieoeSgke: 7 uur Avondgebed. ZOENDAG 3 JULI. Aardenburg;: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 9.3C' uur Ds. W. S. Evenhurë- Braker*10 uur Ds. J. H. van Beusekam (Bed. H. Doop) Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Gate. Groede":: 10 uur Ds. M. de Jong. (Voorbereiding H. A.) Xieuwvüet: 10 urn- Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 9 uur Jeugd-vroeg dtenst? Ds. W. S. Hugo van Dalen; 1030 uur Ds. W. S. 'ffngfi van Dalen (uurdienst) Retranchement: 9.30 uur Ds. H. Kuülman, van Zuidzande. Sehoondgfee: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis* 930 uur Ds. L. P. W. Groen veld (Bed. H. Doop). St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld Waterlandkerkje. 10 uur Ds. W. B Beresma, Hxêndijke: 9.30 uur Ds. C. Blom- aSdzande: 11 uur Ds. H. Kuijl- jnan. WOENSDAG 6 JULI. Qostburg: 7—730 uur Avondge bed. Ds. W. S. Hugo van Dalen. DONDERDAG 7 JULI. Biervliet: 3 uur Ds. W. S. Even huis. (Huwelijksinzegening.) Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A. Vis. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Ds. H. Pestman (Voorber. H. Avondmaal). Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. Terneuzen: 9.30 uur en 3 uur Ds. c. J. Breen. (Bed. H. Avond maal). CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen. Axel: 7 uur Ds H. van Leeuwen in de Chr. Fröbelschool, Ds Jan Scharpstraat. GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees- dlenst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Bege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees- dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. IJEGEK DES HEH& Terneuzen: 10 uur en 7 uur Samen komsten, ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Cllnge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Zandstraat: 730 uur en 10 uur uur H.H. Missen. Westdorps: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. MIïSWi. Loterij voor het zwembad. De zwemwedstrijden, die 14 da gen geleden in het Terneuzense kanaalbad moesten worden ge houden, zijn, zoals bekend is, op het laatste ogenblik afgelast. De voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond, afdeling Zeeland, nam geen risico's en gaf opdracht de deelneemsters en deelnemers naar Sas van Gent te dirigeren. Deze maatregel werd genomen, omdat de gemeente arts geen verklaring afgaf over de al of niet geschiktheid van het water. Dit feit heeft in brede kringen de aandacht weer eens terdege op het zwembad gevestigd. Ieder die deze bouwvallige instelling kent zal moeten toegeven dat dit nu niet bepaald het paradepaard van Terneuzen is. Iets, wat men met gepaste trots onder de aan dacht van zijn eigen bewoners en onder die van de vreemdelingen brengt. Evenveel bekendheid als de treurige toestand van ons zwembad geniet, hebben ook de bezwaren die aan het zwemmen in de Schelde verbonden zijn. Ook „de Stichting tot steun aan het zwembad Terneuzen" heeft reeds lang de bezwaren van het ontbreken van een goed geoutil leerd zwembad ingezien. Het be stuur is een jaar geleden begon nen met de verkoop van loten om spoedig te kunnen komen tot de stichting van 'n nieuw zwembad. Om verschillende redenen heeft de verkoop van deze loten niet het resultaat gehad dat men er van gehoopt had. Misschien was een dezer redenen het feit, dat de meesten dachten dat er van een nieuw bad in de „oesterputten de eerste jaren toch niet veel kon komen, omdat van gemeentewege herhaalde malen is gezegd, dat men in verband met de verhoging der zeedijken eerst moest weten wat de definitieve plannen zijn van Rijkswaterstaat. Dezer dagen is een monster van het water van het kanaalbad genomen. Wordt dit water afge keurd dan blijft het bad gesloten en moet Terneuzen, aan en door sneden van het water, het zonder zwembad stellen. Voor hoe lang Dit is een toestand, die met de meeste spoed uit de wereld moet worden geholpen, en daarom heeft het bestuur van de stich ting tot steun aan het zwembad Terneuzen gemeend de verkoop der loten met de meeste activiteit ter hand te nemen. Een dezer dagen trekt een vrachtauto met aanhangwagen gedurende zestig dagen Zeeland door Deze wagen heeft aan boord de eerste prijs van de lote rij een glanzende luxe autote vens de tweede prijs: een „Jawa" motor en bovendien de derde prijs: een hypermoderne electn- sche koelkast. Vier jongedames zullen deze zestigdagen-reis meemaken om loten te verkopen en nu ligt het maar aan U of Terneuzen spoe dig een zwembad zal hebben. Het is n.l. zó, dat de stichting met een bedrag aan geld, bijeen gebracht door de lotenverkoop de autoriteiten moet kunnen be wijzen, dat er onder de bevolking een sterke behoefte bestaat aan een zwembad. De bevolking kan dit bewijzen door een klein offer tje te brengen en daardoor ook nog de kans heeft een van de zeer vele fraaie prijzen te winnen. Wanneer U dus die auto ziet voorbijrijden en er worden U lo ten te koop aangeboden, denk dan eens aan de noodzaak van een nieuw zwembad en mocht U daar eventueel niet van over avond aangeboden. De heer A. de Nie heette de tal rijke aanwezigen op beide avon den welkom en zei dat het be stuur gemeend had de ouders en de leerlingen een feestavond te moeten aanbieden ter gelegen heid van de a.s. heropening. Ver der memoreerde spreker dat de verbouwing en de nieuwbouw veel van leraren en leerlingen hadden gevergd, daar de lessen steeds doorgang moesten vinden. De directeur sprak er zijn te vredenheid over uit, dat, ondanks deze handicap, de resultaten zeer bevredigend zijn geweest. Volgens spreker was het de be doeling geweest deze feestavon den door de leerlingen te doen verzorgen, maar dit was onmoge lijk gebleken. Daarna werd onder leiding van de heer Burger door leden van de Rode Kruiscolonne „De ebben houten olifant" opgevoerd. Een detectiveverhaal waarmee deze amateurclub reeds vroeger veel succes heeft geoogst, hetgeen ook nu weer het geval was. Tij dens de pauze werd de bezoekers thee aangeboden. Aan het slot van de avond dankte de heer De Nie in een geestig speechje de spelers voor hun medewerking aan deze feest avond en de aanwezigen voor hun belangstelling. Geslaagd. Aan het Openbaar Lyceum slaagden voor het eindexamen Jaarverg. AZVV. Donderdagavond kwamen de leden van AZVV in hun clublo kaal „Het Gulden Vlies" bijeen. Na zijn welkomstwoord liet de voorzitter het afgelopen jaar de revue passeren. Spr. herdacht 't overlijden van het lid Borghstijn Daarnaast, zo zeide hij, hebben we pas kort de vreugde meege maakt dat ons le elftal kampioen geworden is in haar afdeling en het volgend seizoen kan uitko men in de eerste klasse van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Ook voor het le elftal van de ju nioren was het afgelopen seizoen een succes geweest. Met slechts 1 puntje tekort stonden zij op de rand van een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap. Maar, zo zeide hij, laten we tevreden zijn met de behaalde resultaten. Het jaarverslag van de secre taris, evenals dat van de pen ningmeester werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden J. Bak ker, C. Verschelling en D. Goos- sen herkozen, terwijl in de vaca ture de heer L. de Feijter werd gekozen. Hierna kwam aan de orde het organiseren van een bazar. Men zal trachten hiervoor een speciale commissie in het leven te roepen. Bij de rondvraag werd door vele leden de training en veld- verbetering ter sprake gebracht. Besloten werd om met vereende krachten verbetering te brengen Gymnasium B A. Jurriens te in de erbarmelijk slechte toestand Terneuzen, J. Teunissen en J. Vinke te Axel. Expositie schilderijen en beeldhouwwerken. Door de kunstschilder Hal Wi- chers en de beeldhouwster Jane Wichers wordt hedenmiddag in hotel „Des Pays-Bas" een ten- van het veld. Hierna werd de vergadering gesloten. Bezoek zwembad. Hoewel de maand Juni veel mooie dagen heeft gekend zijn er ook enkele zeer koude dagen toonstelling van hun werken in- geweest. Dit bleek wel uit het gericht, die gratis toegankelijk zwembadbezoek. Dat Zondag 12 is. Bij de schilderijen zijn tal van Juni zeer koud was, bleek wel doeken uit deze omgeving. Schoolsportdag. Op het concoursterrein bij de Watertoren waren Vrijdagmor gen om 9 uur een groot aantal scholieren samengekomen om zich op het gebied van sport te meten. Ook de heer Klompe, consulent voor de lichamelijke opvoeding, door wiens initiatief deze sport metingen tot stand kwamen, was aanwezig. Wethouder P. van Bendegem opende deze sportdag, waarbij hij speciaal de jeugd op het gezonde en het karaktervormende effect van de sport wees. In totaal werd door 7 scholen uit Axel en naburige gemeenten aan deze wedstrijden deelgeno- men. Allereerst werden de diploma nummers afgewerkt, welke be stonden uit hoogspringen, behen digheidsoefeningen, balwerpen en hardlopen. Deze duurden tot de middag. uit het feit, dat het zwembad geen enkele bezoeker trok. Dat het op een warme dag druk kan zijn bleek op Zaterdag 25 Juni, toen niet minder dan 1013 perso nen 't koele nat van het zwem bad opzochten. Totaal kwamen er in Juli 12.562 personen op bezoek in het Sasse zwembad. Sedert de ope ning op 26 Mei wordt dit een totaal van 13.421 personen. Gemiddeld bezochten ruim 405 personen iedere dag het zwem bad, wat voor Sas van Gent zeer goed te noemen valt. Gemeentelijke badinrichting. In de gemeentelijke badinrich ting werden in de maand Juni 927 baden genomen. Vrijdagmorgen heeft voor de eerste maal een autobus van een auto-dienst uit Harderwijk (fir ma Van Maanen) het gehele tra ject HarderwijkLelystad, langs de pas klaar gekomen dijk van het toekomstige oostelijk Flevo land gereden. Deze dienst rijdt zesmaal per dag in beide richtingen. Hiermee is de officiële verbinding van de vaste wal met de toekomstige hoofdstad der IJsselmeerpol- ders een feit geworden. Lelystad, dat thans 750 inwo ners telt, zal in de toekomst in eerste instantie 30.000 inwoners huisvesten en als alle polders gereed zullen zijn, is het als een stad van 60.000 mensen ge dacht. Midden in het IJsselmeer is Lelystad als het ware uit de golven verrezen. Aan de dijk van oostelijk Fle voland werd een eiland gemaakt ter lengte van plus minus 1 kilo meter en een paar honderd me ter breed en deze terp, die even hoog is als de dijk, vormt het grondgebied van Lelystad. Thans wordt nog gewerkt aan de dij ken rond de wijde waterplas, waaruit eens deze polder zal ver rijzen, mede met behulp van het grote dieselgemaal „Wortman", waaraan thans bij Lelystad druk wordt gewerkt en dat straks met zijn drie pompen 1500 kubie ke meter water per minuut zal uitslaan. Op 28 October 1954 werd de dijk, waaraan Lelystad en van Harderwijk uit werd gwerkt, geslotein. Maar daarmee was een goede verkeersweg nog niet gereed. Eerst Vrijdag kon deze voor de busdienst Lelystad—Harderwijk vice-versa worden opengesteld. Voor al het andere verkeer is nog een speciale vergunning vereist, daar nog parkeerterrei nen moeten worden aangelegd en voorzieningen ook aan het fietspad moeten worden getrof fen. De officiële opening van de weg voor alle verkeer zal dus nog even moeten wachten. De Ibevolking uit Lelystad be staat uit ingenieurs, opzichters en hun gezinnen, alsmede uit een aantal bewoners die het mobilifoon naar Lelystad door gegeven. Men is bezig van Har derwijk uit in de dijk een 28 kilo meter lange telefoonkabel aan te leggen. In Augustus 1956 hoopt men de gehele dijk om oostelijk Flevoland te kunnen sluiten. Dan kan met de bema ling worden Ibegonnen. Hiervoor zorgen de gemalen „Lovinck" bij Harderwijk, „Wortman" bij Lely stad" en „Coiijn" bij Kampen. In In zeven tot acht maanden hoopt men daarmee een oppervlakte van 54.000 hectare te kunnen droog maken. Volgens de „Gazet van Ant werpen" heeft de fractie van de C. V.P. in de Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers be sloten de uitnodiging van het presidium van de opperste Sow- jet een bezoek aan de Sowjet- Unie te brengen, niet te accep- I teren. Eyskens zou hebben verklaard, dat in verband met de gespan nen politieke toestand in België de Rooms-Katholieke Kamer leden er niets voor voelen zich aan te sluiten bij een officiële afvaardiging. Andere Rooms-Katholieke Ka merleden achtten het ongepast, dat Rooms-Katholieken een of ficieel bezoek brengen aan een land, waar de godsdienst wordt onderdrukt. „A.D.N." (het Oostduitse offi ciële persbureau) meldt, dat een Oostduitse postzegelhandelaar, zekere Eckerlein, op beschuldi ging van spionnage voor de Britse geheime dienst tot levens lange gevangenisstraf is ver oordeeld. Zes anderen, waaronder drie postzegelhandelaren, werden op dezeltde beschuldiging veroor deeld tot dwangarbeid van drie tot vijftien jaar. veroordeelden waren ook VCIUUIUCCIUCH weekeinde thuis dwrtaengen.^In ^gehuldigd Van onwettige uit- voer van p0Stzegeis Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur zal de .praktijk van de artsen worden Na de middag begonnen de wed- waargenomen door dokter A. C. strijden en wel eerst de slagbal- g yan greda Vriesman, Tel. 2003. wedstrijden voor meisjes. De uit- Apotheek open: Klaassen, Noord slag hiervan was 1 Chr. Nat. school I, Axel; 2. O. L. school I, Axel; 3. Herv. School I, Zaamslag. Slagbal jongens: 1. O. L. school I Axel; 2 Chr. Nat. school II, Axel; 3. R.K. school II, Westdor- pe. Estafette meisjes t/m 12 jaar: 1 Chr. Nat. school I, Axel; 2 Herv. school I, Zaamslag; 3. Chr Nat school II, Axel. Estafette jongens t/m 12 jaar: 1 R.K school I, Sas van Gent; 2. R.K. school I, Westdorpe; 3. Chr. Nat. school II, Axel. Estafette jongens 13-14 jaar: O. L. school III, Axel; 2. R.K. school III, Sas van Gent; 3. O. L. school I, Zaamslag. Na afloop van deze mooie dag sprak de heer Klompe nog enke- le woorden van dank, terwijl hij de winnende ploegen feliciteerde met hun succes. „Volharding". straat 54. de kleine gemeenschap is reeds een dokter en een onderwijzer die een ziekenhuisje en een school ter beschikking hebben. Ook de P.T.T., de Rotterdamse bank en de Amsterdamse bank zijn vertegenwoordigd. Ook de politie heeft er reeds een eigen gebouwtje en voor recreatie is een cantine ingericht. Eens per veertien dagen wordt er des Zon dags een protestantse kerkdienst gehouden. Lelystad heeft zijn eigen electrische centrale en waterleiding. Voor de velen die hier wonen buiten gezinsverband is er een centrale keuken. In de ze stad der toekomst is men reeds bezig met het bouwen van een museum. De vondsten tot nu toe in de zeebodum aange troffen, zijn slechts tijdelijk in het Veluws museum te Harder wijk ondergebracht. Telefoongesprekken voor Lely stad worden van Harderwijk per De premier van Birma, U Nu, heeft een bezoek gebracht aan het Amerikaanse departement van Landbouw, waar minister Ezra Benzon hem om vier uur heeft zijn zou ontvangen. Toen hij om vijf minuten over vier nog niet bij de minister was toegelaten, ver trok hij weer. Benson heeft later een verkla ring uitgegeven, waarin hij zijn spijt betuigt. Hij zegt dat hij een delegatie van een buitenlandse ambassade op bezoek had en dat het onderhoud met die delegatie vier minuten langer had geduurd dan voorzien was. Minister Benson zal nu op zijn beurt een bezoek aan U Nu bren gen, die gedurende zijn officiële bezoek aan Washington in Blair House verblijft. Verg. A.W.S. Donderdagavond vergaderde de Axelse wielrclub „Volharding in haar clublokaal café „De Sport' bij de heer P- Dobbelaar. Door afwezigheid van de voor zitter werd deze vergadering ge presideerd door de vice-voorzitter de heer H. Lensen. Na opening deelde de voorzitter mede, dat de aanvankelijk vastgestelde reis naar Parijs voor 't bijwonen van de aankomst van de renners der Ronde van Frankrijk wegens de geringe deelname niet kon door gaan Het bestuur heeft thans gemeend te trachten een reis te organiseren naar de wielerkam pioenschappen voor amateurs van Nederland, welke zullen wor den verreden op het autocircuit van Zandvoort op Zondag 10 Ju li e.k. Op zijn vraag, of hiervoor interesse zou bestaan bij de leden gaf zich bereids een dusdanig Op 'n gemeentelijk bouwwerk in de wijk „Oog in Al" te Utrecht, is Vrijdagmorgen de bouwvak arbeider D. H. uit Utrecht dode lijk verongelukt. De man was bezig met het in schieten van bouten in beton voor de bevestiging van trap- leuningen. Hij maakte hierbij gebruik van een zogenaamd boutschietapparaat. Een patroon van het schiet- apparaat ketste evenwel van het beton terug en drong m het voorhoofd van de heer H- «ei slachtoffer overleed ter plaatje aantaTlëden op dat met slechts de totale opbrengst alleszins be vredigend geacht. Ongeveer 400.000 kg asperges werden tot op heden aan de vei ling te Bergen op Zoom aange voerd. Vorig jaar werd 411.500 kg geveild. De asperge is één van de. belangrijkste artikelen van de Bergen op Zoomse tuinders daar de opbrengst van dit product al leen ongeveer een kwart vormt van hun totale inkomsten. SLACHTOFFER CULEMBORGSE MOORD BEGRAVEN. Op de R.K.-begraafplaats te Culemborg is Vrijdagmiddag be graven het stoffelijk overschot van mevr. M. - Koenders-de Jong die Maandagnacht ver moord langs de spoorlijn bij Reeuwijk werd gevonden. Aan de begrafenis, waarvoor grote be langstelling bestond, ging vooraf een uitvaartmis, die werd gecele breerd deer pastoer Chr. Duver 26 ASPERGESEIZOEN AFGELOPEN. Gisteren eindigde het asper- Niettegenstaande de Volgens het hoofdkwartier van de Phiüppijnse marine wordt het Russische tankschip Grozny, dat Woensdag Mati, in de Philippijn- se provincie Mindanao heeft aan gedaan, door drie geheimzinnige duikboten begeleid. Volgens de berichten is een vrouw aan lboord van de Grozny naar een ziekenhuis in Mati ge bracht voor een blinde-darmope- ratie. De Grozny heeft Donder dag de reis naar Odessa voortge zet. Het hoofdbestuur van de niet in het georganiseerd overleg be trokken bond van Nederlands P.T.T.-personeel „Ons Belang' heeft een adres gericht tot de minister van Binnenlandse Zaken prof. dr. L. J. M. Beel. Hierin spreekt het hoofdbestuur zijn voldoening uit over het feit, dat een deel van 't personeel, werk zaam bij de postchèque- en giro dienst, dat ressorteerd onder het staatsbedrijf der P.T.T., 'n loons verhoging is ten deel gevallen. De bond doet een ernstig beroep op de minister om op korte ter mijn ook het overige personeel in een loonsverhoging te betrek ken. Het P.T.T.-personeel ziet de komende maanden met grote ffnf rangehoSS'ord! bezorgdheid tegemoet wegens de bekendmaking van regeringszijde dat de huren met 5 worden verhoogd en de kolen ook weer achterop raken. Het personeel van de P.T.T. in Chili is Vrijdagochtend een sta king van onbepaalde duur be gonnen ter ondersteuning van zijn looneisen. Gelijktijdig is een staking bij het openbaar vervoer uitgebroken. Het Chileense ministerie van Defensie heeft de spoorwegen onder militair beheer gesteld, met het oog op een aabgehondig- de staking.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2