De moord te Apeldoorn Wat brengt de Radio Binnenlands nieuws WRIGLEY tweede blad Gemeenteraad van Terneuzen Vrijdag 1 Juli 1955 10e Jaargang No. 3495 Bom gevonden in woning van Amerikaanse t vice-consul in Tunesië De schoolstrijd in België Britten in Egypte gearresteerd Kiespijn een AKKERTJE Brits Lagerhuis keurt Oostenrijks verdrag goed W WELKE LEEFTIJD TROUWEN W'J? Noord-Vietnamese verklaring KAuW heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel bevordert uw spijsvertering Minister Molotof met de Queen Elizabeth" uit New York vertrokken Cyprus De botsingen in Aden Over de moord, welke de Apel- doornse kantoorboekhandelaar N. J. de J. gepleegd heeft op zijn 66-jarige tante, mej. M. de J. te Culenborg, zijn thans meer bij zonderheden bekend geworden. Gebleken is, dat De J. met grote koelbloedigheid het plan, zijn tante te vermoorden, heeft voor bereid en tevens dat de brand, die Dinsdagavond uitbrak in De J.'s woning te Apeldoorn, met deze lugubere zaak nauw ver band hield. Uit het onderzoek is gebleken, dat de dader in de loop der ja ren al vele tienduizenden guldens van zijn tante, die niet onbemid deld was, had geleend. Het laatste half jaar had hij zich niet meer laten zien, doch plotseling kwam hij Zaterdag j.l. weer opdagen. Uit gevonden correspondentie is gebleken, dat het slachtoffer al verwacht had, dat haar neef weer in geldverlegenheid zat. Blijkbaar bracht De J. Zaterdag een bezoek in Culemborg om eens poolshoogte te nemen of hij zijn reeds lang voorbereide plan ten uitvoer zou kunnen brengen. Zondag is hij bij zijn tante teruggekeerd, aan wie hij ver telde, dat er bij hem thuis een zieke was. Hij kreeg de vrouw zo ver, dat zij met zijn auto mee ging naar Apeldoorn, waar zij laat in de nacht arriveerden. In de gang heeft De J. de vrouw vervolgens met een bijl, die hij al enige tijd in huis had, doodge slagen. Hij heeft het lijk hierna naar de keuken gesleept. Daar na heeft hij de keuken schoon gemaakt. De moordenaar bracht hierna het lijk naar de logeerkamer, waar het tot Maandagavond om streeks acht uur is gebleven. Koelbloedig heeft de dader ver volgens het lichaam in een deken gewikkeld, deze deken met een touw dichtgebonden en het aldus gevormde pak in de bagage ruimte van zijn auto, die bij de zij-ingang van zijn woning was geparkeerd, gestopt. Bijna acht uur heeft hij met het lijk in zijn wagen rondgereden. Ten slotte heeft hij het bij Reeuwijk op de spoorlijn gelegd. Het was toen ongeveer vier uur in de morgen. De J. is daarna in zijn auto ge stapt en heeft de terugweg naar Apeldoorn aanvaard, waar hij omstreeks negen uur aankwam. Onderweg heeft hij de deken en het touw in het Speulder bos verbrand. Een tasje van zijn tante heeft hij in het Uddeler- meer geworpen en een pakje kle ren in het Apeldoorns-Dierens kanaal. Dit pakje werd spoedig opgevist, want De J. had verge ten het te verzwaren, waardoor het bleef drijven. Ondertussen rijpte in zijn brein het plan om zijn woning te laten afbranden, om niet het risico te lopen dat er nog sporen zouden worden gevonden. Hij ging hierbij uiterst geraf fineerd te werk. Hij plaatste een lange kaars in een inktpot en zette deze in de buurt van een hoeveelheid brandbaar materiaal, dat hij extra met petroleum be goot. Het zou enige uren duren alvorens deze kaars zover was afgebrand, dat het brandbare materiaal zou vlam vatten. Die tijd benutte De J. om zich naar Culemborg te begeven, zodat niet de verdenking van brandstich ting op hem zou vallen. In de woning van de Ameri kaanse vice-consul Howard Hill te La Marsa, een voorstad van Tunis, is Dinsdag een krachtige niet-ontplofte bom gevonden. De lont had wel gebrand, maar was uitgegaan. Men nam aan, dat de bom in de nacht van Maandag op Dinsdag was ge plaatst. De vice-consul bevindt zich op het ogenblik niet in Tunesië. ZATERDAG 2 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Cello en piano; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Toespraak; 13.30 Gram.; 13.55 Varia; 14.00 Sport; 14.15 Kinderkoor; 14.35 Voor de toeristen; 14.50 Gram.; 15.15 Causerie; 15.30 Gram.; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Recital; 17.30 Weekjoumaal; 18.00 Nws; 18.20 Amus. muziek; 18.45 Rege- ringsuitz.; 19.00 Artistieke Staal kaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Causerie; 19.55 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Orkest; 20.45 Wekelijks nieuws; 21.00 Gevar. progr.21.45 Amus. muz.; 22.15 Socialistisch commentaar; 22.30 Gram.; 22.45 Voordracht; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; 9.30 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.57 Dat heb ik nooit geweten; 11.00 Voor de zieken; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws, 13.20 Aanwijzing gidsenspel; 13.25 Lichte muziek; 13.57 Dat heb ik nooit geweten; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Lichte muziek; 14.25 Gram. 14.40 Harmonieorkest; 15.00 Kro niek van letteren en kunsten; 15.40 Kamerkoor; 16.00 Grego riaanse zang; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Instr. trio; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Tiroler muziek; 18.15 Journ. weekoverzicht; 18.25 Gram.; 18.30 Pari. overzicht; 18.40 Dansmuziek; 18.57 Dat heb ik nooit geweten; 19.00 Lichtba ken; 19.30 Avondgebed; 19.45 Gram.; 19.57 Dat heb ik nooit ge weten; 20.00 Limburgs orkest; 20.30 Act.; 20.45 Reportage; 20.50 Orkest en koor; 21.50 Gevar. progr.; 23.00 Nieuws in Esperan to; 23.22 Lichte muzeik. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 14.30 Radiojourn.; 15.00 Lichte muziek; 15.45 Gram. 16.00 Accordeon; 16.15 Gram.; 16.30 Accordeon; 16.45 Engelse De Belgische socialistische vak verenigingen hebben gedreigd met een algemene staking te Luik op Zaterdag, als de Rooms- Katholieken hun plan om tegen de regeringsontwerpen voor het onderwijs te betogen, uitvoeren. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Koorzang; 18.15 Gr.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep-om- meganck; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogr. 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek; 23.35 Zigeunermuziek. In Utrecht heeft hij een auto gehuurd, omdat hij niet met zijn eigen, opvallend rode auto in Cu lemborg durfde terugkeren. Hij is bij een kennis, een buurman van zijn tante, gaan informeren wat er eigenlijk gaande was, en deze kennis heeft hem aangera den bij de politie te informeren, omdat deze met het onderzoek bezig was. De J. kon hier niet onderuit, wilde hij niet verdacht lijken. De politie had reeds het oog op hem en hield hem direct vast. Voor zover bekend wist de echtgenote van De J. niets van de lugubere praktijken van haar man af. Zij verbleef reeds enige weken met haar twee kinderen in het Westen des lands. De J. zal dit weekeinde aan de officier van justitie in Zutphen worden voorgeleid. De eigenaar van het Alexan- drische hotel „Cecil", Aloert Metzger, en zijn zoon, beiden En gelsen, zijn door de Egyptische politie in hechtenis genomen, al dus is Dinsdag uit Alexandrië vernomen. Volgens een woordvoerder van de politie werden bij een huis zoeking een radiozender, wapens en munitie in het hotel aange troffen. Albert Metzger is oud-voorzit ter van het „British Legion" in Egypte. Dat is werk voor Uw tandarts. Maar als eerste hulp ...dat helpt direct! Het Britse Lagerhuis heeft Woensdag, zonder tegenstemmen het Oostenrijkse staatsverdrag in eerste, tweede en derde lezing goedgekeurd. Het wetsontwerp op de ratifi catie van het verdrag moet nu nog door het Hogerhuis bekrach tigd en door koningin Elizabeth ondertekend worden. De behandeling van het ver drag in alle drie de lezingen nam slechts 90 minuten in beslag. Minister MacMillan (Buiten landse Zaken had aangedrongen op spoed. Hij zei, dat iedereen verlangend uitziet naar het van kracht worden van het verdrag. „Wij willen op geen enkele ma nier verantwoordelijk zijn voor uitstel", zo zei hij. Het verdrag zal de volgende week door het Hogerhuis wor den behandeld. (DE GEMIDDELDE HUWELIJKSLEEFTIJD) weden ederiand ngeland ranknjk Mexico 26 U ,i2L5kfr Australië Ver Staten De democratische partij van Noord-Vietnam' heeft ter gele genheid van haar elfde verjaar dag een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de strijd voor de vrede en de een heid van het Vietnamese volk „moeilijk en zwaar is door een samenzwering van imperialisti sche Amerikanen en hun aan hangers om vrije verkiezingen in geheel Vietnam te verhinde ren". De tegenstanders van verkie zingen willen de verdeling van het land blijvend maken en Zuid- Vietnam veranderen in een „mili taire basis en een Amerikaanse kolonie, als Voorbereiding voor een nieuwe oorlog" tegen Noord- Vietnam, aldus dezie verklaring, die is uitgezonden voor radio- Noord-Vietnam. In de verklaring wordt voorts de bijeenroeping van een confe rentie ter voorbereiding van al gemene verkiezingen in dp loop van 1956 geëist. Bij fabrikanten, handelslui en intellectuelen in het gehele land wordt er op aan gedrongen te ijveren voor nor male betrekkingen tussen Noord en Zuid-Vietnam en economisch en cultureel verkeer tussen de beide staten teneinde te komen tot g mstigp voorwaarden voor de hereniging van het land. BRAND TE GOUDA. Een korte, maar felle brand heeft Woensdagavond omstreeks half twaalf de woning van de wed. L. van Vliet-de Beste, aan de Noordelijke derde kade te Gouda, in een minimum van tijd in de as gelegd. De bejaarde weduwe is in de vlammen omgekomen. Ook van de inboedel viel niets meer te redden. Over het ontstaan van de brand tast men in het duister. Wel is bekend, dat de 85-jarige vrouw zeer kouwelijk van aard was en dientengevolge zowel des zomers als 's winters de kachel had branden. Haar ongehuwde zoon, met wie zij samenwoonde, was tijdens het uitbreken van de brand niet thuis. De werkzaamheden van de brandweer konden slechts met succes beperkt blijven tot de be lendende percelen. OPPERMAN DODELIJK VERONGELUKT. De 65-jarige opperman I. E. van der Laan uit Finsterwolde is Woensdagmorgen op zijn werk te Winschoten dodelijk verongelukt. Door nog onbekende oorzaak zijn de ijzeren spanten, die op een in aanbouw zijnde loods wa ren gezet, gaan werken, waarna zij vielen. Van der L., die op één der spanten zat, maakte een val van pl.m. negen meter. Zwaar gewond werd hij naar het R.K. ziekenhuis te Winschoten ver voerd, waar hij korte tijd later overleed. Het parket uit Gronin gen is ter plaatse geweest en de gemeentepolitie te Winschoten en de arbeidsinspectie uit Gro ningen stellen een nader onder zoek in. BIGAMIST TOT EEN MAAND GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. De zeeman K. K. uit Den Haag is Woensdagmorgen door het ge rechtshof te 's-Gravenhage ver oordeeld tot een maand gevan genisstraf, omdat hij in 1948 in het huwelijk was getreden, ter wijl zijn in 1940 aangegane hu welijk met een Engelse vrouw niet was ontbonden. Tegen zijn Hollandse bruid had hij zijn eer ste huwelijk verzwegen. De procureur-generaal had be vestiging van het vonnis van de politierechter twee maanden gevangenisstraf gerequirëerd. KLEINE UITSLAANDE BRAND IN AMSTERDAM. Vier motorspuiten, een ladder en een gereedschapswagen gier den Woensdagmiddag omstreeks half zes over het glimmende asfalt in Amsterdams binnenstad naar een pand op de hoek Sin gel-Romeinsarmsteeg. Daar was op de bovenverdieping van het achterhuis brand ontstaan, die door het personeel van de in dit hoekhuis gevestigde electro- mechanische werkplaatsen, reeds met een aantal schuimblussers bestreden werd. De brandwachts hadden de brand snel bedwon gen en het bleef beperkt tot: „Een kleine uitslaande brand". De kapverdieping van het achterhuis; brandde geheel uit en van het voorhuis een deel van de vliering. De oorzaak is nog onbekend. DRIE PERSONEN AANGEHOUDEN TE 's-GRAVENHAGE. De politie heeft Maandag aan gehouden de 49-jarige timmèr- man G. H. H., de 50-jarige uit voerder C. C. en de 47-jarige mastieker J. K., die van een bouwwerk, waarop zij werkzaam waren, hadden gestolen 2 rollen dakleer, 4 zakken cement en een hoeveelheid hout. De gesto len goederen zijn achterhaald. ARTS KREEG AUTO VAN ZIJN PATIËNTEN. Slechts weinig artsen zullen een zo grote populariteit genie ten, dat zij van hun patiënten een auto ten geschenke krijgen. De arts dr P. H. T. Meijerling te Beilen, die dertig jaar zijn prak tijk aldaar heeft uitgeoefend, is dit echter overkomen. Terwijl de geneesheer zijn va- oantie in het buitenland door bracht, hadden zijn patiënten een actie op touw gezet. De arts, die zich destijds ook aan de vie ring van zijn 25-jarig jubileum had onttrokken, had er ook dit maal voor gezorgd dat het jubi leum in zijn vacantie viel. Voor zijn patiënten was dit echter geen belemmering. Een lijstcol- lecte werd gehouden, die zoveel opbracht, dat daarvoor een auto kon worden gekocht. De praktijk van dr Meijerling, die één der grootste uit de provincie is, om vat tussen de 1000 en 1100 gezin nen. Woensdagavond keerde de ju bilaris met zijn echtgenote van vacantie terug. Aan het station werd hun een grootse ontvangst bereid. Duizenden waren er door middel van luidsprekers getuige van, dat de oudste patiënt, de 100-jarige heer Brunstinguit Wijster, namens alle andere patiënten een nieuwe auto aan bood, vergezeld van een leren album met de handtekeningen der gevers. Mevrouw Meijerling ontving een bloemenhulde. Diep "'"Ier de indruk dankte de arts voor de overweldigende hulde. Daarna begaven hij en zijn fami lie zich in zijn nieuwe auto en begeleid door drie plaatselijke muziekcorpsen huiswaarts. BROEI IN LADING VAN LIBERIAANS SCHIP TE ROTTERDAM. Donderdagmorgen vroeg is broeiing ontstaan in de lading van het 7151 brt. metende s.s. „Cambridge van de rederij Cambridge s.s. corp. te Panama. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, heeft zich Woensdag te New York ingescheept op de „Queen Eliza beth" op zijn terugreis naar de Sow jet-Unie. Op de kade zeide minister Mo lotof, tot verslaggevers er van overtuigd te zijn, dat het volk van de Sowjet-Unie en dat van de Verenigde Staten dezelfde wens koesteren tot het samenle ven in vrede en vriendschap. De „Eoka", de „Frontlinie-or ganisatie" der Cypriaanse Grie ken, die Cyprus desnoods met geweld van het Britse rijk los willen maken, heeft tot de poli tie van het eiland gerichte pam fletten doen verspreiden, waarin onder meer wordt gezegd: „Zwarte dagen wachten de tyran- nen van Cyprus. De verraders zullen zware straffen krijgen. Verzet u niet tegen ons, of wij zullen uw lichaam rood verven met uw eigen bloed. Hij, die zich tegen onze beweging verzet, zal terechtgesteld worden. Iedere politieman, die een vaderlander heeft gefouilleerd, zal worden neergeschoten". Men vermoedt, dat Eoka-leden de 'bedrijvers zijn der aanslagen, die sinds begin April j.l. op Cyprus zijn gepleegd an waar door een aantal personen is ge dood of gewond. Het Britse bestuur vormt thans een speciale politiemacht om de terroristische aanslagen tegen te gaan. De „Eoka" heeft hen, die tot deze politiemacht zouden willen toetreden, gewaarschuwd dat zij dit niet werkeloos zal aan zien. Generaal sir Charles Keight- ley en luchtmaarschalk sir Clau de Pelly, de Britse bevelhebbers in het Midden-Oosten, zijn Don derdag per vliegtuig van Cyprus vertrokken naar Aden, waar het volgens beichten tot botsingen is gekomen tussen opstandige stamleden in het protectoraat Naar verluidt zullen sir Char les en sir Claude in Aden bespre kingen voeren over de vraag welke maatregelen tegen de op standelingen genomen moeten worden. Dit schip is Dinsdag uit New York te Rotterdam aangekomen en had in afwachting van los sing ligplaats gekozen aan boei 90 in de Waalhaven. De broei bevindt zich in ruim twee waar in ijzervijlsel, dat altijd vettig is is opgeslagen. Het is bestemd voor doorvoer naar Duitsland. Aanvankelijk ging de broei met nogal wat rookontwikke ling gepaard, doch op het ogen blik, nu de brandweer met twee stralen werkt, lijkt de toestand met zo ernstig. Bij de „Cambrid ge ligt de blusboot, „Haven dienst 5" met als extra bezetting aan boord de brandweerploegen van een gereedschapswagen en een autospuit. Dit materiaal had zich na het alarm direct naar de Waalhaven begeven, doch is in gerukt, omdat het schip op stroom lag. Vergadering van Dinsdag 14 Juni. (Slot.) 15. Omvraag. De heer Van Langevelde: Hebben burgemeester en wethouders reeds stappen gedaan om de moge lijkheden te onderzoeken terreinen te bemachtigen voor de vestiging van groot-industrie, nu de ge meente Terneuzen zelf geen terreinen hiervoor meer heeft? De Voorzitter: Wij zijn hiermede voortdurend bezig. De heer Van Langevelde: Het bestaande zwem bad ziet er zó vuil uit, dat men er bijna niet meer in kan zwemmen. Zou dit niet verholpen kunnen worden? De Voorzitter: Wij zijn het aan het bekijken. Voorts zijn wij erg teleurgesteld door alle tegen slagen, die wij hierbij ondervonden bij de inrich ting van het nieuwe zwembad. Op het ogenblik zijn wij bezig te onderzoeken of er iets voor het oude zwembad kan gedaan worden. De heer Henry: Er heerst enig misverstand in de gemeente of het water van het oude zwembad gekeurd is en of het ook is goedgekeurd, zodat het geen bezwaar oplevert voor de kinderen om hier in te zwemmen. Is dit gebeurd of kan dit even tueel nader bekeken worden? Ik heb terloops eens bij enkele mensen van de rijkswaterstaat geïnformeerd of reeds bekend is hoe lang het zal duren vóórdat de zeedijken wor den verhoogd, wanneer dit eventueel zou gebeu ren, en hoe hoog deze moeten worden. Iedereen is erg voorzichtig en de schattingen lopen uiteen van 3 tot 6 jaar. Misschien zal het ook nog wel langer duren. De Voorzitter: Of korter. De heer Henry: Intussen zit Terneuzen zonder zwembad. Bij de behandeling van de begroting hebt U gezegd, wij mogen de mogelijkheden van de attractieve Schelde niet opgeven. Wanneer deze zaak zo lang slepende blijft en er is geen uitzicht op, dat er de eerste jaren een nieuw zwembad zal komen, zou het misschien mogelijk zijn deze kwes tie opnieuw te bezien en na te gaan of het nuttig is, dat op een andere plaats in de gemeente een zwembad tot stand kan komen. Misschien kan het college dit bespreken, omdat wij hierop geen jaren kunnen wachten. De Voorzitter: Ik zal er met de wethouders over spreken. Wij moeten alles op alles zetten om zekerheid omtrent de plannen van de rijkswater staat te krijgen. Volgens de laatste berichten zal er binnen afzienbare tijd zekerheid verschaft wor den. De heer Henry: Hoe werkt het adviesbureau Van Hasselt De Koning? De Voorzitter: Dit bureau staat in ver binding met de rijkswaterstaat en tracht deze er toe te bewegen meer in de richting van de ge meente te werken. Dit is voorlopig geen succes. Het laat zich aanzien, dat wij ons moeten neer leggen bij de plannen van de rijkswaterstaat. Voor lopig hebben wij nu alleen nog te maken met de plannen, zoals ze in Terneuzen zijn opgesteld. Daarna gaan deze naar Middelburg en Den Haag, waar de eindbeslissing wordt genomen. De Delta wet behelst een bepaling voor noodzakelijk over leg. Wanneer er belangen van gemeenten in het gedrang komen, dan moeten deze gemeenten ge hoord worden. Wij zijn nog niet in de eindfase. Al mag het voorlopig schijnen, dat de medewerking van het kantoor van Van Hasselt De Koning nog niet veel heeft uitgewerkt, dan kunnen toch de ad viezen hiervan van grote waarde zijn. Het water van het bestaande zwembad zal spoe dig gekeurd worden. De heer Hol: Meneer de Voorzitter, is het U be kend in welk stadium van voorbereiding de plan nen van de stichting van de keramische industrie verkeren? De Voorzitter: Het laatste gedeelte van de grond voor groot-industrie is verkocht aan de heer Petit en toen dit plaats vond, heb ik gevraagd wanneer de fabriek klaar zou zijn. De heer Petit heeft mij toen geantwoord, dat zo spoedig mogelijk met het werk een aanvang zal worden gemaakt. Ik heb sterk de indruk, dat de heer Petit een volkomen betrouwbaar persoon is. De heer Hol: Er hebben mij klachten bereikt over de brievenbus aan De Vriend. In verband met de uitbreiding van de gemeente schijnt de bus te klein te zijn. Het is herhaalde malen gebeurd, dat men brieven mee terug moest nemen, omdat ze niet meer in de bus konden. Zoudt U hierom trent contact kunnen opnemen met de P. T. T. De Voorzitter: Wij zullen dit bekijken. De heer Hol: Ik zou het zeer op prijs stellen, indien in onze gemeente, waar mogelijk, zoveel mogelijk werd overgegaan tot boom-aanplant. Ik denk hierbij aan de Molendijk en aan het recreatie oord. Er is natuurlijk wel wat gebeurd «p dit terrein, maar wanneer ik terugdenk aan het ver leden en ik zie dan Terneuzen tussen de bomen, dan wil ik dit toch gaarne zoveel mogelijk be naderen. Vooral nu de plannen voor het recreatie oord zo lang op zich laten wachten, is het mis schien mogelijk om deze boom-aanplant te be kijken. De Voorzitter: Er is in deze vergaderingen ook wel eens naar voren gebracht dat er al te veel ruimte overgelaten werd voor boom-aanplant. De heer De Vos: Wij kunnen geen gróte bomen in smalle straten laten planten. Waar in de ge meente nog mooie bomen staan, komt het soms voor, dat wij van de bewoners het verzoek ont vangen ze te rooien. 1 De heer Den Hamer: Wij zouden hiervoor een klein soort bomen moeten hebben, dat niet te hoog is. De heerVan Riet: Meneer de Voorzitter, ik heb de wethouder van openbare werken er in een per soonlijk gesprek reeds op gewezen, dat ik heden avond het woord zou vragen aangaande de le Ver bindingsstraat. Jarenlang heb ik moeten werken om de Donze-Visserstraat te verbeteren. Verleden jaar heb ik, vóórdat de begroting werd klaar ge maakt, gewezen op de Lange Kerkstraat en de le Verbindingsstraat. De verbetering van de Lange Kerkstraat kon nog niet in de begroting worden opgenomen, omdat het bedrag, hiermede gemoeid, schrikbarend hoog was, doch ik hoop dat burge meester en wethouders hieraan in de toekomst aandacht zullen schenken. Verder is het nood zakelijk, dat in de Tholensstraat riolering wordt aangelegd. In de le Verbindingsstraat zijn tegels op het trottoir gekomen, doch zónder trottoirband, welke toen niet te verkrijgen was. Later, toen deze er wél waren, zijn er scheepsladingen banden en stenen naar de nieuwe buurt gegaan, doch de le Verbindingsstraat kwam niet in aanmerking. De bewoners klagen klagen hierover en ver wijzen naar het nieuwe gedeelte van de gemeente, waar men plantsoenen, goede straten en een mooi uitzicht heeft. Het lage gedeelte van Terneuzen moet hieronder lijden. In de Dekkerstraat, Jozina- straat en Tholensstraat is destijds in het midden van de weg een klinkerpad gemaakt, zodat de voetgangers hierover konden lopen, doch de wiel rijders denken, dat het een fietspad is. Dit is ech ter niet zo. De Noordstraat is aangelegd met koper- slagkeien, doch in de le Verbindingsstraat zijn het kinderkopjes De heer De Vos: Indien de heer Van Riet de begroting bekijkt, zal hij zien, dat daarin onder meer voor de verbetering van de bestrating ook de le Verbindingsstraat is opgenomen. Dit jaar is nog niet half verstreken. Hetgeen de heer Van Riet zeide over de nieuwe wqken is een gevolg van de uitbreiding van de ge meente. Er worden alleen nieuwe straten aange legd. Hij zou toch niet willen, dat er alleen plant soenen komen? Wanneer er in de nieuwe wijken wat meer gewerkt wordt dan in het oude gedeelte betekent dit uitbreiding. De kosten van verbetering van de le Verbin dingsstraat kunnen nog wel meevallen, doch in de afgelopen maanden waren er geen klinkers te ver krijgen. Aan de Jacob Catsstraat hebben wij beton- klinkers moeten leggen. Bestaande straten kan men niet zonder meer vernieuwen, wanneer er nog andere plaatsen zijn, waar helemaal geen straat ligt. Ik geef evenwel volmondig toe, dat de le erbindingsstraat dringend verbetering nodig heeft. Wanneer het mogelijk is, in verband met het personeel, zullen wij trachten nog dit jaar hiertoe over te gaan. Er zijn echter in deze gemeente nog tal van straten, die eveneens voor verbetering in aanmer king komen. De heer Van Riet: De Javastraat en de Kazerne- sti aat hebben riolering en nieuwe bestrating ge kregen. Ik hoop, dat de le Verbindingsstraat dit jaar een goede bestrating mag krijgen. De heer FFijFn van Draat: Meneer de Voor zitter, naar aanleiding van uw vriendelijke woor den bij mijn beëdiging, zou ik U daarvoor willen danken. Ik ben in de plaats gekomen van de heer Lambrechtsen. van Ritthem, die, in de jaren dat hij in Terneuzen heeft gewoond, een volbloed Ter- neuzenaar is geworden. Iemand, die met hart en ziel voor de belangen van Terneuzen naar voren kwam. Ik zelf ben nog langer dan de heer Lam brechtsen van Ritthem in deze gemeente en voel me geheel Terneuzenaar. Ik hoop, dat ik met U en de heren van de raad samen zal kunnen wer ken tot het welslagen van onze stad. De heer F. Dieleman: Ik vind het bezwaarlijk, dat in de Axelsestraat aan weerskanten van de weg door auto's geparkeerd mag worden. Deze straat is een drukke verkeersweg. Is het wellicht mogelijk hier aan één zijde een parkeerverbod in te voeren? De Voorzitter: Hierover zal ik overleg plegen met de inspecteur van politie. Ik heb evenwel niet de indruk, dat er in de Axelsestraat geen ruimte genoeg is om te parkeren. De vergadering wordt gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5