Dulles twijfelt aan oprechtheid van Rusland WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDS Aanslagen op de Amerikaanse missie in Saigon Gewelddaden in Noord-Afrika Engelse regeringscommissie wenst actie tegen prijzenkartels Motie van wantrouwen tegen Indonesische minister ingediend «Le Soir» over de schoolstrijd Staat van beleg in Argentinië opgeheven DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG Adres tegen wetsontwerp voor beperking cadeaustelsel Hongerstaking beginthedenavond 12 om uur De hereniging van Duiisland 'rinses Beatrix heeft het voornemen in Leiden te gaan studeren Nieuwe chef-staf spoort aan tot discipline Geen faciliteiten voor Westerling in India Koning Haakon brak dijbeen Overeenstemming over vrijlating van de Ameri kaanse vliegers Wanordelijkheden op Ned. commissariaat Arrestaties op Cubaï i Churchill doet het wat kalmer aan Scheepsongeval bij Goa Nieuwe Amerikaanse wapens Ernstige stakingsdreiging in de Amerikaanse staal industrie Ministers van buitenlandse zaken van Grote Vier ock bijeen De slakingsdreiging in Frankrijk Lord Woolton afgetreden De Israëlische regerings crisis Correspondente van Amerik. persagentschap in Boedapest gearresteerd 18.09 19.05 19.54 onder 0.58 1.26 2.02 2.46 Frankenng bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 30 JUNI 1955. 10e Jaargang No. 3494. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ctminimum advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L-—I iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft Dinsdag op een persconferentie verklaard, dat de Sowjet-Unie schijnbaar alle be langstelling in de hereniging van Duitsland verloren heeft. Hij zei, dat als Rusland op de komende conferentie van de grote vier te Genève niet bereid zou blijken de kwestie van de Duitse hereniging te bespreken, er twijfel zou rijzen aan de op rechtheid van de Russische wens om de oorzaak van de spanning weg te nemen. De minister zei het verlies aan belangstelling van de zijde van Rusland ernstig te betreuren, omdat als er oprecht werd ge wenst de zaak van de vrede te bevorderen en de oorzaken van de internationale wrijving weg te nemen, er eveneens de wens zou moeten zijn om Duitsland te herenigen. Het voor onbepaalde tijd ver lengen van een scheiding van een gedeelte van een groot volk van hun landgenoten is een kwaad, dat niet onbeperkt kan worden voortgezet zonder tot kwaad en nieuwe moeilijkheden te leiden, zo zei hij. De minister verklaarde verder, dat het Amerikaanse vliegtuig, dat verleden week Woensdag bo ven de Beringzee werd aangeval len door Russische jagers, zich niet in Russisch territoriaal luchtgebied bevond, zelfs niet als rekening wordt gehouden met de Russische opvatting van „territo riaal luchtgebied". Hij voegde eraan toe, dat een vergissing altijd mogelijk is, doch dat het absoluut duidelijk lijkt, dat het Amerikaanse vliegtuig zich op een afstand van ongeveer 25 mijlen van Russisch grondge bied bevond. Hij wees er op, dat Rusland een strook van 12 mijl uit de kust als „territoriaal ge bied" beschouwt. De Verenigde Staten zijn het hiermede niet eens, doch in ieder geval bevond het vliegtuig zich, hoe dan ook, boven internationale wateren. Minister Dulles verklaarde verder, dat de Ver. Staten sym pathiek staan tegenover enige wens van maarschalk Tito van Zuid-Slavië om een bezoek aan Washington te brengen. Dulles verklaarde vervolgens niet te verwachten, dat op de ko mende topconferentie te Genève zal worden gesproken over kwes ties betreffende het Verre Oos ten. Hij zei, dat de Sowjet-Unie reeds had laten doorschemeren mogelijk een voorstel te zullen doen voor een tweede conferen tie ter bespreking van kwesties betreffende het Verre Oosten, doch voegde eraan toe niet te ge loven dat zulke aangelegenheden in Genève zullen worden bespro ken. De minister zei, dat Rusland tevens heeft laten doorschemeren zijn voorstel te zullen herhalen voor een conferentie van de grote vijf (met inbegrip van communistisch China) en moge lijk zou voorstellen de deelne ming aan zulk een conferentie nog iets uit te breiden. In antwoord op de vraag of de Ver. Staten bereid zouden zijn deel te nemen aan een latere conferentie met deelneming van communistisch China, zei minis ter Dulles dat zulks zou afhan gen van de samenstelling vai zulk een conferentie. De minister noemde een Euro pees veiligheidssysteem, waarin de N.A.T.O. zou worden verenigd met het Oostelijke blok, onaan vaardbaar. Er kan geen samen bundeling zijn voor collectieve veiligheid van strijdkrachten van landen, die elkander niet ver trouwen, zo zei hij. De minister oordeelde non-agressie garanties tussen het Oosten en het Westen onnodig, omdat de landen dit principe reeds hebben aanvaard met de ondertekening van het handvest van de Ver. Naties. Men meldt uit Soestdijk, in verband met in enkele bladen verschenen berichten wordt me degedeeld, dat H.K.H. Prinses Beatrix het voornemen heeft te zijner tijd na een geslaagd eind examen (gymnasium A) aan de Leidse universiteit te gaan stu deren. Er wordt overwogen of Prin ses Beatrix dan haar intrek zal nemen in het perceel, Rapen burg 45, het voormalig huis van wijlen prof. Telders, eigendom van het Leids universiteitsfonds. Een definitieve beslissing hier omtrent is nog niet genomen. In de nacht van Dinsdag op Woensdag zijn in Saigon twee aanslagen gepleegd op de Ameri kaanse missie. Naar het gebouw van de Amerikaanse voorlich tingsdienst werd een handgra naat geworpen waardoor een voorbij fietsende Franse militaii zwaar gewond werd. Voorts werd in een ander gedeelte van de stad een Amerikaanse diploma- tenauto in brand gestoken. In Saigon worden de laatste tijd vlugschriften van de Binh Xoejen verspreid, waarin met Een door de Engelse regering o.m. bezwaar tegen de macht, die I bedrijfsorganisaties hebben, de benoemde commissie van zeven personen, die tot taak had een onderzoek in te stellen naar het bestaan van monopolies en be perkende handelspraktijken In het Engelse bedrijfsleven, heeft Woensdag een rapport uitge bracht, dat waarschijnlijk grote opschudding in de industrie zal veroorzaken. De commissie laat zich in haar rapport afkeurend uit over de geconstateerde prijsafspraken en dringt aan op nieuwe wetten ter bescherming van het publiek. Volgens de commissie bestaan er in vele takken van de nijverheid en de handel overeenkomsten, die nadelig zijn voor het open baar belang. De commissie heeft Het parlementslid Baharuddin (onafhankelijk) heeft Woensdag een motie van wantrouwen tegen de Indonesische minister van De fensie, mr. Iwa Kusuma Suman- tri, ingediend. Hij drong er bij de voorzitter van het parlement op aan, deze uiterlijk 1 Juli te doen behandelen. In de overwegingen van de motie, die mede-ondertekend is door drie partijlozen en een lid van de Parindra (Partai Indone sia Rayal), wordt opgemerkt, dat Bambang Utoyo niet aan de voorwaarden voor de functie van chef-staf van de landmacht vol doet en dat bekend was, dat de benoeming spanning zou veroor zaken in het leger. Hij noemt de benoeming een nationale trage die. Op de vraag, waarom de mo tie tegen minister Iwa en niet tegen de regering gericht was, zeide Baharuddin, dat de minis ter van Defensie de benoeming zijns inziens had dienen te voor komen. Hij wees er op, dat de motie geen suggesties geeft voor verdere oplossing van het vraag stuk, doch dat hij wel een ont werp daarvoor heeft, dat hij niet wilde onthullen. Bararuddin diende in 1952 ook een motie in over het defensie beleid bij de debatten, die aan leiding waren tot de 17 October- affaire, doch deze \Verd verwor pen.) De nieuwe chef-staf van de landmacht, Bambang Utoyo, heeft Maandag 'n dagorder uitge geven. Hierin spoort hij aan, de discipline hoog te houden, loyaal trouw te zijn aan de leiding en de eer van de militair hoog te houden. Enkele dagbladen publiceren het ministrieel besluit van de schorsing van kolonel Lubis. Daarin wordt Lubis verweten, dat hij de opdracht tot het tref fen van voorbereidingen voor de installatie van Utoyo niet uit voerde en de opdracht om zijn functie (van waarnemend chef staf) over te dragen evenmin uitvoerde. Het besluit tot schor sing heeft de minister van De fensie, Iwa, Maandag onderte kend. Het links-Chinese „Sin Po" be richt, dat zekerheid verkregen zou zijn, dat de militaire territo ria Zuid-Sumatra en Oost-Java zich in de kwestie van de be noeming achter de regering scha ren en dat de commandant van Midden-Java zijn steun heeft toegezegd, dat het regeringsbe sluit zal worden uitgevoerd. India heeft Indonesië de ver zekering gegeven, dat het geen faciliteiten in havens of elders aan Westerling zal verlenen. Indonesië had India een der gelijke verzekering verzocht. handelaars voor te schrijven, te gen welke prijzen de goederen moeten worden verkocht. Derg lijke prijsafspraken maken de concurrentie tussen de detailhan delaars vrijwel onmogelijk en leiden naar het oordeel der com missie vermoedelijk tot verspil ling van welvaartsbronnen. Het onderzoek der commissie heeft twee jaar geduurd. De eerder genoemde zeven per sonen vormen de meerderheid van een commissie, welke uit 10 leden bestond. De minderheid van drie heeft een minderheids rapport uitgebracht, waarin ver klaard wordt, dat een algeheel verbod ongunstig zou zijn voor de handel en zij verklaart zich voor gedwongen aangifte en pu blicatie van de betreffende han delsovereenkomsten. De minder heid was ook niet bereid te ver klaren, dat alle praktijken scha delijk waren voor het algemeen belang. De 82-jarige koning Haakon van Noorwegen heeft een dij been gebroken. Hij is gisteren in een ziekenhuis opgenomen. De toestand van de koning is Woensdagochtend door zijn dok ter bevredigend genoemd. Er waren geen complicaties. De koning is Dinsdag op zijn landgoed Bygdoey, even buiten Oslo, gevallen. Nader wordt gemeld, dat ko ning Haakon in de badkamer is uitgegleden. Zolang de koning in het zie- kenkuis is, zal kroonprins Olaf als regent optreden. In de afgelopen 24 uur zijn in Algerije een blanke en twee Al gerijnen vermoord. Te Meskiana werden Algerijnen gemolesteerd door een veertigtal opstandelin gen, die een school in brand sta ken. In het departement Con- stantine zijn Dinsdag zestig per sonen gearresteerd. Uit Marokko zijn berichten binnengekomen over het in brand steken van gewassen en land- bouwmaterieel. Zeven Marokkanen werden Dinsdagochtend te Casablanca licht gewond door een bomaan slag op een autobus. Even voor middernacht ontploften in de stad vier bommen, waarvan er één grote schade heeft aange richt. Toestand in Casablanca is weer normaal. De Europese winkels in Casa blanca, die twee dagen gesloten zijn geweest (ingevolge een slui tingsorder van de „organisatie ter verdediging tegen het terro risme", als Dinsdag j.l. gemeld), waren Woensdag weer heropend Ook het personeel van be paalde openbare diensten, dat in staking was gegaan, heeft het werk hervat. In de bedrijven van Casablan ca is een beroep der autoriteiten op de bevolking, om de orde te handhaven, in manifestvorm verspreid. vergeldingsmaatregelen tegen de Amerikanen, die de „bezielers van de regering-Diem" genoemd worden, wordt gedreigd. Anti-Amerikaanse terreur in Saigon. Een groep Nederlandse bur gers hebben Maandagochtend wanordelijkheden veroorzaakt op het kantoor van het Nederland se commissariaat te Soerabaja. Zij vielen vier ambtenaren aan vernielden enige kantoor-inven taris. De politie stelt een onder zoek in. Volgens het Amerikaanse tijd schrift „Newsweek" zijn verte genwoordigers van de Ver. Sta ten en de Verenigde Naties het eens geworden over een formule voor de vrijlating van elf Ame rikaanse vliegers, die nog door de Chinese communisten worden vastgehouden. De bedoeling zou zijn, dat Wa shington de familie van de vlie gers toestemming zal geven de gevangenen in China te bezoe ken, terwijl de communisten on geveer tegelijkertijd bekend zul len maken, dat de vliegers zul len worden vrijgelaten. Functionarissen van de Ver. Naties hebben door bemiddeling van Zweedse ambtenaren met de Chinese communisten over deze kwestie van gedachten gewis seld, aldus „Newsweek". In Saigon zijn Woensdag vlug schriften verspreid, waarin het begin van een terreurcampagne tegen de Amerikanen in Zuid- Vietnam wordt aangekondigd. In de afgelopen dagen zijn reeds verscheidene aanslagen met granaten gepleegd op Ameri kaanse huizen en kantoren en op onbeheerd staande Amerikaanse auto's. Volgens de politie van Saigon zijn de vlugschriften, die in het Engels zijn gesteld, verspreid door de Binh Xuyen of de Hao Hoa-secte, die tegen de regering strijden, of door communisten. In de vlugschriften waarschuwt een „comité van actie van de gouden en bloedrode pijl", dat de „talrijke" terroristen er niet te gen op zullen zien „hun bloed te vergieten" om de Amerikanen, die zij beschuldigen van onder steuning van premier Ngo Dinh Diem, uit het land te verdrijven.. ,Met ingang van vandaag gaan we tot actie over, het kan ons niet schelen of uw vrouwen ge dood worden", zo heet het in de vlugschriften. De Cubaanse militaire inlich tingendienst heeft de arrestatie gemeld van vier burgers en vier militairen, die beschuldigd wor den van ondermijnende activi teit. De arrestaties zijn verricht in verband met een opstandige samenzwering ,die onlangs werd ontdekt. Maandag vaardigde een rechtbank te Havanna een arres tatiebevel uit tegen ex-president Carlos Prio en twee voormalige leden van het congres. De Argentijnse' radio-omroep heeft Woensdag bekendgemaakt, dat de staat van toeleg, die na de opstand van 16 Juni in het gehe le land werd afgekondigd, is op gegeven. Voorts maakte de radio het aftreden van minister Borlengn. (Binnenlandse Zaken) bekend. President Peron heeft de op heffing van de staat van beleg gelast, omdat de „oorzaken die geleid hebben tot de afkondiging ervan zijn verdwenen en de or de in het gehele land is hersteld", aldus het bericht. Het Argentijnse leger maakte Woensdag gelijktijdig de ontbin ding bekend van het „comman do ter onderdrukking van de opstand", dat onder bevel van generaal Lucero, minister van het Leger, was gevormd. De radio-omroeper las de brief van Borlenghi aan presi dent Peron voor, waarin de mi nister zijn „president en vriend" schreef, dat hij geloofde zijn land beter te kunnen dienen als hij terugkeerde naar zijn oorspron kelijke werk van „leider in de Peronistische toeweging". Bor lenghi betuigde zijn trouw aan de Peronistische leer. Uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, dat na het aftreden van Borlenghi het aftreden van de ministers van Onderwijs, Landbouw en Trans port, San Martin, Hogan ?n Maggi, wordt verwacht. Verleden week dienden alle ministers hun ontslag in bij president Peron, om deze in de gelegenheid te stellen zijn regering te reorgani seren. Het neutrale dagblad „Le Soir" brandmerkt in zijn éditie van Woensdagmiddag de onrust, die in het land wordt gezaaid door de aangekondigde Katholieke demonstraties tegen 't school- ontwerp-Collard en de socia listische tegenmanifestaties op 2 Juli te Luik en op 10 Juli in de hoofdstad. De gemoederen wor den iedere dag meer opgehitst, aldus het blad, en men vraagt zich in gemoede af, waar het op deze wijze heengaat. Te oordelen naar de dreigementen, die men elkaar naar het hoofd slingert, is men geneigd te geloven dat men koste wat het wil tot een hand gemeen wil komen en lijkt het of men vast besloten is de in- Sir Winston Churchill doet net wat kalmer aan, zeggen zijn vrienden. In de vredige sfeer van zijn landgoed, Chartwell in Kent, brengt hij zijn dagen door met het schrijven van zijn boek „De geschiedenis van de Engels spre kende volkeren". Hiertussendoor zwerft hij rond op zijn landgoed, in zijn bekende blauwe sirene- pak, voedert de vissen in zijn vijvers en strooit broodkruimels voor de vogels. Intussen is de tachtigjarige zelf nu nog zo actief, dat zijn groep secretarissen werk genoeg heeft. Op de onverwachtste ogen blikken worden zij opgeroepen en worden vaak lange tijd ach tereen gedicteerd. Zijn vrienden zeggen, dat hij zich gezond en gelukkig voelt. nerlijke rust te verstoren, die het land nimmer meer van node heeft gehad als juist thans. De agitators, aldus het blad, zijn zich blijkbaar niet bewust van de economische, financiële en sociale moeilijkheden waar voor het land zich gesteld ziet en die slechts kunnen worden opgelost in een klimaat van een dracht en kalmte. Het is hoog tijd, zo besluit „Le Soir", dat een ieder zijn koel bloedigheid herwint. Het 9651 ton metende Paname se vrachtschip „Harmony" is gis teren, na enige dagen geleden ge strand te zijn op de kust van Goa (Indiagekapseisd. Volgens be richten uit Bombay zijn acht van de 50 bemanningsleden verdron ken en worden zeven opvarenden vermist. 35 mannen zijn in een ziekenhuis opgenomen. Men ge looft, dat de bemanning uit Chi nezen bestond. De Amerikaanse luchtmacht heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat zij vorderingen maakt bij het ontwikkelen van intercontinen taal niet-geleid projectiel, dat beschouwd wordt als het toppunt op wapengebied. De minister van Luchtmacht, Talb'ott, schreef in het halfjaar lijkse verslag van het departe ment van defensie en de strijd krachten, dat de ontwikkeling van een dergelijk projectiel van beslissend belang is voor de vei ligheid van de Ver. Staten en „de vrije wereld". Verder verklaarde Talbott, dat de nieuwe Boeing B 52 lange af standsbommenwerper „op het ogenblik de beste in de wereld is". Het eerste vliegtuig van dit type zal binnenkort aan een „wing" van de strategische lucht macht worden overgedragen. De Nederlandse bond voor re clamebescherming te 's-Graven- hage heeft zich opnieuw met een adres gericht tot de Eerste Ka mer met het verzoek het wets ontwerp beperking cadeaustelsel te willen verwerpen. De bond voert aan, dat de me morie van antwoord geen af doende weerlegging bevat van de vele en ernstige bedenkingen, die bij de Kamer tegen het wetsont werp gerezen zijn. Het overtui gend bewijs van de noodzaak der voorgestel^ regeling is door de voorstellers niet geleverd, zo zegt het adres, dat verder zegt, dat te weinig aandacht wordt geschon ken aan de enorme schade, die bij aanneming van het wetsont werp aan een zeer groot aantal industriële-' en handelsbedrijven, alsmede aan talloze daarbij be- De heer Clifford S. Hood, pre sident van de United States Steel Corporation, heeft Dinsdag ver klaard, dat de Amerikaanse staalindustrie wordt bedreigd daor een volkomen onnodige sta king. Hij zeide dit na de gehele dag met vertegenwoordigers van de vakbond, de verenigde staal- arbeiders, te hebben vergaderd zonder overeenstemming te heb ben bereikt over een nieuw ar beidscontract. Indien men 't niet eens kan worden, zullen de ar beiders op 30 Juni te midder nacht het werk neerleggen. De heer Hood zeide dat de vak bond door de maatschappij aan geboden aanzienlijke verhogin gen van de lonen had geweigerd, terwijl de huur- en weeklonen reeds hoger zijn dan ooit tevo ren. De staalarbeiders hebben op het ogenblik een gemiddeld uur loon van 2.33 dollar. De heer P. H. Tuinenburg heeft Woensdagmiddag medegedeeld, dat zijn hongerstaking ten bate van de in Indonesië gearresteer de Nederlanders Jiedenavond om 12 uur zal beginnen. Daar hij van zijn arts bericht heeft gekregen, dat opname in een ziekenhuis niet mogelijk is, zal hij zijn hon gerstaking in zijn pension in Den Haag uitvoeren. Daar zal hij elke dag onder medische controle staan. Het is zijn plan door een ver pleger toezicht op zijn actie te laten uitoefen. Bovendien ver wacht hij, dat de Indiase verte genwoordiger elke dag een arts zijn hongerstaking zal doen con troleren, daar hij bij zijn actie 'n beroep heeft gedaan op de India se minister-president, Nehroe. Hij deelde nog mede, dat hij zich de laatste 16 dagen op zijn hongerstaking heeft voorbereid en heeft geleefd op wat brood. Tijdens de hongerstaking zal hij alleen water drinken. In gewoonlijk welingelichte kringen te Washington is Woens dag verklaard dat de komende topconferentie van de grote vier te Genève waarschijnlijk zal wor den voorafgegaan door een bij eenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Wes telijke grote drie elkander waar schijnlijk op 16 Juli te Parijs te ontmoeten, waar zij de bijeen komst van de N.A.T.O.-raad zul len bijwonen. Daarna zullen zij zich te Genève bij de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, voegen voor een laatste bespreking voor het begin van de topconferentie. trokken werknemers wordt toe gebracht. Anderzijds zouden de voorstellers de nadelen, die de detailhandel van het cadeaustel sel zou ondervinden, schromelijk overdrijven. Voorts wijst de bond op de naar zijn mening on voldoende motivering der voor gestelde strafbepalingen en op de grote rechtonzekerheid die de vage omschrijving der straf baar gestelde handelingen in de praktijk zal meebrengen. De socialistische vakvereni gingsorganisatie „Force Ouvrie- re" heeft Woensdag besloten de oproep aan 1.200.000 Franse ambtenaren om Vrijdag 1 Juli in staking te gaan, op te schorten. De oproep was verleden week uitgegeven ter ondersteuning van de salariseisen der ambtenaren. De Franse ministerraad heeft Dinsdagavond zijn goedkeuring gehecht aan herziening van de loonschalen. Lord Woolton heeft ontslag ge vraagd als voorzitter van de par tij-organisatie der Britse Conser vatieve partij. In een brief aan premier Eden, de leider der par tij, verklaarde de 71-jarige voor zitter, dat hij plaats wil maken voor een jongere kracht. Lord Woolton werd in 1946 door sir Winston Chruchill benoemd. Hij leidde het partij-apparaat bij de verkiezingen in 1950 en 1955, die door de Conservatieven wer den gewonnen. Hij verklaarde nu te willen aftreden, opdat zijn op volger tegen de tijd dat weer verkiezingen gehouden moeten worden, geheel ingewerkt zal zijn. Premier Eden heeft het ontslag aanvaard. Lord Woolton blijft lid van het kabinet als kanselier van het hertogdom Lancaster, een minis terfunctie zonder portefeuille. Tijdens de oorlog maakte hij naam als organisator van de levensmiddelendistributie in Groot-Brittannië. Sjaret kabinetsformateur. President Ben Zvi heeft de af tredende premier van Israël, Mosje Sjaret, Woensdagavond belast met de vorming van een nieuwe regering. De regering trad eerder op de dag af na onenigheid tussen Sja- rets gematigde arbeiderspartij, Mapai, en de rechtse algemene Zionisten. Volgens berichten ontvangen in gewoonlijk betrouwbare kringen te Wenen is in Boedapest de plaatselijke correspondente van een Amerikaans persbureau, me vrouw Endre Marton, gearres teerd. Haar echtgenoot, dr. En dre Marton, de plaatselijk cor respondent van een ander Ame rikaans persbureau, was reeds eerder dit jaar gearresteerd. Vol gens dezelfde berichten is ook een Hongaarse employé van de Amerikaanse legatie in Boeda pest gearresteerd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Landinwaarts buiig. Aanvankelijk veel bewolking met in het binnenland buien. La ter op de dag vanuit het westen enkele opklaringen. Zwakke tot matige wind, ruimend van zuid west naar west. Dezelfde tempe raturen als gisteren of iets hoge re. VRIJDAG 1 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 OriO O.50 n.m. 11.30 12.05 12.45 12.55 ZON op onder Juni. 30 4.25 Juli 1 4.25 21.05 2 4.26 21.05 3 4.27 21.05 MAAN op 21.06 17.06

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1