De Nederlandse arrestanten in Indonesië Regeringsverklaring over Westduitse strijdkrachten Nederlandse nota aan Djakarta over de «Evipan» Haven van Antwerpen ligt geheel stil fqZELBW» ,E's Europese demonstratie in Casablanca WEERSVERWAOnm HOOGWATER ZON- «o MANSTAM» In Frankrijk dreigen grote stakingen Indonesië weigert visum aan Amerikaans advocaat Brits Koninklijk Paar in Schotland vraag inliehdngen Canada wil West-Duitsland militaire vliegtuigen schenken Weer I uchtgevechten boven Straat van Formosa II WONINGINRICHTING Stafchefs van Grote Vier gaan ook naar Genève NOORD-AFRIKA MINISTER SPAAK: «Gematigd optimisme gerechtvaardigd» Communistisch opruimingsplan ontdekt in Argentinië CHINA Wervelstorm teisterde Amerikaans stadje huidaandoeningen BBL BP. MP Gunstig Westciuiis antwoord op Sowjet- uitnodiging aan Adenauer Frankering bij abonnement Terr.euzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Advertentieprijs per mm 15 ctminimus» per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels XtI iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, oi: AdfeM Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 mix. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 3X1 Kttt'. WOENSDAG 29 JUNI 1955. 10e Jaargang No. 3493. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede: De Indonesische ambassade te Washington heeft, op instructie van de Indonesische regering, een visum geweigerd aan mr Charles A. Horsky, een vooraan staande advocaat uit Washing ton en lid van het advocatenkan toor Covington and Burling al daar. De Nederlandse regering had zich van de diensten van het ad vocatenkantoor Covington and Burling verzekerd in verband met de zaak der 22 Nederlandse arrestanten in Indonesië. Zij had mr Horsky uitgenodigd, zich naar Djakarta te begeven om de Nederlandse regering in deze aangelegenheid van advies te die nen. Teneinde zich van deze op dracht te kwijten had mr Horsky de Indonesische ambassade te Washington om een visum ver zocht, terwijl de Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta de Indonesische autoriteiten daarvan op de hoogte had ge bracht. De Nederlandse ambassade te Washington heeft de Indonesi sche ambassade aldaar op 22 Juni j.l. ingelicht omtrent het besluit van de Nederlandse rege ring om zich te verzekeren van de diensten van de firma Co vington and Burling en van haar verlangen, dat aan mr Horsky een visum zal worden verstrekt, in diens capaciteit van adviseur van de Nederlandse regering. Gisteren werd evenwel ver nomen, dat de Indonesische re gering haar ambassade te Wa shington had geïnstrueerd het visum te weigeren. Het kantoor van mr Horsky is gedurende de oorlog opgetreden als rechtskundig adviseur in Amerika van de Nederlandse re gering. Dezelfde firma heeft ook adviezen verstrekt aan vele an dere regeringen in Europa, Noord- en Zuid-Amerika en het Midden-Oosten. De firma is opge treden als raadsman van de rege ring van Iran bij de behandeling van een geschil voor de veilig heidsraad van de Verenigde Na ties, teneinde de terugtrekking van Sowjet-Russische troepen uit dit land te bewerkstelligen na het einde van de tweede wereldoor log. Zij trad ook op voor de rege ring van Griekenland in haar dis puut voor de veiligheidsraad en de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De firma advi seert de regering van Pakistan in volkenrechtsaangelegenheden. Mr Horsky was gedurende eni ge jaren assistent van de advo caat-generaal van de Verenigde Staten bij het hoge gerechtshof van de Verenigde Staten. Hij heeft grote ervaring in strafza ken en heeft deelgenomen in een aantal van de belangrijkste za ken, die in de laatste jaren voor Amerikaanse gerechtshoven zijn behandeld. Alvorens een vooraanstaande Amerikaanse advocaat aan te zoeken om als adviseur van de Nederlandse regering op te tre den, heeft de Nederlandse am bassade te Washington prof. Hen ri de Vries, hoogleraar in interna tionaal recht aan de universiteit van Columbia te New York, ge consulteerd. Hoewel de Ameri kaanse advocaat mr Horsky niet als verdediger van de arrestanten zou zijn opgetreden, was uitge gaan van de veronderstelling, dat hem zou worden toegestaan de zittingen bij te wonen als een waarnemer voor de Nederlandse regering en deze regering van ad vies te dienen in haar pogingen om voor de verdachten een spoe dige en een rechtvaardige behan deling van hun zaken te verzeke ren, gebaseerd op de wettelijke beginselen en mensenrechten, zoals deze zijn gewaarborgd in de Indonesische grondwetten en op de beginselen van het strafpro cesrecht, zoals deze door be schaafde landen algemeen erkend worden, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. A.F.P. bericht uit Washington, dat de Nederlandse ambassade aldaar mededeling heeft gedaan van de weigering van een visum aan de Amerikaanse advocaat Horsky. De ambassade verklaar de hieromtrent, dat ,,de zaak ze ker gevolgen zal hebben", aldus A.F.P Het ministerie van Buiten landse Zaken deelt mede: „In het begin van deze maand verschenen in de pers berichten over het voornemen van enkele Nederlanders om zich met het jacht „Evipan" naar de Zuid- Molukken te begeven. Naar aan leiding hiervan heeft het Hoge Commissariaat van de republiek Indonesië te 's-Gravenhage op 10 Juni j.l. een nota tot de Ne derlandse regering gericht. Hierop heeft de regering thans in een nota geantwoord, waarbij wordt uiteengezet, dat het voor nemen van de heer R. P. P. Westerling om zich met de „Evi pan" buiten Nederland te be geven niet tot uitvoering kon worden gebracht, aangezien hij als gevolg van door de Neder landse regering genomen maat regelen niet over een geldig reis document beschikt. Voorts maakt de nota melding van de tegen de opvarenden van de „Evipan" getroffen maatrege len, waardoor een einde aan het ,,Evipan"-avontuur is gemaakt, dat in feite nimmer meer is ge weest dan een niet serieus te nemen en bij voorbaat tot mis lukking gedoemd plan. In de Nederlandse nota wordt voorts nog het volgende gezegd: „De Nederlandse regering acht het betreurenswaardig en scha delijk, dat de onverantwoorde lijke handelingen en uitlatingen van personen als Westerling en Galliard zoveel publieke aan- dacht hebben gekregen. Zij keurt de voornemens ten zeerste af. welke zij pretenderen te heb ben. De Nederlandse regering zal in voorkomende gevallen, ook in de toekomst, met inachtneming overigens van de grenzen welke haar door de bestaande wette lijke bepalingen worden gesteld, het nodige te doen verrichten om de uitvoering van dergelijke voornemens te belemmeren", al dus de Nederlandse nota. Koningin Elisabeth en de her tog van Edinburgh zijn met het koninklijk jacht „Britannia" uit Noorwegen in de Schotse haven Dundee aangekomen, vandaar reizen zij per trein naar Edin burgh, waar zij ongeveer een week zullen blijven. PER 1 JULI TWEE ACHTERLICHTEN. De K. N. A. C. brengt de auto mobilisten in herinnering dat, conform de nieuwe voorschrif ten, per 1 Juli a.s. alle motorrij tuigen op meer dan twee wielen zullen moeten zijn voorzien van twee achterlichten. enorm handig en een super geluid N00RDSTR.2I TEL.2361 TERNEUZEN en ie/Wtce ,,D. P. A. verneemt, dat Ca nadese autoriteiten de Westduit- se minister van Economische Zaken prof. Erhard bij zijn be zoek, dat hij kortgeleden aan Ca nada heeft gebracht, hebben me degedeeld, dat Canada voorne mens is West-Duitsland drie es cadrilles van in totaal 36 straal jagers ten geschenke te geven. Eén der escadrilles zou éénmo- torige en de twee andere twee- motorige toestellen omvatten. Dinsdagochtend lag alle werk in de haven van Antwerpen stil. Het aantal stakende havenarbei ders wordt op 16.000 geschat. De 17.000 stakende Antwerpse havenarbeiders hebben Dinsdag, de tweede dag van hun niet- ofiiciële staking, verklaard hun stakende Britse collega's te steu nen. Zij zeiden voorts door haven werkers uit Amsterdam en Rot terdam gesteund te worden. Op meer dan honderd schepen in de haven van Antwerpen kan niet, gewerkt worden. De stakers wensen een loons verhoging van veertig frank per dag en afschaffing van de twee categorieën, waarin zij zijn inge deeld. De katholieke en de socialisti sche vakbond hebben er bij hun leden op aangedrongen het werk te hervatten. Naar verluidt, zijn thans reeds 160 schepen door de staking ge troffen. De Belgische bond van arbei ders in vervoersbedrijven heeft Dinsdagochtend een manifest uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat de meeste Antwerpse havenarbeiders de (wilde) sta king afkeuren. Er wordt op gewezen, dat on langs, na langdurige en moei zame onderhandelingen met de werkgevers, reeds een loonsver hoging van twaalf frank per dag werd toegestaan. Nadrukkelijk wordt verklaard, dat nieuwe loonsverhogingen een ernstig nadeel voor Antwerpen zouden betekenen bij het concurreren tegen andere havens. Het manifest wordt besloten met een oproep tot de haven arbeiders om het werk te her vatten. De bewering, vervat in een door het Antwerpse stakings comité uitgegeven pamflet, als zouden de Rotterdamse haven arbeiders reeds hun solidariteit hebben toegezegd, wordt door de Centrale Bond van Transport arbeiders tegengesproken. Het betreft hier, zeide men, een on georganiseerde actie. Wel heeft het onafhankelijk verbond van bedrijfsorganisaties (O. V. B.) te Rotterdam een telegram van sympathiebetuiging gezonden, maar hierbij zijn de meeste Rot terdamse havenarbeiders niet aangesloten. Centrale bond over de staking in Antwerpen. De centrale bond van werkne mers in het transportbedrijf deelt mede, gezien de inlichtingen die het hoofdbestuur heeft ontvan gen van de paritaire commissie in Antwerpen, tot de overtuiging te zijn gekomen, dat de staking in Antwerpen als een wilde sta king moet worden betiteld. Overigens is de situatie in de havens van Amsterdam en Rot terdam zodanig, dat er reeds een tekort is aan arbeidskrachten om de normale schepen te lossen en te laden. Om deze reden hebben de besturen van de scheepvaart verenigingen zowel in Amster dam als in Rotterdam aan de centrale bond toegezegd, dat geen schepen uit Antwerpen in Am sterdam of Rotterdam zullen worden behandeld. Deze toezeg ging staat dus in feite geheel bui ten de staking in Antwerpen, al dus de centrale bond. In ieder ge val is er dus geen sprake van, dat de centrale bond steun zal verlenen aan de Belgische sta kers. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat verscheidene communistisch-Chinese Straalja gers Maandagmiddag boven de Straat van Formosa, tot actie zijn overgegaan. Een lesvliegtuig der Chinese nationalisten werd omlaag ge schoten, terwijl een „Catalina" vervoerstoestel, na aangevallen en getroffen te zijn, een noodlan ding moest maken. De „Catali na" wist echter op eigen kracht Taipeh te bereiken. De acties der „Mig's" zijn ook door radio-Peking vermeld. Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDEKWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN AXEL Tel. 2124 - 2404 Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VL.OOSWÏJK STRAAT 5 De stafchefs van de vier gro te mogendheden zullen hun lei ders vergezellen naar de topcon ferentie, die volgende maand te Genève wordt gehouden, zo wordt van gewoonlijk betrouw bare zijde te Genève vernomen. Naar verluidt gaan zij niet al leen als adviseurs van hun rege ringshoofden, maar zullen zij ook aan informele besprekingen deelnemen als het overleg over internationale ontwapening dit vereist. In een speciale zitting van de Bondsdag, heeft de Westduitse minister van Verdediging, Theo- dor Blank, Maandagmiddag in een regeringsverklaring de hoofd lijnen ontvouwd van de komen de militaire wetgeving. Hij hield daarbij vast aan de zeer omstre den vrijwilligerswet, die de re gering heeft ingediend teneinde terstond met de eerste maatrege len te kunnen beginnen, nog voordat de definitieve militaire wetten van kracht zullen zijn geworden. De regering ontkende het veto recht, dat de Bondsraad ten aan zien van deze wet voor zich heeft opgeëist. Zij weigerde toe te ge ven aan de wens van een groot aantal parlementsleden om het opperbevel zonder beperking in handen van de Bondspresident te leggen en aan de eis een wet telijke basis te geven aan de commissie, die de controle op de keuze van het hogere personeel van de strijdkrachten zal uit oefenen. De regering weigerde voorts te ontkennen, dat door voering der militaire wetten no dig zou zijn. Zij verklaarde zich evenwel bereid om de regeling van het opperbevel, van de re gionale indeling der troepen en van de administratie der dienst plicht in de grondwet vast te leggen. Deze eis was aan de vooravond van de verklaring door de liberale partij gesteld. De toezegging der regering is van betekenis omdat door een splitsing in de vluchtelingen- partij de regering er niet langer zeker van is over een meerder heid van tweederden te kunnen beschikken, die voor een grond wetswijziging nodig is. De regeringsverklaring heeft een debat in de Bondsdag inge leid. Minister Blank werd in zijn lange verklaring slechts eenmaal door applaus onderbroken. Dat was toen hij de loftrompet stak over de houding der Duitse sol daten in en na de oorlog. „De Duitse soldaat heeft dapper, trouw en gehoorzaam zijn plicht gedaan. Hij kon daarbij geloven deze voor zijn vaderland te ver vullen. Hij werd misbruikt door 'n misdadige staatsleiding. Daar in ligt zijn tragiek", aldus Blank. In dit verband sprak hij ook de hoop uit, dat de kwestie der nog gevangen gehouden, veroordeel de Duitsers binnenkort nader tot een oplossing zou kunnen wor den gebracht. Dit is, volgens de minister, „een onzalig kapittel". Voor de handhaving van het zo heftig aangevallen ontwerp voor een vrijwilligerswet, ge bruikte Blank het bekende argu ment de militaire wetgeving zou ongebruikt worden gelaten. Wan neer de regering in staat wordt gesteld reeds thans de eerste zes duizend militairen op te roepen, zij meent terstond nodig te voorlopige bevoegdheden, die de regering verlangt, slechts tot het einde van dit jaar geven. Blank heeft in zijn verklaring't voornemen der regering te ken nen gegeven de parlementaire controle op de strijdkrachten krachtiger dan vroeger vast te leggen. De gehoorzaamheid en de trouw van de soldaat zouden vol gens hem niet slechts mogen gelden tegenover de militaire chefs, doch ook tegenover de burgerlijke vertegenwoordigers van de staat. Deze wens zou vol gens de regering echter tot ge volg hebben, dat de militaire wetgeving ook veel omvangrij ker zou worden dan in het ver leden het geval was. In dit verband verklaarde de minister, dat de regering aan de top van het militaire apparaat slechts personen zal gedogen, „die met innerlijke overtuiging de democratische orde aanhan gen". Of een „vooruitstrevende geest" in de Duitse troepen zal varen, zal volgens Blank niet al leen van de wetten, doch even zeer van de personen afhangen. Niettemin aanvaardt de rege ring niet de in het parlement ge stelde eis, dat de commissie, die het personeel zal moeten contro leren, op grond van een wet zou moeten worden gevormd. Zij acht het voldoende, wanneer de regering zelf zulk een commissie bijeen zou roepen. Overigens verzekerde Blank, dat tegen het advies van zulk een commissie niemand in dienst zou worden genomen, ook niet degenen, die reeds thans in de militaire afde ling van zijn ministerie werk zaam zijn. Blank vestigde er de aandacht op dat naast de door de regering toegezegde grondwettelijke rege lingen nog een aanvulling der grondwet vereist wordt door de verdragen met de geallieerden. Een noodstandsartikel moet na melijk de Bondsregering in staat stellen in tijden van dreigend gevaar uitzonderlijke maatrege len te kunnen nemen. Zolang dit niet gebeurd is, zullen de geal lieerden hun recht handhaven om, ondanks de Duitse souverei- niteit, zelf in te grijpen. Ook deze noodstandsbepaling belooft nog tot heftige debatten te zullen leiden, daar de oppositie er krachtig tegen van leer wil trek ken. In de in volmaakte rust aan gehoorde verklaring besprak mi nister Blank ook nog de kwestie van de verdeling der bestelling van de militaire goederen. Deze taak zou volgens Blank aan de zuiver militaire organen moeten worden onttrokken en aan bur gers moeten worden overgelaten. Daardoor zou worden verzekerd, dat noch de productie voor het civiele verbruik, noch die voor de export in het gedrang zou komen. De eigenlijke dienstplichtwet, zo zeide Blank tenslotte, zal eerst in een later stadium actueel worden, aangezien deze niet no dig geacht wordt, vooraleer het vrijwillige kader der troepen zal zijn gevormd. De minister verklaarde verder nog dat het nieuwe Westduitse leger zal bestaan uit 370.000 man, verdeeld over twaalf divisies. De luchtmacht zal 70.000 manschap pen hebben en 1362 eerstelijns- vliegtuigen. De marine zal de beschikking krijgen over een aantal lichte eenheden, met een totale bezetting van 20.000 man. Dienstplichtigen zullen met 20 jaar voor 18 maanden moeten opkomen. De dienstplicht zal in vredestijd gelden voor mannen tussen de 18 en 45 jaar. Er zul len bovendien nog territoriale organisaties en organisaties voor burgerverdediging komen. die hebben, dan krijgt volgens mi nister Blank, daardoor het par lement ook meer tijd om de ver dere wetgeving grondig te be handelen. De regeringspartijen zelf zijn overigens voornemens de omstre den vrijwilligerswet zodanig te amenderen, dat haar beperkte reikwijdte ook in de tekst zicht baar zal worden. Zij wilden de De Argentijnse politie heeft medegedeeld, dat communisten van plan waren 'n opruiingscam pagne in de provincie Buenos Aires te beginnen. Door de ont dekking kon het plan worden verijdeld. Nader wordt bericht, dat de Ar gentijnse politie de arrestatie heeft bekend gemaakt van vijf communisten, na de ontdekking van het plan om onrust te zaaien onder de bevolking, in het bijzon der door het uitlokken van onge regeldheden in de kerken. Een grote hoeveelheid vlugschriften waarvan de inhoud tegen de rege ring is gericht, zou in beslag zijn genomen. Bijna alle personen, die twaalf dezer te Buenos Aires werden gearresteerd na incidenten vóór de kathedraal ter plaatse, zijn thans op vrije voeten gesteld. Onder de vrijgelatenen bevinden zich 36 Katholieken. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken P. H. Spaak heeft Dinsdagmiddag op zijn doorreis van San Francisco, waar hij de buitengewone verga dering van de Ver. Naties heeft bijgewoond, naar Brussel circa twintig minuten op Schiphol doorgebracht. Hij werd aldaar ontvangen door de Belgische ambassadeur, F. X. J. M. G. Baron van der Straten—Waillet en de consul- generaal van België te Amster dam de heer L. Borremans. Sprekende over zijn indruk ken van de vergadering zei de heer Spaak dat zich dankzij de gewijzigde politiek van Rusland een beter klimaat tussen de ge- sprek-partners ontwikkelt, het geen een gematigd optimisme rechtvaardigt. Er zijn reeds enkele essentiële vorderingen gemaakt, de ware doeleinden van de Russische po litiek zullen echter, aldus de Het te Peking verschijnende „Volksdagblad", het officiële or gaan der Chinese communisti sche partij, meldt dat in Sjanghai en de Mandsjoerijse provincie Hei Loeng Kiang tegen-revolu- tionnaire organisaties zijn opge rold. In het door radio-Peking om geroepen bericht werden geen verdere bijzonderheden gegeven. heer Spaak, eerst blijken na de binnenkort te Genève te houden conferentie van de Grote Vier. Genève kan het begin zijn van een betere internationale samen werking. De heer Spaak heeft zijn reis over de Noord-pool gemaakt. Hij vond dat „een zeer aangename ervaring". Maandagmiddag is het Ame rikaanse stadje Scottsbluff in Nebraska door een wervelstorm getroffen. Volgens de eerste be richten zou het aantal gewonden 75 bedragen. Er zou één dode zijn. Een ge deelte van het stadje is verwoest. Onder het geroep van: „Stel Voiron in vrijheid" hebben ver scheidene honderden Europea nen in Casablanca vóór het ge bouw van de Franse bestuurs raad voor het gebied van Casa blanca gedemonstreerd. De demonstratie was bedoeld als protest tegen de arrestatie wegens „contra-terrorisme" van het plaatsvervangend hoofd van de inlichtingendienst van de po litie in Casablanca, hoofdinspec teur Voiron, en elf anderen. De demonstranten zonden een delegatie naar de Franse be stuurder van het gebied en be gonnen de aanwezige politie te beledigen toen de gedelegeerden niet onmiddellijk werden ontvan gen. Na een dag van betrekkelijke (rust, zijn Maandag in- Algerije weer verscheidene aanslagen gepleegd, die twee Algerijnse no tabelen en enkele andere Algerij nen het leven hebben gekost. In het district Blide werden 2.650 wijnstokken afgesneden en telefoonkabels doorgesneden. Door brandstichting werden een schoolgebouw en twaalf ha ko renland verwoest. De tegen de opstandelingen opererende troepen hebben in het gebied van Constantine 239 arrestaties verricht. Het militai re tribunaal te Algiers heeft zes doodvonnissen geveld, drie per sonen tot levenslange en twee tot twintig jaar dwangarbeid veroordeeld. Aanslag op Amerikaanse voor lichtingsdienst in Tunis. De Franse resident-generaal in Tunesië heeft het Amerikaanse consulaat in Tunis zijn spijt be tuigt over een bomaanslag op het Amerikaanse voorlichtings centrum in Tunis. Het gebouw werd zwaar be schadigd, evenals naburige ge bouwen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. VERZETSLIEDEN GEDOOD. Dinsdagochtend is nalbij Batna, in Algerije, een hevig gevecht geleverd tussen een sterke ben de verzetslieden en leden van het Franse vreemdelingenle gioen, aldus wordt van leger zij de medegedeeld. Veertien vogelvrijen sneuvel den. De legionnaires leden geen verliezen. Krabben en pemeren 11111 ff- "Laakt de kwaal 'steeds niïrOw, erger. De helder vloeibare UltSltiQ D-D-D- dringt diep in de J ponën door, zuivert, ont smet en geneest do huid. GENEESMIDDEL TEGEN Wm "HR$' "HTSSt VLOEISTOF BALSE*" ZEEF Ambtenaren, spoorwegperso neel, vliegers en onderwijzers zijn ontevreden. Premier Faure heeft verte genwoordigers van Franse amb- tenarenorganisaties een uiteen zetting gegeven van hetgeen de regering denkt te doen, om aan de eisen tot loonsverhoging tege moet te komen. De tegemoetkomingen werden echter door deze vertegenwoor digers onvoldoende geacht en speciaal wat betreft de categorie der minst-bezoldigden. Het parool, om 1 Juli a.s. in staking te gaan, tenzij de rege ring met verderstrekkende voor stellen komt, is dan ook gehand haafd. Het spoorweg- en onderwijsper soneel en de leden der vakver enigingen van burgervliegers zijn eveneens ontevreden over hun salariëring. Ook zij dreigen 1 Juli a.s. in staking te zullen gaan, indien deze niet wordt verhoogd. West-Duitsland zal eind deze week in een nota een gunstig antwoord op de Sowjet-uitnodi- ging aan bondskanselier Ade nauer geven, aldus wordt in ge zaghebbende diplomatieke krin gen te Bonn medegedeeld, Adenauer is door de Sowjet- Unie uitgenodigd naar Moskou te komen om te spreken over de vestiging van diplomatieke, cul turele en economische betrek kingen tussen beide landen. Men gelooft, dat West-Duits land opheldering over een aan tal kwesties, die hiermee verband houden, wenst. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Meer bewolking-. Toenemende bewolking met la ter op de dag plaatselijk enige regen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Zwakke tot mati ge zuidwestelijke wind. DONDERDAG 30 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.28 11.02 11.42 11.52 n.m. 11.01 11.36 12.16 12.26 ZON op onder Juni. 29 4.24 21.06 30 4.25 21.06 MAAN op onder 15.59 17.06 0.34 0.58

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1