LANDBOUWTENTOONSTELLING te Kloosterzande ALEX DE HAAS w Heineken's Bier DE WOLF EN DE HAVIK m RADIO? bij Pijn in de rug de overbelaste huisvrouw BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Wat brengt de Monteur door stroom getroffen en gedood Medische rubriek bewonderde de Horse Guards in Londen en zag er Heineken's BJê? drinken. yj V De bekroningen van het vee op de Landbouwtentoonstel ling. Wegens de omvangrijkheid van ons verslag over het werkbezoek nan Zeeuws-Vlaanderen door Ko ningin Juliana moesten wij de uitslag van de Vrijdag op de Landbouwtentoonstelling be kroonde dieren uitstellen tot ons volgend nummer. Voor zover het de le en 2e prijzen betreft, is de uitslag als volgt: UITSLAGEN. Stieren van 2 jaar en ouder. le pr. Rotterda Sikkema, eig. K. I. Ver. „Naar productief vee in Oost Zw.-Vlaanderen." 2a pr. Adema 142 v. d. Woudhoeve, eig. A. D. H. Ver schueren, Kuitaart. 2b pr. Hennie's Eduard, eig. Stierenver. „Doelma tige Samenwerking", Hoek. Stieren van 12 jaar. la pr. Diamant, eig. P. J. van Mol, Stoppeldijk; lb pr. Tietje's Douwe, eig. J. P. M. A. Verschue- ren, Walsoorden. Stieren jonger dan 1 jaar. 2a pr. Frans, eig. J. de Regt-Die- lerfian, Zaamslag; 2b pr. Frans v. Zeedorp, eig. Ed. G. M. de Waal, Ossenisse. Vaarskalveren jonger dan 6 rand. le pr. Addy, eig. Wed. P. Diele- man, Walsoorden; 2e pr. Adèle 3 v. d. Meidoorn, eig. K. G. Tollenaar -van Hoeve, Hoek. Vaarzen van 6 maanden tot 1 jaar. le pr. Hieke 5, eig. P. J. van Mol, Stoppeldijk; 2e pr. Ina v. Dubois- hoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel. Vaarzen van 1 tot 1)4 jaar. le pr. Hilda, eig. Jos. Dobbelaer, St. Jansteen; 2e pr. Vera 8, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaamslag. Vaarzen van 1)4 tot 2 jaar. la pr. Hennie, eig. P. de Jonge re Kraker, Terneuzen; lb pr. Nora, eig. D. van Doeselaar, Hoek; 2a pr. Lea, eig. P. J. van Mol, Stoppeldijk; 2b pr. Vera VII, eig. J. de Regt- Dieleman, Zaamslag. Kalf vaarzen van 1)42 jaar. la pr. Kuyk Dirkje 126, eig. W. L. den Hamer, Axel; lb pr. Sonja, eig. Wed. P. Dieleman, Walsoorden lc pr. Lies 4, eig. Wed. P. Diele man, Walsoorden; 2a pr. Geertje 8, eig. H. A. A. Baron Collot d' Escu- ry, Kloosterzande; 2b pr. Grietje 5, eig. P. W. de Kock-Verbist, Kloosterzande; 2c. pr. Cathalijn- hof's Willemke 43, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Kalfvaarzen, geb. in 1953. la pr. Mina, eig. A. L. Stallaert, Kloosterzande; Id pr. Ida, eig. C. de Cock, Stoppeldijk; 2a pr. Mina, eig. C. de Cock, Stoppeldijk; 2b pr. Erna, eig. C. Steyaert, Graauw; 2c pr Dora, eig. C. de Cock, Stoppel dijk; 2d pr. Rosa, eig. A. Stallaert, Kloosterzande. Kalfvaarzen, geboren in 1953. la pr. Cathalijnhof's Juweeltje, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart lb pr. Rika, eig. A. Stallaert, Kloos terzande; lc pr. Trijntje 57, eig. L. Vinke, Hengstdijk; 2a pr. Wiets- ke, eig. L. Vinke, Hengstdijk; 2b pr. Lizette, eig. A. Stallaert, Kloosterzande; 2c pr. Trijntje, eig. L. Vinke, Hengstdijk; 2d pr. Jet, eig. A. L. Stallaert, Kloosterzan de; 2e pr. Nora, eig. A. L. Stallaert, Kloosterzande. Kalfvaarzen van 2 hi3 jaar. le pr Martha 2, eig. A. D. IT. Verschueren, Kuitaart; 2a pr. Pietje III, eig. Gebr. Van Wese- mael, Hengstdijk; 2b pr. Marfjke, eig. P. Haak-Riemens, Hoek. Melkkoeien, 1 m. gek. vóór l-l-'55. la pr. Zwartkop Hiltje, eig. J. P. M. A. Verschueren, Walsoorden; lb pr. Doutje A 18, eig. A. D. H. Ver schueren, Kuitaart; lc pr. Trpntje v d Westsluis, eig. P. J. de Jonge- de Kraker, Terneuzen; 2a pr. Mi na, eig. Ed. G. M. de Waal, Ossenis se; 2b pr. Lenie II, eig. Wed. M. de Regt, Hoek; 2c pr. Hetty, eig. D. van Doeselaar, Hoek. Melkkoeien, 1 m. gek. na l-l-'55. la pr. Dora, eig. Em. Verstraeten, Graauw; lb pr. Nelly, eig. A. J. de NijsKuipers, Kloosterzande; 2a pr. Adèle 2 v. d. Meidoorn, eig. K. •G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek. Melkkoeien, 2 m. gek. vóór l-l-'55. la pr Cato, eig. Wed. M. de Regt, Hoek; lb pr. Bertha 4, eig. Kindn. E. Kuypers, Kloosterzande; lc pr. Bertha v. d. Oude Linde, eig. L. Vinke. Hengstdijk; 2a pr. Greta 2, eig Ed G. M. de Waal, Ossenisse; 2b pr. Cibor, eig. A. Schillemans, Graauw; 2c pr. Haersma Willem ke 42, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Melkkoeien, 2 m. gek. na l-l-'55. la pr. Irene 2, eig. A. Schillemans, Graauw; lb pr. Griet, eig. C. van Waterschoot, Walsoorden; lc pr. Doortje, eig. W. L. den Hamer, Axel; 2e pr. Corrie, eig. P. Jansen, Hoek. Melkkoeien, 3 m. gek. vóór l-l-'55. Ia pr. Dora, eig. P. Haak-Rie- mens, Hoek; lb pr. Hiltje, eig. P. J. van Mol, Stoppeldijk; 2a pr. Em ma, eig. E. C. M. Roelans, Kloos terzande; 2b pr. Sientje v. Dubois- hoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel. Melkkoeien, 3 m. gek. na l-l-'55. la pr. Haersma Willemke 41, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; lb pr Koosje v. Duboishoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel; 2a pr. Adèle, eig. K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek; 2b pr. Guusje II, eig. H. A. A. Baron Collot d'Escury, Kloosterzande. Melkkoeien, 4 m. gek. vóór l-l-'55. la pr. Diana 1, eig. A. D. H. Ver schueren, Kuitaart; lb pr. Bertha, eig. J. de Regt-Dieleman, Zaam slag; 2a pr. Dora, eig. P. Dieleman, Axel; 2b pr. Bertha, eig. J. Dobbe laer, St. Jansteen. Melkkoeien, 4 m. gek. na l-l-'55. la pr. Alida, eig. Wed. P. Diele man, Walsoorden; lb pr. Dora v. Othene, eig. Joh. Dekker, Zaam slag; 2e pr. Haersma Bosma 26, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Melkkoeien, méér dan 4 m. gek. vóór l-l -'55. la pr. Trui 6, eig. P. J. van Mol, Stoppeldijk; lb pr. Emma Bertus, eig W L. den Hamer, Axel; lc. pr. Gesina, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; 2a pr. Dora, eig. P. Th. de Koek, Kloosterzande; 2b pr. Op- perhaus Sonja Puck 38, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Melkkoeien, méér dan 4 m. gek. na l-l-'55. la pr. Paula eig. K. G. Tollenaar- van Hoeve, Hoek; lb pr. Jitsche 4, eig. P. Scheele Azn, Hoek lc pr. Marie, eig. Ed. G. M. de Waal, Os senisse; ld pr. Elza 1, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; 2a pr. Flap per 15, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Groep fokvee (minstens 3) samengesteld uit cat. 6 t/m 11. la pr. eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; lb pr. en 2a pr., eig. A. L. Stallaert-Elias, Kloosterzande; 2b pr., eig. H. A. A. Baron Collot d' Escury, Kloosterzande. Groep fokvee (minstens 3) samengesteld uit Cat. 12 t/m 16a. la pr., eig. W. L. den Hamer, Axel; lb pr., 2a en 2b pr„ eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; 2c pr., Joh. Dekker, Zaamslag. Groep zelf gefokt volbloed vee (minstens 3) van één eigenaar. la pr., eig. K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek; lb pr., eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Stamboekstieren met minstens 3 afstammelingen. le pr. Rotterda Sikkema 89, eig. K. I. ver. Oost Zw.-Vlaanderen. Koeien met minstens 3 afstammel. le pr., eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; 2a pr., eig. Jos. Dobbe laer, St. Jansteen; 2b pr., eig. K. G. Tollenaar-van Hoeve, Hoek. Kampioen en res. der stieren. Kampioen: Rotterda Sikkema 889, eig. K. I. ver. „Naar productief vee in O. Zw.-VlaanderenReserve; Adema 142 v. d. Woudhoeve, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart. Kampioene en res. der koeien. Kampioene: Paula, eig. K. G. Tol lenaar-van Hoeve, Hoek. Reserve: Cato, eig. Wed. M. de Regt, Hoek. De 39-jarige eleetro-monteur van de gemeentelijke electrici- teitsbedrijven te Alphen aan de Rijn, de heer v. d. N., is bij de uit oefening van zijn werkzaamhe den te Aarlanderveen (gemeen te Alphen aan de Rijn) door de electrische stroom getroffen en op slag gedood. Door een vergissing werd de verkeerde zekering losgedraaid, waardoor de draden waarmede de monteur moest gaan werken met het oog op de revisie van de straatverlichting aldaar onder stroom zijn Iblijven staan. Toen hij met de draden in aan raking kwam werd hij door de stroom getroffen. Hij laat een vrouw en vier jeugdige kinderen achter. s.p.; 10e pr. Jos. Mijssen, Zaam slag, 171 s.p. Na afloop der wedstrijden werd door de kring-voorzitter, de heer J. W. Scheele, de prijzen aan de winnaars uitgereikt, waarbij de heer Seghers als extra-prijs de miniatuurtractor werd uitgereikt, met een woord van lof voor zijn keurige prestatie. Tot slot van deze zeer geslaag de Z.L.M.landbouwdagen had des avonds op het tentoonstellingster rein een concert plaats van het bekende K.R.O.-radio-orkest „De boertjes van buten". Dit concert werd aan de Z.L.M. aangeboden door de miduenstandsvereniging van Kloosterzande. Zoals te ver wachten was, is dit een zeer ge slaagde uitvoering geworden. Gerrit Cruutmoes liet de mensen wederom door zijn humor harte lijk lachen. Een woord van lof moet tot slot van deze zeer succesvolle dagen worden gewijd aan het bestuur van de Kring Hulst der Z.L.M. en de talrijke medewerkers bij de di verse commissies. Er is in goede harmonie enorm veel werk ver zet, maar het resultaat is geweest een buitengewoon geslaagde Kringtentoonstelling der Z.L.M., die moeilijk te overtreffen zal zijn als over 9 jaar de Kring Hulst wederom het hoofdbestuur en de duizenden leden der Z.L.M. zal ontvangen. Maar zovèr is het nog niet en thans valt er niets anders dan de loftrompet te steken over i deze prachtige manifestatie van geesten waren toen reeds gewe- eendracht en saamhorigheid ge-ken. Het stoffelijk overso.iot is toond tijdens de Landbouwdagen naar het Wilhelminagasthuis te 1955, 1 Amsterdam vervoerd. DEKKNECHT OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur is de dekknecht C. Franken uit Amsterdam van een motor sleepboot overboord geslagen en in het water van de Cruquius- kade verdronken. De jongen kwam met zijn hoofd in aanra king met een brug toen het schip daar onderdoor voer. Een politie agent en enkele burgers, die te water sprongen, trachtten tever geefs de drenkeling op het droge te brengen. Na tien minuten slaagde men er in met behulp van een dragline de jongen uit het water te halen. De levens- MEER LICHAMELIJKE EN GEESTELIJKE RUST. Het zijn hoofdzakelijk vrouwen, die over pijn in de rug klagen en dat is helemaal niet zo verwon derlijk. Door allerlei omstandig heden is het voor de huisvrouw thans een veel moeilijker tijd om in te leven dan voor de oorlog. Enerzijds is er in 't gezin zeker niet minder te doen dan vroeger met de zorg voor de kinderen, het rekenen met de dubbeltjes, het koken, wassen, strijken en het inkopen doen. Anderzijds hebben de behoeften van de mensen op vrijwel elk ge bied enorme uitbreidingen onder gaan en daar zijn de dagen zeker niet rustiger door geworden. Vroeger heette het al „een huis vrouw is eigenlijk nooit klaar" en „een dag van vierentwintig uur is voor de huisvrouw veel te kort". Thans is er nog allerlei ontspanning bijgekomen, die er destijds niet was... Het moderne leven biedt allerlei pretjes en ge noegens, waarvan we niet versto ken willen blijven. Of het nu is, dat we menen daar recht op te hebben, of dat we deze ontspanning beslist nood- zakelijk vinden als afwisseling, in elk geval willen we er zo wei- I nig mogelijk van missen. Het deel hebben daaraan kost echter niet alleen tijd (over geld praten we nu niet), maar ook energie! EEN „MOE GEVOEL". Natuurlijk, een gedeelte van al die rugpijn komt uit direct licha melijke oorzaken voort. Het is derhalve niet alleen nuttig, maar zelfs dringend gewenst om bij steeds terugkerende rugklach ten de huisarts te raadplegen. De doktoren worden hier meestal voor een moeilijk probleem ge plaatst, want in de laatste hand boeken vindt men meer dan hon derd oorzaken die pijn in de rug tot gevolg kunnen hebben. Nu is het merkwaardig, dat veel van die pijn in de rug eigen lijk helemaal geen echte pijn is. Het is veeleer een moe gevoel in de lendenstreek, waardoor de mensen met dit soort klachten bij al hun bezigheden worden ge handicapt. DE VELE ZORGEN. Het overgrote deel van alle rugpijn vindt zijn oorsprong in de te grote voortdurende licha melijke en geestelijke belasting, waaronder de thans levende men sen gebukt gaan, in het bijzonder de huisvrouwen met kinderen. Deze toestand kan zeeb wel tot lichamelijke afwijkingen voeren, maar dat neemt niet weg, dat tal rijke ziekteverschijnselen hun verklaring vinden in het leven onder te hoge druk, in een toe staan met veel zorgen, ergernis en onzekerheden. Dr H. W. SCALONGNË. De sluitingsdaj dagen. der Z.L.M.- De laatste dag hebben de jonge boeren laten zien, dat zij ook op het gebied van sport en behendig heid iets kunnen presteren. Het viel niet mede om onder de ogen van honderden toeschouwers de diverse klippen te omzeilen. Het is geen kleinigheid om met een tractor tussen een aantal zeer moeilijk geplaatste flessen door te manoeuvreren. Ook rond diver se en over enkele hindernissen rijden met een tractor, waarach ter een wagen waarop een melk bus was geplaatst, viel heus niet mee. Vele bussen vielen dan ook om als de hindernissen werden genomen, hetgeen strafpunten opleverde voor de betrokken rij der. Ook het verwisselen van wielen aan de tractor was een moeilijke opgave, daar men precies op de blokken moest rijden wilde men de wielen goed en vlug bevesti gen, want er was ook een prijs om het parcours af te leggen in de kortst mogelijke tijd Ook de jonge boerinnen kregen gelegenheid dit te proberen. Een woord van lof voor de prestaties van deze dames is zeker op zijn plaats. De uitslag van deze zwa re proeven leverde voor de over winnaar een miniatuur-tractor op. De heer W. Seghers uit Zaam slag behaalde de overwinning met slechts vijf strafpunten. De uitslag van de wedstrijd was: Dames: le pr. Janna de Feijter; 2e pr. M. de Nijs, Hontenisse. Heren: le pr. W. Seghers, Zaamslag, 5 straf p.; 2e pr. C. de Nijs, Walsoorden, 21 s.p.; 3e pr. J. de Waal, Ossenisse, 32 s.p.; 4e pr. M. de Nijs, Walsoorden, 59 s.p.; 5e pr. W. Beghijn, Axel, 65 s.p.; 6e pr. H. de Feijter, Vogel waarde, 99 s.p.; 7e pr. A. Verstra- te, Oostburg, 120 s.p.; 8e pr. C. .Vinke, Hengstdijk, 137 s.p.; 9e pr. Rob Vael, St Jansteen, 170 t_Als kind van 5 stond hij al op de planken. Hij voelde niets voor „een ordentelijk vak"des te moer vo.or liedjes. Op reis ontdekte hij dat Heineken 's Bier even internationaal is als zijn geliejd cabaret - en dat men het in Londen even gretig drinkt als in Hilversum Tekening: Alex de Haas Londen - de Horse Guards natuur lijk I Want als iemand gevoel voor traditie heelt, is het Alex („Salon des Variétés") de Haas. Moe en warm neergezegen in een Londense „pub" tekende hij zijn impressies van het kleurrijke mili taire schouwspel bij verkwikkend kelder-koel Heineken's - verrukke lijk visitekaartje van het vaderland! Dankbaa.r voor de lafenis, drukte hij ook zijn stoere papleren militairen een stevig glas in de hand: Proost jongens I Heineken's I duiver, edel Heineken's Bier, bruisend van WPi&G -noPt peta/st/ I*ven. tintelend van jeugdig vuur, verkwik- (kend als geen andere drank ook in kies. keurig Londen t 95. „Zijn wonden moe ten verbonden wor den", zegt Eric hoofd schuddend, „en dan hier vandaan, vóórdat „Ik hoor het ook", fluistert de Bohusla- ner geschrokken. „Er komt wat aan". Haastig komt hij Eric te hulp, die zon der veel woorden Svein op zijn rug hijst. Het is niet bepaald 't beste middel van ver voer voor zo'n gewon de, maar er zit niets anders op. „Door de beek", bijt Eric zijn metgezel toe. „Dat is de enige manier om hen ons spoor bijster te doen worden". De Bohuslaner heeft Erics zwaard overgenomen en verdeelt zo goed mogelijk zijn aandacht tus sen Eric en de achtervolgers, die hen, naar de geluiden te oordelen, langzaam maar zeker inhalen. „Als we maar eerste om de bocht van het riviertje zijn", hijgt Eric, „dan zijn we tenminste uit hun ge zicht, als zij de waterkant berei ken". Onder het voortgaan hebben ze geen van beiden veel tijd gehad om op hun omgeving te letten, maar als zij door de kromming van de beek zijn, ontdekken zij hun vergis- sing. Haast ongemerkt zijn de glooiende oevers overgegaan in steile rotswanden, hetgeen het zo goed als onmogelijk maakt de bed ding te verlaten. „Dan maar verder", gromt Eric, die zo langzamerhand het gevoel krijgt, of zjjn rug zal breken onder de zware last van de reusachtige Sakser. „Als we terug gaan, lopen we hen misschien in de armen". En zo worstelen zij zich voort over de glibberige, verraderlijke rivierklei, hier en daar dwars door het schui- ■mende water heen. Hun hoop ver derop nog een gunstige plek te vin den, om aan land te gaan, draait op niets uit. De rotsen worden ho ger, het ravijn smaller. Dan horen zij het gedruis van een waterval en als de vluchtelingen de plek berei ken, waar de beek zich in een gor dijn van schuim over de rotsen stort, zinkt hun het hart in de schoenen. Ze kunnen niet verder. Radeloos zoeken Erics ogen 'n uit weg. Op één plaats is de rotswand verzakt. Als hij alleen was zou hij misschien tegen deze steile helling van gruis en steenblokken kunnen opklauteren, maar met Svein op zijn rug is zo'n klimpartij uitgeslo ten. „De waterval!", stoot de Bohus laner eensklaps uit. „Achter de waterval zal niemand ons zoeken. Eric gromt goedkeurend. Door een nevel van duizenden kleine wa terdruppeltjes schuiven zij dicht tegen de glimmende rotsen aange drukt tot achter de sluier van het neervallende water. En daar ontdekken ze tot hun vreugde een smalle spleet tussen de rotswand. En haastig werken zij zich naar binnen. Met een zucht legt de Noorman de gewonde die door het frisse bad iets schijnt bij te ko men op de vochtige stenen. Dan keert hij naar de opening terug en gluurt langs het waterscherm naar buiten, om zich echter ogenblikke lijk in het donker terug te trekken. DINSDAG 28 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 „Dat heb ik nooit geweten"; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Caus.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolra dio; 12.00 Angelus; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nws; 13.20 Gr.; 13.45 Lichte muz.; 14.00 Gevar. muz.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Licht progr.; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beurslber.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Cau serie; 18.15 Gram.; 18.20 Sport- praatje; 18.30 Promenadeorkest; 18.57 „Dat heb ik nooit gewe ten"; 19.00 Nieuws; 19.10 Lichte muz.; 19.30 Avondgebed en lit. kal.; 19.45 Gram.; 20.30 Gram.; 20.37 „Dat heb ik nooit gewe ten"; 20.40 Act.; 20.55 Gram.; 21.00 „Uit 't Boek der Boeken"; 21.15 Orkestconc.; 21.45 Gram.; 22.00 Militaire rep.; 22.10 Radio- philharm. ork.; 23.00 Nws; 23.15 Viool en clavecimbel; 23.50 Gr. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws;. 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gr.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Gram.; 11.15 Kookpraatje; 11.30 Sopraan en piano; 11.55 Gram.; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.35 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Amus. muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Gr.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Pianore cital; 15.30 Mannenkoor; 15.45 Caus.; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Musette orkest; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Gram.; 18.50 Rep. Tenniskam pioenschappen Wimibledon; 19.00 Paris vous parle; 19.05 Gram.; 19.15 Koorconc.; 19.45 Filmpraat je; 20.00 Nws; 20.05 Joum.; 20.15 Gevar. progr.; 21.00 Holland Fes tival 1955; 21.25 Discussie; 21.50 Holland Festival 1955 22.30 Gr.; 22.40 Orgel en tenor; 23.00 Nws; 23.15 New York calling; 23.20 Sportrep.; 23.25 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15, 1400, 14.45, 15.10 en 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Orgelsp.; 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Kamermuz.; 17.30 Ta- felmuz.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.40 Gram.; 20.00 Ork. cone.* 21.00 idem; 21.30 Gram.; 21.30 Omr. ork.; 22.00 Nws; 22.15 Gr.; 22.55—23.00 Nws. TERNEUZEN. Geboorten. 20 Juni. Mariejeanne Johanna Theophiel, d. van Theo- philus Alphonsus Coone en Levina Joanna de Caluwé (won. te Zuid- clorpe); Maria, d. van Levinus Jan Dieleman en Janna Haak. 23 Juni. Pieter Jan, z. van Jacobus Jan Donze en Catharina Adriana Ser- vaas. r Huwelijksaangiften. 21 Juni. Cy- rillus Theophilus Verstraeten, 25 j., jm. (won. te Axel) en Maria Jose- pha Rosalia van Gassen, 22 j., jd. Overlijden. 18 Juni. Suzar.r.a C- Jonge, 72 j., echtg. van Gijibrcgt Riemens (won. te Axel). 21 Jun,. Ebrina Jansen, 63 j., echtg. vavt Levinus Jacobus Meertens. 22 Juni. Cornelis Willem Vink, 76 j., echtg. van Maria Verdoes (won. te Hoekt. TERNEUZEN. In de week van 17 tot en met 24 Juni hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. L. van Bunder, Nwe Kerkstr. 17, van Hulst: J. P. van dea Berge, Van Steenbergenlaan 25a, van Mid delburg; M. Hameiink, Oo.-.'kade 16, van Zaamslag; J. P. Harms, Lange Kerkstr. 7, van Breda; J. G. Verlinde, Havenstr. 8, van Rotter dam; H. J. Wezepoel, Vogelschor- str. 14, van Vogelwaarde; A. Triest, Vogelschorstr. 14, van Vogelwaar de; J. B. van den Hemel, Vogel schorstr. 20, van Sas van Gent; C. de Pooter, Catspolderdjjk 7, van Hoek; A. R.ijkers, Nwe Kerkstr. 24, van 's-HertogenboschE. F. Bo- gaert, Vogelschorstr. 18, van Sas van Gent; P. U. M. Vermast, Klaas- senstr. 11, van Vlissingen; M. B. Huizen, Scheldekade 27, van Ove- zande; A. M. Verhoeven, Vogel schorstr. 24, van Amersfoort; C. Dobbelaar, Baandijk 14, van Hoek; M. J. A. T. M. Adriaansens, Burg. Geillstr. 58, van Duffel (B.); E. Leu, Tulpstr. 7, van Genève (Zw.); N. Dieleman, Axelsestr. 35, van Utrecht; J. J. C. Zank, Van Steen bergenlaan 25a, van Leerdam; J. J. van Duuren, Nieuwstr. 41, van Breda; J. Scheele, noodw. Vlucht- haven, van Axel; D. F. de Jonge, Scheldekade 62, van Zaamslag; B. J. Mötter, Hondiusstr. 5, van Rot terdam. Vertrokken: J. J. Kools, Hondiusstr. 49, naar Vlissingen; M. E. Nïjssenvan der Peijl, Louisastr. 2, naar Zuidzande: G. G. J. Rensen, De Jongestr. 1 a/b, naar Nijmegen; L. M. Smole- naers, Nwe Kerkstr. 3, naar Rot terdam; L. J. de Regt, Lange Kerk str. 35, naar Rotterdam; E. M. J. Beeldens, 2t De Feijterstr. 4, naar Heer; G. J. van Embden, Burg. Geillstr. 56, naar Zoeterwoude; H. Stil eens, mannen", hoort de Kievit, Veldstr. 23, naar Westdor- Noorman een der kerels zeggen, j pe; F. J. Mejj, Anjerstr. 5, naar „Het is net, of daar iemand riep. i Westdorpe; A. C. van Noord Ze moeten hier vlak in de buurt j Leenhouts, Nieuwediepstr. 36, naar zitten". Amsterdam. Een drietal rovers nadert behoed zaam van steen op steen stappend de waterval. Hun blikken gljjden langs de rotsen. Ze hebben geluk kig geen flauw idee van de verbor gen nis. Schijnbaar voelen zij zich niet erg op hun gemak en zjj staan op het punt rechtsomkeert te ma ken, als Svein Langtand ineens luide begint te ijlen. Erics hoop dat het onsamenhangende gebazel van de Sakser verloren gaat in het ge druis van de waterval blijkt ij del.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3