RECHTSZAKEN op de E 55 PERON Binnenlands Nieuws Onruststoker of vredestichter? Maatregelen ter bestrijding van de kersenvlieg De commerciëletelevisie Wat brengt de Radio Jacht op verzoening tussen Washington en Peking TfPEBDE BLAD Vrijdag 25 Juni 1955 10e Jaargang No. 3489 Nnderlande vereniging bescherming voetgangers voor handhaving tramlijnen Nieuwe wapens „Douwers"-feest in Oudenaerde De Duitse soldaat van de toekomst Strijdlichaam voor Irian ontving inlichtingen De „verschrikkelijke sneeuwman'' Hertog van Edinburgh maakt noodlanding Sowjet-Unie nodigt atoomgeleerden uit Van New-Delhi naar Washing ton, van Washington via Londen naar Peking, van Peking naar New-Delhi en van New-Delhi op nieuw naar Washington en terug, duizenden en duizenden kilome ters in iets meer dan een maand tijd heeft de Indiër Kr is j na Me- non afgelegd, een groot doel ach terna reizende: een vergelijk tus sen Amerika en Peking-China en daarmede een ontspanning in de gevaarlijke internationale situa tie in het Verre-Oosten. Of hij dit doel zal bereiken, is op dit ogen blik nog een open vraag, maar faalt hij, dan zal dit nooit aan ge brek aan ijver kunnen worden ge weten. Wie is deze 58-jarige vrijgezel? In tegenstelling met Nehroe, wiens raadgever en intieme vriend hij is, stamt hij uit de kleine middenstand van het zui delijk deel van India. Kon Nehroe de deftige „public school" van Harrow en de univer siteit van Cambridge bezoeken, Menon bracht zijn jeugd en eer ste studiejaren in zijn geboorte land door, tot Annie Besant en haar theosofische kring in Ma dras de zeer intelligente jonge man in staat stelden naar de „School of Economics" in Londen te gaan. Nog jaren, nadat hij er zijn ju ridische studies beëindigde, bleef hij in Engeland wonen. In die tijd was hij socialistisch gemeente raadslid van de Londense voor stad St. Pancras, die hem onlangs het ereburgerschap verleende. Hij is nog altijd zeer op de Britten gesteld dat heeft hij met Nehroe gemeen en het is niet in de laatste plaats aan deze bei den te danken, dat India, hoewel het een onafhankelijke republiek werd, in het gemenebest is geble ven. Toch ging Menons sympathie niet zover, dat hij zich, zoals ve len zijner landgenoten, volledig assimileerde. De Hindoe bleef hij ook in Engeland en is tot op de huidige dag vegetariër en ge heelonthouder. Minderwaardigheidscomplex. In die periode van zijn leven leed hij, volgens het oordeel van partijgenoten, onder een minder waardigheidscomplex, dat waar- Het bestuur van de afdeling Amsterdam der Nederlandse ver eniging tot bescherming van voetgangers heeft, naar aanlei ding van een aantal vragen van leden, een onderzoek doen in stellen naar het pro en contra van tram- en autobusdiensten in Amsterdam. De resultaten van dit onderzoek zijn in een rapport samengevat. Resumerend komï de commissie, die het onderzoek instelde tot de conclusie: dat de oversteekplaatsen zoveel mogelijk bij de tram- en autobushaltes moeten worden aangebracht, ook indien vluchtheuvels ontbreken. Voorts zou een gedeelte van het trammaterieel vernieuwd moeten worden en tenslotte zou in het algemeen de tramexploitatie, eventueel gedeeltelijk onder gronds, gehandhaafd moeten blij ven. Bij het situëren van oversteek plaatsen bij tramhaltes zouden bestuurders van voertuigen we ten, dat zij bij de halteplaatsen op overstekende voetgangers moeten rekenen. Volgens de commissie wordt het conveniënt van het langs het trottoir stoppen van autobussen volledig teniet gedaan indien men zich aan de andere zijde van de straat be vindt en er geen vluchtheuvels of oversteekplaatsen in de nabij heid zijn. Teneinde een inzicht te ver krijgen in de gevolgen van de omzetting van één der tramlijnen in een autobusdienst werd even eens een vergelijkend onderzoek ingesteld. De commissie komt tot de conclusie, dat deze omzetting vervoerstechnisch slechts een po vere verbetering is. Men ver wacht dat de vervanging van andere tramlijnen in het alge meen nog minder effect zal sor teren. schijnlijk werd veroorzaakt door de toen nog bestaande sterke ras senvooroordelen. Zo trachtte hij, zoals dikwijls in dergelijke ge vallen geschiedt, dit complex door een ruw optreden te ver bergen, waardoor hij de omgang met zijn vrienden zeer bemoei lijkte. Nog tegenwoordig kan hij en ook daarin gelijkt hij op Nehroe sterk irriterend in zijn optre den zijn. Onlangs bijvoorbeeld liet hij 'n journalist, die hem interviewde en hem een onaangename vraag stelde, eenvoudig' staan zonder nog 'n woord met de man te wis selen. Daarentegen kan hij in kleine kring, wanneer het ge sprek hem bevalt, van een ver overende charme zijn. Toen hij in 1947 India's verte genwoordiger bij het hof van St. James werd, schafte hij voor zijn medewerkers dure automobielen aan en kocht in de diplomaten wijk van Kensington een prach tige villa. Want de jonge repu bliek moest in Londen de eer van de natie hooghouden. Hij zelf echter reed, indien het maar enigszins mogelijk was, met de omnibus of de ondergrondse en bewoonde slechts één kamer in het ambassadegebouw. Zelfs zijn ergste vijanden hebben steeds zijn eenvoud geroemd. Een onruststoker? Krisjna heeft er nooit een ge heim van gemaakt, dat hij socia list is. Maar toch, hoe merk waardig het ook moge klinken, is hij het, die in India op econo misch gebied het particulier ini tiatief verdedigt. Er wordt zelfs beweerd, dat toen Nehroe hem minister van Buitenlandse Zaken wilde maken, drie ministers met aftreden dreigden, omdat zij vreesden, dat Menon de sociali sering van India zou kunnen sto ren. Dat bewijst, dat hij beslist geen communist is, zoals vooral in Amerika wel wordt beweerd. Wanneer men Menon van fa natisme beschuldigt, kan dit al leen slaan op een fanatiek Paci fisme en misschien moet men dankbaar zijn, dat er in de tijd van de waterstofbom nog zulke mensen bestaan. De Amerikaanse journalist Alexander Campell noemde in het bekende tijdschrift „Life" in een artikel, waarin hij Nehroe's regering als een „pest" voor de buitenlandse politiek van de Ver enigde Staten betitelde, Krisjna Menon de onruststoker (trouble maker) der internationale diplo matie. Bij een objectieve beschouwing 'van de politieke gebeurtenissen der laatste jaren men behoeft '.slechts aan de vredesonderhande lingen voor Korea en Indo-China, alsmede aan de komende bespre kingen over Formosa te denken zou men tot een tegenoverge stelde waardering van Menons persoonlijkheid moeten geraken. In enkele delen van Nederland is gedurende de laatste jaren in kersenboomgaarden aantasting door de kersenvlieg geconsta teerd. In 1952 kwam deze aantas ting in drie gebieden voor. In on ze belangrijke kersencentra, de Betuwe en Zuid-Limburg is het optreden van deze vlieg echter nog niet geconstateerd. Door de grote schade, die de kersenvlieg in sommige andere landen veroorzaakt, is het van be lang overal waar deze vlieg voor- Wij zijn met prominenten van de televisie samen geweest: Otto Sterman, Wim lbo, Kay Caven dish, Jan de Cler, Dick van Rijn, noem ze maar op. Dit waren er n.l. slechts enkelen. Het onder werp „commerciële televisie" is er natuurlijk ter sprake geko men. Hoe kon het ook anders, want de ontmoeting was ergens, zij het buiten de studio, op de „E 55". En terwijl ons trotse vlagge- schip „Nieuw Amsterdam" een nieuwe uitreis begon, door hon derden bezoekers van de „E 55" langs de boorden van de Maas bewonderd en nagestaard, wer den enkele problemen aangesne den, waarvan wel het voornaam ste was „de dwang", die sommi gen beweren dat er zijn zou van de zijde van de „sponsors" ten aanzien van de programma's voor de commerciële televisie. „Ik kan uiteraard nog voorna melijk over Engeland spreken", zei mevr. Cavendish, „maar ik kan u met de hand op het hart verzekeren, dat mijn „sponsor" nog nooit een noot heeft veran derd van wat ik mij had voorge nomen te brengen". „Ik kan het nog sterker vertel len", zei Jan de Cler. „Ik heb een programma verzorgd voor een sigarenmerk. Mijn opdrachtgever zag het pas, toen mijn program ma aan de gang was. Ik noemde nog al een enkele keer het be doelde merk en het enige wat mijn „sponsor" toen aan te mer ken had was: doe me een plezier en laat een paar keer die „sigaar" De Amerikaanse democratische senator Henry Jackson, heeft in een toespraak verklaard, dat de Verenigde Staten in „betrekkelijk korte tijd" de beschikking zouden hebben over geleide projectielen met een „waterstoflading", die hoog in de lucht zouden ontplof fen en gehele naderende lucht vloten zouden kunnen vernieti gen. Een tweede wapen, eveneens in de nabije toekomst te verwach ten, zou bestaan uit. een niet-ge- leid projectiel, dat in 30 minuten tijds met feilloze zekerheid een doel op onseveer 8.000 km af stand zou kunnen raken. De senator is voorzitter van de subcommissie voor militaire toe passing van atoomenergie van de atoomcommissie van Huis en Se naat. Op de avond van de 29ste Juni viert Oudenaarde zijn Adriaan Brouwerfeest. Dit folkloristische feest zal zich voltrekken in de sfeer van de tijd waarin Adriaan Brouwer leefde. Be brouwers van de stad en uit de omgeving verlenen hun medewerking aan het feest. De bierkelders zullen opengesteld worden en men zal gratis bier schenken. In historische tafere len zullen belangrijke figuren, die Oudenaarde bezocht hebben, zoals Karei V, Margaretha van Parma en Lodewijk XIV, op nieuw ten tonele gevoerd wor den. weg. Het is teveel van het goede." Wim lbo stemde daar volmon dig mee in. „In Hilversum", zo is zijn standpunt, „wordt wel eens teveel naar „lijsten" geke ken. Bij de commerciële televisie komen wij echter op een zake lijke basis tot elkaar. En ik moet zeggen: mijn eerste contact is mij goed bevallen". „Het is zo jammer" vulde Dick van Rijn aan, „dat vele critici, ondanks onze plechtige verzeke ringen, ons toch niet geheel en al willen geloven. En ik geef u mijn woord, dat wij waarheid spreken". Nader vernamen wij over de commerciële televisie op de „E 55", dat de belangstelling zo wel van de zijde van de op drachtgevers als van het publiek steeds groter wordt. Kon men be ginnen met een eerste program ma van 12 nummers zij zijn eigenlijk de pioniers in Neder land, zeide men het tweede bevat er reeds 13 en het derde zal uit 14 „nummers" bestaan. Men is, naar men ons verzeker de, voor de geuite critiek zeer dankbaar. Zo denkt men er o.m. aan de nummers in de derde maand wat korter te gaan bren gen. Een voorname factor is, naar men meent, dat onze artisten de tijd moeten krijgen zich te oefe nen in dit nieuwe werk. ECONOMISCHE POLITIE RECHTER. Veesmokkel. Dinsdag stonden voor de econo mische politierechter te Middel burg terecht G. R. en W. C. R., vader en zoon, die betrokken wa ren bij het smokkelen van vee in Februari j.l., waarbij gebruik ge maakt werd van een pantserwa gen, die destijds door de douane ambtenaren in beslag werd geno men. Hoewel beide verdachten vol hielden dat zij van een onbekende opdracht hadden gekregen naar de landbouwer I. N. J. kalveren te vervoerén en zij onkundig wa ren van het feit, dat de in de pantserwagen geladen kalveren bestemd waren om over de grens te worden gesmokkeld, geloofde de officier mr Schenkenberg van Mierop van het hele verhaal der verdachten geen sikkepit en eiste tegen ieder 250 of 1 maand hechtenis. De verdediger mr P. C. Adri- aansen vroeg clementie voor ver dachten, die reeds twee weken preventief in hechtenis hebben doorgebracht. Het vonnis van de economische rechter, mr Van Empel, luidde 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van ƒ250 subs. 1 maand hechtenis. Vervolgens stond terecht de veehandelaar M. uit Zaamslag, die tijdens het vervoer van vaar zen en kalveren onder de gemeen- Ex-generaal Bodo Zimmermann, die thans uitgever is, heeft een boekje uitgegeven genaamd „De Duitse soldaat van de toekomst", waarin kanselier Adenauer de inleiding heeft geschreven. De kanselier spreekt hierin de hoop uit, dat de brochure zal bijdra gen „tot versterking van het ver trouwen in een nieuwe generatie van soldaten, die zich er van be wust is, dat zij de verdediging vaa de vrede tot taak heeft." In het werkje wordt o.m. een uiteenzetting gegeven over „de politieke noodzakelijkheid van een Westduitse herbewapening" en de status en het leven van de toekomstige soldaat. te Hontenisse door de surveille rende douane-ambtenaren was aangehouden, waarbij bleek dat de benzinetank van de veewagen beveiligd was tegen een mogelij ke beschieting. Tegen hem werd geëist een maand hechtenis met aftrek van het voorarrest en verbeurdverkla ring van de vrachtauto en 't ver voerde vee. Het vonnis luidde 6 weken ge vangenisstraf, waarvan 2 weken onvoorwaardelijk met aftrek en 4 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. komt, zelfs indien dit in zeer ge ringe mate het geval zou zijn, de bestrijding krachtig en georgani seerd aan te pakken. Het mas saal optreden van de kersenvlieg kan een ernstige bedreiging voor de kersencultuur vormen en al leen krachtig uitgevoerde bestrij- dingsacties, waarbij gehele, aan eengesloten gebieden betrokken zijn, leverden succes op, aldus het ministerie van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening. De kersenvlieg (Rhagoletis Ce- rasi L.) is ongeveer 0,5 cm groot. Het insect is zwart, terwijl zich aan de bovenzijde van het borst stuk tussen de vleugels een hel dergele driehoek bevindt. De vleugels zijn doorschijnend en hebben vier karakteristieke don kere banden. De vlieg is gemak kelijk te herkennen. De meest aanbevelenswaardige bestrijding voor de practijk is 'n bespuitinv tijdens de rijpingsvoe- ding van de vliegen op de bomen. Aanvullende en noodzakelijke cultuurmaatregelen ter bestrij ding van de kersenvlieg zijn het vroeg plukken en het jaarlijks schoonplukken van de bomen. Door het vroeg plukken bereikt men, dat eventuele larven,uit de boomgaard verwijderd zijn vóór zij de vruchten hebben verlaten. Door het jaarlijks tijdig schoon plukken, waarbij vooral ook aan- Dinsdag heeft generaal Peron versoheidene vooraanstaande persoonlijkheden ontvangen, on der wie generaal Lucerno, de mi nister van Oorlog, en Angel Bor- lenghi, minister van Binnenland se Zaken. Peron heeft verder een verga dering gepresideerd van leiders van'zijn partij, de tweede secre taris van het algemene vakver bond, de voorzitter van de Se- Een organisatie in Oost-Java, het „Strijdlichaam voor Irian" verklaart inlichtingen te hebben ontvangen, die de conclusie rechtvaardigen, dat de onderne ming van Westerling met de „Evipan" een poging was tot verwezenlijking van een op 6 Fe bruari 1955 door de Nederlandse minister van Oorlog aan de commandant zeemacht gegeven instructie voor het vormen van een Papoea-brigade met oud- K.N.I.L.-militairen van de R.M.S. als instructeurs. Deze instructeurs zouden op 21 Februari naar Nieuw-Guinea zijn vertrokken. De organisatie dringt aan op een zuivering van de overheids organen en maatregelen ter ver ijdeling van de Nederlandse plannen om onrust in Indonesië te stoken met inbegrip van Nieuw-Guinea. Bij navraag bij officiële instan ties in Den Haag werd als enig commentaar gezegd: „volslagen nonsens". AARD3EIENSEIZOEN OP ZUID-BEVELAND IS BEGONNEN. Deze week is op Zuid-Beveland het nieuwe seizoen van volle- grondsaardbeien begonnen. De aanvoer op de veiling in Kapelle de grootste aardbeienveiling in Zeeland bedroeg Maandag ruim 25.000 doosjes van 2 ons cn verwacht mag worden dat de aanvoer nu dagelijks gaat toe nemen, vooral als de weersom standigheden gunstig zijn. Het grootste deel van de aanvoer wordt thans nog gekocht door de binnenlandse handel, een deel wordt geëxporteerd naar België. Wanneer de aanvoer gaat toene men wordt verwacht dat ook de fabrieken spoedig zullen begin nen met het inpulpen van aard beien. Vorige week Vrijdag lag de middenprijs op de veiling nog rond 60 cent per doos van 200 gram, maar bij het grote aanbod van Maandag daalde de prijs tot gemiddeld pl.m. 35 cent per doos van 200 gram. De opbrengst is echter groot, zodat ook voor deze prijs de aardbeienteelt nog goed is. De aanvoer van glasaardbeien behoort nu nagenoeg tot het ver leden. KOEIEN EN MUZIEK. De leiding van een boerderij, die wordt gedreven onder toe zicht van het Westberlijnse ge meentebestuur, heeft proeven ge nomen om de uitwerking van al le vormen van radiomuziek op de 41 koeien, waarover zij beschikt, na te gaan. Het resultaat: koeien houden niet van jazz, zij geraken over stuur van schelle trompetsoli (de z.g. „hot trompet"), zij hebben geen belangstelling voor walsen, een tango brengt haar tot loeien, doch marsmuziek, en dan spe ciaal de Hohenfriedberger-mars en die der Pruisische grenadiers, geniet duidelijk haar voorkeur. VREEMDELING ONTFUTSELDE DAME HAAR PORTEMONNAIE Dinsdagmiddag omstreeks zes uur is op het Centraal Station te Amsterdam een 31-jarige Roe meen aangehouden, die uit de handtas van een dame een por- temonnaie had gestolen. De vrouw, die juist in de trein wil de stappen, merkte dat haar handtas openstond. „Ze hebben mijn portemonnaie gestolen, daar gaat de man", riep zij ontsteld en haar echtgenoot rende de man achterna. Deze gooide de porte monnaie tussen de stilstaande trein en het perron. Een militair en zijn vrouw, die dit zagen, slaagden er in de vluchteling te grijpen. In de portemonnaie be vond zich een bedrag van ƒ2,18. De Roemeen is in verzekerde be waring gesteld. Hij bleek zonder geldige papieren en zonder een cent op zak uit Duitsland naar ons land te zijn gekomen. WIJZIGING VAN DE PERSONELE BELASTING. Verschenen is een nota van wijziging op het wetsontwerp tot wijziging van de personele be lasting. De thans voorgestelde alge mene, uniforme huurverhoging van 5 maakt het noodzakelijk de naar de grondslag huurwaarde geheven personele belasting op dit nieuwe huurpeil af te stem men. Deze aanpassing wordt vol gens de nota van wijziging ver kregen door enerzijds de bedra gen van de belastingvrije mini ma van de belastingvrije aftrek en vein de grenzing van de kin deraftrek met 5 te verhogen en anderzijds het huidige tarief van vier en een half procent te verlagen tot vier en een kwart procent. Aangezien op deze wijze een behoudens de toegepaste afron dingen nagenoeg exacte aan passing aan het nieuwe huur niveau wordt bereikt, zal tenge volge daarvan de opbrengst van de personele (belasting geen wij ziging ondergaan. De sporen op de sneeuwhellin- gen van de Himalaja, die aan de „verschrikkelijke sneeuwman" worden toegeschreven, zijn niets anders dan de sporen van kleine dieren, die vergroot zijn doordat de sneeuw rondom is weggesmol ten, aldus de mening van een vooraanstaande Nieuwzeelandse bergbeklimmer, dr. S. Matthews. Matthews heeft in 1954 deelge nomen aan de bestijging van de Kansjenjoenga, op twee na de hoogste berg ter wereld. naat, de voorzitter van de Pe- ronistische fractie in de kamer, de minister van Binnenlandse Zaken en het hoofd van de po litie. De avondbladen in Buenos Aires hebben Dinsdag een foto van president Peron gepubli ceerd terwijl hij de voorzitter van de Senaat in zijn ambtswo ning ontving. Peron was in bur- hartelij de hand. hartelijk de hand. De Argentijnse staatsradio heeft Dinsdagavond weer het traditio nele nieuwsbulletin ter nage dachtenis van Evita Peron, de overleden echtgenote van de pre sident, uitgezonden. Dit pro gramma was Maandagavond weg gelaten. Men had zich afgevraagd of dit duidde ep veranderingen in de machtsverhoudingen in de regering. Sedert de dood van Evita Pe ron, op 26 Juli 1952, was elke avond te harer nagedachtenis een nieuwsbulletin uitgezonden om 20.25, „het uur, waarop zij de onsterfelijkheid inging". De Argentijnse ambassade te Montevideo heeft Dinsdagavond een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat er geen geloofsvervolging in Argentinië is. „President Peron is Katholiek evenals de leden van zijn rege ring". De Katholieke kerk kon haar missie even vrijelijk vervullen als alle andere religieuze ge meenschappen. Er is geen con flict tussen kerk en staat in Ar gentinië, alleen tussen bepaalde openbare organisaties en een deel van de geestelijkheid". De hertog van Edinburgh heeft Woensdag, kort na het stijgen, met zijn helicopter een noodlan ding op een voetbalveld bij Bath gate, tussen Edinburgh en Glas gow, gemaakt. Er was geen goed vliegweer. De helicopter was bij de plaats Edinburgh opgestegen. getaste kersen worden geplukt en vernietigd, kan men een be langrijk deel van de aantasting in liet volgende 'jaar voorkomen. Voor het definitief onderdruk ken van het optreden van de ker senvlieg kan men alleen succes verwachten van gezamenlijke be- strijdingsacties in een aaneenge sloten gebied. In een dergelijk ge bied mag geen enkele kersen boom onbehandeld blijven. Deze acties dienen gedurende drie jaar achtereen te worden onderno men, aangezien soms een aanzien lijk aantal poppen één of twee jaar blijft overliggen. Voor der gelijke acties is een goedé voorbe reiding en organisatie nodig. Zij zullen dan echter een goed resul taat geven, zoals inmiddels ook in ons land reeds is gebleken. Wettelijke maatregelen. Als sluitstuk op de vrijwillige bestrijding is het noodzakelijk ge bleken op grond van wettelijke bepalingen te kunnen ingrijpen, wanneer zich ergens een besmet tingshaard heeft gevormd of het gevaar daartoe bestaat. Deze wet telijke bepalingen dienen om de goedwillende telers te bescher men tegen eventuele onwilligen en om de verspreiding van de kersenvlieg uit de gebieden, waar zij reeds aanwezig is, te voorko men. Daartoe is in het Staatsblad afgekondigd het Kersenvliegbe- sluit. In de eerste plaats is krachtens art. 2 van het desbetreffend be sluit elke teler van kersen ver plicht alle kersen van die bomen, waarvan vruchten door de ker senvlieg zijh aangetast binnen 'n te bepalen termijn te plukken en onschadelijk te maken. Deze be paling dient om te voorkomen, dat men aangetaste kersen aan de bomen laat hangen, met als gevolg dat de larven zodra zij volgroeid zijn de vruchten ver laten, zich in de grond verpoppen en er een bron voor verdere be smetting zou ontstaan. Voorts is volgens art. 3 van het besluit' ieder, die een partij ker sen, waarin zich door de kersen vlieg aangetaste vruchten bevin den, bewaart, vervoert of doet vervoeren, verplicht deze partij op eerste aanzegging onschade lijk te maken. Met deze bepaling wil men voorkomen, dat aange taste partijen elders terecht ko men, bv. in gebieden, waar de kersenvlieg nog niet voorkomt en aldaar een bron van besmetting vormen. Tenslotte wordt ook de nodige controle uitgeoefend op geïmpor teerde partijen kersen. Wordt hierin kersenvliegaantasting waargenomen, dan kunnen zo no dig ook maatregelen worden voorgeschreven om de betreffende partijen te doen vèrwerken of op andere wijze onschadelijk te ma ken. Het is van belang, dat men deze wettelijke regelingen volle dig naleeft. Het zal hierdoor mo gelijk zijn het ontstaan van be smettingsbronnen en de versprei ding naar kersencéntra,'waar de kersenvlieg nog niet aanwezig is, te voorkomen. Geleerden uit 41 landen zijn uitgenodigd om een zitting van de Sowjet-academie van weten schappen over het vreedzaam gebruik van atoomenergie bij te wonen, zo meldt het Russische persbureau „Tass". De zitting zal van 1 tot 5 Juli worden gehouden in de grote zaal van de staatsuniversiteit te Moskou. ZATERDAG 25 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Koorzang; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gr.; 15.05 Kroniek van letteren en kunsten; 15.40 Meisjeskoor; 16.00 De schoonheid van het Grego riaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Fanfare-orkest; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Samenzang; 18.15 Journ. weekoverzicht; 18.25 Gr.; 18.30 Parlem. overzicht; 18.40 Gram.; 18.45 Regeringsuitzend.; 19.00 Nws; 19.10 Causerie; 19.30 Avondgebed en liturg, kal.; 19.45 Omroeporkest; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Gevar. progr.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25 Dansmuziek. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Orgelspel; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Vierhan dig pianospel; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Acordeonork.13.45 Gram.; 14.00 Sportpraatje; 14.15 Gram.; 14.45 Streekuitzending; 15.10 Gram.; 15.25 Boekbespr.; 15.40 Fluit en altviool; 16.00 Le zing; 16.15 Radiophilharmonisch orkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Gram.; 18.00 Nws; 18.20 Gram.; 18.40 Hammondorgel; 19.00 Ar tistieke staalkaart; 19.30 Cause rie; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.25 Gevar. progr.; 21.00 Voordracht en caus.; 21.30 Sport; 21.40 Community singing; 22.00 Sac. comm.; 22.15 Weense muz.; 22.45 Hoorspel; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Radio-almanak; 14.30 Journaal; 15.00 Gram.; 15.45 Ac- cordeonmuz.; 16.00 Gram.; 16.15 Accodeonmuz.16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.30 Koorconcert; 18.15 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Militair ork.; 21.00 Verzoekprogramma; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 23.05 Dansmuziek.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5