Uit de Provincie DE WOLF EN DE HAVIK i De duivel in het dorp Jm GEMEENTE TERNEUZEN Beursoverzicht WRIGLEY 2e Z.L. M.-dag te Kloosterzande een groot succes. TERNEUZEN. HOEK. SAS VAN GENT. SLUIS. KAuW heerlijk - verfrissend "zuivert de adem - verhoogt uw energie en levenslust GROTE OESTERBKOEBVAL VERWACHT. Het seizoen van de oesterbroed- val zal binnenkort weer begin nen. Ten gevolge van het koude weer zal deze broedval thans echter wel enige weken later ko men dan in andere jaren. De watertemperatuur is voor de broedval minstens vier gra den te laag, namelijk 14 gr. Cel sius. Eerst bij 18 graden, kan de oesterlave in het Scheldewater pas gedijen. Dr. Korringa, bioloog van het rijksinstituut voor visserij-onder zoek te Bergen op Zoom, ver wacht een zeer grote broedval, omdat op de Yerseke bank veel moederoesters aanwezig zijn. De broedval strekt zich over drie perioden, die onderling elk ongeveer veertien dagen ver schillen. Z1ERIKZKI WIL NIEUWE SLUIS LATEN BOUWEN. De gemeenteraad van Zierik- zee heeft besloten tot de bouw van een schutsluis, die toegang zal geven tot de haven. De totale kosten bedragen vier millioen gulden. Rijkswaterstaat had aanbevo len een keersluis te bouwen. De kosten van deze sluis annex tal van andere maatregelen, o.a. dijksverhoging van het havenka naal, zouden drie millioen gulden bedragen. Het rijk zou in deze kosten 80 vergoeden. Zierikzee geeft echter de voor keur aan een schutsluis, omdat daarmede het havenkanaal con stant op eenzelfde waterpeil kan worden gehouden. De niet door het rijk te ver goeden kosten, ook het verschil tussen de kosten van aanleg van een schutsluis en een keersluis, wil de gemeente voor eigen reke ning nemen. ZEEUWSE CULTURELE DAG. De tweede Zeeuwse culturele dag zal dit jaar gehouden wor den op Zaterdag 9 Juli in Mid delburg. Op deze dag zal de Commissaris der Koningin in Zeeland in een feestelijke bijeen komst van Zeeuwse amateur toneelspelers het wisselvaandel uitreiken aan de winnaar van het Nederlandse landjuweel, het Middelburgse dilettanten-toneel, dat met 2% punt verschil het vaandel veroverde op de St. Jo- seph-gezellen uit Hulst, winnaar van bet eerste landjuweel. In de voormiddag zal er een academische zitting worden ge houden in het Middelburgse stad huis en 's avonds wordt een ere- voorsteiling gegeven door de nieuwe vaandelhouders van het landjuweel ZEEDIJK BIJ BRUINISSE WORDT VERSTERKT. Op 15 Juli zal in Bruinisse worden aanbesteed het verzwa ren van de zeedijk op het zuide lijk einde van de polder. De dijk was tengevolge van de hoge vloed op 1 Februari 1953 ernstig beschadigd en zou wellicht zijn doorgebroken, als niet honderd meter verder de dijk van de pol der Oosterland was bezweken. Deze dijk was enkele decimeters lager. Na een provisorische bekisting err verboging, bleef deze zwakke plek de aandacht vragen van de betrokken dïjkraad. Andere zwak ke plekken elders in Zeeland vergden evenwel een spoedige hulp. Thans is goedkeuring verkre gen dit werk uit te voeren, zo dat één van de zwakke plekken in de Zeeuwse dijken wordt ver- sterkt. Mast stortte naar beneden. Gisteravond omstreeks 8 uur is bij het opschutten vermoede lijk een staaldraad van het mo torschip lTDana Adriana", groot 258 ton, schipper J. v. d. S. uit Bruinisse. bij het passeren van de Axelsebrug in aanraking geko men met een bruggedeelte. De staaldraad, die de mast met de giek verbond, knapte af met het gevolg, dat de 22 m lange mast naar Ibeneden stortte en op de luiken en de roef terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Verkoping woonhuis. Gisteren werd in café ,.Du Com merce" door notaris K. J. Hoving ten verzoeke van de familie J. van Strien in het openbaar ge veild een huis met erf en tuin, staande Scheldekade 37. Koper werd de heer F. de Nijs, alhier, voor 23.500. Goed afgelopen. Op het moment, dat de heer C. de K. uit Zaamslag met zijn auto uit de De Jongestraat de Markt zou oprijden, naderde gisterna middag te ongeveer half vijf een dochtertje van de heer T„ wonen de in de Juliana van Stolberg straat, op haar rijwiel dit gevaar lijke kruispunt om de De Jonge straat in te rijden. Het gevolg was, dat zij met het voorwiel van haar fiets tegen het linkerspatbord van de auto reed. Het liep voor het meisje goed af, want zij kwam met de schrik vrij, terwijl het voorwiel en voorvork van haar fiets verbogen werden. Geslaagd. Te Breda slaagden de volgende leerlingen van de R.K. U.L.O.- school te Terneuzen voor het B- diploma: Corry Kool te Sluiskil, J. Hoef ijzers te Terneuzen en Rudy Lau- reijs te Westdorpe. Reis ouden van dagen. Door het comité, dat zich be ijvert voor het organiseren van een jaarlijks uitstapje voor onze ouden van dagen, is besloten dit jaar op Woensdag 13 Juli een be zoek te brengen aan Walcheren en Zuid-Beveland. Des morgens zal „Miniatuur Walcheren" te Middelburg worden bezocht. Eerstdaags zal een damescomi té bij de bevolking komen aan kloppen om een financiële bijdra ge, teneinde dit uitstapje van on ze oudjes mogelijk te maken. Diploma zwemmen. Woensdagavond werd in het zwembad gelegenheid gegeven tot diplomazwemmen. Voor deze gelegenheid bestond vooral van de zijde der jeugd grote belang stelling. Opmerkelijk was ook het groot aantal candidaten uit Sluis kil en Westdorpe. Voor het diploma „zwemproef" gaven zich niet minder dan 71 personen op, waarvan 40 meisjes en 31 jongens. Hiervan slaagden 36 meisjes en 27 jongens. Voor het diploma „geoefend zwemmer" gaven zich 3 meisjes en 8 jongens op, die allen slaagden. Voor het zwem vaardigheidsdi ploma I waren 6 candidaten, n.l. 1 meisje en 5 jongens, die allen slaagden. Gezien het succes van deze avond zal volgende maand nog maals gelegenheid gegeven wor den tot diplomazwemmen. Herwonnen levenskracht. Zondag heeft het plaatselijk co mité van Herwonnen Levens kracht te Sas van Gent haar 35- jarig bestaan gevierd. Ter gele genheid van dit feit werd in de namiddag door de toneelgroep van de V.K.A.J. uit Gént een to neelspel opgevoerd, getiteld „Mie Pladijs". De opening van deze feestmid dag, waarvoor niet veel belang stelling bleek te bestaan, ge schiedde door de voorzitter van het jubilerende comité, de heer A. C. M. van Calseyde. „We hebben", aldus spreker, „in deze 35 jaren mee mogen helpen aan de beper king van de t.b.c., en we hebben 93. „Het gerei", sta melt de rover bijgelo vig. „De prollen heb- heb hem weggesleept". Eric staart zwijgend naar de bange bandiet. De kerel liegt er niet om, daarvoor is hij veel te benauwd en bovendien verraad 'n flauwe indruk in het gras waar Svein gele-! gen heeft, maar waar( is hfj dan gebleven. Doden wandelen niet weg. Zwijgend onder zoekt Eric de naaste omgeving en het duurt niet lang of zijn scherp geoefende ogen ontdekken een flauw spoor dat kronkelend in het kreupelhout ver dwijnt. Snel keert de Noorman bij de an deren terug. Na een kort beraad besluit Eric de rover, die hem al leen maar tot last kan zijn, ter plaatse aan een boom te binden. Maar wat hij met de Bohuslaner beginnen moet, weet hij eigenlijk niet. Hij kan hem moeilijk hetzelf de lot toebedelen als de bandiet, want ongetwijfeld zal de bende wel naar hem op zoek gaan en dan valt de Bohuslaner weer in hun handen. Vrij laten druft hij hem echter ook niet. Het lijkt wel oi de man Erics ge dachte raadt „Ik keer niet meer naar Geir- finn terug", zegt hij bitter, „ten zij om deze oude tiran betaald te zetten dat hij mij en mijn kamera den met open ogen de dood in heeft willen jagen". Eric knikt kort. Inwendig is hij blij met deze oplossing, hoewel hfj zich voorneemt de Bohuslaner niet te veel in vertrouwen te nemen. De rover krijgt bijkans een stuip van schrik, als hij bemerkt, dat zij hem op deze plaats willen achter laten. Maar tegen de stoere knuis ten van de Noorman is hij niet op gewassen en even later zit hij met een plof in de mand stevig aan een boom gebonden. „Je makkers zullen je wel vin den", zegt de Noorman spottend ten afscheid, „en dan zul je maar een verklaring moeten vinden voor wat er allemaal gebeurd is". Dan haasten Eric en de Bohusla ner zich voort langs het spoor van de zo geheimzinnig verdwenen Svein Langtand. mede kunnen constateren, dat we deze gevreesde ziekte nagenoeg de baas zijn geworden. Maar nog vóór dat we hier het einddoel heb ben bereikt, heeft onze vereni ging een nieuw en niet minder uitgestrekt terrein voor ons werk gevonden, n.l. de bestrijding van de rheuma en de kanker." Na de opening volgde de opvoe ring van het genoemde blijspel. Het stuk mocht met het Gentse dialect, waarin het werd gespeeld, veel bijval oogsten. Tijdens de pauze werd het woord gevoerd o.a. door de heer J v. d. Voorde, districtsbestuuf- dèr van de K.A.B.; burgemeester R. A. J. den Boer, en dokter Puij- laert, die van de gelegenheid ge bruik maakte om, in verband met dit jubileum van een t.b.c.-bestrij- dende vereniging, de inwoners van Sas van Gent te wijzen op de harde noodzaak van het bevol kingsonderzoek. Verder werd het plaatselijk co mité nog geluk gewenst door de heer De Kort, voorzitter van het plaatselijk comité afd. Axel.. Na afloop van de voorstelling bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Aanbesteding woonhuis. Namens de directie van de Ben zine en Petroleum Handel Maat schappij is aanbesteed het bou wen van een woonhuis, behoren de bij het B.P. service-station, ge legen aan de Sint Annastraat. Hiervoor schreven in: C.V. J. F. en 'H. A. Bogaard ƒ28.382; P. Claeijs te Aardenburg ƒ26.000; H. van Poucke te Sluis ƒ24.420; J. J. van Hee te Sluis ƒ24.276; C. Gortvriendt en Zonen te Sluis 24.061. Tijdens een voetbalwedstrijd te Buenos Aires gespeeld, bedreig de een lid van de club Cordova met een revolver net zo lang de doelman van de tegenpartij, tot dat de 'bal in het doel was ver dwenen. OPENBARE R AADS VERG ADERIN G. De burgemeester van Terneuzen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente is belegd tegen Dinsdag 28 Juni 1955, te 19 uur. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Zeer stille markt, AKU op nieuw beter. De kleine opleving van Woens dag blijkt een ééndagsvlieger ge weest te zijn. Donderdag was de beurs volkomen apatisch en ble ven de fluctuaties uiterst be perkt. Alleen AKU blijft vrij vast gestemd. De koersstijging was weliswaar niet zo groot als eer gisteren, maar het rayonbedrijf steeg toch gemakkelijk van 294% tot 296%. Het slotdividend van 11 procent, dat Maandag jl. be taalbaar werd gesteld, is hierme de grotendeels ingehaald. Olies wisten zich gemakkelijk te hand haven en sloten op 593. Philips en Unilever een fractie luier. De ondertoon op de scheep vaartsector was gisteren weer niet ongunstig. Vooral K.P.M. ge vraagd en noteerde circa 2 hoger. De overige soorten goed prijshou dend tot iets beter. De cultuuraf- deling lag geheel verwaarloosd. De leidende soorten konden zich ongeveer handhaven, doch Se- nembah verloor twee punten. De 4 procents obligatie Noorwegen hebben het tot een eerste note ring gebracht van circa 103, het geen een agio betekent van 3 pro cent. Certificaten Gimbel Brot hers maakten hun entree op de beurs tegen een koers van 29% dollar en een omzet van circa 4.000 shares. Aandelen Pietersen werden geadviseerd op 180 (179) in verband met de voorgenomen emissie. Guldensbeleggingen stil en onveranderd. Prolongatie 2% pet. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie 590—593; slot 590—591; (592%) AKU 296%—297%; slot 297; (300) Philips 401%—403%; slot 402; (401%) Gen. Motors 110; (108%) door MAURICE ZERMATTEN. 11.) Nadruk verboden. Had hij toen werkelijk op de drempel geaarzeld of was het maar een vluchtige indruk ge weest, die hem later dieper ge schenen had? Had hij werkelijk op het punt gestaan vertederd te wordenAls hij zich met zulke kinderachtige dingen bezighield, zou hij aan zichzelf moeten gaan twijfelen. In alle geval had het niet lang geduurd. Zij had op zijn eerste woorden niet geantwoord. Maar hij hoefde baar- stem ook niet te horen; hij hoefde haar maar aan te zien om te weten, dat ze overwonnen was. Toen ze begon toe te geven, was hij plotseling opgestaan en had het licht uitgedaan. Hij hoor de een radeloos hart tegen het zijne kloppen! Maar een ogenblik slechts. Toen had ze hem van zich afgeduwd en was ze de trap opgelopen. Ten slotte was het net als van daag... Hij rolde een cigaret met een handigheid, waar hij zelf pret in had, blies een wolkje rook in de lucht en keek ernaar. Dan lachte hij even en hikte. Je komt er wel, meisje, zacht *s aan! Intussen wist hij wel, waar hij moest aankloppen, als hij zich verveelde. Eugenie en Margriet, die zijn niet doof voor zijn stem, die gaan niet iedere morgen naar de kerk... Zijn blik had een schrikwekken de uitdrukking Maar ik weet wel, wie het laatste woord heeft, o ja! Je komt er wel! Met een snelle beweging van zijn tong, likte hij zijn baard, als een wolf. Met zijn rechterhand trok hij de knoop van zijn das aan. Houd je van me? De vraag zweefde in de lucht, zonder verband. Louise richtte zich op. Droef heid deed de aderen van haar hals zwellen als koorden. Kon iemand dan zo luchtigjes spreken over een liefde, die haar al jaren verteerde? Die vraag, ze had ge hoopt, haar te horen, maar zacht jes en plechtig. Wat moest ze er op zeggen, nu Emile haar ontwa penend toelachte. Ze kwam naar hem toe en wist zelf niet, wat ze wilde. En toch, had ze zichzelf niet al dagen lang voorgenomen, haar hart geheel voor hem uit te storten? Hij zou haar begrijpen en anders worden. Een trouw van zovele jaren kon toch niet onbeloond blijven. Hoe dikwijls hadden 's Zondagsavonds jongelui haar niet om het middel gevat. Telkens had ze ge schreeuwd, of ze vermoord werd. En was ze niet blij geweest, als er gezegd werd: Stil maar, we weten wel, van wie je houdt. Wees maar niet bang, we zullen je niet stelen. En hij zou twijfelen aan haar liefde en erover praten als over een grapje? Al dagen lang had zij gerepe teerd, wat zij zeggen moest, had ze de woorden overwogen, die ze tot hem wou richten: „Emile, je doet me verdriet. Als je van mij houdt"... Ja, dat is juist zo moeilijk te zeggen. Iedere keer weer stoot ze zich aan dezelfde steen. Als Emile niet van haar houdt, zijn die woorden belache lijk. Zeker, hij is teruggekomen, hij brengt het grootste deel van zijn dagen bij haar door. En hij waakt over haar, jaloers, als 'n hond over zijn baas. Maar is het waar, dat hij iedere avond naar Fionnin gaat, naar Eugenie of naar Margriet? O neen, dat moet schrikkelijke laster zijn. Als Emile haar naar zich toe ziet komen, denkt hij dadelijk, dat ze als een rijpe vrucht hem in de armen zal vallen. De harde trots van den overwinnaar straalt al in zijn heersende blik. Al de ge prikkeldheid van het wachten wast tot een woede en felle wil, om aan die comedie, die nu al zo lang geduurd heeft, een eind te maken. Maar waarom blijft ze staan, met de mond half-open om te spreken? Wat heeft hij aan woor den? Wat heeft ze te zeggen? Verwijten? Is hij haar iets schul dig? Zij moet hem toebehoren, daar alleen komt het op aan. Hij kan zich niet meer weer houden haar te begeren, zoals zij daar voor hem staat in het zon licht, dat haar kleedt in pracht. Haar wangen zijn fris als rozen. De droeve blik van haar ogen zou gevoelige jongens ontroeren. Nu komt hij naar haar toe. De beweging, die Emile maakt, werpt haar Weer terug in haar vrees en doet haar verstijven. Zal ze hem van zich afstoten, hem overleveren aan het kwaad, hem overgeven aan meisjes zonder ge weten? Is het niet haar plicht, te begrijpen en te vergeten? O, ze zal hem redden, ja ze zal hem redden, al moest ze heel haar leven voor hem opofferen. Emile! De klacht van haar gewonde hart verspreidde zich in gelijke golven door het vertrek en bot ste dan tegen de wanden. Alle dingen werden anders door die klacht. Louise betreurde al, dat zij zich verraden had. Zwakheid kon haar nu niet dienen. Zij dorst het hoofd niet opheffen en haar blik hechtte zich aan de planken van de grond, als een mes, dat er niet uit .te trekken is. (Wordt vervolgd). Nadat 's morgens om 9 uur de tentoonstelling ge opend was, verzamelden zich omstreeks half 10 on geveer 110 auto's en 28 autobussen, tezamen -ongeveer 1600 personen, in de gemeente Kloosterzande om deel te nemen aan. de rondrit door Oost Zeeuws-Vlaande ren. Het was voor het gemeentehuis een gezellige druk te, maar dank zij de rijkspolitie, die haar handen vol had, kon alles in goede banen geleid worden. Toen het sein tot het vertrek werd gegeven, was alles tot in de uiterste puntjes verzorgd en de deelne mers (sters), die grotendeels in Zeeuws costuum aan de tocht deelnamen, hebben genoten van de mooie rondrit, waarvan de route als volgt was: Klooster zande, Kruispolderhaven, Graauw, Zandberg, Hulst, Kapellebrug, St. Jansteen, Koewacht, Klapstraat, Kijkuit, Stoppeldijk Veer, Tol, Vogelwaarde, Hengst dijk, Kloosterzande. Daar aangekomen begaf men zich naar het exposi tieterrein, waar omstreeks 12 uur door voorzitter Ir M. A. Geuze, de officiële opening van de tentoonstel ling plaats vond. In zijn rede herinnerde hij aan het 112-jarig be staan der Z. L. M. en sprak hij zijn voldoening uit over de bereikte resultaten. Aan baron en mevrouw Collot d' Escury betuigde hij zijn speciale dank voor de ondervonden medewerking. Hij bood aan mevrouw een bloemenmand aan. Jongens en meisjes van de L. J. G., waarvan velen in Zeeuws costuum gestoken, maakten reidansen en hesen de Z. L. M.-vlag. De harmonie „St. Cecilia", onder leiding van direc teur J. Mannaert uit Hulst, bracht het Zeeuws Vlaam se volkslied ten gehore en speelde later stemmige muziek. Voor de paardenkeuringen bestond enorme belang stelling en duizenden woonden de keuring bij. De uitslag luidde voor de eerste tot en met de derde prijzen als volgt: Jonge merrieveulens: le pr. Coquette v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plas- schaert, Graauw; 2e pr. Dragonne v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e pr. Avina v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Oossenisse; 3e pr. Nancy v. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 3e pr. Irene v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 3e pr. Priméra v. Kruispolder, eig. J. P. Quaak, Honte- nisse. Oude merrie veulens: le pr. Amanda v. Willemskerke, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 2e pr. Ina v.. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Blanca, eig. H. van Esbroeck, Vogelfort, Hengstdijk; 3e pr. Charlotte v. Pauwvliet, eig. A. van Hoeve, Zaamslag; 3e pr. Paula, eig. Gebr. Schelfhout, Hengstdijk. Merriën van. 1 jaar, grote maat: le pr. Alga v. 't Hooghuis, eig. P, J,. C. Serrarens, Kloosterzande; 3e pr. Mina, eig. E. J. Verpoorte, Zaamslag. Merriën van 1 jaar, kleine maat:, le pr. Molly, eig. P. J. C. Serrarens, Kloosterzande; 2e pr. Astried, eig. R. J. M. Nijskens, Hontenisse. Merriën van 2 jaar, grote maat; le pr. Irma v. 't Hoogland, eig, A. Serrarens, Osse- nisse; 2e pr. Suzanne v. Kruisdorp, eig. Theo Maer- man, Kruisdorp; 2e pr. Cultura, eig. H. van Gassen, Ossenisse; 3e pr. Nicolina v. Maalstede, eig. P. A. Suy, Absdale; 3e pr. Clara v. Koewacht, eig. Arth. d' Hert, Koewacht. Merriën van 2 jaar: le. pr. Nelly, eig. L. J. M. Borm, St. Jansteen; 2e pr. Olga v. d. Louisa, eig. C. Kerckhaert, Nieuw-Namen; 2e pr. Monna v. Herseur, eig. R. B. Verhelst, West dorpe; 3e pr. Nelly v. d. Koestraat, eig. Th. B. de Rechter, Koewacht. Merriën 3 jaar, kleine maat: le pr. Ria, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Rozet v. Alstein, eig. C. A. Serrarens, Graauw; 2e pr. Hermine v. Eversdam, eig. C. v. Overloop, Zuiddorpe; 3e pr. Trix v. Zeedijk, eig. Kindn. H. Dael- man, Westdorpe; 3e pr. Flora v. Othene, eig. John Dekker, Zaamslag; 3e pr. Edith v. d. Ratte, eig. Em. Buys, St. Jansteen. Merriën van 3 jaar, grote maat: le pr. Erna v. d. Zwaan, eig. H. M. de Regt-de Kra ker, Terneuzen; 2e pr. Majorie v. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 2e pr. Gloudine, eig. J. B. v. Acker en C. H. M. Plasschaert, St. Jansteen; 3e pr. Erna v. Flora, eig. E. A. J. Daelman, Westdorpe; 3e pr. Paula v. Graauw, eig. Aug. de Maat, Lamswaarde, 3e pr. Caline, eig. J. J. Spiessens, St. Jansteen. Merriën van 4 jaar, kleine maat: le pr Stella v. Eversdam, eig. C. v. Overloop, Zuid dorpe; 2e pr. Hermine v. Doornhof, eig. Gebr. A. en J. de Feijter, Axel; 2e pr. Vicotria v. Graauw, eig. Gebr. van Mol, Graauw; 3e pr. Clara v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 3e pr. Jenny v. Dien, eig. P. J. D. v. Eerdenburgh, Graauw; 3e pr. Caline v. Vogelfort, eig. C. v. Esbroeck, Hengstdijk. Merriën van 4 jaar, grote maat le pr. Helene v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plas schaert, Graauw; 2e pr. Hilda, eig. J. E. Asselman, Hontenisse; 2e pr. Honny v. Brugzicht, eig. J. Quaak, Axel; 3e pr. Corrie, eig. E. de Beule, St. Jansteen; 3e pr. Brinda v. d. Zwaan, eig. H. M. de Regt-de Kraker, Terneuzen; 3e pr. Stella V. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel. Merriën van 5 tot 8 jaar, kleine maat: le pr. Blanca v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Osse nisse; 2e pr. Leonora v. Steen, eig. Jos. Dobbelaar, St. Jansteen; 2e pr. Paula v. Stoppeldijk, eig. Omèr Ver bist, Boschkapelle; 3e pr. Honda v. Duboismoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel; 3e pr. Kaline, eig. Kindn. Kuijpers, Groenendijk; 3e pr. Elsa, eig. A. L. Scheele, Axel; 3e pr. Georgette v. Rozenbergs, eig. A. Serra rens, Ossenisse; 3e pr. Annie van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; 3e pr. Lydia, eig. J. J. d'Hooghe, St. Jansteen. Merriën van 5 tot 8 jaar, grote maat: le pr. Addy v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Bertha v. d. Melo, eig. C. Steyaert- Plasschaert, Graauw; 2e pr. Alice v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 3e pr. Hermine v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 3e pr. Marie v. Willemskerke, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 3e pr. Lassie v. Melo, eig. J. Quaak, Aexl; 3e pr. Marian ne v. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 3e pr. Liza v. 't Hof ter Moer, eig. Wed. P. C. Verhelst, Westdor pe; 3e pr. Mirza, eig. Kindn. Kuijpers, Groenendijk. Merriën van 9 jaar en ouder, kleine maat: le pr. Marianne v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plas schaert, Graauw; 2e pr. Caroline v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e. pr. Weyanda, eig. R. Doffemont, St. Jansteen; 3e pr. Kitty v. d. Melo, eig. C, Steyaert-Plasschaert, Graauw ;3e pr. Belle v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 3e pr. Hermine v. Nico, eig. C. v. Esbroeck, Hengstdijk. Merriën van 9 jaar, grote maat: le pr. Nellie v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Minerva, eig. F. van Hoeve, Axel; 3e pr. Margriet v. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 3e pr. Dalila, eig. G. J. M. Staal, Graauw. Jonge hengstveulens: le pr. Azur II de Melo, eig. C, Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e pr. Luc de Zaam, eig. C. A. Dees, Zaam slag; 2e. pr. ieg. Alph. Mangnus, Boschkapelle; 3e pr. Roland v. Rozenberg, eig. E. A. van Water schoot, Lamswaarde. Oude hengstveulens: le pr. Karei v. Doornhof, eig. Gebr. A. en J. de Feijter, Axel; 2e pr. Karei v. Groenendijk, eig. Kindn. Kuijpers, Groenendijk; 2e pr. Marnix v. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel. Eenj. hengsten, grote maat: le pr. Frits, eig. R. Hendriks, Hulst. Eenj. hengsten, kleine maat: le pr. Brillant v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 2e pr. Avenir v. 't Hoogland, eig. A. Serra rens, Ossenisse. Tweej. hengsten: le pr. Elegant v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse. Driej. hengsten: le pr. Moustic v. Potjes, eig, R. A. C. Hendriks, Hulst. Hengsten van 5 jaar en ouder, grote maat: le pr. Alfred v. d. Roond, eig. Jac. de Feijter, Axel en Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Hengsten 5 iaar en ouder, kleine maat: le pr. Luc v. Alstein, eig. C. Cornelissens, Terhole; 2e pr. Dirk v. Aldengoor, eig. A. Serrarens, Ossenisse. Fokgroepen: le nr. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e pr. A. Serrarens, Ossenisse; 3e pr. Iz. de Feijter-de Mul, Axel. Kampioenschap merriën: Addy v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, West dorpe. Kampioenschap hengsten Luc. v. Alstein, eig. R. Cornelissens, Terhole. Vierspannen van 1 eigenaar: le pr. en 2e pr. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 3e pr. Iz. de Feijter-de Mul, Axel. Vierspannen van 2 eigenaars: le pr. Osw. Kerckhaert en H. M. de Regt-de Kra ker; 2e pr. C. v. Overloop, Westdorpe en W. L. den Hamer, Axel. Het materiaal was van uitstekend gehalte en de jury werd meerdere malen voor grote moeilijkheden geplaatst. Na afloop der keuringen vonden grootse demonstra ties plaats, waarbij bleek, dat met paarden veel te bereiken is, terwijl daarnaast tot uiting kwam, wat met deze dieren gepresteerd kan worden. Het publiek genoot ten volle van de vertoonde ver richtingen en gaf door veelvuldig applaus uiting aan haar waardering. De prijsuitreiking geschiedde door verschillende personen waaronder Ir M. A. Geuze, mevrouw Geuze, de heer Scheele en vele anderen. Allen getuigden van de buitengewone prestaties en spraken de hoop uit, dat in de toekomst alle9 in het werk gesteld zou worden om deze niet alleen te hand haven, maar zelfs te verbeteren. In de gemeente Kloosterzande heerste een gezellige drukte en men kwam overal handen te kort om aan alle verlangens te voldoen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2