Uit de Provincie Binnenlands nieuws RADIO? DE WOLF EN DE HAVIK 1 rh Span er twee voor je karretje... BRESKENS. HULST. SLUIS. MIDDELBURG. STOPPELDIJK. TERHOLE. VOGELWAARDE. ZAAMSLAG. DEENSE ZEEMAN VERONGE LUKTE OP DE E 55. SAS VAN GENT. Het is de moeite waard om naar Goes te komen! A. C. VAN DER REST Wat breng: de OVERLEDEN DOOR HARTZWAKTE OF DOOR Verklaring van uitgeweken Argentijnse officieren. >P Het vacc P-Sslk Ontploffing aan boord van Nederlands jacht te Monaco. „Oud en Jong Breskens" heeft weer een dijkraad. Een aantal personen uit West Zeeuws-Vlaanderen en een dele gatie van Ged. Staten hebben enige tijd geleden besprekingen gevoerd over de bestuursmoei- lijkheden bij de waterkering van het calamiteuze waterschap „Oud en Jong Breskens". Zoals bekend is, traden alle dijkraadsleden destijds af toen een nieuwe voorzitter werd be noemd buiten de door deze dijk raad opgemaakte aanbeveling om. Nadien werden diverse perso nen benoemd, doch allen bedank ten. Thans heeft men het beno digde aantal personen bereid ge vonden het lidmaatschap van de dijkraad te aanvaarden, zodat men hoopt hiermede de be- stuursmoeilijkheden te hebben opgelost. Verg. Ver. Ontwikkeling en Ontspanning. De Ver. Ontwikkeling en Ont spanning kwam in algemene ver gadering bijeen. Na verkiezing wordt het bestuur thans gevormd door de heren A. Wagenaar, voor zitter, en F. Goethals, secr.-pen- ningmeester. Aangezien er een zeer goed kassaldo was, werd besloten de jaarlijkse contributie van 10 te rug te brengen op 5. Voor nieu we leden blijft de contributie ech ter 10. Geslaagd. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor de ak te o de heren J. J. Keijmel J. J. Jacobs en A. P. Koster, allen al hier. De torenspits van de basiliek zal herrijzen. Het gemeentebestuur heeft van de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen bericht ontvangen, dat hij, onder bepaal de voorwaarden, zijn goedkeuring kan hechten aan het ontwerp van architect Brouwer wat betreft het herstel der bekroning van de St. Willibrorduskerk alhier. iskc De bromfietser die uit de Groot Majoorstraat de Kloosterlaan in sloeg, richting Molenberg, ver leende hierbij geen voorrang aan de personenauto, die in de rich ting Molenberg/Westkade door de Kloosterlaan reed. Gelukkig liep deze aanrijding zonder persoonlijke ongevallen af. De bromfiets was echter ge heel vernield. De personenauto liep geen schade op. Sluis Paleis van justitie wordt vernieuwd, Het paleis van justitie aan het Hofplein, beter bekend als het gerechtsgebouw, zal een ingrij pende verbouwing ondergaan. Reeds vele jaren was deze nood zakelijk, omdat de inrichting van het enkele eeuwen oude gebouw volstrekt niet meer aan de eisen voldoet (er is b.v. geen waterlei ding en geen centrale verwar ming, maar wel zijn er 27 kachels), terwijl een wachtkamer ontbreekt en de cellen nog altijd van. het type eerste helft 19e eeuw zijn. De grote rechtzaal wordt de laatste jaren niet meer gebruikt, omdat zij, vooral door de slechte accoustiek, volkomen ongeschikt is. Deze zaal wordt tot de grond afgebroken. Een nieuwe, kleinere zaal, (voor de strafzaken) zal op een andere plaats in de tuin worden ge bouwd. Dit nieuwe gebouw krijgt in de kelder ruimte voor het op bergen van de notariële archie ven en de oude gegevens van de burgerlijke stand. Daarboven ko men werkruimten voor de amb tenaar O. M., het parket van de officier van justitie en het par ket van de ambtenaar O. M., ter wijl zich daarboven zullen be vinden rechtzaal, raadkamer en wachtkamer. Gemeenteraad van gaat vergaderen. Vrijdagavond krijgen de raads leden van Sluis een belangrijke en uitgebreide agenda te behan delen. Er moet een besluit genomen worden over de verbetering van de riolering en de bestrating aan het Walplein en aan de Sint- Annastraat. De zwemvereniging Het Vrije heeft verzocht de poli tieverordening te wijzigen in verband met het zwemmen. Er moet een besluit genomen wor den over de bouw van een post kantoor en er is een voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van een verlichting aan het parkeer terrein en het bouwen van een urinoir aldaar. De heer G. Bus- kens heeft verzocht om verlen ging van huur van gemeente grond aan de kade. Wielerronde. De vijfde ronde voor amateurs en onafhankelijken, welke gedu rende de kermisdagen in Sluis verreden werd is weer goed ver lopen. Aan de start verschenen 27 renners die een parcours van 100 km, verdeeld over 60 ronden moesten rijden. Voor de start sprak' burge meester P. F. van Hootegem de renners toe en bracht een woord van dank aan de heer A. Dhoore voor het vele voorbereidende werk. Reeds vrij spoedig na de start kwam er tekening in de strijd en een groep renners, waaronder Huissoon uit Ierseke, maakte zich van het grote peloton los. Er werd in hoog tempo gereden. In totaal werd er voor 125 aan prijzen uitgekeerd. Jul. Ingelse uit Maldegem had pech. Enige ronden voor het ein de lag hij in zeer goede positie toen een kind de markt overstak en aangereden werd waardoor hij de strijd moest staken. De vol ledige uitslag luidt: 1. P. Maas, Pindorp; 2. M. v. Overveld, Hoogerheide; 3. P. Rijnvos, Standdaarbuiten; 4. J. Huissoon, Ierseke; 5. K. Ingels, Sas van Gent; 6. Noel Sabbe, Kuurne (Bel.); 7. Van Glerum, St. Willebrord; 8. J. Roovers, Etten; 9. J. de Roo, Schore; 10. F. Stevens, Dussen; 11. A. v. d. Meel, Wouw; 12. M. Dominicus, Nieuwdorp. Jaarvergadering Boeren leenbank. Onder grote belangstelling hield de Coöp. Boerenleenbank alhier haar jaarvergadering. De voorzitter van het bestuur, de heer W. Staal, die 25 jaar ge leden in het bestuur werd geko zen, ontving als blijk van waar dering een blijvend aandenken. De heren P. Kerckhaert, be stuurslid, en P. Sehillemans, lid van de raad van toezicht, werden herkozen. De kassier, de heer A. de Maat bracht verslag uit over -het af gelopen jaar. Het verheugde hem, dat bijna alle inwoners bij de bank zijn aangesloten en hij I spoorde de leden aan toch vooral toch vooral hun bijdrage te wil len geven aan het onlangs ge stichte comité tot steun aan de plaatselijke geestelijkheid. Comité voor bejaarden. In onze parochie is een comité voor bejaarden opgericht. Dit comité stelt zich ten doel om alle ouden van dagen van Stoppeldijk van 65 jaar en ouder jaarlijks een gezellige dag in de vorm van een uitstapje of anderszins te presenteren. Teneinde dit doel te kunnen bereiken dient men na tuurlijk op de eerste plaats over de nodige geldmiddelen te kun nen beschikken. In de laatstge houden bestuursvergadering van het comité werd besloten om via, een circulaire de ingezetenen met de plannen in kennis te stel len en te vragen om financiële steun te willen verlenen. Men hoopt, dat allen het alge meen belang van deze actie zul len inzien en aan het welslagen hiervan zullen meewerken. On getwijfeld zal iedereen de bejaar den uit onze parochie op hun oude dag een gepaste ontspan ning gunnen. Gelegenheid om van zijn instemming blijk te geven wordt geboden bij de lijst- collecte, die binnenkort zal wor den gehouden. Geslaagd. Aan de R.K. Kweekschool te Oudenbosch slaagde de heer J. Kool, alhier voor onderwijzer. V.V. Vogelwaarde jubileerde. De plaatselijke voetbalvereni ging Vogelwaarde vierde haar 10-jarig bestaan. Was vorige week de beurt aan de meer algemene feestviering, thans bleef het feest beperkt tot de leden van de vereniging. In besloten kring werd in het club lokaal bij de heer P. Vonk de avond gezellig doorgebracht. Goed afgelopen. Gistermiddag is op de weg na bij Terhole de heer S. uit Axel, vermoedelijk tengevolge van een put in de weg met zijn motorrij wiel over de kop geslagen. De geneesheer, die de eerste hulp verleende kon alleen een kneuzing van een arm constate ren, zodat de heer S., na verbon den te zijn, zijn reis vervolgen. De Koningin komt. Bij haar bezoek aan Zeeuws- Vlaanderen op Vrijdag 24 Juni a.s. zal Koningin Juliana ook onze gemeente passeren. Om on geveer half één arriveert de koninklijke stoet, komende uit de richting Terneuzen, te Stop- peldijkveer. Van hieruit zal de stoet, langzaam rijdend, de vol gende route door de gemeente nemen: Drie Gezustersdijk, Bossestraat, Rapenburg, Vogelfortweg en weg van Vogelfort naar Groenendijk. Verwacht wordt, dat alle inge zetenen hun aanhankelijkheid jegens Hare Majesteit en haar Huis o.m. door het uitsteken van de vlaggen, tot uiting zullen brengen. Zaterdagavond is de 18-jarige Deense zeeman Joen J. F. Peter sen uit Argier op de Faroer uit een wagentje van de Boemerang op de E 55 geslingerd. Hij smakte tegen de ijzeren afscheiding en moest met een schedelbasisfrac- tuur naar het ziekenhuis Cool- singel worden vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat hij was over leden. Het ongeluk ontstond, doordat de man in het Wagentje ging staan, toen het op topsnel heid ronddraaide. ONGEVEER 500 DIAMANT BEWERKERS WEER AAN DE ARBEID. Zagers hervatten werk nog niet. Nadat het College van Rijks bemiddelaars een beslissing had genomen over de lonen en arbeidsvoorwaarden in de Am sterdamse diamantindustrie heeft ongeveer 90 van de diamant- ibewerkers zich weer bij hun patroon gemeld. Gistermorgen, 14 weken nadat in de Amsterdamse diamantin dustrie een algemene werksta king uitbrak, hebben 4 a 500 diamantbewerkers, dat is ca 60 k 70 het werk kunnen her vatten. Er zijn in totaal 900 dia mantbewerkers, 750 werknemers en 150 kleine zelfstandigen. De zagers, ca 60 man, hebben gistermorgen echter het werk nog niet hervat. De A.N.D.B. deelde mede, dat als de bespre kingen van gisteravond van alle partijen met het College van Rijksbemiddelaars een gunstig resultaat hadden, verwacht kon worden, dat de zagers heden, Dinsdag 21 Juni, eveneens aan het werk zullen gaan. BESTRIJDING VAN DE KERSENVLIEG. In het staatsblad van gisteren is opgenomen een Kon. Besluit van 16 Juni 1.1., houdende bepa lingen tot wering en bestrijding van de kersenvlieg. In dit „kersenvliegbesluit", dat a.s. Woensdag in werking treedt wordt bepaald, dat iedere teler van kersen verplicht is alle ker sen van die bomen, waarvan vruchten door de kersenvlieg zijn aangetast, binnen een door of vanwege de directeur van de plantenziektenkundige dienst te bepalen termijn te plukken en op een daarbij aangegeven wijze on schadelijk te maken. Hij, die een partij kersen, waar in zich door de kersenvlieg aan getaste vruchten bevinden, be waart, vervoert of doet vervoe ren, is verplicht -zo wordt ver der bepaald deze partij op eerste aanzegging door of vanwe ge directeur van de plantenziek tenkundige dienst op een daarbij aangegeven wijze en binnen een daarbij gestelde termijn onscha delijk te maken. DIEFSTALLEN IN HOOFDSTAD. DE Ring in tineerde. broek van gede- In het oude gebouw zullen in-(je spaarzin onder de jongeren grijpende verbouwingen geschie- stimuleren. den. Het parket van het kanton gerecht zal ingevolge de nieuwe wet op de organisatie van de rechterlijke macht met dat van de rechtbank worden gecombi neerd, zodat hiervoor ruimte ge schapen moest worden. De plannen, waarvan de uit voering ongeveer anderhalf jaar zal duren, zijn ontworpen door ir. H. de Lussanet de la Sablo- nière. Gedurende de tijd van nieuwbouw en verbouwing zul len de strafzaken worden behan deld in de raadzaal van het Mid delburgse stadhuis. Prachtige prestatie van de Sasse Harmonie. Zondag j.l. heeft de Sasse har monie „De Verenigde Vrienden" deelgenomen aan een internatio naal muziekconcours te Oostende (B.). Aan dit tournooi namen veel bekende Belgische muziekgezel schappen deel. Ook waren enkele Franse gezelschappen aanwezig, terwijl Sas van Gent de enige Nederlandse deelnemer was. Van de 12 harmoniegezelschap pen wist de Sasse harmonie be slag te leggen op de 4e prijs, ter wijl zij in de ere-afdeling de le prijs verwierf met uitmuntend heid. Deze eerste prijs werd be haald met 80,12 punten. Ook werd een eerste prijs verworven voor marcheren, voorkomen enz.; slechts het muziekgezelschap „Peter Benoit" uit Antwerpen was beter geclasseerd dan Sas van Gent. Dit muziekgezelschap bestaat uit niet minder dan 70 man en is prachtig ge-unifor- meerd in het genre van de para- de-uniformen der grenadiers. Aanrijding. Op de hoek van de Klooster laan-Groot Majoorstraat had Zondagnacht een aanrijding plaats tussen een bromfiets, be stuurd door de heer M., en een personenauto, bestuurd door de beer De M. Ingeschreven als lid bleken 176 personen, terwijl ruim 900 boekjes in omloop zijn. Het ba lanstotaal bedraagt 314 millioen gulden. De winst over 1954 be droeg ƒ12.416,—. De reserve is gestegen tot ruim 116.000, De omzet vermeldde een cijfer van 13 millioen gulden. De rente voor spaargelden bleef bepaald op 2,4 en voor voorschotten op 4 De voorzitter deed in zijn slot woord een beroep op de leden Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie zijn als gevonden de vol gende voorwerpen aangegeven, die terug te bekomen zijn bij de daarachter vermelde adressen: Een zadeldek van rijwiel, Punt- straat 4; een zakkam in étui, Polderstraat 1. naar de bekende phar- maceutische zaak van Lange Kerkstraat om de bijzonder goede Elastieken Spataderkousen, Buikbanden, Breukbanden, Medische Bandages en In strumenten, Genees- en Verbandmiddelen, Verple- gingsartikelen en al wat nodig is voor lichaams- en gezondheidszorg! WOENSDAG 22 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.30 Idem; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.15 Gr.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Salonorkest; 13.50 Gr.; 15.40 Interscholair jeugdtour- nooi; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Or gelspel; 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigings leven; 18.30 Caus.; 19.00 Nieuws; 19.10 Reportage; 20.00 Rodiokr.; 20.20 Kamerorkest; 21.20 Caus.; 21.40 Promenade-ork.; 22.05 Won derlijke wetenswaardigheden; 22.20 Orgelconcert; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Instr. trio; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13.18 Lichte muz.; 14.00 Medische kro niek; 14.10 Gram.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Gram.; 17.30 Instr. kwint.; 17.50 Regerings uitzending; 18.00 Nws; 18.20 Gr.; 18.40 Act.; 18.50 Lichte muziek; 19.10 Klankbeeld; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Metro- pole ork.; 20.45 Hoorspel; 22.05 Strijkkwart.; 22.45 Caus.; 23.00 Nws; 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.20 Orgelspel; 23.40 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 16.00 Koersen; 16.02 Om roeporkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Muzikale caus.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Kamerork.; 18.15 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Hoorspel; 21.20 Omroeporkest; 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.; 22.55 Gram. Uit een pakhuis aan de Waal- steeg te Amsterdam is geduren de de laatste drie weken 3000 kg papier ontvreemd ter waarde van 2700,—. In de nacht van Zondag op Maandag heeft men met 'n steen een ruit van een winkel aan het Rokin verbrijzeld en uit de étala ge 6 filmcamera's met een totale waarde van 2574 ontvreemd. Een wonderlijk geval deed zich voor in het buis van bewaring aan de Amstelveenseweg. Een gevangenbewaarder had na het wassen van zijn handen zijn trouwring in een wasbak laten liggen. Enkele dagen later werd de ring teruggevonden in de zoom van de broek van een der gedetineerden... AUTO „GELEEND". Drie Engelse militairen van het vliegveld Elmpt hebben te Roer mond een bij een garage staan de auto meegenomen en zijn daarmede naar Eindhoven ge gaan. De eigenaar die vermoedde dat de militairen wel weer naar Roermond terug zouden komen had post gevat bij de Maasbrug aldaar. Inderdaad kwamen de Engelsen des avonds laat weer met de auto opdagen. De eige naar van de auto die een andere wagen bij zich had, achtervolg de hen en wist hen in de stad klem te rijden. De Engelsen gin gen op de vlucht maar één van de lifters kon worden gearres teerd. Later werden ook de an dere militairen aangehouden. AMSTERDAMMER IN FRANKRIJK VERONGELUKT. gasthuis te Amsterdam is over leden. De vrouw was opgenomen voor een, enkele uren later ook inderdaad verrichte operatie. De geneesheer-directeur van ge noemd gasthuis heeft, zoals in zulke gevallen gebruikelijk, de justitie in kennis gesteld van een mogelijk gemaakte fout bij het toedienen der narcose als oorzaak van het overlijden. Het onderzoek van de recher che dat nog niet is afgesloten, zal moeten uitmaken of inder daad zulk een noodlottige fout is gemaakt, dan wel of „het hart haar in de steek heeft gelaten", zoals de echtgenoot van mevr. B. werd medegedeeld, nadat hem bij een eerder bezoek was gezegd dat de narcose nog niet was ge weken. Bij haar opname had de heer B. nog de aandadht er op geves tigd, dat zijn vrouw hartpatiënte was. EIJ ACHTERVOLGING IN HET WATER GESPRONGEN EN VERDRONKEN. Maandagmorgen ontdekten een jachtopziener en twee manschap pen van de rijkspolitie te Om men mannen in het jachtveld op verboden terrein. Op het geroep „halt, politie" zetten de twee mannen het op een lopen. Eén der politiemannen liet zijn poli tiehond los en één der vluchten den werd daardoor tot staan ge bracht. De tweede vluchtte ver der en toen de politieman de hond ook op hem los liet, sprong de man in de rivier de Vecht. Zwemmende probeerde hij de ri vier over te komen, maar blijk baar begaven hem de krachten, want hij zonk. Enige tijd later kon het levenloze lichaam worden ge borgen. Toen bleek, dat de om gekomene de 65-jarige dek- knecht D. J. K. uit Ommen was. TWEE VAN DE DRIE LIFTERS ZWAAR GEWOND BIJ AUTOBOTSING. Onder de gemeente Oudorp op de drukke nieuwe Schermerweg kort bij de uitvalsweg naar Oudorp, heeft zich Maandagmor gen een ernstige autobotsing voorgedaan, waarbij twee per sonen ernstig en twee licht wer den gewond. De 37-jarige aannemer Roden burg uit Ursem, die drie lifters in zijn bestelauto had, rijdende op weg naar Alkmaar, moest een stilstaande N.A.C.O.-bus passe ren, juist toen uit de richting Alkmaar enkele tegenliggers na derden. Hierdoor week hij te veel uit, met het gevolg dat hij in volle vaart tegen de bus reed. De gevolgen waren ernstig. Behalve dat de bestelauto zwaar werd be schadigd, werden de vier inzit tenden allen gewond. Het ergst was de 20-jarige jonge vrouw Ch. Schuitemaker—Brink uit Hensbroek er aan toe, die met een zware hoofdwond en een beenbreuk naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. Hetzelfde ge schiedde met de 13-jarige Nico Beers, eveneens uit Hensbroek. Ook hij liep een zware hoofd wonde op en brak een been. De bestuurder Roodenburg en een 27-jarige inzittende militair N. Schuitemaker, de echtgenoot van de zwaar gewonde vrouw, kregen lichte verwondingen. De chauffeur van de bus en de in De' 25-jarige Amsterdammer C. i zittende passagiers kwamen er van V. heeft Zaterdag met zijn met de schrik af. Wel heeft de motor op een weg dichtbij St. bus zware averij opgelopen. Georges de Reneins in Frankrijk i een ongeluk gekregen en is hier bij om het leven gekomen. De jongeman botste op een stil staande vrachtauto en overleed ter plaatse. Zijn duopassagiere, de 23-jarige mej. L. G. (eveneens uit de hoofdstad) werd aan het hoofd gewond en in ernstige ge schokte toestand naar het zie kenhuis te Villefranche overge bracht. k NARCOSEFOUT? Amsterdamse rechtbank stelt onderzoek in. In opdracht van de officier van justitie wordt thans door de re cherche een onderzoek ingesteld naar de juiste doodsoorzaak van een 38-jarige vrouw (mevr. M. J. B.H.), die in het Wilhelmina- INBRAAK TE OLDENBRCEK. In de nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in het kantoor van de N.V. Noord-Veluwse kunstmesthandel Landbouwbelang" te Oldebroek. Na de deur van het kantoor te hebben geforceerd, zijn de in brekers binnengedrongen. Met inbrekerswerktuigen werd de brandkast opengescheurd. De buit zal de heren echter niet mede zijn gevallen, daar zij slechts on geveer 30 konden bemachtigen. Op de terugweg werden de beide inbrekers, afkomstig uit Amsterdam, die per bromfiets waren gekomen, door de rijksre cherche uit Apeldoorn onder Doornspijk staande gehouden. Beiden bleken bekenden van de justitie te zijn en zijn in ver zekerde bewaring gesteld. Dan gaat het beter! Doe dat in Uw huishouden óók. Als U de was doet, neem dan een was middel, dat het werk doet voor twee: OMO. Want dit heeft dubbele was kracht. Daardoor wordt in de aller eerste plaats Uw goed schitterend wie. En in de tweede plaats zijn de vlekken verdwenen! Twee voordelen tegelijk. Meteen ander wasmiddel moet U meesr al met één van de twee tevreden zijn - maar voor OMO geldtèn zuiver wie, èn vlekkeloos, dat 's OMO-schoon» Alléén het moderne OMO bezit het geheim van de z.g. dubbele waskracht Alléén OMO wast zo voortreffelijk dat U de schoonste was van Uw leven krijgt. O 2S2 8 Naar Uruquay uitgeweken Ar gentijnse officieren hebben giste ren te Montevideo de volgende gemeenschappelijke verklaring uitgegeven „De redding van ons vaderland iis nabij. Wij hebben gehandeld onder inspiratie van ons geloof in God en ter redding van ons vaderland en niet uit verbonden heid met de een of andere poli tieke partij. Wij hebben de eerste stap ge daan. Onze kameraden van leger, vloot en luchtmacht van Argenti nië zullen de strijd voor dezelfde idealen voortzetten. Wij zijn naar Uruquay uitge weken, omdat wij, toen onze taak volbracht was, niet meer konden landen op onze inmiddels bezette bases. Het Argentijnse volk, dat zijn strijdkrachten steunt, hoopt op de redding van zijn land, die na bij is." De geïnterneerde officieren zijn volgelingen van schout-bij-nacht Olivieri, de voormalige Argentijn leider zou zijn geweest van de mislukte opstand tegen de rege- ring-Peron. se minister van Marine, die dc Gemeld is, dat Olivieri te Bue nos Aires werd gearresteerd. De Uruquayse autoriteiten had den de naar Uruquay uitgeweken en daar geïnterneerde Argentijn se officieren niet toegestaan rv- ournalisen te spreken, doch ;"j mochten wel bovenstaande ver klaring uitgeven. 90. Óndanks al zijn gepieker valt Eric I ten laatste toch in 9 slaap, waaruit hij I weer ontwaakt als het I zonlicht reeds in de grot valt. Hij wordt gewekt door een ru moer van stemmen en wapengekletter. Ook de Bohuslaner ont waakt nu. De rovers lopen bedrijvig heen en weer. De aanvoer- 'j der deelt met luide I stem bevelen uit, I waarna de kerels zon- der verder naar de ge- l vangenen om te kjj- j ken de grot verlaten. Het geluid van hun stemmen verwijdert zich en Eric staat op het punt eens een kijkje te gaan nemen, als drie der rovers in de grot terugkeren. De kerels doen zich te goed aan wildbraad en gerstenat, maar verdwijnen aan weer naar buiten. Zonder twijfel zijn dit de mannen, die hen bewa ken moeten. Even overweegt de Noorman toch maar eens de rovers te vol gen, als was het alleen maar om er achter te komen, hoever hij ko men kan. Maar dan klinkt 'n voet- De Amerikaanse medische auto riteiten, die belast zijn met de regeling van de inenting tegen kinderverlamming met het vac- cin-Salk, zijn van oordeel, dat de vaccinering gedurende de zo- der, de epidemie-periode, voort gezet dient te worden, zo seint A, F. P. Op een conferentie over dit bijzondere onderwerp is men tot deze slotsom gekomen, ondanks het gevaar, dat een gevaccineerd persoon die reeds drager van het virus is, mogelijk ernstiger ziek wordt dan zonder vacinering. Dit laatste weegt niet op tegen het redden van zovele anderen, zo oordeelt men. stap en één der drie bewakers ver schijnt in de grot. Hij gluurt zwij gend naar de twee gevangenen en is weer verdwenen. Zo komt op gezette tijden één van de drie be wakers even naar de gevangenen kijken. En dan als weer één der kerels een kijkje komt nemen schiet hem eensklaps een ver helderende gedachte te binnen. Ogenblikkelijk gaat de Noorman tot daden over. Hij fluistert zijn metgezel iets toe en terwijl de Bohuslaner zich prompt achterover laat zakken en meedelijdend begint te kreunen, roept Eric: „Hé, wach- fer, als je niet gauw met een slok water op de proppen komt, kon het wel eens mis gaan met mijn kameraad. Hij heeft wondkoorts en dat is gevaarlijk". De wachter komt loerend dich terbij. „Het kost je een gedeelte yan de loskoopsom als deze man dood gaat", zegt Eric dreigend. „En dan wil ik wel eens zien wat je aanvoerder zegt. Kom makker, wat kan een kommetje water nu voor kwaad doen?" De kerel aarzelt even, maar gaat dan toch snel een kom water ha len. Terwijl hij dit de Bohuslaner voorhoudt, zegt Eric langzaam „Zie je, ik wist wel, dat je in je hart een goeie kerel bent". De man gluurt hem achterdochtig aan, maar Eric gaat onverstoorbaar verder: „Nou je toch hier bent moet ik eens met je praten. Hoe lang duurt het nog vóór wij naar Yarl Berse worden gebracht? Ik heb nogal haast! Waarom gaan we nu eigenlijk niet? Het kan mij niets schelen aan wie ik de losprijs betaal. Maar me dunkt, dat het voor jou toch wel verschil moet maken, of je een gedeelte van je aanvoerder krijgt of alles voor je zelf van mij". De rover gaat met een ruk recht op zitten en gespannen wacht Eric het antwoord af. Maar zijn hoop langs deze weg iets te bereiken wordt de bodem ingeslagen, als de man hem toesnauwt: „Daar trap ik niet in, makker, want het kon er wel eens op uitdraaien, dat ik inplaats van goud in mijn buis, een zwaard tussen de ribben kreeg!" Aan boord van het Nederlandse jacht „Pamela Anne", dat in de haven van Monaco voor anker ligt, heeft Maandagmiddag een ontploffing plaats gehad. De eigenaar van het jacht, wiens naam wordt gegeven als Langendijk, werd met brandwon den in 'n ziekenhuis opgenomen. Zijn echtgenote en dochter bleven ongedeerd. De ontploffing zou veroorzaakt zijn door een fles samengeperst gas. Agenda WOENSDAG 22 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uu: „De levensroman van Richard Tauber". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Duivels in het zadel".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3