Toespraak van Eisenhower Dood van te Rotterdam gevonden onbekende opgehelderd De zonsverduistering WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Toch torenbouw te Brussel? Mededelingen van teruggekeerde Oostenrijkse gevangenen Onenigheid in Zuidafrikaanse oppositie Verenigde Naiies Do Belgische schoolstrijd De heren Drees en Mansholt tien jaar minister Cipierstaking in Frankrijk De proefvaart van de «Nautilus» Tornado over Canadese stad Italiaanse kabinet afgetreden Val van Perón mogelijk kwestie van uren Zuid-Korea krijgt Straaljagers Vredesresolutie van Molotof Amerikanen blijven in Berlijn De toestand in Algerije Bomaanslagen op Cyprus Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraa't 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks DINSDAG 21 JUNI 1955. 10e Jaargang No. 3486. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ctminimusa |W advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1»i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre* Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 unr. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 mar. President Eisenhower heeft en die het scheppend vermogen Maandag in zijn toespraak op devan de mens op onverdraagzame herdenkingsbijeenkomst van de f wijze belast, zo verklaarde Eisen- algemene vergadering der Ver. hower. Naties te San Francisco een toe roep gedaan op de wereld om een einde te maken aan de huidige bewapeningswedloop. „Wij en die rest van de wereld weten, dat de visie die een land op de vrede heeft, niet verwe zenlijkt kan worden door een be wapeningswedloop. De wapens van de vrede zijn: gerechtigheid, eerlijkheid, wederzijds begrip en eerbied voor anderen", zo zei hij. Ik weet niet of wij op de ko mende vier-mogendhedenconfe- rentie in Genève tot besluiten zullen komen die tot gevolg zul len 'hebben dat een begin wordt gemaakt met het afbreken van het verschrikkelijke apparaat van vrees, wantrouwen en wa pens, dat sedert de tweede we reldoorlog is opgébouwd. Wij zullen echter met alle anderen samenwerken in het bijzonder door middel van de Ver. Naties opdat vreedzame en redelijke onderhandelingen in de plaats zullen komen van veldslagen. Op die manier kunnen wij te eniger tijd de reusachtige bewa pening overbodig maken, die, zelfs als zij alleen ter bescher ming van de veiligheid gehand haafd wordt, de wereld in angst houdt door haar vermogen tot verwoestingen op grote schaal, Na afloop van een te Gent ge houden massabetoging tegen de schoolpolitiek der liberaal-socia listische regering, heeft de voor zitter van de Katholieke volks partij, Theo Lefèvre, tegenover de pers verklaard, dat 9 Juli, de datum waarop het wetsontwerp- Collars nopens de organisatie en subsidiëring van het onderwijs in de Belgische senaat zal worden besproken, tot nationale protest- dag zal worden geproclameerd door de C.V.P. Op die dag zullen geen gecentraliseerde manifesta ties worden gehouden, doch zal de Katholieke bevolking van Bel gië demonstreren op de plaats waar zij werkzaam is, dus in de fabrieken en op de kantoren, zo zeide hij. Uit het Vlaamse land komen intussen berichten over het be schadigen van heiligenbeelden. Zo werd te Dessel een 2 meter hoog beeld van de heilige Jozef van zijn voetstuk geworpen. Een heilige Hartbeeld in deze ge meente werd ernstig verminkt. De Leeuwenvlag, die ter gelegen heid van het feest van het H. Hart op het gemeentehuis te Dessel was uitgehangen, werd des nachts in stukken gescheurd. Deze beeldenstorm in het klein heeft onder de bevolking van de Kempen grote verontwaardiging gewekt. Wij hopen, zo vervolgde de president, dat, als enig succes op het gebied van ontwapening wordt geboekt, elk der zoge naamde grote mogendheden aan de Ver. Naties een deel van de uit dit succes voortvloeiende be sparing van militaire uitgaven zal bijdragen aan de Ver. Naties, ter vergroting van de technische en economische vooruitgang van minder ontwikkelde gelbieden. De president vroeg voorts om beëindiging van pogingen van regeringen van andere landen te ondermijnen of te infiltreren, in de hoop politieke of materiële voordelen te behalen. Op Vrijdag 24 Juni zal het tien jaar geleden zijn, dat de minis ter-president, dr. W. Drees, en de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, tot het mi nisterambt werden geroepen. Het kabinet zal hun zeker te dezer gelegenheid op die dag in kasteel „Oud-Wassenaar" een diner aan bieden. Op Zaterdag 25 Juni wordt hun in 'hotel „Wittebrug" een diner aangeboden, waarbij zullen aan zitten hun partijgenoten, die in de periode na 1945 deel hebben uitgemaakt van het kabinet of lid van de Raad van State zijn. Voorts zullen aan deze maaltijd o.a. deelnemen de president van de Eerste Kamer, de voorzitters van de beide Kamerfracties van de Partij van den Arbeid en de voorzitter van de partij. De Kamerfracties van de Par tij van den Arbeid bieden de heren Drees en Mansholt een ontvangst aan, welke op Dinsdag 28 Juni van 6 tot 8 uur wordt ge houden in het Prinsenhof te Delft. In Frankrijk zijn acht duizend leden van het bewakingsperso neel der gevangenissen voor 24 uur in staking gegaan. Zelfs „zware jongens" moes ten tot het einde van de dag van hun gevangenneming op de poli- tiebureaux wachten, alvorens naar de gevangenis te worden overgebracht. Er wordt gestaakt in 115 ge vangenissen, waarin zich een twintig duizend gevangenen be vinden. De staking is bedoeld om kracht bij te zetten aan loon eisen, die onder meer omvatten een extra-„risico-toelage". In de betrokken gevangenissen worden slechts enkele journalis ten toegelaten, „ter uitoefening van hun beroep". Verdedigers en familieleden van gevangenen moeten tot heden, Dinsdag, wach ten. De cipiers hebben zich wèl be reid verklaard de gevangenis deuren te openen voor diegenen hunner „klanten", wier strafter- mijn Maandag afloopt. Admiraal Forrestal, bevelheb ber van het negende Amerikaan se marinedistrict, heeft in een toespraak te Kansas City tot een vereniging van oudstrijders ver klaard, dat de prestaties van de „Nautilus", Amerika's eerste, door kernenergie voortgedreven duikboot, de verwachtingen heb ben overtroffen. Hij deelde mede dat de drie andere, overeenkomstige onder zeeboten, die thans worden ge bouwd, nog krachtiger motoren zullen hebben. De admiraal zeide verder, dat de Amerikaanse vloot thans over drie typen onderzeeërs beschikt, n.l. onderzeeboten voor troepen vervoer, duikboten voor het be voorraden van andere oorlogs schepen met brandstof, en on derzeeërs, die geschikt zijn voor het lanceren van raketten. In de Canadese plaats Vita (Manitoba) heeft een tornado- in twee minuten tijds het dak van een ziekenhuis doen instorten, verscheidene winkels en woon huizen vernield en schade toege bracht aan de middelbare school. Er zijn tenminste 30 gewonden. Tornado's zijn in de Canadese prairies zeldzaam. De Belgische minister van Ver keer, Anseele, blijkt zijn plan ter gelegenheid van de wereldten toonstelling 1958 een 650 meter hoge toren in voorgespannen be ton op te richten, ondanks de vele bezwaren, die van allerlei zijden zijn gerezen, nog niet te hebben opgegeven. Het rapport, dat een commis sie van deskundigen dezer dagen aan de regering heeft voorgelegd, schijnt een grote steun voor de minister te betekenen. Eén van de belangrijkste dien sten, die de toren zou bewijzen, aldus dit rapport, ligt op het ge bied van de televisie en de radio- omroep. Door de installatie in de toren van o.a. een Vlaams en een Het Italiaanse kabinet is afge treden om premier Scelba in staat te stellen zijn voorgenomen mutaties aan te brengen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Enkele opklaringen. Veel bewolking maar ook op klaringen. In de ochtend in het noorden van het land hier en daar nog enige regen. Overwegend ma tige wind ruimend naar west of noordwest. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. WOENSDAG 22 JUNI. v.m. n.m. Breskens 3.06 3.33 Terneuzen 3.41 4.08 Hansweert 4.21 4.48 Walsoorden 4.31 4.58 ZON MAAN op onder op onder Juni. 22 4.21 21.06 7.13 22.38 23 4.22 21.06 8.37 23.02 24 4.22 21.06 9.57 23.21 25 4.22 21.06 11.14 23.39 26 4.23 21.06 12.28 23.56 27 4.23 21.06 13.40 28 4.21 21.06 14.50 0.14 Verscheidene Oostenrijkers die Maandag na jarenlange gevan genschap in Siberië in Oostenrijk zijn teruggekeerd, hebben mede delingen gedaan over een opstand in een kamp in Siberië, waarbij Russische wachten door gevan genen „letterlijk uit elkaar ge scheurd werden en vertrapt". Dat gebeurde in een uranium- mijn „ergens in Siberië", waar de gevangenen wanhopig waren door de honger. Honderden ge vangenen werden bij het onder drukken van de opstand gedood, aldus deze mededelingen. Een der Oostenrijkers vertelde, dat op weg naar de werk honge rende gevangenen bezweken en langs de kant van de weg bleven liggen. Deze toestand duurde niet slechts dagen of weken, doch maanden. De opstand was niet georganiseerd, doch ontstond spontaan, toen een der gevange nen op een dag, waanzinnig van de honger, trachtte een der be wakers aan te vallen en 'bij zijn poging werd doodgeschoten. De duizenden gevangenen in die mijn wierpen hun houwelen neer en vielen als één man de be wakers aan, die verre in de min derheid waren en hun heil zoch ten in de vlucht. „Enige bewa kers werden door de gevange nen gegrepen en door hen met de (blote handen uit elkaar ge trokken en vertrapt". Verscheidene duizenden gevan genen marcheerden daarna in gefloten gelederen de mijn uit, doch buiten de mijn werden zij opgewacht door wachtposten met machinegeweren, die het vuur openden en een ware slachting aanrichtten onder de opstandi- gen. Honderden werden gedood of gewond en de opstand werd onderdrukt, zo luidde dit verslag. De teruggekeerde gevangenen verklaarden voorts, dat na de dood van Beria de behandeling in hun kamp verbeterd was. Zij zeiden, dat veel Russen er nog slechter aan toe waren dan de gevangenen. Langs de spoorlijn van het verzamelkamp Workoeta naar Tsjeb aan de grens bedel den aan elk station waar de trein stopte, vrouwen en kinderen om brood'. Een der gevangenen maakte Waalse televisiezender, zouden b.v. de uitzendingen kunnen wor den opgevangen door Breda, Rijsel, Aken en (met een relais- zender) ook Luxemburg. Deze uitzendingen zouden bovendien met goedkopere toestellen kun nen worden opgevangen, waar door de Belgische industrie van televisie-apparaten een nieuwe vlucht zou nemen en met succes het hoofd zou kunnen worden ge boden aan de buitenlandse con currentie. De financiering van de toren (de kosten worden op meer dan 1 milliard francs geraamd), zou het beste kunnen geschieden, zo is men van oordeel, door de uit gifte van een lening onder garan tie van de staat. Aangenomen wordt, dat de enor me toren een grote attractie zal vormen voor de bezoekers van de tentoonstelling. Voorgesteld is de toegangsprijs op fr 100 te stel len. Teneinde geen gevaar op te leveren voor de vliegtuigen, die vanaf het vliegveld Meisbroek op stijgen of daar dalen, zal de toren niet worden gebouwd nabij de wereldtentoonstelling op de hoogvlakte van de Heysel, doch nabij de renbaan van Bosvoorden of wel in het Zoniënwoud in Ter- vueren. De recherche te Rotterdam heeft de 24-jarige stoker G. S. uit Rotterdam aangehouden en hiermee is het raadsel opgelost van de man naar thans vast is komen staan de 66-jarige G. van Straten, zonder beroep, wonende in de Parelstraat die, zoals gemeld, door twee classificeer ders Zondagochtend dood werd gevonden op een terrein van de fa Nossent aan de Maashaven. De stoker heeft toegegeven de ander te hebben gestompt en een balk over het hoofd te hebben gelegd. De juiste doodsoorzaak moet nog nader onderzocht wor den aan de hand van sectie. Toen de politie aan de Maas haven de dode met bebloed ge laat, waarover een balk lag, zag liggen, kreeg zij de indruk, dat er misdrijf in het spel was en bij onderzoek vond zij een rode zak doek ergens tussen de stapels stuwhout, die op het terrein lagen. De jaszakken van het slacht offer waren leeg en binnenste buiten gekeerd. Pogingen om hem, te identificeren mislukten. Nu echter de gehele zaak is onderzocht, is de politie tot de volgende reconstructie gekomen, waarbij is gebleken, dat de ver dachte, alvorens voor deze affaire te worden aangehouden, tevoren tweemaal door de politie in be waring was gesteld, doch weer weggestuurd was. In de nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks half een, was de stoker 'betrokken bij een rel letje in de Paul Krugerstraat en daarom opgelbracht naar het bureau aan het Afrikaanderplein. Na anderhalf uur werd de inmid dels gekalmeerde man weer weg gezonden. Omstreeks twee uur ontmoette •hij toen de 66-jarige en samen liepen ze op. De politie neemt aan, dat S. onder de invloed van sterke drank is geweest. Hij ging rechts van de ander lopen, wees over het gelaat van de oude baas waar zijn alleen in zijn ver beelding bestaand schip lag en stelde voor aan boord iets te gaan drinken, waarvoor de ander wel iets voelde. De stoker leidde hemi in de richting van de hout stapel en toen de ander bezwaren maakte stompte de stoker hem in het gelaat. Toen Van S. was gevallen, gaf de ander hem nog een serie stom pen, zodat hij het bewustzijn moet hebben verloren. In het donker haalde de stoker een por- temonnaie, waarin een gulden en vijftig cent zat, en een rode zak doek uit de jaszakken van zijn slachtoffer. Hij legde een balk Volgens de New York Times is de val van president Peron van Argentinië mogelijk een kwestie van uren. De correspondent van het blad te Buenos Aires, Edward Mor en volgens de politie beweert S. gedrukt te hebben en op een ge geven ogenblik gedacht te heb ben, dat Van S. dood was. Hij veegde zijn handen af aan de zak doek, die weggeworpen werd. Hij bezocht vervolgens een café op Katendrecht en maakte er kennis met een zekere R. Samen verlieten zij het café en onderweg vertelde de stoker aan R. met twee Noren te hebben ge vochten, van wie een nog op de planken zou liggen. R. dacht nan dronkemanspraat en besteedde er verder geen aandacht aan. In de Ibuurt van de Rijnhaven sloeg de stoker een arm om R. heen, die, 'hier niet van gediend zijnd, opeens op het hoofd werd gesla gen. Hij nam de benen en rende naar de politiepost op de linker Veerdam. De politie ging met een taxi op zoek naar S., die werd ge vonden en aangehouden. R., die zweeg over wat S. had gezegd, wilde geen aangifte doen. S. werd later in de nacht in vrijheid ge steld. In de ochtenduren werd toen de politie gealarmeerd en toen R. 's middags aan kennis sen vertelde wat S. hem had ver teld, adviseerden zij hem naar de row, verklaarde in een telefoon gesprek, dat president Perons af- te gaan, hetgeen hij deed treden Zaterdagavond verwacht aonnvrand om w»ven uur werfl werd, maar toen niet doorging. Generaal Franklin Lucero, mi nister voor het leger, trad als woordvoerder van de regering op en scheen het bewind te hebben overgenomen, aldus Morrow, die ondanks de censuur op berichten uit Buenos Aires vrijelijk via de telefoon kon spreken. Uit het gesprek met de corres pondent maakt het blad op, dat er een militaire raad schijnt te worden samengesteld, welke het bewind zal overnemen. Dit zou waarschijnlijk worden geleid door generaal Lucero, die in 1947 mili tair attaché in Washington was en ook Argentijns afgevaardigde bij de Ver. Naties is geweest. melding van het optreden van anti-communistische verzetslie den in de Oekraïne. Hij sprak over een aanslag bij Charkof, waarbij een vleugel van een fa briek, waar precisie-instrumen- ten voor artillerie vervaardigd D werden, was opgeblazen. Andere besprekingen tussen gevangenen spraken over aan- Oost" en West-Berlijn vallen van benden verzetslieden op auto's met hoge Russische Een woordvoerder van het functionarissen in de Oekraïne. Westlberlijnse gemeentebestuur Een gevangene die door de heeft medegedeeld dat bespre- Russen als tolk was gebruikt en kingen met vertegenwoordigers die verscheidene kampen in Sibe- van de Oostberlijnse autoriteiten rië had Ibezocht, vertelde, dat hij zijn 'begonnen over het wederom op een avond in een kamp op een normaal functioneren van de afstand van 450 km van Jakoetsk verbindingen tussen beide stads- een grote ontploffing had ge- delen. hoord, die vermoedelijk was ver oorzaakt door een atoomwapen. In diplomatieke kringen in Londen verwacht imen, dat Groot- Brittannië in Moskou navraag zal doen naar twee Britten, die volgens teruggekeerde Oosten rijkers in Russische kampen ver blijven. De besprekingen worden door deskundigen en niet door de autoriteiten zelf gevoerd zoals oorspronkelijk door Oost-Berlijn was verzocht omdat dit er kenning van het Oostberlijnse bewind door de Westberlijnse autoriteiten met zich zou hebben kunnen brengen. Twee leden van de verenigde partij de voornaamste tegen stander van de nationalistische regeringspartij van Zuid-Afrika zijn uit de gemeenteraad van Johannesburg getreden uit pro test tegen een verklaring van de fractieleider der verenigde partij in de Volksraad, Strauss, over de toekomst van de Kaapse kleur lingen. Strauss heeft n.l. ver klaard, dat het nog te vroeg is om 'bepaaldelijk te verklaren, dat de verenigde partij, als zij weer aan de macht zou komen, de Kaapse kleurlingen weer op de algemene lijst van kiezers zal plaatsen. De nationalistische re gering wil de kleurlingen op een WILLEM BARENDZ 2 OP PROEFVAART. Om half één gistermiddag is de nieuwe, bij Wilton-Feijenoord te Schiedam gebouwde walvis vaarder „Willem Barendsz 2" Maassluis gepasseerd. Het schip gaat zijn eerste technische proef vaart, die vijf dagen zal duren, maken naar de Engelse Zuidkust. afzonderlijke lijst plaatsen. Maatregelen van de regering om wetgeving daartoe goedge keurd te krijgen zijn reeds in een ver gevorderd stadium. Een parlementslid van de ver enigde partij heeft gedreigd te zullen aftreden, als de partij de belofte om deze maatregel van de regering ongedaan te maken, niet aflegt. De Amerikaanse luchtmacht heeft vijf straaljagers van het type F-86 aan de Zuidkoreaanse luchtmacht overgedragen en wel op credietbasis. Dit zijn de eerste straaljagers van Zuid-Korea. Zuid-Korea heeft 39 straal jagerpiloten, die opgeleid zijn door Amerika en er worden er nog meer in Amerika opgeleid. De geleerden, die in het dorp Hingurkgoda, op Ceylon, waar nemingen wilden doen bij de zonsverduistering volgens de berekeningen zou de verduiste ring vier minuten op deze plaats zichtbaar zijn zagen zich voor een mislukking geplaatst, daar de hemel een minuut voor het be gin der verduistering zodanig met wolken werd bedekt, dat totaal niets van het gebeuren te zien was. De totale verduistering is 0746 plaatselijke tijd (0315 Ne derlandse tijd) ingetreden. De lucht klaarde pas een minuut na de verduistering op De voorwaarden in Trincomalee waar eveneens geleerden waar nemingen deden, waren beter. Op Ceylon zijn meer dan 100 geleerden voor genoemde waar nemingen verzameld. In Manilla en een brede strook (300 km) van de Philippijnse Archipel, was het gedurende en kele minuten zó duister, dat men de sterren (12.18 plaatselijke tijd) kon zien. Een weldadige koelte viel over de hete stad. Duizenden hadden zich op de daken en ter rassen opgesteld, om het schouw- te zien. Kort voor het verschijnen van de zon van achter de maan kon men een kring van lichtende stippen rond de maan zien, een optisch bedrog, veroorzaakt door de bergen op de maan. Het ziet er naar uit, dat de duisternis lang genoeg heeft aan gehouden om ook de zakkenrol lers nog een ruime kans op buit te bieden, aldus A.F.P. Dit was de langst aanhoudende verduis tering sinds 1238 jaar. In Bangkok was de verduiste ring totaal. De lucht was helder en alles was duidelijk te zien. De lantaarns in de stad werden ont stoken. In geheel Ceylon waren de weersgesteldheden ongunstig voor de optische waarnemingen. De apen in de wildernis werden plotseling stil en vogels zongen hun zonsondergangswijsjes, toen de maan voor de zon schoof. Na afloop gaven zij hun ochtendge zang ten besta. De Hindoe's kookten melk en rijst en braken verse cocosnoten ten offer aan de goden. De Islamieten brachten de tijd van de verduistering door in ge bed of het hard op lezen van spreuken uit de koran. Op Java ratelde men met stok ken en „voegde zich zo in de strijd van het goede tegen het kwade". In Bangkok wierpen zich dui zenden ter aarde en in de gehele stad waren wierookstokjes aan gestoken „om de boze geesten te verdrijven". In Japan keek men door kij kers en berookt glas „om te zien hoe de panter de zon verslond." In India wierpen millioenen zich in de heilige rivieren „om zich van de smetten te reinigen, die een gevolg waren van de tijdelijke overwinnnig van het kwade op het goede". Er deden zich geen ernstige ongelukken voor. Naar A.F.P. van welingelichte zijde verneemt, 'heeft de Sowjet- minister van Buitenlandse Za ken, Molotof, het voornemen om een vredesresolutie bij de alge mene vergadering der Ver. Naties in te dienen. Hij zou de secreta ris-generaal der Ver. Naties bij zijn onverwachte bezoek van Zondag hiervan op de hoogte hebben gesteld. Het is op het ogenblik nog niet bekend wan neer Molotof de resolutie zal in dienen. HET EIEEN TROOST. Bij een wat nauwgezet bekijken van de cijfers en getallen in het prijzenboekje dat het directoraat- generaal heeft samengesteld en verspreid, constateert men dat slechts één artikel sedert 1947 niet zoals alle goederen en diensten minstens om en nabij 100 procent in prijs is gestegen. Die uitzondering vormthet ei. Dat ei is thans, gedurende de zo mermaanden zelfs enkele centen goedkoper dan in 1947. Zondagavond om zeven uur werfi S. aangehouden. Hij bleek twee portemonnaies bij zich te hebben. Er zaten bloedspatten op zijn kleding en zijn 'schoenen. Een politiehond gaf aan. dat de ene beurs aan v. S. had toebehoord, evenals de zakdoek. Om negen uur gaf hij toe de man gestompt en geslagen te heblben. Zijn mo tief zou geldgebrek geweest zijn. •In Duitsland was hij van zijn schip „gedrost" en in Rotterdam teruggekomen, had hij geld ge leend van zijn moeder en zijn broer, die op terugbetaling had den aangedrongen. Zondagavond om half elf meld de de zoon van het slachtoffer, dat zijn vader de vorige avond niet was thuisgekomen. Eerst toen kon worden vastgesteld wie het slachtoffer was. De stoker is reeds eerder met de politie in aanraking geweest. De Amerikaanse troepen zulien in Berlijn blijven tot deze stad de hoofdstad van een in vrede en vrijheid verenigd Duitsland zal zijn geworden, aldus heeft de Amerikaanse ambassadeur in Duitsland, Conant, MaaRdag in een rede te Chicago verklaard. De Sowjet-Unie beseft heel goed, aldus Conant, dat de Ver. Staten geen wijzigingen zullen toestaan die ,,de levensader van cfe stad zouden aantasten of het geleidelijke herstel van de stad zou remmen". De Franse autoriteiten in Al giers hebben Zondagavond mee gedeeld, dat in de afgelopen 24 uur in het Auresgebergte acht vogelvrij-verklaarden waren ge dood en meer dan 90 gevangen genomen. In het gebergte hebben zich veel opstandelingen terug getrokken. Een groep van ongeveer 40 op standelingen viel nabij Constan- tine een boerderij aan, maar werd verdreven. Op enkele an dere plaatsen werd brand ge sticht, waardoor schade werd toegebracht aan boerderijen en gewassen. In een café te Nicosia op Cy prus zijn Zondag twee bommen ontploft, die aanzienlijke schade hebben veroorzaakt. Het café is eigendom van een Engelsman. Voorts is een bom ontploft in de tuin van het huis, dat be woond wordt door brigade-gene raal Rickets, commandant van de Britse troepen op Cyprus. Er vielen geen slachtoffers. NEDERLANDERS IN BUENOS AIRES ONGEDEERD. Het (ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede, dat, blij kens berichten, die van de Ned. ambassade te Buenos Aires zijn ontvangen, de leden van de Ne derlandse gemeenschap aldaar ongedeerd zijn en Nederland;se 'bezittingen geen schade foöj de ongeregeldheden hebben gele den.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1