Binnenlands nieuws RADIO? Sportnieuws DE WOLF EN DE HAVIK i BEURSOVERZICHT VOETBAL 'mm GEMEENTE TERNEUZEN Wat brengt de Gezelligheid de krant en de KOFFIE! Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard' Afdeling Zeeland Het autobusongeluk te Osnabrück Zircusleeuw valt meisje aan Ambtenaren verlaten Washington bij wijze van pro^f Fass-bericht over spionnen DE MEEST GEBRUIKTE OPLOSBARE KOFFIE TER WERELD Bemanning van „Queen Mary" in staking Oostenrijk wijst Russisch verzoek af x /iQg- t 1ST WittpnhllfCT (LuctOP Gisteren vingen de jaarlijkse premiekeuringen voor merriën in Zeeland aan met de keuringen te Hulst en Ter neuzen, waarvoor van de zijde der lokkers grote be langstelling bestond. De uitslag van deze keuringen was als volgt: KEURING TE HULST. 2-Jarige merries, geb. 1953. Grote maat. Ie pr Blanca van Nero, eig. R A SÜij, Graauw; 2e pr. Nico- lina van Maalstede, eig. P. Suij, Absdale. Kleine maat. 2e prijs. Nellie, eig. L. J. M. Borm, St eig. Jansteen. 3-Jarige merries, geb. 1952. Grote maat. 2e pr. Clara van de Hogeweg, eig. L. J. M. Borm, St. Jansteen; 3a pr. Paula van Graauw, eig. Aug. de Maat—Mahu, Hontenis- se; 3b pr. Caline, eig. Joh. Pies- sens, St. jansteen. Kleine maat. Ie pr. Edith van de Ratte, eig. Emile Buijs, St. Jansteen; 2e pr. Rozet van Alstein, eig. C. A. Ser- rarens, Graauw; 3e pr. Gertruda d'Ahea, eig. R. Doffemont, St. Jansteen. 4-Jarige merries, geb. 1951. Grote maat. 3e pr. Hilda, eig. J. E. Assel- man. Hontenisse; 4e pr. Corrie, eig. E. de Beule, St. Jansteen. Kleine maat. Ie pr. Nadia, eig. D. Burm, Nieuw-Namen; 2a pr. Victoria van Graauw, eig. Gebrs. Van Mol, Graauw; 2b pr Jennie van Dien, eig. P. J. D. van Eerdenburg, Graauw; 3e pr. Frida van de Ho geweg, eig. Kind. L. J. M. Borm, St. Jansteen; 4e pr. Emma, eig. E. C. M. Roelans, Hontenisse. 510-Jarige merries, geb. 1950—1945. Kleine maat. Ie pr. Weijnanda, eig. R. Doffe mont, St. Jansteen; 2a pr. Nelly van Prosper, eig. D. Burm, St. Jansteen; 2b pr. Leonara van Steen, eig. Jos. Dobbelaar, St. Jansteen. KEURING TE TERNEUZEN. 2-Jarige merries, geb. 1953. Grote maat. Ie pr. Monna van Herseur, eig. R. B. Verhelst, Westdorpe; 3e pr. Margriet van Zorgvliet, eig. Gebr. De Regt, Zaamslag; 4e pr. Rudy van Lovenpolder, eig. F. P. Diele- man, Hoek. Kleine maat. 2e pr. Nella, eig. F. P. Diele- man, Hoek; 3e pr. Dorina van Pauwvliet, eig. Abr. van Hoeve, Zaamslag; 4e pr. Bertha van Pauluspolder, eig. j. F. van Cad- sand, Sluiskil. 3-Jarige merries, geb. 1952. Grote maat. Ie pr. Erna van de Zwaan, eig. H. M. de Regtde Kraker, Ter- neuzen; 2e pr. Marianne van Hoek, eig. H. de Jonge, Hoek. Kleine maat. 2e pr. Ruda, eig. M. Dieleman, Hoek; 3e pr. Irma van Terneu- zen, eig. J. J. Huijssen-de Bruijne, Terneuzen. 4-Jarige merries g'eb. 1951. Grote maat. Ie pr. Mina van Wiilemskerke, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 2e pr. Brinda van de Zwaan, eig. H. M. de Regtde Kraker, Terneuzen; 3e pr. Henriëtte, eig, C. van de Velde, Hoek. Kleine maat, le pr. Astrid v. Wiilemskerke, eig. L. J. Mullaert, Hoek; 2e pr. Jacinthe van de Heistraat, eig; Joh. Dekker A.Hzn, Zaamslag; 3e pr. TInie van de Hoeve, eig. M. Dieleman, Zaamslag; 4e pr. Vera van Lenie, eig. J. Dekker, Sluis kil. 510-Jarige merries, geb. 1950—1945. Grote maat. le pr. Marie van Wiilemskerke, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 2e pr. Annie, eig. H. P. Wolfert, Hoek; 3a pr. Liza van 't Hof Ter Moer, eig. Wed. P. C. Verhelst Zn., Westdorpe; 3b pr. Maria Christi na van Jaap, eig. M. Dieleman, Zaamslag; 3c pr. Gerda van Ter neuzen, eig. J. J. Huijssende Bruijne, Terneuzen; 4e pr. Hilda, eig. M. Dieleman, Zaamslag. Kleine maat. 2a pr. Ria, eig. M. Dieleman, Hoek; 2b pr. Solina van Graauw, eig. P. van Oteghem, Hoek; 3c pr. Astrid van Stoppeldijk, eig. Joz. A. Dees Dzn, Zaamslag; 3a pr. Trixie van de Punthoeve, eig. M. Dieleman, Zaamslag; 3b pr. Gonda van Havik, eig. Adr. J. de Kraker, Zaamslag; 3c pr. Erna van Coegorspolder, eig. M. Die leman, Zaamslag; 4a pr. Reina van Melo, eig. M. Dieleman, Hoek; 4b pr. Mia van de Ver- gaertpolder, eig. P. de Jonge, Terneuzen; 4c pr. Gretha van Terneuzen, eig. J. J. Huijssen de Bruijne, Terneuzen. Vele familieleden en bekenden van de Zaterdag j.l. bij het auto busongeluk te Osnaibrück gewon de kinederen uit Den Ham hebben Woensdag voor het eerst de pa tiëntjes in de verschillende Osna- brückse ziekenhuizen bezocht. De stad Osnabürck wil gelden ter beschikking stellen om de kosten te bestrijden van de ver zorging der kinderen, de treugreis en de aankoop van nieuwe kle ren. ZATERDAG 18 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huis vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Dansmu ziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Zang en orgel; 14.00 Boekbespre king; 14.10 Gram.; 14.40 Ama teurs; 15.15 Kroniek; 15.55 Gr.; 16.00 Zang; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Lichte muziek; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Liedjes; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Gram.; 18.30 Overzicht; 18.40 Dansmu ziek; 19.00 Nws; 19.10 Causerie; 19.30 Avondgebed19.45 Con cert; 20.25 zang en piano; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Gevar. progr.; 23.00 Nws; 23.15 Esperanto; 23.2224.00 Muziek. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Orgel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Piano; 12.00 Or gel; 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Orkest; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Orkest; 14.20 Causerie; 14.35 Lichte muziek; 15.05 Fries prog.; 15.30 IJ.M. de Koningin spreekt over „Welvaart der wereld als gemeenschappelijke verantwoor delijkheid"; 16.45 Gram.; 16.50 Orkest; 17.30 Journaal; 18.00 Nws; 18.20 Dansmuziek; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Causerie; 19.55 Causerie; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.15 Dans muziek; 20.45 Gevar. progr.; 21.30 Muziek; 22.00 Comm.; 22.15 Muziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nws en S.O.S.-ber.; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.)11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gr.; 13.00 Nws; 13.15 Radio-almanak; 14.30 Joum.; 15.00 Gram.; 14.45 Mu ziek; 16.00 Gram.; 16.15 Muziek; 16.30 Gram.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.30 Orgel; 17.55 Gram.; 18.10 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 21.15 Verz. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Lichte muziek; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuziek; 23.4024.00 Gram. GELD EN JUWELEN UIT FLAT GEROOFD. Terwijl de bewoners met va- cantie in het buitenland vertoef den, heeft een insluiper met be hulp van een valse sleutel zich toegang verschaft tot hun flat in de Burg. Andriessenstraat te Hil versum. Vrienden van fee bewo ners, die een oogje in het zeil zouden houden constateerden in het begin van de week dat er iets „fout" was, maar of er veel werd vermist konden zij niet meedelen. Daarom heeft de poli tie de familie in het vacantie- verblijf in Duitsland gewaar schuwd en nu de bewoners zijn teruggekeerd kon worden vast gesteld dat de insluiper met een grote buit de flat weer had ver laten. Uit een slaapkamerkast zijn n.l. een bedrag van 17.000 aan contanten en juwelen ter waarde van 3000 gulden verdwe- GELUIDSBARRIÈRE DOORBROKEN? Weer scherven in Rijswijk. Donderdagmiddag om ongeveer half vier schijnt boven de omge ving van Rijswijk een vlieg tuig de „geluidsbarrière" te heb ben doorbroken. Omstreeks dat tijdstip hoorden vele bewoners van die gemeente een dreunende slag, alles rinkelde en schudde. Bij rinkelen is het niet gebleven, want bij de politie in Rijswijk kwamen spoedig klachten bin nen over spiegelruiten die zijn gesneuveld. In 's-Gravenhage is geen dreun gehoord, wel is omstreeks half vier een vliegmachine over ko men gieren, die naar het geluid te oordelen een Hawker „Hun- ter" zou kunnen zijn geweest. REIZIGER OP STATION UTRECHT VERONGELUKT. Toen de 42-jarige vertegen woordiger F. Th. G. Tangelder uit Rotterdam op het station te Utrecht Woensdagavond een rei zigster behulpzaam wilde zijn bij het instappen in een reeds rij dende trein, viel hij tussen per ron en trein in. Hij was op slag dood. Passagiers trokken nog aan de noodrem, doch de trein kwam 30 meter verder tot stilstand. VROUW VERBRAND. Woensdagavond omstreeks half acht is de 75-jarige vrouw J. A. S.-G., wonende aan de Bour gognestraat te Wijk-Maastricht in haar woning levend verbrand. De vrouw, die invalide was, is waarschijnlijk met een brandend electrisch straalkacheltje in aan raking gekomen, waardoor de kleren vlam vatten. Toen de man thuiskwam, vond hij zijn vrouw geheel verbrand. Het stoffelijk overschot is over- Een 9-jarig meisje uit Flemal- le is Maandag ernstig door een circusleeuw gewond. Het meisje was nieuwsgierig tot dicht bij de kooi van het roofdier gekomen toen zij plotseling voor een nade rende vrachtauto moest uitwij ken en tot voert' de tralies werd gedrongen. Op dat ogenblik sloeg de leeuw plotseling zijn klauw uit en greep het kind door de tra lies bij de schouder, terwijl hij met de andere klauw in het ge zicht van het meisje sloeg. Onmiddellijk1 toegesnelde per soneelsleden van het circus slaag den erin haar te bevrijden doch zij moest zwaar gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. gebracht naar het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht. Een onderzoek is door de Justi tie gelast. KERSENVERKOPINGEN IN DE BETUWE. Bij de te Eist (O.-B.) gehou den eerste kersenverkopingen op het hout werd naar schatting 20 a 25 cent per kilo besteed. Het gewas Meikersen is bepaald be neden het middelmatige. HOTELBRAND BIJ DOETINCHEM. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is het geheel in hout opgetrokken hotel Groenendaal bij Doetinchem tot de grond toe afgebrand. De gehele inboedel ging verloren daar het vuur te snel om zich heen greep. Er was niemand in het gebouw aanwezig. Er waren nog geen gasten. Omstreeks kwart voor één in de nacht ontdekte een van de tien vacantiegangers, die in twee bun galows in de nabijheid van het hotels wonen, de brand. De eige naar, de heer J. Groonheim, werd gewaarschuwd doch het bleek, dat ook hij de brand reeds had gezien. Toen politie en brandweer ter plaatse verschenen, stond het al vast, dat niets te redden was. De Doetinchemse brandweer was met vier wagens uitgerukt en de 20 brandweerlieden werkten met 4 stralen. Om twee uur werd het blussingswerk gestaakt. Het hotel Groenendaal, dat 12 kamers met 24 dubbele bedden had, was in 1953 gebouwd. In de afgelopen maanden had men gemerkt, dat reeds 3 maal onbevoegden het hotel waren bin nengedrongen. De vorige week Dinsdagochtend bleek een binnenmuur en een mat door vuur aangetast te zijn. In de brandnacht had men om 12 uur nog de ronde gedaan en geen on raad bespeurd. Men tast over de oorzaak van de brand in het duis ter. MEDEWERKING AAN T.B.C.- BESTRIJDING GEWEIGERD. Opnieuw heeft voor de meer voudige economische kamer van de Zutphense reohtlbank een landbouwer terecht gestaan om dat hij medewerking weigerde aan de t.b.c. (bestrijding onder 't rundvee. Het was D. uit Eefde. De man is veroordeeld tot honderd vijftig gulden boete. De gehele in be slag genomen veestapel werd echter verbeurd verklaard de opbrengst van de veertien runde ren zal aan de verdachte worden terugbetaald. Ook de koeien van H. en V. uit Uddel zijn verbeurd verklaard. De eerste kreeg twee tientjes, de an der vijftig gulden boete. Zij zullen eveneens de opbrengst van de koeien terug krijgen. President Eisenhower, zijn ka binet en ongeveer 15.000 ambte naren hebben Woensdag Wa shington verlaten en zich ver spreidt in een cirkel om de stad met een middellijn van 500 km. Dit om het apparaat van de bur- gelijke verdediging te beproe ven. Men zet óp de nieuwe stand plaatsen de werkzaamheden voort. De regering blijft tot het einde van de week weg. Volgens het Sowjet-persbureau „Tass" hebben twee Amerikaan se agenten, van Roemeense her komst, zich bij de Roemeense autoriteiten vrijwillig gemeld. Zij „Ik voel me tegenwoordig echt overbodig", jammert de koffiepot. „Twee tellen nadat meneer de courant heeft genomen, zitten ze al te genieten van hun kopje Nescafé en ik sta maar te niksen in de keukenkast 1" Heb dank voor je bewezen diensten, maar dit is nu eenmaal je lot geworden, oude tijd verslindende koffiepot. Nescafé - uit 100% koffie van de allerbeste kwaliteit - is in een wip klaar, veel zuiniger in gebruik en altijd even geurig en lekker. Grote bussen voor ten minste 140 koppen f 9-45 Coffeïne-vrij f 10.95 waren door de Amerikanen in West-DuitSland aangeworven en hadden een opleidiag ontvangen. Bij nacht waren zij-van Athene uit met een Amerikaans militair vliegtuig boven Roemeens gebied gebracht, toegerust met zender en andere spionnage-uitrustin- gen. Omdat zij zich vrijwillig hadden gemeld was het hun thans toe gestaan in Roemenië te leven en te werken, aldus „Tass". Belangstelling voor Noorse guld.nslening In de rustig stabiele houding van de markt is Donderdag niet veel verandering gekomen. Nu Wallstreet vast gestemd blijft en de dreigende verhoging van de effectenmarges van 70 tot 100 prpcent de beurs blijkbaar geen vrees kon inboezemen, maakt men zich ook aan het Damrak niet ongerust. Donder dag was er weer lichte -belang stelling voor Kon. Olie die tot 589 opliepen, maar de affaire was niet groot. A.K.U., Philips en Unilever lagen goed prijshou dend zonder meer. Philips was Woensdag het enige fonds waar in voor meer dan 1 ton is omge zet, n.l. 124.000. De markt bood weinig belangwekkende aspec ten en in de koersen kwam ook in het verdere verloop vrijwel geen verandering. Meer belang stelling bestond er voor de in schrijving op de 414 procent lening Noorwegen, a pari. Men heeft de indruk, dat het gevraag de bedrag van 35 millioen zon der veel moeite zal worden ge haald en wel veel meer ook, on danks een zekere reserve, die irnen in acht neemt tegenover de ze debiteur, wiens positie in de E.B.U. niet bepaald fraai is. Ook was Donderdag de inschrijving op de aandelenuitgifte van 1 millioen der N. V. „Industrie" voorheen Lohuizen, uitsluitend voor houders van claims. De activiteit op de emissiemarkt blijft voortduren want Donder dag verscheen -het prospectus van de aandrdenuitgifte der Koninklijke Nederlandse papier fabriek te Maastricht. In de Amerikaanse sector van de markt viel een vaste stemming op voor Anaconda en werden voor het eerst verhandeld de hier geïntroduceerde certifica ten van preferente aandelen Texas-instruments, waarvan de gewone aandelen reeds in de no tering zijn. De belangstelling voor Hoog ovens duurt onverminderd voort en Donderdag werd wederom een hoger niveau bereikt. De scheepvaartmarkt was onbelang wekkend en afbrokkelend. Cul tuurfondsen ongeanimeerd en prijshoudend. Nederlandse staatsfondsen wei nig veranderd. Prolongatie 2% pCt. ^OêT Gedurende de zomermaanden zullen wij dagelijks de aan- en verkoopprijzen van de voor naamste Europese Valuta's pu bliceren. Contante prijzen. Londen 10.6310.64; Parijs 1.0855—1.0875; Brussel 7.59%— 7.60 Frankfort 90.70—90.80; Zürich 86.9087.00; Zürich (vrije francs) 88.8388.93; Stockholm 73.42—73.52; Kopenhagen 54.75 —54.85; Oslo 53.10—53.20. NABEURSKOERSEN. Kon Olie: 589%—584; slot 584; (588'/s) Philips 400%—398y2; slot 398%; (400%) Unilever: 424%—424; slot 424; (424) Can. Pacific: 35—35%; (34%) Cons. Copper mines 18%; (18) 911 HELMCNDIA NAAR SPANJE? Helmondia, de tweede klasser uit Helmond, is door het bestuur van Valencia, de club van Faas Wilkes die momenteel door West- Europa toert, uitgenodigd eind Juli een tournee te maken door Spanje en daar drie of vier wed strijden te spelen. Het bestuur van Helmondia heeft het aanbod in beraad gehouden en stelt als voorwaarde dat Helmondia in de eerste wedstrijd van deze tournee tegen Valencia zal uitkomen. BENNAARS BLIJFT IN DOSKO. De Dosko-linksbinnen Rinus Bennaars die de laatste jaren meermalen de oranjeshirt heeft gedragen, is de laatste maanden door verschillende eerste klasse clubs benaderd. Met enkele clubs hebben zelfs onderhandelingen Het enorme luxe passagiers schip van de Britse „Cunard Li ne", de „Queen Mary", heeft gis teren voor een grote staking on der de bemanning zijn vertrek naar New York voor onbepaalde tijd moeten uitstellen. De maatschappij maakte be kend, dat door de staking het schip niet zal kunnen vertrekken en de passagiers na het ontbijt weer zullen moeten worden ont- soheept. De Oostenrijkse autoriteiten hebben Woensdag een Russisch verzoek afgewezen om drie Hon gaarse soldaten die Dinsdag avond bij Eisenstadt over de Hon gaars-Oostenrijkse grens zouden zijn gekomen, op te sporen. 87. „Halt", schreeuwt de Noorman terwijl hü zijn schild be schermend over de ge wonde houdt. „Levend zijn wij meer waard, spaar ons en ge zult rijke lijk beloond worden." In zijn leven heeft Eric al menig maal van aangezicht tot aangezicht gestaan met de dood, maar nooit kwam het zó verrassend snel, met weerzinwekkende meedogenloosheid. Dit is het enige middel dat hem nog redden kan en het helpt Op een kort bevel van de grote gespierde kerel laten de mannen waarschijnlijk struikrovers de speren en bogen zakken. Als ik dit stel bandieten kan overhalen ons leven te sparen zijn wij gered, denkt Eric. Berse's burcht is een flink eind weg en vóór die tijd moeten wij kunnen ontsnappen of mijn naam is geen Eric meer. plaats gehad welke, naar men in sportkringen te Bergen op Zoom verwachtte, tot een vertrek van Bennaars uit Dosko zouden lel den. Bennaars heeft echter thans definitief besloten zijn oude ver eniging trouw te blijven en in het komende seizoen Dosko, dat ook tot de semi-beroepsafdeling is toegetreden, te blijven dienen. HET BONDSELFTAL VOOR DE OLYMPISCHE DAG. Het bondselftal, dat op de Olym pische dag (19 Juni) tegen de Braziliaanse ploeg Botafogo speelt, is op twee plaatsen gewij zigd doordat Schouten en Cla- van van Holland Sport wegens blessures niet beschikbaar zijn. Zij worden resp. vervangen door Wilkes en Voges. Het elftal zal als volgt in het veld komen: Doel: Pieters Graafland (Ajax). Achter: Wiersma (Donar) en Boskamp (Amsterdam). Midden: Schaap ('t Gooi) aan voerder, Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassen (WV '03). Voor: Overbeeke (NAC), Wil kes (Valencia), Van Melis (Rapid J. C.), Voges (Enschedé) en De Harder (Holland Sport). OLYMPISCHE SPELEN. Zomerspelen I960 in Eom?. Het congres van het I.O.C. te- Parijs heeft Rome aangewezen ais plaats voor de Olympische zomerspelen in 1960. Bij de derde en beslissende stemming werden 35 stemmen op Rome en 24 op Lausanne uit gebracht. BEZOEK HARE MAJESTEIT DE KONINGIN. Op 24 Juni a.s. te 10.30 uur zal H.M. de Koningin ter gelegen heid van de officiële openlag van het Juliana-ziekenhuis deze gemeente bezoeken. De ingezetenen worden ver zocht de vlag te willen uitsteken. De werkgevers wordt gevraagd ter verwelkoming van H.M. de Koningin de werknemers vrijaf te geven. De gemeente-diensten zullen des voormiddags gesloten zijn. Terneuzen, 15 Juni 1955. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN. „Ik ben de krijgsaanvoerder van Yarl Berse en diens vertrouwe ling", zegt Eric haastig. „Gij kunt voor mij een hoog losgeld vragen, bovendien zal ik zorgen, dat ge ook voor deze twee goed betaald wordt." De aanvallers staan even fluis terend met elkaar te overleggen, waarna de grote kerel hen beveelt op te staan en mee te gaan. Zij moeten hun wapens afgeven. Eric en de Bohuslaner nemen de zwaargewonde tussen zich in en omringd door de bandieten be geven zij zich op weg langs een smal paadje. Maar deze inspan ning is te veel voor de gewonde en wat Eric reeds vreesde, gebeurt. Nog vóór zij een kwartier gelopen hebben sterft de ongelukkige. Met een onverschillig gebaar ge biedt de hoofdman de dode tussen de stenen te leggen en als de Bo huslaner tegenstribbelt en zijn makker wil begraven, snauwt de rover: „Schiet op, en een beetje vlug vóór ik jullie twee er naast leg". Met tranen van woede in zijn ogen moet de Bohuslaner aan dit bevel gevolg geven. Onder het voortgaan poogt Eric hem moed in te spreken. „Vertrouw op mij," fluistert hij. „Wij krijgen nog wel een kans te ontsnappen, dat duurt geen twee dagen meer". Na een tocht van enkele uren bereiken zij een smalle donkere kloof tussen steile rotwanden. De toegang tot de schuilplaats van de rovers. En als Eric de hoofdman zwijgend volgt, bedenkt hij wan hopig, dat een vlucht uit dit ge makkelijk te bewaken roversnest vrijwel onmogelijk moet zijn. Openbare kennisgeving van ter inzage ligging van een voorlopig goedgekeurd plan tot onteigening van gronden gelegen in het bouw plan Zeven Triniteitspolder II. Het hoofd van het gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 17 Juni 1955 gedurende dertig dagen op de gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een door de gemeenteraad in zijn vergadering van 14 Juni 1955 voorlopig goedgekeurd uitge werkt onteigeningsplan met uit voerige kaarten en grondteke- ningen en verdere bescheiden. Belanghebbenden kunnen uiter lijk 14 dagen na verloop van bo vengenoemde termijn van neder- legging, hun bezwaren schrifte lijk bij het gemeentebestuur in dienen. Terneuzen, 15 Juni 1955. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3