e „Afternoon"! Ual de S rcvinctc De duivel in het dorp WRIGLEY Honderdduizend er uit Van Nelle-kwaliteit KAuW heerlijk - verfrissend zuivert uw adem goed voor de tanden Profiteer van de lagere theeprijzen en haal vlug een pakje Van Nelle AfternoonRB* Trasteer U en Uw gezin nu eens vaker op deze heerlijke thee van Van Nelle, 1 zo krachtig, zo geurig, zo fijn van smaak! Ook in afschenk is Van Nelle's gebroken thee extra voordelig Alle reden om nu Van Nelle te nemen! Agenda TERNEUZEN. AXEL. PHILIPPINE. Opstandige stamleden leggen hinderlaag in Aden SAS VAN GENT. Oud-buschauffeur tot leider van grootste Britse vakbond gekozen aat China spoedig de elf Amerikaanse vliegers vrij? Arbeidsonrust in Engeland KANKER Van Nelle Thee VRIJDAG 17 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De levensroman vaa Richard Tauber". ZATERDAG 18 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De levensroman van Ridhard Tauber". Concertgebouw, 8 u.: „Het dubbele leven van Dr. Ger- brand". Kanaalbad, Westsluis, 15.45 uur: Prov. Zwem- en Polo wedstrijden. AXEL: Het Centurm, 6.30 en 9 uur: „Het wonderlijke leven van Willem Parel". POLITIE HIELD IN "ZEELAND CONTROLE. De rijkspolitie heeft samen met de stedelijke politiecorpsen in Zeeland een controle op het ver keer gehouden. Het waren tech nische controles, een controle op papieren en een controle op de gedragsregels. De technische controle, het on derzoek op de deugdelijkheid van het materiaal, werd grondig ver richt, waarbij vooral de oude voer tuigen goed aan de tand" (wie len) werden gevoeld. Zo contro leerde de,, rijkspolitie in totaal 1359 vrachtwagens waarvan 172 niet in orde waren. Zeventien vrachtauto's hadden een niet-wer- kende woeirem; 54 reden zonder deugdelijke handrem; van 7 wa gens was de stuurinrichting niet goed; 9 wagens hadden geen be hoorlijke spiegel; van 27 auto's werkten de stoplichten niet of niet goed; van 18 functioneerden de richtingaanwijzers niet en voorts waren er nog 40 wagens met diverse gebreken. Door de gemeentepolitie van Goes wade» 53 vrachtwagens technisch gecontroleerd. Zeven bestuurders kregen een bekeu ring omdat de Zaak niet in orde was. In Vlissingen werden 148 wagens technisch gecontroleerd verbaal. In Terneuzen werden van de 39 gecontroleerde vrachtwagens er 12 vastgehouden (da. 30 voor een bekeuring. In Zierikzee werden van de 210 gecontroleerde wagens 9 bestuur ders verbaliseerd en te Middel burg werden 142 vrachtauto's voor een technische controle aan gehouden; in 11 gevallen kreeg de bestuurder een bekeuring. De papieren. Het niet-bezitten van kenteken bewijzen, rijbewijzen e.d. leverde hier en daar nogal wat bekeurin gen op. De Goese politie contro leerde 206 bestuurders van auto's, vrachtwagens, motorrijwielen en trucks doch behoefde niemand op de bon te zetten. De politie te Vlissingen vroeg 670 keer naar de papieren en bekeurde 14 be rijders. De politie te Terneuzen zag 126 keer de papieren in en bekeurde 12 bestuurders (d.L ±10%). De politie te Zierikzee stak 78 keer de hand op en schreef 21 keer een naam in het boekje. Het goede gedrag. Het gedrag op de weg was minder goed dan men wel pleegt te veronderstellen. Noch bij het uitstappen, nóch bij het afstap- en kregen 23 bestuurders een pen, lette men op. Men reed ie- In de 52Zste .staatsloterij, vier de klasse, zestiende lijst is Don derdag de honderdduizend geval len op Int nummer 5474. De premie van J 3QD00 is ge vallen 'g> tefc nummer 6488 met een prijs, san JDQ0. De vièr series van de 527ste staatsloterij zjjn wat betreft het lot waarop thans .de .hnnderddui- xend is. gevallen verkocht in Amsterdam, Utrecht, 's-Graven- hage ett Zaandam. Het lot 5474 van de staatslote rij, dat in. Den JHaag werd ver kocht, aal voornamelijk in het Laakkwartier, een wijk van ar- bmdeEswoningen -en fabrieken in een groot aantal gezinnen een verrassing; brengen. Het was trouwens ook een verrassing ■voor de 52-jarige mevr.. F. W. VlamingReuvers, de collectrice die het I-at verkocht, dat pp haar kantoor een prijs van ÏOU.UUU w?s gevallen. „Er zijn bij mij altijd veel prijzen gevallen, maar bet waren altijd kleine" zo ver klaarde mevr. Vlaming, die sinds 1949 collectrice voor de staats loterij is. Het gefeikslof. is door haar m kleine stokken verkocht: 11 twin- tigjes, een tientje en een kwart lot De kopers.- mevr. Vlaming kent klanten wel van ge xicht: wat „trekkers-van Drees", een keBner. een gepensionneerde postbode en een kleermaker. Het kwart!of is waarschijnlijk naar een toturijclub gegaan; mis schien aan één van de Haagse postkantoren,, waarvan het .Pep soneel de weg naar het geluk nogal gptrs via mevr. Vlaming probeert «a vinden. Het !ot„ waarop de honderddui zend in Zaandam viel, werd voor de helft verkocht door de collec teur X. Prins uit Zaandam aan ppn clubje van tien Zaandamse arbeiders, een z.g. „kappersclub- ie" die ieder dus 4250 ontvan gen. De beer Prins verkocht voorts een kwart van het lot in Wormerveer. Daar werden vier personen gelukkig gemaakt. Het andere kwart verkocht de heer Prins aan een de bi tante te Krom menie. Wie daar aanspraak kan maken op de prijs is nog niet be kend. In Utrecht is het lot in vier m««i wit kwart gedeelte ver kocht doer de collectrice mevr. A. JannaKooien aan de School straat 21. De kwarten gingen naar een groep personeel van Staatsbos beheer in Utrecht, naar enkele monteurs van een garage in Utrecht» nanr personeel van het G.EJB.U. te Utrecht, terwijl een ander fcwamt naar een Utrechtse familie g?ng- Administratiol personeel en monteurs van garagehouders, in de Nachtegaalstraat maken deze som met 15 man op. „We kun nen het niet geloven" zo zei ons de telefoniste, die nog niet wist wat er met het geld ging gebeu- ren. En dit ongeloof heerste ook bi] het personeel van het Staatsbos beheer en bij dat van het ge meentelijke electriciteitsbedrijf. Bij het electriciteitsbedrijf wa ren er 20 gelukkigen, maar bij het Staatsbosbeheer is de soep dikker. Een groepje van zeven man kon met moeite nog langer werken Donderdag. Een Utrechtse familie houdt het andere kwart van de hon derdduizend in huis. Het was de eerste keer dat de collectrice mevr. A. JormaKoo ien de honderdduizend mocht uit keren. veel links of te kort achter de voorganger. Men haalde in bij kruisingen en splitsingen. Men liet de richtingaanwijzers rustig uitstaan. Men zette auto's weg waar ze niet mochten staan en men liet fietsen tegen de stoep rand staan. De Goese politie bekeurde 33 autobestuurders en 62 wielrij ders; de Middelburgse politie 228 weggebruikers; de politie te Vlissingen 49 automobilisten en motorrijders, 160 weggebruikers in het langzame verkeer en 3 voetgangers. De politie te Ter neuzen 16.wielrijders en de poli tie te Zierikzee 46 „langzame weggebruikers". Zilveren jubileum. Gister was het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer A. Will in dienst trad bij de Rotterdam- sche Bank N. V., bijkantoor Ter neuzen. Als jongste bediende begonnen werd de heer Will daarna kas sier om vervolgens op te klim men tot bijzonder en tenslotte tot algemeen procuratiehouder. Van de zijde der directie, colle ga's en vrienden, mocht deze algemeen bekende en voor een ieder behulpzame employé veel geschenken, bloemen en geluk wensen in ontvangst nemen. Oud-Terneuaasnaar vierde 40-jarig ambtsjubileum bij de P.T.T. Onder grote belangstelling van de zijde van superieuren, collega's en personeel vierde de heer A. J. Solleveld, hoofdemployé le kl. bij de P.T.T. te Tilburg, Maandag j.l. zijn 40-jarig ambtsjubileum. De jubilaris trad op 14 Juni 1915 in zijn geboorteplaats als tij delijk kantoorbediende in dienst op het P.T.T.-kantoor te Terneu zen. Na verschillende vakexa mens met goed gevolg te hebben afgelegd, werd hij bevorderd tot adjunct-commies. Op 1 Februari 1938 werd hi; verplaatst naar Tilburg, waar hij thans nog werkzaam is. Op 1 Januari 1945 volgde Zijn bevorde ring tot commies en drie jaar later werd hij in zijn huidige functie benoemd. Tijdens de druk bezochte recep tie betuigden vele sprekers hun grote waardering en sympathie voor de jubilaris, die vrij vlug met de opleiding en instructie van het jongere P.T.T.-personeel werd belast. Der traditie getrouw ontving de jubilaris de oorkonde voor 40- aar trouwe dienst. Vakdiploma. Bij het te 's-Gravenhage door' de bedrijfsgroep schoonheidsver zorging gehouden examen slaag de voor het diploma schoonheids specialiste onze jeugdige stadge note mej. C. van den Brink. Examen coupeuse. Aan het Instituut Cuppens Geurs te Eindhoven slaagde voor coupeuse mej. E. de Blaay te Terneuzen. Invaliden-congres. In het R.K. Parochiehuis heeft een voor de Katholieke invaliden van Zeeuws-Vlaanderen belang rijke vergadering plaats gehad. Onder leiding van de heer F. Hagenaar waren er een aantal invaliden uit geheel Zeeuws- Vlaanderen samengekomen om te komen tot de oprichting van een afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Nederlandse Katholieke Inva liden-bond „Sint Lidwina." De heer Hageriaar heette allen hartelijk welkom, in het bijzon der de rector aan het St. Fran- ciscus-ziekenhuis te Rotterdam en geestelijk adviseur A. G. F. Burcksen, de landelijke bonds- secretaris de heer R. J. A. Ploeg en de A.V.O.-ambtenaar uit Vlis singen, de heer J. de Waard. De heer Hagenaar richtte een woord van hulde aan de heer J. de Bakker die hét idee heeft ge had om contact nrjet rector Burck sen op te nemen. Na nog ge wezen te hebben op de noodzaak van de organisatie en het werk dat door het Wit-Gele Kruis wordt vericht, gaf de heer Hage naar rector Burcksen. de gelegen heid een uiteenzetting te geven over de doelstelling van deze bond. Het doel is, aldus spreker, het geestelijk en lichamelijk welzijn der leden te behartigen. Wij kunnen niet meer zoals vroeger, volstaan met een hulp behoevende één keer te helpen. Wij moeten, en dit is de nieuwe baanbrekende gedachte in de ge hele Christelijke charitas, zorgen, dat een invalide blijvend wordt geholpen. Het beste kunnen wij dit doen door te trachten hem weer in het normale arbeidspro ces te doen opnemen, want ieder mens heeft recht op een mens waardig bestaan. De heer J. de Waard uit Vlis singen vertelde uit zijn rijke loop baan als A.V.O.-ambtenaar over de revalidatie. Na deze inleiding werden vra gen gesteld en beantwoord en kwam men voor de tijd van 1 jaar tot de oprichting van eer. voorlopig bestuur met als voor zitter de heer W. Weterings, secretaris-penningm., de heer Jac. de Bakker, als bestuursleden de heren W. Colsen uit Sas van Gent, J. Peeters uit St. Jansteen, M. van Schaik uit Breskens en F. Hagenaar te Terneuzen. Dr Ramselaar, die reeds jaren een diepgaande studie over de revalidatie maakt, heeft zich als medisch-adviseur beschikbaar ge steld. Voor de nieuwe afdeling gaven zich tijdens de vergadering 37 leden op, wat voor rector Burck sen aanleiding was zijn grote vol doening over dit prachtige begin uit te spreken. Hierna werd speciaal voor de invaliden een kort Lof gecele breerd, waarna hen een koffie maaltijd werd aangeboden. Na deze pauze trad het ge mengde koor van de Katholieke Culturele Kring op, onder leiding van de heer Heyblock uit Goes. Na slechts enkele repetities bracht de heer C. Bilderbeek met zijn splinternieuw balletgroepje van een 12-tal meisjes van onge veer 15 jaar een oud-Engelse en oud-Hollandse volksdans. Wat wilskracht X.ermag toonde de heer Van Schaik uit Breskens, die met twee kunstvoeten een feilloze quick-step danste. Dr C. Ramselaar gaf een korte, zakelijke en zeer begrijpelijke uitleg over twee uitzonderlijk goede Amerikaanse revalidatie- films. Tot slot dankte de heer Wete rings als voorzitter der pas op gerichte afdeling allen die aan deze dag hadden meegewerkt en beloofde de invaliden met alle kracht aan hun lotsverbetering te zullen werken en ook bijzon dere aandacht te zullen besteden aan hun culturele ontwikkeling en ontspanning. Aangereden. Woensdagmiddag omstreeks half vier liepen 3 Jeugdige kinde ren langs de provinciale weg te Spui. Op een gegeven ogenblik stak een der jongens, de 6-jarige De B„ de weg over, juist op het moment dat uit de richting Axel een luxe auto naderde, bestuurd door de heer B. uit Middelburg. Een aanrijding was hiervan het gevolg, tengevolge waarvan het knaapje een wonde aan het hoofd opliep. Daar de auto geen grote snel heid had, is dit ongeval goed af gelopen. Eerste steenlegging. Woensdagmiddag heeft pastoor De Bie, in tegenwoordigheid van het voltallig gemeente-, kerk- en armbestuur de eerste steen ge legd voor de nieuwe lagere school. In zijn toespraak dankte de pas toor voor dë goede samenwerking tussen school- en gemeentebe stuur, de architect en aannemer, en sprak de hoop uit, dat dit schoolgebouw voor onderwijzend personeel en de jeugd een zegen moge zijn. De burgemeester wees in zijn toespraak er op, dat het snelver keer voortdurend in omvang toe neemt en vroeg het onderwijzend personeel om, nu vele leerlingen bij het naar en uit school gaan de grote verkeersweg moeten over steken, de verkeersregelen goed in te prenten. Stamleden, die in opstand zijn tegen het bestuur van het Brit se protectoraat Aden, heblben Woensdag twee Britse officieren en tien inheemse soldaten ge dood en vijf inheemse soldaten gewond, nadat deze in een hin derlaag waren gelopen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken zei, dat dit de etn stigste botsing was, die in de afgelopen jaren in dit gebied is voorgekomen. De hinderaag werd gelegd door leden van de Rabizi-stam. De Britse onderminister van Koloniën, lord Lloyd, verklaarde Woensdag in het Hogerhiui^ in antwoord op vragen over 't bom bardement van vijf dorpjes in een sultanaat In het Westen van Aden, dat de vernietiging van bezittingen van wetteloze stam men door luchtbombardementen de meest doeltreffende en waar schijnlijk menselijkste straf is, wanneer deze stammen weige ren een collectieve boete te beta len. De Britse luchtmacht had de dorpen op twintig Mei gebom- bardeerd, nadat een stam een gedeelte van een weg had ver nietigd en een regeringsconvooi ■had aangevallen, waarbij vier man van het convooi waren ge dood en één zwaar gewond. Meer dan honderd man hadden aan de aanval deelgenomen. De strafexpeditie was ondernomen, nadat de stam een (boete had ge negeerd. De dorpsbewoners wa ren tevoren gewaarschuwd, dat hun bezittingen zouden worden gebombardeerd, zodat er geen slachtoffers vielen. door MAURICE ZERMATTEN. (Nadruk verboden.) Ja zeker, hij dorst om het erf deel van zijn moeder te vragen. Goed, hij zal het hebben'. Daar zijn enkele formaliteiten te ver vullen, geld moet betaald worden aan het loket van het postkan toor... En daarna, Emile, is 't uit tussen ons... Het leven zou weer zijn gewone loop nemen. Het zou weer zijn als toen hij nog niet ge trouwd was en niemand om zich heen had, noch vóór je, die je voorafgingen (zijn ouders wa ren al dood), noch achter je, die je zouden opvolgen. Hij had eerst zijn stilzwijgende belofte uitgevoerd. Twee duizend franken, dat is zijn aandeel. Voor de rest... De postbode schreef cijfers en adres op het witte formulier. Hij stak een recu in zijn zak, het laatste souvenir van Emile, dacht ■hij. „Voor de rest", had hij ge zegd. De zin werd nooit helemaal afgemaakt. Een enkele vezel van het hart aarzelde nog. Kon je dan nooit meer genezen van het va- der-zijn? Die zelfde dag ging hij naar de hehberg, naar Het Witte Paard. Louise verwonderde zich, hem midden in de week en vóór de middag, daar te zien. Maar zij dorst hem niets vragen, zo ver gramd zag hij er uit. Wat zal 't zijn? zei ze ein delijk. Een halve liter. De Fendant schitterde blank en met warme gloed op tafel. Toen het meisje het glas vulde, beefde haar hand. Toen zij klaar was ging ze niet weg, maar bleef staan als een zoutzuil. Als het eigen hart bloedt, denkt men niet aan het leed van anderen. Hij vergat, dat Louise van liefde voor Emile verteerde en er niet in slaagde, uit haar verwoest leven nog iets goeds te maken. Zij en verschillende an dere meisjes al evenmin. Maar de anderen wilden niet alléén oud worden en waren getrouwd. Maar wat voor geheimzinnige macht bezit hij toch, dat hij zo veel vrouwen ongelukkig kan maken? Wat waren er, vroeger al, schandaaltjes om van te blo zen! Reeds toen hij nog niet eens van school af was... Maar stil nu! dat raakt me niet meer! Louise bleef onbeweeglijk staan, met de handen onder haar zwarte sdhort. Hij zag haar ge zicht niet, want hij (bleef zitten met gebogen hoofd, zijn baard tegen zijn trui aan; misschien wilde hij ook niet laten zien, dat zijn ogen rood waren. Hy voelde, dat het meisje hem aanstaarde. En toen ze niet wegr ging, strekte hij de hand uit en Een soort brandewijn, die in Zwitserland veel gedronken wordt. nam het glas op. Santé 1 Zij antwoordde niet. Het glas wankelde. Hij hief kin: op om geen wijn op zijn ren te morsen. Toen zag hij, on danks zichzelf, haar ellende, die hij niet wilde kennen. Een enkele blik was daarvoor voldoende. Hij zette het glas weer neer zonder de wijn te hebben aange raakt, haalde zijn knip uit zijn zak, gooide een frank op tafel, stond op, ging tot midden in de gelagkamer en, keerde zich om. Maar hij wist niet, wat hij zeg gen moest en ging heen. Hef gezicht van het meisje, in het kader van haar hoofddoek met witte noppen, blijft scherp in zijn geheugen staan. Ondrage lijk is hem die Uitdrukking van nameloze ellende. Diézelfde dag nog heeft hij ge schreven. Treurig, treurig! Waar om heeft hij zich zo vernederd? Wist hij dan biet, dat niets dit stenen hart zou vernederen? Uren lang heeft hij voor dat pa pier gezeten, in tweestrijd tussen een onredelijke hoop en het zelf verwijt, dat hij te laf was. De •hele rest van de "dag had hij daar in zijn lage kamer gezeten, met de rug naar de kachel gekeerd en almaardoor had hij zijn zinnen herkauwd. Soms brandden de scheldwoorden op zijn tong. Hij doopte de lange blikken pen in de inktpot en likte ze af om geen vlekken te maken. En toen wist hij niet meer wat hij moest schrijven. Maar toen hij dacht aan de houding van Louise, smolt zijn wrok tot vergiffenis. En in de enveloppe daar helpt geen ontkennen aan ging een dringende bede tot hem, die hij eerst verloochend had. Lange weken van wachten Nauwelijks had 'hij de brief in de gleuf van de brievenbus la ten glijden of hij voelde schaamte over zijn daad. Neen, dat had hij moeten doen! Hij had zich vernederd voor den meest ont aarden der zonen. En tot over maat van ramp verwaardigde Emile zich niet eens, hem te ant woorden. Heel de winter proefde Jean iPerraudin die bittere alsem, 's Avonds, als hij aardappelen met een beetje kaas. had gegeten, ging hij naar bed, deed de lamp uit, maar ging voort uit zijn pijp dikke rookwolken te doen ko men, die hij niet meer zag, maar waarvan hij op zijn tong de bit tere smaak proefde. In de lege kamer vermengde zich zijn ge dachten met de muffe tabaks, rook, tot lang na middernacht En hoeveel nachten had hi; helemaal doorwaakt, hoe vaak had hij de uren liggen tellen, die met wanhoopmakende traag heid uit de kerktoren over het dorp vielen? Soms hield hij het niet meer uit en trok hij zijn broek aan ging naar de kelder en dronk van het beste, wat hij had. Na een ogenblik steeg er dan wat vreugde in zijn hoofd. Wat zal ik zitten te treuren? Ik ben niet de eerste vader, die alleen blijft zitten... En een zoe te sluimer maakte een spoedig einde aan die spitsvondige rede neringen. Het werk, dat het voorjaar op het land brengt, was voor Jean Perraudin een gelukkige afwis seling. Als hij met de steel van de schop in de hand in de wijn gaarden van Fully stond, aan de andere kant van de Rhone, dacht hij niet meer ieder ogenblik aan zijn eigen leed. Reis ouden van dagen. Begunstigd door ideaal zomer weer maakten de Sasse oudjes 'n uitstapje naar België. Met ruim 40 auto's en een autobus werd de reis naar onze zuiderburen ge maakt. Voorafgegaan door een motor rijder van de Rijkspolitie ging het via Hulst België in. Via St Ni klaas reeds men naar Waesmun- ster, waar verpoosd werd en een zandtapijt werd bezichtigd. Op Belgisch grondgebied werd de stoet begeleid door 2 motor rijders van de Belgische Rijks wacht. Van Waesmunster ging 't via Dendermonde naar Brussel, waar een maaltijd werd genut tigd in de K.A.J.-centrale. Na de maaltijd was de Belgi sehe luchthaven Melsbroeck aan de beurt. Op de thuisreis werd nog een bezoek gebracht aan de bierbrouwerij Meiresonne, waar dorstige kelen gelaafd konden worden. Omstreeks negen uur 's avonds arriveerde men weer in Sas, waar de oudjes werden opgewacht door de harmonie, die hen naar de Markt vergezelde. Woorden van dank werden ge sproken door dokter Puylaert en burgemeester Den Boer. Bijzon dere woorden van dank bracht men aan de heren Maetelinck en Geyselinck, de vertegenwoordi gers van de Belgische Automo biel Club en van de Vlaamse Toe risten Bond. Hoogst voldaan over het vele dat op dit jaarlijkse uitstapje werd genoten, keerden onze oud jes. begeleid door familie, huis waarts. Een voormalige autobuschauf- feur uit Londen, de 59-jarige Ernest Tiffin, is Woensdag ge kozen tot secretaris-generaal van de grootste niet-communisti- sche vakbond ter wereld. Deze bond, de Britse „Transport and ■general workerfe union, telt 1.300.000 leden, die in de trans portbedrijven werkzaam zijn of een beroep uitoefenen, waarvoor geen speciale vakbond (bestaat. Tiffin was reeds sinds één Mei waarnemend secretaris-generaal van de organisatie, nadat Arhtur Dealkin op een openbare bijeen komst aan een hartaanval was overleden. Slechts vijftig procent van het aantal leden nam aan de stem ming deel. Tiffin, die door de rechtervleugel candidaat was ge steld kreeg 267.019 stemmen, 120.000 meer dan Charles Bran don. de vertegnwoordiger van de iinkervleugel. Aan de functie is een salaris van ongeveer 17.000 gulden verbonden. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammar- skjoeld, heeft Donderdag op een persconferentie te New York klaard te hopen, dat het probleem van de elf nog in communistisch China vastgehouden Amerikaan se vliegers tot oplossing kan wor den gebracht binnen zulk een tijd, dat het bezoek van familieleden van de vliegers aan China onno dig is. Men had hem gevraagd, of hij er voorstander van was, dat de familieleden naar China gaan om de vliegers te ontmoeten. Waarnemers legden dit uit als een aanwijzing, dat Hammar- skjoeld verwacht, dat de elf man nen spoedig zullen worden vrijge laten. Verder zeide de secretaris-gene raal, dat hij nog geen antwoord heeft ontvangen op zijn laatste boodschap over de vliegers aan de communistische regering van China. (Wordt vervolgd.) In Britse politieke kringen ge looft men, dat premier Eden voornemens is een plan op te stellen tot herstel van de ar- beidsrust. Hij zou de arbeiders een deel in de winst willen geven. Volgens een rapport van de wereldgezondheidsorganisatie is bij een onderzoek in 16 Europe se landen gebleken, dat in de periode van 1949 tot 1952 een aanhoudend toenemend aantal mensen aan kanker overleden is. Hierbij sterven ongeveer vijf tot zes maal meer mannen dan vrou wen. Mogelijke oorzaken van vast stelling zijn: 1. Een toeneming van ouder dom, waardoor de groep van per sonen tussen de 40 en 80 jaar een levensperiode waarin veel kanker voortkomt groter wordt. 2. Vermindering van Jhet aan tal sterfgevallen aan long-T.B.C., waarop het mogelijk gemakkelij ker is om kanker te constateren. 3. Verbetering der diagnostiek en het achterhalen van gevallen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2