PHILIPS RIJWIELDYNAMO RADIO? DÉ WOLF EN DE HAVIK H De ramp te Le Mans De Duitse eenheid MARKTBERICHTEN BEURSOVERZICHT De toestand in Singapore De nieuweverkeersveilige Wat brengt de loopt licht als een veertje De strijd tegen de Hoa Hao Grote verschillen bij kostenopgave voor dam in Perzië een Overeenstemming bij „General Motors" Lagerhuislid vindt familie leden terug dank zij redevoering PHILIPS Draai het loopwieltje van de nieuwe Philips dynamo met de „Ferroxdure" magneet luchtigjes tussen duim en wijsvinger. U voelt dan direct hoe fantastisch licht en soepel de dynamo loopt. Dit is de ideale dynamo, die past bij Uw nieuwe fiets. Slippen volledig uitgesloten, zelfs bij regen, modder of sneeuw. Vraag Uw rijwielhandelaar naar de nieuwe Philips dynamo met f A TP zijn vele. belangrijke verbeteringen. De prijs bedraagt I Waf (Jl PHILIPS NEDERLAND n.v. EINDHOVEN Neem bij Uw nieuwe Philips dynamo een van de fraaie Philips lan taarnkappen. Sportkapmodel f 4.25 in de loop van Zondagnacht zijn nog twee gewonden over leden, waardoor het dodental tot 79 is gestegen. Op de lijsten der slachtoffers kwamen tot middernacht geen Nederlands klinkende namen VQor. Persstemmen. De meeste Parijse bladen cri- tiseren het vooitzetten van de race, ongeacht de redenen welke de organisatoren daarvoor heb ben opgegeven. „Men kan het slechts betreu ren dat de organisatoren niet be sloten hebben de wedstrijd stop te zetten", schrijft de „Aurore" En het blad gaat door: „In de eerste plaats omdat het hier een kwestie van fatsoen betrof. Als er zoveel slachtoffers te betreu ren zijn moet van een nationale ramp gesproken worden. Als het publiek belang het eist is het be tamelijk dat een werk, na tijde lijk door tegenslagen onderbro ken te zijn, wordt hervat. Het is normaal dat een vliegtuig op stijgt nadat even tevoren een an der toestel is neergestort. Maar te Le Mans waren alleen com merciële aangelegenheden in het geding. Het is pijnlijk te consta teren dat men die niet buiten beschouwing heeft gelaten." Het blad „Combat" schrijft in dezelfde geest en verklaart dat de publieke opinie „de mening van de Pontius Pilatus van Le Mans niet zal onderschrijven". De „Liberation" meent dat de organisatoren en de publieke in stanties ter verantwoording moe ten worden geroepen voor hun misdadige onvoorzichtigheid. Het blad critiseert de onvoldoende veiligheidsmaatregelen bij wed strijden waarbij de toeschouwers „symbolisch beschermd worden door enkele bossen stro." De „Figaro" constateert dat het circuit van Le Mans één van de best beveiligde is die bekend WOENSDAG 15 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 _Nws; 710 Gewijde muziek; 7.45 Een woord v. d. dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.00 Veld- dag Leger des Heils; 11.15 Gram.; 11.20 Hoorspel; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Lichte muziek; 12.53 Gram. 13.00 Nws; 13.15 Orkest; 14.00 Gram.; 14.15 Reportage; 14.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Orgel; 18.15 Causerie; 19.30 Lezing; 19.00 Nws; 19.10 Kamerm.; 19.30 Bui tenlands overzicht; 1950 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Holland Festival; 20.50 Causerie; 21.15 Geestelijke liederen; 21.40 Gram.; 21.45 Piano; 22.10 Causerie; 22.25 Orgel; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15—24.00 Gram. zijn. „Maar", voegt het blad hier aan toe, „moeten we doorgaan met het opofferen van mensen levens bij het zoeken naar de beste banden, de beste motor, het beste geheel? Het antwoord moet ongetwijfeld bevestigend luiden als de slachtoffers beperkt blij ven tot degenen die het spel met zijn triomfen en gevaren aan vaarden. Maar het publiek dient ten koste van alles beschermd te worden." De „Equipe" eist dat voortaan tot races als die van Le Mans slechts die coureurs zullen wor den toegelaten die zonder gevaar voor zichzelf en anderen op der gelijke circuits rijden kunnen. Bij de thans gangbare hoge snel heden zijn er in de hele 'wereld geen 120 die capabel zijn om aan een dergelijke race deel te ne men. De telefonisten van de prefec tuur hebben sinds de ramp dag en nacht gewerkt om de talloze verzoeken om inlichtingen uit Frankrijk, Duitsland en België te beantwoorden. Duizenden vreem delingen bevonden zich onder de mensenmenigte langs het circuit, maar de slachtoffers zijn bijna allen Fransen. Twee Engelse be zoekers verloren bij het ongeluk het leven. Vandaag zal in de cathedraal van het stadje een uitvaartdienst worden gehouden. Maandag was men langs het circuit bezig met het afbreken van het tentendorp met zijn eet huizen, balzalen en garages. Tn- kele politiemannen hielden zwij gend de wacht bij de met houten horden afgezette tweehonderd vierkante meter waar de meeste slachtoffers zijn gevallen. De grond is hier en daar met bloed doordrenkt, en overal liggen ge broken stoelen, thermosflessen, verkreukelde programma's en fragmenten van kledingstukken. Verwacht wordt dat een ge rechtelijk onderzoek ingesteld zal worden naar de oorzaken van de ramp. De officier van justitie van Angers, mr. Joppe, vertoeft sinds Zaterdagavond te Le Mans, en het is niet onmogelijk dat hij de enquête zelf zal leiden. Britse persstemmen. Ook de Britse pers houdt zich uitvoerig bezig met de ramp op het circuit van Le Mans en de oorzaken ervan. Twee meningen komen daarbij tot uiting: le. Dat de race had moeten worden ge staakt na het ongeluk en 2e. dat in de toekomst meer voorzorgs maatregelen moeten worden ge troffen ter beveiliging van het publiek. De Duitse meningen. Westduitse bladen richten vrijwel unaniem aanvallen op de organisatoren omdat zij de race niet zo spoedig mogelijk hebben stopgezet. Het blad „Bild" noemt het be sluit om de wedstrijd voort te zetten „een enormiteit" en de „Kölnische Rundschau" en de „General Anzeiger" schrijven in dezelfde geest. Pauselijke deelneming. Z. H. de Paus heeft door tus senkomst van de Fauselijke nun tius mgr. Marella en van kardi naal Grente, aartsbisschop van Le Mans, aan de door de ramp getroffen families zijn deelne ming betuigd en hun, met woor den van christelijke vertroosting, een speciale apostolische zegen doen toekomen, hieraan toevoe gend dat hij de slachtoffers in zijn gebeden zal herdenken. VEEMARKT ROTTERDAM. 13 Juni. Aangevoerd werden in totaal 1827 stuks vee, n.l. 1046 Vette koeien en 781 Varkens. Prijzen per kg: Vette koeien: le kw. 2,80 ƒ3,—; 2e kw. ƒ2,60—ƒ2,80; 3e 'kw. ƒ2,20—ƒ2,60. Varkens (lev. gew.): le kw. 1,62; 2e kw. 1,60; 3e kw. 1,56. Overzicht. Vette koeien: korter aanvoer; vlotte handel; prijzen iets stijver, prima's boven note ring. Varkens: aanvoer kleiner; han del williger; iets hoger in prijs, enkele prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe: vrijwel geruimd. Zomergerst: naar kwaliteit en vochtgehalte 25,tot 26,— Haver: naar kleur en vochtge halte 26,— tot 27,50; extra blanke daarboven. Peulvruchten Groene erwten tot 57,50. Schokkers tot 75, Bruine bonen tot ƒ47,50, extra blanke daarboven. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei-aardappelen, 35 mm op waarts: Bintje ƒ9,tot 10, Bevelanders ƒ8,Furore ƒ11,— tot ƒ12,50. Voeraardappelen: 2,25. Prij zen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Philips levendig. De beurs had Maandag haar aarzeling overwonnen en sloeg een opwaartse richting in, waar bij vooral de levendige omzetten in de Philipshoek de aandacht trokken. Daar het beschikbare materiaal overigens niet over vloedig was, kwam de affaire in de andere afdelingen echter niet tot uitgebreidheid en was lichte vraag reeds voldoende om de koersen omhoog te stuwen. On der leiding van de internationale fondsen, doch met uitsluiting van A.K.U., was de stemming alge meen vast, mede doordat de arbi trage weer als koper optrad, ook in Philipsaandelen, die Maandag de brug van 400 wisten te nemen en weldra 401 noteerden. Tot het einde van de markt toe heerste in de Philipshoek de grootste levendigheid. De andere afdelin gen werden hierdoor gestimu leerd, zodat b.v. Unilever, die regelmatig gekocht werd 7 pun ten omhoogliep en op het hoog ste punt van de dag de markt verliet. Koninklijke werden in een merendeels zeer kalme hoek op aanzienlijk hoger peil verhan deld. A.K.U. daarentegen viel volkomen uit de toon en wist maar nauwelijks het niveau van Vrijdagmiddag te benaderen. Ook in de Indonesische sector viel wat meer te beleven dan de vorige week. Hier gaf Amster dam Rubber de toon aan onder invloed van de hogere rubber- prijs op Malakka. Doch ook de andere leidende cultuurwaarden lieten zich van een betere zijde kennen en H.V.A. zowel als Ver enigde Deli waren 2 5 3 punten hoger gewaardeerd. In de scheepvaarthoek was de vraag teruggekeerd, zodat hier een over de gehele linie betere stemming heerste. De claim- handel wilde niet zo sterk vlot ten. Omtrent de ontvangst van de komende drie buitenlandse guldensleningen heeft men hier merendeels goede verwachtingen. De markt der Nederlandse staats papieren was ongeanimeerd. In de banksector vielen certificaten Hollandsche Bank-Unie door een zeer vaste stemming op. Prolon gatie 2% P/cK NABEURSKOERSEN. Kon. Olie 5871/2 590slot 589 587 Philips 401%; slot 401%—402; (402) Unilever 427%428; slot idem; (427%) COOP. VRUCrffENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 13 Juni. Per 100 stuks in guldens: Sla A 7—9, B 2.50—2.80. Per stuk in centen: Bloemkool A 21—43, B 19—24; Witte kom kommers B 3335. Per bos in centen: Peen 5657 Uien 2—10. Per kg in centen: Eersteling II 43, kriel 35; Andijvie 4651; Kassnijbonen 150; Savoye kool 1524; Rabarber 1113; Spina zie 3042; Tomaten 113. Aardbeien per doosje 2959 ct. Twee bataljons van de Hoa Hao-generaal Tran Van Soai, bij elkaar 545 man, hebben zich met hun wapens aan het nationale leger van premier Ngo Dinh Diem overgegeven, aldus is gis teren in regeringskringen in Sai gon vernomen. Op de dag waarop Bondskan selier dr. Adenauer in Washing ton zijn conferentie met de Ame rikaanse, Britse en Franse minis ters van Buitenlandse Zaken zal hebben, 17 Juni, zal in Bonn de Bondsdag bijeenkomen om nog eens plechtig het recht der Duit sers op nationale hereniging te proclamerend De 17e Juni, de dag waarop twee jaar geleden de ar beiders van de Sowjet-zóne in opstand kwamen tegen het com munistische regiem, wordt ih de Bondsrepubliek als dag der na tionale eenheid gevierd. Het feit dat dr. Adenauer in de Verenig de Staten de laatste voorberei dingen trelt voor de komende ontmoeting met de Sowjet-lei- ders, geeft de eenheidsdag dit maal een bijzonder accent. De vrees, dat de huidige politieke ontwikkeling ertoe zal leiden dat grote mogendheden een ont spanning zoeken op basis van een voor onafzienbare tijd blij vende verdeling van Duitsland, is wijd verbreid. Zij is ook tot uiting gekomen op een bijeenkomst van het „cu ratorium ondeelbaar Duitsland, waarmee de eenheidsdag reeds is ingeleid. „Ondeelbaar Duitsland" is een bovenpartijdige organisatie, die „twee jaar geleden op initiatief van de Westduitse eenheidsmi nister Jakob Kaiser is gesticht. Om in het volk de gedachte aan een nationale eenheid levendig te houden. De organisatie heeft in deze twee jaar weinig van zich doen horen en herhaaldelijk is dat gekenmerkt als een somber teken van de onverschilligheid, waarmee een belangrijk deel der Westduitse bevolking tegenover het nationale vraagstuk zou staan. Tijdens de bijeenkomst van het curatorium in Brunswijk, waar aan door vier ministers werd deelgenomen, zijn de Duitse po litici opgeschrikt door een rede van de Goettingse professoi Heimpel, die hen verweet ge vaarlijke illusies in het volkt te wekken door de gangbare pathe tische voorstelling als zou de Duitse hereniging eerstdaags als gevolg van een natuurlijk recht onverbiddellijk haar intrede doen. Professor Heimpel heeft de politici voorgehouden, dat de historie leert dat rijken zowel als volken inderdaad deelbaar zijn. Heimpel nodigde de Duitse po litici uit meer over het een heidsprobleem na te rlenken, in- plaats van het met woorden van nationaal enthousiasme te bena deren. Door dit laatste kon vol gens hem slechts een valse illu sie worden gewekt, die afbreuk zou doen aan de wil der Duitsers om desnoods ook door eigen of fers de eenheid naderbij te bren gen. Heimpel keerde zich ook tegen de opvatting, dat Oost-Duitsland immuun zou blijven voor com munistische invloeden. Er was volgens hem geen enkele reden om aan te nemen dat Oost-Duits- land geen communistische natie zou kunnen worden. Het verzet tegen de nieuwe maatschappij- vorm nam volgens Heimpel ge leidelijk aan af en naarmate de communistische geschoolde jeugd opgroeide, gingen ook kansen voor een nationale hereniging verloren. „Er is in de geschiede nis geen moeten. Het is zeer wel voorstelbaar, dat uit de twee huidige Duitse deelstaten eigen naties ontstaan", aldus professor Heimpel. Het hoofd van het Perzische instituut voor economische ont wikkeling heeft bekend gemaakt dat hij voornemens is internatio nale autoriteiten te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de juistheid van de kostenopga ve, die een Amerikaanse aanne mingsmaatschappij, Morrison Knudsen, heeft ingediend voor de bouw van een dam bij Karam. Volgens de Amerikaanse maat schappij moet de dam 485 voet hoog worden en bedragen de kos ten 35 millioen dollar. Franse aannemingsmaatschappijen be weren echter, dat een hoogte van 455 voet voldoende is en dat de kosten slechts 22 millioen dollar behoeven te bedragen. De Amerikaanse maatschappij is reeds begonnen met voorbe reidende werkzaamheden, zoals de aanleg van wegen, maar het is mogelijk dat het project bij internationale inschrijving zal worden gegund. Er zijn drie Franse gegadigden. De Export Import Bank der Amerikaanse regering heeft Per zië een lening van 18 millioen dollar voor de bouw van de dam volgens het ontwerp van Mor rison Knudsen verstrekt. Naar echter van Perzische zijde is verklaard, zou Perzië zelf de kosten kunnen dragen uit de op brengst van de olie-industrie. De bouw van de dam maakt deel uit van een zeven jarenplan voor de economische ontwikke ling van Perzië. De kosten van dit plan bedragen 850 millioen dollar. De besprekingen tussen de directie van de „General Motors" en vakbondsvertegenwoordigers, die het gehele weekeinde door bijna onafgebroken hebben ge duurd, zijn Maandagochtend ge ëindigd. Er is overeenstemming bereikt over een nieuw arbeids contract tussen de „General Mo tors" en de vakvereniging van arbeiders in de auto-industrie, dat o.m. voorziet in een gegarandeerd jaarloon zoals ook de arbeiders van de Fordfabrieken hebben gekregen. Het oude arbeidscontract liep Zondag te middernacht af en er dreigde 'n staking van de 350.000 arbeiders in de verschillende fa brieken van de „General Motors". De besprekingen om de drei gende staking af te wenden wa ren Zaterdagmiddag begonnen. Zij eindigden pas Zondagnacht om drie uur. Om precies twaalf uur waren reeds 4500 arbeiders van een fabriek van de „General Motors" te Rochester in de staat New York in staking gegaan. Toen bekend gemaakt werd, dat de onderhandelaars tot over eenstemming waren gekomen, waren in totaal reeds 10.000 ar beiders in staking gegaan. Door de overeenstemming wordt ech ter een staking van alle 350.000 arbeiders afgewend. De directie van de „General Motors" heeft concessies gedaan ten aanzien van looneisen. Ook, bevat het contract de bepaling, dat slechts leden van de erkende vakvereniging te werk gesteld kunnen worden (Closed Union Shop), waardoor een betrekkelijk gering aantal nog niet-georgani- seerde arbeiders zich bij de CJ.O. zullen moeten aansluiten. Evenals de bij de Fordfabrie ken gesloten overeenkomst voor ziet het nieuwe arbeidscontract bij de „General Motors" in de stichting van een fonds, waarin de directie vijf dollarcent voor elk arbeidsuur per man zal storten. Dit fonds zal aan de arbeiders in geval van werkloosheid geduren de een half jaar een geregeld in komen van 60 tot 65 procent van het loon verschaffen. De president-directeur van de „General Motors" verklaarde, dat door de overeenkomst voor de komende drie jaar de arbeids- vrede verzekerd is. In Singapore heerst een ge spannen toestand als gevolg van een niet-officiële staking en de arrestatie van zes linkse Chinese leiders van vakverenigingen en studenten in het afgelopen week einde. Volgens het ministerie van Ar beid staakten Maandagmiddag om twaalf uur (plaatselijke tijd) 13.000 arbeiders in 38 fabrieken, doch zelfs onafhankelijke waar nemers noemen dit cijfer „on realistisch". Volgens vakvereni gingsfunctionarissen en kranten staken ongeveer 70.000 arbeiders van 60 bedrijven. Bij de stakingsactie zijn 2000 autobuschauffeurs betrokken, die Zaterdag het werk neerlegden HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gr.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.25 Vacan- tiekalender; 8.30 Gram.; 8.50 Voer de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10 20 Voor de vrouw; 11.00 Cau serie; 11.30 Graim.12.00 Orgel; 12.30 Land- en tuinhouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Toe spraak; 13.25 Tentoonstellings agenda; 13.28 Dansmuziek; 14.00 Medische kroniek; 14.10 Gram.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Gram.; 17.15 Orkest; 17.50 Causerie; 18.00 Nws; 18.20 Gr.; 18.35 Act.; 18.40 Lichte muziek; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Interv. en Gram.; 20.40 Hoorspel; 21.55 Orkest; 22.20 Causerie; 22.35 Orkest; 23.00 Nws en S.O.S.- berichten; 23.15 Esperanto; 23.20 Orgel; 23.40—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.)11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 16.00 Koersen; 16.05 Orkest; 17.00 Kamermuziek; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Piano; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Volkszang; 20.00 Hoorspel; 21.10 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 Moderne muz.; 22.45 Gram.; 22.55—23.00 Nws. 84. Enkele pijlen vlie gen Eric om de oren, als hij door het kreu pelhout breekt. De krijger, die hem het eerst achterna sprong, is hem dicht op de hielen, maar Eric, met zijn bedre venheid in deze kuns tjes, raakt hem reeds spoedig voor. Hij rent kris-kras door de hoog-opgaande strui ken en varens. De achtervolgers roepen hem iets toe, doch hij is al te ver om hen te verstaan. Dan hoort hij, hoe het geluid van hun voetstappen wegsterft. Nu kan hij wat op adem komen. Hmm, mompelt hij hijgend, ge lukkig vonden ze het jammer, dat ik geen paard kon pakken. Hij vervolgt zijn weg nu wat rustiger en bedenkt intussen, dat de gevangen krijger van Gripier wel niet vreemd zal zijn aan het plotseling verlangen van Geirfinn om hem en Svein te spreken. Hij besluit toch weer terug te gaan naar Geirfinn's kamp, om te weten te komen, wat zijn oude vriend nu gaat doen. Alleen is het zaak te zorgen, dat hij de mannen van Gripier, die ook in de omgeving dwalen om hun gevangen hoofd man te bevrijden, nu niet wéér in de armen loopt. Langs een omweg komt hij tegen dé morgen in de buurt van het kamp en vindt een goed verborgen - plaatsje op een heuvel, vanwaar hij alles kan overzien. Tot zijn grote verbazing zijn de Bohusla- ners bezig een sterkte te bouwen. Er worden bomen gekapt, geulen graven in een grote rechthoek en zelfs zijn ze al bezig een palis sade op te zetten. Eric vraagt zich af, of de berich ten van Gripier's hoofdman^hier iets mee te maken hebben. In elk geval is het wantrouwen bij Geir finn wel opgewekt door de vlucht van hem en Svein en voelt hij zich wellicht bedreigd. Maar wat is zijn doel met zich hier in te graven? Een poosje slaat de Noorman de bedrijvigheid daar beneden gade. Dan ziet hij opeens een groep rui ters het kamp verlaten en de heir baan naar het Westen inslaan. Richting Tyrfing dus. Even aarzelt Eric, dan trekt hij zich snel terug om een plek te zoe ken, vanwaar hij de ruiters wat meer van dichtbij kan bespieden. Mogelijk is Geirfinn zelf er bij. Als hij de troep even later langs ziet trekken, blijkt dit echter niet het geval te zijn. Een ogenblik staat Eric in twijfel, dan besluit hij de ruiters te volgen. ter ondersteuning van een colle ga die bij een proces betrokken is. Voorts staken 1300 havenar beiders reeds zes weken wegens een meningsverschil met de ha- venraad. De staking is uitgeroepen ter- ondersteuning van de havenar beiders door Lim Sjin Soeong. een linkse vakverenigingsleider en lid van de wetgevende ver gadering van Singapore voor de partij van volksactie. Volgens A.F.P. staakt reeds 70 procent van de arbeiders in Sin gapore en zijn veel winkels ge sloten. In de nacht van Zondag- op Maandag zijn door betogers zeven auto's in brand gestoken^ De vorige maand zijn bij rel letjes tijdens stakingen vier per sonen om het leven gekomen. De Labourafgevaardigde in het Britse Lagerhuis Ronald Ledger, die in een weeshuis is opgevoed nadat hij als kind door zijn ouders verlaten was, heeft als gevolg van een redevoering in het Lagerhuis een broer en een zuster teruggevonden. Ledger nam onlangs het woord toen in het Lagerhuis werd ge debatteerd over weeshuizen en opvoedingsgestichten. De kran ten gaven een uitgebreid verslag van zijn rede, waarin Ledger meedeelde, dat hij als kind door zijn moeder was verlaten, omdat zijn ouders, die beiden werkten, hem niet konden groot brengen. Een direct gevolg van deze kran tenverslagen was, dat Ledger Zondag, na een scheiding van 30 jaar, een broer, die in Tadmarth (Surrey) woont en een zuster uit Camberwell, die deze verslagen hadden gelezen, kon begroeten. Ledger hoopt, dat hij ook nog- met zijn moeder en een tweede zuster in contact zal kunnen ko men.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3