Het gebruik van antibiotica landbouw en veeteelt Wat brengt de Radio Binnenlands nieuws PANG De blauwe auto BURGERLIJKE STAND in Schiueter vraagt ontslag RH E L M IN Ve Pezsnopeung. pon demsfo lon^. VOETBAL LOOP DER BEVOLKING hoofdpijn iWEEDL BLAD Vrijdag 10 Juni 1955 10e Jaargang No. 3477 Voor de toenemende wereldbevolking van groot belang Het minimum uurloon in de Verenigde Staten Gevonden voorwerpen Menon inJCanada Molotof in Parijs aangekomen Attlee bereid aan te blijven Voormalige Japanse opperbevelhebber in Thailand ere-gast van Thailandse politie De spoorwegstaking in Engeland De bestrijding der kinder verlamming in de V. S. Menon zal met president Eisenhower en Dulles spreken VALENCIA OOK NAAR HELMOND. Vera Lynn op de E-55 Geleid projectiel ,,Nike" geschikt voor Poolstreken Amerikaanse vliegers op Formosa VRIJE ZEEUW „Wij hebben in de laatste vijf jaar enorme vorderingen ge maakt met het onderzoek naar de bruikbaarheid van antibiotica voor landbouw en veeteelt". Dit vertelde de heer John L. Daven port, directeur van Pfizer Corp., die een zeer groot proefbedrijf te Terra Haute, Indiana in de Ver enigde Staten heeft. De heer Da venport brengt zijn vacantie te Scheveningen door. Een groot militair hospitaal werd, met de omliggende gron den, voor deze onderzoekingen ingericht. Door een toeval was namelijk ontdekt, dat één der ge nezende schimmels, terramycine, van invloed is op de groei en ge zondheid van dieren. Daarom werd begonnen met proeven op kippen en varkens. Het is geble ken, dat vijf gram van het anti bioticum in duizend kilogram Amerikaans varkensvoer het groeiproces van varkens versnelt, de gezondheidstoestand gemid deld verhoogt bij een geringer voergebruik. De kosten van de varkensfokkerij worden hierdoor aanzienlijk teruggebracht. Het met antibiotica gemengde voeders worden *in de Verenigde Staten algemeen gebruikt. Ook in de kippenfokkerij bleek het met antibiotica gemengde voer uit stekend te voldoen. Merkwaar dig is, dat juist bij minder hy giënische stallen en hokken de uitwerking van antibiotica het meest gunstig zijn. De hoeveel heid antibiotica per eenheid voe der is afhankelijk van de kwali teit van het voeder. In Nederland is de voederkwaliteit hoger dan in de Verenigde Staten. Varkens en kippen worden vol gens deze methode in tachtig tot negentig percent van de normale tijd slachtrijp. Nauwkeurig is nagegaan of de gebruikte antibio tica in het vlees van geslachte dieren aanwijsbaar zijn. Dat is niet het geval. En mochten er desondanks sporen zijn, zo zeide de heer Davenport, dan verdwij nen ze onherroepelijk bij koken of braden. Vocht is bovendien een vijand van de genezende schim mels. Om na te gaan of antibiotica nadelig zouden kunnen zijn voor de voortplanting der dieren, even tueel van invloed op vruchtbaar heid of leidende tot degeneratie, zijn grote proeven opgezet. In geen enkel opzicht zijn_ongunsti- ge afwijkingen geconstateerd. De legproductie van kippen nam in tegendeel toe en bij broeden wer den iets betere resultaten ge boekt, dan normaal. Het instituut zet zijn proeven op alle mogelijke terreinen voort, o.m. ook ten behoeve van de ziek tebestrijding in de tuinbouw. In het middenwesten van de Verenigde Staten zijn de appel boomgaarden geteisterd door 'n „blister", die deze tak van fruit teelt ten gronde richtte. Het werken met bestaande bestrij dingsmiddelen mislukte na ver loop van jaren. Het instituut beschikt in dit ge bied over boomgaarden, die in volle productie zijn en geen last hebben van de ziekten in het om ringende gebied. De bomen zijn gezond en het fruit is uitstekend en gaaf. Men heeft gébruik ge maakt van zeer geringe hoeveel heden terramycine en streptomy- cine en daarmee de bomen bespo ten. De „blister" is verdwenen. Of dit op den duur zo blijft, zal nog moeten blijken, doch de praktijk met antibiotica is thans zodanig, dat men er gunstige verwachtin gen van heeft. Ook in een streek, waar de to matenteelt in de open lucht veel last van ziekten heeft, paste men dergelijke bespuitingen toe. De resultaten waren verrassend. De ziekten kwamen in de behandel de percelen niet voor. De vruch ten waTen mooi, gaaf, rijpten voorspoedig en bleken groter dan normaal. Eigenaars van belen dende tuinen genoten dezelfde voordelen, hoewel hun planten niet rechtstreeks bespoten waren. Het instituut bestudeert op ruim 7000 stuks vee en 175 ha land- en tuinbouwgronden de werking van antibiotica, hormo nen, vitaminen en nog niet geïden- De Amerikaanse Senaat heeft Woensdag een door democrati- sohe senatoren voorgestelde ver hoging van het nationale uurloon van 75 dollarcents tot een dollar goedgekeurd. Dit is 10 dollar cents meer dan de verhoging, die president Eisenhower had voor gesteld. Het voorstel moet nog worden behandeld door het huis van afgevaardigden. Verhoging van het minimum loon tot een dollar per uur zal automatisch leiden tot loonsver hogingen voor ongeveer 2,1 mil- lioen arbeiders, o.m. van de tex tielindustrie, de confectie-indus- trie, de houtindustrie en de leder industrie. ZATERDAG 11 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en litt. kal.; 8.00 Nws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Muset- te-ork.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws; 13.20 Promenade-ork.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Gram.; 14.40 Amateursprogr.; 15.15 Kroniek v. letteren en kunsten; 15.50 Gram.; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Accordeon- TERNEUZEN. De corpschef van de gemeente politie te Terneuzen maakt be kend dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Armbandje, Henk Bol, Burg. Geillstr. 6; paar kinderwantjes, A. de Rijke, Koedijk 2; muntbil jet, S. Pijpelink, Van Steenber genlaan 50; groene boodschap pentas, Axelsestr. 8; bril (bruin montuur), L. Cleemputte, School plein 5; jongensjasje, Kees v. d. Gouwe, Dekkerstr. 16; kinder bedje, C. Leunis, Donze-Visser- str. 107; muntbiljetten, J. F. de Schepper, Lange Kerkstraat 78; vulpen, De Bruin, P 49 (werf); bankbiljet, Korstanje, 2de Ver- bindnigstr. 15; schutblad met 10 ziekencoupons, Blok, Nieuwe- diepstr. 12; rol reclamepapier, B. de Ridder, Sluispolder P 86; rode step op luchtbanden, Hamelink, AxeJtestr. 94; kinderzakdcekje. IJzenbaert, Narcisstr. 25. Aan het bureau van politie al hier zijn nog gedeponeerd: Ring met 7 sleutels, kinderzonnebril, parapluhoes, grijze damestas, zwarte damesglacé, blauwe ro zenkrans, 2 kinderzakdoekjes en gekleurde VéGé-bal nr. 7 en een muntbiljet. vereniging; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Samenzang; 18.15 Journ. weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Parlementair overz.; 18.40 Gram.; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Caus.; 19.30 Avondgebed en litt. kal.; 19.45 Radio Philharmo- nisch orkest; 20.30 Gram.; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Gevar. muz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Dans muziek. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.25 Vacantiekalender; 8.30 Orgelsp.; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedr.; 11.40 Viola d'amore en clavecimbel; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Gram.; 14.00 Sportpraatje; 14.15 Filmland; 14.40 Accordeonork.; 15.15 Boek bespreking; 15.35 Kamermuziek; 15.55 Lezing; 16.10 Radio Phil- harmonisoh orkest; 17.00 Act.; 17.30 U.S.A.-cabaret; 18.00 Nws; 18.20 Gram.; 18.40 Hammondor gel; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.35 Muzie kaal luistersp.; 21.40 Samenzang; 22.00 Socialistisch comm.; 22.15 Weense muziek; 22.45 Hoorspel; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Radio-almanak; 14.30 Journaal; 15.00 Gram.; 15.45 Ac- cordeonmuziek; 16.00 Gr.; 16.15 Accordeonmuziek; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Knapenkoor; 17.20 Liturgi sche gezangen; 17.30 Knapenk.; 17.40 Harprecital; 18.15 Knapen koor; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Reportage; 19.40 Gram.; 20.00 Orkestconc.; 20.45 Zang en piano; 21.00 Orkestconc.; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gevar. progr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.; 24.00 Sluiting. tificeerde groeifactoren (waar van sommige op fermentatieba sis) op dier en plant. De heer Davenport verwacht van dit millioenenproject (onge veer zes millioen dollar per jaar) nog meer belangrijke en belang wekkende resultaten, dan de reeds behaalde. Hij acht een zo voordelig mogelijke productie op het land en in de stal in verband met de met dertig millioen men sen per jaar toenemende wereld bevolking van enorm belang. Het instituut ontvangt de grootst mogelijke medewerking van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, van de landbouw- consulenten en van tal van uni versiteiten. Menon, permanent vertegen woordiger van India Ibij de Ver enigde Naties, en raadgever van premier Nehroe op buitenlands politiek gebied, is uit Londen te Ottawa aangekomen. Hij zal met premier Saint-Laurent en minis ter van Buitenlandse Zaken Pear son beraadslagen over de bespre kingen, die hij kort geleden met de eoimmunistisch-Ohinese pre mier en minister van Buitenland se Zaken Tsjoe En-Lai heeft ge voerd. Van uit Ottawa zal Menon door reizen naar New York. Minister Molotof is Donderdag, op doorreis naar San Francisco, te Parijs aangekomen, waar hij een onderhoud zal hebben met zijn Franse ambtgenoot Pinay en met premier Faure. DODELIJKE STROOM DOOR LICHAAM GEKREGEN. De 44-jarige veehouder K. Leegwater te Jisp is Woensdag avond om het leven gekomen toen hij bezig was met het repareren van een stekker, hij had de stroom niet uitgeschakeld en kreeg deze door het lichaam. Zijn vijfjarig dochtertje vond het stof felijk overschot van haar vader in een schuur. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. ECHTPAAR MET KINDEREN OP DE MOTOR TEGEN LICHTMAST. Een jong echtpaar uit Assen delft op de motor, waarop boven- Leonard Schlueter, tegen wiens benoeming tot minister van Cul tuur in Neder-Saksen een storm van protesten was gerezen, heeft Donderdag bekendgemaakt, dat hij is afgetreden. Schlueter heeft zijn ontslagaan vrage medegedeeld in een 'brief aan de premier van Neder-Sak sen Hellwege, hij motoveerde haar door te wijzen op „de wei gering van vooraanstaande per sonen en instellingen, om met mij samen te werken", waardoor „omstandigheden zijn geschapen, onder welke het mij onmogelijk is de geest van vertrouwen te scheppen, noodzakelijk voor een goed verloop der werkzaamheden. Daarom is het mij niet langer mogelijk de verantwoordelijkheid te dragen, welke mijn post met zioh brengt." Schlueters benoeming, twee weken geleden, had geleid tot het aftreden van de president van de universiteit van Goetthingen en tot een staking van een dag door de studenten ter plaatse. Ook van verschillende andere zijden was protest gerezen tegen de benoeming van Schlueter, die gewezen nationaal-socialist is en waarvan men, i.v.m. bepaalde publicaties van een door hem uit geleide uitgeverij, aanneemt dat hij nog niet „bekeerd" is van deze, zijn vroegere politieke op vatting. Schlueter heeft dit ontkend. De parlementsfractie van de Britse lalbourpartij heeft Donder dag bekendgemaakt, dat Attlee zich bereid heeft verklaard de be noeming tot voorzitter voor een nieuwe periode te aanvaarden. Het is de eenstemmige wens van de fractie, dat Attlee, die 72 jaar is, zal aanblijven, aldus deze be kendmaking. Tevoren had Attlee aan enige medewerkers meegedeeld, dat hij van plan was op het jaarlijkse congres van labour in October a.s. bekend te maken, dat hij zich niet voor herkiezing als partij leider beschikbaar stelt. Na de bijeenkomst van de 277 leden van de lalbourfractie verluidde Don derdagochtend, dat Attlee voor onbepaalde tijd zal aanblijven. Deze wijziging van zijn besluit zou een gevolg zijn van vele ver zoeken om aan te blijven. De voormalige Japanse gene raal Edeto Nakamura, in de afge lopen wereldoorlog opperbevel hebber der Japanse troepen in Thailand, is Donderdag als „gast der Thailandse politie" te Bang kok aangekomen. Een woordvoerder dezer politie zeide, dat Nakamura is uitgeno digd als bewijs van vriendschap en waardering voor de „goede wil", waarvan hij gedurende zijn verblijf in Thailand heeft blijk gegeven. DE „DODENSPOORWEG". Nakamura was verantwoorde lijk voor de aanleg van z.g. „Do- denspoorweg", die aan ongeveer veertig duizend Britse, Australi sche en nederlandse krijgsgevan genen der Japanners en aan een onbekend aantal Aziaten het le ven heeft gekost. „SPIEGELGEVECHT". Toen de Japanners aanvielen, verwachtten de Britten dat het Thailandse leger tegenstand zou bieden. Het deed dit, gedurende een paar uur, in een soort „spie gelgevecht". Daarop werd niet slechts de tegenstand gestaakt, doch de Thailandse regering, on der leiding van maarschalk Phi- boel Songgram toen, evenals nu, minister-president sloot een verdrag met Japan en ver klaarde de oorlog aan de verbon denen. Leiders der vervoerscommis- sie" de directie der genationa liseerde Britse spoorwegen en van de vakbond der 70.000 staken de machinisten en stakers hiel den Donderdag „inleidende vre desbesprekingen", hetgeen de hoop heeft gewekt, dat met het komende weekeinde een einde zal zijn gekomen aan de thans twaalf dagen oude Britse spoor wegstaking. Nadat Donderdag twee uur was beraadslaagd, werd besloten de besprekingen Vrijdagochtend voort te zetten, hetgeen als een aanwijzing wordt beschouwd, dat vorderingen zijn gemaakt in de richting van een regeling. De Amerikaanse dienst voor openbaar welzijn heeft medege deeld, dat zich onder familieleden en andere contactpersonen van met het Salkserum- ingeënten 103 gevallen van kinderverlam ming hebben voorgedaan, het geen 43 meer is dan verleden week. Sinds één April j.l. hebben zich 1.476 gevallen van kinderverlam ming in de Verenigde Staten voorgedaan, tegen 1.357 in dezelf de periode van het vorig jaar. Te Washington is meegedeeld, dat Krisjna Menon, India's ver tegenwoordiger bij de V. N., Dinsdag a.s. een onderhoud zal hebben met president Eisenho wer en minister van Buitenland se Zaken Dulles. Menon heeft onlangs een be zoek aan Peking gebracht, waar hij besprekingen met premier Tsjou en Lai voerde om een ba sis voor onderhandelingen tus sen de V. S. en communistisch- China te vinden over verminde ring van de spanningen in het Verre-Oosten. Menon heeft in Londen be sprekingen gevoerd met premier sir Anthony Eden en minister van Buitenlandse Zaken Harold MacMillan. Hij is Woensdag avond naar Canada vertrokken. In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel 148) „Die vraag had ik verwacht. Hazelaar voelde intuïtief, dat hij Bak overtuigd had, toen hij zich slapende hield en daar we we ten, op welke wijze Zonsveld zijn verschillende rollen heeft uitge beeld, mogen we het Bak niet kwalijk nemen, dat hij er inder daad ingevlogen is. Enfin: Zons veld begreep, dat zijn rol van beeldhouwer niet zo safe was als die van Hazelaar en ergo bleef Pa bestaan. Mijn onderzoek in alle een zaamheid op Geerlings kamer bracht veel aan het licht. Je her innert je nog dat ik zei, toen ik dat touw uit het venster zag hangen: „Daar klopt iets niet!" Eerst dacht ik, dat agent Schol ten in de tuin had staan maffen, maar weldra ontdekte ik, dat het touw er alleen maar hing om ons op een dwaalspoor te brengen. De knoop om de Spanjolet was wél stijf aangetrokken, doch niet zó stijf, of ik kon hem met mijn vingers gemakkelijk lospeuteren. door A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden). Indien een zwaar persoon als Geerling langs dit touw naar be neden was geklommen, dan had de knoop véél vaster moeten zit ten! Van dit ogenblik af ver moedde ik, dat Geerling zich nog in het pension bevond. Maar hoe was dit mogelijk? We vonden zijn deur immers aan de binnen zijde afgesloten? En de sleutel stak nog in het slot! Terwijl ik zo stond te peinzen viel mijn oog plotseling op de scheerkwast." „Een wat?" stootte Drost er verbaasd uit. „Ik zei een scheerkwast. Weet je nog, dat Pa Hazelaar gezegd had, dat hij de beeldhouwer had gezien met ingezeept gezicht en dat deze zich nog even scheren moest? Merkwaardig Drost, maar de scheerkwast van Geerling was., kurk-droog! Hazelaar had dus gelogen, maar waarom? Om de beeldhouwer in bescherming te nemen? Maar deze was toch zijn vijand! Was deze vijand schap soms camouflage en speel den die twee onder één hoedje? Ik voelde, dat ik voor de oplos sing van het raadsel stond, te meer omdat ik mij herinnerde hoe zij zich steeds me't eikaars alibi dekten. En plotseling vlo gen mij Mickey Tienhovens woorden door de gedachte, toen hij het dienstmeisje vroeg, of Hazelaar flink gegeten had! Ik realiseerde mij tevens, dat wij Geerling en Hazelaar eigenlijk nog nooit gelijktijdig beneden hadden gezien. Op dat moment begreep ik, dat öf Geerling was Hazelaar öf Hazelaar was Geer ling, met andere woorden: één en dezelfde persoon! De aan de binnenzijde afgesloten deur in de klerenkast werd mij nu opeens een logisch feit. Ik opende haar en weldra bevond ik mij in Ha zelaars kamer. Ook deze onder wierp ik aan een nauwkeurig onderzoek, waarbij ik tevens de vermomming tussen de singels van de stoel vond. En nu moet ik je iets geks vertellen, Drost, iets, wat uit zuivere intuïtie voortspruit. Op Hazelaars tafel stond een flesje watervaste Oost- Indische tekeninkt, met 't merk „De Zon". Daarnaast een pakje, dichtgebonden met een touwtje en een étiket er op vanDe Zon". Dit is op zichzelf niet zo merkwaardig, maar het viel mij op, dat dit pakje blijkbaar be zorgd of afgehaald moest wor den er stond geen adres op dien nog twee kinderen van twee en drie jaar waren gezeten, is Woensdagmiddag op de Biltse- straatweg bij Utrecht door het springen van de achterband te gen een lichtmast gereden. De man bekwam een schouderlbreuk, zijn vrouw schaafwonden, het tweejarig kind een schedelbasis- fractuur en het andere kind ont vellingen. Met twee ziekenauto's is het gezin naar het stads- en academisch ziekenhuis in Utrecht gebracht. BESLAG OP JACHT „EVIPAN" WORDT OPGEGEVEN. Het beslag op het zeewaardige jacht „Evipan", dat in de Ooster haven te Groningen ligt, zal he denochtend worden opgeheven. Mr J. A. Wolthuis liet Woensdag het jacht aan de ketting leggen op het moment toen de „Evipan" via Delfzijl zee zou kiezen. Mr Wolthuis is uitgekocht door de heren van de nationale conserva tieve partij P. R. Westerling, J. van Wijk uit Rotterdam en P. J. Galliard uit Groningen. Mr Wolt huis had voor 12.000 in de „Evi pan" deelgenomen. De Spaanse voetbalclub Valen cia zal op zijn tournée door West- Europa ook Helmond aandoen. Faas Wilkes, als bemiddelaar voor Valencia en het bestuur van Helmondia, zijn overeengekomen, op Dinsdag, 14 Juni een wedstrijd te spelen op het Helmondia-ter- rein te Helmond. Het elftal van de tweedeklasser Helmondia zal worden versterkt, o.a. met Faas Wilkes. BOTAFOGO WON VAN REIMS. Botafogo, de Brazilaanse club, die op de Olymische dag (19 Juni), als tegenstander zal fun geren van het bondselftal, heeft in Frankrijk de Franse kam- pioensclulb Stade de Reims met 51 verslagen. Het spel van de Brazilianen was voortreffelijk. De zangeres Vera Lynn zal Zondag 12 Juni een bezoek bren gen aan de E 55 en 's middags en 's avonds op de Unifesti enige liederen zingen. De A.V.R.O. zal het optreden van Vera Lynn 's avonds uitzen den. Vera Lynn heeft grote popula riteit gekregen in de oorlog toen zij overal ter wereld waar gealli eerde troepen waren, voor de sol daten zong. Vandaar haar ere titel „Sweetheart of the Forces". Na de oorlog heeft zij ook in Europa grote bekendheid verwor ven; o.a. door haar bekende „From the time you say good bye". Het hoofdkwartier van het Ca nadese leger heeft Woensdag be kendgemaakt dat het in de Ver enigde Staten ontwikkelde gelei de projectiel „Nike" bij proefne mingen geschikt is gebleken voor gebruik in de Poolstreken. Volgens deze bekendmaking functionneerden de richtingbepa- lers en radar-installaties in het projectiel buitengewoon goed in de koude luchtstreken. De proef nemingen hebben zes maanden in beslag genomen. Het projectiel is in staat vijandelijke vliegtui gen in de lucht op te sporen en te vernietigen, ondanks eventuele afleidingsmanoeuvres van het be trokken vliegtuig. Op Formosa is een „klein aan tal" straalvliegtuigen Van de Amerikaanse marine gestation- neerd om' Amerikaanse marine vliegers in staat te stellen in het gebied van Formosa oefenvluch- ten te maken, teneinde met dit gebied vertrouwd te raken, aldus heeft een Amerikaanse woord voerder in Taipeih bekendge maakt. Hij voegde hieraan toe, dat de toestellen en de vliegers niets uitstaande hebben met de lucht verdediging van Formosa. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften: 18 Mei. David F. de Jonge, 27 j. en Eli zabeth W. Kaijser, 21 j. HuweHjks-voltr.: 26 Mei. Jan de Braai, 22 j. en Frangoise de Putter, 21 j. Geboren: 6 Mei. Jan Lodewijk Frans, z. vn Pieter de Koeijer en Geertruida Florussen. 23 Mei. Job je Cornelia, d. van Jan L. Weber en Jacoba van Boven (won. te Waarde). 25 Mei. Corne lia Tanneke Debora, d. van Christiaan van de Wege en Cor nelia Donze. 29 Mei. Suzanna Cornelia, d. van Jozias G. Goos- sen en Cornelia H. Snap. Overleden: 8 Mei. Maarten Bolluyt, 86 j., weduwn. van Cor nelia E. Keijzer. 12 Mei. Janneke de Vos, 85 j., wed. van Arie Ver- poorte. HOEK. Huwelijks-aangiften: 2 Mei. Marinus W. Nieuwelink, (won. te Den Haag), 25 j. jm. en Cathari- na M. de Feijter, 22 j. jd. 12 Mei. Pieter Buijze, (won. te Terneu zen), 25 j. jm. en Johanna A. Koole, 24 j. jd. Huwelijks-voltr.: 17 Mei. Ma rinus W. Nieuwelink, (won. te Den Haag), 25 j. jm. en Cathari- en er was geen frankeerzegel op geplakt! „Kent Hazelaar de fa brikant Zonsveld?" vroeg ik mij af. „En zo ja, is dit dan toeval?" Ik opende het pakje en er ble ken zes flesjes met verschillende kleuren inkt in een doosje in te zitten. Iets hield mij tegen om de flesjes aan te raken, want ik her innerde mij, dat Zonsveld ons verteld had, dat hij èn fabrikant en jongste bediende, reiziger en expeditieknecht was. Zonsveld zou deze zes flesjes dus even eens moeten hebben gevuld en ingepakt en in dit geval moesten zijn vingerafdrukken op deze flesjes staan. Het feit, dat ook Zonsveld in het begin tot het kringetje van verdachten had behoord, deed mij besluiten deze flesjes op vingerafdrukken te la ten onderzoeken. Ik liet Verraart 't handvat van Geerlings scheer kwast, een drinkglas van Haze laars wastafel en een flesje uit het pakje onderzoeken en het re sultaat was frappant! Op alle drie voorwerpen vond hij vinger afdrukken, die absoluut van één en dezelfde persoon moest zijn! Thans was het raadsel opgelost: Zonsveld was de moordenaar en zowel Hazelaar als Geerling wa ren fictieve personen, die hij op frappante wijze had uitgebeeld. (Slot volgt). na M. de Feijter, 22 j. jd. 26 Mei. Pieter Buijze, (won. te Terneu zen), 25 j. jm. en Johanna A. Koole, 24 j. jd. Geboren: 8 Mei. Murk, z. van Sjoerd M. van Stralen en Ger- maine J. Bruggeman. 27 Mei. Suzanna Catharina, d. van Fran- gois C. Dieleman en Catharina Verhelst. Overleden: 17 Mei. David van Hoorn, 72 j., weduwn. van Krina Vinke. VOGELWAARDE. Huwelijks-voltr.: 4 Mei. Piet de Moor, 29 j. (won. te Clinge) en Anna M. van Deursen; Josephus H. Vergeer, 24 j. en Anna A. Ja cobs, 22 j. 9 Mei. Franciscus E. C. Wezepoel, 25 j. en Annie P. J. van Stevendaal, 21 jaar. 14 Mei. Alouisius H. Tieleman, 22 j. (won. te Hontenisse) en Elsa R. Vink, 21 j. 24 Mei. Emile J. M. Burm, 40 j. (won. te Clinge) en Gerarda C. Stoel, 33 j. 26 Mèi. Johannes J. Lauret, 31 j. en Theresia E. van Puijvelde, 23 j. Geboren: 2 Mei. Ronaldus Al- phonsius Maria, z. van Petrus A. Annaert en Anna A Maas. 3 Mei. Josephus Emerentia, z. van Noé P. Lambert en Mathilda M. P. van Heese. 26 Mei. Josepha Ro salia Antonius, d. van Alfons J. van Goethem en Emma C. Re- morie. Overleden: 10 Mei. Anna M. de Schepper, 79 j., echtg. van Jan F. van den Bergen. 19 Mei. Alphonsus de Roos, 73 j., echtg. van Louisa A. van Ombergen. 26 Mei. Bonaventura Raman, 84 j., echtg. van Elisabeth Vaal. 31 Mei. Josephus A. Strooband, 31 j. VOGELWAARDE. Vertrokken: A. L. v. Esbroeck, naar Lessines (B.); J. H. Vergeer en echtg. naar Hontenisse; Wed. E. Rombout-Goossens, naar Hon tenisse; L. A. Kindt, naar Hulst; P. T. van Loenen, naar Axel; A. M. de Moorvan Deursen, naar Clinge; M. S. J. MahuBoogaert, naar Amstelveen; E. R. Tiele manVink, naar Hontenisse; R. J. Koolegem, naar Oostkapelle; E. L. LambinBoeijkens, naar Doel (B.); A. Crombeen, naar Alkmar; M. E. F. Serrarens, naar Hulst; G. C. BurmStoel, naar Clinge. Gevestigd: J. F. Jansen, van Brazilië; M. C. van Gassen, van Velsen; H. F. A. Arends en ge zin, van Hontenisse; P. E. M. Vermeire, van Clinge; J. War rens, van Koewacht; P. H. A. Bronneberg, van Curagao.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5