Uit de Provincie DE WOLF EN DE HAVIK WRIGLEY Het werk van de E.T.in Zeeland Zeeuwse Ged. Staten over herziening provinciewet GEMEENTE TERNEUZEN TERNEUZEN. AXEL. ZEEPOST EEDE. MIDDELBURG. OSSENISSE. RETRANCHEMENT. SLUIS. Voor het Rheumafcnds AgcnJa KAuW heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel verhoogt uw werklust SLUISKIL. STOPPELDIJK. Saoedi-Arabië belooft Egypte steun WMZKHNG DIENSTREGELING eniging „Werkmansbelang" voor Z. V. T. M. In verband met werkzaamheden aan de brug te Sluiskil zal vanaf Zaterdag 11 Juni 8 uur tot Maan dag 13 Juni 8 uur, of zoveel lan ger of korter als nodig zal zijn, een wijziging in de dienstregeling der Z. V. T. M. plaats hebben. De bussen, die volgens de dienstregeling vanaf de Markt te Temeuzen de Oostzijde van het kanaal volgen, zullen op die da gen de Westzijde van het kanaal volgen, maar doen vanaf de Markt de halte Axelsestraat (Leeuwenlaan) wèl aan. De late rit 118 Sas van Gent—Sluiskil -Axel vervalt. Wat betreft de andere ritten, die normaal over de brug te Sluiskil rijden, moe ten de reizigers te Sluiskil uit stappen, met de pont overgaan en overstappen op de bussen, die aan de andere zijde gereed staan. De bussen van de Breda-dienst gaan van Sas van Gent via West- dorpe naar Axel. De reizigers van Sluiskil kunnen op de gewo ne tijden vertrekken, maar van de Oostzijde van het kanaal. PROVINCIALE GARANTIE VOOR VERPLEEGHUIZEN „WALCHEREN". Ged. Staten hebben de Prov. Staten voorgesteld een verzoek der Stichting verpleeg- en rust huizen „Walaheren" om de pro vincie garant te doen zijn voor rente en aflossing van een geld lening ten behoeve van de bouw van een inrichting voor geeste lijk gestoorden bij „Der Boede in te willigen. Het gaat om een bedrag van 2V2 millioen gulden. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid heeft een gunstig advies uitgebracht. De ploitatiébegroting lijkt Ged. Sta ten reëel. De financiële positie der stichting is gezond. Aan een inrichting als hier bedoeld bestaat in Zeeland grote behoefte. Er kan op een redelijke bezetting worden gerekend, bij de opening tenminste op 80 De provincie kan geld lenen en dit verstrek ken aan de stichting of de stich ting zou zelf kunnen lenen met garantie van de provincie. Vs Agenda vergadering van de gemeenteraad. In de a.s. Dinsdag te houden raadsvergadering komen o.m. de volgende punten in behandeling: Voorstel van B. en W. tot het verlenen van eervol ontslag aan de heren G. Tromp, ds D. J. Cou- vee en A. 3. Olijslager, als leraar aan de gymnasiale afdeling van het openbaar lyceum, zulks per 1 September 1955; Wijziging van de salaris en loonverordenmg van het gemeentepersoneel; Wij ziging van de kinderbijslagveror dening en van de tijdelijke ziekte kostenregeling; Verkoop van een persceel grond aan de Industrie weg; Aankoop van perceeltjes 7-jfvyid aan de Dokweg; Goedkeu ring van een voorlopig plan tot onteigening van gronden in het plan Zeven Triniteitspolder II; Onbewoonverklaren van het pand p 37; Aangaan van een overeen komst met de woningbouwver- het waarborgen van betaling van rente en aflossing van door deze verenigin,g te sluiten geldlenin gen voor het bouwen van wonin gen; Verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der lager on derwijswet 1920 aan: a. Het be stuur van de vereniging voor chr. onderwijs voor de bouw van een nieuwe school; b. Het bestuur van de vereniging voor chr. on derwijs aan de Jozinastraat voor het beschikbaar stellen van 6 lo kalen van het schoolgebouw aan de Leeuwenlaan en tot verbou wing van deze lokalenc. Het be stuur van de vereniging voor chr. volksonderwijs voor de aanschaf fing van nieuwe banken e.d.Het verlenen van een bijdrage in de bijdrage electrificatie buitenwij ken Hogendijk en Catspolder tot een jaarlijks bedrag van 740 ge durende 15 jaar; Wijziging van de begroting dienst maatschappe lijke zorg, woningbedrijf en ge- meenebegroting, dienstjaar 1954, en wijziging van de gemeentebe groting, dienstjaar 1955. Woningbouwvereniging W erkmansbelang Door de woningbouwvereni ging „Werkmansbelang" is aan het college van B. en W. het ver zoek gericht om rechtstreeks te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflossing van door haar onder verband van eerste hypotheek te verstrekken geldle ningen aan gegadigden, die met tertijd in het bezit willen komen van een eigen woning. B. en W. achten het van groot belang het eigen woonbezit voor arbeiders en kleine middenstan ders te stimuleren. Dit is in deze gemeente na de bevrijding reeds op grote schaal tot uitdrukking gebracht door het stichten van woningen, die in huurkoop wer den uitgegeven en door het ver lenen van garanties aan instellin gen, die zich bezig hielden met het verstrekken van hypotheken aan bouwers van woningen. Na overleg met het college is de woningbouwvereniging ertoe overgegaan zich met deze mate rie bezig te houden, waarbij de te volgen gang van zaken als volgt is gedacht: de gegadigden moeten zelf zor gen voor ongeveer 15 %l van het benodigde bouwkapitaal, zijnde gemiddeld ongeveer ƒ1.500; onder daarvoor met het ge meentebestuur nader overeen te komen voorwaarden zorgt de wo ningbouwvereniging „Werkmans belang" voor 't resterende bouw kapitaal onder hypothecair ver band; gegadigden, die de genoemde som beschikbaar hebben, storten deze op een te hunnen name ge steld spaarbankboekje, met de be perkende bepaling, dat opname slechts in overleg, dus na toe stemming van de woningbouw vereniging mag plaats vinden; gegadigden, die de genoemde som niet beschikbaar hebben, die nen hiervoor eerst te sparen, eveneens onder de vorengenoem de beperkende bepaling. De spaargelden zullen dan maande lijks door de woningbouwvereni ging worden opgehaald; mocht men later om welke reden dan ook van zijn besluit om een eigen woning te doen bou wen afzien, dan is het gespaarde geld uiteraard niet verloren, maar kan met de gekweekte ren te zonder meer worden uitge keerd. Volledigheidshalve wijzen B. en W. er op, dat het bouwen van een z.g. „eigen"-woning slechts zal kunnen geschieden na toeken ning van bouwvolume en de daarmede gepaard gaande pre mie krachtens de premieregeling woningbouw 1953. Ook deze wo ningen zullen dus van het bouw volume af moeten. Het aandeel van de gemeente blijft, zoals reeds is aangegeven, het waarborgen van rente en af lossing van de te verstrekken geldleningen. Ter stimulering van de spaar zin en teneinde ook de minder draagkrachtigen in de gelegen heid te stellen mettertijd in het bezit van een eigen woning te ko men, stellen B. en W. voor mede werking aan het verzoek der ver eniging te geven. Schoolreis. De leerlingen der hoogste klas sen van de R. K. meisjesschool hebben onder leiding van het on derwijzend personeel een uitstap je gemaakt naar Rotterdam. Met een bus van de Z.V.T.M. ver trok het gezelschap naar Perk polder. Aan de boot te Kruinin- gen stond een bus gereed die hen naar de trein bracht. Te Rotterdam werd een rond rit door de stad gemaakt, een boottocht door de havens, een wandeling door de Maastunnel en een bezoek aan de Diergaar de „Blijdorp". Om 9 uur kwamen zij weer per bus van de Z.V.T.M. terug in Ter- neuzen. „The Skyriders". De aangekondigde voorstellin gen in de openlucht aan het Oos telijk Bolwerk door „Delmonte's Skyriders" is gisteravond niet doorgegaan. Het grootste gedeelte van de belangstellenden hadden een plaatsje gezocht buiten het ter rein en bleken niet genegen te zijn een entree-kaartje te kopen. De artisten weigerden om voor een tweehonderd-tal betalende be zoekers hun sensationeel pro gramma af te werken en zullen hedenavond zien of de belangstel ling der betalende toeschouwers zodanig is toegenomen, dat de recettes de moeite van hun ver bijsterend luchtacrobatiek lonen. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting werd in de afgelopen maand Mei 1955, door totaal 2841 personen bezocht. Muzikale rondgang buurt schappen. De Chr. fanfare „Hosanna" zal bij gunstig weer a.s. Zaterdag haar jaarlijks bezoek aan de buurtschappen Schapenbout, Ma- grette en Spui brengen. „Taak en werkzaamheden van het Economisch Technologisch Instituut in Zeeland" was de titel van de rede, die drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., in hotel „De Korenbeurs" te Goes voor de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden heeft gehouden. In het raam van het drie- eilandenplan heeft het instituut een onderzoek ingesteld naar het al of niet handhaven van de ha ven te Kamperland. Een ver- keers-economische analyse heeft uitgewezen, dat de belangen van Wissekerke, de daar gevestigde particulieren en het algemeen economisch belang parallel lie pen, zodat het advies tot hand having positief luidde. Tegenover een investering van ƒ1,staat een opbrengst van 0,40 per jaar. Nu zijn nog in onderzoek: de havenconcentratie op Schou- wen-Duiveland en de verbindin gen Noord-Bevelandmidden- Zeeland in het Deltaplan. Uitvoerig sprak drs. Verburg over het technisch onderwijs. Nog deze maand verschijnt een .uitvoerig rapport over de lagere technische scholen, in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken. Volgende maand komt er een rapport over het meisjes- Het voornaamste verschil van mening tussen Ged. Staten van Zeeland en de commissie uit de Prov. Staten, die het verslag der commissie-Prinsen inzake de herziening der provinciewet heeft bestudeerd en daarover heeft ge rapporteerd. is, dat Ged. Staten er niets voor voelen, dat hun verantwoordingsplicht aan de Prov. Staten zich ook zou uit strekken tot bet toezicht op de gemeentebesturen. Dit behoort naar hun oordeel tot de speci fieke taak van de colleges van Ged. Staten. Dit neemt niet weg dat zij, indien er zaken van bo- ven-gemeentelijk, regionaal, pro vinciaal of algemeen belang in het geding komen, in beginsel steeds bereid zijn om (zij het on verplicht) de Staten omtrent hun beleid met betrekking tot het toezicht op de gemeentebesturen volledig in te lichten. Overigens kunnen Ged. Staten zich in hoofdzaak met de con clusies der commissie verenigen. Zij menen, dat een spoedige grondwetsherziening op het stuk der provincie wenselijk en nood zakelijk is, wil de provincie zich naar de eisen des tijds beter kunnen ontplooien. Zij hebben hun mening al kenbaar gemaakt aan de minister van Binnenland se Zaken. Naar de mening van de Gedeputeerden kan de bepa ling van onverenigbaarheid van het lidmaatschap der Eerste Ka mer met dat der Prov. Staten vervallen: de politieke zeden in ons land zijn gelukkig zodanig, dat voor misbruiken bij de ver kiezingen weinig vrees behoeft te bestaan. Terwille van de zuiverheid der verhoudingen is het echter be ter, dat het lidmaatschap der Prov. Staten niet samengaat met het zijn van ambtenaar of ar- beidscontractant in dienst van een lichaam, geheel of voor een overwegend deel met middelen der provincie gevormd of in stand gehouden. Niettegenstaan de de steeds in omvang toene mende werkzaamheden van Ged. wensen zij toch handha ven het aantal Gedeputeer den op zes. Met de Statencom missie zijn zij het eens, dat de afdelingen der Staten niet vallen onder het begrip commissies. Of schoon zij begrip hebben voor de bezwaren tegen de voorgestelde aansprakelijkheidsregeling (wan neer uitgaven buiten de begro ting worden gedaan), vooral ook omdat uit de onthouding van de koninklijke goedkeuring niet be hoeft te worden afgeleid, dat de Staten het provinciaal belang op onjuiste wijze behartigden, me nen zij, dat er geen voldoende aanleiding bestaat om voor deze theoretische gevallen af te wij ken van het systeem der ge meentewet. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moest zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld: Argentinië en Brazilië: m.s. ,,A1- nati" (15 Juni) Australië: via Engeland (11 Juni) via Engeland (18 Juni). Canada: s.s. „Waterman" (11 Juni; s.s. „Rijndam" (11 Juni); s.s. „Groote Beer" (15 Juni)s.s. .„Nieuw Amsterdam" (18 Juni). Chili: s.s „Abeedijk" (15 Juni); Indonesië: im.s. „Weltevreden" (16 Juni). Ned. Antillen: m.s. „Flottbek" (14 Juni). Ned. Nw Guinea: s.s. „Patroclus" (11 Juni); m.s. „Bali" (18 Juni). New Zeeland via Engeland (11 Juni) via Engeland (18 Juni). Suriname; m.s. „Nestor" (15 Juni). Unie v. Zuid-Afrika en Z.W.-Afri- ka: m.s. „Slamat" (15 Juni); m.s. Arundel Castle" (18 Juni). Inlichtingen betreffende de zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. vakonderwijs in Zeeland. In overleg met het E.T.I.-bestuur is besloten alleen de kwantitatieve gegevens ter beschikking te stel len, waarna de inspectie van het technisch onderwijs de beslissing moet nemen. Een rapport wordt opgesteld, waarbij o.m. aandacht wordt gegeven aan de verbindin gen, de industriële spreiding en de toevloed vanleerlingen. Wat de industrieterreinen be treft wees drs. Verburg op door bemiddeling van het E.T.I. ver kregen belangrijke bijdragen van Economische Zaken, waardoor de prijzen der terreinen flink naar beneden konden. In twee jaar tijds heeft het E.T.I. voor bijna 2% millioen aan credieten geadviseerd, waarvan rond 2 millioen is gerealiseerd. Het aantal industrieën, dat zich met essentiële E.T.I.-steun in Zeeland heeft gevestigd, bedraagt 9, waarvan er inmiddels 2 door interne moeilijkheden zijn ver dwenen. In deze 7 industrieën werken ongeveer 130 mannen en 110 vrouwen. In 6 gevallen werd steun verleend bij uitbreiding of modernisering.Momenteel zijn vier grote projecten in behande ling, waarvan het gezamenlijke investeringsprogramma vele mil- lioenen beslaat. Van drie dezer projecten is de goede hoop op realisering gerechtvaardigd. De zer dagen zijn op twee punten weer contacten gelegd, o.a. voor een nieuwe vuur-verzinkerij. Nadat de heer Verburg de ac tiviteiten van het E.T.I. ten aan zien van de productiviteitsbevor dering had gereleveerd, wees hij op de helaas zorgelijke finan ciële positie van het instituut. De kosten blijven stijgen, maar de subsidies blijven gefixeerd. Nood zakelijk is de aanstelling van een academicus. Tal van opdrachten kunnen niet vlug genoeg worden uitgevoerd, omdat het ontbreekt aan personeel. Verhoging der subsidies van rijk, provincie en gemeenten is noodzakelijk om het zich steeds uitbreidende werk aan te kunnen. Van steiger gevallen. Toen gistermiddag te ongeveer 4 uur de gehuwde metselaar B. P., in dienst bij de aannemer Cue- lenaere, in de Brieversweg aan zijn eigen woning op een steiger stond te werken, is hij door tot nu toe onbekende oorzaak, naar be neden gevallen. Dokter Rijk uit Aardenburg constateerde dat P. enige ribben had gebroken en een hersen schudding had opgelopen. Na de eerste hulp te hebben verleend liet de geneesheer de gewonde naar het ziekenhuis te Oostburg overbrengen. „Uit het volk - voor het volk" bestaat 90 jaar. Op 13 Juni 1865 Maandag a.s. dus precies 90 jaar geleden werd opgericht de vereniging „Uit het volk voor het volk", met als doelstelling „Middelburgs ingezetenen, door muziekuitvoe ringen, tentoonstellingen, voor lezingen als anderszins, nu en dan aangenaam bezig te houden en daardoor den smaak voor al wat schoon en edel is, aan te wakkeren". Sedert 1948 mag de vereniging het praedicaat „ko ninklijk" voor haar naam zetten en dit alleen al bewijst, dat zij op een respect afdwingende staat van dienst in de hoofdstedelijke samenleving mag terugzien. „Uit het volk - voor het volk" neemt een niet meer weg te den ken plaats in Middelburg in. En al is de vereniging in de loop der jaren zich steeds meer gaan be perken tot het organiseren van feestelijkheden op nationale ge denkdagen, de Middelburgse zangschool en de bekende Flora- lia-tentoonstellingen heeft zij nog altijd onder haar hoede. Maandagmiddag a.s. is er een receptie in hotel „De Burg' Maandagavond zal het Middel burgs muziekkorps de jubileren de vereniging een concert aan bieden op de markt en de vol gende avond geeft de zangschool een uitvoering. vervoer waren bevredigend. Ten opzichte van de ontvangsten in 1953 lagen deze 18 hoger. Goed jaar voor N.V. Stoom tram Walcheren. De N.V. Stoomtram Walcheren heeft in 1954 bevredigende resul taten geboekt. Het vervoer op de lijndiensten nam toe, hoewel een vergelijking met 1953 moeilijk is door de bijzondere omstandighe den. waaronder dat jaar moest worden gewerkt. Er werden in totaal 3.175.000 passagiers ver voerd tegen 2.981.000 in 1953. De winst bedroeg 58.120,Er zal een dividend van 4 worden uitgekeerd, voor het eerst sedert tientallen jaren. Dit vergt een bedrag van 20.000,Aan de algemene reserve zal 36.000. worden toegevoegd en ƒ2000,— aan het ondersteuningsfonds. Ook de resultaten van het toerwagen- Oud-koster Burm overleden. De oud-koster van Ossenisse, de heer J. A. M. Burm, is in de nacht van Woensdag op Donder dag vrij plotseling overleden. De heer Burm, die tot op hoge leef tijd als koster aan de parochie kerk verbonden was, is 88 jaar oud geworden. Enige jaren ge leden werd hij onderscheiden met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zil ver. Met de heer Burm is een ty pische dorpsfiguur heengegaan die zowel in als buiten het dorp veel vrienden kende. Collecte. De lijstcollecte ten bate van het Ned. Roode Kruis bracht 110,25 op. Aanstelling. Door de Commissaris der Ko ningin in Zeeland is de heer A. Vogel, bewaker van het natuur reservaat „Het Zwin", aangesteld tot onbezoldigd veldwachter in de gemeente Retranchement. De toren in de steigers. Als sluitstuk van de restaura tie der Ned. Hervormde Kerk, is thans een begin gemaakt met de restauratie van de toren, welke in het najaar van 1944 door oor logshandelingen werd bescha digd. E.H.B.O.-examen. Van de E.H.B.O.-cursus van de vereniging „St.-Lucas" alhier, slaagden de volgende cursisten: A. Baert, J. Beuzenberg, T. Bat selaere, L. Kramer, J. Kopmels J. Fliers, C. D'hooghe en J. Ris- sêeuw. Twee candidaten werden afgewezen. Het examen werd af genomen door dokter De Jongh uit Oostburg, in aanwezigheid van de docent van de cursus, dok ter P. A. Staal. Het bijkantoor van het Natio naal Rheumafonds te Rotterdam, hetwelk een verrassingsactie voert waaraan voor 228.000 aan prijzen is vertoonden, is naar het ons mededeelt, voornemens zich op Zaterdag 2 Juli met een bood schap tot het Nederlandse volk te richten. Vijf jachtvliegtuigen zullen tien millioen strooibiljetten, waarvan vijf millioen voor kin deren en vijf millioen voor vol wassenen uitstrooien. In grote gemeenten zal dit met het oog op eventuele verkeersongevallen, na verkregen toestemming, des mor gens vroeg geschieden, wanneer zich geen kinderen op straat be vinden en er nagenoeg geen ver keer is. De expeditie vangt voor deze plaatsen des morgens te half vier aan en wordt om kwart voor zeven des morgens beëin digd. In de overige plaatsen van ons land zal zulks in de namiddag ge schieden. Tussen deze strooibil jetten zullen zich bijzondere exemplaren bevinden. VRIJDAG 10 JUNI. TERNEUZEN: Schietterrein, 8 uur: Delmonte's Sky-Riders. Luxor-Theater, 8 u.: „There 's No Business Like Show Bu- siness WESTDORPEGemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding bouwen Wachthuisje te Stroodorpe. ZATERDAG 11 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „There 's No Business Like Show Business". Concertgebouw, 8 u.: „Miss Sadie Thompson". Schietterrein, 8 uur: „Del- montes Sky-Riders. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „BerlijnOostzöne". Ontspanning op „Rozenoord". Woensdagavond verzorgde me vrouw Rie Frantzen-de Gruijter een declamatie-avond voor de be woners van de Stichting „Rozen- oord" alhier. Zij had zich bij het samenstellen van haar program ma bepaald tot het vrolijke .genre. Deze avond is zeer in de smaak gevallen van de bewoners en werd, zoals de afgelopen winter reeds zo vaak geschiedde, aange boden door het Prinses Irene- fonds. een gezonde gewoonte Geslaagde pelgrimstocht. Zowel Dinsdag- als W oensdag avond bestond er grote belang stelling toen het beeld van O. L. Vrouw van Fatima alhier arri veerde en weer vertrok. Het beeld werd aan de grens van de paro chie door de plaatselijke geeste lijkheid in ontvangst genomen en vanaf het jacht, waarmee 't beeld uit Terneuzen was vertrokken in een kapèlwagen overgeladen. Ge ëscorteerd door een grote file van auto's, werd het beeld naar het plein voor de R- K. kerk gebracht. Na de verwelkoming hadden 'n twee-tal dagen onafgebroken de plechtigheden plaats. Gistermiddag werd het beeld naar 't R- K. ziekenhuis gebracht. Om 7 uur vond de afscheidsplech- tigheid plaats, waarna het beeld onder het zingen van het Ave Ma ria. met de kapèlwagen naar Philippine werd vervoerd. Op de grens van de parochie werd het beeld aan de pastoor van Philip pine overgedragen. Nieuwe bliksemafleider. Deze week is een aanvang ge maakt met het aanbrengen van een nieuwe bliksembeveiligings installatie op de kerktoren. Van deze gelegenheid wordt tevens gebruik gemaakt om enig restau ratie-werk aan de toren te ver richten. Dat de werklieden op hun hoge post veel belangstelling genieten, speciaal van de jeugd, behoeft wel geen betoog. Koning Saoed van Saoedi-Ara bië heeft de Egyptische eerste- minister, luitenant-kolonel Nas ser, „elke militaire, financiële en morele steun" beloofd tegen een Israëlische aanval, aldus heeft radio-Caïro Woensdagavond ge meld. Koning Saoed zeide „elke aanval op Egypte als gericht te gen Saoedi-Arabië te beschou wen". Thans hebben drie Arabische landen Syrië, Libanon en Saoe di-Arabië Egypte steun toege zegd in geval van Israëlische agressie. HINDERWET. Ter inzage legging verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voorzien verzoek om vergunning inge volge de hinderwet, van D. E. SCHEELE te Terneuzen, tot het uitbreiden van een graandroog- en schooninrichting, waarin 4 electromotoren met een geza menlijk vermogen van IJ pk ge bezigd zullen worden in het per ceel plaatselijk gemerkt Ver lengde van Steenbergenlaan 23, kadastraal bekend gemeente Ter neuzen, sectie C, nr. 5242. Voor een ieder bestaat gele genheid schriftelijk bezwaren ift te brengen bij het gemeentebe stuur tot uiterlijk 20 Juni 1955. Voorts heeft ieder de gelegen heid in persoon of bij gemachtig de mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Vrijdag 24 Juni 1955 te 15.00 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woonachtig zijn in een gemeente, waar ingevolge artikel 9, lid 1, onder b, of lid 3, der hin derwet, openbare kennisgeving moet geschieden. Temeuzen, 10 Juni 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester A. J. DEES, Secretaris. 81. „Ho even", zegt de aanvoerder opeens en staart een ogenblik peinzend voor zich' uit, terwijl de anderen zich reeds gereed ma ken om te gaan zoe ken. ,Als hij hier van zijn paard is gesprongen" vervolgt de man, „zal hij zijn helm toch zeker niet op deze plaats achterlaten, hè"? De anderen grommen instemmend en wachten even om zeker zijn verdere be velen te vernemen. Op zijn hoge zit plaats kan Eric elk woord dui delijk verstaan, hoewel de mannen niet eens luid praten. „Het is een list natuurlijk", zegt de hoofdman, die klaarblijkelijk 'n slimmerik is. „Ik wed, dat hij hier met opzet zijn helm heeft neerge gooid, bm ons op een dwaalspoor te brengen, makr dat hij een eind verder pas van zijn paard is geko men. „Vooruit, mannen"! En hij beveelt vier krijgers bij de paar den de wacht te houden, terwijl de overigen het struikgewas in ver schillende richtingen moeten door zoeken. Langzaam vermindert het geluid van krakende takken en sluipende voetstappen. De vier achtergeble ven mannen praten zachtjes met elkaar en Eric, die kramp begint te krijgen van het ongemakkelijke zitten, voelt, dat hij het nu niet lang meer zo zal kunnen uithou den. Na geruime tijd keren de krij gers onverrichter zake terug en nu staan zij opeens zó fluisterend met elkaar te overleggen, dat Eric er geen woord meer van kan ver staan. Dan zegt de hoofdman eensklaps opvallend luid': „Nou makkers, hij is ontsnapt, hoor! Niets aan te doen. Laten we maar teug gaan". Met veel geraas zoeken de man nen hierna de heirbaan weer op en rijden druk pratend weg. Doch Eric laat zich zo maar niet om de tuin leiden. Hij doorziet de sluwe aanvoerder maar al te goed en zijn scherpe oren nemen waar, dat het hoefgetrappel plotseling ophoudt. Ogenschijnlijk heerst er diepe stilte, maar hier en daar is er, haast onmerkbaar, een zacht geritsel en gekraak te horen. Eric glimlacht grimmig. Zó ge makkelijk krijgen ze hem niet! Nog ruim een uur blijft hij on beweeglijk zitten. Dan klinkt een zacht gefluit. En nóg wacht de Noorman enige tijd. Maar dan, heel voorzichtig, waagt hij het, zich wat te laten zakken. Er is werkelijk geen geluid meer te horen. Hoewel de Noorman nog geen zekerheid heeft, dat ze inderdaad zijn ver trokken, is hèt hem onmogelijk nog langer in deze bijna' onhoudbare toestand te volharden. Na een kor te aarzeling iaat hij zich los en komt het een plof op de grond terecht HINDERWET. Ter inzage legging verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voorzien verzoek om vergunning ingevol ge de hinderwet van de N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS MIJ. te Mid delburg tot het oprichten van een werkplaats voor klein mon tage- en herstellingswerk, als mede herstelplaats voor auto's, waarin 8 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 13% pk gebezigd zullen worden en tevens een benzmepompinataüa- tie met tank van 3 m3 op het perceel plaatselijk gemerkt Axel sestraat 58, kadastraal bekend ge meente Temeuzen, sectie M, nr. •6. Voor een ieder bestaat gelegen heid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 20 Juni 1955. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij machtiging mon deling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeen- huize op Vrijdag 21 Juni 1955 te 15.00 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, Indien zij niet woonachtig zijn in een gemeente waar ingevolge artikel 9, lid 1, onder b, of lid 3, der hin derwet, openbare kennisgeving moét geschieden. Terneuzen, 10 Juni 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V' i P. TELLEGEN, Burgeiheester. A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2