REGERINGSVERKLARING Adenauer naar Moskou uitgenodigd Dr. W. Drees over hei verloop van de Kabinetscrisis Schadevergoeding slachtoffers van atoomstraling opMarshalleilanden Neem n AKKERTJE HET GIRO-KANTOOR IN OOST-NEDERLAND De toestand in Zuid-Vietnam Eisenhower waarschuwt voor teveel optimisme De Engelse spoorwegstaking NAEIJE's WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN i H WOENSDAG 8 JUNI 1955. 10e Jaargang No. 3475. Zenuwpijn? Spierpijn? Labourfractie bijeen Suggestie van «Dailly Telegraph» Franse ambtenaren zullen in staking gaan Ongeregeldheden in Amerikaans gesticht De inwisselbaarheid der valuta Oostenrijkse parlement bekrachtigd vredesverdrag Eden nodigt Adenauer tot bezoek uit Heuss ontving drie nieuwe ministers Sleepbootkapiteins in Marseille staken Chinese nationalisten brengen jonken tot zinken Israëlische waarschuwing aan Egypte Plannen voor niet-aanvalsverdrag tussen Rusland en Westen WONINGINRICHTING Veertien mijnwerkers in Saarbrücken opgesloten Frenkering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ctminimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regeis 3, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 uur. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Tweede Ka mer heeft de minister-president, de heer Drees, omtrent het ver loop van de kabinetscrisis een verklaring afgelegd. Wrj laten hieronder de tekst van deze regeringsverklaring volgen: Zoals uit mijn schriftelijke mededeling aan de Kamer is ge bleken, hebben de ministers en staatssecretarissen, die in ver band met de verwerping door deze Kamer van het wetsontwerp inzake verhoging van huren aan H.M. de Koningin hun ontslag hebben aangeboden, die ontslag aanvrage ingetrokken, nadat dit hun door de Koningin in over weging was gegeven, op grond van het verslag, door de heer mr J. A. W. Burger uitgebracht over zijn formatiewerkzaamheden. Het kabinet stelt er prijs op uiteen te zetten, waarom en op welke grondslag het meent zijn arbeid te moeten hervatten. Na de consultaties, die hebben plaats gehad nadat het kabinet zijn ontslag had aangeboden was er reden om aan te nemen, dat er geen uitzicht bestond op de vor ming van een ander kabinet, dat eventueel werkzaam zou kunnen zijn tot het normale einde van de lopende parlementaire periode. Het liet zich aanzien, dat gekozen zou moeten worden tussen ver vroegde verkiezingen als gevolg van Kamerontbinding, en voort zetting van het werk van het zit tend kabinet. Aan dit laatste kon uiteraard slechts worden gedacht, indien inzake een voorstel over de huren van oude woningen, en eventueel daarmee samenhan gende belastingvoorstellen, als nog overeenstemming tussen regering en Staten-Generaal mocht worden verwacht. De heer mr Burger, aan wie de opdracht werd verleend tot reconstructie van het kabinet, heeft er naar gestreefd een der gelijke basis te vinden voor voort zetting van het werk van het ka binet. Hij heeft daartoe overleg gepleegd zowel met de voorzitters van de fracties, waarvan geest verwanten in het kabinet zitting hebben en met wie indertijd de richtlijnen voor het program van het kabinet besproken zijn, als met het kabinet. Naar aanleiding van gestelde vragen en geopperde suggesties heeft het kabinet me degedeeld, welke voorstellen het meende te kunnen doen. Het overleg heeft geleid tot een zo exploitatie zowel van oude als van nieuwe woningen. Het twee de tot verhoging van de huren van oude woningen met 5 pet. De verlaging van lasten kan wor den bereikt door verhoging van het afschrijvingspercentage der huurinkomsten voor de inkom stenbelasting van 10 pet tot 15 pet, welke verhoging overigens reeds in uitzicht was gesteld, en door wat de grondbelasting be treft, voor ongebouwde eigen dommen de in de Duitse periode opgelegde 80 opcenten te doen vervallen en voor gebouwde ei gendommen niet alleen de des tijds opgelegde 100 opcenten, doch daarenboven nog 30 opcenten. In verband met het daardoor ontstaande verlies van ongeveer 36 millioen, waarvoor de ge meenten compensatie moeten ontvangen, zal de verlaging van het tarief van de loon- en inkom- stenibelasting van 8 pet op 6 pet moeten worden teruggebracht. Hier staat tegenover, dat de huur ders van duurdere woningen geen 10 pet, maar 5 pet huurverhoging zullen hebben te betalen, terwijl de indirecte belastingen sterker zuilen worden verlaagd dan aan vankelijk in de bedoeling lag. De verlaging van de grondbe lasting zal per 1 Januari 1956 in gaan. De andere belastingver lagingen, die gedacht waren te gen 1 Juli, zullen tegelijk met de huurverhoging ingaan op 1 Sep tember a.s. In verband met de voorgeno men huurverhoging van 5 pet zal in de omzetbelasting ook de laat ste 2 pet op textiel verdwijnen, hetgeen een bedrag vergt van 56 milloen per jaar, terwijl de omzetbelasting op suiker even eens vervalt, waarmede een be drag van 14 millioen per jaar is gemoeid. De verlagingen voor textiel en suiker gelden tot 31 December 1956. Tegen die tijd zal kunnen worden bezien of op andere wijze een compensatie kan worden ge vonden. Door de opschorting van de parlementaire behandeling wordt de inwerkingtreding van de be lastingverlagingen in de persoon lijke sfeer vertraagd. Verschui ving naar 1 September levert een budgetaire winst voor een maal op van rond 60 millioen. Het vervangen van een deel van de verlaging van loon en inkomsten belasting door een iets later in gaande vermindering van de grondbelasting, levert een bate plaats hebben bij algemene maat regel van bestuur. Opneming van die uitwerking in het wetsont werp zou vertragend werken bij de indiening, zowel omdat gezet te overweging van de te treffen regeling, ook wat de organisato rische opzet ibetreft, noodzakelijk is, als omdat gedacht wordt aan uitvoering door de gemeenten en daarover overleg met de vereni ging van Nederlandse gemeen ten moet kunnen plaats hebben. Bovendien kan de ervaring tot het inzicht leiden, dat verande ring van de regeling noodzakelijk is. wat bij een algemene maatre gel van bestuur soepeler kan ge schieden dan bij de wet. Het is de bedoeling reeds onmiddellijk de voorbereiding van de algeme ne maatregel van bestuur ter hand te nemen en deze na de aan neming der wet zo spoedig moge lijk in werking te doen treden. Bovendien is er aanleiding de volgende twee zaken bij de wet te regelen: a) Hetgeen ten aanzien van de huren van onbewoonbaar ver klaarde woningen thans is geregeld in artikel 3 van het besluit bijzondere huurprij zen 1954; b) De mogelijkheid om tot ver laging van de huur van wo ningen te komen, die niet formeel onbewoonbaar zijn verklaard, doch wel met der gelijke woningen op één lijn zijn te stellen. De te nemen maatregelen zul len er toe leiden, dat het verschil tussen oude en nieuwe huren af neemt met ongeveer 8V2 pet. De regering is van oordeel, dat de voorstellen op huur- en belas tinggebied, die thans aan de Sta- ten-generaal zullen worden voor gelegd, een verantwoord geheel vormen. Een nieuwe stap wordt gezet op de weg naar oplossing van het huurvraagstuk, terwijl tegelijkertijd directe en indirecte belastingen op zodanige wijze worden verlaagd, dat voor de be volking geen verzwaring, maar verlichting van lasten intreedt. Het blijft intussen gewenst, dat het beraad, waarvan minister Witte bij de behandeling van het voorstel inzake huurverhoging heeft gesproken, voortgang zal vinden. Niet omdat spoedig tot verdere huurverhoging zal moe ten worden overgegaan, maar om te trachten te komen tot een huurpolitiek op lange termijn, die zo mogelijk steun kan vinden. De regering zal spoed betrach ten met de indiening der aange kondigde voorstellen. Zij ver trouwt, dat de Staten-Generaal zullen willen medewerken tot een snelle behandeling. Bespreking van de bijzonderheden der ge dachte regelingen zal het beste bij die behandeling kunnen plaats hebben. Ik heb echter gemeend reeds thans in deze Kamer een overzicht te moeten geven van hetgeen van de regering op het punt van huren en belastingen nader te verwachten is. ZWEEDS SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Het 5.414 ton metende Zweedse m.s. „Saivo" is gisterochtend na een aanvaring met het 11.197 ton metende Panamese schip „Wind- war dlslands" in de omgeving van Bornholm gezonken. Het Panamese schip, dat de gehele bemanning van de Saivo" aan boord heeft genomen, heeft zijn reis naar Stockholm voortgezet. Tijdens de aanvaring was het zicht slechts 80 meter. De „Saivo' had 36 man aan boord. Nog een aanvaring. Enige uren later deed zich bij het lichtschip Gjedser. nabij de Zuidkust van het eiland Laaland, nog een aanvaring voor, waarbij de Zweedse schepen „Stjernoey" (464 ton) en „Korsoe" (2.772 ton) waren betrokken. De bemanning van de „Stjernoey" is aan boord van de „Korsoe" gegaan. De Sowjet-Unie heeft de West- duitse bondskanselier, dr Konrad Adenauer, uitgenodigd Moskou te bezoeken voor „besprekingen over de kwestie van het aankno pen van diplomatieke en econo mische betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de Duitse bonds republiek". Op een persconferentie op het Sowjet-ministerie van Buitenland se Zaken te Moskou werd mede deling gedaan van de uitnodiging, welke vervat is in een nota, die de Sow jet-ambassadeur te Parijs aan de Westduitse ambassadeur ter hand heeft laten stellen. De Sowjet-Unie wenst ook cul turele betrekkingen tussen beide landen. ...dat helpt direct! De Verenigde Staten hefoben de Verenigde Naties Maandag offi ciéél meegedeeld dat een bedrag van 6.869 dollar en 80 (dollar) cent is uitbetaald als schadever goeding voor de slachtoffers van atoomstraling, veroorzaakt door de atoomproeven in het gebied van de Grote Oceaan in Maart 1954 op de Marshall-eilanden. De slachtoffers van atoomstra ling op de Marchall eilanden zijn thans alle geheel hersteld. Per soonlijke eisen tot schadevergoe ding waren door hen niet inge diend. De Marshall-eilanden worden beheerd door de Verenigde Sta- danig resultaat, dat het kaibinet voor eenmaal van 12 millioen, vertrouwt voor de wetsontwerpen [Tegenover het verlies aan op en nota's van wijzigingen, die het ter zake van huren en belastingen bij de Staten-Generaal zal indie nen, de nodige steun te zullen vinden. •Waar het votum der Kamer zich niet richtte tegen de rege- ringspolitiek in het algemeen, acht het kabinet zich onder deze omstandigheden gerechtigd zijn taak weer op te nemen, terwijl het, mede in verband met ver schillende belangrijke en urgente wetsontwerpen, die aanhangig of in voorbereiding zijn, het lands belang er mede gediend acht. In dien niet een langdurige onder breking intreedt. Met betrekking tot het huur vraagstuk zal de regering voor stellen doen van tweeërlei aard. Het eerste strekt tot verlaging van de lasten, die drukken op de brengst inzake textiel en suiker ad 93 millioen tot 31 December 1956 staat dus een bedrag van 72millioen aan hogere ontvang sten aan loon- en inkomstenbe lasting in 1955 dan verwacht werd. Waar huurverhogingen worden toegestaan mede met het oog op de gestegen kosten van onder houd, acht het kabinet het rede lijk, dat verband wordt gelegd tussen de huurverhoging en het onderhoud, voorzover dit bij deze beperkte verhoging mogelijk is. Het ligt dan ook in de bedoeling in het wetsvoorstel tot huurver hoging met 5 pet een clausule op te nemen omtrent het vervallen van die huurverhoging als het noodzakelijk onderhoud verwaar loosd wordt. De uitwerking zal moeten In het gebied van Long-Than, dertig km ten Oosten van Saigon, zijn Maandag twee maal eenhe den van het Zuidvietnamese leger slaags geweest met troepen van de opstandige Binh Xuyen. Laatstgenoemden verloren zes man aan doden, terwijl er zeven tien militairen van het nationale ieger werden gewond. Zes bataljons regeringstroepen voeren ten Oosten van Saigon eesi zuiveringsoperatie uit in een streek, die in handen van de Binh Xuyen is. Hoa-Hao successen. Hoa-Hao-eenheden hebben Maandag j.l. in Zuid-West-Viet- naim een omtrekkende beweging gemaakt, waarna zij de honderd km ten Z. W. van Saigon gele gen stad Vinhlong wisten te veroveren. In de nacht van Maan dag op Dinsdag hebben regerings- en opstandige troepen verwoed om het bezit van de stad gevoch ten. Men meent, dat zij nog in handen der Hoa Hao is, doch de regeringstroepen zouden in de on middellijke nabijheid voorberei dingen treffen voor eê tegen aanval. Volgens andere berichten wis ten Hoa Hao-eenheden ook door te dringen in de 35 kilometer Zui delijker gelegen stad Cantho. Van de zijde van het Zuidviet namese nationale leger kon Dins dag geen commentaar worden verkregen. De normale bijeen komst van legervertegenwoordi- gers en oorrespondenten werd af gelast. De 277 leden tellende Labour fractie in het Lagerhuis heeft Dinsdag op haar eerste bijeen komst besloten pas op haar vol gende vergadering, welke waar schijnlijk volgende week zal wor den gehouden, haar leiding te kiezen. Socialistische politici verwach ten, dat de 72-jarige Attlee en de 67-jarige Morrisson niet veel moeite zullen hebben om als voorzitter en vice-voorzitter te worden herkozen, niettegenstaan de er van de zijde van de pers en enige partijgenoten op is aange drongen, dat de oudere leiders voor jongere plaats maken. Op de 14e vergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor midden-Gelderland, die Maandagmiddag in Arnhem gghouden is, heeft de heer W. Keizer uit Den Haag de noodza kelijkheid belicht van decentrali satie van het centrale girokan toor in verband met het perso neelstekort. Thans telt n.l. de girodienst 3400 man personeel, terwijl het aantal binnenkort 5500 zal moeten zijn. Dit aantal valt in het Westen echter niet aan te werven en daarom moet en zal de beoogde decentralisatie ook binnen enkele maanden ge schieden. Van de zijde der Ka mer werd hierop in het midden gebracht, dat er toch ook in het Oosten van het land personeels tekort is en dat men dus met de voorgenomen decentralisatie zijn doel voorbij zou schieten. Dienaangaande zei de heer Keizer, dat men nu reeds inten sief bezig is personeel te wer ven en dat de decentralisatie overigens geleidelijk zal geschie den. De vraag voorts, of in de toekomst niet nog een derde girokantoor nodig is, beant woordde de heer Keizer bevesti gend. De girodienst telt nu bijna Het conservatieve dagblad Daily Telegraph" heeft Dinsdag gesuggereerd president Eisenho wer uit te nodigen voor een be zoek aan Groot-Brittannië, als hij zich naar Genève zou begeven voor de voorgestelde bijeenkomst van de Grote Vier. Het blad is van mening dat zulk een bezoek van slechts enke le dagen veel zou kunnen bijdra gen tot een verdrijving van de laatste resten anti-Amerikanisme in Groot-Brittannië. De (niet communistische) Franse vakvereniging van amb tenaren heeft Maandagavond be kendgemaakt binnenkort de da tum te zullen vaststellen voor een staking ter ondersteuning van salariseisen, „als gevolg van de nonchalante houding van de staat." Het dagelijks bestuur van de vakvereniging zei dat de leiders later deze maand bijeen zullen komen om aangaande de datum een beslissing te nemen. De amb tenaren wensen een minimum maandsalaris vgn 27.000 francs. 800.000 rekeninghouders, doch wanneer het er één millioen zijn, moet er een derde kantoor ko men, aldus de heer Keizer, die mechanisatie van de dienst .drin gend noodzakelijk achtte. Men heeft in deze reeds aanbiedingen gedaan, doch of er een accep tabel systeem bij is, betwijfelde hij. Een bezwaar, dat van de zijde der Kamer ook nog werd geuit, betrof de verandering van de huidige gironummers. Deze verandering is echter onvermij delijk, naar de heer Keizer op merkte, en hij achtte weinig ge vaar dat er, als gevolg van deze verandering, foutieve overschrij vingen zouden ontstaan. In het staatsopvoedingsgesticht te Ionia (Michigan) hebben giste ren vier gevangenen tijdens een korte opstand twee bewakers gewond en twee andere enige tijd als gijzelaar vastgehouden naar aanleiding van een klacht over een bewaker. De directeur wilde de opstan delingen pas ontvangen, nadat zij de gijzelaars hadden vrijgelaten. Eenheden van de staatspolitie, wier hulp was ingeroepen, be hoefden niet tot actie over te gaan. In het gesticht verblijven on geveer duizend delinquenten. ten op basis van een voogdij schapsovereenkomst van de Ver enigde Naties. In de Sowjet-nota wordt ge zegd, dat de Sowjet-regering een bezoek aan Moskou, in de nabije toekomst, door kanselier Ade nauer en andere vertegenwoor digers van de Duitse bondsrepu bliek zou toejuichen. „Hij, die de vrede wenst te be waren en te versterken, kan slechts een normalisering van de betrekkingen tussen de Sowjet- Unie en de bondsrepubliek wen sen". Bij deze normalisering, hebben de volkeren van de Sowjet-Unie en Duitsland meer belang dan wie dan ook. De geschiedenis toont aan, dat „het behoud en de versterking van de vrede in Europa in beslis sende mate afhangen van het be staan van normale en goede be trekkingen tussen de volkeren van de Sowjet-Unie en Duits land", aldus de Sowjet-nota. In Westduitse regeringskringen te Bonn verluidt, dat de bondsre gering bereid is diplomatieke be trekkingen met de Sowjet-Unie aan te knepen. Een woordvoerder van de West duitse regering wilde geen direc te commentaar op de Sowjet-uit- nodiging geven. De Westduitse vice-kanselier, Blucher, heeft tegenover de cor respondent te Bonn van de „Financial Times" verklaard, dat een definitieve beslissing over het tijdstip van herstel van de in wisselbaarheid der valuta in Eu ropa in October genomen zou kunnen worden. Hij zeide, dat in laatste instantie het tijdstip zal afhangen van de Engelse minis ter van Financiën, Butler. De Oostenrijkse volksvertegen woordiging heeft het vredesver drag met Oostenrijk, dat verle den maand door de ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" en de Oostenrijkse bondskanselier werd onderte kend, met algemene stemmen aanvaard. De Britse premier Eden heeft de Westduitse bondskanselier uitgenodigd hem negentien dezer te bezoeken. Adenauer keert dan, na een kort bezoek aan de Verenigde Staten, via Londen naar Bonn terug. Hij zal zich, onmiddellijk na aankomst in de Britse hoofd stad, naar Edens landhuis bege ven. Nog dezelfde dag reist Ade nauer door naar Bonn. PRINS EERNHARD OP DÈ TECHNI-SHOW. Z.K.H. Prins Bernhard heeft gistermorgen in gezelschap van zijn secretaris, dr F. de Graaf een bezoek van een uur gebracht aan de Techni-show '55, die wordt ge houden op het jaarbeursterrein aan de Croeselaan te Utrecht. President Eisenhower heeft Dinsdag in een rede tot de cadet ten van de militaire academie van West Point verklaard, dat de komende vier-mogendhedencon- ferentie van regeringsleiders slechts het begin van een nieuwe krachtsinspanning om de vrede te winnen is, voor welk streven „wellicht een generatie nodig zal zijn". Spreker maande aan tot voor zichtigheid ten aanzien van de „dwaze verwachtingen dat een wereld, die ziek is door onwe tendheid, wederzijdse vrees en haatgevoelens op wonderbaar- President Heuss heeft Dinsdag de drie nieuwe leden van het Westduitse kabinet 't officiële be sluit van hun benoeming over handigd. Hij ontving in tegenwoordig heid van bondskanselier Ade nauer achtereenvolgens dr Hein- rich von Brentano (Buitenlandse Zaken), Theodor Blank (Defen sie) en dr Hans Joachim von Merkatz zaken betreffende bondsraad). De drie ministers zullen in functie treden, nadat zij heden voor de bondsdag de eed zullen hebben afgelegd. De sleepbootkapiteins in Mar seille hebben gisterochtend het werk neergelegd, nadat bespre kingen over hun eis tot loonsver hoging waren mislukt. lijke wijze door één conferentie kan worden genezen". Na een overzicht te hebben ge geven van hetgeen in de laatste 40 jaar op het gebied van oorlog en vrede is gebeurd, legde de president er de nadruk op, dat uit de geschiedenis blijkt, dat „wij beter, sneller en met meer wijsheid moeten denken dan ooit tevoren". STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND KWAMEN IN 1954 BIJNA 3 MILLIOEN TEKORT. Blijkens de zojuist verschenen jaarstukken van de Prov. Stoom bootdiensten in Zeeland bedra gen de totale nadelige exploitatie saldi van alle veren in 1954 ƒ2.760.151. Bijna de helft van dit tekort komt op rekening van het veer VlissingenBreskens, waar het nadelige saldo een bedrag van 1.277.050 beliep. Daarop volgt de lijn Kruinin- gen Hoedekenskerke)Perkpol- der met een verlies van 830.286 op de lijn TerneuzenHoedekens kerke was dit bedrag 324,822. Al deze tekorten, in totaal 2.432.159, zijn voor rekening van het rijk. Die van de Noordelijke veren zijn voor de provincie. De nadelige saldi bedroegen hier: ZierikzeeKatseveer 236.308, KortgeneWolphaartsdijk 83.093, en VeereKamperland 8.590. itri Israël heeft Dinsdag Egypte in scherpe bewoordingen aangera den, zich met de grootste nauw gezetheid te houden aan de be standsovereenkomst van 1949. De leiders der stakende Britse machinisten en stokers hebben een plan aanvaard, dat voorziet in een regeling van hun loon eisen. Het moet nog door twee andere vakbonden van spoorweg arbeiders worden goedgekeurd. Doch de aanvaarding er van door de stakingsleiders heeft de hoop doen rijzen op een spoedig einde van de staking, welke thans tien dagen heft geduurd. Het aanvaarde plan bestaat uit vijf punten. Het is opgesteld door de leiders van het algemene vak verbond T.U.C. Jachtvliegtuigen van nationa listisch China hebben Maandag bij een aanval op een groep van 120 jonken voor de kust van Foe-1 zal Frankrijk op de vier-mogend- kien ruim tien vaartuigen tot hedenconferentie voorstellen voor Volgens het onafhankelijke Franse avondblad „Paris-Presse" bestudeert de Franse regering plannen voor een verdrag van non-agressie en wederzijdse vei ligheid tussen de Westelijke mogendheden en de Sowjet-Unie. Indien voorbereidende bespre kingen binnen het Franse kabi net met suces worden bekroond, zinken gebracht, aldus een be richt van de nationalistische luchtmacht. Bovendien werden 150.000 vlug schriften boven Foekien uitge worpen. Alle jachttoestellen keer den behouden op hun basis terug. een dergelijk verdrag indienen, aldus het blad. Van welingelichte Parijse zijde wordt vernomen dat het artikel van „Paris-Presse" niet geacht mag worden de mening der Fran se regering weer te geven. DE K.LJVI. EN DE ENGELSE HAVENSTAKING. Vier „Skymasters" van de K.L.M. zijn gecharterd om pas sagiers van de schepen „Asca- nia" en „Brittannic", die door de Engelse havenstaking zijn gedu peerd, van Manchester naar New York te vliegen. De vluchten worden uitgevoerd op 13, 16, 17 en 23 Juni. Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN AXEL Tel. 2124 - 2404 Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTKAAT 5 Veertien mijnwerkers zijn sinds Dinsdagochtend vroeg in de mijn van Heinitz, nabij Neunkirchen, in de omgeving van Saarbrücken, opgesloten, nadat een schacht was ingestort. Vier andere mijnwerkers kon den, spoedig na het ongeval wor den gered. Eén der geredden is ernstig gewond. De opgeslotenen bevinden zich tachtig meter onder de grond. Sommige hunner staan door klop signalen in verbinding met de reddingsploegen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Verspreide opklaringen. Verspreide opklaringen, maar ook enkele buien. In het noorden van het land matige wind uit noordelijke richtingen, elders ma tige zuid-westelijke wind. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. DONDERDAG 9 JUNI. v.m. n.m. Breskens 4.05 4.16 Terneuzen 4.40 4.51 Hansweert 5.20 5.31 Walsoorden 5.30 5.41 ZON MAAN op onder op onder Juni. 8 4.24 20.58 23.02 6.49 9 4.23 20.59 23.26 7.57 10 4.23 21.— 23.47 9.06 11 4.22 21.— 10.18

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1