Premier liiem van Zuid-Vietnam siaai toe De resultaten van van Messina de conferentie over Premier Eden de spoorwegstaking Rheuma en zijn bestrijding Rede van Ulbricht tot bestuur van communistische partij Rapport van de F.A.O. over de wereld voedselsituatie WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- es MAANSTANDEN es MAANDAG 6 JUNI 1955. 10e Jaargang No. 3473. Regeringsolfensief iegen Hao-Hoa-secie Britse vliegboot verongelukt Verklaring van minister Talbott Frankrijk roept reservisten in Algerije op Broodprijs en broodkwaliteit De reis van Molotof naar San Francisco Russen laten Oostenrijkse krijgsgevangenen vrij H.M. de Koningin spreekt in Pieterskerk te Leiden su lons „robectr De komende bijeenkomst van regeringsleiders der Grote Vier Ontploffing in Japansemijn Indonesisch vliegtuig in Honkong wordt zwaar bewaakt Reizigersverkeer tussen Oost- en West-Berlijn beperkt De reputatie van Indonesië staat op het spel Indonesië zoekt steun bij Arabische landen inzake Nieuw-Guinea Sowjet-delegatie Boekarest Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ctminimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,—; iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 uur. Ongeveer 30 bataljons van het Zuidvietnamese leger zijn Zondag een groot offensief begonnen tegen de strijdkrachten van de Hoa-Hao-secte, die het gebied ten Zuidwesten van Saigon bezet houden. De 24.000 man regerings-troe- pen zijn op de eerste dag van het offensief diep in het gebied1 van de Hoa-Hao doorgedrongen zon der veel tegenstand te ontmoe- Een viermotorige vliegboot van het type „Sunderland" van de Britse luchtmacht is in de vroege ochtenduren van Zaterdag ter hoogte van Eastbourne aan het Kanaal in zee verongelukt. Van de dertien inzittenden wer den er negen gered. De vier overi gen worden vermist. Drie van de geredden moesten in een ziekenhuis worden opgeno- De Amerikaanse luchtmacht bezit meer Vliegtuigen, die atoomwapens kunnen vervoeren, dan de rest van de wereld te samen, zo heeft de Amerikaanse minister voor de Luchtmacht, Talbott Vrijdag op een congres te Cuser (Zuid-Dakota) ver klaard. Vandaag kan de luchtmacht der V.S. tegen welk doel of welk gebied ter wereld dan ooik met een besliste nauwkeurigheid de meest vernietigende macht rich ten, die er toestaat. Dit geldt van daag, dit zal het volgend jaar nog het geval zijn en ik zie niet het ogenblik, waarop dit niet meer waar zal zijn", zo voegde Talbott hieraan toe. Het Franse kabinte heeft Vrij dagavond besloten de gouver neur-generaal van Algerije te machtigen om ongeveer 9.000 voormalige leden van de nationa le strijdkrachten, die in Algerije wonen, op te roepen voor deel neming aan de strijd tegen ver zetstrijders. Onder de maatregel vallen zowel Algerijnen als Fran sen. Volgens de Franse autoriteiten is gebleken, dat dezer dagen ge vangen genomen opstandelingen instructies hadden om hun aan vallen op Fransen en Fransge zinde Arabieren in kleine groe pen uit te voeren en niet met grote benden opereren. V«orts maakten de Franse autoriteiten Vrijdag bekend, dat leiders der opstandelingen aan familieleden van gesneuvelde vogelvrijen bedragen van 10.000 frank zenden. Donderdag en Vrijdag is te Hamburg een bijeenkomst gehou den van de internationale vereni ging van .bakkerspatroons. Aan het eind van deze bijeenkomst verklaarden de president, de Fransman Lassere en de secreta ris-generaal, de Zwitser Schuier, dat de broodprijs slechts gehand haafd kan worden, wanneer de kwaliteit van het brood verbeterd wordt. Een goede kwaliteit van het brood is ook het beste middel om de algemene vermindering van het toroodverbruik tot staan te doen komen. De ervaring heeft geleerd, dat duurdere producten een veel grotere toeneming van het verbruik te zien geven, dan het goedkope voedingsmiddel brood. Alleen in de economisch zwakke landen neemt het brood- verbruik toe. Beide sprekers drongen aan op een voortdurende propaganda voor het broodver bruik, waaraan zou moeten wor den deelgenomen door alle secto ren van de landbouw, tot en met de bakkerijen. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, zal op 14 Juni met het Britse passa giersschip „Queen Elizabeth" te New York aankomen om te San Francisco de plechtigheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Ver. Naties te kunnen bijwonen, aldus heeft de Russische afgevaardigde bij de Ver. Naties, Sobolef, te New York meegedeeld. De Russische minis ter zal dadelijk per trein naar San Francisco doorreizen. ten. De strijdkrachten der Hoa- Hao vermijden de strijd en trek ken zich terug in een gebied van rijstvelden, van waaruit zij waar schijnlijk een guerilla tegen de regeringsstrijdkrachten zullen be ginnen. De regeringstroepen bezetten Zondag, ondersteund door tanks en rivier-kanoneertooten, de plaat sen Cantho, Sadec, LaiVung en Vinhlong, 125 km ten Zuidwesten van Saigon. Aan, de zijde der re geringstroepen vielen drie doden, de Hoa-Hao verloren tien man. Ook het hoofdkwartier van ge neraal 'Soai, de bevelhebber van de Hoa-Hao-troepen in dit gebied, werd door de regeringstroepen ibezet. De generaal en zijn staf zijn verdwenen. Zij zijn waarschijnlijk ook de rijstvelden ingetrokken. De Hoa-Hao-strijdkrachten ver deeld over het Zuiden van Zuid- Vietnam, tellen ongeveer 37.000 man. Generaal Soai bezet het ge bied ten Zuidwesten van Saigon. Aansluitend aan dit gebied naar het Oosten, tot de Chinese Zee, ligt 'n gebied dat beheerst wordt door de Binh Xuyen en tussen ge neraal Soais gebied en de grens van Cambodja staan Hoa-Hao- strijdkrachten van generaal Ba Cut. Tegen de troepen van gene raal Ba Cut is reeds enige tijd een actie van regeringstroepen gaan de en ook met de Binh Xuyen is nabij Long Thanh, 25 km ten Oos ten van Saigon de strijd aange bonden. Het regeringsoffensief kwam onverwachts. Zaterdag nog had de stafchef van generaal Soai, ko lonel VanThinh, in Saigon be sprekingen gevoerd met de Zuid vietnamese onder-minister van Defensie, die had beloofd de ge loofsbrieven van de kolonel door te zenden aan premier Ngo Dinh Diem. Tevoren had premier Diem aan generaal Soai een ultimatum gezonden, waarin' hij ontbinding van de Hoa-Hao-troepen eiste. Volgens een regeringswoord voerder was één der redenen van het offensief het feit, dat de Hoa Hao-troepen aanvallen hadden ge daan in de l'ouurt van Cantho waarbij o.a. de pont op de rivier de Bassac werd beschoten. Na de bezetting van de com mandopost van generaal Soai, heeft het Zuidvietnamese leger de actie voortgezet in de richting van Vinh Long, 30 km ten Noord oosten van Cantho. De Zuidvietnamese generale staf heeft bericht ontvangen, dat de Franse post te Cantho, die de internationale commissie van toe zicht tot bescherming diende, aan de Vietnamese autoriteiten is overgedragen om incidenten te vermijden. Dit was de laatste post, die nog door de Farnsen in de Westelijke Cochinchinese pro vincies werd bezet. Volgens een woordvoerder van het kabinet van premier Diem is er nu geen sprake meer van on derhandelingen met de Hoa-Hao. Sen groep van 250 door de Russen vrijgelaten Oostenrijkse krijgsgevangenen is Zaterdag ochtend in de Oostrijkse stad Wienerneustadt aangekomen. De Sowjet-Unie heeft zich bij het in April van dit jaar gesloten Oostenrijks-Russisch-accoord tot vrijlating van de Oostenrijkse krijgsgevangenen verplicht. Op het overvolle station bevon den zich onder meer de Oosten rijkse kanselier, Raab, en diens minister van Binnenlandse Zaken, Helmer. De gezondheid van de terugge keerde gevangenen was goed. De dertig mensen van het Roode Kruis, die met tien ziekenauto's bij het station stonden, behoef den alleen maar flauwge vallen familieleden van de terug gekeerde oud-soldaten te behan delen. De vrijgelaten krijgsgevangenen zeiden, dat zij met Duitsers, Hon garen, Roemenen en andere bond genoten van Hitler-Duitsland in kampen opgesloten- waren ge weest. Zij werden streng geschei den van de gevangenen uit de Westelijke landen. Een teruggekeerde arts zeide: ,,Er zijn moordenaars en verra ders onder ons. De helft van de mannen in dit transport hebben levens van landgenoten en mede gevangenen op hun geweten. Zij hebben de Russen diensten bewe zen, medegevangenen verraden, communistische propaganda ver spreid, gestolen en zelfs gemoord om de vrijheid te krijgen". H. M. de Koningin zal in tegen woordigheid van Z. K. H. de Prins der Nederlanden op 18 Juni a.s. in de Pieterskerk te Leiden een rede uitspreken over „De welvaart als gemeenschappelijke verantwoor delijkheid". De Nederlandse jeugdgemeen schap en de Nederlandse studen tenraad, in wier kringen de over tuiging leeft, dat de jongeren in Nederland zich bewust zijn van hun mede-verantwoordelijkheid bij het bevorderen van een har monische ontwikkeling van de welvaart der wereldbevolking, hebben zich tot H. M. de Koningin gewend met het verzoek tijdens een grote bijeenkomst van Neder landse jongeren een toespraak willen houden over dit onder werp. De hierboven genoemde organi saties hebben behalve leden en vertegenwoordigers der verschil lende aangesloten verenigingen en een aantal deskundigen, ook de leden van de ministerraad van de Staten-Generaal en het corps diplomatique uitgenodigd. De bijeenkomst zal vermoedelijk om 15.30 uur aanvangen. De rede van H. M. de Koningin zal door de samenwerkende om roepverenigingen over de zender Hilversum II (298m) worden uit gezonden. In een korte toespraak tijdens de maaltijd die hij aan de minis- ters van Buitenlandse Zaken van de Europese gemeenschap voor kolen en staal aanbood, verklaar de de president van de Italiaanse ministerraad, Mario Scelba, dat naar zijn mening met grote vol doening kennis kan worden ge nomen van de gemeenschappelij ke wil, waarvan de ministers tij dens de conferentie van Messina opnieuw blijk hebben gegeven, met betrekking tot de stichting van een verenigd Europa door middel van de ontwikkeling van gemeenschappelijke instellingen, de geleidelijke samensmelting van de nationale economieën, de vorming van een gemeenschap pelijke markt en het geleidelijk op elkaar afstemmen van de maatschappelijke politiek der landen. Hij voegde hieraan toe, dat de resultaten niet toelaten te rekenen op een snelle integratie van Europa. De grondslagen zijn echter gelegd, welke het gemak kelijker maken de weg te gaan, welke nog moet afgelegd en naar het einddoel zal leiden. De Britse premier, Sir Anthony Eden, heeft Zondagavond in een speciale radiotoespraak de waar schuwing uitgesproken, dat ieder uur van staking voor Engeland terugval betekent in de wedloop met buitenlandse concurrenten voor export-markten. „Als we zo door gaan, zullen we onze hele, met moeite verkre gen welvaart weer verliezen", zo merkte de Britse premier op. Dr. E. M. Heslinga, internist te Enschedé, heeft voor de vereni ging A. V. O. (Actio Vncit Om nia) een prae-advies uitgebracht over het onderwerp „Rheuma en zijn bestrijding". Aan dit prae-advies, dat zal worden behandeld op de algeme ne ledenvergadering dezer ver eniging op Zaterdag 11 Juli a.s. te Enschedé, is het volgende ont leend. Dr Heslinga acht het onbegrij pelijk, dat zelfs de ernstige rheu- matische ziekten zo lang zijn ver waarloosd. Een patiënt met b.v. een chronische rheuma is 'n ern stige patiënt, evenals een pa tiënt die lijdende is aan tubercu lose, kanker of welke ernstige ziekte dan ook. Al is het chroni sche rheuma niet direct levensbe dreigend, toch is de ernst van de ziekte er niet minder om te noe men. Gelukkig is er de laatste jaren een wending ten goede ge komen en staan de rheumatische ziekten veel meer in het centrum der belangstelling. Dit is o.m, te danken aan het werk van dr J. van Breemen, die zijn hele leven heeft gewerkt voor de rheumabe- strijdirig. Verder noemt dr Heslin ga in dit verband de specialise ring in de geneeskunde, waar door thans ook rheumatologen kunnen worden opgeleid, de ont dekking van het cortison en het hoge ziekteeijfer dat door rheu ma wordt veroorzaakt. In het prae-advies worden ver volgens enkele der belangrijkste rheumatische ziekten besproken. Behalve van de acute rheuma is van de oorzaak dezer ziekte niets bekend, zodat men ze dus ook niet doeltreffend kan behandelen. Het gevolg is, dat zelfs bij de beste behandeling er een catego rie patiënten resteert, die een ze kere graad van invaliditeit ver toont. Deze ziekten zullen vol gens dr Heslinga het beste wor den bestreden door de instelling van ziekenhuizen of rheumakli- nieken met research-afdeling, van verscheidene goede rheumaklinie- ken verbonden aan 'n ziekenhuis, van zgn. overgangstehuizen om de overgang van ziekenhuis naar gezin te vergemakkelijken en van consultatiebureaux. Voorts acht hij van belang uitbreiding van plaatselijke afdelingen van de Nederlandse vereniging tot rheu- matiekbestrijding en stimuleren van wetenschappelijk onderzoek. Dit laatste geschiedt reeds door het Dr Jan van Breemenfonds, dat echter over nog grotere mid delen dient te beschikken. Dit alles zal wel binnen zeer afzienbare tijd verwezenlijkt zijn. Dan kan in Nederland pas met een elfectieve rheumabestrijding een aanvang worden gemaakt, zo besluit dr Heslinga zijn prae-ad vies. de kopper mef het aparte cocket markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen -> voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. Amerika heeft Engeland en Frankrijk meegedeeld, dat het geen l'oezwaar heeft tegen het houden van de 'bijeenkomst van regeringsleiders der „Grote Vier" te Genève, aanvangende 18 Juli. Tot dusver had Amerika ge staan op Lausanne of -Stockholm als vergaderplaats. De Sowjets wilden Lausanne niet en gaven de voorkeur aan Wenen. De Westelijke drie zullen dezer dagen Moskou de thans overeen gekomen tijd en plaats in een nota voorstellen. De premier van het Zwitserse kanton Genève heeft tegenover een correspondent van A.F.P. verklaard, dat er van Zwitserse zijde geen enkel bezwaar bestaat tegen het organiseren van een vier-mogendhedenconferentie in Genève in de maand Juli en oak niet in Augustus, als de ho tels in deze stad waarschijnlijk reeds overvol zullen zijn als ge volg van de grote internationale conferentie over atoomenergie, die dan in Genève wordt gehou den. Bij de ontploffing in een kolen mijn te Joebari op Hokkaido (Japan) zijn drie mijnwerkers omgekomen en 39 gewond, aldus is Zaterdag van de zijde van de mijn meegedeeld. Er worden nog twee mannen vermist, maar er toestaat niet veel kans, dat zij ge red kunnen worden. Over de spoorwegstaking, zei hij: „Deze rampzalige kwestie duurt nu een week, maar wat ik een week geleden verklaarde, De Oostduitse regering eist, dat zij vertegenwoordigd is bij de aanstaande besprekingen tussen de regeringsleiders van de grote vier, aldus heeft de Oostduitse eerste vice-premier, Ulbricht, vo rige week op 'n toestuursvergade ring van de communistische par tij verklaard. De tekst van Ul- brichts betoog op deze vergade ring werd Zaterdag door „Neues Deutschland", het partijblad, ge publiceerd. Beide delen van Duitsland moe ten, volgens de vice-premier, in staat worden gesteld hun mening over hereniging van Duitsland en Duitslands bijdrage tot de vrede naar voren te brengen. De regering,Adenauer heeft be kendgemaakt, dat het afziet van vertegenwoordiging op de confe rentie, omdat de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië het West- duitse standpunt zullen vertegen woordigen, aldus zeide Ulbricht. Verder zeide de vice-premier: „Dit onwaardige gedrag is een gevolg van de akkoorden van Pa rijs,en toont alleen maar aan, dat Bonn een protectoraat is". Verder gaf Ulbricht nog niet gepubliceerde bijzonderheden over de conferentie van War schau van de Sowjet-Unie en ze ven andere communistische lan den. Zo deelde hij mede, dat er „een gemeenschappelijk orgaan, een politieke raadgevende com missie is gevormd, die de samen bundeling van het beleid en de pogingen van alle aangesloten landen tot het oplossen van be langrijke vraagstukken mogelijk zal maken. Deze commissie noem de hij de hoogste vorm van sa menwerking tussen de landen van het „vredeskamp" tot nu toe. Ook deelde Ulbricht mede, dat er vèrreikende besluiten zijn ge nomen voor het samenbundelen van economische plannen. geldt nog steeds er kan slechts een einde aan komen als met on derhandelingen wordt begonnen". Sir Anthony vervolgde met te zeggen dat er op dit ogenblik nog niet veel werkloosheid is „doch je kunt in een land als het onze het treinvervoer niet stop zetten zonder de spoedige sluiting te veroorzaken van een aantal fa brieken. En dat zal niet het einde van het verhaal zijn. In deze tijd van het jaar behoren we eigen lijk onze kolenvoorraden voor de komende winter aan te leggen. We hebben een koude winter gehad en we hebben reeds een millioen ton kolen verloren door een onofficiële staking. Het land kan zich niet permitteren nog een enkele ton te verliezen, als we tenminste onze industrie volop aan het werk willen houden ge durende de komende winter. Maar we zullen nog meer verlie zen als de spoorwegstaking voort blijft duren. De gevolgen zullen we later aan de lijve ondervinden in Januari of Februari". „We zullen moeten proberen meer steenkool te importeren om het tekort door productieverlies te dekken. Deze invoer kan al leen worden betaald uit de op brengst van de uitvoer. Maar we brengen onze uitvoer in gevaar. Als je uitvoeropdrachten verliest, verlies je ook toekomstige mark ten. En zo verzwakken de stakin gen het land net op een tijd dat het toezig was krachtig en welva rend te worden", aldus premier Eden. HYPNOTISEUR WIL EINDE MAKEN AAN BRITSE SPOORWEGSTAKING. „Ik zou het spoorwegconflict kunnen regelen vóórdat het volk in ellende wordt gedompeld. Ik geloof dat ik gemakkelijk de lei der van de stakers, Jim Baty, en de voorzitter van de Britse ver- voerscommissie, generaal sir Brian Robertson, kan hypnotise ren", zo heeft de beroepshypnoti seur Henry Blyth uit Torquay te legrafisch laten weten aan de minister van Arbeid, sir Walter Monckton. Tegenover verslaggevers ver klaarde Blyth, dat het een ernstig gemeend aanbod was. Volgens de foto's, die hij had gezien, meende hij geen moeite te zullen hebben met het hypnotiseren van Baty. „Wat generaals betreft", zo voeg de hij er aan toe, „dat zijn allen goede mensen". Wat men ook met het aanbod van Blyth zal doen, de autoritei ten nemen intussen voorzorgs maatregelen om de rust van de volksvertegenwoordigers, die Dinsdag a.s. voor het eerst na de verkiezingen bijeenkomen, te ver zekeren voor het geval zij niet naar hun woonplaats kunnen te rugkeren na de vergaderingen. Hiertoe zijn Vrijdag honderden bedden en matrassen bij het La gerhuis afgeleverd. De minister van Buitenlandse Zaken van Luxemburg wees er op, dat uit de besluiten, die door de ministers-conferentie zijn ge nomen, opnieuw de wil van de E.C.S.-landen is gebleken meer concrete, doelen te bereiken. Paul Henri Spaak liet duidelijk zijn grote voldoening blijken over het resultaat der conferentie. Hij zeide, dat het treffend was op te merken, dat de delegaties der E.C.S.-landen het eens zijn over het na te streven doel, over de noodzakelijkheid van samensmel ting van de nationale economieën en de vorming van een gemeen schappelijke markt. Het is echter duidelijk, dat men niet eens is over de methoden, die gevolgd moeten worden, om tot die doel te komen. Uit Bonn wordt gemeld, dat in regeringskringen aldaar de re sultaten van de conferentie van Messina met instemming zijn ont vangen. In de eerste plaats heeft men de stilstand, welke na het mislukken van de Europese de fensie gemeenschap in de Euro pa-politiek ontstond, weten te overwinnen. Ook is men over het starre stelsel van gedeeltelijke in tegratie naar het voorbeeld van de kolen- en staalgemeenschap heengekomen en heeft men nieu we methoden gevonden voor een samenwerking op bredere basis. Verder kwamen het valutavraag- stuk en de slechting van de doua ne- en handels-slagbomen naar voren, welke erkend werden als belangrijke voorwaarden voor iedere werkelijke integratie. De nieuwe vorm van samenwerking zonder starre supranationale in stellingen biedt de mogelijkheid tot een samenwerking, welke de grenzen van de zes landen over schrijdt. Verder wordt door het stellen van de termijn van 1 Oc tober voor de werkgroep voor komen, dat jaren-lange bestude ring plaats vindt, zonder dat practische resultaten worden be reikt. De mogelijkheid dat Jean Monnet het voorzitterschap zal krijgen van de werkgroep, welke nieuwe integratieplannen moet uitwerken, werd volgens D.P.A. te Bonn eveneens gunstig 'ontvan gen. Het lijnvliegtuig van de Garu- da Indonesian Airways, dat de Indonesische minister-president mr Sastro Amidjojo na zijn be zoek aan communistisch-China uit Kanton naar Djakarta zal terugbrengen, is Zaterdag bij een tussenlanding in Hongkong door de politie zwaar bewaakt. De politie bracht een versper ring van prikkeldraad aan rond om het vliegtuig, nadat het naar een afgelegen hangar was ge taxied. Pakistaanse politieagen ten betrokken de wacht bij het toestel. Zoals bekend heeft 'n Indonesi sche commissie van onderzoek medegedeeld, dat het ongeluk met de „Kashmir Princess" met Chinese communistische afge vaardigden voor de Bandoeng- conferentie aan boord, is veroor zaakt door een tijdbom. Vóór dit ongeluk had het vliegtuig een tussenlanding in Hongkong ge maakt. Premier Grotewohl van Oost- Duitsland heeft zijn ministerie van Binnenlandse Zaken op dracht gegeven het reizigersver keer met West-Duitsland tijdelijk te beperken met het oog op de typhusepidemie aldaar. Politici in West-Berlijn achten het niet onmogelijk, dat deze maatregel, waaromtrent nog geen nadere bijzonderheden zijn bekendgemaakt, in werkelijkheid tot doel heeft de vlucht naar het Westen te beperken. Vorige maand vroegen bijna 13.000 Oost duitsers politiek asyl in West- Berlijn. Dit is meer dan in enige maand sinds de herfst van 1953, ten tijde van de opstand in Oost- Berlijn. Onder deze 13.000 waren 4.000 jonge mannen, van wie 3.000 van de dienstplichtige leef- tijd. „The Economist" schrijft, dat Indonesië" een „betreurenswaar dige beslissing" heeft genomen door een visum te weigeren aan de Britse advocaat Curtis-Ben nett, die door de Nederlandse regering was verzocht de verde diging van Jungschlager op zich te nemen. Het blad is van mening, dat door deze foeslissing de betrekkin gen tussen Nederland en Indone sië nog slechter zullen worden. Het is verbazingwekkend, dat on der deze omstandigheden en met de reputatie van Indonesië in dé wereld als een vrije en redelijke natie op het spel, deze beslissing is gebaseerd op een bekrompen, om niet te zeggen aanvechtbare rechtelijke overweging. Djakarta heeft nog een kans van gedach ten te veranderen, voegt het blad hier aan toe. De Indonesische ambassadeur te Cairo, generaal-majoor Hadji Abdul Kadir, heeft een beroep ge daan op de secretaris-generaal der Arabische liga, Abdei Khalek Haissuna, teneinde de steun van Arabische landen te verkrijgen, als de kwestie-Nieuw-Guinea in de algemene vergadering der Ver enigde Naties ter sprake komt. De ambassadeur heeft Zondag voorts een toeroep gedaan op de hoofden der Arabische diploma tieke missies in Cairo. in De Sowjet-delegatie onder lei ding van partij-secretaris Chroe- sjtsjef is Zaterdag uit Sofia in Boekarest aangekomen, aldus meldt de Roemeense radio. In het rapport van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (F.A.O.) wordt medegedeeld, dat de wereldpro ductie van agrarische producten in 1954/55 voor het eerst sedert de tweede wereldoorlog niet is gestegen boven de productie van het voorafgaande jaar. Kleine productiestijgingen in West-Europa, latijns-Amerika en het Verre-Oosten werden teniet gedaan door vermindering van de productie in Noord-Amerika en het Natoije-Oosten. Het rapport werd opgesteld door de commissie voor produc tievraagstukken van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties op haar jongste bijeenkomst, welke thans is ge ëindigd. Afgezien van sterke prijs- schommelingen voor cacao, kof fie en thee, waarvoor de prijzen daalden tot beneden het niveau van eind 1953, kwamen geen gro te verstoringen van de prijzen voor, hetgeen is toe te schrijven aan de tamelijk stabiele vraag, de grote economische bedrijvig heid en het zorgvuldige toezicht op de voorraden in de landen, waar deze zijn opgeslagen, zo werd gezegd in het rapport. Voorts werd in het rapport medegedeeld dat landen en inter nationale organisaties, die actie voeren voor een groter melkver- Ibruik, gestuit zijn op het moeilij ke probleem van de hoge melk prijs in verhouding tot het inko men. Zo moet bijvoorbeeld een ar beider in de economisch ten ach tergebleven landen gewoonlijk een vijfde van zijn dagloon be talen voor een liter melk. In de economisch meer ontwikkelde landen is dit een vijftigste. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Hogere temperaturen. Vrij zonnig weer met in het Z. van het land een kleine kans op onweer. Zwakke tot matige wind uit Oostélijke richtingen. Hogere temperaturen dan Zondag. DINSÓAG 7 JUNI. v.m. n.m. Breskens 2.53 3.14 Terneuzen 3.28 3.49 Hansweert 4.08 4.29 Walsoorden 4.18 4.39 ZON MAAN op onder OP onder Juni 7 4.24 20.57 22.32 5.46 8 4.24 20.58 23.02 6.49 9 4.23 20.59 23.26 7.57 10 4.23 21. 23.47 9.06 11 4.22 21. 10.18

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1