Uit de Provincie Binnenlands nieuws DE WOLF EN DE HAVIK m RADIO? BURGERLIJKE STAND Wat brengt de TERNEUZEN. Gevonden voorwerpen BOSCHKAPELLE. HULST. ZAAMSLAG. Ernstig autobusongeluk in West-Duitsland. Conflict bij de S. A. S. opgelost. NIEUWVLIET. COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN AUTO REED OP STROOM WIELRIJDERS IN. AgenJa WM Een afscheid. In een der vertrekken van het gebouw van het Nederlands loodswezen werd Woensdagmor gen afscheid genomen van de binnenloods le klasse de heer M. Steketee. die wegens het be reiken van de 65-jarige leeftijd de eindstreep van zijn ambtelijke loopbaan heeft overschreden en derhalve afscheid moest nemen van zijn chef, collega's en ver dere personeelsleden van het Ne derlands loodswezen. Toen de heer Steketee met zijn echtgenote het gebouw op de Oostdam van de Westelijke bui tenhaven betraden, werden zij verwelkomd door een dochtertje van de commissaris van het loodswezen, die mevr. Steketee een bouquet bloemen aanbood. De commissaris van het loods wezen, de heer A. K. de Vries, wees er op, dat ieder jaar de snel voortvliedende tijd voor menige vitale en bekwame amb tenaar het ogenblik aankondigt, dat er een tijd van komen is, maar ook van gaan, hoe gaarne men ook de pensioengerechtigde nog zou willen handhaven en ge bruik maken van zijn ervaring en volkomen in conditie zijn van diens llichamelijke en geestelijke krachten. Dit is thans het geval met de bekwame en plichtsgetrouwe bin nenloods Steketee, die niet alleen in scheepvaartkringen, maar ook in de stad zijner inwoning een grote populariteit geniet. Het is bij het loodswezen alge meen bekend, dat de heer Steke tee juist door zijn grote liefde voor zijn vak zich ontwikkeld had tot een hoogst bekwaam loods, die met grote opgewekt heid dag en nacht gereed stond om zijn dienst te vervullen, hetzij om kleine oude vrachtvaarders dan wel hoogst moderne grote schepen veilig naar de losplaats dan wel weer naar de zeesluis te navigeren. Het rusteloze leven van een loods is algemeen bekend en daarom bracht spreker ook dank aan de echtgenote van de heer Steketee, die haar man in de uit oefening van zijn dienst zo trouw ter zijde stond. De heer De Vries besloot zijn rede met de heer Steketee na mens het Nederlands loodswezen dank te betuigen voor zijn zo ge trouwe dienstvervulling. Als oudste binnenloods memo reerde de heer J. F. C. Brandt de jaren rond 1933, toen ondanks de strijd tussen de rijksloodsen en de vrijbuiters, «te particuliere loodsen, de heer Steketee steeds zich mocht verheugen in de sym pathie van de officieel aangestel de loodsen, die een eerlijke kamp wisten te waarderen. Toen dan ook de heer Steketee de kroon op qjn arbeid ontving door zijn offi ciële aanstelling als binnenvaart loods was er grote vreugde bij het Nederlands loodswezen. Mede namens de commissaris de collega's en matrozen van het loodswezen te Terneuzen bood de heer Brandt de heer Steketee een fraaie ingelijste foto aan van het Franse libertyschip „Coutances", dat onder hoede van de loods Ste ketee de Westsluis verlaat om ligplaats te kiezen in het tweede dok. Namens de sociëteit van het Nederl. loodswezen te Vlissingen betuigde de zee loods J. Bosboom hulde aan en sympathie met de scheidende loods en bood het echtpaar een le es-schemerlamp aan. Nadat de heer Steketee de spre kers had beantwoord en mede na mens zijn echtgenote dank had betuigd voor de aangeboden ge schenken en de tot hem gerichte waarderende woorden, werden verversingen rondgediend en kwam Micbiel, zoals hij algemeen bekend is, al dra tot het vertellen van menige anecdote uit zijn eer volle loopbaan, want hij zette, na volbrachte schooljaren, zijn eer ste schreden op het levenspad als De korpschef van de gemeen te politie te Terneuzen maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtin gen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Zakmes, P. van Diermen, Gera niumstraat 9; leesboek, Luitwie Ier, Marechausseekazerne; arm band, Kobi Boers, Zandstraat 16; dameshorloge met armband, Bep pie van Eijk, Steenkamplaan 68; potlood, Albert Calle, Vlooswijk- straat 24; een blauwe autoped, Meulentaerg, Lange Kerkstraat 26; kinderportemonnaie, Van de Wege, Kersstraat; wit hondje, Agent van politie Maat, le Ver bindingsstraat; wollen das, Ro- meijnsen, VJooswijkstraat 65. Aan bet bureau van politie al hier zijn Dog gedeponeerd: kope ren huissleutel, bruine jongens pet, witte oorbel, beige heren- handschoen. kinderportemonnaie, huissleutels. schippersknechtje, om via roeier en particulier loods, te worden aangesteld als rijksnavigator op de wateren rondom Terneuzen. Was het Maandagnacht het Duitse vrachtschip „Monicka Wiards", groot 5000 brt, dat door hem naar de kade te Sluiskil werd geloodst, Dinsdagmiddag stapte Steketee als navigator op het Noorse schip „Sally Stove", groot 7716 brt, het grootste liber tyschip dat de Westsluis kan pas seren, om dit met kali geladen schip voor het expeditiebedrijf N. V. Aug. de Meijer Zonen van uit de buitenhaven naar het tweede dok te dirigeren, als waardig sluitstuk van zijn car rière. Goed afgelopen. Gistermorgen te ongeveer kwart over elf geraakte het 4-jarig zoontje van de slager Van tEs, wonende in de Vlooswijkstraat, bij het spelen aan de waterkant nabij het voormalige veilingsge bouw in de middenkanaalarm te water. Gelukkig werd dit opgemerkt door de echtgenote van schipper Broeksema, die met zijn schip „Twee Gebroeders" ter plaatse lag. Het gelukte haar met een haak de kleine drenkeling te pak ken te krijgen en op het droge te brengen. Daar het knaapje reeds bewus teloos was, begon zij onmiddel lijk met het toepassen van kunst matige ademhaling, hetgeen la ter door omstanders werd voort gezet tot het knaapje weer tot bewustzijn kwam en naar de ouderlijke woning kon worden gebracht. V er keersonge val. Op de provinciale weg Terhole Zaamslag, ter hoogte van Stop- peldijkveer deed zich Dinsdag avond een verkeersongeluk voor. Een volkswagen, bestuurd door een zekere B. uit Zutphen, kwam bij het uitwijken voor 'n vracht wagen in de berm van de weg terecht. Bij de pogingen, die de chauffeur aanwendde om zijn auto weer op de weg te krijgen, begon de wagen te slingeren. De auto sloeg over de kop en kwam via het rijwielpad in een aan de andere zijde van de weg gelegen sloot terecht. De wagen werd zwaar beschadigd en is later met een takelwagen weggesleept. De chauffeur, die hevig bloedde, werd ter plaatse behandeld door dokter Elenbaas uit Zaamslag. Zijn verwondingen waren overi gens niet van ernstige aard. De rijkspolitie van Stoppeldijk was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. Ten tijde van het ongeluk bevonden zich verschil lende fietsers op het rijwielpad, die ternauwernood de auto kon den ontwijken. Opening Reinaertpad. In volle pracht scheen de voor jaarszon op deze schone 2e Sin- xendag, de dag dat de legendari sche Vos Reinaerde zijn hoogdag vierde. Op deze da;g werd een pad onthuld door de streek waar de sluwe Reinaert volgens de legen de heeft gezworven. Dit ruim 75 km lange pad loopt door het nu in volle bloei staande Land van Hulst en Waesland, door de streek van de Durme, het arme land waar men geen schone ge wassen ziet staan zoals in eerst genoemde landstreken. Verder loopt het pad tot Destelbergen, waar eens het kasteel Malpertuus stond, de woning van Reintje. Honderden waren aanwezig toen de voorzitter der Vlaamse Toeristen Bond aan de voet van de prachtige Hulsterse wallen, waar het monument staat van den Vos Reinaerde, zijn openings rede uitsprak. De heer Van Over- straet was er fier op hier in Hulst te staan aan de voet van het mo nument waar Koning Nobel op zijn troon zit, omringd door zjjn raadsheren die in het épos zijn beschreven. Hij dankte het ge meentebestuur van Hulst voor de vrijgeleide, zoals spreker dit uit drukte. in de termen der Rei naert, voor de gastvrije ont vangst. Burgemeester A. L. S. Locke- feer heette de aanwezigen wel kom en zeide trots te zijn een der gelijk gezelschap in het mooie oude Hulst te mogen ontvangen. Het is een eer voor Hulst en zijn streek, dat het Reinaertpad hier begint, aan de voet van onze wal len. Hij roemde het Belgische Reinaertcomité, onder voorzitter schap van dr Goossenaerts, voor het vele werk dat hij heeft moe ten doen vooraleer men het Rei naertpad kon openen. Ook de V.T.B. bracht hij dank en hoopte dat door dit pad de culturele ban den tussen de beide nabuurlan den nog zullen worden verste vigd. Te ongeveer 10 uur zette de stoet van bijna 90 auto's en diver se bussen zich in beweging om langs het pad te rijden waar eens volgens Willem de Reinaert heeft gezworven. De aldaar staande bank werd op verzoek van de voorzitter dr Goossenaerts ingewijd door de bekende Vlaamse schrijver Stijn Streuvels. Op deze bank staat geschilderd: „In 'tOostend van Vlaanderen staat een bosch en dat heet Hulsterloo." Verder werden nog banken in gewijd op de grens van De Klin- ge en St. Gilles, waar volgens de legende de schat werd begraven, en te Kemseke-Tromp. Te St. Ni klaas werd het gezelschap op het stadhuis ontvangen, waarna ge zamenlijk werd geluncht. Vervolgens werd de tocht voort gezet naar Belzele waar weder om een bank op het Vossepad ingebruik werd genomen, en 2 banken te Dakman, n.l. één op de weg van Belzele naar Dakman en één op het marktplein, waar onder de linde Reinaerts de door hem doodgebeten kip Coppe be- graafde. Te Lokeren vond wederom een ontvangst op het stadhuis plaats, waarna gereden werd naar het Nonnenbos, waar Reintje gere geld strooptochten onder de kip pen hield. Hierop werd gereden naar Destelberge, de plaats van het kasteel Malpertus. Tot slot had op het kasteel No- vax nog een voorstelling van het dierenépos „De Vos van Reinaer de" door het Reizend Volkstoneel en werd het gezelschap door de bewonear. van het buiten een diner aangeboden. Opvoering van „Reinaert de Vos". In het kader der Reinaertfees- ten werd in het Princenbolwerk van de eeuwenoude Hulsterse wallen opgevoerd „Reinaert de Vos", door het Reizend Volks theater van het Nationale To neel van België. Deze opvoering van het legendarische dieren épos, onder regie van Rik Jacob- sen, geschreven door Paul de Mont, heeft de stoutste verwach tingen overtroffen. De uitvoe ring, die door zeer kundige artis- ten werd opgevoerd, liet het ge hele épos zien zoals het is ge schreven: van de zitting der die ren af met de veroordeling van Reinaert door Koning Nobel, tot de vlucht van de sluwe vos, bang voor de wraak van Koning Nobel de Leeuw. De figuur van de vos werd gespeeld door Lode Jansen, die deze rol prima vertolkte. Ook de andere spelers verdienen een woord van lof voor de prachtige vertolking van hun rollen, waar bij zeer moeilijke waren. De dé cors en belichting waren zeer goed, temeer daar ook de plaats van opvoering zich hiervoor uit stekend leende. Ook de costume- ring in dierenfiguren was in één woord af. Het was een zeer geslaagde uit voering, na afloop waarvan een ieder zeer voldaan huiswaarts ging- Aan het Bureau van de Rijks politie alhier zijn als gevonden de volgende voorwerpen aange geven, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen Gevonden voorwerpen. Een broche, Veerstraat 20; een motorwant, Axelsestraat 109; een sleutel, Plein 39. Negentien vrouwen zijn Woens dag omgekomen toen een bus bij Hoechstenbach, aan de grote verkeersweg KeulenFrankfort in de buurt van Limburg, in de bocht slipte en tegen een boom reed. De bus vervoerde veertig per sonen 39 vrouwen en een pre dikant die een vacantiereis maakten. Zestien vrouwen waren op slag dood, drie andere stierven kort na het ongeluk in een zie kenhuis. De overige inzittenden van de bus hebben verwondingen opgelopen, enige van hen in vrij ernstige mate. De vrouwelijke bestuurder van de bus heeft het er levend afge bracht, zij het met verwondingen. Het conflict bij de Scandina vische luchtvaartmij S.A.S., ten gevolge waarvan van de 73 Zweedse tweede piloten dezer maatschappij er 38 hun ontslag hadden genomen, is thans bijge legd. De onderhandelingen zijn langdurig geweest en vorige week heeft de maatschappij al ver schillende diensten, vooral in het Scandinavische verkeer, moeten inkrimpen of tijdelijk opheffen. Het conflict, aldus „Dagens Nyheter" vond zijn oorsprong in de indertijd gemaakte bepaling dat de functies bij de S.A.S. zo mogelijk volgens de verhouding 322 tussen Zweden, Denen en Noren verdeeld dienden te wor den. Kort na de oorlog hadden de Denen echter een pilotentekort en pas de laatste tijd konden zij, althans wat het aantal tweede piloten betreft, „aan hun trek ken komen". Zij wensten nu echter voorrang bij de bevordering tot gezagvoer der, opdat ook bij deze functio narissen de juiste verhouding tussen de verschillende nationa liteiten spoedig tot stand zou komen. De Zweedse tweede pilo ten hadden daar echter bezwaren tegen, omdat hierdoor hun pro motie vertraagd zou worden. Er is nu een compromis bereikt waarbij de promotie gedurende de eerstvolgende vijf jaren alleen zal geschieden "volgens aantal dienstjaren, ongeacht de nationa liteit. Jubileum muziekgezelschap. Ter gelegenheid van het 30-ja- rig bestaan van de muziekvereni ging „Nut en Genoegen" werd j.l. Maandag het bestuur op het gemeentehuis ontvangen. Wethouder A. Hoste compli menteerde de vereniging met haar jubileum waarbij hij wees op de naam der vereniging. „Nut en Genoegen", een passende naam voor een muziekgezelschap ten plattelande, want haar taak is inderdaad nuttig en schept ge noegen. Hij hoopte dan ook dat het gezelschap nog bij menige feestelijkheid de stemming er in zal brengen en houden. Na deze ontvangst werd door „Nut en Genoegen" een muzikale wandeling door de gemeente ge maakt. TERNEUZEN. Veiling van 1 Juni. Per 100 stuks in guldens: Sla A II 8.9013; B II 2,50—7.10. Per stuk in eenten: Bloemkool B 3150, C 28; Witte komkom mer A 4345. Per bos in centen: Peen 53 60; Uien 35; Radijs afw. 59; Ramenas 7. Per kg in centen: Asperges 108150; Kassnijbonen 155160; Rabarber 49; Spinazie II 8% 29; Tomaten onges. 160. Aardbeien per doosje 4652 ct. GRAAUW. Huwelijks-voltr.: 7 Mei. Luciën J. de Witte, 25 j. jm. (won. te Stekene) en Maria L. de Koster, 25 j. jd. 26 Mei. Johannes A. van Heese, 23 j. jm. en Rozetta M. P. Bauwens, 24 j. jd. Overleden: 5 Mei. Alphonsus van de Voorde, 78 j., weduwn. van Cornelia Vleeskens. 18 Mei. Rosalia Crombeen, 81 j., wed. van Constantinus Steijaert. DIEFSTALUEN UIT AUTO'S VAN BUITENLANDERS. In de nacht van 29 op 30 Mei zijn uit de op de Herengracht te Amsterdam geparkeerd staande auto van een Britse militair ver schillende kledingstukken, toi letartikelen en officiële beschei den, o.m. een paspoort gestolen. De wagen was niet afgesloten. Vermoedelijk door gebruik te maken van een valse sleutel zijn de volgende nacht uit de op het Damrak te Amsterdam gepar keerde auto van een Zweed een aantal goederen ter waarde van 2000 Zweedse kronen ontvreemd. SLAGER NA ACHTERVOL- GING AANGEHOUDEN. De 34-jarige slager B. kreeg Woensdagnacht op de Zeedijk te Amsterdam van een agent een stopteken, omdat deze zijn pa pieren wilde controleren. B. stopte op een plaats waar nij het verkeer stremde en op aanwijzing van de agent moest hij aan de kant parkeren. De agent liep vast vooruit en kon nog juist opzij springen toen de slager vol gas gaf en met zeer grote snelheid wegreed. Even verder waren twee mannen be zig het achterlicht van hun wa gen te repareren. Ook zij kon den door snel weg te springen het vege lijf redden en waren zo kwaad, dat zij in hun auto sprongen om de slager te ach tervolgen. Op het Stationsplein namen de jagers twee agenten op, maar door dit oponthoud had de slager een voorsprong kunnen nemen en was verdwenen. De achtervolgers versaagden niet, gingen aan het speuren en vonden de slager op het Rem- brandtplein. Hij overdenkt nu zijn zonden in een cel van het bureau Warmoesstraat. BINNENKORT ROODE KRUIS- PARACHUTISTEN. Twaalf jongelieden zullen bin nenkort met koene sprongen uit vliegtuigen hulp kunnen bieden aan landgenoten en mede-Euro peanen over de grenzen, die in nood verkeren. Het initiatief werd genomen door de directie van het Nederl. Roode Kruis, die contact zocht met het Nationaal Luchtvaart fonds, de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en de Ned. Parachu tistenclub. Twaalf parachutisten zullen binnenkort minstens even goede E.H.B.O.-ers zijn. De E.H.B.O.-parachutisten wor den ingelijfd bij het Roode Kruis- korps, doch blijven onder tech nische leiding van de heer Ten Kate Brouwer uit Leiden. Alge meen commandant van het Roo de Kruis-korps blijft de generaal P. Alons. Zodra de twaalf eerste Roode Kruis-parachutisten „in vorm" zijn, wordt het tweede dozijn voor dit niet ongevaarlijke mens lievende werk op basis van vrij willigheid aangeworven. NAAST MOEDERMELK OOK EEN „VAATBANK". Het Nederl. Roode Kruis zal binnenkort naast de „moeder- melkcentrale", de „beenderbank", de „hoornvliescentrale" en de „thrombosedienst" ook een „vaat- bank" stichten. Dit zal één der meest subtiele taken van deze nationale hulp verleningsorganisatie worden. Het ligt namelijk in de bedoe ling om aan jongelieden tot on geveer twintig jaar te vragen of zij, bij eventueel overlijden, be reid zijn hun slagaders af te staan voor gewonden, die nog kansen hebben, verder te leven. De medici, die met het Nederl. Roode Kruis samenwerken, als de hoogleraren Nuboer, Van Ruive en Berkelbach van der Sprenkel, kunnen de slagaders van jong gestorvenen gebruiken om die van, anders kansloze, ge wonden, te redden. De vrijwillig geofferde slag aders kunnen thans zo worden geconserveerd, dat zij, evenals hoornvliezen en beensplinters, licht en leven voor anders ook ten dode gedoemden kunnen be tekenen. Met dit streven zal wederom Nederland in de voorhoede ge bracht worden van landen, die medisch-wetenschappelijke theo rie in de praktijk brengen. COCKPITDELEN VAN STRAALJAGER IN HEEMSTEDE NEERGEKOMEN. Dinsdagmiddag werden voor bijgangers op de Zandvoortse- laan te Heemstede opgeschrikt door een hoeveelheid metaal en vergruizeld glas, die uit de lucht kwam vallen. Een Nederlandse straaljager, die ongeveer tegelij kertijd boven de Zandvoortselaan in de richting Zandvoort had ge vlogen, maakte rechtsomkeer en verdween in oostelijke richting. Bij onderzoek bleek, dat delen van de cockpit van deze van de vliegbasis Twenthe afkomstige straaljager waren losgeraakt. De piloot is na het voorval naar het punt van uitgang teruggekeerd, en daar toehouden geland. In Heemstede werd niemand door de neerkomende vliegtuig onderdelen getroffen. MEISJE ONDER ACHTERWIEL VAN AUTOBUS. Dinsdagavond omstreeks negen uur is op de Rozengracht bij de Eerste Bloemdwarsstraat te Am sterdam het 12-jarige meisje T. M. Schutte tengevolge van een aanrijding om het leven geko men. Zij reed op haar fiets toen een autobus van lijn 14, die in dezelfde richting reed, haar pas seerde. Vermoedelijk zenuwach tig geworden begon zij te slinge ren en raakte de zijkant van de wagen. Bij haar val kwam zij met het hoofd onder het achter wiel van de bus terecht. Het meisje was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. MYXOMATOSE OOK IN UTRECHT DOORGEDRONGEN. De gevreesde konijnenziekte myxomatose is thans ook in Utrecht, waar tot nu toe nog geen gevallen waren voorgekomen, ■doorgedrongen. Jachtopzieners hebben reeds op verschillende plaatsen wi'lde konijnen aange troffen, die ten gevolge van myxomatose waren gestorven. In Doom en Driebergen heeft in enkele gevallen deze ziekte ook slachtoffers gemaakt onder tam me konijnen. Ook in enkele ande re plaatsen langs de Utrechtse heuvelrug hetotoen zich enige ge vallen, zij het meer incidenteel van aard, voorgedaan. EXPEDITEUR MISHANDELDE KOE. ,Een walgelijke dierenmishan deling" noemde de president bij het gerechtshof te Amsterdam de handelswijze van de 51-jarige expediteur T. Traa uit Hooglan derveen, die daarvoor door de politierechter te Utrecht op 14 September j.l. tot twee weken gevangenisstraf was veroordeeld. Van dit vonnis eiste de procu reur-generaal mr J. F. Hoeffel- man thans bevestiging. Hij vond dat verdachte met twee weken gevangenisstraf er wel heel goed afkwam. Op 6 September van het vorige jaar had verdachte 's morgens een weggelopen pink, die 'hij pas na een paar uur na veel moeite weer had kunnen vangen, in woe de imet een stuk van een spar zo danig op kop, rug en lenden ge slagen, dat 't beest ernstig was gewond, hetgeen aan de hand van later gemaakte foto's kon wor den aangetoond. Verdachte gaf het hem ten laste gelegde toe. Volgens de getuigenverklarin gen zou hiji gezegd hebben: „Had ik het beest maar kapotge slagen", toen men 'hem op het laakbare van zijn gedrag had gewezen. Verdachte was reeds eerder wegens dierenmishandeling ver oordeeld. Zijn verdediger vroeg begrip voor de omstandigheden die het gedrag van zijn cliënt zouden verklaren. Hij had uren achtereen achter het beest aan gelopen en was doodmoe. De verdediger pleitte voor een voorwaardelijke gevangenisstraf of een geldboete, aangezien door een onvoorwaardelijke gevange nisstraf verdachte zeer zou wor den gedupeerd in zijn werk. Het Hof zal over 14 dagen uit spraak doen. In de Javastraat in Den Haag is gistermiddag omstreeks half zes een automobilist ingereden op het hem tegemoetkomende ver keer, waarbij hij in botsing is ge komen met een scooter en elf wielrijders. Hierbij werden twee personen ernstig en elf licht ge wond. De automobilist, de 73-jaAge G. B. uit Wassenaar, reed in de op dat ogenblik zeer drukke Java straat in de richting van de Ko ninginnegracht tussen de Surina- mestraat en het Nassauplein. Van rechts uit de Schelpkade kwam een tot nu toe onbekend gebleven bromfietser, die volgens de politie geen voorrang aan de 1 auto verleende. De automobilist week naar rechts uit en kwam daarbij op het voor hem linker weggedeelte, waar een file wiel rijders naderde. Met elf wielrij ders en een scooter kwam de auto in botsing, mede doordat volgens de politie de automobilist op het gaspedaal heeft getrapt in plaats van op de rem. Door de serie aanrijdingen werd de bestuurder van de scoo ter, de 30-jarige A. A. M. N. uit Delft en de 66-jarige wielrijder J. O. uit Den Haag ernstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis Bronovo opgenomen. De doupassagier van de scooter, de 14-jarige P. L. A. V. uit Delft, werd minder ernstig gewond opgenomen in het zieken huis Zuidwal. Bovendien moesten een wielrij der en een wielrijdster, resp. met een been- en een hoofdwonde naar het ziekenhuis Westeinde worden vervoerd, waar zij na be handeling huiswaarts konden ke ren. Acht andere wielrijders, die schaafwonden en ontvellingen hadden opgelopen, konden ter plaatse door de gemeentelijke ge neeskundige dienst van Der. Haag worden behandeld. De scoo ter en de rijwielen werden alle min of meer beschadigd. POOL SCHOOT OP MEISJE. Een 32-jari:ge Pool heeft in de Oranjeboomstr'aat te Breda drie schoten gelost op de 18-jarige mej. O. met wie hij kennis had. Het meisje gaf te kennen de connectie te willen verbreken, waarop de Pool een revolver uit zijn zak haalde en op het meisje schoot. Het schot miste en het meisje vluchtte. Tijdens haar vlucht struikelde zij en op dat moment schoot de man voor de tweede maal, waar bij hij het meisje in de rug raak te. Opnieuw vluchtte zij, maar nogmaals vuurde de Pool een schot af. dat gelukkig geen doel trof. De man vluchtte op zijn fiets en is later door de politie gearresteerd. Het meisje werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar gelukkig bleek dat de ver wonding niet van ernstige aard was. DONDERDAG 2 JUNI. AXEL: Hotel „Het Gulden Vlies", 3 uur: Vergadering stembevoegde ingelanden van de polder Beoosten Blij Be noordten. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The Robe". Concertgebouw, 8 uur: To neeluitvoering ten bate van het Ned. Rode Kruis. Markt: van 14—18 en van 1923 uur: Waterorgel. 74. Stalknechten ko men toelopen om de paarden over te nemen en Eric wordt met Svein door enkele krijgers in een voor vertrek geleid. Hier komt hun een edel man tegemoet met de mededeling, dat de vorst niet gestoord kan worden. „Wat ge hebt mede te delen, kunt ge mij zeggen," zegt de man hooghar tig- Maar Ene laat zich hierdoor niet intimi deren en zegt koel tjes: „Deel Uw vors" mee, dat er bericht is over Hrulf. Zeg hem, dat deze knaap de vorst wel eens zou kunnen ontglippen, als hij niet dadelijk maatregelen neemt." Blijkbaar is deze mededeling vol doende, want de edelman is ter nauwernood weg of hij komt al weer terug, waarop beide bood schappers schielijk in tegenwoor digheid van Geirfinn gebracht worden. Nu staat Eric de Noorman oog in oog met de man, die hem en de zijnen als de ergste vijand, die hij sinds lang heeft gehad, bestreden heeft en hen zo goed als tot de bedelstaf bracht. Zijn gelaat ver raadt echter geen spoor van wat er in hem omgaat, hoewel de ver leiding groot is, deze schurkach tige tiran naar de keel te vliegen en eens en voorgoed met hem af te rekenen. „Wie zijt ge, wat weet ge van Hrulf?" snauwt Geirfinn hun zon der veel plichtplegingen toe. Dan vertelt Eric, dat de verblijf plaats van kleine Hrulf ontdekt is, dat hij zich in handen bevindt van Gandalv, die zijn meester, de Vorst van Bohuslan, heeft verraden en overgelopen is naar de aanhan gers van ae vroegere koning. Ook deelt hfj mee, dat heer Hau- gar en de getrouwe heer Berse samen geen kans zien het tegen de overmacht op te nemen, daar er nogal wat leenmannen van koning Eric met Gandalv mee doen en hij daarom nu opdracht heeft gekregen, Vorst Geirfinn om hulptroepen te vragen. Bij dit verhaal van Eric wordt de vorst zienderogen woedender; zijn felle ogen staren Eric onafge broken aan en opeens valt hij uit: „Ik vertrouw die geschiedenis niet erg. Het is een zonderling verhaal, vreemdeling. Bovendien weet ik nog niet wie ge zijt en ik vertrouw jullie beiden ook niet." VRIJDAG 3 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gr.; 10.30 Amus. muz.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Kamerkoor; 12.00 Angelus; 12.03 Salonorkest; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Wij vrouwen van het land; 12.40 Ballroomorkest12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Orkest; 14.30 Amus. muziek, 15.00 Schoolradio; 15.30 Zang en orgel; 15.50 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Koersen; 17.45 Pianorecital; 18.05 Mil. ka pel en mannenkoor; 18.30 Vra- genbeantwoording; 18.45 Mil. ka pel; 18.55 Toespraak door prof. Romme; 19.00 Nieuws; 19.10 Rege- ringsuitz.; 19.45 Gram.; 20.40 Act. 20.55 De gewone man; 21.00 Gr.; 21.10 Even uitblazen; 21.30 Muz. quiz.; 22.00 Causerie; 22.15 Or kest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Vierhandig pianospel; 11.05 Voordracht; 11.25 Gram.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.35 Sport; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram. 13.25 Dansmuziek; 13.55 Koersen; 14.00 Sopraan, dwarsfluit, blok fluit en piano; 14.25 Litteraire causerie en voordracht; 14.45 Ge- var. progr.; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Muzikale causerie; 17.40 Orgel en zang; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 18.20 Instr. kwintet; 18.45 Causérié; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Meis jeskoor; 19.30 Causerie; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespr.; 20.10 Kamerorkest; 20.30 Benelux; 20.40 Causerie; 21.00 Lichte muz.; 21.25 Buiten! weekoverzicht; 21.40 Orkest; 22.40 Vandaag; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Gevar. muziek; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Operamuz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Pianoreci tal; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gr. 19.45 Kindcrweelde; 20.00 Or kest; 22.00 Nieuws; 22.15 Intern. Radio-Universiteit; 22.30 Orkestt 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2