Waarom voert men oorlog? Het nut van de Rentekaart V.S. hebben superioriteit in de lucht! Puistjes DDI De blauwe auto Wat brengt de Radio Wijziging couponbeschikking Ziekenfondsen Opvolger van admiraal Carney benoemd PANG 0/ Pan deeeis&ianfi. rWEEDL BLAD Vrijdag 27 Mei 1955 10e JaargjMf No. 3466 Onze voorouders leefden 475.000 jaar vrede in Brussel viert heropening van de weg naar de zee DOENirZ leis over de sociale voorzieningen volgens de invaliditeitswet Weg die pijn! En in 10 minuten! MINISTER WILSON Haringvissers gaan monsteren De werkloosheid in de Verenigde Staten Critiek van de „Prawda" ZEEUW Oorlog is altijd een strijd ge weest om bezit. Veelal neemt men aan, dat oorlog en mens heid onafscheidelijk bij elkaar behoren en men hoort wel de me ning verkondigen, dat de oorlog begon, toen er twee mensen op de wereld kwamen en de oorlog er altijd zal blijven, zolang er meer dan één mens op onze oude aarde rondwandelt. Toch is deze gedachte abuis, want de weten schappelijke onderzoekingen heb ben uitgewezen, dat dit niet het geval was en dus niet het geval behoeft te zijn in de toekomst. Men schat, dat de mens onge veer 500.000 jaar op aarde leeft. Aanvankelijk was onze wereld dun bevolkt. De eerste mensen waren jagers en hun enige zorg was het verkrijgen van voedsel om in het leven te blijven. Deze zorg was niet zo groot, omdat er voldoende dieren leefden, die als voedsel konden dienen. Zolang deze toestand bestond, kon men niet over oorlog spre ken, want als oorlog dienen wij te zien de georganiseerde strijd en niet de twist tussen twee enke lingen. Een opzettelijk georgani seerde strijd kan men alleen dan verwachten, wanneer bezit of be langen in het spel zijn, die een grote groep betreffen. In de oud ste tijden was daar geen sprake van en dus was oorlog een onmo gelijkheid. De mens uit de oude steentijd leefde in een gunstig klimaat. De kindersterfte was groot, dus wei nig aanwas, terwijl de gemiddelde levensduur van de mens niet hoog lag. Ruimte bleek er vol doende, zodat de rondtrekkende mensengroepen elkaar niet eens behoefden te ontmoeten. Voed sel vonden onze voorouders in ruime mate. EEN OVERGANG. Ook tijdens de ijstijd, toen de mens in holen woonde, was de toestand nog als boven omschre ven. Het terrein mocht kleiner zijn geworden voor de mens, maar dat gold ook voor het dier, zodat de jager weinig moeite had een buit te verschalken. Zolang de voornaamste behoefte van deze primitieve mensen bevredigd werd, waren er geen motieven tot strijd. In de periode tussen de oude en de nieuwe steentijd werd de toestand voor de jagende mens moeilijker. Er bleven minder die ren over en verschillende dier soorten verdwenen zelfs van het toneel. De jager zocht zijn heil ergens ander en velen trokken in de richting van de zee, waar zij trachtten hun behoeften te dek ken met voedsel, dat de zee op leverde. Het nieuwe stenen tijdperk laat •ns een geheel ander beeld zien. Brussel viert 19 Juni de her opening van de weg naar zee voor zeeschepen. Sinds 1940 kon den slechts kleine kustvaarders de haven van Brussel bereiken, doordat lage hulpbruggen over het zeekanaal grotere schepen de weg versperden. In 1952 zijn reeds twee nieuwe hefbruggen over het kanaal in gebruik geno men. Na de voltooiing van de brug bij Buda, die in Juni ge opend wordt, zullen alle bruggen, die in de oorlog vernield werden, vervangen zijn. Schepen met een lengte van 105 meter, een breedte van 14,70 meter en een hoogte van 5,80 me ter boven de waterspiegel kun nen dan weer, evenals voor de oorlog, tot Brussel doorvaren. Bij de feestelijkheden, die Brus sel op 19 Juni viert, zal men ook het feit herdenken, dat vier eeuwen geleden het kanaal van Willebroek, voorganger van het huidige zeekanaal, gegraven werd. In de middag houden ma rine-eenheden een vlootrevue in de voorhaven. Des avonds is er in de stad een historische optocht, die grotendeels gewijd zal zijn aan de geschiedenis rond het oude kanaal van Willebroek. Men zal o.a. Karei V en Maria van Hongarije uitgebeeld zien, die toestemming tot het graven van dit kanaal verleenden. Folkloristische feesten beslui ten de viering. Er vindt een ommekeer plaats en langzaam gaat men over tot landbouw en veeteelt. Men komt op een hogere trap van bescha ving en gaat nu weldoordacht voor voedsel zorgen. Natuurlijk werd niet plotseling iedereen landbouwer of veehouder. HET ONTSTAAN. De rondtrekkende jagers, die in minder gunstige omstandighe den verkeerden, zagen hoe voor spoediger het de boeren ging. Deze woonden veelal in kleine groepjes bij elkaar en de strijd tussen bezittenden en niet-bezit- tenden ontbrandde. De georgani seerde strijd, die men oorlog noemt, ontstond in deze periode. De gevestigde landbouwers en veetelers kregen aanvallen van de jagers te verduren en onder zoekingen hebben uitgewezen, dat pas van die tijd af van verde digingswerken sprake is. De ho- lenmens woonde domweg in een hol, maar hij trof geen maatrege len die er op wijzen, dat hij aan verdediging tegen belagers dacht. De vondsten van de nieu we steentijd tonen ons nederzet tingen met wallen of palissaden. Uit die tijd dateren ook graven, waarin men skeletten vond, die duidelijk aantoonden dat deze mens door strijdgeweld om het leven is gekomen. Graven met tal van lijken, die dezelfde ver schijnselen vertonen, duiden er op, dat men hier te doen had met slachtoffers van een georgani seerde strijd. Natuurlijk woedde de oorlog niet slechts tussen boeren en ja gers, maar ook tussen nederzet tingen onderling, bijvoorbeeld, wanneer goede weide of land- bouwlanden in het geding waren. Bezit en belangen spelen dus de voornaamste rol bij het ontstaan van twist. ALTIJD: BELANGEN. Ging het vroeger om weide of landbouwgrond, later ging het om handelsbelangen en nog veel later om ideologische factoren, maar altijd om belangen. Een geruststelling moge zijn, dat de mens ongeveer 500.000 jaar op onze aarde woont en dat. de oorlog grof geschat 25.000 jaar oud is. Ruw gerekend heeft de mens dus in een periode van 475.000 jaar vrede geleefd... Eén en ander houdt echter ook een toekomstmogelijkheid in, De drie Westerse ambassadeurs te Bonn hebben stappen gedaan bij de Sowjetrussische hoge com missaris in Duitsland Poesjkin omtrent de mogelijkheid om de 63-jarige voormalige Duitse ad miraal Karl Doenitz, gewezen op perbevelhebber der „Kriegsma- rine" en door Hitier tot zijn op volger aangewezen, op vrije voe ten te doen stellen, aldus heeft Doenitz' verdediger verklaard van betrouwbare zijde vernomen te hebben. Op de betrokken ambassades wilde men geen commentaar op deze mededeling geven. Ex-admiraal Doenitz werd in aangezien wetenschappelijk is be-Mei 1945 door de Britten gear- wezen, dat er dus geen oorlog resteerd. In November 1946 kreeg Welke rechten kunnen ont-verzekeringsduur van 10 jaar leend worden aan de rentekaart? (dus als men regelmatig geduren- Aan welke voorwaarden moet de 10 jaar rentezegels heeft ge- zijn voldaan? We zullen de betekenis van de rentekaart eens nader bekijken. Het bezit van een rentekaart kan aanleiding zijn tot uitkering van invaliditeitsrente. Aan de volgen de voorwaarden moet zijn vol daan: de verzekerde moet ten- behoeft te zijn, waar mensen le- hij te Neurenberg tien jaar ge- minste 150 remtezegels in reke- ven. Misschien dat wij of onze nakomelingen nog eens een tijd van blijvende vrede mogen bele ven. Het is in elk geval mogelijk! (Nadruk verboden.) vangenisstraf toegemeten. Het gaat er nu om, of de tien jaar worden gerekend in Mei 1945 of 1 November 1946 te zijn inge gaan. Neem een AfCfCf RTJ E ...dat helpt direct! De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft de cou pe nlbeschikking algemene zieken fondsen gewijzigd. De wijzigingen treden 1 Juni in werking. Voortaan is een werkgever ge rechtigd, aan een werknemer, die gedurende een volle maand op weekloon werkzaam is, maan delijks een maandcoupon af te geven in plaats van elke week een weekcoupon. Deze wijziging beoogt een ad ministratieve vereenvoudiging voor werkgevers en algemene ziekenfondsen. Voorts heeft de ziekenfonds raad de bevoegdheid gekregen, een werkgever op zijn verzoek onder bepaalde voorwaarden ont heffing te verlenen van de ver plichting, coupons af te geven. Die voorwaarden betreffen onder andere het waarborgen van tijdi ge in- en afschrijving van ver plicht-verzekerden in de zieken fondsadministratie en het storten van een voorschot in het vereve- ningsfonds waarin de op brengst van de premie voor de verplichte verzekering wordt ge stort zodat dit fonds geen na deel lijdt. Het ligt in het voornemen, dat met enkele van de grootste on dernemingen een proef zal wor den genomen. Indien deze proef slaagt, zal te zijiner tijd tot uit breiding van het aantal onthef fingen worden overgegaan, aldus een mededeling van da zieken fondsraad. ning kunnen brengen en door ziekte of gebreken niet meer in staat zijn te verdienen van hetgeen soortelijke arbeiders ge woonlijk verdienen. Het recht op deze rente ont staat bij blijvende invaliditeit direct en bij tijdelijke invaliditeit na verloop van een half jaar. In dien recht op uitkering wegens ziekte bestaat, dan ontstaat het recht op rente pas na 52 weken invaliditeit. Immers de ziektewet kan tot 52 weken ziekengeld uit keren. Bij tJb.c. tot 3 jaar echter alleen voor gehuwden. (Kostwin ners). DATUM VAN INGANG. De rente gaat in de regel in op de eerste dag der kalendermaand, waarin de aanvraag bij; de Raad van Arbeid is binnengekomen. Heeft men te kampen met lang durige ziekte, zodat men er zeker van is, dat na afloop van de 52 weken ziekengeld, genezing niet zal zijn ingetreden, dan doet men goed, vroegtijdig hiervan de Raad van Arbeid op de hoogte te stel len, zodat rente-uitkering kan aansluiten op ziekenuitkering. Indien regelmatig rentezegels zijn geplakt van 600 cent, dan be draagt de rente per jaar, bij een De Amerikaanse minister van Defensie, Charles Wilson, heeft Dinsdag verklaard dat de Ver. Staten de superioriteit in de lucht hebben en van plan zijn de ze te behouden. Hij voegde er echter aan toe dat het dwaas aou zijn te ontken- President Eisenhower heeft Woensdag schout-bij-nacht Ar leight Burke benoemd tot hoofd van de vlootoperaties, als opvol ger van admiraal Robert Carney, die onlangs betrokken was bij 'n controverse over een verklaring t.a.v. de mogelijkheid van een communistische aanval in het gebied van Formosa. Eisenhower heeft verder admi raal Radford voor een nieuwe termijn van twee jaar tot voor zitter van de commissie van chefs van staven en generaal Nathan Twining voor een zelfde periode opnieuw tot stafchef van de luchtmacht benoemd. In het begin van de maand werd generaal Maxwell Taylor benoemd tot opvolger van gene raal Matthew Ridgway als staf chef van het leger. De vervan ging van generaal Ridgway, die critisch gestemd was ten aanzien van de plannen der regering om de numerieke sterkte van het leger te verminderen, gaat 1 Juli in. De benoeming van schout-bij nacht Burke wordt 16 Augustus van kracht, wanneer de ambts termijn van admiraal Carney ver lopen is. De kwestie-Carney draaide om de vraag, of hij een groep jour nalisten wel of niet had meege deeld, dat een communistische De centrale bond van werkne mers in het transportbedrijf heeft tijdens een Dinsdagavond in de Dierentuin te 's-Gravenhage ge houden vergadering besloten, de actie niet voort te zetten. Aan de laden werd geadviseerd zo spoe dig mogelijk aan te monsteren. «ENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneert. ZEEP Het bureau voor arbeidsstatis- tieken te Washington heeft be kend gemaakt, dat er in April in de Verenigde Staten 2.962.000 werklozen waren bij een totale beroepsbevolking van 64.647.000 mannen en vrouwen. Dit bete kent, dat de werkloosheid, die in het begin van dit jaar met een totaal van ruim 3,3 millioen het hoogste peil sedert 1950 had be reikt, aan het verminderen is ryen dat ook de Russen op tech nisch gebied van productie voor uitgang boeken. De minister gaf deze verkla ring op een persconferentie. Op dezelfde conferentie verklaarde de onderminister voor de lucht macht, Roger Lewis, dat de V. S. een kwantitatieve en kwalitatie ve superioriteit hebben op het gebied van vliegtuigtypen, die voor de verschillende taken van de luchtmacht geschikt zijn. Dit betreft zowel defensieve ge vechtsvliegtuigen alls strategi sche bommenwerpers, zei hjji. Superioriteit in de lucht is niet alleen afhankelijk van aantallen,- voegde hij eraan toe. In antwoord op vragen zei hij niet te weten of de Ver. Staten meer vliegtuigen heeft dan Riusland. Minister Wil son voegde hier nog aan toe de luchtmachten van de geallieer den niet te vergeten. aanval in de Straat van Formosa tegen midden-April te verwach ten was. Het Witte Huis heeft ontkend, dat de kwestie-Carney iets te ma ken heeft met het besluit van de president, Carney niet opnieuw te benoemen. Schout-bij-nacht Burke is thans bevelhebber van een eskader tor- pedobootjagers. Zijn benoeming heeft verrassing gewekt ten de partement van Defensie, gezien het feit, dat op het ogenblik nog velen in rang boven hem staan. Eisenhower heeft de senaat ge vraagd om de bevordering veui Burke tot admiraal, twee rangen hoger dan zijn huidige rang. door Het Sowjetrussische partijblad Prawda" heeft critiek doen horen op verschillende talkken van industrie. Zo worden het ministerie voor ferrometalen, de kolen- en olie-industrie beschul digd van bureaucratie en zelfge noegzaamheid. De zware industrie wordt ver weten, dat nieuwe productie methoden niet voldoende ver breid worden. Een en ander vindt zijn oor zaak, aldus „Prawda", in zelfge noegzaamheid, zelfingenomen heid en arrogantie van de indu striële leiders en in het feit dat de bureaucratie nog bij lange na niet overal uitgeroeid isi In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol naam RANG op het beschermend omhulsel Let op de 137) „Da's nog een heel verhaal. Maar goed, ik zal je de zaak dui delijk maken." Bijlman stopte een verse pijp en terwijl hij be haaglijk achtepaver leunde in zijn lage fauteuil, begon hij: „De persoon Zonsveld zal altijd een mysterie blijven. Misschien dat een psychiater dit raadsel der menselijke geest nog eens kan oplossen... Reeds als kind toornde Zons veld een bijzondere aanleg voor tekenen en op later leeftijd be zocht hij de Koninklijke Acade mie voor Beelden en Kunsten, waar hij zich speciaal toelegde op de beeld'houwerij en portretschil deren. Bovendien studeerde hij voor eigen liefhebberij Chemie en al zijn kosten voor studie en levensonderhoud dekte hij met de verkoop van enige door hem zelf vervaardigde beelden en por tretten. Vlotte knappe kerel als hij was had hij' veel vrienden en... vriendinnen en vooral aan de laatsten was het te wijten, dat hij financieel aan de grond 'kwam te zitten. Zodra Zonsveld door «an paar A. H. VAN OMMIN (Nadruk verboden.) verkopen weer een beetje in het geld zat, zorgden anderen wel, dat hij door een paar fuifpartijen er direct doorheen was. Veel van zijn vrije tijd spandeerde hij bo vendien aan een amateurstoneel- clubje, waarvan (hij voorzitter was. Zelf was 'hij ook een uiste kend acteur en vooral door zijn immitaties van verschillende populaire personen was hij in de artistenwereld bekend. Dit ge voegd bij 'het feit, dat hij per soonlijk alle medespelenden voor hun respectieve rollen grimeer de, heeft er toe bijgedragen!, dat hij zijn rol van Hazelaar en Geer- ling zó uitstekend speelde, dat iedereen geloofde wérkelijk met twee verschillende personen te doen te hebben,... die geen van beiden bestanden! Maar laat ik op mijn verhaal niet vooruit lo pen... Tot zijn geluk of mis schien ongeluk? kreeg hij op zekere dag een belangrijke op dracht van een schatrijke fabri kant, die in zijn mieuw in te rich ten villa enige schilderijen en beelden wilde laten plaatsen en deze wilde laten vervaardigen door éétn van de jongere opko mende kunstenaars. Zonsveld werkte maandenlang ingespan nen aan zijn taak en hij' kooi die tijd het hoofd nog maar net bo ven water houden door de voor schotten, die hij zo nu en dan aan zijn opdrachtgever vroeg en kreeg. De zes doeken en vier beelden leverde hij af en zijn op drachtgever was buitengewoon tevreden. Van dit tijdstip af zou zijin naam gemaakt zijn geweest, als hij geen grote stommiteit had uitgehaald. Zonsveld kon on middellijk zijn Chèque krijgen, doch voordat zijn opdrachtgever z'n vulpenhouder te voorschijn had kunnen halen, had Zonsveld hem de zijne a'l overhandigd1, waarmede de Chèque werd ge schreven. Thuisgekomen waste hiji met een chemisch preparaat het ibedarg, geschreven met inkt, die in zijn vulpenhouder had gezeten weg, zodat alleen nog de handtekening zichtbaar ibleef. Met een ander soort inkt van de zelfde kleur vulde hij de chèque opnieuw in... voor een bedrag, dat vijfmaal hoger was! De bank verzilverde de Chèque zonder enig argwaan te koesteren, doch toen de fabrikant de afrekening van uitbetaling kreeg, reclameerde hij onmiddellijk. Op de bank zocht men de chèque in het archief op, teneinde de fabrikant te overtuigen, dat deze werkelijk dit hoge ibednag had ingevuld. Tot ieders grote verbazing bleek er achter geen letter meer op de chique te staan! Zonsveld had plakt op de rentekaart) 191,004 (61 van de betaalde premie) bij een verzekeringsduur van 20 jaar 225,96 36 van de betaal de premie)bij 25 jaar 243,36 (31 van de .betaalde premie); bij. 35 jaar 278,40 (25 van de betaalde premie)bij 45 jaar 313,32 (22 van de betaalde premie) en bij,, een verzekerings duur van 50 jaar 330,72 (21 van de ibetaalde premie). Men moet hierbij bedenken, dat de premieën, waarmede worden .bedoeld de geplakte rentezegels, worden geplakt door de werkge ver, indien men tenminste in loondienst is, zodat de bovenge noemde bedragen aan u worden uitgekeerd, zonder dat dit u een cent heeft gekost. Verder worden er toeslagen verleend. Ten eerste een verho ging van de rente tot de 65-jarige leeftijd met 13 en ten tweede: gezinstoeslag, eveneens tot 65 jaar, van ƒ45,-— per maand en wel voor a) de gehuwde man, of to) voor de gehuwde vrouw, in dien zij kostwinster is van haar gezin en de echtgenoot geen irn- validiteitsrente geniet en c) voor de gehuwd geweest zijnde man of vrouw, die een of meer kinde ren of pleegkinderen heeft bene den de leeftijd van 16 jaar of een of meer kinderen of pleegkinde ren van 16 tot 20 jaar, indien deze onderwijs volgen aan een inrich ting voor algemeen vormend of vakonderwijs of indien zij blij vend invalide zijn. Voorts voor de gehuwde, van tafel en bed ge scheiden vrouw met bovenvermel de kinderen, als haar echtgenoot niet tevens invaliditeitsrente ge niet. Deze gezinstoeslag wordt in de regel niet verleend bij samenloop van invaliditeitsrente en onge valsrente. KINDERBIJSLAG. Verder kan men in aanmerking kotmen voor kinderbijslag (zie ge zinstoeslag onder 2de, c) van 13,25 per maand' per kind voor het eerste kind; 14,90 per maand per kind voor het tweede en derde kind; ƒ20,80 per maand per kind voor het vierde en vijfde kind en 23,40 per maand' per kind voor het zesde en volgende kinderen. Deze bijslag komt niet toe aan de gehuwde vrouwelijke rentetrekster, tenzij, zij de kost- winster is van haar gezin en de echtgenoot geen recht op kinder bijslag heeft. De bijslag komt dus wel toe aan de weduwe, die inva liditeitsrente geniet. OUDERDOMSRENTE. Zodra men de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, gaat deze ouderdomsrente in (op de eerste dag van de kalendermaand). De rente per jaar, bij een ver zekeringsduur als vermeld in ondervoilgend staatje, bedraagt, indien regelmatig zegels zijn ge plakt van 60 cent: bij 30 jaar 260,88 (28 van de betaalde premie) bij 35 jaar 278,40 (25 van de betaalde premie) bij 45 jaar 313,32 (22 van de betaalde premie); bij 50 jaar 330,72 (21 van de betaalde premie). Indien men na de 35-jarige leef tijd is opgenomen, kan een af wijkende regeling worden getrof fen. VERDERE TOESLAG. Een kinderbijslag kan worden verleend van: 13,25 per maand per kind voor het eerste kind; 14,90 per maand per kind voor het tweede en derde kind,; 20,80 per maand per kind voor het vierde en vijfde kind; ƒ23,40 per maand per kind voor het zesde en volgende kinde ren, beneden de leeftijd van 16 jaar en voor kinderen van 16 jaar tot en met 20 jEiar, indien deze onderwijs volgen aan een inrichting voor alge meen vormend of vakonder wijs of indien zij blijvend in valide zijn. Ook voor deze rente geldt weer, dat deze niet uitgekeerd wordt aan de gehuwde vrouwelijke ren tetrekster, tenzij zij kostwinster is van haar gezin en de echtge noot geen recht heeft op kinder bijslag. De weduwe die ouder domsrente geniet, kan dus wel in aanmerking komen voor deze bij slag. De volgende week zullen wij in deze rubriek die wezen- en wedu- wenrente, alsmede genees- of heelkundige 'behandeling (zieken- huisopneming) en enige verdere bijzonderheden, alle voortvloeien de uit het regelmatig plakken van rentezegels, behandelen. (Nadruk verboden) ZATERDAG 28 MEI 1955. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Koorzang; 7.15 Gram.; 7.45 Mor gengebed; 8.00 Nws; 8.20 Gram.; 9:00 Voor de huisvrouw; 10.00 DODELIJK VERKEERSONGEVAL. Maandagmiddag om half vijf is op de Schiekade hoek Walen tourgerweg te Rotterdam de 24 jarige wielrijdster N. J. van Ber kei uit de Boezemlaan door een vrachtauto overreden en gedood. De politie van het .bureau Berg- singel verzoekt getuigen van het ongeval zich te melden. destijds zijn chemische kennis te hulp geroepen en had het te ho ge bedrag ingevuld met een inkt soort, die na enkele dagen ge heel verbleekte en verdween. Dit alles is natuurlijk later langs scheikundige weg voor het ge recht aangetoond. In 't kort ver teld, Zonsveld werd tot enige ja- rein gevangenisstraf veroordeeld. Dit alles is ongeveer twintig jaar geleden gebeurd en ik heb deze gegevens uit een oud dossier. Zonsveld zat zijn straf uit en hij vestigde zich daarna in Rotter dam, maakte en verkocht zo nu en dan een schilderij of een por tret, terwijl hij de beeldhouwerij er aan gaf. Langzamerhand ging hij zich toeleggen op het vervaar digen van watervaste gekleurde inkten. Zijn merk „De Zon" kwam er werkelijk goed in en na enige jaren bereikte hiji een flin ke omzet. Daar hij practisch geen kosten maakte zo je weet was (hij zelf fabrikant, verkoper, in- pakker, enz. spaarde 'hij in de loop der jaren een aardig kapi taaltje bij elkaar en na de ons bekende ontmoeting met zijn oude schoolkameraad Van Ben- nekom besloot hij (hiervan een gedeelte in diens zaak te steken. Tot zover ging alles goed en hij bleef na die ene misstap van twintig jaar geleden een eerlijk man. Hij vertelde ons wel, dat hij 15 jaar geleden uit het buiten land was gekomen, maar dat was een leugen. (Wordt vervolgd.) Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Amuz. muz.; 13.50 Gram.; 14.00 Boekbesprek.; 14.10 Gram.; 14.20 Eng. les; 14.40 Gram.; 15.05 Kron. van letteren en kunsten; 15.40 Ork.16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Koorconc.; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Samenzang; 18.15 Journ. overz.; 18.25 Gram.; 18.30 Van het Binnenhof; 18.40 Gram; 18.45 Regeringsuitz. 19.10 „Lichtbaken"; 19.30 Avond gebed; 19.45 Maastrichts Sted. ork.; 20.30 Gram.; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Gev. progr.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.25 Dans- muz.; 23.50—24.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.35 Orgel; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Piano recital; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Accordeonork.; 13.50 Gram.; 14.00 Sportpraatje; 14.15 Gram.; 14.45 Streekuitz.; 15.10 Ham- mondorg.; 15.25 Boefcbespr.; 15.40 Gram.; 16.00 „Uit vroeger da gen"; 16.15 Ork.; 17.00 Act.; 17.30 Gram.; 18.00 Nws; 18.20 Roemeens ork.; 18.45 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Caus.; 19.55 „Deze week"; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.40 Gevar. progr.; 21.15 Voordr.; 21.45 Gram.; 22.00 Soc. comm.22.15 Weense muz.22.40 Hoorspel; 23.00 Nws; 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.00 Gevar. muz.; 12.30 Weer bericht; 12.34 Gram.; 13.00 'Niws; 13.15 Gram.; 14.30 Radiojoum.; 15.00 Gram.; 15.45 Accord, muz.; 16.00 Gram.; 16.15 Accord, muz.; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Koor zang; 17.50 Qmr. ork.; 18.10 Koor zang; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Verz. progr.; 22.00 N)ws; 23.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.06—34.00 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5