Openingszitting van het Spaanse parlement Tsjou En-Lai over Formosa De blauwe auto Moord te Montfoort berecht Wat brengt de Radio Toespraak van Franco Het bezoek van Koning Boudewijn aan de Congo NAEIJE's m. TWEEDE BLAD Woensdag 18 Mei 1955 10e J**rgang No. 3459 Gedenkplaat van capitulatie van Duitse strijdkrachten gestolen Overeenkomst tussen Ver. Staten en Cambodja Verzetsactiviteit in Algerije Vertraging van plannen voor Amerikaans schip met atoomaandrijving Vrachtauto door trein gegrepen WONINGINRICHTING MacMillan over de voorgestelde viermogendheden- conferentie Huis in vlammen opgegaan Verklaringen van Pinay De bijeenkomst der zwaarwichtigen Weer hoeveelheid vacin van Salk vrijgegeven E VRIJE ZEEUW Ter gelegenheid van de ope ningsbijeenkomst van de vijfde zitting, na de oorlog, van het Spaanse parlement, heeft Span- je's staatshoofd, generaal Fran cisco Franco, een radiorede ge houden, waaraan het volgende ontleend is. ,,De opvolgster van de nationa le beweging is zijzelf. Er is geen haast. Het pad iis uitgestippeld. Wij moeten voortgaan met ons werk van Spanje's herrijzenis", aldus Franco, die hieraan toe voegde: „Het koninkrijk, dat het Ibewind heeft geschapen, is in overeenstemming met de begin selen van onze kruistocht. Alles, wat hieromtrent mogelijk in de toekomst zal worden gedaan, moet hiermede in overeenstem ming zijn" (hiermede zinspeelde Franco op de in 1947 gehouden volksstemming, waarbij Spanje officiéél de status van een koninkrijk herkreeg). De „Caudillo" leider) wilde hiermede klaarblijkelijk duidelijk maken, dat een eventueel herstel van het koningsschap gepaard moet gaan met handhaving van het ibewind der Spaanse Phalanx (de Spaanse fascistische partij). Gibraltar. Alhoewel Franco de naam Gibraltar niet noemde, sprak hij Een zware bronzen gedenkplaat van de capitulatie der Duitse strijdkrachten in Noord-Duits- land, Denemarken en Nederland in 1945, is gestolen. Deze was aangebracht op de „overwin ningsheuvel" op de Lueneburger- heide nabij Hannover. De gedenkplaat gaf de plaats aan, waar admiraal Friedeburg, de afgezant van het Duitse op perbevel, het document van de onvoorwaardelijke overgave te kende. De inscriptie luidt: „Hier gaf op 4 Mei 1945 een delegatie van het Duitse opperbevel aan veldmaarschalk Montgommery onvoorwaardelijk alle land-, zee- en luchtstrijdkrachten in Noord- West-Duitsland, Denemarken en Nederland over". De regering van Neder-Saksen heeft een speciale commissie van onderzoek ingesteld. Men gelooft, dat er geen politieke motieven in het spel zijn. Waarschijnlijk is de plaat door souvenirjagers gestolen. kennelijk hierover, toen hij het had over „Spaanse eisen, die uit het hart der natie voortkomen", waarbij hij luide werd toege juicht. Franco wees er daarbij op dat Spanje niet kon hopen deze eisen ingewilligd te krijgen „zon der volledige binnenlandse eens gezindheid". De betrekkingen met de V.S. en Portugal. „Wij zien de uitwerking van de wederzijdse-hulpverleningsover- eenkomst met de Verenigde Sta ten nog niet. Doch er zijn in dit opzicht wel grootse vooruitzich ten, hetgeen blijkt uit de steun, die Spanje van de grote Ameri kaanse natie krijgt bij de behan deling van zijn vraagstukken. Onze overeenkomsten met de V. S. en Portugal vormen een groot bolwerk voor het Wes ten", aldus het Spaanse staats hoofd. De nieuwe Spaanse volksver tegenwoordiging telt 551 leden. Er zijn twee vrouwen onder. Het vorige parlement telde vijftig leden minder. Cambodja en de Ver. Staten hebben Maandag te Pnom Penh een overeenkomst gesloten over het verlenen van rechtstreekse militaire hulp der Ver. Staten aan Cambodja, aldus een be kendmaking van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken. De overeenkomst voorziet in het verblijf in Cambodja van een Amerikaanse adviesgroep voor militaire hulp. Een politieman in het Algerijn se dorp Ain Naga heeft, gehol pen door zijn zoon, een aanval van een bende vogelvrijen op zijn gebarricadeerde huis afge slagen. Bij de aanval zijn tien vogelvrijen gesneuveld, aldus ver luidt in berichten die Zondag in Biskra zijn ontvangen. De verzetslieden, ongeveer tachtig in totaal, hadden 't dorp overvallen en de bewoners be roofd, doch zij trokken zich terug zonder er in geslaagd te zijn het verzet van de politieman en zijn zoon te breken. Een vliegtuig van de Franse luchtmacht heeft de bende ach tervolgd en bij beschietingen een vijftiental slachtoffers onder de bendeleden gemaakt, aldus deze berichten. Zaterdag heeft een andere bende een overval gedaan op Sjetma bij Biskra en drie perso nen ontvoerd. Tsjou En-Lai, de premier van communistisch-China, heeft op nieuw verklaard, dat hij bereid is met de Ver. Staten te onder handelen over vermindering van de spanning in het gebied van Formosa, aldus heeft het pers bureau „Nieuw China" Dinsdag bekendgemaakt. Tsjou zei, dat zijn regering het Sowjet-voorstel voor een tien- mogendihedenconferentie over Formosa steunt, doch dat ook andere voorstellen in overweging genomen kunnen worden. Hij herhaalde zijn vroegere verkla ring, dat de onderhandelingen echter geen afbreuk mogen doen aan de uitoefening van de souve- reine rechten van het Chinese volk de „gerechtvaardigde eis en actie voor bevrijding van Tai wan" (Formosa), zo verklaarde hij. Voorts zal nooit ingestemd worden met deelneming van de „kliek van Tsjiang Kai-Sjek" aan een internationale conferentie. Er zijn twee manieren om For mosa te bevrijden, door oorlog of door vreedzame middelen. „Het Chinese volk is bereid zoveel als mogelijk is met vreedzame mid delen naar de bevrijding van For mosa te streven", zo voegde Tsjou hieraan toe. Premier Tsjou verklaarde dit in een rede voor het permanente comité van het Chinese Congres, (het hoogste uitvoerende orgaan in communistisoh-China), waar in hij verslag uit bracht over de Afrikaans-Aziatische conferentie in Bandung. De Belgische kranten verhalen hoe koning Boudewijn bij het passeren van de evenaar gedoopt werd met een flesje spuitwater, dat de stuwardes hem eenvoudig over het hoofd leeggoot... Van deze plechtigheid ontving de vorst uit handen van de boordcommandant een fraai do- r cument. De zwarte 'bevolking van Leo- poldstad is de laatste dagen bij na verdubbeld want van heinde en ver is men naar de hoofdstad gestroomd om daar met eigen ogen de „Boula Matari" te kun nen aanschouwen. De versierin gen in de wijken der autochtone bevolking deden niet onder voor die der blanken. De inheemsen hebben de vorst een welkom be reid dat hij niet snel zal verge ten. Een Belgische journalist, die ter gelegenheid van het bezoek van de koning in de Congo ver blijft, wilde de intelligentie van zijn zwarte taxichauffeur eens toetsen en vroeg deze: „Weet ge nu wel wat een journalist is?" waarop hij het merkwaardige antwoord kreeg: „Dat is een soort tovenaar die de koning vooruitgaat om op zijn weg ge- luksfietsen te plaatsen". Daarna wilde de zwarte taxichauffeur op zijn ibeurt beslist weten of de geschiedenis van Tarzan wel echt was. De verslaggever van het so cialistische blad „De Peuple" schrijft dat de inheemse vrou wen ter gelegenheid van het ko ninklijk bezoek zelfs rokken dra gen met een afbeelding van koning Boudewijn. Wat de blanke bevolking betreft heb ik kunnen constateren, zo zegt hij verder, dat het patriotisme van de naar die Congo geëmigreerde Belg vooral op solide economische grondslagen is gevestigfi. Het heeft het gouvernement-generaal bijvooiibeeld heel wat moeite ge kost de blanke bevolking bij de aankomst van de vorst in de hoofdstad te houden. Deze voel de er namelijk veel meer voor een lang weekeinde te gaan door brengen in een koelere streek. Slechts door een beperking van het verlof tot zes uur heeft de gouverneur-generaal kunnen voorkomen dat koning Boude wijn slechts door de zwarte be volking twprd ontvangen, zo sohrijft hij. Hij zei, dat de Chinese delega tie in Bandung geen resoluties over Formosa of de toelating van communistisch-China tot de Ver. Naties had ingediend, omdat zij wilde voorkomen, dat de confe rentie zou vastlopen in menings verschillen over deze vraagstuk ken. Het Chinese volk is het Ame rikaanse vriendschappelijk gezind en het wil geen oorlog met de Ver. Staten, zo zei hij. Formosa is echter Chinees gebied en de bevrijding van dat eiland is een binnenlandse aangelegenheid. Een internationale kwestie (tus sen China en de Ver. Staten) is echter de spanning die in het ge bied van Formosa ds ontstaan door de Amerikaanse bezetting van dat eiland. Deze kwesties moeten niet door elkaar worden gehaald. Voorts bestaat er geen oorlog tussen China en de Ver. Staten, zodat de 'kwestie van een staken van het vuren zich niet voor doet, aldus Tsjou. Hij verklaarde voorts, dat de Chinese delegatie in Bandung een verklaring over vermindering van de spanning in het gebied van Formosa had afgelegd, doch dat de Ver. Staten nog een ont wijkend en dubbelzinnig stand punt innemen. Herbert Bonner, een democra tisch lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft Vrijdag verklaard, dat „iemand" het voorstel van president Eisen hower voor de bouw van een koopvaardijschip met atoomaan drijving „tegenhoudt". Hij zei dit op een vergadering van de commissie voor de koop vaardij, waarvan hij voorzitter is. Een functionaris van de „Mari time Administration", kapitein John McMullen, verklaarde op deze vergadering, dat ook Noor wegen plannen maakt voor de bouw vam een atoomschip. Op de onbewaakte overweg in de Leedijk te Houten (Utr.) is Dinsdagmorgen om negen uur een lege vrachtauto van de fir ma Kool uit Schalkwijk gegre pen door de exprestrein Maas trichtUtrecht. De chauffeur A. J. Vermeulen uit Schalkwijk moest met een hoofdwond in het Sint Antonius-ziekenhuis te Utrecht worden opgenomen. Hoewel het uitzicht ter plaatse geheel vrij wqs, heeft de chauf feur de trein blijkbaar pas ge zien toen hij zich al op de over weg bevond. Hij gaf toen meer gas om nog te ontkomen, maar de motor sloeg af. De auto werd aan de rechterzijde gegrepen en maakte een halve slag, zodat hij met de voorkant langs de rails kwam te staan. De laadbak kwam 22 imeter verder terecht en van het in de nabijheid staande baanwachtershuis sneuvelden ve le ruiten. De auto werd geheel vernield. De zijkant van de trein, die langs de bumper van de auto schuurde, werd beschadigd. Om 10.20 uur kon het treinver keer weer normaal doorgaan. Over de Ver. Naties zei de pre mier, dat veel V.N.-resoluties zijn aangenomen als gevolg van „Amerikaanse manipulaties". Mede door het feit, dat aan com munistisch-China „nog steeds z'n rechtmatige plaats in de Ver. Naties wordt onthouden, nemen wij geen verplichtingen op ons ten aanzien van V.N.-resoluties. Wij blijven gekant tegen resolu ties die in strijd zijn met het V.N.- handvest, aldus Tsjou En-Lai. Als grondslagen voor de bui tenlandse politiek van China noemde Tsjou: „Defensie, natio nale onafhankelijkheid, vrijheid, souvereine rechten en territoriale integriteit, ondersteuning van de met de volken van alle landen en verzet tegen de imperialistische politiek van agressie en oorlog." Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN Tel. 2124 - 2404 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTRAAT 5 door A. H. VAN OMMEN. AXEL Tel. 763 130) „Wat....?" wilde Drost weten. „D'r klopt iets niet.en toch. Luister, Drost, jij blijft hier en benut! fe tijd door deze kamers eens rond te snuffelen. Ik moet even weg." Rrrang, stoof Bijlman de trap pen af en de conversatiekamer binnen, waar hij met een storm van vragen begroet werd. Hij maakte een kort afwerend hand gebaar en trok Belfort bijna met geweld in de hal. „Brengt u mij even vlug naar die schuur, waar de beeldhouwer zijn wagen heeft staan," riep hij. Tien minuten later was hij weer op de kamer van de beeld houwer terug, waar Drost als een hondje snuffelend over de vloer kroop. „Ik heb eens gekeken of Geerling er met z'n wagen van door is gegaan, maar het vehi kel staat nog in de garage," ver telde hij hem. „Da's vreemd," vond Drost. „Ik zou zeggen, dat je d'r sneller met een auto tussen uit kan trekken dan te voet!" „Zou ik óók denken! 'n Raar geval.Neen d'r klopt iets niet, maar wat?" Hij streek zich eens nadenkend over de kin en vroeg daarna: „Nog iets bijzonders bnt- Nadru kverboden. dekt Drost?" Deze kwam overeind en sloeg z'n knieën af. „Geen sikkepit", bekende hij. „Ik zal nu eens dat mooie muziekdoosje bekijken. Werkelijk een pronkstuk, die pa théfoon, zeg!" Hij schakelde de stroom in en bijna geruisloos be gon de groene schijf, waarop een opvallend grote plaat lag, te draaien. Hij plaatste de weer gever op de plaat, welke hande ling eigenlijk meer het gevolg was van nieuwsgierigheid, hoe dit apparaat speelde, dan dat zij verband hield met het onderzoek. Bijlman was juist van plan hem te verzoeken met deze „flau we kul" uit te scheiden, toen een bekende stem een liedje begon te zingen, doch opeens midden in een versregel daarmee ophield. Daarna enige seconden een on regelmatig gehamer, „klop klopklop, klop," waarna de stem een paar maten lager het liedje vervolgde en onder het zingen door steeds maar het geklop en getik onregelmatig, dan weer eens luid, dan weer zacht. Als versteend stonden beiden naar de pathéfoon te staren „De... de beeldhouwer!" stoot te Drost er eindelijk uit. Ontslag van rechtsvervolging, plaatsing in een krankzinnigen gesticht voor de tijd van een jaar en onvoorwaardelijk ter be schikkingstelling van de rege ring, eiste de officier van justi tie, tegen de 28-jarige landbou wer Th. A. v. d. B., die wegens moord imet voorbedachte rade voor de Utrechtse rechtbank te rechtstond. Op 23 November van het vorig jaar werd het 15-jarige slagers knechtje G. L. onder de gemeen te Linschoten op een bietenland door de verdachte met enige mes steken om het leven gebracht. Sinds een half jaar was de boerenknecht bevriend met de veel jongere L„ met wde hij be paalde relaties' onderhield. Daar aan wilde de jongen een einde maken en een week voor de 23e November zeide L. tot de ver dachte dat hij naar de politie zou gaan indien de ander hun relatie niet wilde beëindigen. „Als je dat doet, steek ik je dood", antwoordde Van de B. Op de ochtend van 23 Novem ber ging de verdachte naar een winkel te Utrecht, waar hij' het grootste mes kocht. De verdachte 'begaf zich op zijn motorfiets naar Montfoort, daar hij wist dat L. zich in de buurt moest ophouden. Hij zag de jongen lopen, sprak hem aan en er ontstond een woordenwis seling, waarbij de jongen opnieuw dreigde naar de politie te zullen gaan. L. vluchtte op de fiets weg, de ander achtervolgde hem per motor. Een eind verder liep de jongen het bouwland in en rende om een boerenkar heen, waarbij 'hij door verdachte werd inge haald, die hem met het mes ste ken toebracht, waardoor de lon gen en het hart werden geraakt. Slechts aarzelend wilde hij voor de rechtbank toegeven het geen hij reeds eerder voor de politie had bekend. Thans ver klaarde hij in drift te hebben ge handeld. Hij hield echter vol, niet te hebben gestoken toen het slachtoffer op de grond was ge vallen. Toen is hij met zijn motor naar Heemstede gereden om een repa ratie te laten verrichten en over Utrecht teruggereden, waar de politie hem arresteerde. „Waarom hebt u het mes ge kocht?" wilde de president we ten. Harold MacMillan, de Britse minister van Buitenlandse Za ken, heeft Maandag in een ver kiezingsrede, enkele uren na zijn terugkeer uit Wenen, verklaard, dat het doel van de voorgestelde vier-mogendhedenbesprekingen is de wereldsituatie te bespreken, haar te ontleden en organisaties in het leven te roepen, die zich met elk afzonderlijk soort inter nationaal vraagstuk in verschil lende delen van de wereld zullen bezig houden. „Of de moeilijkheid nu in Europa of in het Verre Oosten zit, wij hopen een stelsel voor onderhandelingen te schep pen waardoor wij stap voor stap verder kunnen gaan." Ook de kwestie Formosa zou zeker aan de orde komen, aldus MacMillan. Met een handbeweging legde zijn collega hem het stilzwijgen op en snel deed hij een paar pas sen in de richting van de pathe- phoon, waar hij met gespannen aandacht naar de ronddraaiende schijf keek. Aan het einde werd de plaat automatisch verwisseld door een andere. Deze was bijna een copie van de vorige, en tóch was hij anders: men hoorde de beeldhouwer afwisselend zingen en fluiten, iets verschuiven of 'n paar zware passen doen, doch het voortdurende geklop voerde toch de boventoon. Nadat deze plaat was afgedraaid, grepen twee ingenieus bedaohte stalen klemmen de eerste plaat, en scho ven deze omgekeerd onder de weergever, terwijl de tweede plaat door de automatische ver wisselaar naast de schijf kwam te liggenAldus werden de twee platen om en om verwis seld en iedere zijde gaf een an der rytlhme in het geklop en ge tik weer. Inderdaad, iemand die zich in een naastgelegen vertrek bevond zou er een eed op doen, dat hier een vrolijke beeldhou wer gestadig aan het werk was. „Geerlings' alibi," zei Bijlman grimmig, nadat alle vier zijden waren afgedraaid en de eerste kant weer onder de weergever werd geschoven. „We zijn d'r allen ingevlogen. Pa Hazelaar heeft zioh dus eigen lijk steeds kwaad gemaakt op een stomme pathéfoon," zei Drost. „Eén stomme pathéfoon van een buitengewoon sluwe beeldhou wer," maakte Bijlman er van. „Enfin, we hebben alweer ge- „Dat weet ik niet", antwoordde de verdachte, „om kippen te slachten" voegde hij er aarzelend aan toe. Het psychiatrisch rapport uit gebracht door prof. dr Baan, noemde de verdachte niet toere keningsvatbaar. Geadviseerd werd ontslag van rechtsvervol ging, plaatsing in een krankzin nigengesticht en onvoorwaarde lijk ter beschikkingstelling van de regering. ,,Op 23 November werd de ge meente Linschoten opgeschrikt door een afschuwelijk drama, dat hier onze aandacht heeft", zo begon de officier van justitie zijn requisitoir. Moord met voorbedachten rade achtte hij bewezen op grond van de voorafgaande bedreiging, het kopen van het wapen en het gaan van de verdachte naar de plaats waar hij dacht zijn slacht offer te zullen ontmoeten. Op grond van het psychiatrisch rap port kwam mr Witsen Elias tot vorenvermelde eis. „Ek had liever gevangenis straf", luidde verdachte's ant woord op de vraag van de pre sident, wat hij daarop te zeggen had. Maandagavond is brand uitge broken in een woning aan de Ploegstraat te Schiedam, be woond' door het gezin G. Barzi- lay. De brand ontstond nadat 'n zoontje een pan met vet op de vloer had laten vallen en toen de vader probeerde het vet te ver wijderen met benzine. Dit ge beurde vlak 'bij een brandende kachel. De 'benzine vatte vlam en het vuur verspreidde zich uiterst snel, zodat de 'bewoners hals over kop het huis moesten ontvluchten. 'Het dertienjarige zoontje wist nog door een ruit in te slaan de hond te redden. Het woonhuis 'brandde geheel uit, 50 duiven kwamen in de vlammen oim. Verzekering dekt de schade. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Pinay, heeft Maandag tegen een verslagge ver van het blad „Sociaal-Demo- kraten" gezegd, dat hij nu, na de conferentie te Wenen, de toe komst met veel optimisme tege moet ziet. De Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, had op de conferentie verlangen naar ontspanning aan de dag gelegd. Verder zeide de Franse minis ter tot de verslaggever te hopen, dat de conferentie op het hoog ste niveau te Lausanne zal wor den gehouden. Deze hoop wordt gedeeld door zijn Britse en Ame rikaanse collega's McMillan en Dulles. Minister Molotof geeft daarentegen de voorkeur aan Wenen. Tot een verslaggever van het blad „Daghens Nyheter" zeide minister Pinay, dat overeenstem ming over het Oostenrijkse staatsverdrag geen op zich zelf staand geval schijnt te zijn. Zij is eerder een symptoom van ver betering van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de niet-communistische wereld. Te Cavour, nabij Turijn, heb ben honderd zwaarwichtigen 99 mannen en een vrouw, die allen de honderd kilogram ge wicht te boven gaan zich een drachtig aan een reusachtige feestmaaltijd geschaard. Op de maaltijd, die vijf uur duurde, werden 48 gevulde var kenspootjes, 27 florellen, 47 kip pen, 12 lammeren, 92 kilogram asperges, 42 kilogram aardbeien en 300 flessen wijn geconsu meerd. De 176 kilogram wegende Luigi Favero werd met algemene stem men gekozen tot de Italiaanse vertegenwoordiger op een te hou den internationaal congres van meer dan 100 kilo wegenden. Modebezwaren van de dame. De enige vrouw onder de hon derd omvangrijken, de 144 kilo gram wegende mevrouw Speran- za Gorini, liet zich in een ge sprek met journalisten zeer mis prijzend uit over de huidige damesmode en speciaal de a-lijn en h-lijn van Dior uit. „Deze modeheren", aldus me vrouw Gorini, „zijn er volkomen naast door hun modellen uitslui tend op overslanke vrouwen te berekenen, zonder er zich reken schap van te geven, dat er in de wereld ook nog vrouwen zijn, wier gewicht dat hunner manne quins verre teboven gaat". De Maandag bij Vaals veron gelukte Engelse straaljager wais een Sabre F 86. De omgekomen piloot heette R. N. Taylor. Er zijn aanwijzingen dat hij nog ge tracht heeft met de N schietstoel het toestel te verlaten. Naar de luchtmachtvoorliChtingsdienst meedeelt hebben ooggetuigen geen vuur of explosie waargeno men. DONDERDAG 19 MEI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gewijde muziek; 10.00 Het Friese psalm- en ge- zangenboek in de 'Herv. Kerk; 10.15 Inleiding op de schippers- kerkdag; 10.30 Kerkdienst; 11.45 Causerie; 12.00 Gram.; 12.15 Con cert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Harpkwintet; 13.40 Omroepkoor en orkest; 14.00 Bondsdag; 14.45 Gram; 15.00 Bondsdag; 15.45 Gram.; 16.00 Bondsdag; 16.45 Gram.; 18.00 Vo caal ensemble, cembalogezelschap en soliste; 18.30 Fries progr.; 18.45 Leger des Heils; 19.00 Nws; 19.10 Bondsdag; 19.40 Gram.; 20.00 leerd, dat we ons voortaan ook niet meer op alibi's mogen blind staren," vervolgde hij met een zucht. „Heb je het hoofdbureau al op gebeld om het signalement van Geerling te laten verspreiden? Ver kan de kerel nog niet zijn en wie-weet hoe gauw we hem te pakken hebben, als een politie- cordon de omgeving afzet. „Dit had ik eigenlijk al direct moeten doen, maar ietsiets houdt me daar van tegen," klonk het peinzend. „Weet je wat, Drost?... Laat me hier eens rus tig alleen de boel opnemen, ja? Ga jij naar de conversatiekamer en tracht haarfijn te weten te komen, op welk moment de gas ten hun kamer verlieten, toen zij het schot hoorden. Tracht uit hun verklaringen vast te stellen, of de beeldhouwer zich misschien reeds op de eerste overloop be vond, inplaats van dat hij zo als Bak heeft gehoord op de eerste overloop belandde. Daar zit een reusachtig verschil in, snap je! Vooral de verklaringen van de huisknecht en het dienst meisje, die toch ook op de tweede verdieping wonen, moet je goed noteren! Zeker, de lichten waren op alle portalen uitgedraaid, maar misschien hebben ze hem de trap horen aflopen." Bijlman duwde Drost bijna de kamer uit, die de trap afdaalde, terwijl hij zelf de in elkaar gedrukte deur zo goed en zo kwaad als het ging achter zich sloot. (Wordt vervolgd.) Radiokrant; 20.20 Koor en kamer orkest; 21.10 Rep.-klankbeeld; 21.30 Meisjeskoor; 21.50 Gram.; 22.00 Orkest; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Reportage; 8.20 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lied jes en miniaturen; 11.45 Gram.; 12.00 Orkest; 12.25 In 't spionne tje; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.35 Hammond orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Cau serie; 14.00 Gram.; 14.20 Voetbal- wedstr. NederlandZwitserland; 16.25 Gram.; 16.35 Orkest; 17.30 Sport; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Nieuws; 18.15 Voor de jeugd; 18.30 Theaterorkest; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Gesproken brief uit Londen; 19.10 Lichte muziek; 19.45 Buitenl. overz.; 20.00 Nws; 20.05 Journaal; 20.15 Der Zare- witsoh21.10 Cabaret; 21.55 Ka merorkest en koor; 22.15 Amus. muziek; 22.40 Sport; 22.50 Sport- actualiteiten; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.25 Jazzmuz.; 23.45 Gr. BRUSSEL (VI.): 12.00 Koorzang; 12.30 Weerbericht; 12.34 Koor zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Koorzang; 14.15 Orkest; 15.00 Piano; 15.30 Klank beeld; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Kinderliederen; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.10 Klankbeeld; 20.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Fluit; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. De directeur van de Ameri kaanse dienst voor volksgezond heid, dr. Scheele, heeft Zondag toestemming gegeven om het vaccin van dr Salk, dat door de laboratoria Eli Lilly te Indiana polis is vervaardigd, weer te ge bruiken. Vorige week was het zelfde ten aanzien van de entstof van het laboratorium Parke Da- vies bepaald. De beschikbare voorraden zijn geheel gecontro leerd. De vrijgegeven hoeveelheid van de twee fabrieken is voldoen de om ongeveer anderhalf mil- lioen kinderen in te enten.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5