de zwasre shag Helicopterdienst Brussel-Knocke-Vlissingen- Zierikzee-Rotterdam. Voor de Zondag DOUWE EGBERTS Bezetting van Haiphong door N.-Vietnamese troepen. STREMMING TREINVERKEER Goes krijgt een 125 meter hoge televisie-, ^en radio-telefonietoren. Protesten in Zuid-Afrika. NAEIJE's Vermist zendingsvliegtuig nog niet gevonden. Dordrecht-Lage Zwaluwe op Zondag 15 Mei. e- «ONDE VAN ITALIË 1955 Voormalige Japanse „luchtaas" over berechting van oorlogsmisdrijven in de Sowjet-Unie. De schadeloosstelling voor Joodse slachtoffers der nazi-vervolgingen SAARLAND. ZUID-VIETNAM. WONINGINRICHTING Troepen naar Algerije. Verklaring van opperbevelhebber van Hoa Hao SABOTAGE IN BELGISCHE MIJNEN. Winst voor conservatieven bij gemeenteraads verkiezingen. Vlot met twee lijken gevonden AgcnJi De helicopter S 55 van de Sa bena heelt gisteren bestuurd door chef-piloot Tremery van de Sabena, een vlucht gemaakt van Brussel via Knocke en Vlissingen naar Zierikzee en Rotterdam. Het was een proefvlucht voor de opening, op Donderdag 19 Mei van de helicopterdienst Brussel- Knocke-VIissingen-Zierikzee-Rot - terdam ter gelegenheid van de E 55-tentoonstelling in de Maas stad. Het gemeentebestuur van Vlissingen bood nadat het toestel was geland op de heliihaven bij het station te Vlissingen een kof fiemaaltijd aan in „Brittannia", waar verschillende sprekers de betekenis van deze verbinding hébben belïeht. Burgemeester mr B. Kolff van Vlissingen bracht de N ANSEN -MEDAILLE VOOR H.M. DE KONINGIN. De Nansen-medaille 1955 is door de daarvoor aangewezen commissie in Geneve toegekend aan H-M. de Koningin Juliana. Deze medaille wordt eens per jaar verleend aan degene, die zich naar het oordeel der com missie uitermate verdienstelijk heeft gemaakt voor de vluchte lingen, die vallen onder het man daat van de hoge commissaris der Verenigde Naties voor de vluchtelingen. Zoals bekend is heeft HAL de Koningin in brie ven aan president Truman en later aan president Eisenhower aandacht gevraagd voor het pro bleem der vluchtelingen. Behalve de persoonlijke verdiensten van de Koningin wil de commissie met deze toekenning in haar ook eren het hele Nederlandse volk, dat kort geleden een groot be drag ten behoeve van de vluchte lingen heeft bijeengebracht. 'Gelijktijdig heeft de commissie besloten, de Nansen-medaille voor 1954 toe te kennen aan mevr. Roosevelt, weduwe van de overleden Amerikaanse presi dent. Het was gisteren juist 25 jaar geleden dat Fridtjof Nansen, naar wie de medaille is genoemd, omdat hij in de volkenbond veel «>©r vluchtelingen heeft gedaan, as overleden. Here, wees ons genadig, wij hebben pp U gewacht. Jes. 33 2. Wij hebben voorbeelden te aver in het ganse leven van onze Heiland, dat Hij niemand afwees, die ZQn. ontferming inriep in het diepe gevoel zijner ellende, met te ernstige begeerte om gehol pen te worden. Denken wij slechts aan Bar-Timeus, de blin de bij Jericho's poort, aan de me laatse, die reiniging begeerde en aan znveïen die met een „ont ferm O mijDer" tot Hem kwa men. Geen enkele heeft Hij im mer afgewezenEn in de Oude Behandeling openbaarde de Here rich niet anders. Telkens klinkt het in de Psalmen: „Ik riep met mijn stem tot de Here en Hij hoorde mij uit het paleis Zijner heiligheid. «Uit de benauwd heid riep ik tot de Here en Hij heeft mij uitgeholpen." Zou de Onveranderlijke, bij Wie geen schaduw van omkering is, zich niet ook aan ons dezelfde betonen, zodra wij in waarheid kunnen verklaren voor Zijn aan gezicht: „dat wij op Hem wach ten"? Neen. wij mogen er vast op gaan, zo waarlijk als God een God van nabij is, zo waarlijk zal Hij ook ons genadig zijn, indien Hij onze slem maar hoort. Hij is een Uïffaelper, voor elke gees telijke nood. in elke zondestrijd, in elke krankheid, zelfs ten dode. Verscheen Hij niet aan menige stervenspunde als een vredes engel, die verlossen kwam Moge hij ons elke dag meer worden een Verlosser voor tijd en eeuwigheid beide'. In mijn zorgen, in mijn zonden Keer ik steeds tot U weerom; Immer heb ik hulp gevonden, Ala de nood ten toppunt klom (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) verbindingen van voor de oorlog van de K.L.M. in herinnering. Deze verbindingen vormden des tijds een groot succes. De burge meester zei dat ook hier sprake was van een geleidelijke opbouw van de verbindingen met Knocke ep Zierikzee vanuit Rotterdam. Naar Knocke werd alleen des zo mers gevlogen. In 1935 werden op deze lijn 11.512 passagiers ver voerd, waarvan alleen op het tra ject Vlissingen-Rotterdam 3857. Tijdens de oorlog werd het vlieg veld in Vlissingen verwoest en men kwam er toen niet weer toe het opnieuw aan te leggen. Maar in de winter van '5354 ontstond er opnieuw belangstelling voor een verbinding met de Maasstad, in het bijzonder door het initiatief van de Sabena om met helicop ters op Brussel te vliegen. Thans is er, ter gelegenheid van de E 55- tentoonstelling, deze zomer een verbinding aangelegd en de kos ten daarvan gedragen. Men hoopt dat uit dit initiatief op de duur een blijvend gevolg zal komen. De directeur van de Sabena, de heer A. J. Vernieuwe, bracht dank voor de samenwerking be toond door de Zeeuwse autoritei ten bij dit initiatief. Hij verdiepte zich in de exploitatiemogelijkhe den van de helicopter en voorspel de, dat later, wanneer er helicop ters met gelegenheid voor het vervoer van 60 passagiers in ge bruik zullen zijn, ook deze dienst rendabel zal blijken te zijn. Daar na was het woord aam de heer Tillima, wethouder te Rotterdam, die ook sprak namens het heli- coptersyndicaat. Hij vestigde de aandacht op de bijzondere ver binding met Rotterdam die Zee land thans gedurende de zomer kan krijgen vanuit Vlissingen en Zierikzee. Weliswaar is dit alleen ter gelegenheid van de E 55-ten- toonstelling, maar men hoopt, dat dit initiatief ook later goed resultaat zal opleveren. ts ft ORCAM De werkzaamheden aan de spoorbrug over het Hollands diep bij Moerdijk maken het noodza kelijk het treinverkeer tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe wederom stil te leggen. De stremming zal Zondag 15 Mei zijn en wel van half vier 's nachts tot kwart over drie 's middags (15.15 uur). Ter vervanging van de treinen zullen autobussen rijden. Deze vertrekken ieder heel en ieder half uur van Dordrecht en tien minuten over ieder heel en tien minuten over ieder half uur van Lage Zwaluwe. Daar deze autobussen de af stand piet in dezelfde tijd als de treinen kunnen afleggen, dient In Goes zal binnen niet al te lange tijd de bedoeling is nog dit jaar een 125 meter hoge televisie- en radiotelefonietoren worden gebouwd. Deze toren, die zal verrijzen in het Noord-Westen van de stad op een weiland, wordt geheel van beton. De aanbeste ding zal vermoedelijk vrij spoe dig worden gehouden. De reusachtige toren, die drie maal zo hoog is als de Goese kerktoren, wordt geheel rond van vorm met een middellijn van elf meter. De toren bestaat uit twee delen, nl. een hoofdtoren, waar van het bovenste platform zich op 86 meter hoogte bevindt en daarop een ronde televisiemast van nog eens 39 meter. De toren zal voor twee doelein den worden gebruikt. Allereerst krijgt Zeeland hier een televisie zender. Wanneer deze Zeeuwse zender in bedrijf genomen is, men schat medio 1956, zullen de bezitters van televisietoestellen in Goes en de naaste omgeving 'n prima ontvangst genieten en zelfs kamerantennes kunnen gebrui ken. De toren, dié op een zware be tonnen fundering komt te staan van twee meter dikte met daar onder weer tot 16 meter diepte gedreven heipalen, krijgt drie verdiepingen, waarvan de eerste zich op ongeveer 65 meter hoogte bevindt, de tweede op 70 meter en de derde op 75 meter. Op 82 meter hoogte komt een bordes met de zgn spiegels voor de straalzenders van de radiotelefo- In en na de rampdagen is ook in Zeeland gebruik gemaakt van dergelijke telefoniestraalzenders, om de verbinding te onderhouden tussen Schouwen-Düiveland en Roosendaal ter vervanging van de gestoorde telefoonkabels. Op de toren van Zierikzee bevinden deze spiegels zich nog steeds. De in de toren van Goes te monteren straalzenders zullen echter als re serveverbindingen dienst doen. In de genoemde drie verdiepin gen zal de apparatuur worden ondergebracht. men rekening te houden met ver traging van een half uur. Reizi gers uit de richtingen Breda en Roosendaal zullen dus een half uur later dan normaal te Dor drecht aankomen. Reizigers in de richtingen Breda en Roosen daal moeten een half uur vroe ger naar Dordrecht reizen om vandaar per autobus de gewen ste treinen te Lage Zwaluwe te kunnen halen. Voor het vervoer van inge schreven bagage zal een vracht auto rijden. De internationale treinen Am sterdamParijs v.v. zullen voor de duur van de stremming over Utrecht en Den Bosch worden geleid, hetgeen enkele wijzigin gen in de dienstregeling tot ge volg heeft. Voor reizigers uit Den Haag en Rotterdam, die met deze trei nen wensen te reizen, rijden spe ciale treinen en autobussen naar en van Roosendaal. De internationale treinen D 10 (Rheingold), D 164 (Loreley) en D 251 (Austria) rijden eveneens over Utrecht, hetgeen ook voor de dienstregeling van deze trei nen enige wijzigingen tot gevolg heeft. Bij ongunstige weersomstan digheden zal de stremming van het treinverkeer niet doorgaan. Dit zal echter pas kort voor Zon dag a.s. bekend kunnen worden gemaakt. a .-*nï~ETAPPE 7A - IS ME! Turtjn 'SE ST.O BUSTO ARSlZiO MILAAN TUmUN Twtfd* ttappt Turijn Carrn es f5M9! -248* cot Of TCNOA tJ 21 ■coc of snou/s B79m MIDDELLANDSE De voormalige Japanse lucht- machtgeneraal Kioji Tominaga, de stichter van het bekende esca drille der Japanse „Zelfmoord vliegtuigen", de z.g. „Kamika- se's", is, na zes en een half jaar in de Sowjet-Unie wegens oor- logsmidaden gevangen te hebben gezeten, Vrijdag te Tokio terug gekeerd. Tominaga zeide: „De in de Sowjet-Unie tegen oorlogsmisda digers gevoerde processen zijn volstrekt onwettig en er mag geen rechtsgeldigheid aan wor den toegekend. De beklaagden hebben geen verdedigers en de vonnissen worden uitgesproken, zonder dat het ten laste gelegde is bewezen". Hij verklaarde dat ook in zijn geval het verloop aldus was ge weest. De secretaris van de conferen tie voor Joodse vorderingen op Duitsland, Saul Kagan, heeft ver klaard te hopen, dat een nieuw souverein Duitsland zijn heilige verplichtingen tegenover de slachtoffers der nazi-vervolgin gen niet» zal vergeten. Hij deelde op een persconferentie mede, dat tot nu toe pas ongeveer 6 millioen dollar ontvangen werd, tertwijl vorderingen tot een bedrag van 55 millioen dollar bij het New Yorkse kantoor van zijn organi satie zijn geregistreerd- Kagan zeide, dat dit betalingstempo be treurenswaardig langzaam was. Kagan noemde het Westduitse schadeloosstelling- en restitutie programma een ongetwijfeld ern stige poging tot herstel van een van de verschrikkelijkste on rechtvaardigheden in de geschie denis. De regering van Oost- Duitsland heeft niets gedaan, dat hiermede overeenkomt. Wanneer echter de procedures niet ver sneld worden, zal de bedoeling van deze Westduitse wetgeving niet ten volle bereikt worden. De wet van September 1953 behoeft belangrijke wijzigingen en ver beteringen, aldus Kagan. De neutrale commissaris voor Saarland zal bevoegd zijn om „in dringende gevallen" maatregelen van de Saarlandse regering op te schorten als die naar zijn mening strijdig zijn met de nieuwe status van het gebied. Dit is een van de besluiten die genomen zijn op de openingsver gadering van de raad van de uit zeven landen bestaande West- europese Unie (W.E.U.). De besluiten zijn een compro mis in het geschil tussen Frank rijk, Duitsland en de regering van het Saargebied. Saarland is economisch met Frankrijk ver bonden, maar de bevolking is voor het grootste deel Duitsspre kend. Johannes Hoffmann, de pre mier van Saarland, had bezwaar gemaakt tegen de Frans-Duitse beslissing van vorige maand om de commissaris vetorecht te ge ven bij besluiten van de Saar landse regering die in strijd wa ren met het statuut. De raad van de W.E.U. ver biedt „interventie van buitenaf, die tot doel heeft de publieke opinie in Saarland te beïnvloe den, vooral in de vorm van steun aan politieke partijen, verenigin gen of de pers". De raad geeft ook voorschrif ten voor de volksstemming over de toekomstige status van Saar land. Er wordt een commissie in gesteld van vertegenwoordigers van Engeland, Nederland, Bel gië, Italië en Luxemburg voor toezicht op het referendum. De datum van de volksstem ming zal door de Saarlandse re gering worden vastgesteld. Eenheden van het leger van Noord-Vietnam zijn Vrijdagmor gen vroeg Haiphong binnenge rukt. De eerste détachementen reden met vrachtauto's de stad in terwijl de laatste Franse pa trouilles zich terugtrokken. De bevolking stroomde de hui zen uit, richtte triomfbogen op, spreidde spandoeken uit en bracht andere versieringen aan vanaf het ogenblik, dat de jeeps van het opperbevel van de Viet- minh, voorafgegaan door auto's van de internationale commissie van toezicht, gearriveerd waren. Voorbijmarcherende militairen werden door de menigte met bloe men begroet. Later in de ochtend volgde de bezetting van de Europese wijk. Hier waren de straten verlaten en hing slechts hier en daar een vlag uit. President Ho Tsji-Minh van N. Vietnam heeft Vrijdag de „bevrij ding" van Haiphong, de haven van Hanoi, bekend gemaakt. De president deed een beroep op de buitenlanders in de stad, hun be staan in Noord-Vietnam rustig voort te zetten. Haiphong is thans door de Fransen overgedragen aan de communisten krachtens de Ge- neefse bestandsovereenkomst. De stad is tot dusver onder Frans gezag gebleven om de evacuatie van vluchtelingen en het over brengen van uitrusting naar Z. Vietnam mogelijk te maken. Volgens het Noordvietnamese persbureau heeft president Ho Tsji-Minh de overdracht van Hai phong, na 85 jaar Frans gezag, „een belangrijk succes" genoemd. Het officiële Noordvietnamese blad „Nhandan" schrijft, dat met de „bevrijding" van de vroegere Franse steenkoolgebieden Hon- gay en Campha en de haven Haiphong, „een groot en rijk kustgebied thans aan het Vietna mese volk is teruggegeven". In de haven ligt een vloot van oorlogs- en transportschepen ge reed om de Fransen, onder lei ding van generaal Cogny, die de stad ontruimd hebben, naar Zuid- Vietnam te brengen. Volgens 'n woordvoerder van het Franse op perbevel hebben zich tijdens de overdracht geen ernstige inciden ten voorgedaan. De laatste Franse posten bij Haiphong zullen binnen enkele dagen ontruimd worden. Daar mee zal de laatste faze van de overdracht van Noord-Vietnam aan de communisten krachtens de Geneefse overeenkomst voltooid zijn. De limiet voor de ontrui ming is Woensdag a.s. Engeland poogt evenwel verlenging te be werken van de tijdgrens voor de evacuatie van vluchtelingen. De volgende stap na de voltooi ing van de verdeling van Viet nam in een communistische en 'n niet-communistische helft zal in Juli 1956 gedaan worden, wan neer verkiezingen gehouden wor den voor een regering van het gehele gebied. Het revolutionnaire comité heeft de bevolking van Saigon uitgenodigd Zondag a.s. voor 24 uur in staking te gaan en deel te nemen aan een grote demonstra tie, waarop betoogd zal worden voor 1. Het afzetten van Bao Dai als staatshoofd. 2. Goedkeuring van het beleid van „leider" Ngo Dinh Diem. 3. Goedkeuring van het optre den van het revolutionnaire co mité. 4. Verwerping der „kolonialis ten" en communisten. DIEM ONTSLAAT VAN VY. De Zuidvietnamese premier, Ngo Dinh Diem, heeft generaal Ngoejen Van Vy, die onlangs ge poogd heeft de macht over het nationale leger in handen te krijgen, ontzet uit zijn functie van inspecteur-generaal van de strijdkrachten. Het staatshoofd Bao Dai had Van Vy twee weken geleden met volledige militaire macht be kleed. Premier Diem weigerde evenwel de generaal deze be voegdheid toe te kennen. Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN Tel. 2124 - 2404 AXEL Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTRAAT 5 Van de zijde van het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken is vernomen, dat in de ko mende 48 uur 2.000 man politie- troepen per vliegtuig uit Frank rijk naar het gebied van Constan»- tine in Algerije gezonden zullen worden. Volgens de berichten is het aantal gewelddaden in Algerije de laatste tijd toegenomen. Frankrijk heeft reeds 40.000 man veiligheidstroepen in het land. Het sinds 28 April vermiste vliegtuig van het type „Short- Sealand", van de Christian en Missionary Alliance, dat op weg ,was naar de eenzame zendings- post in de Baliem-vallei in Cen- 1 traal Nieuw-Guinea om voedsel uit te werpen voor de zendings arbeiders aldaar, is nog steeds niet gevonden. Twee weken hebben „Catali- na's" van het gouvernement als mede een toestel van een Austra lisch zendingsgenootschap in de omgeving gezocht, doch tot dus ver nog zonder resultaat. Men heeft het onderzoek met de „Ca- talina"-vliegboten thans gestaakt. Het wordt voortgezet met een „Beaver". Tevens wordt een patrouille uitgerust, die per „Catalina" naar het Bemard-bivak wordt overge bracht en vandaar naar het berg land zal vertrekken, om te trach ten inlichtingen te verkrijgen van de plaatselijke bevolking in het cerwoud, aldus- vernam het Alliance zendingscentrum „Pa- rousia" in Naarden. Mannen vah de Christian en Missionary Alliance zijn ter plaat se aan het dreggen gegaan in de grote rivieren in de omgeving van de vallei. Inmiddels zal men trachten alsnog vc'edsel uit te werpen voor; de heer en mevr. Rose en hun baby, de taalgeleer de Bromley en de zes Kapauka- werkers, die de post in de Ba liem-vallei bezetten. Het vliegtuig had als enige in zittende, de Canadese piloot, A. Lewis, die in dienst is van de C. en M. A. en als eerste er in slaag de op 20 April 1954 met zijn toe stel te landen op de Baliem-rivier. Sedertdien heeft de piloot heel wat vluchten gemaakt naar de vallei. Op één dezer tochten heeft men sinds 28 April j.l. het con tact met de 42jarige Lewis, een ervaren instructeur van de Royal Canadian Airforce, geheel verlo ren. Mr Lewis is gehuwd zijn echtgenote woont in Hollandia en heeft enkele gehuwde kin deren, die in de Verenigde Staten wonen: 1 - Naar gemeld wordt, proberen tegenstanders van de regering- Strijdom in de gehele Unie van Zuid-Afrika protestvergaderin gen te organiseren tegen het wetsontwerp van de regering, dat het aantal leden van de Senaat bijna wil verdubbelen. De „Rand Daily Mail" noemt het wetsontwerp „een staats greep" en een greep naar de dic tatuur. De „Cape Times" schrijft, dat het een loslaten van de mo derne Westerse tradities bete kent. Er zijn al enkele protestverga deringen belegd maar het ziet er niet naar uit, dat de regering zich zal laten afbrengen van haar plan om zich van een meerder heid van tweederden in het ge zamenlijke parlement te verze keren. Zij heeft deze meerderheid no dig om het millioen z.g. Kaapse kleurlingen hun traditionele plaats op de blanke kiezerslijsten te ontnemen. Als zij op aparte lijsten worden geplaatst, zullen vier blanken in het parlement hun belangen behartigen. Het regeringsgezinde blad „Die Transvaler" schrijft, dat de re gering duidelijk, een opdracht heeft van het volk wat betreft de Kaapse kleurlingen en de souve- reiniteit van het parlement. De regering is verplicht deze op dracht uit te voeren. (Zuidafrikaanse rechters heb ben vroegere pogingen van de na tionale partij tot het verwijderen van de Kaapse kleurlingen van de blanke kiezerslijsten verboden. Eén dezer pogingen, gedaan door de toenmalige eerste-minister, Malan, verwierf geen meerder heid van twee derden. De Zuid- Afrikaanse grondwet eist een meerderheid van twee derden van de verenigde vergadering van beide Kamers van het parlement voor wetten betreffende stem rechten. Ook twee latere pogin gen van Malan faalden). De regering-Strijdom wenst het aantal senatoren te verhogen van 48 tot 89. De ongeveer een millioen Kaap se kleurlingen zijn afstammelin gen van Hottentotten, ingevoer de slaven (hoofdzakelijk Malei- ërs) en in geringe mate van blan ken en Bantoes. Van deze kleur lingen hebben 47.000 stem recht in de Kaapprovincie, de enige provincie waar zij stem recht hebben. Het socialistische blad „La Wallonië" schrijft dat het socia listische mijnwerkersverbond er van in kennis werd gesteld dat in de mijnen electrische kabels zijn doorgesneden en nog andere schade is toegebracht aan de mijnuitrusting. Dit zou, aldus het blad, geschied zijn om de pro ductiviteit der mijnen te vermin deren en zou verband houden met de Rooms Katholieke agitatie tegen de schoolontwerpen van minister Collard. Het socialistische mijnwerkers- verbond, aldus het blad, heeft be sloten thans uit de mijnwerkers van het Luikse een soort arbeids- politie te vormen, die „gewapend is om saboteurs op te sporen ep te straffen". Generaal Tran van Soai, opper bevelhebber van het particuliere leger van de Hoa Hao-secte, heeft Vrijdag in zijn hoofdkwartier ten Zuidoosten van Saigon verklaard, dat het onmogelijk is een oorlog tegen de regering van premier Ngo Dinh Diem te vermijden. Wegens militaire redenen kon hij niet de datum noemen, waar op een algemeen offensief zou beginnen. De generaal zei, dat hij in totaal 30.000 man tot zijn beschikking heeft, met één geweer per twee tot drie man. „Wij kunnen alleen geen langdurige oorlog voeren, maar wij hopen van een of ande re kant hulp te krijgen." De regering had verscheidene malen getracht met geld zijn steun te verkrijgen, zo verklaar de hij. Sommige van de troepen van generaal Tran van Soai heb ben ten Zuidwesten van Saigon met regeringseenheden gevoch ten. De raadsverkiezingen, welke Donderdag in 400 gemeenten, in Engeland en Wales zijn gehouden hebben voor de conservatieven 'n winst van 310 zetels opgeleverd, terwijl de communisten de enige twee zetels, welke zij te Raw- tenstall in Lancashire bezaten, kwijt raakten. In elf raden, waaronder die van Nottingham, York en de be langrijke katoenstad Bolton in Lancashire, verloren de socialis ten hun meerderheid. In Notting ham verloor de labourpartij vijf van haar 8 zetels, in York vier van de 27 en te Bolton negen van haar oorspronkelijke 50 ?etels. De vreugde van de conservatieven over hun winst werd getemperd door het feit, dat zij de 441 zetels, die zij in 1952, de laatste gemeen teraadsverkiezingen waarvan de resultaten met de uitslag van thans kunnen worden vergele ken, hadden verloren, niet alle hebben teruggewonnen. De voor zitter van de conservatieven, lord Woolton, wees ook op dit feit, toen hij de partij waarschuwde voor „te veel vertrouwen" ten aanzien van de algemene verkie zingen van 26 Mei. Vrijdagochtend was de lijst van winst en verlies als volgt: Winst: Conservatieven 310 ze tels, liberalen acht zetels en on- afhankelijken 25 zetels. Verlies: Socialisten 341 zetels en communisten twee zetels. STAKING NEDERLANDSE MIJNLEERUNGEN IN ZUID AFRIKA. De Zuidafrikaanse mijnkaaner heeft medegedeeld dat de berich ten over een staking in de Zuid afrikaanse staatsschool voor mijnbouw te Benoni, waarbij 75 Nederlanders betrokken zouden zijn, onjuist en overdreven wa ren. Bij het incident waren 27 Nederlanders betrokken, die niet gestaakt hebben doch op Zater dag 7 Mei hun werk hebben ver laten om een onderhoud aan te vragen bij de autoriteiten van de staatsmijnschool. Op Maandag 9 Mei werd het werk normaal her vat. Een officiéél onderzoek naar het incident is ingesteld. Noorse vissers hebben Donder dag bij Haugesund een vlot ge vonden met twee lijken. Men ver moedt dat het opvarenden zijn van de Poolse treiler „Cietrzew", die 4 Mei in de Noordzee noodsei nen uitzond en deze later weer introk. Gemeld werd toen, dat 'n deel van de bemanning van de treiler aan het muiten was gesla gen en in sloepen op weg was naar Schotland. Vermoedelijk zijn de twee man nen op het vlot van koude ge storven. De commissie voor Buitenland se Zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft Donderdag een resolutie aangeno men, waarin de Verenigde Naties wordt verzocht de Sowjet-Unie te veroordelen „als aanvaller van de onder hét communistische juk ge plaatste landen." ZATERDAG 14 MEI. TERNEUZEN: Café „Du Com merce, 2 uur: aanbesteding blok van 7 woningen en een blok van 6 woningen. Luxor-Theater, 8 uur: Lili. Concertgebouw, 8 uur: „In de greep van de angst". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Salto des doods"; 3 u. „Maarten Luther". ZONDAG 15 MEI. TERNEUZEN. Luxor-Theater, 8 uur: „Lili"; 2 uur: „In de greep van de angst"; 4.30 u.: „Lili". .uf Concertgebouw, 8 uur: „In de greep van de angst".* AXEL: Het Centrum, 4.^5 en 8 uur: „Salto des doods".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2