Eisenhower verwacht geen grote wijzigingen in de wereldtoestand De Oost-europese te Warschau Zitting van de geëindigd N.A.V.O.-raad Generaal Gruenther conferentie Kersen- brandewijn WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frans-Amerikaanse overeenkomst inzake Vietnam? De veerbootramp in Japan Rede van Boelganin over het nieuwe Russische ontwapeningsvoorstel COEBERGH Beierse aanval op «de stem van vrij Europa» DONDERDAG 12 MEI 1955. 10e Jaargang No. 3454. De Oostenrijkse kwestie De jongste Russische verklaring over ontwape ning een goed voorteken IRAK Hertog van Edinburg eert professor Thijsse Molotof Vrijdag naar Wenen De Saarkwestie Nutting over de nieuwe Russische ontwapeningsvoorstellen Frankerlng bij abonnement Temeuzen «Urecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande N;ordstraat 55-57 Terneuzen X«dactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct.aïinlrauao advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertentie»: 8 regel» t L1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: JkOrm Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddag» u-a* Voor het Maandagnummer: Zaterdags uw President Eisenhower heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie in Washington verklaard, dat getracht moet worden op de voorgestelde con ferentie van regeringsleiders der grote vier opheldering te verkrij gen van belangrijke kwesties. Hij legde er de nadruk op, dat hij niet verwacht dat in enige uren, dagen of weken op een der gelijke conferentie in de wereld toestand grote wijzigingen kun nen worden aangebracht. Eisen hower verklaarde- voorts, dat hij geen voorkeur heeft voor een be paalde plaats als conferentieoord. Mij acht evenwel een plaats in 'n neutraal land het geschiktst. Eisenhower geloofde, dat de regeringsleiders hun conferentie in drie dagen zouden kunnen af doen, doch dat de ministers van Buitenlandse Zaken wel weken, zo niet maanden, nodig zouden hebben voor besprekingen over de punten die door de regerings leiders zouden worden aangewe zen. Hij legde er de nadruk op, dat het gehele denkbeeld van een vier-mogendhedenconferentie op het hoogste niveau nog in een stadium van onderzoek verkeert. De Westelijke mogendheden heb ben een uitnodiging verzonden omdat zij redenen hiervoor aan wezig achten en omdat waar schijnlijk een zekere opheldering bereikt kan worden. De minis ters van Buitenlandse Zaken zul len, als zij in Wenen bijeenkomen voer ondertekening van het Oos tenrijkse staatsverdrag, verdere bijzonderheden van de voorgestel de conferentie bespreken. Op de vraag of hij enige rede nen wilde geven voor de wijzi ging- van zijn standpunt ten aan zien van de wenselijkheid van 'n bijeenkomst op het hoogste ni veau voorafgaand aan een confe rentie van ministers van Buiten landse. Zaken, antwoordde de president, dat het gehele beeld van de buitenlandse politiek van dag tot dag verandert. Het feit alleen dat wellicht een Oostenrijks staatsverdrag op het punt staat getekend te worden, is volgend Eisenhower op zich zelf geen reden voor een bijeen komst op het hoogste niveau. Er is echter in de gehele wereld een gevoel ontstaan dat een dergelij ke conferentie gehouden dient te worden en uit pers- en diploma tieke berichten blijkt, dat er een vaag gevoel bestaat dat er wel licht iets goeds uit een dergelijke conferentie kan voortvloeien. Eisenhower gaf twee opvattin gen voor een conferentie op het hoogste niveau: 1. De regeringsleiders hechten hun goedkeuring aan vooraf gaande acties van hun ministers van Buitenlandse Zaken, of 2. zij brengen de gedachten op gang en bepalen de punten waar op zij verwachten dat hun minis ters van Buitenlandse Zaken bij besprekingen wellicht iets kun nen bereiken Pogingen om, indien mogelijk, opheldering van bepaalde kwes ties te bereiken acht Eisenho wer zó belangrijk, dat de rege ringsleiders op geen ander stand punt zullen dienen te staan dan dat zij hun best zullen doen, terwijl zij hun eigen kracht en positie handhaven. Zolang zij niets opofferen en niet te veel van de conferentie verwachten, is het van belang om niet te stijf hoofdig te zijn door te weigeren iets te aanvaarden dat wellicht kan bedragen aan het maken van vorderingen. De belangrijkste taak op de conferentie van regeringsleiders zal volgens Eisenhower zijn het bepalen van de grote lijnen of de voorwaarden voor een conferen tie van de ministers van Buiten landse Zaken om te pogen tot vermindering van de spanning in de wereld te komen. PROEF-NOODLANDING VAN THUNDERJET LIEP VERKEERD AF. Bij een „proef-noodlanding" op de vliegbasis Volkel is Woensdag middag omstreeks vijf uur een „ThunderjeF'-straaljager van de kon. luchtvaart naast de start baan doorgeschoven. Het toestel geraakte daarbij in brand en ging verloren. De be stuurder, die alleen in het toe stel zat, kon geheel ontkomen. ongedeerd Nog geen overeenstemming tussen ambassadeurs. Op de bijeenkomst van de am bassadeurs der gróte vier en de Oostenrijkse vertegenwoordiger, die te Wenen besprekingen voe ren over het Oostenrijkse staats verdrag, is Woensdag nog geen overeenstemming over hangende kwesties bereikt. De Britse vertegenwoordiger zeide: „Ik weet niet, of het ver drag op Zondag getekend zal worden". De zitting van de Noord-Atlan tische raad is Woensdag, geëin digd, nadat de raad de hoop had uitgesproken dat het Westelijke initiatief om een bijeenkomst van de grote vier voor te stellen, op de duur kan leiden tot over eenkomsten „die oorzaken van conflict uit de weg zullen ruimen en die zullen bijdragen tot de vei ligheid en vrijheid van alle vol ken": In het bijzonder gaf de raad uitdrukking aan de hoop, dat de onderhandelingen tussen de grote vier de vreedzame en vrije hereniging van Duitsland en de vermindering van de bewape ning en van de strijdkrachten tot stand zullen helpen brengen. De raad legde daarbij de nadruk op de noodzakelijkheid van een grondige voorbereiding van de De geallieerde opperbevelheb ber in Europa, generaal Gruen ther, heeft Woensdag te Londen over het nieuwe Russische ont wapeningsvoorstel gezegd, dat 't voorstel tot afschaffing van de atoombom voor vele mensen uiterst aantrekkelijk is. „Het zou echter niet in het belang van het Westen zijn, dat dit voorstel wordt aangenomen, omdat de atoombom de enige mogelijkheid van het Westen is om de huidige communistische meerderheid in conventionele strijdkrachten op te heffen", aldus de generaal. De Franse afgevaardigde op de vijf-mogendhedenbesprekingen over ontwapening te Londen, Ju les Moch, heeft Woensdag ge zegd, dat de jongste Russische verklaring over ontwapening 'n goed voorteken is voor de onder- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Schraal weer. Zonnig en op de meeste plaat sen droog weer. Iets hogere tem peraturen dan gisteren. Matige tot vrij krachtige wind tussen west en zuidwest. VRIJDAG 13 MEI. v.m. n.m. Breskens 5.39 5.56 Terneuzen 6.14 6.31 Hansweert 6.54 7.11 Walsoorden 7.04 7.21 ZON MAAN op onder op onder Mei. 13 4.53 20.24 0.58 10.06 14 4.51 20.26 1.22 11.17 15 4.50 20.28 1.41 12.30 16 4.48 20.29 2.00 13.45 17 4.47 20.31 2.18 15.03 handelingen, die tussen de rege ringen zullen worden begonnen. Moch zeide op een persconfe rentie te Londen, dat de Russi sche voorstellen een koersveran dering betekenen, die hij met gro te voldoening constateert. De voorstellen behelzen een aantal ideeën, waarvoor de Wes telijke mogendheden reeds twee maanden lang op de ontwape ningsconferentie hebben gepleit. De Russen hadden zich tot dusver tegen deze suggesties verzet, al dus Moch. Maar toch zijn er nog verschil len met de Westelijke voorstellen, zo ging de Franse vertegenwoor diger voort. De Russen willen bijvoorbeeld, dat in de eerste sta dia, wanneer de ontwapening be perkt is tot conventionele wa pens, atoomwapens alleen mogen worden gebruikt indien de Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties heeft verklaard, dat er 'n daad van agressie is gepleegd. De Westelijken hadden voorgesteld, dat de formule zou luiden: „in geval van verdediging tegen agressie". De Russische voorstellen over het toezicht op de eventuele ont wapening dienen, zo zei Moch, „ernstig bestudeerd" te worden, maar hij dacht, dat zij in hun huidige vorm ontoereikend zijn. (In het eerste stadium heeft het toezichtsorgaan volgens de Rus sische voorstellen niet het recht tot een onderzoek ter plaatse). Een ander punt dat ophelde ring behoeft, is of de aanbevelin gen van het toezichtorgaan on derhevig zijn aan het veto van de Veiligheidsraad. Ook is het onduidelijk of in de voorgestelde sterktecijfers van de grote vijf de politie en para militaire organisaties zijn begre pen, zoals de Westelijken willen. Maarschalk Boelganin, de pre mier van de Sowjet-Unie, heeft in een rede op de Oosteuropese conferentie in Warschau ver klaard, dat de Sowjet-Unie de Westelijke nota's van Dinsdag, waarin een uitnodiging voor een viermogendhedenconferentie was vervat, „uiterst zorgvuldig zal bestuderen". onderhandelingen, die „met ge duld en vastberadenheid" moe ten worden gevoerd. In het slotcommuniqué spra ken de ministers er hun voldoe ning over uit, dat de zitting hen de gelegenheid had gegeven tot „openhartige en vrijmoedige dis cussies en een diepgaande ge- dachtenwisseling", welke de gro te waarde van de raad als een forum voor politiek overleg om trent kwesties van gemeenschap pelijk belang hebben bewezen. Dit algemene politieke overleg kon deze keer zeer uitvoerig zijn, omdat er, behalve de plechtig heid van de opneming van West- Duitsland, vrijwel niets anders op de agenda stond. De Canadese minister van Buitenlandse Za ken, Lester Pearson, vestigde daar Woensdag speciaal de aan dacht op, toen hij verklaarde dat. dank zij deze rijime gelegenheid tot onderling overleg, de vergade ring van de laatste drie dagen de meest constructieve en de nuttigste raadszitting in de ge schiedenis van de Navo is ge weest Dat overleg heeft zich niet slechts tot Europa en het Noord- Atlantische gebied beperkt, maar heeft ongeveer de gehele aarde omvat, als gevolg van het feit dat de Navo via Turkije en Engeland betrekkingen heeft met het Turks-Iraakse pact, het geen via Pakistaan weer tot Azië en verder via de Zuid-Oost-Azia- tische verdragsorganisatie zelfs tot het Verre Oosten en het ge bied van de Stille Oceaan leidt. Vandaar dat de situatie rondom Formosa, de conferentie van Bandoeng en de veiligheid in het Nabije-Oosten ook onderwerpen van bespreking hebben uitge maakt. Voorts hebben de ministers van enige landen, die het vredesver drag met Italië mede onderte kend hebben, gewag gemaakt van de actieve rol die Italië thans bij de Atlantische en Europese samenwerking speelt en gecon stateerd dat verschillende discri minerende aspecten van dat vre desverdrag niet in overeenstem ming zijn met de positie van Ita lië als bondgenoot". Het -schijnt echter, dat deze verklaringen niet moeten worden opgevat als een inleiding van concrete stappen tot het verwijderen vart dit dis criminerende clausules van het vredesverdrag, maar alleen als een vriendelijk gebaar tegenover het Italiaanse volk. Omtrent de verhouding van de nieuwe Westeuropese Unie tot de Navo heeft de raad het stand punt ingenomen dat tie West europese Unie een eigen leven moet leiden, maar niet geheel en al los van de Navo, daar dit laat ste het voornaamste orgaan moet blijven voor de bespreking van politieke kwesties.- De hoop werd dan ook uitgesproken, dat de Westeuropese Unie niets zal doen dat het werk van de Navo zou kunnen prejudiceren, maar dat de Unie haar belangrijkste taken zal zoeken op de vele an dere gebieden, waarop zij waar devol werk zal kunnen verrich ten In zijn openingsrede op de Oosteuropese conferentie in War schau heeft maarschalk Boelga nin, de premier van de Sowjet- Unie, Woensdag verklaard, dat het buitenlandse beleid van de Sowjet-Unie gericht blijft op het bereiken van een vreedzame samenleving van volken. „De Sowjet-Ünie streeft actief naar consolidatie van de vrede en vermindering van de interna tionale spanning en zij juicht elke stap toe die regeringen van andere landen in die richting nemen." „Daarom gelooft de Sowjet- regering, dat deze conferentie, die vraagstukken met betrekking tot het verzekeren van de vrede en de veiligheid in Europa zal be spreken, van buitengewoon groot belang is! Door de ratificatie van de Pa- rijse accoorden, die voorzien in bewapening van West-Duitsland, is de gehele internationale toe stand „ernstig gewijzigd en zien de vredelievende staten zich ge plaatst voor nieuwe vraagstuk ken." Als gevolg van die ratificatie „zijn West-Duitse militaristen en zoekers van wraak in staat ge steld openlijk een staand leger te scheppen en dat uit te rusten met alle type moderne wapens, waaronder atoomwapens en wapens voor chemische en bacteriologische oorlogvoe ring. West-Duitsland wordt daar door een militaire basis voor de ontplooiing van grote agressieve strijdkrachten." „Het activeren van agressieve krachten blijft niet beperkt tot Europa", aldus Boelganin. Obk „op een aantal staten in het Na bije- en het Midden-Oosten wordt druk uitgeoefend om hen te dwin gen zich aan te sluiten bij mili taire blokken, die -bedoeld zijin als aanhangsel van het agressie ve Noordatlantische pact..." Daarbij komt nog de „provoca tie tegen de Chinese volksrepu bliek" in het gebied van Formosa. De Ver. Staten spreken van een verdediging tegen communisti sche agressie, terwijl ,,de hele wereld weet dat juist de Ver. Sta ten eeuwenoud Chinees gebied hebben bezet..." Voorts zei 'hij, dat zijn regering wenst, dat het mogelijk zal zijn om in de toekomst tot een collec tief veiligheidsstelsel te komen, waaraan alle Europese landen en ook de Ver. Staten zouden deel nemen. Als een dergelijk verdrag verwezenlijkt zou kunnen wor den, zou het collectieve veilig heidsverdrag dat nu in Warschau gesloten zal worden, overbodig worden. De Zuidoostaziatische ver dragsorganisatie, Z.O.A.V.O., noemde Boelganin een alliantie van Westelijke koloniale mogend heden met bepaalde van hen af hankelijke Aziatische staten. Dit bondgenootschap wil het kolonia lisme „handhaven en verstevi gen, nationale bevrijdingsbewe gingen onderdrukken en zich mengen in de zaken van de Chi nese volksrepulbliek en andere Aziatische landen." De Sowjet-Unie blijft van me ning, dat de bewapening van West-Duitsland en het opnemen van dat land in de N.A.V.O. het grootste obstakel vormt voor her stel van de nationale eenheid in Duitsland op vreedzame en de mocratische grondslag, zo ver- een nieuw aperitief van volgde de Russische premier. Het is nodig stappen te nemen om herleving van Duits militarisme te verhinderen. Er moet gestre den worden tegen uitvoering van de Parijse accoorden. Een belang rijke bijdrage aan de zaak van hereniging van Duitsland en het handhaven van de vrede in Euro pa kan wellicht worden verkre gen door toenadering tussen Oost- en West-Duitsland en ver mindering van de spanning in de betrekkingen tussen deze staten. De Sowjet-Unie blijft bereid met alle middelen Ibij te dragen aan het herstel van de Duitse eenheid en het tot stand brengen van een vredesverdrag met Duits land op een aanvaardbare basis. In dit verband verklaarde de maarschalk, dat het volledig her stel van de politieke en economi sche onafhankelijkheid van een neutraal Oostenrijk een aanzien lijke bijdrage aan de versteviging van de vrede in Europa betekent. Voorts deelde hij mede, dat de Sowjet-regering „in overeenstem ming met de regering van de Chinese volksrepubliek onlangs stappen heeft ondernomen om' te komen tot ontspanning in het ge bied van Formosa en dat zij daar toe onderhandelingen heeft ge voerd met de regeringen van Groot-Brittannië en India." De Sowjet-Unie neemt een „po sitieve houding aan ten aanzien van het denkbeeld van een con ferentie van de grote mogend heden." Natuurlijk heeft een der gelijke conferentie slechts zin als zij werkelijk bijdraagt aan het verminderen van de spanning in de wereld en het verbeteren van de internationale betrekkingen. „Gisteren heeft de Sowjet-rege ring een nota van de regeringen van de Ver. Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië ontvangen," waarin een conferentie van rege ringsleiders met deelneming van deministers van Buitenlandse Zaken wordt voorgesteld. „Deze nota z£d zorgvuldig worden be studeerd." Naar Reuter van bevoegde zijde verneemt hebben Amerika en Frankrijk in beginsel overeen komst bereikt over een compro mis-politiek ten aanzien van de crisis in Zuid-Vietnam. Deze over eenkomst werd bereikt na een bespreking van twee uur in het bureau van de Franse premier tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, en zijn Franse ambtge noot, Pinay. Engeland was onder meer ver tegen woordigd door de ambas sadeur in Parijs Jebb. en sir In Beieren heeft men niet veel gras laten groeien over de West- duitse souvereiniteit vooraleer men is aangetreden tot de grote aanval op de Amerikaanse zen der „Vrij Europa". Deze verzorgt sedert jaren van uit Münehen anti-communistische uitzendingen voor de Oost-Euro- pese landen en de Duitsers heb ben zich er herhaaldelijk over beklaagd, dat over hen en over hun politieke aspiraties in deze omroep heel anders gesproken werd dan in de voor Duits ge bruik bestemde publicaties. In het bijzonder de wijze, waarop Tsjechische en Poolse emigran ten in deze uitzendingen de Duit sers alle rechten op Sudetenland en op de gebieden ten Oosten van Oder en Neisse heblben ont zegd, heeft voortdurend ergernis gewekt. Niet minder ook de toon waarop over Duitse oorlogsmis daden werd gesproken. Vijf dagen na de overdracht der Volgens de Beierse minister-pre sident Hoegner was dat „onver draaglijk voor het Duitse natio nale gevoel". Hij deelde mede, dat „Vrij Europa" thans een vergun ning voor zijn zendingen moet vragen aan de bondsregering. De Beierse gezant in Bonn had vol gens Hoegner reeds opdracht ge kregen zich bij de daarover te openen onderhandelingen te laten gelden en de eis te stellen, dat de stem van „Vrij Europa" voortaan vrij zal blijven van „anti-Duitse gevoelens". Naar verluidt heeft de Iraakse politie in Noord Irak „het hoofd kwartier van een communistische ondergrondse beweging" bezet. Veertig personen, die actieve communisten worden genoemd, w onder wie twee vrouwen, werden souvereiniteit heeft nu de Beierse gearresteerd. Volgens de politie landdag het offensief geopend. Daarbij werd een aantal mede werkers van „Vrij Europa" ver antwoordelijk genoemd voor de verdrijving der Sudetenduitsers. zijn ook grote hoeveelheden „hoogst belangrijke" documenten in 'beslag genomen. In Irak is de communistische partij verboden. Harold Caccia, vertegenwoordi ger van de minister van Buiten landse Zaken. De overeenkomst zou Woensdagavond bekrachtigd worden. Het compromis bevat volgens Reuter de volgende pun ten: 1. Bao Dai 'blijft staatshoofd; 2. Premier Ngo Dinh Diem aan de macht doch zijn kabinet dient te worden uitgebreid. Het jongste kabinet wordt onvoldoen de representatief genoemd; 3. Amerika zal er op staan, dat de Zuidvietnamese regering haar invloed aanwendt, om pro- paganda-aanvallen op Frankrijk een halt toe te roepen; 4. De Franse expeditionaire macht zal geleidelijk uit het ge bied teruggetrokken worden. De hertog van Edinburgh heeft dezer dagen zijn warme erkente lijkheid bewezen voor de hulp en de raadgevingen van prof. dr Th. Thijsse van het waterloopkundig laboratorium te Delft bij de oplos sing van de overstromingspro- hlemen van Nottingham, toen hij de officiële opening verrichtte van de Holme-sluizen, die een in tegraal onderdeel vormen van het beveiligingsplan tegen overstro mingen van Nottingham. De her tog zei, dat men waardering moest hebben voor het experi mentele werk dat in het labora torium in Delft was gedaan met modellen van de situatie. In Fe bruari 1946 veroorzaakte de ri vier de Trent een noodtoestand, die de waterschapsraad aanlei ding gaf een beveiligingsplan te ontwerpen. Met goedkeuring van het ministerie van Landbouw, en Visserij werd toen de assistentie ingeroepen van autoriteiten van het waterloopkundig 'laborato rium in Delft. De werken waar van de sluizen van Holne zulk een belangrijk onderdeel zijn, zullen 1.100.000 pond sterling kosten. Een droom dames De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, die thans de conferentie van commu nistische landen te Warschau bij woont, zal Zaterdag 14 Mei te Wenen aankomen voor de onder tekening van het Oostenrijkse staatsverdrag, aldus meldde Tass. Molotof deed de Britse ambas sadeur te Moskou, Hayter, weten, dat hij het Westelijke voorstel voor een officieuze bespreking met de ministers van Buitenland se Zaken van Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Sta ten op Zaterdag aannemelijk vindt. Het Oostenrijkse staatsverdrag zal Zondag worden ondertekend. Hét voorstel'was Maandag ge daan door de ministers van Bui tenlandse Zaken van de drie Wes telijke landen, aldus Tass. Volgens de politie van Tokio is tot dusver Ibekend, dat na de aan varing van twee Japanse veer boten, waarvan er een, de Sjium Maru, gezonken is, 42 lijken zijn geborgen en 72 opvarendert wor den vermist. Het aantal gewon den bedraagt 57. 625 mensen kon den worden gered. De Shiun Maru is reeds een keer in 1950 na een aanva ring gezonken. Zij werd evenwel gelicht en na hersteld te zijn weer in de vaart gebracht. Woensdagavond waren 65 lij ken, merendeels van kinderen, geborgen. Van de 779 opvaren den die zich aan boord van de ge zonken veerboot bevonden, zijn er 692 gered, zodat 't aantal ver misten op 22 werd gesteld. Oppositiepartijen in de Japanse rijksdag hebben gisteren vragen gesteld naar aanleiding van het Uit betrouwbare bron heeft A.F.P. Woensdag vernomen, dat bondskanselier Adenauer en minister Pinay het er over eens zijn geworden, dat voor de func tie van Europese hoge commis saris van het Saargebied geen persoonlijkheid uit een der lan den van de Westeuropese Unie gekozen moet worden. Hiermee is de mogelijke candi- datuur var» een Brit voor deze functie dus van de (baan. Voor de functie zou nu een Zwitser of iemand uit een der Scandina vische landen kunnen worden aangezocht. ongeluk. Volgens afgevaardigden van deze partijen is de ramp ken nelijk te wijten aan onachtzaam heid van spoorwegpersoneel. Bei de veerboten waren, zo zeiden zij, uitgerust met radar, zodat on danks de dichte mist een aanva ring vermeden had kunnen wor den. De minister van Staat van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken, Anthony Nutting, heeft gisteren op een persconferentie gezegd, dat de nieuwe Russische verklaring over de ontwapening „een belangrijke en in vele op zichten een bemoedigende ont wikkeling" is. Volgens Nutting hebben de nieuwe Russische voorstellen die Dinsdag bij de ontwapeningscon ferentie te Londen zijn ingediend, de levensduur van de conferentie verlengd. Nutting, die leider is van de Britse delegatie op de ontwape ningsconferentie te Londen, zei de verder, dat de Russische ver klaring „op verscheidene hoofd punten een belangrijke vordering betekent naar de zienswijze, waar voor de Westelijke delegaties en kele weken lang hebben gepleit". Nutting besloot met de woor den: „Het is verheugend te zien, dat de Russische regering een aantal voorstellen heeft aan vaard, die oorspronkelijk door de Westelijke delegaties zijn ge daan".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1