Teleurstelling en Hoop In hotel „De Wereld" gaven de Duitsers zich over Hogere subsidie voor woningwetwoningen r WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 4 MEI 1955. 10e Jaargang No. 3448. Beroep van Berkelse arts verworpen Mededeling TIEN JAAR GELEDEN Prins Bernhard siak een sigaret op - frankering bij abonnement Terneuzen ïnrscteur-Hoofdredacteur 1. van de Sande N ;ordstraat 55-57 Terneuzen Eodactle-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct; minimam», advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertentie»: 5 regel» 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, ol: A-ésm Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddag» 8 mi Voor het Maandagnummer: Zaterdag! 1# au» Het feestbetoon, dat 's lands bevrijding in 1945 vergezelde, heeft de glans gemist, die ons voor ogen stond in de tijd van de onderdrukking. De gedachte aan een bevrijd Nederland was de lokkende droom van velen, die zuchtten in de concentratiekam pen. Zij. gaf onze verzetsstrijders de moed om de laatste beproe vingen te doorstaan. Zij is de verwachting geweest, waarop ons Volk heeft geleefd, toen het ver keerde in de uiterste geestelijke en lijf lijk e nood. En nu werd plotseling de bevrijding een feit. Toen de Amerikaanse vliegtuigen in de hemel verschenen en voedselpak ketten uitstrooiden o.ver de hon gerende bevolking, toen kwam er een algemeen gevoel van op luchting. Men verkreeg het be wustzijn, dat Verder voortleven weer mogelijk was. Maar daarna zou het feest worden gevierd en het stelde ons teleur. Want een kille werke lijkheid plaatste zich tussen ons en onze vreugde over de verlos sing. Er was nog te veel ellende overgebleven. 'Een groot deel van ons volk ging in rouw. De opge togenheid ontbrak. Ook heeft het feit, dat het land in twee tempo's bevrijd werd de bevrijdingsroes gematigd. De herinnering aan de dagen der bevrijding heeft een wrange bijsmaak. Niet alleen omdat zij werden verduisterd door het tast baar leed, dat in velen besten digd Ibleef, ondanks het dagen van een nieuwe periode, maar ook omdat aan de stemming, die tijdens de bevrijdingsdagen heer ste de bezinning ontbrak. Men heeft er zich in verlus tigd; als er leden van de N. S. B. werden opgebracht. Maar men heeft vergeten dat de bevrijding betekende een terugkeer van de democratie en dat de democratie wel landverraders hun gerechte straf wil opleggen, maar nooit een" instrument kan zijn van wraakgierigheid. Onder de in vloed va,n de, overigens begrijpe lijke wrok, die de bevolking diep Overeenkomstig de condlusie van de procureur-generaal in het cassatie-beroep van de 38-jarige Berkelse arts J. F. A. M. O., die door 't gerechtshof te 's-Graven- hage wegens moord op zijn echt genote tot levenslange gevange nisstraf is veroordeeld, heeft de hoge raad Dinsdag dit cassatie beroep verworpen. De hoge raad heeft in zijn ar rest o.m. overwogen, dat het ge rechtshof op grond van de des kundige oordelen van Dr. Nele mans en Dr. Zeldenrust kon aan nemen, dat de dood van ver- dachte's echtgenote is veroor zaakt door toediening van cyaan kali in dodelijke dosis. De hoge raad acht onjuist hetgeen door requirant is aangevoerd met be trekking tot het gebaseerd zijn van het oordeel van Dr. Nele mans op tegenstrijdige feiten. Nu het gerechtshof op grond van deskundigenverklaringen aangenomen heeft, dat de dood aan ingenomen cyaankali was te wijten, was het hof (in tegenstel ling met hetgeen requirant bé toogde) niet verplicht dit oordeel te ondersteunen met overwegin gen, waarin het nader aangaf, waarom het een andere doods oorzaak niet aanwezig achtte. Voorts is overwogen, dat de be wijsmiddelen ruimschoots gron den kunnen opleveren voor de beslissing van het hof, dat het requirant was, die de cyaankali heeft toegediend. Ook had requirant nog de nie tigheid van het arrest ingeroepen op grond van het feit, dat de deskundige Prof. Grevenstuk bij hervatting der behandeling na een schorsing niet meer aanwe zig is geweest. De hoge raad zegt te dien aan zien, dat ter terechtzitting van 13 November de vraag, welke ge tuigen en deskundigen op de vol gende zitting moesten verschij nen en van welke getuigen en deskundigen een nader verhoor onnodig werd geacht, in bespre king is gekomen, zpdat, waar noch toen, noch op een latere zitting hetzij het O. M., hetzij de verdachte, hetzij diens raads lieden hebben te kennen gegeven de verdere aanwezigheid van Prof. Grevenstuk te verlangen, mag worden aangenomen ,dat zij daarop geen prijs stelden en on der deze omstandigheden het ge pleegde verzuim, waartegen niet uitdrukkelijk nietigheid is be dreigd, niet geacht kan worden zodanig in strijd te zijn met een goede procesorde, dat het de nie tigheid van het onderzoek ten ge volge moet hebben. DOOR DR P. H. RITTER. in zich droeg, is er een situatie ontstaan, waarin verkeerde din gen konden gebeuren. De bijzondere rechtspraak ver dient niet de blaam, die door sommigen op haar werd gewor pen, maar er zijn grove vergis singen begaan. Mensen, die wei nig schade aan ons volk hadden berokkend en die slechts door een averechts idealisme tot het lidmaatschap van de N. S. B. wa ren verleid1, heblben soms zware straffen moeten ondergaan, ter wijl grove misdadigers meer ge spaard werden dan zij verdien den. Men kreeg wel eens de indruk, dat collaborateurs met de vijand, door te elfder ure zidh te beke ren en een deel van hun oorlogs winsten te storten in het fonds van de ondergrondse beweging een daad zonder veel risico op het ogenblik waarin Duitsland bezig was ineen te zinken zich wisten te onttrekken aan hun gerechte straf. En dat er in Nederland concentratiekampen zijn geweest, waar het vaak hard is toegegaan, dat is een schande voor onze democratie. Tenslotte werd de tijd, die terstond op de bevrijding volgde, gebrandmerkt door het onoordeelkundig optre den van het Militair Gezag. Wij willen deze ibevrijidings- herdenking niet uitsluitend het roze licht doen schijnen. Wij wil len ons rekenschap geven van de historische 'betekenis van het feit der herdenking. En dan rijst onmiddellijk de vraag omhoog: welk Nederland hebben wij ge smeed uit de herwonnen onaf hankelijkheid? De tien jaren die zijn verstre ken zijn in vele opzichten jaren van teleurstelling geweest. De winst van onze lijdenstijd was het bewustzijn vain de nationale eenheid, dat in dit vagevuur werd verkregen. Heeft dit bewustzijn zich bestendigd in de jaren, die volgden Er is een ernstige poging ge daan door de Nederlandse volks beweging om een politieke een heid te vestigen. Zij mondde uit in de Partij van de Arbeid, die het vermocht een doorbraak tot stand te brengen en belangrijke figuren uit de kerkelijke partijen voor zich te winnen. Maar die doorbraak was een doorbraak van het socialisme. Er kwam geen nationale synthese tot stand, maar alleen het overwicht van een progressieve groep. Het nadeel daarvan was, dat er iets haperen -ging aan de functie van het parlement. Nationale eenheid1 en eensge zindheid tegen de buitenlandse bedreiging betekent iets anders dan het wegvagen van de partij- verschillen. Komen normale tij den terug, dan is het niet dan gezond, dat zich de strijd der meningen opnieuw openbaart. Maar in een democratie kan die strijd der meningen alleen vruchtdragend zijn, wanneer er tegenover de regeringsgroepen zich een hechte oppositie be vindt. Deze oppositie heeft zich in de jaren, die na de bevrijding ver streken zijn, niet kunnen doen gelden. De oppositie was onvol doende georganiseerd; het is haar tot dusverre mislukt op te treden in een gesloten phalanx en de oorzaak hiervan is niet a'lleen gelegen in het feit dat belangrijke figuren der voorma lige „rechterzijde" openlijk tot de Partij van de Arbeid zijn toe getreden, waardoor die rechter zijde van haar beste krachten werd beroofd, maar tevens, dat de oude staatspartijen (tegen woordig spreekt men van volks partijen) haar gespletenheid niet vermochten te overwinnen. Want zowel bij de Katholieke als bij de Protestants-Christelijke par tijen heeft zich een linker- en een rechtervleugel gehandhaafd. De Partij van de Arbeid trad op als een hechte eenheid, de middengroepen bleven in zich zelf verdeeld. En zo kon het ge beuren, dat een belangrijke min derheid van ons volk in het -poli tieke leven niet tot haar recht kwam. De grote politieke tegen stelling tussen progressieve en conservatieve elementen liep dwars door de partijen heen. Men vond de nieuwe vormen niet voor de nieuwe tijd:. De diepste teleurstelling van de tien jaren, die achter ons lig gen, is de tragedie van Indië ge weest. Er zijn de grootste denk bare fouten gemaakt door onze regeerders en onderhandelaars. En deze fouten vonden haar voedingsbodem in een buiten landse tegenwerking. Het buitenland bleek vatbaar voor de leuze, dat de niet-Euro- pese landen van het kolonialisme moesten worden bevrijd. Maar het vergat dat terwijl de Euro pese landen zich willig terug trekken, een nieuw Oosters kolo- In verband met de feestelijk heden ter herdenking van de bevrijding van Nederland zal ons blad op Donderdag 5 Mei niet verschijnen. Advertenties voor ons num mer van Vrijdagmorgen moe ten uiterlijk HEDENMIDDAG 2 uur in ons bezit ziin. S. P.T.T. NIET OP BEVRIJDINGSDAG. Op Donderdag 5 Mei zal de dienstuitvoering bij P.T.T. zijn als op Zondagen. Er zal die dag dus geen postbestelling worden uitge voerd. nialisme aan het ontstaan is, dat zich aandient onder andere na men. Wat zijn satellietstaten anders dan koloniale gebieden? De toekomst zal uitwijzen dat het Nederlandse koloniale be stuur, dat van Indonesië een paradijs gemaakt heeft van wel vaart en orde, zal worden ver vangen door een Russisch of Chinees koloniaal bestuur, na dat wij door de souvereiniteit over te dragen, 'land en volk van Indonesië hebben gestort in een chaos door het prijs te geven aan de minst bekwame regeer ders, die de wereldgeschiedenis ooit gekend heeft. Aan onze domme politiek heb ben wij schande toegevoegd. Wij hebben onze vrienden verloo chend. Amibon betekent een on uitwisibare smet op de historie van Nederland. Waar ligt de klng. Wij diepste oorzaak van de Indische nationale ramp bezworen in een tragedie? Zij ligt hier, dat wij in merkwaardig korte tijd en zijn ons liet, omgetoverd in een orde lijik, productief leven. Er is een ontzaglijke volksenergie nodig om zulk een wonder te verrich ten. Toen de watersnood ons trof, vlamde het samenhorig heidsgevoel weer even fel op als in die dagen der onderdruk- hebben deze nieuwe het verleden te weinig belang stelling in ons volk hebben in geprent voor het Indische deel van ons Koninkrijk. Als Indië in onze volksziel geleefd had, dan zou het geweten van Nederland niet in de souvereiniteitsover- dracht zijn verkracht en bevond Indië zich nog onder Harer Maje- steits scepter tot heil van zijn be volking. Wij heblben ter gelegenheid van de herdenking der bevrij ding van de meest markante te leurstellingen gewaagd, die zich in de tien jaren die op haar ge volgd zijn, hebben voorgedaan. Wij willen thans aantonen, dat er daartegenover veel is geschied, dat reden tot blijdschap geeft en bemoediging. Het is door de kracht van het Nederlandse volk geweest en door die kracht alleen, dat het zich economisch heeft weten te handhaven. Een onvermoede wel vaart heeft zich ontwikkeld ten gevolge van Nederlands atlbeids- zaamheid en de vaardigheid van zijn industrie. Met offer-bereid heid heeft ons volk de zware lasten gedragen, die voor het herstel zijner financiën gCboden waren. Het land lag vernietigd, uitge put en uitgezogen terneer, toen de vijand was vertrokken. In een oogwenk heeft ons volk weer op gebouwd wat was vernield. Nergens ter wereld werd zo sehieliik de chaos, die de vijand terstond begonnen ons tegen nieuwe natuurdreiginge.n te ver sterken. Temidden van ons bloeit een aanminnig Koninklijk gezin, dat de liefde en glorie van onze natie is. De Koningin, leeft samen met haar volk. Geen tijd' of moeite is haar te veel om van haar liefde en zorg voor alle lagen van ons volk te getuigen. De Prins, naast haar is een hard werker voor de belangen van 'Nederland, die door zijn oriënteringsreizen on getwijfeld deel heeft aan onze stijgende voorspoed. En wie is niet ontroerd geweest, toen hij de stralende gestalte zag van onze kroonprinses, zoals zij ver scheen nadat zij haar eerste schip had gedoopt. Het was of zij het zinnebeeld was van onze ge lukkige toekomst. Wij zouden geen goede Neder landers zijn, indien wij geen sceptische nuchterheid hadden gemengd in onze beschouwin gen. Maar er zijn zoveel opwek kende kanten aanwezig in ons leven van nu, dat uitroepen: Laat de klok maar beieren ter herdenking van- onze herwonnen onafhankelijkheid. Laat de vlag gen maar wapperen. Moeilijke tijden kunnen nog komen, die eisen stellen aan de fut van Nederland. Maar wij kunnen veel weerstanden over winnen, indien iedere Nederlan der op deze herdenkingsdag, maar belijdt: „Ik geloof in mijn volk!" Tussen en op de uitlopers van het heuvelland „De Veluwe" ligt een stadje. Een stadje, be kend om zijn landbouwhoge school. om zijn toerisme, maar nog meer bekend door de oorlog. Tot tweemaal toe ging het harde oorlogsgeweld over deze gemeente. Tot tweemaal toe waren de bewoners van deze stad genoodzaakt hun koffers te pakken en te evacueren. De eer ste maal voor vijf dagen, toen het oorlogsgeweld in 1940 over geheel de wereld losbarstte, de tweede maal voor acht maanden, toen de Duitsers hardnekkig ver zet boden tegen de geallieerde overmacht. Er bestond een groot verschil voor de bewoners van Wapenin gen bij deze dubbele evacuatie. De eerste keer ging het per auto of per eigen vervoermiddel, de tweede keer werd men gedwon gen om in Vunzige kolenschuiten plaats te nemen en aldus als brandstof uit de steenkolengroe ven te worden weggevoerd. De vreugde kende ook bij deze mensen, evenals overal elders, geen grenzen toen op Vrijdag avond 4 Mei via de Engelse zen der bekend werd, dat op de Lünehurgerheide de Duitsers hadden gecapituleerd. sirenes, het gedaver van de mo toren uit de verte was duidelijk hoorbaar. Voorafgegaan door leden van de Canadese militaire politie arriveerden de Duitsers in een gammel, met camouflage- kleuren bedekt wagentje met daarop de witte vlag, reeds een voorteken van de volledige over gave. moment. Is er een betere herden king mogelijk dan door het hou den van een tentoonstelling van de vele documenten, die in Wa- geningen van de capitulatie aan wezig zijn, documenten, die een zo grote historische waarde heb ben en eventueel nog zullen wor den aangevuld met nieuw mate riaal, afkomstig uit het Rijksbu reau voor Oorlogsdocumentatie. Is er een betere herdenking denkbaar dan een défilé van sol- „ZI.J KONDEN ANDERS". NIET De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft de jaarlijkse bijdragen voor woning wetwoningen verhoogd. De subsidieverhoging zal gel den van 1 October 1954 af, dat wil zeggen voor de woningwetwonin gen. waarvoor na 30 September 1954 machtiging tot gunning door het departement is verleend. Zij zal dus niet van invloed zijn op de huurprijzen van bestaande woningwetwoningen. De stijging van de bouwkosten ten gevolge van de loonsverhoging per 1 Oc tober 1954 zal door de bijdrage- verhoging nog mede worden op gevangen. De tabel ter berekening van de jaarlijkserijksbijdrage, behoren de bij de beschikking bijdragen woningwetbouw 1950 is herzien. Evenals bij de premie- en bijdra geregeling woningbouw 1953 is ernaar gestreefd voor de verschil lende typen van arbeiderswonin gen een evenredig gedeelte van de stijging van de stichtingskos- ten door een subsidie te dekken. Daarbij wordt rekening gehouden zowel met de grootte als met de funderingskosten, grondkosten etc. In de nieuwe regeling is de hoofdbijdrage (dus niet de toe slag voor funderings- en grond kosten in alle gemeente voor wo ningen van gelijke wooncapaci- teit en type dezelfde. Door de gewijzigde structuur van de tabel kan de bijdragever- hoging moeilijk in een gemiddeld bedrag per woning worden uitge drukt. Zij loopt uiteen van 15 tot 80 per woning per jaar. Glo baal gezien komt zij voor een groot deel van de woningen neer op gemiddeld 15 procent van de huidige jaarlijkse bijdrage. Bij de herziening van de tabel van 1950 is tevens een aantal on volkomenheden weggenomen, die in hoofdzaak betrekking hebben op de onderlinge verhouding tus sen de bijdragen voor verschil lende typen en de kosten van paalfundering. Voor de bereke ning van de toeslag voor grond kosten zullen voortaan vaste be dragen gelden, die afhankelijk zullen zijnvan de drie groepen, waarin de gemeenten voor dit doel zijn ingedeeld. De toeslagen wegens bijzondere omstandigheden, voor kleine aan tallen woningen en voor duplex- woningen zijn komen te verval len. Met deze omstandigheden, voorzover nodig en mogelijk, thans rekening gehouden bij de opbouw van de gehele tabel. In de nieuwe tabel zijn thans ook de sinds enige tijd verhoogde onder - houdsnormen in hun geheel op genomen. De nieuwe tabel wordt vandaag in de Nederlandse Staatscourant gepubliceerd. Enkele dagen voordat dit ge schiedde had Seyss Inquart nog juist verzekerd, dat Noordelijk Nederland met hand en tand door de Duitsers verdedigd zou worden. De geallieerde commandanten begrepen wel, dat slechts met zeer zware verliezen dit door het water beschermde gebied kon worden veroverd, maar boven dien drei,gde de hongersnood vooral in de grote steden op een schrikwekkende manier. Der halve werd besloten het Duitse leger in eigen land tot overgave te dwingen en deze opzet gelukte prachtig. En ondanks het feit, dat het oorlogsleed tot tweemaal toe over hun stad was gegaan, waren de Wageningers er trots op, toen bekend werd, dat de overgave van de Duitse troepen in Nederland in „hun" hotel „De Wereld" zou plaatsvinden, een plaats die intussen meer op een puinhoop dan op een hotel ge leek. In de ochtend van die gedenk waardige 5de Mei gaf generaal Foulkes, bevelhebber van het eerste Canadese legerkorps aan luitenant-generaal Reichelt, chef van de Duitse legerstaf, opdracht om van veldmaarschalk Blasko- witz te eisen 's middags om vier uur in „Hotel de Wereld" aan wezig te zijn, teneinde te onder handelen over de overgave van het Duitse leger in Nederland, waarvan Blaskowitz veldmaar schalk was. HET TIJDSTIP DER OVERGAVE. Er heerste een begrijpelijke spanning bij de oorlogscorrespon denten. fotografen en filmopera teurs, toen het tegen vieren liep. Een hels kabaal (waarschijnlijk het laatste lawaai dat zij maak ten) ging aan de komst van de Duitsers vooraf. Het geloei van In hotel De Wereld" te Wageningen vond de ontmoeting plaats der opperbevelhebbers. Voor de tafël links de lt. generaal Reichelt. rechts veldmaaschalk Blaskowitz; achter de tafel v.l.n.r. de tolk (een Canadese kolonel), gene-raal Foulkes, die tekent, en Prins Bernhard. In de gelagkamer van het hotel namen zij plaats en daar werd de overgave, gespecificeerd in een achttiental artikelen, ge tekend onder doodse stilte. Het enige incident op dit belangrijk ogenblik was het moment, waar op generaal Foulkes de Duitsers bekend maakte, dat Prins Bern hard in zijn kwaliteit van opper bevelhebber van de Binnenlandse Strijdkrachten aanwezig was. De Duitsers sprongen stram in de houding en de Prins reageerde slechts door het opsteken van een sigaret De Prins was 's morgens uit het Loo, het hoofdkwartier van de Binnenlandse Strijdkrachten, naar Wa,geningen vertrokken in de auto van Seyss Inquart, die zijn mannen hadden buitgemaakt. Precies om half vijf zette veld maarschalk Blaskowitz zijn hand tekening onder de documenten en was de overgave van het Duit se leger in Nederland een feit. EEN SIMPELE HERINNERING Wij dwaalden vandaag weer rond in de door de Wageningse V.V.V. ingerichte capitulatiezaal. Deze zaal is niet het vertrek, waar de overgave geschiedde, maar nog staan daar de tafel en de acht stoelen, waaraan de com mandanten waren gezeten. De zaal is zó ingericht, dat zij een overzichtelijk beeld geeft van de gehele oorlog. Nog vindt men er de zo gehate bonkaarten, de met vreugde begroette vervalste persoonsbewijzen, afschriften van processen-verbaal, die door SS- ers tegen goede Nederlandse bur gers werden opgemaakt. Men vindt er de aanplakbiljetten van de Duitsers, waarmede zij poog den het steeds groeiend verzet te breken en de mensen te wijzen op de gevaren, die dreigden als de geallieerden bezit van het land zouden nemen: Nederlanders, weet u, dat het uw zogenaamde bondgenoten zijn, die uw kinde ren laten verhongeren?" Nog liggen daar de foto's uit het archief van Prins Bernhard, die een nauwkeurig beeld geven van de wijze, waarop de overgave is geschied, 'n copie van de over- gave-artikelen, getekend door ge neraal Foulkes en Generaloberst Blaskowitz, completeren het ge heel. Als simpele herinnering aan dit voor ons, Nederlanders heuge lijke feit ligt daar de vulpen van generaal Foulkes, waarmede de overgave is getekend en welk in strument hij Wageningen schonk toen de stad hem tot ereburger benoemde. WAGENINGEN HERDENKT. herdenkt Wageningen dit grootse datencompagnieën uit Canada, Amerika, Engeland, Frankrijk. België en Nederland langs het hotel De Wereld? Hare Majesteit de Koningin, de minister-presi dent en generaal Foulkes zullen toespraken houden. De middenstandsorganisatie or ganiseert een historische optocht, waarin de geschiedenis van de ca- pitulatiestad zal herleven, een geschiedenis, die op deze dag haar hoogtepunt zal vinden in de uitbeelding van de capitulatie. Het leven in Wageningen gaat zijn dagelijkse jachtige gang en de bezoeker zal weinig of niets bemerken van de activiteit voor een sfeervoile herdenking van de capitulatie, maar achter de scher men wordt hard gewerkt om te komen tot een voor ieder aan vaardbare herdenking, die welis waar de verschrikkelijke tijd van 19401945 zal doen herleven, maar desondanks toch het zwaar tepunt zal leggen op het heugelij ke feit van die Zaterdagmiddag in Mei 1945: de capitulatie en de bevrijding, die een golf van blijd schap veroorzaakte over geheel Nederland. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Aanwakkerende wind. Veel bewolking maar ook op klaringen en enkele verspreid op tredende buien. Tot krachtig of hard toenemende zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. DONDERDAG 5 MEI. v.m. n.m. Breskens 0.57 1.20 Terneuzen 1.32 1.55 Hansweert 2.12 2.35 Walsoorden 2.22 2.45 VRIJDAG 6 MEI. v.m. n.m. Breskens 1.31 1.52 Terneuzen 2.06 2.27 Hansweert 2.46 3.07 Walsoorden 2.56 3.17 ZON MAAN Apr. 30 Mei. 4 5 6 7 8 op onder op 5.14 20.02 13.12 De Duitsers arriveerden met de witte vlag Nu, tien jaar na de capitulatie, 9 5.09 5.07 5.05 5.03 5.01 5.00 20.10 20.12 20.13 20.15 20.16 20.18 18.00 19.10 20.18 21.22 22.22 23.13 onder 2.32 3.44 4.03 4.24 4.51 5.24 6.05

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1