Uit de Provincie Even attentie, Heren! De blauwe auto Binnenlands nieuws ilPlS AXEL. Gemiddeld zet U wel twee millioen stappen per jaar. De keus van Uw schoenen is daarom van enorm belang. Neem dan ook direct het beste. Neem Super-Swift Spijkerloos en U stapt voortaan opgewekt door het leven. Elke Swift-schoen heeft bovendien de nieuwe veiligheidshak met ronde hoek aan de binnenzijde, waardoor U niet meer blijft haken in de omslag van Uw broekspijp. Doe een keus uit de talrijke moderne modellen. In record-tijd bent U de tevreden eigenaar van zo'n paar prachtige Super-Swift Spijkerloos. Swifft-herenschoenen vanaf 19.90 tot 29.75 TERNEUZEN. HULST. MIDDELBURG. KOEWACHT. SAS VAN GENT. VLISSINGEN. ZUIDZANDE. AGENDA LATE BLOEI IN ZEELAND. Qp (het ogenblik staan in het Zuid-Bevelands fruitgebied de vroege pruimen in volle bloei. Dit Üs echter ruim tien dagen later dan in andere jaren. De ont- viMkeling van de bloesemknop- e» verloopt door het koude weer eer traag. Daarom moet wiorden 'örwacht dat de kersenboom- ,aarden die anders eind April in •olie bloei staan, dit jaar zeker liet voor rond' 5 Mei zullen bloe ien. VEILING WALCHEREN HAD HOGERE OMZET. De veiling „Walcheren" te Mid delburg had in het afgelopen boekjaar een omzet van 1.514.703,— tegen ƒ1.357.241,— m het voorgaande jaar. Deze hogere omzet is voornamelijk te danken aan de hoge prijzen welke het afgelopen jaar voor de groen ten werden betaald'. Daarnaast neemt ook de fruitaanvoer op Walcheren toe, doch hiervan la gen de prijzen dit jaar belangrijk lager dan het voorgaande. 2HEUWSE FRUITAANVOER NEEMT TOE. Op de fruitveilingen in Goes ea Kapelle-Biezelinge begint de fttobaanvoer nu sterk toe te ne men, omdat vele partijen appels geruimd moeten worden. Wan neer het namelijk warmer gaat worden wordt ook de houdibaar- ihejd minder. De voorraad in de Zeeuwse koelhuizen is nog zeer groot voor de tijd van het jaar. Ntoi rekent dat er nog minstens 1 weken grote aanvoeren zullen aijn. In Goes zijn nog flinke par ijen goudreinette. Voor de goede kwaliteit wordt rond 40 cent per kg betaald. In Kapelle-Biezelinge vormen de golden delicious en de jonathan de hoofdmoot. Voor de jonathan ligt de prijs eveneens rond 40 cent per kg. Voor de goe ie exporfkwaliteit. Voor de gol den delious wordt meer dan 70 *ent per kg betaald. Deze appel is speciaal gevraagd voor de Franse markt. West Duitsland is nog steeds de voornaamste af- nemer. Ongeveer 80 procent van het exportabele gedeelte van de aanvoer wordt naar dit land ver laden. Terwijl de prijzen van de «xportkwaliteiten stabiel bleven, 5tijn de laatste dagen de prijzen «5n de keuken- en fabriekskwa- hteit aangetrokken door vraag voor de binnenlandse markt. ZEEUWSE RINGRIJDERS NAAR E-55. Zestien rlngrijders uit Zeeland zullen op de Zeeuwse dag van de E-55 18 Juni a.s. demonstra ties in wedstrijdvorm geven. De Zeeuwse ringrijders vereniging, else de organisatie in handen heeft, zal uit de 21 aangesloten afdelingen de 16 allerbesten kie zen en dezen zullen, gestoken in de dracht van hun streek en ver gezeld van hun paarden, naar Botterdam gaan. hond hulp te verlenen. De heer W. die ter plaatse met z'n auto aanwezig was, en stellig 'n waar dierenvriend is, nam maatrege len. Het trof ons hierbij bijzonder, dat hij zijn eigen hond, die hem vergezelde in zijn auto, achter in de kofferruimte stopte en het slachtoffer van de aanrijding een plaats kreeg op de kussens1 in z'n auto. Een vlugge start en de heer W. reed met de gewonde hond maar de dierenarts dr Brons. Legio zijn de berichten vaan die renmishandelingen. Het is daar om dat we dit blijk van dieren- vriendsohap met genoegen publi ceren. Omhoog gevaren. Zaterdagavond omstreeks acht uur is het 761 ton metende Fran se motorschip „Gerolstein", kapt. A. Goudswaard te Rotterdam, op de Westelijke berm van de Middenhaven gevaren. De „Gerol stein", een 'onder beheer van de Franse staat varende z.g. hard loper, kwam uit de richting Hans- weert en sleepte tevens het Fran se binnensleepvaartuig „Sira" van 790 ton, dat langszij aan bak boord lag, met zich mee. Hoewel het bijna laag water was liep er toch nog een behoorlijke eb- stroom toen de beide ledige sche pen de pieren naderden. De Franse schepen kwamen hierbij dwars in de ebstroom te liggen, met het gevolg, dat de „Gerolstein" op de Westelijke berm omhoogliep, terwijl met een hevige klap de „Sira" tegen het motorschip sloeg, dat krakend nog verder de berm opschoof. Een half uur later is het schip op eigen kracht vlot gekomen. Bouw 69 woningen. Overeenkomstig de getroffen regelingen voor het bouwen van woningen met halve premies zul len in onze gemeente 69 wonin gen mogen worden gebouwd. Dit zijn woningen waarvan de bewoners in de gelegenheid wor den gesteld op aantrekkëljjke be talingsvoorwaarden het eigen dom te verkrijgen. Deze woningen zullen worden gebouwd in plan Zuid ter hoogte van de vroegere melkfabriek. Nieuw model met sportief karakter. Echt iets voor de jonge man. Dubbele leren zool. Super Swift Spijkerloos i* 1HÜ Gemakkelijke schoen met effen voorblad, dus geen naden op Uw tenen. In mooi, zacht kalfsleer, zwart, bruin en rood-bruin. Super Swift Spijkerloos ■4f Moderne instapper. Nieuw Italiaans model. Super Swift Spijkerloos, fantastisch makkelijk UIEN-AANVOER AFGELOPEN De uienaanvoer op de veilin gen van de Zeeuw.se en Zuid-Hol- tesndse eilanden is thans van vrij wel geen betekenis meer. Wel zijn op sommige plaatsen nog voorraden opgeslagen in de koel huizen, doch dit ook belangrijk nrtoder dan het vorig jaar. Enke le jaren achtereen is 't fout ge gaan met de koelhuizemiien en daarom nemen de meeste tellers en handelaars geen risico in de- een. De prijs is ook in het laatst van het seizoen stabiel gebleven rond 15 oent per kg. Ondertussen worden overal in 7eefamri en Zuid-Holland de uien voor de nieuwe oogst weer ge zaaid. De algemene indruk is dat er dit jaar zeker niet sneer uien worden gezaaid dan het vorig jaar. Op de markt zijn thans de uien tot Egypte verschenen. Deze noteren rond 25 cent per kg. EERVOL ONTSLAG ALS GEZWORENE. Bij K.B. is aan de heer A. M. Kostense Czn te Kruiningen op verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn functie van gezwo rene van het waterschap Kruinin gen. Toelatingsexamen en diploma uitreiking cursus E. H. B. O. Zaterdagmiddag, werd door dok to- Riamselaar in het Lyceum al hier het toelatingsexamen afge nomen voor de curlsus E. H. B. O. vnn de afdeling Terneuzen van het Nederl. Roode Kruis, terwijl daarna de uitreiking plaats vond van het door cursisten behaalde &H.B.O.-diploma. Voor het toelatingsexamen eiaagden de dames C. Hamelink- Ptjpelink, A. van Straaten-de Groot, N. Hamelink, N. Hame- hnk, D. H. Keur en A. Maziure, en de heren B. Begheiju, J. Bo- gisoh, J. van Dixhoom, J. d'Hont, S. van Houcke, W. Kersten, A. Mtostert, L. Neve, A. Poistma, C. Pijpelink, F. den Tenter en P. de Zeeuw. Voor het diploma E. H. B. O.-di- piome slaagden de damens A. lansen, L. Riemens en A. van Ta- tenhove en de heer W. van Leeu wen. Een dierenvriend. Zaterdag werd in de Axelse- ,traat ter hoogte van de garage Qappendijk door eemi snelrijdende auto een hond aangereden. Jankend bleef de viervoeter op de rijweg liggen. Spoedig waren omwonenden en voorbijgangers druk doende om de aangereden Ontmoeting Belgische en Zeeuwse industriëlen. Donderdag 28 April a.s. zal de afdeling Zeeland van het Ned. In stituut voor Efficiency in hotel „De Graanbeurs" alhier een stu diedag houden, waarvoor o.m. zijn uitgenodigd industriëlen uit Antwerpen, Oost- en West-Vlaan- deren en Zeeland. De nieuwe burgemeester van Hulst, de heer A. L. S. Lockefeer, zal spreken over het onderwerp „Samenwerking tussen grensge bieden". De heer G. I. van Leeu wen, adjunct-secretaris van het N.I.V.E., zal spreken over doel en werkwijze van dit instituut. Spre ker over het onderwerp „Toeleve ring en uitbesteding" is de heer Ch. Brandt, directeur van Brandts Motorproducten te Am sterdam, die een reis door Ameri ka met een z.g. productivity-team heeft gemaakt. Consultatiebureau voor alcoholisten. De provincie Zeeland zal een consultatiebureau voor alcoholis ten krijgen. Het zal het 15e in Nederland zijn. Het 14e is in op richting te Breda. Deze beslissing viel in een vergadering met de dienst geestelijke volksgezondheid in Zeeland en het Nederlandse genootschap voor reclassering, af deling Zeeland. Er is een voorlo pig bestuur gevormd, waarin o.m zitting hebben mr. P. van Empel, vice-president van de rechtbank, en mr. J. F. Hornstra, directeur van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk. Het eerste jaar zal de op richting van het bureau 15.000,- kosten. De federatie van bureaux voor alcoholisten zal steun ver lenen. Drukke feestdagen. Koewacht wacht drukke feest dagen. Reeds op 30 April a.s. heeft een wielerwedstrijd plaats voor amateurs waarvoor reeds meer dan 40 renners zijn inge schreven. Daarna volgen op Zondag, Maandag en Dinsdag 3 kermisdagen, waarna op 5 Mei het bevrijdingsfeest volgt. Het programma is als volgt sa mengesteld: 7.50 uur: De vlaggen uit! 7.55 uur: Klokgelui en sirenes. 9.00 uur: H. Mis. De schoolkin deren gaan vanaf de scholen in optocht naar de kerk. Vlaggetjes en feestmutsen meebrengen!! 10.00 uur: Ttractatie van de schoolkinderen. De schoolkinde ren ,gaan in optocht van de kerk naar de scholen. 13.00 Volksspelen voor school gaande kinderen. Deze spelen worden geregeld door de onder wijzers. 15.00 uur: Volksspelen voor de jongeren van 14 tot 16 jaar. 16.00 uur: Volksspelen voor de jongeren van 16 jaar en ouder. 19.00 uur: Ontvangst op het ge meentehuis van het muziekgezel schap „Concordia" van Wachte- beke-Overslag. 19.30 uur: Rondgang van het muziekgezelschap door het dorp. 21.00 uur: Lampionoptocht achter het muziekgezelschap. Vertrek aan het gemeentehuis. Gemeenteraad. Op de agenda van de a.s. Don derdag te houden raadsvergade ring komen o.m. de volgende punten voor: Aankoop van 2a 43 ca grond van de heer M. P. H. Wauters, be stemd voor woningbouw. Openstelling van het zwembad van de stichting „Het Sasse Zwembad". Verhuur voor het badseizoenn 1955 van het zwembad aan het Rijk voor het geven van zwemon derricht aan personeel van het district Terneuzen van de Kon. Marechaussee. Benoeming van een lid der commissie van advies woonruim- tewet 1947, in de vacature W. de Meijer. Verzoekschrift Harmoniegezel schap „De Verenigde Vrienden" te Sas van Gent om een rente loos voorschot groot 15.000 tot algehele vernieuwing van het in strumentarium der vereniging en verhoging van de jaarlijkse sub sidie tot 1750. Verzoekschrift gymnastiekver eniging „T.H.O.R." te Sas van Gent tot het verlenen van een ga rantie door de gemeente voor een subsidie tot een maximum van ƒ500 ter dekking van de kosten in verband met de viering van haar 65-jarig bestaan op 28, 29 en 30 Mei 1955. Grondruil aan de Poeldijk voor aanleg stoepen. Aanwijzing vertegenwoordiger bij de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht en toezicht op gemeentewerken in Oost Zeeuws- Vlaanderen. Verlenen van vergunning aan de Caltex Petroleum Maatschap pij N.V. tot het plaatsen van een ondergrondse autogasoliebewaar- plaats. Verbetering van de openbare verlichting in de gemeente. Notaris Van der Harst overleden. Juist op de dag, dat hij 25 jaar geleden tot notaris te Middelburg werd benoemd 22 April is in het Sint Jozef ziekenhuis alhier op 68-jarige leeftijd na een ernsti ge ziekte van enkele weken over leden notaris J. L. van der Harst. Op 7 April j.l. had hij de dag herdacht, waarop hij 35 jaar ge leden zijn notarisbenoeming te Vlissingen ontving. De heer Van der Harst was van 1925 tot 1950 commissaris van de polder Wal cheren, waarna hij werd benoemd tot raad en waarnemend voorzit ter van deze polder. Zeer vele ja ren was hij secretaris van de ver eniging tot werkverschaffing aan Zeeuwse blinden en voorzitter vah de adviescommissie woon- rudmtewet te Middelburg. De Eg- glise Wallonne diende hij lange tijd als ouderling. Bevrijdingsfeest Dezer dagen werd in hotel „De Roode Leeuw" onder leiding van het Oranje-comité een vergade ring belegd' ter bespreking van de te organiseren' feestelijkheden ter gelegenheid van de installatie van de nieuwe burgemeester op 2 Mei a.s., en van de 5 Mei-viering. Betreffende de festiviteiten op 2 Mei kunnen nog geen medede lingen worden gedaan, doch het prog.amma voor 5 Mei is voor lopig als volgt samengesteld: 8 uur: Klokgelui. 9.30—10.30 uur: Kerkdienst. 12.30 uur: Vertrek naar de wei de van de kinderen van de lagere school en de kleuterschool. 14 uur: Kinderspelen. 44.30 uur: Lekenspel. 4.305 uur: Ringrijden. 5—5.30 uur: Spelen voor oude ren. 5.306 uur Pauze. 6—8.30 uur: Wedstrijden voor ouderen, o.a. ringrijden op de fiets. 8.3010 uur: Lampionoptocht. Op de avond van 4 Mei (Natio nale Herdenking) zal in de Ned. Herv. kerk om half acht een kor te herdenkingsdienst worden ge houden. Benoeming. De heer A. Witte, volontair ter secretarie dezer gemeente, is be noemd tot leerling-ambtenaar ter secretarie van Aardenburg. MAANDAG 25 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Salto des doods". AXEL: Het Sentrum, 8 uur: „Betaalde liefde". DINSDAG 26 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Der Letzte Walzer". Bethel, 7.30 uur: Evangeli satie. ISRAËLISCH SCHIP IN TRIPOLI AANGEHOUDEN. De Libanese autoriteiten heb ben in de haven van Tripoli een Israëlisch zeilschip, de JNIrit' aangehouden, dat de haven was binnengelopen om te schuilen voor een storm. De bemanning van het schip, dat met een lading van 400 ton op weg was van Alexandrette naar Haifa, is over gegeven aan de militaire autori teiten. door A. H. VAN OMMEN. 112) ,Nou, toen zag ik beneden licht branden en mijnheer over het portaal lopen in z'n hm hm hm. pyama," zei ze schuchter met een zijdelingse blik op Van Benne- kom. „Waarom was u er om kwart over twaalf uit?" wilde Bijlman weten. „Maar meheerdat zal u toch óók wel eens gebeuren? Ik moestik moest even eh met uw permissie, ik moest Bijlman maakte haastig een af werend handgebaar. „Nou en toen ging meheer deze kamer in, maar ik zou u niet kun nen zeggen of hij daar getelefo neerd heeft," besloot ze. Bijlman gaf haar met een vrien delijk hoofdknikje te kennen, dat het onderhoud geëindigd was, waarna ze de kamer verliet. Van Bennekom zat stil voor zich heen te grinniken, waardoor de scherpe neus nog spitser leek en hij meer nog dan anders het voorkomen van een havik had. „Thans nog enige vragen, die u persoonlijk aangaan, althans wat uw gewezen echtgenote betreft" zo richtte Bijlman zich tot hem. Nadruk verboden. .Misschien is het beter, dat ik u even onder vier ogen spreek?" Zonsveld was reeds van zijn stoel opgesprongen, doch Van Bennekom gaf hem met een handgebaar te kennen, dat hij weer plaats kon nemen. „Voor jou heb ik geen geheimen, Joop," zei hij en hij voegde er enigszins minachtend aan toe: „althnas wat haar betreft". „Zo u wilt, mijnheer Van Ben nekom," zei Bijlman, en de juwe lier doordringend aankijkend, vroeg hij„Hebt u werkelijk geen idee, waar uw dochter Elly zich momenteel bevindt?" „Volstrekt niet." „U schijnt het gehele geval niet erg tragisch op te nemen, wel?" „Tragisch?Nee, niet direct. Elly is mijn dochter, maar dat is ook alles wat mij nog aan haar bindt." „Maar zij bezocht u toch regel matig?" „JaHij lachte even onaan genaam. „Ik heb u, meen ik, reeds eerder mijn vermoeden uitgespro ken, namelijk, dat zij deze visites niet zo zeer uit liefde voor haar vader aflegt, dan wel uit het oog- punt, dat ik haar niet uit mijn de juwelier hier zo onverwachts testament zal schrappen. Elly is zijn (Bijlmans) gedachtengang namelijk net als haar moeder: ze kan lief tegen je doen, terwijl ze je met open ogen, ronduit gezegd, bedriegt. Bovendien zijn moeder en dochter wat-je-noemt dure vrouwen, stapel op diamanten dat kan ik 't beste weten, want mijn mooiste stenen werden voor al direct door ma ingepikt en vandaar, dat ik zo dicht bij een faillissement ben geweest, waar uit mijn vriend Zonsveld me net op het nippertje heeft gered." „Ik mag dus aannemen, dat u uw gewezen vrouw.haat?" „Ja inspecteur, u gebruikt daar het juiste .woord," klonk het ge decideerd. „Als er zich een gelegenheid voordeed, zou u zich dan op haar willen wreken?" Bijlman stelde deze ongewone vraag, omdat me vrouw Belfort haar gewezen echt genoot als het ware indirect ge noemd had als één der drie man nen, die haar met een ontvoering van haar dochter het meest zou treffen. „Wreken, mijnheer Bijlman? Dat is een lelijk woord." En ter wijl Van Bennekom zich licht voorover boog, vervolgde hij ern stig en op ieder woord de nadruk leggend: „Als u misschien be doelt, dat ik mij op mijn gewezen vrouw heb willen wreken door Elly te ontvoeren, dan slaat u de plank glad mis, en dan moet ik u aanraden ergens anders uw licht op te steken." Bijlman vond het typerend, dat onder woorden bracht, doch hij liet er niets van merken en ant woordde kalm: „Ik bedoel niets, mijnheer! Tenslotte moet ik ieder punt van uitgang onderzoeken, want het kan uiteindelijk de juis te draad blijken te zijn, die beide moorden opheldert." „Ik kan uw standpunt billijken, doch u kan Van Bennekom ook niet ten kwade duiden, dat hij uw vraag een soort ehinsunuatie vond", zei Zonsveld. „Ik stel mijn vragen niet om iemand te beledigen, ook al lijken ze soms beledigend. Het is voor ons altijd heel moeilijk, niet de uiterste grens te overschrijden, doch meneer Van Bennekom moet begrijpen, dat de politie zich niet alleen uitslooft om hem zijn ge stolen juwelen terug te bezorgen en de verzekeringsmaatschappij daardoor z'n centen in kas te la ten houden, maar dat het hier hoofdzakelijk gaat om de man te vinden, die twee moorden op z'n geweten heeft. U, mijnheer Van Bennekom, heeft er geen schade bij; óf u krrjgt de juwelen terug, óf de verzekeringsmaatschappij vergoedt u de schade, maar tóch blijft het uw plicht alle mede werking te verlenen, die kan lei den tot de arrestatie van de moordenaar", zei Bijlman, terwijl hij inmiddels van zijn stoel was opgestaan. (Wordt vervolgd.) DRUKTE BIJ DE BOLLEN. Men kon Zondag bijna weer spreken van een echte boüenzon- dag, want eindeloze colonnes auto's, bussen en motoren uit ge heel Nederland en Europa, waar onder weer zeer veel Duitse, trokken 's morgens al vroeg naar de bollenstreek. Het verkeer was zó groot in de buurt van Lisse, dat het slechts met horten en sto ten vooruit kwam. Maar dit ging, zoals gebruikelijk, zonder claxon getoeter of mopperen, omdat dit er nu eenmaal bij hoort. De ver keersstroom werd nog versterkt door de deelnemers aan 'n auto-, motor- en bromfietsenrallye, die door de V.V.V. in Hillegom werd georganiseerd en waaraan zelfs enkele Duitsers en Belgen deel namen. De buitenlandse automobilisten hebben zonder angst kunnen rij den, want de vrij stevige Noord westenwind hield de Nederlandse fietsacrobaten van de weg. Zoals te verwachten was, concentreerde het grootste jgedeelte van het be zoek zich op Keukenhof, dat voor het eerst dit jaar van een zeer druk bezoek kan spreken. Zelfs het reserveparkeerterrein moest Worden ingeschakeld. De politie heeft voor het eerst de speciale verkeersregeling voor de topda gen in werking gesteld. TUMULT MET ERNSTIGE GEVOLGEN IN 'N SOCIËTEIT. Omstreeks twee uur in de nacht van Zaterdag op Zondag werd de politie van het hoofdbu reau te Rotterdam telefonisch verzocht uit de sociëteit „Oud- Boymans" een kunstschilder te verwijderen, die'enige weken ge leden wegens baldadigheid aldaar geroyeerd was en niettemin toch was binnengedrongen en niet wil de heengaan. Een radio-surveil lancewagen trok erop uit en twee agenten begaven zich in de in richting en maanden de kunst schilder aan zich te verwijderen, aan welke aanmaning hij gevolg scheen te willen geven. Een aan wezige in de sociëteit, de 32-jari- ge arts dr W. uit Rotterdam-Z. nam hier evenwel geen genoegen mee en wierp op een gegeven ogenblik een cognacglas naar de agenten. Het glas trof de agent Lammers in een der ogen, waar door hij zó ernstig werd gewond dat hij genoodzaakt was zich ijlings naar het ziekenhuis Cool- singel te begeven. Later werd hij opgenomen in het oogziekenhuis. Hij is daar inmiddels geopereerd, maar zal het licht uit het oog moeten missen. De arts heeft zich Zondagmor gen in gezelschap van zijn advo caat bij de politie gemeld. Chauiffeur Vroomanls werd ge wond aan hoold eoi handen, ter wijl de chauffeur Stevens een ontwrichtte schouder had. SCHATGRAVER HAD SUCCES. De Zaaoidammer C. Bakker heeft Vrijdag 6 uiur lang in een enorme berg vuilnis op het ter rein van de gemeentelijke reini ging van Zaandam naar een klein busrje met 300 gtodien aan papier gelid gezocht. Zijn vrouw had dit busje met opgespaard geld voor gas, electriciteit, brandstof en ra cantie per ongeluk in de vuilnis emmer gedeponeerd. Zij schrok uiteraard hevig toen zij na ver loop van enige uren constateer de wat er was gebeurd. Ham echtgenoot bleef echter optimis tisch, nam een snipperdag en ging in de vroege morgen aan 't werk in de vuilnisvracht, waar op in de loop van de vorige dag nog ca 12 ton vuilnis was bijge stort. Ieder die deze amateur vuilnisman zag werken, raadde hem af het hopeloze werk voort te zettari), doch hij (hield vol. Hij wond 25 Ibusjes gelijk aan het ver miste. Na 6 uur graven werd hij voor zijn volharding beloond. ARRESTANT ONTVLUCHTTE TE ROTTERDAM. De 40-jarige kapper L. A. N. T., die verdacht van diefstallen in de traven van Rotterdam, was opge sloten in het taureau van de ri vierpolitie, heeft Vrijdagavond kans gezien tot een raam op de eerste verdieping te springen en te vluchten. Zijn vrijheid is echter van korte diuur geweest, want enige uren daarna werd hij op 'n terrein aan de Merwehaven reeds gepakt. Vorige week werd hij aange houden, verdacht van diefstal van een fietstas. Huiszoeking volgde en er werden goederen gevonden, die kennelijk van diefstallen in de haven afkomstig waren. Hij werd daarom ter beschik king van de rivierpolitie gesteld. Nadat hij ontvlucht was meen de men eerst, dat hij in het water was gesprongen en daarom ia er nog naar hem gedregd. Maar na dat zijn signalement was ver spreid, werd (hij1 later op de avond aangehouden.. Bij. zijn sprong uit het raam heeft (hij een rugwervel, gebroken. Hij. is opgenomen in 't Zuiderziekenlhuis. De man heeft 12 jaar in binnen- en buitenland se gevangenissen doorgebracht. DR CASTERMANS UIT MAASTRICHT ERNSTIG GE WOND BIJ AUTO-ONGELUK. Bij een autoongeluk onder Zalt'bommel werden Zaterdag avond ernstig gewond de Maas trichtse arts dr (H. G. A. Caster man voorzitter van de voetbal vereniging M.V.V. en de ge neeskundige inspecteur te Maas tricht dr A. J. M. Creefoolder. Dr Castermans was als behan delend geneesheer van dr Cree- bdlder met een arrtbulanre-auto van het Roode Kruis onderweg naar Utndht, waar dr Creefbodder zou worden opgenomen. De Roo de Kruls-auto slipte en raakte van de weg. Vermoedelijk door een lekke band is de ambulance gaan slin geren. Het gelukte de chauffeur Vroomanls een boom te ontwij ken, waarna de auto in eeoi, grep pel terecht kwam en omsloeg in een sloot. Dr Gastermans kreeg o.a. een schedelbasisfraetuur. Dr Creebolder liep Slechts enkele snijwonden in het gelaat pp. MISLUKTE ROOFOVERVAL IN AMSTERDAM. Een bewoner van de Prins Hendriklaan te Amsterdam heeft Donderdagmiddag in zijn woonkamer enkele onbehagelij ke momenten doorgemaakt. Voor hem stond namelijk een man, die hem met een pistool in de vuist om een bedrag van 1000,„vroeg". Het gelukte de bewoner de overvaller onder toezegging een nadere afspraak te zullen onafcen mee te lok ken in een taxi. Op de Overtoom kreeg hij vervolgens de kans een verkeersagent te waarsctou wen, die de onan aanhield en overbracht naar het nabij geves tigde bureau. De 23.-jarige dader wordt door de politie a!ls niet geheel toere kenbaar «beschouwd. In de mili taire dienst, waaruit hij onlangs werd ontslagen, overkwam hij namelijk een ongeluk en als ge volg daarvan is hij thans nog onder behandeling van een ze nuwarts. Hij' was nog nimmer met de politie in aanraking ge komen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2