Oostenrijk en Echternach processie van c half zware shag! WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Diploma-uitreiking spuitcursus te Philippine Bandoeng-confereniie en hei Paard van Troje Comité uit de mijnstreek zei Sir Winston Churchill doos met sigaren aanbieden in Aken RECHTBANK TE MIDDELBURG ZATERDAG 23 APRIL 1955 10e Jaargang No. 3439. Westelijke nota inzake Oostenrijk Frans-Tunesisch protocol getekend Hulp voor slachtoffers vai aardbeving in Griekenland Jacht op Hollandse Nieuwe op 23 Mei oper op onder o.p onder Apr. 24 5.26 19.52 6.07 23.05 25 5.24 19.53 6.58 26 5.22 19.55 8.03 0.11 27 5.20 19.57 9.17 1.03 28 5.18 19.58 10.36 1.41 29 5.16 20.00 11.55 2.09 30 5.14 20.02 13.12 2.32 België deponeert verklaring inzake troepen in Duitsland Actie tegen de nieuwe onderwijswet in Zuid-Afrika Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Njordstraat 55-57 Terneuzen Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct.; mlafenm f)« advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: B regeA» /L—I Iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adr«a Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddag» 2 Mi Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 ua*„ Een dirrg Kal de vrije wereld zich steeds weer voor ogen moe ten houden: de ware bedreiging van Europa ligt in het feit, dat de Sowjets hun macht tot in het hart van het oude continent heb ben gevestigd. Slechts een terug weken van deze macht naar het Oosten vormt een echte, op de lai^e duur houdbare basis voor de Westelijke veiligheid. Daar door wordt het vraagstuk van Wtet-Duitslands herbewapening, gevolgd door een hereniging der beide Duitslanden tot heel wat meer dan slechts een particulier, sentimenteel verlangen der Duit- sees naar hun Bismarckse ver leiden; het behoort de fundamen tele eis der Westelijke politiek te zijn, de legitieme nationale aanspraken der Duitsers te ver enigen met de enige juiste metho de ter 'bereiking van een Atlan tische veiligheid. Het is nodig deze waarschu wing te laten horen op een ogen- bhk, dat er, ais gevolg van Mos- toou's .bereidheid om eindelijk, na jaren van chanteren, de aan Oos tenrijk gegeven .beloften in te lossen, weer druk wordt gespro ken over coëxistentie, het vreed zaam naast elkaar leven der bei de blokken, waarin de wereld is verdeeld. „Het gepraat over co- existentie", zo verklaarde on langs een ervaren, in Moskou ge accrediteerde diplomaat in een particulier gesprek, „zal geen catastrofale gevolgen hebben, zo lang wij het even weinig serieus nemen als onze tegenstanders. Tegen deze formulering is mis schien weinig in te brengen, maar oaHs schijnt het toch grotesk, zich er bij neer te leggen, dat een lenze, ontleend aan het spraak gebruik van Stalin, in de poli tieke vocabulaire van het Wes ten wordt opgenomen. Zelfs een Attlee gelooft niet aan een veige- lipc met het wereldrijk der Rus sen in zijn huidige Europese grenzen. DE „GROTE POLITIEK". Strategisch gezien kan Euro pa niet worden verdedigd, want de Oostelijke tegenstander be schikt op het ogenblik (en ook in de toekomst, voor zover men die kan overzien) over voldoende sterke krachten, om een door braak van schrikwekkende om vang te kunnen forceren. Ook door de aanblik van een paar extra Duitse divisies zal het Rus sische imperialisme zich niet on der alle denkbare omstandighe den laten afschrikken. Tenslotte is een vrede, die meer veiligheid .biedt dan de huidige afhankelijk van politieke oplos singen en ook voor het grote Duitse dilemma kan pas een uit weg worden gevonden, indien het Wiesten bereid is, zich nuchter aan zijn taak te wijden en deze in het spel van de „grote poli tiek", met alle eraan verbonden risico's tot een goed einde te voe- VKKKIEZ I.N" GEN ENGELAND. IN De V. S., Engeland en Frank rijk stellen 'Rusland voor, dat hun ambassadeurs te Wenen op 2 Mei bijeenkomen voor het vol tooien van het staatsverdrag, dat een einde maakt aan de be zetting van Oostenrijk. Deze bij eenkomst zal een inleiding vor- die evenais die van het atomen men «P per^onferentie van ^u ministers van Buitenlandse Za- van, „9^^ LP h ken, zoals Moskou deze week in speld'Eden zou zich zonder lie- westen heeft zwaar nog ruim een jaar in de yoorg)esteM Van de grote naar de kleine (re) politiek; de Britten gaan op 26 Mei naar de stembus, een datum, glans van het verworven pre- Volgens diplomatieke kringen dloor hen bewoonde continenten ontstane nieuwe toestand eerst willen 'bestuderen. Een geheel andere vraag isi echter, of het hun mogelijk zal zijn, een gezamenlij ke politiek voor de toekomst op te stellen. De belangen van de ter confe rentie aanwezige landen lopen geenszins in alle opzichten paral lel en ook de beweegredenen, die hen er toe brachten, een verte genwoordiger naar Bandoeng te zenden, zijn veelal ongelijk. Zo is het bijvoorbeeld geen geheim, dat Indonesië, dat de conferentie organiseerde, zulks onder meer deed in de hoop door middel van deze gigantische bijeenkomst zijn door binnenlandse moeilijkheden geschokte prestige te kunnen her stellen, De twee belangrijkste mannen op de conferentie zijn natuurlijk Tsjoe Eni Ltai en Nehroe. De lijn, die Peking wil volgen, is duide lijk: het wil de Aziatische en Afri-1 kaanise landen er van overtuigen, i dat de oorlogsdreiging van het Westen komt. Het instrument, waarmede het werkt, zijn de be roemde vijf principes der co-exis tentie, de Chinese tegenhanger van het Russische „vredesoffen sief". Ongelukkig voor de wereld verstaan' de communisten onder co-existentie iets anders dan de woordenboeken in het Westen aangeven. Tooh heeft de heer Nehroe zijn handtekening onder de vijf principes reedis gezet maar hij heeft deze zeker niet aanvaard in een communistische zin. Nehroe zal trachten de Chine zen aan hun vredelievende woor den te houden en hen tegen wil en dank een vredelievende, neu- tralistische richting in te sturen. De beslissende vraag daarbij is; kan Azië het Chinese „geschenk" aanvaarden, zonder zich bloot te stellen aan hetzelfde lot, dat Tro je overviel, toen het het gegeven paard niet In de bek keek? miersch^ kunnen zonnenmaar de nfeuwe Wes. voordeliger nu te trachten zich I telijke nota's later op de dag te voordeliger, nu te tracmen zien M worden overhand Led, opnieuw voor vijf jaar de rege- l ^oskmi woraen cwernam^U ringsmaöht door de kiezers te waarna de tesst in oe we-jtenjiwe laten geven, iets waar die grond- hoofdsteden zal worden bekend- wet hun de mogelijkheid toe schenkt. Overigens belooft idit, zonder krachten en misschien zelfs met een spoorwegstaking, een eigenaardige verkiezings strijd te zullen worden. De Fransen zijn Zondag, in kantonale verkiezingen, naar de stembus gegaan. Verrassingen leverde dat niet op; de Gaulisten moesten zetels afstaan aan de centrum- en redhtse partijenook de communisten liepen wat terug. De Hongaarse communisten zijn, naar het voorbeeld van hun Russische meesters, naar de nieu we partijlijn; zware industrie gaat voor lichte industrie, over- gezwaaid. Premier Nagy is daar van het slachtoffer geworden en zekere kameraad Hegedus mag niu premier spelen, tot men het in Moskou opnieuw over een andere boeg gooit. Franse en Tunesische gedele geerden hebben Vrijdagmorgen vroeg een protocol van overeen stemming getekend betreffende de belangrijkste punten van de conventies, op basis waarvan Tunesië zelfbestuur zal verkrij gen. Ten behoeve van de slachtof fers. van de aardbeving in het Griekse plaatsje Volos heeft het hoofdbestuur van ,het Neder landse Rooide Kruis" duizend de kens beschikbaar gesteld. Deze dekens zullen op 28 April met het stoomschip „Titus" van Rot- i terdam uit worden verscheept. (De waarde van deze zending bedraagt ƒ30.000, Een telegram waarin deelne ming wordt betuigd en hulpver lening wordt aangeboden is reeds door „het Nederlandse Roode Kruis" aan het Griekse Roode Kruis verzonden. gemaakt. Volgens kringen, die in nauw contact met de Franse regering staat, lastigde te Moskou, Leroy, in middels de nota van zijn rege ring overhandigd. OOK DE BRITSE NOTA IS OVERHANDIGD. Over de tekst van het Weste lijke antwoord1 was Donderdag overeenstemming bereikt tussen minister MacMillan en zijn Fran se ambtgenoot Pinay, die voor overleg 'n dag naar Londen was gekomen. Met de V. S. was langs diplomatieke weg van gedach- De jacht op de „Hollandse nieuwe" wordt op 23 Mei om 17 uur 's middags opengesteld. Dit heeft het bestuur van het Be drijfschap Visserij, goedkeuring van minister Mans- holt, vastgesteld. Per rederij zal een aantal sche pen, vermoedelijk ongeveer de helft, voor de jacht worden aan gewezen. Plet ligt in de lijn der verwachtingen, dat per schip 60 drijfnetten gevoerd zullen mogen woeden. De vloot vaart dus twee dagen na vlaggetjesdag, die op Zater dag 21 Mei wordt gevierd, uit. ïs het waarschijnlijk, ja zelfs denkbaar, dat de leiders in het Kremlin zidh ooit werkelijk tot c»t spel aangetrokken zullen voe len dat zij ooit zullen willen medewerken aan een echte oplos sing, die hen tot een terugtocht uit het hart van Europa zou dwin gen? Hoogstens met in het ach terhoofd de gedachte, naar het voorbeeld van de processie te Edhterrfetch een stap terug en twee stappen vooruit te doen. De voorwaarden, gesteld aan de Oos tenrijkse kanselier dr Raaib, waren -zonder twijfel om de Duitsers te bewijzen, dat „neu traliteit loont" grootmoedig en vormen voor de Russen inder daad een stap terug. Het Westen zal de Raissen dienen aan te moe digen, deze stap geheel te volvoe ren om er daarna voor te zorgen, dat de tweede en de derde stap nooit volgen. GROTE WOORDEN IN BANDOENG. Binnen het kader der grote politiek ligt ook de conferentie van Bandoeng, al is het alleen wegens haar omvang. Vertegen woordigers van 29 Aziatische en Afrikaanse naties, die samen meer dan de helft van de wereld bevolking herbergen, nemen er aan deel. De conferentie wordt gehouden op een ogenblik, dat het koloniale tijdperk snel zijn einde nadert. Het is begrijpelijk, dat de volken, die zojuist hun vrijheid hebben herkregen, gezamenlijk de op de Een aantal burgers uit de mijn streek, voornamelijk uit Heerlen, is voornemens om sir Winston Churchill een zilveren doos met sigaren aan te bieden op de dag, waarop hem in Aken de hem on langs toegekende „Karlspreis" dezer stad zal worden uitgereikt. Het initiatief voor dit plan, dat is bedoeld als een Limburgse sympathiebetuiging aan het adres van de Britse oud-eerste minister is uitgegaan van een Heerlense middenstander, de heer L. Vinc- ken. De andere leden van het co mité, die er echter niet „qualitate qua" zitting in hebben zijn: mr. dr. J. B. Sens, gemeente-secreta- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Iets hogere temperaturen. Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. In de middag over het algemeen iets hogere temperaturen dan giste ren. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. ZONDAG 24 APRIL. Dit werd bekend gemaakt door een Franse woordvoerder, toen de Frans-Tunesische onderhan delingen over zelfbestuur voor Tunesië kort na middernacht waren beëindigd. Kort daarna werd in een ge zamenlijke verklaring van de beide delegaties gezegd, dat over eenstemming is bereikt over een b^ft^de^Franse'raak^ I algemene conventie en over con- de franse zaakge v^nties met betrekking tot de Franse diensten in Tunesië, open bare veiligheid, de persoonlijke status van ingezetenen, juridi sche zaken, bestuurszaken en economische aangelegenheden. De conventies zijn nog niet op gesteld in hun uiteindelijke vorm doch de delegaties zullen uiter lijk 30 Mei bijeenkomen om ze te paraferen en nog te spreken over enkele andere conventies. De Franse premier, Edgar Faure, zeide, dat alle beperkin gen op één na op de bewegingen van de voorzitter van de Neo- Destour partij, Habib Bourguiba, thans zijn opgeheven. Hij zei dat het nu aan Bourguiba zelf ligt te beslissen 'of hij naar Tunesië zal terugkeren. In de gezamenlijke verklaring werd verder gezegd dat de Fran se en Tunesische gedelegeerden zijn overeengekomen hun goed- keuring te hechten aan de hoofd- béhoudens j punten van de zeven genoemde conventies zonder te wachten op het einde van de conferentie. De conventies moeten nu nog door de Franse regering en door de Bey van Tunis worden goedge keurd. Deskundigen zullen zich thans bezig houden met het op stellen van de verdere conven ties, die nog niet gereed zijn. De leider van de Tunesische delegatie, premier Tahar Ben Amar, zal Vrijdag naar Tunesië terugkeren. Hij stelde zijn ver trek Donderdag 24 uur uit om de delegaties nog een laatste kans te geven tot overeenstem ming te komen voor het begin van de Islamitische vasten maand, Ramadan. BLOESEM IN ZUID-LIMBURG. Van Zaterdag 23 April af zul len in Zuid-Limburg gedurende ongeveer veertien dagen kersen-, peren-, pruimen- en perzikenbo men in bloei staan. De volle bloei wordt omstreeks 1 Mei verwacht. Daarna volgt nog de bloei van de appelbomen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 2.38 3.13 3.53 4.03 3.06 3.41 4.21 4.31 MAANDAG 25 APRIL. Breskens 3.22 Terneuzen Hansweert Walsoorden 3.57 4.37 4.47 3.55 4.30 5.10 5.20 ZON MAAN ris van Heelen; de heer C. H. J. Potters, wethouder van Heerlen; de heer L. Thijssen, directeur van de Heerlense melkinrichting en de heer E. Kerkckhoffs, gemeen te-secretaris van Eijgelshoven. De zilveren doos wordt ver vaardigd door de Heerlense edel smid L. Oostwegel. Zij wordt voorzien van een inscriptie, lui dende „for he is a jolly good fel low". De heer Vincken heeft zich reeds in verbinding gesteld met de heer A. J. Jurgens, Nederlands consul voor Kleef en Aken, en met „Oberbuergermeister" Th. Heusch van Aken, die zich beiden met het plan accoord hebben ver klaard. De aanbieding zal waar schijnlijk geschieden op het bor des van het Akense stadhuis. Zij wordt verricht door mr. dr. Sens. Het is de bedoeling, dat de cere monie wordt opgeluisterd door een Heerlens muziekcorps en ge paard gaat met een ovatie van Limburgse zijde. Zoals is bekend, heeft men sir Winston Churchill uitgenodigd om op 19 Mei (Hemelvaartsdag) naar Aken te komen. Naar de heer Vincken van „Oberbuerger meister" Heusch vernam zal de uitreiking van de Karlspreis waarschijnlijk echter naar een latere datum moeten worden ver schoven met het oog op de En gelse verkiezingen. De Belgische regering heeft gister in Bonn een verklaring gedeponeerd, waardoor zij toe treed; tot het verdrag dat de sta tus der in Duitsland gestation- meeirde troepen regelt. Daardoor is verzekerd, dat de in Duits land gelegerde Belgische troepen na de overdracht der soiuvereini- teit aan de bondsrepubliek de zelfde rechten zullen blijven houden als de Amerikaanse, Britse en Franse troepen. BLOEMBOLLENBERICHT. Tengevolge van de koude heeft het uiterlijk van de bollenvelden weinig verandering ondergaan. Ook dit week-einde zullen vrijwel alle narcisvelden bloeien, waar bij zich nu ook vele hyacinten hebben gevoegd. Op de Keukenhof kan men thans reeds een groot sortiment bloeiende bolgewassen (narcis sen, hyacinten, tulipa's enz.) be wonderen, terwijl de kassen een prachtige aanblik opleveren, doordat de vele tulpen, die hier zijn opgeplant thans ongeveer 't hoogtepunt in de bloei hebben be reikt. In de negerstad Germiston, 12 km van Johannesburg, is het tot incidenten gekomen. 300 Ban toes, gewapend met bijlen, mes sen en stokken, verzetten zich te gen de politie. Vijftien betogers moesten naar het ziekenhuis en zijn verscheidene arrestaties ver richt. Belg verdacht van mede plichtigheid aan smokkelen. De officier van Justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft Men rijder had gefungeerd, kwam hier echter niet uit. De officier van Justitie, mr. Sehenkenberg van Mierop, zei in zijn requisitoir, dat de kommie- Vrijdagochtend acht maanden ge- ,/en (je jn(jruk hadden, dat ver van genisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen de 30- jarige Belg R. J. van Kerkhove, uit Belgisch Middelburg, die op 28 Februari j.l. nabij Oostburg is gearresteerd als inzittende van een pantsersmokkelauto, waarin zich een lading koeien bevond. Tijdens het verhoor verklaarde de verdachte, dat op een dag een onbekende bij hem aan de deur was .geweest, die hem ver zocht mee te rijden. Via Aarden burg reden zij in de richting Oostburg, waar zij op een erf van een voor verdachte onbe kende boerderij keerden. Hier werd de wagen door kommiezen besprongen, nadat de auto op een versperring was gereden. Verdachte was bij de botsing met zijn hoofd tegen de voorruit van de auto geslagen en kwam pas bij kennis toen een „blitz- dachte niet achter het stuur zat. Desalniettemin achtte hij hem schuldig aan deelnemen in dit smokkelcomplot, temeer ook, omdat verdachte twee dagen voordien bij 'n ruzie in Gent tus sen smokkelaars aanwezig was geweest, waar een ander zaakje, namelijk een botersmokkel, on derling moest worden uitge zocht. Daar was namelijk ruzie over ontstaan. Deze ruzie leidde ook tot verraad van deze smok- kelzaak. Spreker kwam daarna tot zijn reeds gemelde eis. Mr Terwoert, de raadsman, legde in zijn verdediging het accent op de sportieve strijd die tussen smokkelaars en kommie zen wordt gevoerd. Dat verdach te niet achter het stuur zat, acht te hij bewezen door het feit, dat K. met zijn gezicht tegen de ruit was geslagen. Hij herinnerde aan lamp opflitste (naar later bleek g0e(je houding van deze ver- EERSTE PEULEN. Op de centrale groentenveiling te Ter Aar zijn Vrijdag de eerste peulen aangevoerd door tuinder H. van der Hoorn. Het partijtje werd gekocht door de heer W. Louridts uit Amsterdam voor ƒ5,70 per kilogram. een lamp van een persfotograaf). Hij trachtte uit de wagen te komen, doch werd overmeesterd door twee kommiezen, waarvan er één voordien op het dak van de auto was gesprongen. De rechtbank, met mr P. van Empel als president, trachtte nu uit te zoeken 'of K. wél of niet achter het stuur van de wagen had gezeten, of slechts als bij- dachte in de bezettingstijd eh vroeg een milde straf. Bendeleden hebben Donderdag ten zuidwesten van Bandoeng 'n aanval gedaan op een Nederland se thee-onderneming. Zij roofden een deel van de oogst en verniel den een auto. Er vielen geen slachtoffers. Donderdagmiddag vond in ho tel „De Zwaan" alhier de uitrei king plaats van een getuigschrift aan de cursisten, die met succes een cursus hadden gevolgd in het spuiten der gewassen, welke cur sussen zowel te Axel als te Schoondijke gedurende de afgelo pen winter in de maanden No vember tot en met Februari werd gegeven. De algemene leiding van deze cursussen berustte bij de heer ir P. R. Bouman, rijkslandbouwcon- sulent voor Zeeuws-Vlaanderen, en de hoofdassistenten van deze dienst de heer R. C. C. de Bruy- ckere, die onderricht gaf in plan tenziekten en onkruidbestrijding; de heer J. Scheele behandelde de spuittechniek en -werktuigen, ter wijl de heer J. van Gastel van dé Arbeidsinspectie uit Breda een enkele les wijdde aan de veilig heid bij de werkzaamheden. Met de heer Bouman, leer krachten en cursisten gaven blijk van belangstelling de heren L. van Dijk, directeur der R.L.W.S. te Schoondijke en inspecteur van het landbouwonderwijs in Zeeuws Vlaanderen; J. Weststra te uit Kloetinge en W. van der Lande uit Goes, resp. voorzitter en se cretaris van de „Boval"; M. J. Verbrugge, burgemeester van Waterlandkerkje en voorzitter van de R.L.W.S. te Schoondijke; de heer P. V. M. Vercauteren, burgemeester van Clinge en voor zitter van de Kring Hulst der N.C.B., en nog enige vertegen woordigers van andere landbouw organisaties. Nadat ir Bouman de aanwezi gen had verwelkomd, zeide hij het prettig te vinden dat men voor de slotbijeenkomst van deze cursus te Philippine was bijeen gekomen, daar door de afsluiting van de Braakman thans ook Phi lippine deel uitmaakt van de Zeeuws-Vlaamse landbouwge- meenschap. Spr. wees er op, dat men vroe ger geen oogstzekerheid had, daar er geen afdoende bestrij dingsmiddelen waren tegen de schadelijke insecten en planten ziekten. Thans is het de onder zoekers gelukt krachtige chemi sche bestrijdingsmiddelen te fa briceren en heeft de bestrijding van de plantenziekten en schade lijke insecten een grote vlucht ge nomen, hetgeen een zeer belang rijke verhoging van de opbrengst der landbouwproducten mede brengt. De loonspuiter heeft allerwege in de akkerbouw en tuinbouw zijn intrede gedaan en daar het nood zakelijk is dat deze volkomen op de hoogte is van de vaak giftige stoffen waarmede hij moet wer ken, achtte de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst, in nauwe sa menwerking met de „Boval", het ten zeerste gewenst dat in Zeeuws Vlaanderen cursussen werden ingericht, waar de loon spuiter zich kon bekwamen in de toepassing en aanwending van de juiste bestrijdingsmiddelen. Van zijn kant zal de landbou wer, aldus besloot ir Bouman, gaarne gebruik maken van de diensten van de loonspuiter, waarvan hij weet dat hij volko men op de hoogte is van het toe passen van de juiste bestrijdings middelen op de akkers en in de boomgaarden. Aan de hand van enige lan taarnplaatjes besprak de hoofd assistent De Bruijckere verschil lende plantenziekten en de be- Heijens, A. Hollebek, Chr. Holle- bek en P. Koster te Axel; G. Claeys te Biervliet; Alf. Fassaert te Boschkapelle; H. Freijser en J. Smet te Clinge; Th. van Campen en A. Heijens te Graauw; V. van den Hemel, W. Kesteloo, R. Leen- houts en A. Luteijn te Groede; H. Pladdet te Hoek; J. M. Th. strijding van schadelijke insecten. Weemaes te Kloosterzande; R Na een korte pauze wees ir Bouman de geslaagde cursisten er op, dat verdere studie noodza kelijk is, want voortdurend wor den ontdekkingen gedaan waar mede gepaard gaat het aanwen den van nieuwe bestrijdingsmid delen. Men streeft naar een be paald spuitbrevet, dat voor de loonspuiters even noodzakelijk zal zijn als b.v. het middenstands diploma voor de middenstander. Voorts deed ir Bouman de me dedeling, dat in samenwerking met de fabrikanten der bestrij dingsmiddelen getracht zal wor den ook voor de verkopers dezer middelen een cursus in te rich ten, opdat deze kennis zullen krij gen van de werking dezer stof- ïen. Vervolgens reikte de heer Bou man de getuigschriften uit aan de geslaagde cursisten, waarbij hij vier cursisten, die de mooiste cijfers hadden behaald, zijnde J. Hamelink, R. Steijaert, G. Goed hals en A. Pieters, een boekwerk overhandigde. Hieronder volgende namen der geslaagden: Fr. Cauwels en C. Scheele te Aardenburg; J. Hameiink, H. Steijaert te Kuitaart; A. Pieters, Th. Pieters en J. Verbist te Nieuw Namen; G. Goethals te Sas van Gent; R. Dieriks, W. Staelens en Au,g. de Vilder te Schoondijke; Fr. Hermans en P. Remeijn te Sluis; A. van Hoeve te Sluiskil; Aug. van de Poele, P. Fr. van de Poele en J. Stroo- band te St JansteenA. C. de Be- leir te Westdorpe; R. Buijsse, H. Hamelynck, J. Hamelynck en P. Haverbeke te IJzendijke. Namens de deelnemers aan de cursus te Schoondijke dankte de cursist W. Staelens de leraren voor de genoten lessen en namens de deelnemers aan de cursus te Axel deed zulks de cursist J. Ha melink. Beiden boden namens de cursis ten de leerkrachten als blijk van waardering een geschenk aan. Tenslotte spraken nog de heren Van Dijk, Weststrate en Vercau teren hun dank uit aan de orga nisatoren van deze cursus en wensten de geslaagde cursisten alle succes toe, waarna de heer De Bruijckere nog eens wees op het nut van deze cursussen. Hierna sloot de heer Bouman deze prettige bijeenkomst.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1