Uit de Provincie Binnenlands nieuws DE WOLF EN DE HAVIK WIELRENNEN Eden leider van de conservatieve partij. Bond van kleine zelfstandigen richt zich tot de minister. Twee Tsjechen weken met vliegtuig naar het Westen uit. BEURSOVERZICHT TERNEUZEN. SLUISKIL. Oeganda wenst onafhankelijkheid. Tankauto met benzine in Medan in brand gevlogen. Verzending Zeepost Proefmobilisatie in V.S. QUEMOY EN MATSOE Actie tegen de nieuwe onderwijswet in Zuid-Afrika. NABEURS'KOERSEN. AGENDA CONCENTRATIE TELEFOONNETTEN. Op Maandag 16 Mei zullen de telefoonnetten Clinge en Heikant worden opgeheven. De telefoon aansluitingen zullen die dag des middags te 1 uur op het net Hulst worden overgebracht Het hulpkantoor Clinge en het telefoonstation Heikant blijven voor de behandeling van celge- sprekken geopend van 912, 1415 en 1819 uur. Bevrijdingsfeest op 5 Mei. Onder voorzitterschap van de beer S. W. Henry vergaderde het comité voor de 5-Mei-viering. Hierbij was ook aanwezig de ere voorzitter burgemeester mr P. Teilegen. Tijdens deze vergadering werd het definitieve programma be kendgemaakt en werd tevens me degedeeld, dat de burgemeester van Gent, de heer Merchiers, in gezelschap van 5 schepenen, de hoofdcommissaris van politie, de stadsarchivaris en de directeur van de haven officieel bij deze festiviteiten aanwezig zullen zijn. Deze autoriteiten zullen in het Julïanaziekenhuis worden ontvangen. Ook de alhier beken de politieharmonie zal aanwezig zijn en zal een rondgang door de stad maken. Om 16.15 uur zal de afiiArs vanaf hotel „Des Pays- Bas" plaats vinden. Bij deze rondgang zal een kort oponthoud plaats hebben bij het rusthuis „Scheldeoord". Het definitieve programma werd als volgt samengesteld: 7.308.00 uur: Voorlezen van een proclamatie op verschillende punten in de stad, uitsteken der vlaggen 8.0010.00 Kerkdiensten; 1013011.00 Klokluiden. De kin deren van de lagere scholen bege ven zich naar de Markt onder lei ding van het onderwijzend perso neel; 11.00 Opening van het bevrij- diagsfeest op de Markt door de voorzitter van het feestcomité; vaandeimars; hijsen der vlaggen; 11.05 Toespraak door de burge meester van Temeuzen; 11.10 Aubade door meer dan 1000 schoolkinderen met mede werking van de harmonie „Ter neezen". In de ochtenduren wordt verder een poppenkastver- toning gehouden voor de oudere kinderen van de kleuterscholen en voor de kinderen van de eerste klassen der ïagere scholen 23.3015.30 Ganzenbordspel voer de jeugd in het Bloemen- en in het Oranjekwartier; 15.30 Afmars van twee dames voetbalelftallen (Utrecht en Am sterdam) vanaf de Markt met de „Harmonie Terneuzen" naar het voetbalveld aan de Molendijk; 16.0016.30 Eerste helft van de voetbalwedstrijd 16.3017.00 Prijsuitreiking van het ganzenbordspel en optreden van de gymnastiekvereniging In de pauze zal worden gecollecteerd voor de Stichting 1940- 1945; 17.0017.30 Tweede helft van de voetbalwedstrijd 27.45 Afmars met muziek naar de Markt: 20.3021.30 Taptoe op de Markt door de Gentse politiehar monie; 22.0022.30 Vuurwerk op de Westelijke wandelpier; 22.4523.30 Muzikale wande ling door de stad door de Gentse politieharmonie Tot 2 uur dansen in diverse ge legenheden in de stad. Tenslotte werd nog besloten te trachten een passende versiering van de stad tot stand te brengen. Mutatie Rijksbelastingdienst. Bij besluit van de staatssecre taris van Financiën is met ingang van 1 Juni a.s. verplaatst naar Leeuwarden de assistent van 's rijksbelastingen H H. Koets al hier. Door deze mutatie verliest de plaatselijke personeelsvereniging van de belastingdienst tevens haar actieve voorzitter, want sinds haar oprichting fungeerde de heer Koets als praeses van de ze vereniging. Uitbreiding telefooncentrale. Gistermiddag werd in tegen woordigheid van de directeur van het telefoondistrict Breda, ir Diks, de directeur van het post en telegraafkantoor alhier de heer Bierhoff en echtgenote, bur gemeester mr Teilegen, de ge meentesecretaris de heer A. J. Dees, de heer M. Verbrugge em ployé le klasse der P.T.T., de heer J. C. Kosten opzichter le klasse, en chefs van de buiten dienst te Breda en Goes, het nieu we gedeelte voor de buitendienst van het gebouw van de telefoon centrale officieel in gebruik ge nomen. Te ongeveer 4 uur verwelkom de de heer Diks de genodigden. Spr. wees op de lang gevoelde noodzakelijkheid om de buiten dienst geheel te automatiseren en onder te brengen in het gebouw van de telefooncentrale. Dit kon echter niet geschieden zonder dat dit gebouw een aanzienlijke uit breiding onderging. Nu ook de technische werkzaamheden- zover gevorderd zijn dat dit nieuwe ge deelte in gebruik kan worden ge nomen, is er alle reden om deze dag feestelijk te herdenken. Hierna volgde een rondgang door het gebouw onder techni sche leiding van de heer Diks, na afloop waarvan de burgemeester zijn bewondering uitsprak over de technische volmaaktheid van deze dienst. Te 5 uur had een technische rondleiding plaats voor de perso neelsleden, die des avonds in café „La Belle Vue" een gezellige avond werd aangeboden, waar o.m. ook enige bedrijfsfilms wer den vertoond. Openbare lessen Temeuzense Muziekschool. Gisteravond trad een honderd tal leerlingen van de Terneuzense Muziekschool in het Concertge bouw voor het voetlicht. In enke le openbare lessen die door zeer veel belangstellenden werden bij gewoond toonden docenten en leerlingen wat met ijver en toe wijding, in enkele maanden soms, kan worden bereikt. In zijn openingswoord heette de heer C. L. de Smidt de aanwezi gen van harte welkom. Hij wees op de .grote waarde die een mu ziekschool, zoals wij die in Ter- neuzen hebben, kan hebben en zich ten doel stelt ook werkelijk te hebben. De verschillende docenten, n.l. Sir Anthony Eden is gekozen tot leider van de Britse conser vatieve partij, als opvolger van sir Winston Churchill. Het besluit werd genomen op een besloten vergadering in Church House te Londen, waar aan ruim' duizend parlements leden, leden van het dagelijks be stuur en partijcandidaten deel namen. Eden deed op de bijeenkomst een beroep op de aanwezigen om zich in te spannen als nooit te voren crm een grote conserva tieve overwinning bij de komen de verkiezingen (op 26 Mei) te verzekeren. Functkmarissen van de conser vatieve partij verwachten, dat de huidige conservatieve meerder heid van achttien zetels in het Lagerhuis na de verkiezingen verdubbeld of zelfs verdrievou digd zal zijn. Functionarissen uit het gehele land hebben het partijhoofdkwar- ïier meegedeeld, dat een verras send aantal mensen, die bij de vorige verkiezingen op Labour stemden, verklaard heeft nu con servatief te zullen stemmen. Het bestuur van de Labour- partij heeft Donderdag het ont werp van een verkiezingsmani fest goedgekeurd, waarin de La- boerpoiitiek wordt uiteengezet. Men gelooft, dat het voomaam- mej. José van Puijvelde (alge meen vormend muziekonderwijs, piano en blokfluit), mevr. Zoute- welle (piano) en de heren J. Meijers (blaasinstrumenten), C. Wisse (clarinet) en G. de Wijn (harmonium, mandoline, banjo en accordeon) hebben eer van hun werk gehad. Vele der aanwe zige ouders moeten met verba zing hebben kennis genomen van de grote vorderingen die hun kin deren, vaak pas sedert Septem ber op de muziekschool, hebben gemaakt. De leerlingen, die afzonderlijk of in groepsverband hun num mers hebben ten gehore gebracht (geen liederen als ,,Op de sluizen van IJmuiden" en andere hart verheffende songs, maar wel stu dies o.a. van Schubert en het be roemde duet uit de „Parelvis sers") hebben getoond dat zij nog energie genoeg bezitten om wer kelijk iets goeds en schoons te leren. Daarenboven hebben de ouders kunnen constateren hoe onder goede leiding hun kinderen in hun jonge jaren een schoon heid kunnen leren, die in staat is een groot deel van hun verder le ven te vullen. Nieuwe zitjes. Door de dienst van gemeente werken zijn in de in aanleg zijn de plantsoenen in de omgeving van het Julianaziekenhuis een drietal banken geplaatst. Hiervan zal stellig dankbaar gebruik gemaakt worden gedu rende zomerse dagen, temeer daar ze geplaatst zijn op plaat sen waar het lommer der nu nog kale bomen beschutting tegen de zon zal bieden. Nationale Feestdag. Zoals wij reeds eerder hebben vermeld, zal ook in Sluiskil het feit van de 10-jarige bevrijding op waardige wijze worden her dacht. In het destijds geplaatste programma zijn deze week op de vergadering van het werkcomité enkele wijzigingen en aanvullin gen aangebracht. Het gecostu- meerd voetballen is vervangen door een voetbalwedstrijd voor veteranen, terwijl voor de oudere jeugd een stoelendans is ingelast. Op de bijeenkomst van het co mité werd tevens bekend ge maakt, dat dank zij de gewaar deerde steun van de industrieën aan het feest een machtig slot zal worden gegeven door het ontste ken van een vuurwerk. Ook de belangstelling van de neringdoenden voor de etalage wedstrijd is bijzonder groot. Niet minder dan 20 inschrijvingen zijn binnen. De étalages zullen 's avonds door een jury worden beoordeeld. De 3 best verzorgde étalages worden met geldprijzen beloond. De neringdoenden heb ben echter gemeend de prijzen ter beschikking te stellen van de bevolking. De ingezetenen zullen dan ook over de étalages hun oor deel kunnen vellen. Onder de bes te inzendingen zullen de prijzen worden verloot. Verder ligt het in de bedoeling van het comité om in de z.,g. put aan café Krijger een verlichte fontein te plaatsen, terwijl ook het ziekenhuis in het licht van de schijnwerpers zal worden gezet. 'De Nederlandse bond van' klei ne zelfstandigen N.B.K.Z. heeft zidh gewend tot de minister van Publiekrechtelijke Bedrijfsorga nisatie met een schrijven, waar in de aandacht wordt gevestigd' ,op hel'' bèdreigde toestaan van Het nationale congres van Oeganda poogt een bedrag van 25-000 gulden bijeen te brengen om een delegatie van zes man naar Londen af te vaardigen, die de minister van Koloniën, Lennox-Boyd, onafhankelijkheid voor Oeganda zal vragen. De secretaris van het congres deelde me, dat hij nog geen ant woord (had ontvangen op een telegram, waarin de minister had gevraagd de delegatie te ontvangen. ste punt van de Labourcampagne de kosten van levensonderhoud zal zijn. Op het gebied van de buitenlandse politiek zou de na druk gelegd worden op het be lang van besprekingen op het hoogste niveau met de Sowjet- Unie over het gevaar van de wa terstofbom en wel zo spoedig mogelijk. Voorts zou Labour in het program beloven, dat de mo gelijkheid onderzocht zal worden om de huidige dienstplicht van twee jaar te verkorten. Voor enige millioenen schade is aangericht in Medan, toen een tankauto met 9000 liter benzine plotseling in brand vloog, terwijl zij bezig was de tank van een benzine-station te vullen. Zes winkels in de nabijheid raakten in brand en plaatsten de brand weer voor een hopeloze taak. Verschillende belendende perce len liepen aanzienlijke schade op. De brandende tankauto kon pas geblust worden, toen de brand weer van de militaire luchtvaart na een half uur verscheen met een schuimbluswagen. Dank zij het feit, dat de veiligheidskleppen op de tankauto open stonden, is den de omwonenden gelegenheid geen explosie ontstaan en had hun panden voor een deel te ont ruimen. Er hing een geweldige rookwolk boven de stad. Het on geluk trok duizenden kijkers, waartegen afzetting door de po litie slechts gedeeltelijk hielp. De chauffeur en de tweede man van de tankauto zijn aange houden voor onderzoek. Tot dus ver is de oorzaak van het onge luk nog niet vastgesteld kunnen worden. de kleine zelfstandigen" en waar in wordt gezegd, dat „de kleine zelfstandigen de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie in haar huidige vorm onvoorwaardelijk afwijzen". „Want ziji wensen vrij' te zijn en door gerichte druk op hen uit te oefenen, maakt de P.B.O. nu een vrij, zelfstandig bestaan voor de kleine zelfstan dige allengs meer mogelijk". Zij komen steeds meer in de verdrukking tengevolge van het huidige systeem, waarin- hun welbewust en stelselmatig de rechtmatige plaats wordt ont houden, die hen toekomt uit hoofde van ondernemersnruoed', arbeidszin en maatschappelijke functie, zo wordt in de brief ge zegd. In de S.E.R. is aan de ver tegenwoordigers van de kleine zelfstandigen geen plaats inge ruimd1, hun stem wordt er niet gehoord, zij worden echter wel gedwongen lid te zijin van be drijfschappen, die ertoe dienen de maatregelen voor te bereiden welke aan de zelfstandigheid een einde zullen maken, aldus de brief van de N.B.K.Z. aan de mi nister van Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie. REVRIJDIN GS-STERRIT NAAR WAGENINGEN. De vereniging van ex-politie ke gevangenen uit de bezettings tijd houdt op 7 Mei een sterrit naar Wageningen, waarvaini de baten zullen worden afgedragen aan de Stichting 1940'45. Deelnemers kunnen, zowel met auto's, motoren, en scooters als met bromfietsen starten uit alle delen van het land. De route Is vrij, slechts een viertal contröle-posten bij Am- hem is voorgeschreven. Voor de winnaars van de rit zijn talrijke prijzen 'beschikbaar gesteld, o.m. een zilveren plaquette van Prins Bernhard en een bronzen plaquette van de commissaris van de Koningin in Gelderland. Alle deelnemers ontvangen een speciale gedenkplaat en loten ■mee in een aan de rit verbonden prijsvraag, met als hoofdprijs een reis naar Joegoslavië. Ook zij die a'ls passagier van een voertuig aan de rit deelnemen loten mee. Tenslotte zijn er nog enige attracties venbonden aan het passeren van de contröle-posten. (Het secretariaat van de orga nisatie is gevestigd te Arnhem, Joh. de Wittlaan 234). Mr. J. A. M. VAN STAAY NEEMT BENOEMING TOT WETHOUDER VAN DEN HAAG NIET AAN. Mr. J. A. M. van Staay, die Maandag door de gemeenteraad van 's-Gravenhage tot wethou der is gekozen, heeft meege deeld, dat hij deze benoeming niet aanvaardt. De gementeraad moet nu op korte termijn opnieuw bijeen komen voor een nieuwe verkie- zin,g. BOLLENVELDEN: WEINIG VERANDERING. Tengevolge van de koude heeft het totale uiterlijk van de bollen velden weinig verandering onder gaan. Ook dit weekend zullen vrijwel alle narcisvelden bloeien, waarbij zich nu ook vele hyacin ten gevoegd hebben. Op de Keukenhof kan men thans reeds een groot sortiment bloeiende bolgewassen (narcis sen, hyacinten, tulipa's enz.) be wonderen, terwijl de grote kas sen een prachtige aanblik ople veren, doordat de vele tulpen, die hier zijn opgeplant thans on geveer het hoogtepunt in de bloei hebben bereikt. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, achter de naam van het schip vermeld: Ned. Antillen: m.s. „Castor" 25 Apr. Unie van Z.-Afrika en Z.-W.- Afrika: m.s. Arundel Castle" 23 Apr. Canada: m.s. „Westerdam" 27 Apr. Argentinië: s.s. ,,17e Octubre" 23 Apr. Brazilië: m.s. „Altair" 26 Apr. Chili: mi. „Westerdam" 27 Apr. Australië: via Engeland 23 Apr. 'Nieuw-Zeelandvia Engeland 23 Apr. Inlichtingen 'betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. NACHTELIJKE VECHTPARTIJ. Gisternacht heeft de politie te Amsterdam een man die zich zeer vechtluchtig gedroeg met wapen geweld in bedwang moeten hou den. Omstreeks half twee ont stond tussen een man en een vrouw op de Rozengracht bij de Akoleienstraat ruzie. Toen de woordenwisseling enigszins in heftigheid afnam verzocht de vrouw voor alle veiligheid aan een agent of deze haar wilde ver gezellen daar zij „ong meer moei lijkheden met de man vreesde". Hij had reeds getracht haar met een shawl te wurgen en toen dit niet lukte haar door een ruit po gen te drukken. „Terwijl hij hier mee bezig was" zag de bestuurder van een passerende auto kans het slachtoffer te ontzetten, maar niet nadat hij zelf daarbij een klap op zijn rechteroor had op gelopen. De vechtersbaas, die met de vrouw en de agent mee opliep naar het bureau, gaf, bij de Mar- nixstraat gekomen, de agent plot seling een klap in het gezicht. Gevolgen: een bloedneus, een bloeduitstorting aan de onderlip en een gebroken bovengebit bij de politieman. Toen moest de vrouw het weer ontgelden. Ge lukkig kwam een tweede agent te hulp en deze zag zich genood zaakt, toen de man ook hem te lijf wilde gaan, gebruik te maken van zijn pistool. Eerst na het los sen van drie schoten, waarbij twee kogels in het rechterboven- been en een kogel in het linker bovenbeen van de man terecht kwamen, gaf hij zich gewonnen. Hij is ter verpleging in het Wil- helminagasthuis opgenomen. Het Amerikaanse ministesie van Defensie heeft Woensdag voor het eerst in de Amerikaan se geschiedenis, de nationale gar de opgeroepen voor een proef mobilisatie. Alle leden van ie nationale garde kregen opdracht zich Woensdagavond op een lie-, paalde tijd op hun verschillende posten te melden. De meldings tijden varieerden voor de ver schillende gebieden in verband met de tijdzones. Volgens functionarissen van het ministerie van defensie was het doel van de proefmobilisatie te zien hoe snel de ongeveer 400.000 leden van de nationale garde gehoor zouden geven aan de oproep. De proefmobilisatie ging ge- paard met verschillende reaiLs tiseh opgezette oefeningen. Oak ongeveer 1000 vliegtuigen namen er aan deel. Van ambtelijke zijde te Taipeh wordt verklaard, dat de nationa listen de eilanden Quemoy en Matsoe voor de kust van China niet zullen opgeven. Zoals bekend zijn admriaal Rad ford, voorzitter van de commissie van stafchefs, en Walter Robert son, onderminister van staat voor zaken het Verre Oosten, naar Formosa vertrokken. Zij zijn goed bevriend met Tsjiang Kai-Sjek en het wordt niet uitgesloten ge acht, dat zij Tsjiang zullen mee delen, dat Amerika niet bereid is te helpen bij de verdediging van Quemy en Matsoe. Amerika is daartoe krachtens het verdrag met nationalistisch China ook niet verplicht. Twee jonge Tsjechen hebben Donderdag op een persconferen tie te Frankfort meegedeeld, dat zij in een gestolen vliegtuig naar het Westen zijn uitgeweken, al hoewel geen van heiden ooit eerder een vliegtuig had be stuurd. Op 14 April waren beide man nen, die werkten in een vlieg tuigfabriek, geland in Beieren. Eén van hen, de 20-jarige Karei Kucera, zeide, dat hij twee jaar geleden over uitwijken was gaan denken. Hij1 maakte studie van het bestuderen van vliegtuigen, maar was in totaal maar vijf minuten in de lueht geweest, namelijk als passagier van een vlieger, wiens taak het is te velde staande gewassen van de luoht uit te besproeien. Kucera en zijn 19-jarige vriend Zdenek Machilner stegen op van een vliegveld bij Kolin, ten Z.-O. van Praag, en maakten een noodlanding bij Rohrberg, ten Z. ven Regensburg, waarbij het Vliegtuig beschadigd werd. Zij De leiders van 70.000 Britse spoormannen hebben na een be spreking met minister van Ar beid sir Walter Monckton ver klaard, dat hun plan voor een nationale staking ongewijzigd is. moesten blind vliegen en hadden hiervoor slechts de beschikking over een kompas. Op het vliegveld' van Kolin hadden beide jongemannen een schildwacht overmeesterd, ge bonden en van zijn sleutels en revolver beroofd. Met de sleutels hadden zij zich toegang verschaft tot een vliegtuigloods, waaruit zij een licht sporttoestel rolden voor hun vlucht. Beide mannen zeiden graag te worden opgeleid voor vlieger bij de Amerikaanse luchtmacht. Hun werd politiek asyl ver leend. DE RONDE VAN NEDERLAND. Naar de organisatrice, de N.V. Efor ons mededeelt, is Oreste Conté als kopman van de Ita liaanse ploeg voor de a.s. Zater dag beginnende ronde van Ne derland vervangen door Ufeo Masocco. De Italianen zijn in tussen reeds in ons land gearri veerd. In de équipe, waarvan Wout Wagtmans de kopman is, moet Hans Dekkers wegens ziek te verstek laten gaan. Zijn plaats zal worden ingenomen door Jan Konings uit Breda. Germain Derycke wou driedaagse van Antwerpen De Fransman Bernard Gau thier heeft de laatste étappe van de driedaagse van Antwerpen (een wegwedstrijd over 155 km) gewonnen, in 4 uur 10 min. 2# sec. De verdere uitslag luidde: 2. op twee lengten Zagers IB.) 4.10.21; 3. Scoddeler (Fr.) 4.11.1; 4. Marcel Hendrickx (B.) en 5. Anastasi (Fr.) zelfde tijd; 6. Theuns 4.11.2; 7. Van Dongen (Ned. B.) 4.11.14; 8. Schufce (Ned. A) 4.11.20; 9. Van Nitsen (B.); 10. Noyelle (B.). Het officieus opgemaakte al gemeen klassement van de drie daagse luidt: 1. Germain Derycke (B). 15 uur 29 min 51 sec.; 2 Mertetis (B.) 15.30.36 3 Vlayen (B.) 15.30.39 4. Schulte (Ned. A) Borghmans (B. Darrigade (Fr.) Benedetti (Ital.) Haan (Ned. A) Kerekhove (B.) 15.30.42; 15.31.3; 15.31.44; 15.32.32; 15.33.00; 15.33.36. 5 6. 7 9. Nederland A won ploegen- klassement. De uitslag van het ploegenklas- sement van de driedaagse luidt: 1. Nederland A (Wim van Est, Van Breenen en Haan) 46.3259 2. Girardengo-ploeg (België 46.38.34 3. Van Hauwaert-ploeg (België) 46.52.8; 4. Zwitserland 46.53.55; 12. Nederland B (Rote. Van Dongen en Nico ven EM") 47.18.—. Grote fluctuaties. De fluctuaties op de Amster damse effectenbeurs zijn Don derdagmiddag veel groter ge weest dan dit de laatste tijd het geval is. De ontwikkeling in Philips was zelfs voor gerouti neerde beursmensen een volko men verrassing. Het buitenland blijft belangstelling tonen en reeds Woensdagavond werd de viermaal pariprijs glansrijk overschreden. Donderdagmiddag werd er nog een schepje bovenop Het Afrikaanse nationale con- >res, de leidende politieke orga- lisa/tie van de naturellen in Zuid- Aifrika, heeft Donderdag al zijn afdelingen bevolen de actie te gen de nieuwe wet op het onder vijs van Bantoes uit te breiden Het congres dringt er bij alle Bantoe-ouders op aan, dat zij op 25 April hun kinderen niet naar school laten gaan. 44. Nadat het meren deel der krijgers ver trokken is om de hun opgedragen taken te gaan uitvoeren, neemt Eric afscheid van de oude Cendrach en be geeft zich met Svein Langtand en Axe eveneens op weg naar Tyrfing. Hoewel zij nog op hun hoede moeten blijven voor de krij gers van* Berse, die mogelijk nog naar hem op zoek zjjn, be sluit Eric de heirbaan naar het Noorden te volgen, omdat dit veel korter is, dan wanneer weg door de wouden nemen. Nauwelijks een uur onderweg, zien zij eensklaps voorbij een heu vel éen stille gedaante op het pad liggen. Diens rode mantel komt Eric bekend voor en als hij snel vooruit loopt, blijkt zijn vermoe den juist te zijn; het is Haugar. Het afgrijzen dat de Noorman vervult bij het aanschouwen van het lichaam van de Bohuslaner wordt echter al spoedig verdron gen door een dodelijke vrees voor het lot van zijn zoon. „Hier is iets niuu'imv gegooid en in het eerste kwar tier steeg de koers zelfs tot 418% tegen Woensdag 396 slot. Dit was echter iets te hoog gegre pen, winstnemangen deden de s koers dam ook al spoedig dalen tot zelfs 404, slot circa 407. De notering van Philips, die jaren lang een flink aantal punten bij Unilever ten achter bleef, over- 1 treft thans die van het margari ne-concern. Unilever werd ver handeld tussen 400 en 410, BÉöt circa 402 (400). AKU verbeterde') per saldo 4 punten tot 307. Kon. 1 Olie lag verwaarloosd en was eerder een fractie luier. Op de scheepvaartafdlehng scheen de activiteit iets te zijn toegenomen, hetgeen gepaard ging met een lichte verbetering van het koerspeil. Culttses openden nog prijshoudend, maar gaandeweg werd de stemming enigszins gedrukt, zodat 1 a 2 punten beneden Woensdag ge sloten werd. Op de beleggings- markt was de conversielenóig 1947 favoriet. Dit fonds steeg tot 101. Prolongatie 2% procent. zij hun zouden vreselijks gebeurd," fluistert Axe rillend, en Eric knikt, terwijl hij zwijgend op een paar afdrukken van een wolvenpoot wijst. „Kijk daar", stoot Svein plotse ling uit, „dat Hjkt wel een spoor, een breed spoor!" Vol vreze beginnen de mannen dit zwakke aanknopingspunt te volgen. Eric's geoefend oog vindt zonder veel moeite de plek in het gras, waar Erwin gelegen heeft; maar van de jongen ontbreekt ieder spoor. Wel wemelt het hier van wolvensporen en een eindje verder het bos in vindt Svein Langtand een stuk van Erwin's mantel. Reeds begint zich de ge dachte aan Erwin's afschuwelijk einde aan hen op te dringen, als Svein voor de derde maal een ont dekking doet. „Hier heeft nog iemand gelegen," roept de lange Sakser, „een grote kerel moet het geweest zijn met kleren van schaapsvacht, kijk!" En verbaasd houdt hij een plukje ruwe schapen wol omhoog. „Een kerel in schaapsvellen... wolven?!" mompelt Eric, en dan gaat hem een licht op. „De zoge naamde weerwolf! De bewoner van Wogram's ruïne," roept hij uit. Bij het horen van deze woorden laat Svein Langtand verschrikt het stukje schapenwol vallen, als vreesde hij, dat het hem bijten zou. Eric staat enkele tellen peinzend voor zich uit. „Die wolf, die de hele nacht voor Berse's burcht zat te huilen," prevelt hij half vopr zich heen, „het kan mijn hond Wolf geweest zijn. Wolf heeft Er- win pogen te redden. En die zo genaamde weerwolf is er nu met Erwin vandoor." „We moeten onze plannen wij zigen," zegt hij dan hardop. Het lijkt me beter, dat gij beiden terug keert naar de landtong." „Waarom?" gromt Svein ach terdochtig. „Ge wilt zeker weer alleen ergens op af! Dat is tegen de regels van een goede troep, Noorman!" „Ik vermoed, dat gij er wel niet veel voor zult voelen mee te gaan naar de plaats, die ik op het oog heb," antwoordt de Noorman grim mig. „Ik ga namelijk naar Wog ram's ruïne. Een praatje maken met heer Weerwolf!" AKU 305 307% Philips 392 —403 404%) Nw Philips 401 —411 (396% Unilever 398 —403 401%) (30») (404%) VRIJDAG 22 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Salto des doods"; ZATERDAG 23 APRIL. TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Salto des doods". Concertgebouw, 8 u.: Vlucht uit Fort Bravo. AXEL: Het Centrum, 6.20 en 9 uur: „Jungle duivels".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2