Om een Oostenrijks staatsverdrag Er is een begin gemaakt met de bouw van een nieuw Europa Rechtszaak tegen Nederlanders Dubbeltjes-actie Wereldfederatie dierenbescherming een succes INDONESIË De Aziatische-Afrikaanse conferentie WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Na de ratificatie VRIJDAG 22 APRIL 1955 10e Jaargang No. 3438. Koningin en Prins 5 Mei naar Amsterdam De speciale stadsverlichting in Amsterdam Churchill Dinsdag a. s. weer naar Groot-Brittannië Stakingen in Italië Voorlopig geen prijsverhoging van broodbloem Londense kranten weer verschenen Verdere verruiming deviezen verkeer De Dam versiering van de op 4 en 5 Mei De dreigende Britse spoorwegstaking De schoolkwestie in België Bestandscommissie over opblazen van Israëlisch huis De tweede ronde der Franse kantonnale verkiezingen Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande N jordstraat 55-57 Terneuzen IDdactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs pei mm 15 ct.; mlntann» sww advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: 6 regel» /V-I Iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, ©t: JktïDm Bureau van dit Blad 20 cent meer. inzending advertenties tot 's namiddag» 3 vut, Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uu» De Franse en Britse minister va» Buitenlandse Zaken, Antoi- rue Pinray en Harold MacMillan, Donderdag te Bonden over eengekomen de Sowjet-Unie spoedig te doen weten, dat FYankrijk en Grofot-Brittamnië het Sowjet-voorstel tot het slui ten van een Oostenrijks staats verdrag op korte termijn steu nen, aldus verluidde Donderdag in diplomatieke kringen te Lon- deH In het antwoord op de desbe treffende Sowjet-niota zal wor den verzocht vóór de door de .Sówjet-Unie voorgestelde confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken een bespreking van de ambassadeurs te Wenen en Oostenrijks regeringsverte- geKwoordigers te houden. ©e Ver. Staten hadden reeds aewder hun instemming betuigd mat deze regeling, aldus werd irn genoemde kringen vernomen. Maar A.F.P. in gezaghebbende kringen verneemt, menen Pinay en MacMillan, dat de Oostenrijk se neutraliteit zich moet beper ken tot militair gebied. Oosten rijk zou volgens hen dus niet lid van de N.A.V.O. kunnen worden, do«h wel zou het zich moeten krtnnen aansluiten bij Europese organisaties op economisch ge bied. Sroot-Brittannië is het eens met een Frans voorstel om des kundigen van de Westelijke grote drie op 27 April in Londen bijeen te laten komen om het program en de agenda voor een conferen tie met de Sowjet-Unie op te stel le» en een gemeenschappelijke gedragslijn voor het Westen uit te stippelen. De Ver. Staten heb ben zich nog niet over dit voor stel uitgesproken. Later zal een H.M. de Koningin en Z.K.H. de Fwais der Nederlanden hebben het voornemen de officiële plech tigheid ter herdenking van tien jaar herwonnen vrijheid, welke op 5 Mei, 's middags van 17.30 tot 18.30 uur in de Nieuwe Kerk te Amsterdam wordt gehouden, bij te wonen. De mogelijkheid bestaat, dat eod de oudste prinsessen hierbij aamwezig zullen zijn. communiqué over deze kwestie worden uitgegeven, aldus ge noemde kringen. Men voegde hier nog aan toe, dat op deze bij eenkomst van Westelijke deskun digen ook afgevaardigden van West-Duitsland uitgenodigd zul len worden. In het kort kan worden gezegd, aldus gezaghebbende kringen, dat Pinay en MacMillan over eenstemming bereikten over: 1. De bewoordingen van een antwoord aan Rusland waarin in stemming wordt betuigd met het Sovjet-voorstel voor een spoedige ondertekening van een verdrag met Oostenrijk. Dit antwoord zal mogelijk heden reeds naar Mos kou worden gezonden. 2. Het instellen van een Wes telijke „studiegroep" in Londen op 27 April voor het opstellen van een Westelijke gedragslijn voor een conferentie met de Sow jet-Unie over Duitsland. West- Duitsland zou worden uitgeno digd aan de werkzaamheden van de commissie deel te nemen. 3. Het deponeren van de rati ficatie-oorkonden van de Parijse accoorden ter bewapening van West-Duitsland binnen het Atlan tisch verdrag in de eerste week van Mei. 4. Een openingsvergadering van de nieuwe Westeuropese unie op 7 Mei in Parijs, gevolgd door een werkvergadering op 9, 10 en 11 Mei in de Franse hoofdstad als de Atlantische raad bijeen is. Op 26 April zal in Amsterdam de speciale stadsverlichting, be halve de prikkabelverlichting langs de grachten, worden ontsto ken ter gelegenheid van het staat- siebezoek van het Zweedse ko ningspaar. De verlichting blijft dan bran den tot en met 1 Mei en wordt weer ontstoken op de bevrijdings dag 5 Mei. Daarna zal de verlich ting, plus de prikkabelverlich ting, elke dag branden tijdens het Holland-festival van 15 Juni tot 16 Juli. Vervolgens wordt de ver lichting tot medio September op Woensdag, Zaterdag en Zondag ontstoken, alsmede bij bijzondere gelegenheden. Hier en daar is een verandering in de verlichting aangebracht. Men zal meer gebruik maken van zogenaamde strijklichten en bo vendien zal men stadsbeelden verlichten. Dit is een proefne ming, die eventueel in volgende jaren uitgebreid zal worden. Voor de illuminatie worden voor het eerst een zevental per manente verlichtingsinstallaties aangelegd. Door het instellen van 'n daartoe aangebouwd electrisch klokje worden deze illuminaties automatisch in_ en uitgeschakeld. Sir Winston Churchill zal Dinsdag aanstaande zijn vacan tia op Sicilië (beëindigen» en naar Groot-Brittannië terugvlie gen, aldus werd Donderdag te Londen bekendgemaakt. Het personeel van de bureaux voor sociale verzekering in Italië is Donderdag voor drie dagen in staking gegaan om looneisen kracht bij te zetten. Volgende week zullen de betrokkenen hun actie voortzetten door middel van „wisselstakingen". Intussen hebben leraren aan openbare middelbare scholen ge dreigd tegen het eind van deze maand hun leerlingen vier dagen naar huis te sturen, als hun sala riseisen niet worden ingewilligd. Drie weken geleden hebben de leraren twee dagen gestaakt. Sedert 17 Januari hebben de maalbedrijven de prijzen van tar webloem verlaagd. Hierdoor wer den de bakkers in staat gesteld de prijs van de tarwebloem werd één cent per brood van 800 gram te verminderen. De verlaging van de prijs van de tarwbeloem werd mogelijk gemaakt doordat voor tarwe-afvallen (veevoeder) hoge prijzen konden worden verkre gen. De situatie is thans echter zodanig veranderd, dat in de ko mende maand voor tarwe-afval len sterk verlaagde prijzen wor den verwacht, die een prijsver hogende werking hebben op het" prijspeil van tarwebloem. Met de maalbedrijven is daar- .om aldus deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening mee voor de periode van 1 t/m 28 Mei 1955 een regeling getroffen, waarbij zij be reid zijn gevonden de prijs van tarwebloem, bestemd voor de broodbereiding, die gold in de tweede helft van Januari 1955, niet te verhogen. Voor tarwe bloem, bestemd voor verwerking tot banket, koekjes en biscuits, geldt de regeling niet volledig. Voor deze bloem behoort een ma tige prijsverhoging tot de moge lijkheden. Voor ongebuild meel daarentegen mag op een prijsver laging worden gerekend. Over een regeling met betrek king tot de periode na 28 Mei zal nader overleg worden gepleegd. De Argentijnse Rooms-Katho- lieke geestelijke Antonio Frattin, pastoor van de parochie Rafaela, is in hechtenis genomen wegens gebrek aan eerbied jegens de pre sident van de republiek, Peron. In Londen zijn Donderdag de dagbladen weer verschenen na een onderbreking van vier weken als gevolg van een staking van onderhoudspersoneel. Drie Londense avondbladen, met een gezamenlijke oplage van 3.300.000 exemplaren, de „Eve ning News", „Evening Standard" en de „Star", hadden slecht nieuws voor hun lezers. Zij maak ten n.l. bekend, dat deze bladen in het vervolg twee pence zullen kosten in plaats van anderhalf. De Nederlandse bank deelt betreffende de arbitrage in vreemd bankpapier mede, dat thans ook verkoop in Zwitser land is toegestaan tegen credite ring van een dollarrekening. De termijn voor aankoop van bui tenlandse betaalmiddelen in Zwitserland is van 7 dagen tot eeini maand verlengd. Aan de deviezembanken is voorts een algemene vergunning verleend tot het kopen van (buitenlandse betaalmiddelen, luidende in de geldsoort van het land, waarin de aankoop plaats vindt, voor de voorziening in Nederland van het buitenlandse reisverkeer. Bovendien kunnen in de landen, aangesloten bij de Europese be- talingsunie, buitenlandse betaal middelen luidende in een andere geldsoort dan die van het land waarin de aankoop plaatsvindt, worden gekocht. Niemand kon, toen de oorlog terse blok, die zich in 1957 zal ten einde liep, voorspellen dat doen gevoelen, allerminst het Frankrijk binnen 10 jaar beslui- belangrijkste gevolg van de Pa- ten zou niet alleen de Duitse sou- rijse accoorden. vereiniteit te herstellen maar De betekenis van de overeen- tevens met Duitsland een hecht komsten van Parijs is meer nog verdedigingsverbond te sluiten, politiek dan militair. Duitsland Toch is de Duitse bijdrage tot de heeft de kant van het Westen ge- defensieve sterkte van het Wes- kozen en er behoeft nu geen vrees meer te bestaan, dat dit land door infiltratie, schoonklin kende beloftes of onder daad werkelijke dwang 'n satellietstaat van Rusland zal worden. En het feit, dat de Westelijke landen hun tragische herinneringen hebben kunnen terzijde stellen nu het om de toekomst van Eu ropa gaat, geeft ons het vertrou wen, dat voortaan oorlogen tus sen hen tot het verleden zullen behoren. Natuurlijk hangt er veel van af hoe de verdragen in de praktijk zullen worden uitgevoerd. De beschermende maatregelen, die door Duitsland vrijwillig aan vaard zijn, opdat een Duitse ge wapende macht geen gevaar zal opleveren, zijn zeer grondig. Door de garantie van Engeland om Britse troepen op het conti nent te laten en door de Ameri kaanse belofte van bijstand heeft zelfs Frankrijk zijn wantrouwen kunnen overwinnen. •e versiering met vlaggemas- te», die voor het staatsiebezoek van het Zweedse koningspaar wwrdt aangebracht, blijft staan tol en met 5 Mei. Op 4 Mei zullen de vlaggen aan de masten halfstok hangen. Des nachts precies om twaalf uur worden zij in top gehesen en blijven daar 24 uur lang. In het Damplantsoen worden 13 schijven van witte hortensia's aangebracht. In elke schijf komt een vlaggemast te staan. De vlag gen zullen met de punt aan de mast bevestigd worden en kun nen dus niet wapperen. De vlag gen op de Dam en de versiering in het Damplantsoen worden des avonds verlicht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. In de ochtendzon. Aanvankelijk opklaringen, la ter weer toenemende bewolking. Op de meeste plaatsen droog weer. Dezelfde of iets hogere middagtemperaturen als giste ren. Zwakke tot matige verander lijke wind. ZATERDAG 23 APRIL Breskens 1.59 2.24 Terneuzen 2.34 2.59 Hansweert 3.14 3.39 Walsoorden 3.24 3.49 ZON MAAN op onder op onder Apr. 23 5.28 19.50 5.28 21.46 24 5.26 19.52 6.07 23.05 25 5.24 19.53 6.58 26 5.22 19.55 8.03 0.11 27 5.20 19.57 9.17 1.03 28 5.18 19.58 10.36 1.41 29 5.16 20.00 11.55 2.09 30 5.14 20.02 13.12 2.32 Voor het Landgerecht te Dja karta is Donderdag een begin gemaakt met de behandeling van een nieuwe zaak tegen Neder landers, die verdacht worden van subversieve activiteiten. Even als in de zitting van Maandag in het proces-Jungschlager, was mr. Bouman, die ook in deze zaak als verdediger zou optreden, niet verschenen, omdat hij nog geen antwoord van de minister van justitie heeft ontvangen, op zijn verzoek om gevrijwaard te blij ven van beschuldigingen van de zijde van getuigen. Verdachten in de zaak, die Donderdag diende, zijn de Neder landers E. I. M. Versteegh, 53 jaar oud, geboren te Djogja; I. A. M. Schmutzer, 30 jaar oud, geboren te Djakarta en de Indo nesiër J. Caton, 42 jaar oud, van geboorte Nederlander, geboren in Djakarta. Beide eerstgenoem- den zouden verdedigd worden door mr. Bouman of mr. Boeg- heim, Caton door mr. Nany Ra- zak. Rechter Maengkom las een brief voor van mr. Bouman, waarin deze verklaarde niet te kunnen verschijnen, zolang hij geen antwoord op zijn brief aan de minister van justitie heeft ontvangen. Verdachten verklaarden desge vraagd aan de rechter, dat zij geen bezwaren hadden tegen be handeling van hun zaak buiten aanwezigheid van de verdedigers, van wie alleen mr. Nany Razak aanwezig was. Djaksa Siahaan las daarop de dagvaarding voor, waarin staat, dat verdachten te zamen, dan wel afzonderlijk in de periode tussen 1950 en Februari 1954 in het gebied van Tasikma- laja op Java opstandelingen heb ben gesteund. Verdachten waren alle drie werkzaam bij de onder neming N.V. Bandjangegara en N.V. Ada in Tasikmalaja, Ver steegh als administrateur. Schmutzer als directeur en Ca ton als employé. Zij zouden vol gens de dagvaarding meer dan eens geld en goederen hebben verstrekt aan de Darul Islam. Daaronder zouden kogels, batte rijen, vulpennen, rijst, schrijf machines, kleren, een bril en een horloge zijn geweest. Indien dergelijke feiten vallen onder „hulpverlening aan de vijand" staat daarop de dood straf, of levenslange gevangenis straf, dan wel ten hoogste 20 jaar gevangenisstraf. Onder hulpverlening aan de vijand wordt verstaan het de vijand ter beschikking stellen van enig goed of geld, het verrichten van enige daad ten voordele van de vijand, het beletten of verijdelen van enige tegen de vijand gerich- maatregei. Er zijn in deze zaak 13 getui gen gedagvaard, de meesten uit de omgeving van Tasikmalaja. Geen hunner was ter zitting verschenen, naar de rechter mededeelde, wegens de Islamie- tische vasten. Verdachten ontkenden ten stel ligste het hun ten laste gelegde. De rechter las verder een brief voor van mr. Boegheim, waarin verzocht wordt verdachte Ver steegh te ontslaan uit zijn voor arrest, daar hij wegens storing in de bloedsomloop zorgvuldige verpleging behoeft. Alle drie de verdachten verblijven sinds 22 Januari 1954 in voorlopige hech tenis. De zitting zal op 26 Mei wor den voortgezet. Na de vasten maand zal de rechter een beslis sing nemen over het verzoek tot in vrijheidsstelling. De leiders van het rijdende per soneel van de Britse spoorwegen hebben Donderdag een tweede beroep van de spoorwegen om te rug te komen van hun stakings parool verworpen. De leiders van het rijdende per soneel, van de bond van machi nisten, hebben, zoals gemeld, de 70.000 leden van de bond gelast op 1 Mei in staking te gaan uit protest tegen verwerping van looneisen door een scheidsgerecht. NIEUW EUROPA. De moeilijkste kwestie blijft nog het Saargebied. De Saar- De premier van Ceylon, sir John Kotelawala, heeft Donder dag in de politieke commissie Rusland ervan beschuldigd impe rialisme in West-Europa te be drijven. Tsjoe En-Lai sprong op om Rusland te verdedigen. Hij zei, dat hem de tijd had moeten worden gegeven zich voor te be reiden op zulke beschuldigingen. Volgens conferentiekringen uitte de premier van Ceylon deze beschuldiging gedurende een scherpe aanval op het kolonia lisme. Kotelawala zei, dat het kolonialisme vele vormen heeft aangenomen en vroeg aan de af gevaardigden of „de sotelliet- staten" van Oost-Europa niet de koloniën van de Sovjet-Unie wa ren. „Als wij één zijn in onze oppositie tegen het kolonialisme, moet het dan niet onze plicht zijn openlijk te verklaren, dat wij tegen het Sovjet-kolonialisme zijn, evenzogoed als tegen het Westerse imperialisme", aldus Kotelawala over zou ontworpen zijn met het oog op de Franse gebieden in Noord-Afrika. De commissie steunde verder de Indonesische aanspraak op Westelijk Nieuw-Guinea en ver zocht om nieuwe onderhande lingen. Een Egyptische resolutie werd aanvaard inzake de eisen van on afhankelijkheid van Algerië, Ma rokko en Tunis; zij drong er bij de Franse op aan, zonder uitstel een vreedzame oplossing tot stand te brengen. De economische commissie zou besloten hebben niet een blijven de organisatie in het leven te roepen, maar in alle hoofsteden der 29 landen functionarissen te belasten met het onderhouden van contact. Samenvatting der werk zaamheden. De werkzaamheden der AA- conferentie op Donderdag kun nen als volgt worden samen gevat: De politieke commissie gaf een verklaring uit inzake steun aan de Palestijnse Arabieren en een vreedzame oplossing van de Palestijnse kwestie. Zij veroordeelde rassendiscri minatie en gaf uiting aan het recht van alle volken op zelfbe schikking. Haar resolutie daar- Zoals is gemeld, is de wereld federatie tot bescherming van dieren enige tijd geleden een z.g. „dubbe'ltjesactie" begonnen voor een huis, waarin een zetel van deze organisatie hier te lande zal worden gevestigd. Deze actie is een groot succes gebleken, want hoewel er een zeer groot aantal dubbeltjes bin nenkwam, gaven de meestefi toch veel meer. In Dordrecht gaf iemand 1000,uit Engeland kwam een gift van 100 pdst. bin nen en uit België een gift van 250,Op deze wijze was in drie maanden tijds een bedrag van 15.000,bijeen. Woensdag morgen kwam van iemand uit Amsterdam weer 1000,bin nen. De secretaris der wereldfe deratie, de heer M. Reckman, heeft alle gevers voor hun hulp bedankt en daarbij tevens de vraag gesteld of men niet dona teur of donatrice der wereldfede ratie wilde worden. Hij wees er daarbij op dat het donateurschap 5,bedroeg, maar dat men indien zulks bezwaarlijk was zelf zijn bijdrage mocht bepalen. Het gevolg was, dat de giften opnieuw begonnen te vloeien en dat men goede hoop heeft op de aanstaande bestuursvergadering die van 7 tot en met 9 Mei te Pa rijs zal worden gehouden, te kun nen meedelen dat er voor het vestigen van de zetel der wereld federatie ƒ20.000,binnen is. Naar aanleiding van de „dub beltjesacties" zijn op het secre tariaat der wereldfederatie tallo ze brieven binnengekomen, waar in adhaesie met het streven der organisatie wordt betuigd. De wereldfederatie heeft het plan oih bij de regering een sub sidie aan te vragen voor het op richten van het bovengenoemd huis, waarvoor minstens lOo.OOO gulden nodig zal zijn. Zodra men maar enigszins de gelegenheid heeft, zal op beschei den schaal met dit administratie ve centrum worden begonnen om beter dan tot nu toe de zich steeds uitbreidende corresponden tie met schier alle landen ter we reld te kunnen behandelen. De Duitse dichteres en musi- ciënne Erna Graf heeft een die- renlied geschreven en getoonzet, dat de titel „Freund Tier" draagt en waarin w.ordt opgewekt tot eerbied voor alles wat leeft. Het lied is uitgevoerd door het orkest van de Berlijnse opera en op de a.s. bestuursvergadering in Parijs zal worden voorgesteld dit lied als internationaal dierenbescher mingslied te aanvaarden. Tenslotte zij vermeld, dat de wereldfederatie bij Amerika heeft geprotesteerd tegen het laten „duiken van paarden", een soort sport, waarbij men in de Ver. Staten paarden van 15 meter hoogte naar beneden laat sprin gen. Op een te Brussel gehouden vergadering van het verbond van Katholieke werkgevers heeft de voorzitter van dit ver bond L. A. Bekaert, voorgesteld een „commissie van wijze man nen" te vormen, wier taak het zou zijn een oplossing voor het sohoolvraagstuk te vinden. Mocht de regering, ondanks het verzet van Katholieke zijde tegen de wetsontwerpen Collard, zo verklaarde 'hij verder, deze toch door zijn huidige parlmen- taire meerderheid doen goedkeu- I ren, dan zouden wij, Katholieke I werkgevers, het tot onze plicht I rekenen met alle ons ten dienste staande middelen ons geestelijk erfgoed te verdedigen. Tijdens een bijeenkomst te Oostende van de C.V.P. verklaar de de voorzitter, Theo Lefèvre, dat de tweede faze in de strijd tegen de wetsontwerpen van mi nister Collard ongetwijfeld zal leiden tot de intrekking daarvan. Onze actie, zo betoogde hij, zal met steeds toenemende veibeten- heid tot de eindoverwinning wor den gevoerd. overeenkomst is nóch in Duits land nóch in Frankrijk populair en het zal ook in de toekomst nog steeds een twistpunt opleveren, doch deze kwestie valt in het niet bij het feit, dat Frankrijk en Duitsland een bondgenootschap hebben gesloten. Wij kunnen eindelijk zeggen, dat er nu een begin gemaakt kan worden met de opbouw van een nieuw Europa. Er is reeds veel in deze richting gedaan. Wij den ken aan de Raad van Europa; de Kolen- en Staalgemeenschap, waarin 160 millióen mensen uit 6 landen zich verenigd hebben en waarbij ook Groot-Brittannië zich heeft aangesloten; de O.E.E.S. en de Europese Betalings Unie. Doch dit alles was nog niet compleet zolang Duitsland niet als gelijk waardig en souverein lid toege laten kon worden. Nu kunnen door de Westeuropese Uunie deze organisaties tezamen gekoppeld worden, zodat ze bij het uitvoe ren van hun taak bijdragen aan een grotere Europese eenheid. MEER SUCCES VERWACHT Wat voor uitwerking heeft nu de goedkeuring van de overeen komsten op het probleem van de één-wording van geheel Europa? Westerse staatslieden hebben al tijd beweerd, dat onderhandelin gen met de Sowjet-Unie over de toekomst van Duitsland en an dere Europese kwesties een bete re kans op succes zouden hebben na de ratificatie dan ervoor, daar de Russen minder motieven zou den hebben om deze tegen te werken. De tegenstanders van de ratifi catie hebben dit steeds betwist en de Sowjet-regering heeft haar best gedaan hen hierin te steu nen. Vlak vóór het debat in de Parijse assemblée in December 1.1. zei Molotof nog: „Het is dui delijk dat 'op basis van de ratifi catie van de Parijse accoorden alle verdere onderhandelingen hetzij over de Duitse of Oosten rijkse kwestie, doelloos zijn". En deze waarschuwing heeft hij ver schillende keren herhaald. Doch nu heeft de Russische premier Boelganin een positieve houding tegenover Eisenhowers voorstel voor de mogelijkheid van vier-mogendheden-besprekin- gen na de ratificatie ingenomen en opperde, dat een conferentie over Oostenrijk een inleiding tot zulke besprekingen zou kunnen vormen. Het is natuurlijk moge lijk, dat de Sowjet-regering aan deze besprekingen alleen zal willen deelnemen om de uitvoe ring van de overeenkomsten, zelfs nog na de ratificatie, te be lemmeren. Doch men hoopt, dat de Sowjet-leiders uiteindelijk de Westerse eenheid zullen aan vaarden, hun pogingen om deze te niet te doen, zullen opgeven en erkennen, dat het Westelijke defensieve verbond niet tegen hen gericht is, behalve voorzover zij agressieve bedoelingen heb ben. Op een realistische basis zouden onderhandelinge met een redelijke kans op succes mogelijk zijn. (Nadruk verboden.» De gemengde bestandscommis sie heeft Jordanië Donderdag aansprakelijk gesteld voor het opblazen van een woonhuis van Israëli's te Zacharia, in de corri dor van Jeruzalem, op Zondag, aldus werd uit Tel Aviv ver nomen. De aanval werd gedaan, aldus de commissie, door een niet-ge- Het bestuur van de Franse so cialistische partij heeft de plaat selijke afdelingen verzocht geen afspraken met de communisten te maken voor de tweede ronde van de kantonnale verkiezingen, die Zondag in een aantal Franse de partementen gehouden worden. Na de eerste ronde van Zondag j.l. hadden de communisten be kendgemaakt, dat zij zich overal waar de socialisten meer stem men dan zij hadden gekregen, zouden terugtrekken ten gunste van de socialistische candidaat mits de socialisten hun in het om gekeerde geval dezelfde dienst zouden bewijzen. Hoewel de meeste afdelingen van de socialistische partij het advies van het hoofdbestuur zul len opvolgen, zijn in sommige plaatsen toch regelingen tussen socialisten en communisten ge troffen. Bij de eerste ronde van Zondag j.l. viel in slechts 922 van de 1508 kantons waar gestemd werd, de regelde strijdmacht. I beslissing. Bij de tweede ronae Zes van de Israëlische bewoners van Zondag a.s. hebben de candi- van het huis werden onder het daten genoeg aan een gewone puin bedolven. Vijf werden zwaar meerderheid om gekozen te wor gewond. den.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1