De Aziatische-Afrikaanse conferentie Rede van Tsjoe En-Lai Kwestie Formosa op conferentie te Bandung Verklaring var* gerepatrieerde Japanse krijgsgevangenen Luxe Schrijfmappen Internationale bevrijdings-show op 5 Mei WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- cd MAANSTANDEN Sowjet-nota aan Westen over Oostenrijk WOENSDAG 20 APRIL 1955 10e Jaargang No. 3436. Gratie voor gevangenen op bevrijdingsdag Denemarken ratificeert accoorden van Parijs Geen levensmiddelen pakketten voor gevangenen in Oostduitse kampen Nederlander op vrije voeten gesteld Einde van de Londense krantenstaking in zicht Hotelbrand in Tours Om een Oostenrijks staatsverdrag Brit opperbevelhebber van Pakistaanse luchtmacht De verplichte W. A.-verzekering in België Herdenkingsbijeenkomst in de Ridderzaal op 4 Mei De thee weer goedkoper Wereldpijprookdag 23 April a. s. Mum Een tweede klachttegen de Frans-Duitse Saarovereen- komst - Staking van stucadoors te Genua Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande N jordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Qironummer 38150 aementsprijs: 5,35 per kwartaal; per 1,80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sende, Terneuzen. 5 regel» S t Advertentieprijs: per mm 15 ct: mtataHxsi advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties: iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummsr, ctf: Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags S Voor het Maandagnummer: Zaterdags 1# war Qp de tweede da.g van de A^atiseh-Afrikaanse conferen tie fe Bandung zijn de economi- scfle en culturele commissies af zonderlijk anderhalf uur bijeen geweest om organisatorische kwesties en de procedure te be spreken. SPREKERS. la de ochtendbijeenkomst leg de de premier van Pakistan, MWiammed Ali, de conferentie 7 beginselen voor, waarvan de aan vaarding door alle landen naar nH zeide, noodzakelijk was voor haadhaving der vrede. 3ij zijn: 1. Eerbied voor de souverei- riiteit en territoriale onschend baarheid van alle landen. 2. Erkenning van de gelijk heid van ieder onafhankelijk en soHverein land. 3. Onthouding van inmen ging in de binnenlandse aange legenheden van een land door ee» andere natie. 4. Non-agressie tegen de ter ritoriale onschendbaarheid of pafitieke onafhankelijkheid van enig land. 5. Het recht van zelfverdedi ging, alleen of collectief uitge oefend. 6. Het recht van zelfbeschik king van alle volken en afkeer van koloniale exploitatie in welke vorm dan ook. 7. Het regelen van alle inter nationale geschillen door vreed zame middelen, te weten: onder handelingen, bemiddeling of ar bitrage. Mohammed Ali zeide, dat hij desse 7 beginselen wilde behan delen, wanneer de conferentie de „middelen bespreekt waardoor de oorzaken van spanning tussen de landen opgeheven en de we reldvrede verzekerd zou kunnen worden". (Communistisch China en In dia bereikten reeds overeen stemming over „vijf beginselen", toen zij in Tibet bijeenkwamen. De eerste vier daarvan zijn de zelfde als die van Ali, doch de v$fde houdt het „vreedzaam naast elkaar bestaan in"). De delegatieleider van Irak, Mohammed Fadhil Jamajli, was Maandag de enige gedelegeerde die Nederland met name noem de. Hij zeide, toen hij het „ouder wetse kolonialisme veroordeel de", dat de Verenigde Staten, Engeland en Nederland zich ten opzichte van het kolonialisme min of meer realistisch hadden gevoegd naar de moderne geest des tijds. Hij stelde daartegen over het kolonialisme, zoals dat nog in Noord-Afrika bestaat en de Zuid-Afrikaanse rassenwaan. Carlos Romulo, hoofd van de Philippijnse delegatie, zeide, dat de Verengde Staten uniek wa ren temidden van de koloniale machten, in zoverre, dat zij hun belofte om zijn land onafhanke lijk te maken, hadden gehouden. Sami Solh, de minister-presi dent van Libanon zei, dat drie hinderpalen het .begrip „mense lijke verbondenheid" dat te Ban dung een overheersend begrip meest zijn, in de weg stonden. De2e gevaren zijn: fanatisme in al zijn vormen; chauvinisme of overdreven nationalisme en de haat voor buitenlanders. Deze zijn de vijanden van de vrede en dè mensheid, aldus Sami Solh, die vervolgens zeide, dat de Pa lestijnse kwestie de aandacht van de conferentie eiste. Het hoofd van de Japanse de legatie Tatsunosuke Takassaki, hield een rede waarin hij zeide, dat zijn land thans geheel de vrede was toegedaan. „Als het enige volk, dat de verschrikkin gen van de atoombom heeft on dervonden" was Japan tegen iedere poging om internationale geschillen door geweld op te los sen. Het nieuwe Japan steunt op vrede en democratie en wenst vriendschappelijke betrekkingen met alle vredelievende landen. Mr. Takassaki sprak vervol gens over de economische noden in de Aziatische gebieden en over het verlangen van Japan om mede te werken in een eco nomische samenwerking. Be minister-president van de Chinese volksrepubliek, Tsjoe en-Lai zeide in zijn rede; „Wij 4jn hier niet gekomen om te twisten". Hij sprak in het Chi nees; zijn toespraak werd in het Engels vertaald. Tsjoe en-Lai, zeide, dat de overeenkomsten van Genève over het herstel van de vrede in Indo-China strikt en ge trouw uitgevoerd moeten wor den. „Geen inmenging of tegen werking van welke zijde dan ook moet worden toegestaan. De kwestie van vreedzame éénma- king van Korea moet ook opge lost worden", aldus Tsjoe en-Lai. Toen de afgevaardigden na de lunch bijeenkwamen voor het aanhoren van de rede van Tsjoe en-Lai, werden zij overvallen door een tropische onweersbui. De storm rukte de dakpannen van de daken en hevige regen overstroomde de straten. Don derslagen maakten de toespraak moeilijk verstaanbaar. FORMOSA. De premier zeide, dat Amerika het enige land is, dat spanning in het gebied van Formosa op roept. Het besluit om Taiwan (Formosa) te bevrijden is ge heel een binnenlandse aange legenheid van het Chinese volk. China had de kwestie-Formosa aan de conferentie kunnen voor leggen, doch het wilde geen en kele aangelegenheid, waarover een geschil bestaat, ter sprake brengen, zo zei hij. Tsjoe en-Lai zei in zijn rede nog, dat China, op basis van de 5 beginselen, waarover Nehroe en hij in Tibet overeenstemming hadden bereikt, bereid is nor male betrekkingen met alle Afrikaanse en Aziatische landen, in het bijzonder China's buurlan den, te onderhouden. (Deze be ginselen zijn: le. wederzijds eer biedigen van territoriale on schendbaarheid en souvereini- teit; 2e. non-agressie; 3e. niet- inmenging in elkanders binnen landse aangelegenhelen4e. ge lijkwaardigheid; 5e. vreedzaam naast elkaar bestaan.) Tsjoe en-Lai zei, dat er men sen zijn, die met subversieve be doelingen acties rond China uit voeren. Tsjoe en-Lai zei ondermeer nog: „Alle landen, groot of klein, sterk of zwak, moeten gelijke in ternationale rechten genieten." Hij vervolgde: „de volkeren van Tunis, Algiers en Marokko, zo wel als de andere volkeren, die voor hun onafhankelijkheid strij den, zuchten nog steeds onder het geweld. In Zuid-Afrika en elders bestaat nog steeds rassen discriminatie. Het probleem van de Arabische vluchtelingen in Palestina is nog niet opgelost. De strijd van Egypte voor sou- vereiniteit in de zóne van het Suezkanaal, de strijd van Iran om de olie, de wensen van India ten aanzien van Goa en de Indo nesische aanspraken inzake wes telijk Nieuw-Guinea, al deze kwesties hebben de sympathie van de talrijke landen van Azië en Afrika. Het verlangen van China om Formosa te bevrijden, heeft de steun van alle volkeren, die de rechtvaardigheid in ere houden. De afgevaardigde van Ethio pië, Atoyilma Decreasa, legde de nadruk op de gemeenschap pelijke banden tussen Ethiopië en de andere deelnemende lan den. Ondanks verschil in taal en grote afstand bestaat er econo mische en culturele samenwer king. Tenslotte sprak hij zich uit voor trouw aan de geest van het Handvest der Verenigde Na ties. Fatin Zorlu, afgevaardigde van Turkije, verklaarde, dat het voor „ons Aziaten noodzakelijk is, ge weld en agressie te beëindigen en eerst in ons eigen gebied daarvan af te zien". „In dit op zicht blijft ons continent thans helaas achter bij de anderen en indien wij invloed op de anderen willen uitoefenen voor de vesti ging van een duurzame vrede, moet het onze eerste plicht zijn er voor te zorgen, dat ons eigen continent vrij van geweld en agressie bljjft". Zorlu, wiens land lid is van de N.A.V.O., waarschuwde tegen het volgen van „een politiek der midden weg". Hij zeide, dat Tsjecho- Slowakije, onder het leiderschap van „een groot philosoof en ju rist, Benesj, de voorvechter van een neutrale politiek in zijn tijd", zijn vrijheid en onafhankelijk heid verloren had. „En dit is niet het enige voorbeeld". SYRIË OVER NIEUW-GUINEA. De leider van de Syrische dele gatie, Khalid el Azam, noemde Dinsdagmiddag „Nieuw Guinea een integraal deel van de repu bliek Indonesia". Hij was de eer ste, die sprekend over kolonialis me, de kwestie Nieuw Guinea be sprak. Zijn voorgangers hadden herhaaldelijk over de Noord-Afri kaanse gebieden gesproken in dit verband. Khalid el Azam zei: „In Azië bestaat nog het vraagstuk West-Irian. Ook dit is een erfenis van het imperialisme. Het gebied is een integraal deel van de repu bliek Indonesia. Het is alarme rend, dat de Verenigde Naties, toen zij dit probleem behandelden in de laatste algemene vergade ring, niet een resolutie hierover aannamen, die in de meest schap pelijke termen was opgesteld". De Minister van Justitie heeft zich Maandag in een schrijven gewend tot de directeuren van gevangenissen over gratié aan een aantal groepen van gevange nen ter gelegenheid van de tien de verjaardag van de bevrijding. De gratie zou in beperkte mate kunnen worden verleend, doch een definitief besluit is nog niet genomen. Desgevraagd verklaarde men op het departement van Justitie, dat op dit ogenblik hierop nog geen commentaar kan worden gegeven. Het Deense parlement heeft zijn uiteindelijke goed keuring aan de accoorden van Parijs ge hecht door met 145 tegen 24 stemmen de accoorden, volgens welke West-Duitsland tot de N.A.V.O. zal worden toegelaten, goed te keuren. Het parlement keurde met 156 tegen negen stemmen en drie onthoudingen de Deens- Duitse overeenkomst betreffen de de Duitse minderheden goed. De Oostduitse autoriteiten heb ben verboden, diat de Westduitse bewolking pakketten levensmid delen naar politieke gevangenen in de Oostduitse kampen Baut zen, Torgau, Waldiheim en Bran denburg zendt. Sediert 1950 mochten de gevan genen elke maand een dergelijk pakket vant drie kg in ontvangst nemen. De Oostduitse /autoriteiten verklaarden ter motivering van dit nieuwe (besluit, dat de ver zorging in de kampen goed: is. De Nederlander L. Wolfe, die in Februari 1954 werd aangehou den, verdacht van subversieve activiteiten, is Dinsdag op vrije voeten gesteld. De (heer Wolfe ia nog wel een meldingsplicht opgelegd. Voor zijn arrestatie was hij 'hoofd van de pakhuizen van de firnna Harmsm, Verwey en Dun- lop in1 Djakarta. In gewoonlijk betrouwbare krin gen is Dinsdag vernomen dat Cey lon een uitnodiging heeft gericht tot communistisch China, de Phi- lippijnen en Thailand om met de vijf „Colombo"-landen de kwes tie Formosa te bespreken. De „Colombo"-landen zijn Bir ma, Ceylon, India, Indonesië en Pakistan. Men neemt aan dat de premiers van communistisch China en In dia, Tsjoe-en-Lai en Nehroe, de kwestie Formosa gedurende het afgelopen weekeinde reeds heb ben besproken. In gwoonlijk betrouwbare krin gen is men van mening dat pre mier Nehroe's politieke adviseur, Krishna Menon, gisteren of van daag de kwestie Formosa met premier Tsjoe-En-Lai zou be spreken. De bijeenkomst, die door Cey lon is voorgesteld, zal, volgens deze kringen, worden gehouden zodra de betrokken gedelegeerden gelegenheid hebben zich van hun conferentie-werkzaamheden los te maken. Zij voegden eraan toe dat het initiatief tot het houden van deze bespreking is genomen door de premier van Ceylon, sir John Kotelawala, kort na zijn aan komst in Bandung afgelopen Zon dag. Deze bijeenkomst ter bespre king van de kwestie Formosa zal de eerste zijn waarop de premiers van de vijf „Colombo"-landen bijeen zullen komen. Volgens gewoonlijk betrouwba re kringen zal op de bijeenkomst tevens worden gesproken over andere Aziatische aangelegenhe den en het probleem hoe de in ternationale spanningen te ver minderen. Later werd in gezaghebbende kringen verklaard dat de bijeen komst a.s. Donderdag om 11.00 uur voormiddag plaatselijke tijd zal worden gehouden in het ge bouw, waar de premier van Cey lon tijdens de conferentie ver blijf houdt. In Japan is een groep van 88 Japanse krijgsgevangenen terug gekeerd na een gevangenschap van tien jaar. De gerepatrieerden verklaarden dat honderden Japanners bij rel letjes om het leven zijn gekomen. Zo werden ongeveer 200 Japan ners gedood en 190 gewond, bij een staking tussen 15 Mei en 27 Juni 1952 in de gevangenis van Karaganda. De Sowjet-autoriteiten gebruik ten tanks en machinegeweren bij het onderdrukken van de opstand. De opstand begon, toen de ge huwde gevangenen eisten, dat zij in gezinsverband zouden mogen leven. Ongeveer 150 gevangenen, die er van verdacht werden de aan voerders van de ontevredenen in verscheidene kampen te zijn, wa ren overgebracht naar de gevan genis van Nalynskaja en wel in het voorjaar van 1953. Daar na men zij wederom de leiding van 150.000 op zich en eisten verbete ring van de levensomstandighe den. Volgens de gerepatrieerden was er om de drie dagen een terecht- Vertegenwoordigers van de di recties der Londense dagbladen en de vakverenigingen van kran- tenpersoneel hebben Dinsdag overeenstemming bereikt over een plan om een einde te maken aan de staking bij de Londense kranten, die reeds 26 dagen duurt. Na besprekingen van acht uur werd Dinsdagavond bekend ge maakt, dat nog wel geen datum voor hervatting van het werk door de 700 stakende arbeiders voor onderhoudswerkzaamheden is vastgesteld, doch dat de vak verenigingen hopen, dat de man nen vandaag bijtijds genoeg het werk hervatten zullen om ver schijnen van ochtendbladen op Donderdag mogelijk te maken. Volgens de bekendmaking heb ben de stakers de jongste sala- risvoorstellen van de kranten eigenaars aanvaard, hangende verdere onderhandelingen, die binnen acht weken moeten be ginnen. 4 Britse kinderen omgekomen Bij een brand in een hotel in Tours (midden-Frankrijk) zijn in de nacht van Maandag op Dins dag vier Britse schooljongens om het leven gekomen. Drie jongens en twee brandweerlieden liepen verwondingen op. stelling. Toen alle gevangenen zich aaneensloten kwamen er functionarissen uit Moskou en de eisen werden ingewilligd. Daar na begon men met massa-over plaatsingen der gevangenen. De gevangenen, die er van verdacht werden leiders te zijn, werden op vrachtauto's weggevoerd. Dit werd wederom door opstanden gevolgd, die met machinegeweer- vuur onderdrukt werden. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben een begin gemaakt met het overleg over de vooruitzichten voor een Oostenrijks staatsverdrag, aldus werd Maandag uit Londen ver nomen. In ambtelijke kringen in de Britse hoofdstad werd gezegd, dat er zich nog enige moeilijkheden kunnen voordoen bij het berei ken van overeenstemming over een verklaring over neutraliteit van Oostenrijk. Er werd te Moskou geen tekst opgesteld. Één van de ambtena ren zeide, dat het mogelijk is, dat men met een tekst komt, die voor het Westen onaanvaardbaar is. Ook heerst er in Londen onze kerheid over of de verklaring waarbij een „anschluss" wordt verboden, in hetzelfde stuk moet worden opgenomen. Generaal Arthur William Bay- nes MacDonald van de Britse luchtmacht is benoemd tot opper bevelhebber van de Pakistaanse luchtmacht. Hij zal de volgende maand in functie treden. In afwachting van de invoe ring van de verplichte W.A.-ver- zekering in België moeten de be stuurders van taxi's, autobussen, toerwagens en vrachtauto's, aan de Belgische grens het interna tionale verzekeringsbewijs de zg. „groene kaart" tonen, bij ge breke waarvan de doorgang kan worden geweigerd. Voorlopig zal men van Belgische zijde er niet toe overgaan de mogelijk heid te openen de verzekering voor korte termijn af te sluiten aan de Belgische grens. De commissie nationale herden king houdt op 4 Mei 1955, 's mid dag 15.00 uur, een nationale her denkingsbijeenkomst in de rid derzaal te 's-Gravenhage. Deze bijeenkomst, welke zal worden bijgewoond door H.M. de Koningin, wordt geopend door Z.E. prof. P. S. Gerbrandy. De hoofdrede zal worden uit gesproken door Prins Bemhard, terwijl het geheel muzikaal zal worden omlijst. Daar Prins Bemhard zich be reid heeft verklaard, de grote herdenkingsrede te houden, heeft mr. dr. G. J. Van Heuven Goed hart, aanvankelijk mede als spre ker aangezocht, zich als zodanig teruggetrokken, opdat volle na druk op het woord van de Prins valle. Naar wij uit vakkringen ver nemen zijn de theeprijzen voor de consument met ingang va» gisteren verder verlaagd, en wei met 6 tot 10 cents per pakje van 100 gram. De theesoort van ƒ1,15 per 100 gram wordt nu 1,08, en die van 0,98 wordt 0,88. De vorige verlaging van de theeprijs was op 17 Maart j-L de vermindering bedroeg toen 6 tot 12 cents per pakje van 100 gram. De wereldpijprookdag voor dit jaar is officieel vastgesteld op 23 April. De jury staat onder leiding van dr. J. L. Postema, het afwegen van de tabak geschiedt onder toezicht van notaris J. Dirkzwager, beiden te Purme- rend. Elke deelnemer ontvangt 10 minuten voor de wedstrijd een „Gouwenaar", twee gewone keukenlucifers en 2% gram Hol landse baaitabak. Een viermotorig vliegtuig, dat gebruikt wordt op de luchtlijn Yaounde-Douala Frans-Kame roen), wórdt sedert Maandag avond met twaalf inzittenden aan boord vermist. Ten tijde van de laatste radiomelding van het toe stel bevond het zich boven zee ten Z.W. van Douala. N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Bij het Westduitse constitutio nele gerechtshof te Karlsrühe zal deze week een tweede klacht wor den ingediend, volgens welke de Frans-Duitse Saarovereenkomst in strijd is met de Westduitse grondwet. Ongeveer 30 Saarlan- ders, leden van de verboden Duit se partijen in 't Saargebied, heb ben dr. Heinrich Schneider, juri disch adviseur van de verboden democratische partij van 't Saar gebied, gemachtigd de klacht in te dienen. Het hof te Karlsrühe heeft Maandag de schriftelijke klacht van de West-Duitse sociaal-de mocratische partij tegen de Saar overeenkomst ontvangen. Volgens de klacht van de ver boden Saarlandse partijen zullen de grondwettelijke rechten van een millioen Duitsers in het Saar gebied geschonden worden als de overeenkomst in werking treedt. Koning Hoessein van Jorda nië is met prinses Dirna in het huwelijk getreden. Het huwelijk wiferd in het paleis van de moe der van de bruid om vier uur Dfcnsttegmiööag plaatselijke tijd' voltrokken. Op Donderdag 5 Mei, des avonds van kwart over negen tot elf uur zal in het nationale programma over beide Hilversumse zenders een internationale bevrijdings show worden uitgezonden, waar aan artisten zullen medewerken uit een aantal landen, die bij de bevrijding van ons land een rol hebben gespeeld. Engeland zal in deze muzikale show worden vertegenwoordigd door Carole Carr, die tijdens de oorlog zangeres was bij de orkes ten van Jack Payne en Geraldo Na de bevrijding werd zij de ster in het B.B.C.-strijdkrachtpro- gramma „Calling all forces", waarbij zij als opvolgster van Vera Lynn werd uitverkoren als „Sweetheart of the forces". In die hoedanigheid maakte zij een tour- née voor de Britse bezettingstroe pen in Duitsland en gaf zij een aantal voorstellingen voor de En gelse strijdkrachten in Korea en Malakka. Als muzikale afgevaardigden van Canada komen „The maple leaf four" naar de Hilversumse studio's. Vier jongemannen, waar van Norman, Johnny en Joe ge durende de laatste wereldoorlog in het leger dienst deden en waarvan Harvey een plaats kreeg bij de Canadese luchtmacht. Zij zongen voor het eerst samen in een leger-show in het jaar 1945. Sindsdien hebben zij al aan meer dan 200 radio, en televisie-uit zendingen meegewerkt. Australië levert aan deze be vrijdings-show Robert Simmons, die in de oorlog actief deelnam aan de strijd tegen de Jappen in het Verre Oosten en die sinds 1944 ook op Europees grondge bied in tal van leger-operaties werd ingeschakeld. Robert Sim mons heeft zich na zijn demobi lisatie aangediend als opera-zan ger. Voor Brits-Guyana zal zanger gitarist Cy Grant aan deze inter nationale muziek-show medewer ken. Cy Grant was gedurende de oorlog luitenant-vlieger bij de R.A.P. en werd in 1943 boven Haarlem door de Duitsers neer geschoten. Na de bevrijding kwam hij aan het toneel. Bij het gezelschap van sir Laurence Oli vier speelde hij o.a. een rol in „Caesar en Cleopatra". In 1952 besloot hij zich uitsluitend aan het zingen van „folksongs" te wijden en sindsdien is hij dik wijls gast in Engelse radio- en televisie-programma's. De Nederlandse strijdkrachten in het buitenland zullen op muzi kale wijze worden vertegenwoor digd door Max van Gelder. Max was tijdens de oorlog in Enge land als lid van de Prinses Irene- brigade. Hij heeft de invasie in Normandië meegemaakt. Na de bevrijding heeft hij zich voorgoed in Engeland gevestigd als Max Geldray en sinds vorig jaar is hij in het bezit van de Britse natio naliteit. Max Geldray is een mondaccordeon-virtuoos, die re gelmatig in het B.B.C.-amuse- mentsprogramma „The goon ,show" te beluisteren is. Nederland tenslotte vindt een vertegenwoordiger in Wim Kan, die zich overigens op het moment, dat Nederland bevrijd werd, in Japanse gevangenschap bevond. De muziek in deze internatio nale show zal worden uitgevoerd door Dolf van der Linden en zijn Metropole-orkest. Alle buitenlandse artisten zul len op Dinsdag 3 Mei, des mid dags om vijf minuten vóór half drie per vliegtuig uit Londen op Schiphol aankomen, De artisten blijven tot Zondag ochtend in Nederland, aangezien zij ook zijn gecontracteerd voor andere radio-programma's. Zo zullen Carole Carr en Cy Grant nog een trip meemaken met de Vara-Showboat en zullen „The maple leaf four" in het program ma „Caroussel" en voor de K.R.O.-televisie optreden. Ook voor Max Geldray zal een spe ciale coupé in „Caroussel" wor den gereserveerd. Robert Sim mons tenslotte zal voor de A.V.R.O. nog een recital verzor gen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Veel bewolking Droog weer met veel bewolking maar ook opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen noord en noordwest. Weinig verandering in temperatuur. DONDERDAG 21 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 1.47 1.22 2.02 2.12 1J.1 1.46 236 2.36 ZON MAAN op onder op onder Apr. 20 5.34 19.45 4.14 1738 21 5.32 19.47 434 1833 22 5.30 19.48 4.58 2030 23 5.28 19.50 538 21.46 24 5.26 19.52 6.07 23.05 25 5.24 19.53 6.58 De Sowjet-minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, heeft Dinsdag aan de diplomatieke vertegenwoordigers der Weste lijke grote drie te Moskou een nota over de Oostenrijkse kwes tie overhandigd. Molotof ontving achtereenvol gens de Amerikaanse ambassa deur, Charles Bohlen, de Britse ambassadeur, sir William Hay- ter, en de Franse zaakgelastigde, Jean Leroy. In de Sowjet-nota wordt te kennen gegeven, dat na de uit wisseling van standpunten tij dens het verblijf van de Oosten rijkse delegatie te Moskou gecon stateerd was, dat op het ogen blik de mogelijkheid bestaat het Oostenrijkse vraagstuk te rege len en een staatsverdrag met dit land te sluiten. De Sowjet-regering uit de hoop, dat de regeringen der V. S., En geland en Frankrijk van haar kant er toe zullen bijdragen, dat een staatsverdrag kan worden gesloten. De Sowjet-Unie legt opnieuw de nadruk op het belang van ga ranties voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk en zij trekt een parallel tussen de toekomstige status van Oostenrijk en die van Zwitserland. Vierduizend stucadoors, die zijn aangesloten bij onjder com munistische leiding staande vak bonden, hebben Dinsdag de ha ven van Genua zo goed als ver lamd door een staking tot steun van anbeiders op scheepswerven, die reeds drie maanden in sta king zijn. Men verwacht, dat de stuca doors Woensdag hun werkzaam heden zullen hervatten. Er zijn nog geen aanwijziglLngen, dat de werSarbeiders de staking beëin digen. Dit is de derde maal in veer tien dagen, dat het werk fen de haven door stakingen werd stil gelegd.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1