Oud worden mèt pensioen zonder huis Bioloog plukte 26.000 planten op Nieuw-Guinea Wet tegen de tandheelkundige kolder De blauwe auto NAEIJE's VULPENNEN p/jNi RHEUMIN Engelse straaljager maakte geslaagde noodlanding in Horst 10e Jaargang No. 3433 Het wetsontwerp ouderdomsvoorziening Nog 13 jaar woningnood Raketten voor onze luchtverdediging Amerikaans-Franse onderhandelingen over Zuid-Vietnam Protestbetoging te Antwerpen Einde van vreemde praktijken nu in zicht Medische rubriek Minister Pinay naar Londen Amerikaanse rechter veroordeelde de soldaat Stalin WONINGINRICHTING Amsterdams trampersoneel gaat niet opnieuw in staking m Het is te verwachten, dat bin nen korte tijd het wetsontwerp ouderdomsvoorziening zal wor den ingediend. Dit wetsontwerp, dat vorig jaar onder de naam „pensioen voor iedereen" reeds bekend werd, zal eerst nog in de ministerraad besproken worden voordat het bij de Tweede Ka mer, die beide het recht hebben nog veranderingen aan te bren gen, zal worden ingediend. Volgens het wetsontwerp zal de uitkering voor ongehuwden ƒ804 per jaar bedragen en voor gehuwden 1338 per jaar. Daar voor zal tussen 15 en 65 jaar een verplichte premie moeten wor den betaald, die bij de loontrek- kenden tegelijk met de loonbe lasting zal worden ingehouden, terwijl de zelfstandigen hiervoor een voorlopige aanslag van de belastingdienst zullen krijgen. Ook de ambtenaren zullen van deze nieuwe ouderdomsvoorzie ning kunnen profiteren. Daaren boven zal rekening worden ge houden voor wat betreft de uit keringen met de koopkracht van het geld. GEEN OVERGANGS TERMIJN. Bij het bepalen van de premie zal geen bepaalde inkomens grens worden getrokken, maar vrij van premie blijft dat gedeel te van het inkomen, dat boven de grens van 6000,- ligt. Diverse regelingen zijn getroffen bij overlijden, scheiden en trou wen op latere leeftijd (boven de 65). Zo zal de weduwe nog vijf maanden van het pensioen kun nen genieten van haar overleden man om zich aan de nieuwe om standigheden te kunnen aanpas sen, terwijl wettelijke echtschei ding de premie doet veranderen in twee premies als ongehuw den. Wel is komen vast te staan, dat minister Suurhoff de zoge naamde overgangsregeling van vijf jaar, die hij aanvankelijk heeft vastgesteld, heeft laten vervallen, waardoor na bekrach tiging van dit wetsontwerp door Eerste en Tweede Kamer een directe invoering mogelijk wordt, al zal dit niet zonder moeilijk heden gaan. In elk geval wordt er haast gemaakt met deze so ciale voorziening, die met veel belangstelling wordt tegemoet- gezlen. BITTERE TELEUR STELLING. Minder optimistisch is het ge luid, dat het rapport Weder opbouw laat horen. Het ziet er namelijk niet naar uit, dat de woningnood in ons land voor 1963, zoals is voorspeld, zal zijn afgelopen. Uit de verstrekte cij fers blijkt, dat het nog ongeveer dertien jaar zal duren, voordat dit probleem het land uit zal zijn. Het totale tekort bedroeg bij het begin van 1955 nog 200.000 woningen. Tevens wordt een beeld gegeven hoe reeds op het bestaande tekort werd ingelopen, maar dit maakt tevens duidelijk, dat, indien de verhouding tussen woningbehoefte en woningnood hetzelfde blijft als over 1954, deze situatie voorlopig wel ge handhaafd zal blijven en er van inlopen op het tekort weinig sprake zal zijn. Als oorzaak van deze teleur stelling noemt men vooral de ge ringe activiteit die heerst in de particuliere bouwwereld, welke weer haar oorzaak vindt in de subsidies bij de semi-overheids- bouw en het vastleggen van de huren, waardoor een rendabele bouw in de particuliere sector niet mogelijk bleek. Al met al geven de cijfers uit dit rapport een somber beeld over de huidige en toekomstige situatie in het woningprobleem, maar het maakt ook duidelijk, dat al is er dan reeds verbete ring gekomen, de mogelijkheden tot een snellere bouw door het steunen van het particulier ini tiatief van de zijde van de over heid aanwezig zijn. BEVEILIGING IN DE LUCHT. Hoewel de Nederlandse lucht verdediging in Westeuropees ver band georganiseerd moet worden en men is daar reeds gedeel telijk mee bezig heerst er in Nederlandse defensiekringen toch ongerustheid over de toe komst van onze luchtdefensie vooral ten aanzien van een mo derne uitrusting van ons lucht verdedigingsapparaat. Noch Amerika, noch Engeland zijn bereid de in die landenge produceerde raketten te leveren, reden waarom men de ontwikke ling van deze geleide projectie len in eigen land in de hand heeft genomen. In het geallieerde hoofdkwar tier te Parijs is men van mening, dat de Benelux-landen zelf kun nen zorgen voor een zo goed mogelijke beveiliging tegen aan vallen uit de lucht door middel van dag- en nachtjagers, welke beveiliging omstreeks I960 ge heel georganiseerd moet zijn, waarna men wil overgaan tot de invoering van geleide raketten om tot een verdere modernise ring van de luchtverdediging te komen. Desondanks acht de legerleiding het nodig om de ontwikkeling van de raketten in eigen hand te nemen en hier mede dit jaar nog te beginnen, zodat in 1960 reeds een modern uitgeruste verdediging tegen eventuele luchtaanvallen paraat kan zijn, terwijl men dan boven dien niet afhankelijk behoeft te zijn van andere landen.. (Nadruk verboden.) De Verenigde Staten en Frank rijk voeren op het ogenblik spoedlbesprekingen over het toe nemende gevaar van een burger oorlog in Zuid-Vietnam, aldus werd in de nacht van Donderdag op Vrijdag in ambtelijke kringen te Washington vernomen. Volgens "berichten van gezag hebbende zijde zijn de vertegetnr woord igers van de Ver. Staten en Groot-Brittannië het oneens over de wijze waarop het geschil tussen eeste minister Ngo Dinh Diem en de particuliere legers die rondom Saigon liggen, het ibest kan worden bijgelegd. De Fransen zouden er op aandrin gen, dat de ontevreden groepen vertegenwoordiging in de rege ring en zeggenschap bij de lei ding van het leger worden ver schaft. De Amerikanen zouden- van oordeel zijn, dat de regering- Diem de regering krachtens de grondwet is en dat groepen, die zich met geweld tegen haar ver zetten, -opstandig zijn. Dergelijke groepen moesten niet worden aangemoedigd op geweldadige wijze aan de macht te komen. De -meningsverschillen wor den thans op vriendschappelijke wijze besproken, aldus werd in welingelichte kringen vernomen. (met gouden pen) vanaf 6,25 tot 66,50 N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Tienduizenden katholieken zul len Zondag a.s. te Antwerpen deelnemen aan de protestbeto ging der C.V.P. tegen de school politiek der regering. Volgens de organisatoren moet deze manifes tatie aantonen, dat 26 Maart (de maris naar Brussel) geen eind punt betekende en de katholieke bevolking meer dan- ooit beslo ten is het van kracht worden der wetsontwerpen-Col'lard te verhin deren. Op een kaderdag, die aan de demonstratie te Antwerpen voor af zal gaan, zullen de leiders van de C.V.P. de richtlijnen voor hun nieuwe actie bekend maken. Oud-minister Segers verklaar de op een persconferentie te Ant werpen dat een parlementair debat geen oplossing kan bren gen omdat de C.V.P. met een compromis- in de schoolkwestie, die voor haar een levensprobleem betekent, geen genoegen kan nemen. Segers was ook van oor deel, dat koning Boudewijn zijn voorgenomen reis naar de Comgo beter -kon uitstellen omdat zijn aanwezigheid in het land hem gewenst voorkomt. Alle katholieke studenten en de leerlingen van de hoogste klassen van het middelbaar on derwijs in de provincie Antwer pen zijn opgeroepen Zondag aan de manifestatie te Antwerpen deel te nemen. De wet tot bestrijding van. on gewenste praktijken in de tand heelkunde is dezer dagen met gote eenstemmigheid door de Tweede Kamer aangenomen. Het zal nu denkelijk niet lang meer duren of het grote offen sief van de overheid tegen de zogenaamde tandheelkundige in richtingen zal in volle hevigheid ontbranden. Volgens minister Suurhof zit de inspectie van de volksgezond heid er als het ware om te sprin gen eindelijk te kunnen ingrij pen. Het lijdt geen twijfel of ze zal toeslaan waar ze maar kan. De affaire met de tandheel kundige instituten is nu al jaren slepende. Pas- toen er in 1953 van Belgische zijde ernstige protes ten binnenkwamen over de acti viteit van de ronselaars, die de mensen voor een kunstgebit naar Nederland trachtten te lok ken, is men bij ons te lande wak ker geschrokken. Niet alleen binnen onze gren zen en in België wordt door be doelde inrichtingen een meer dan intensieve propaganda gevoerd voor het „in één dag trekken onder narcose en meteen een Amerikaans plastic kunstgebit". Ook in Noord-Frankrijk en West-Duitsland (gratis vervoer van en naar uw woonplaats!) doet men veel moeite om klan ten te werven, speciaal onder de boerenbevolking. Bij onze Ooster buren spreekt men daarom reeds van „Bauernfanger". DE VERANTWOORDING. Het trekken onder narcose en het onmiddellijk plaatsen van een prothese is een handelwijze, die door vrijwel de gehele tand heelkundige wereld wordt ge laakt. Doch hiertegen wil of kan de wetgever blijkbaar niet optreden. Aan de instituten in kwestie zijn artsen en tandartsenvertoonden en wanneer die deze handelingen juist achten, ze uitvoeren en er de verantwoording voor willen dragen, is dat een zaak waar moeilijk aan te tornen valt. Toch wordt het voortbestaan van deze tandheelkundige inrich tingen, althans in de oude vorm (er is er één, die 72 behandel- stoelen nodig schijnt te hebben), vrijwel onmogelijk wanneer deze wet van kracht wordt. Aan tandartsen en artsen wordt verboden te werken in tandheelkundige instituten waar voor reclame wordt gemaakt of acquisitiemethoden worden toe gepast. Zij mogen in dergelijke instituten geen praktijk uitoefe nen wanneer er in de behandel ruimte meer patiënten aanwezig zijn dan mensen die wettelijk be voegd zijn tot uitoefening van. de tandheelkunst. PRAKTISCH ONDOEN LIJK. Door deze laatste bepaling wordt het onmogelijk, dat een groot aantal onbevoegden tege lijkertijd ingrepen verricht onder de supervisie van één enkele arts of tandarts. Met nog andere bepalingen, die van meer administratieve aard zijn, wordt het voor de directie's van de bedoelde inrich tingen praktisch ondoenlijk de zaak op dezelfde wijze voort te zetten. Dr H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden) «ZIN 20 tabletten 65 cent De Franse minister van Buiten landse Zaken, Antoine Pinay, zal zich aanstaande Donderdag naar Londen begeven voor een ontmoeting met de nieuwe Britse minister van Buitenlandse Zaken, Macmillhn, aldus is Vrijdag be kendgemaakt. Minister Pinay zal Donderdag middag en avond in Londen blij ven en Vrijdagmorgen weer naar Parijs terugkeren. Een woord voerder op het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaar de dat de nieuwe Britse minister van Buitenlandse Zaken Pinay heeft uitgenodigd' om „tezamen de huidige internationale proble men in beschouwing te kunnen nemen". Men neemt aan dat behalve over de kwestie van het Oosten rijkse vredesverdrag, ook zal worden gesproken over de kwes tie Indochina. 105) Mies Koning was de eerste, die de stilte verbrak en zacht trillend klonk haar stem: „En.en moet de moordenaar nu heus hier ge zocht worden inspecteur?" „Beslist," antwoordde deze ge decideerd. En zich vriendelijk speciaal tot haar richtend, ver volgde hij: „Doch maakt u zich geen zorgen, juffrouw Koning. Uw alibi heb ik niet nodig, want het is mij bekend, dat u gisteren avond reeds om half twaalf in het pension terugkwam." Thans wendde hij zich wederom.tot John Rodney. „Mijnheer Rodney, u hebt mijn vraag nog niet beant woord." „Ah yes.... ja jawel, ik was gisteravond een beetje eh tipsy., aangeschoten, you know? Hier en daar met een kennisje in een gezellig cafétje geweest „Welk cafétje?" „Ach als men zo'n beetje tip sy is, kan men zich dat niet meer zo goed herinneren, you know?" Het klonk als een verontschuldi ging. Bijlman beet zich op de lip. „Wie is dat kennisje, met wie u die café's bezocht?" Rodney haalde de schouders op. „Wij artisten vragen niet direct door A. H. VAN OMMEN (Nadruk verboden). naar naam en adres. Wij zijn bij zondere mensenvrij en onge bonden. Namen noemen brengt zo gauw verplichtingen mee. Nee, neeals wij altijd namen moesten vragen en noteren, dan zouden we gauw een kladboekje vol hebben," grinnikte hij. „En u, mijnheer Snabel?" zo richtte Bijlman zich direct tot de jongeman. „U hebt waarschijnlijk wel ge merkt, dat ik onmiddellijk na ons laatste optreden „Nieuw Lido" verlaten heb, nietwaar? Ach, u begrijpt misschien wel, dat ik mij niet altijd in ongewenst gezel schap ophoud," en hij wierp een korte blik naar Kees Geerling, die rustig in een broodje hapte. „Ik ben kalmpjes aan door de stad naar huis gewandeld," besloot hij kort. „Helemaal alleen zo'n heel eind gewandeld?" vroeg Bijlman en er klonk twijfel in zijn stem. „Helemaal in m'n eentje door de Leidsestraat, Kalverstr., Munt en Rembrandtplein, Utrechtsestr., Van Woustraat, Rijnstraat en zo de Amstel langs. Is u nü tevre den?" „Neen, nog lang niet," beet Bijl man hem toe. En daarna direct Na een verblijf van veertien maanden in Nieuw-Guinea is dr P. van Royen dezer dagen in Nederland teruggekeerd. Dr Van Royen, die is verlbonden aan het rijksherbarium te Leiden, heeft, mede dank zij een subsidie van Z.W.O., botanische onderzoekin gen verricfht in de laaglanden van Nieuw-Guinea, zowel in het Australische als in het Neder landse gedeelte. 'Zijn reis had be halve een wetenschappelijk ook een economisch doel, zo vertelde hij in een onderhoud met een A.N.P.-redactrice, namelijk om voor het boswezen na te gaan, welke bossen zich het beste lenen voor houtexploratie en om voor de afdeling landbouw van het gouvernement terreinen op te sporen die geschikt zijn voor rijstbouw en dergelijke. Daarnaast verzamelde de heer Van Royen een grote hoeveel heid materiaal voor het rijksher barium. Zijn buit bedraagt onge veer 2600 „nummers", waarvan hij de meeste in twaalfvoud ver zamelde, zodat hij in totaal ruim 26.000 planten naar Nederland heeft kunnen zenden. De dubbe le exemplaren zal het herbarium gebruiken voor ruil met andere herbaria. De heer Van Royen verwacht, dat de verzamelde nummers in totaal ongeveer 2200 verschillende soorten zullen om vatten, en dat zich hieronder een kleine duizend nieuwe soorten bevinden. Dit zal echter eerst blijken wanneer alles is gedeter mineerd en dat is een werk, waar verscheidene specialisten op zijn minst enkele jaren mee bezig zullen zijn. Wel kon de heer Van Royen nog vertellen, dat hij ongeveer 500 soorten orchideeën heeft meegebracht. Geheel Nieuw-Guinea blijkt namelijk een bijzonder rijk orchideeëngebied te zijn. Van de 2600 verzamelde nummers zijn er een 400 afkomstig uit Austra lisch Nieuw-Guinea. Het drogen van al deze plan ten bracht wel enige moeilijkhe den mee in het meestal nogal vochtige klimaat. De planten werden daarom eerst bestreken met formaline, waarna zij boven een petroleumbrander in circa tien uur werden gedroogd. Een deel onderging alleen de behan deling met formaline en zal na aankomst te Leiden worden ge droogd. De Amerikaanse soldaat Ches ter Stalin, die heeft bekend pre sident Eisenhower een dreigbrief te hebben geschreven, is Donder dag door een federale rechter te Kansas tot negentig dagen ge vangenisstraf en een boete van 250 dollar veroordeeld. In zijn brief had Stalin presi dent Eisenhower gedreigd te zullen doden, indien de veroorde ling van twee soldaten door een Amerikaanse krijgsraad in Duitsland niet ongedaan zou worden gemaakt. De te Kansas veroordeelde mi litair heet eigenlijk Lipinski, hij heeft de naam Stalin aangeno men. tot de humorist: „En u, mijnheer Bruggeman?" „Ik sluit mij geheel aan bij mijn vriend Rodney, 't Artistenleven legt ons vaak volle discretie op. Nadat ik „Nieuw Lido" had ver laten, heb ik de verdere avond met 'n dame doorgebracht. Hier mede zult u genoegen moeten ne men, inspecteur." „Hetgeen ik beslist niet doe," zei deze grimmig. „Dat is uw zaak," meende Brug geman onverschillig en hij smeer de rustig een broodje. „En waar bevond u zich giste renavond, mijnheer Geerling?" De beeldhouwer, die zich intus sen aan brood en koffie tegoed gedaan had, stond van zijn stoel op en plantte zich wijdbeens voor de inspecteur. „Dit keer kan ik u wél een uitstekend alibi verschaf fen," zei hij en hij gaf Sylvia een opvallend knipoogje. „U weet in welk gezelschap ik was niet waar? Welnu, na ons gezellig praatje in „Nieuw Lido" zijn Sylvia en ik naar het Damrak gereden en we hebben in „De Roode Leeuw" nog een lekkere kop koffie gedronken, waarna we naar het pension zijn terug gereden. Als u ons alibi wilt onderzoeken, vraagt u dan even naar kellner Alfred. Hij heeft ons bediend en zal bevestigen, dat wij omstreeks half twaalf in „De Roo de Leeuw" kwamen en ongeveer half één weggegaan zijn. Als u nog niet ingelicht bent, dan wil ik u vertellen, dat wij om precies 12 minuten voor één uur thuis kwamen," besloot hij met een korte blik in de richting van Bak, die broodje na broodje naar bin- Ghristmas". De schrik sloeg de onderzoekers om het hart, want het was pas 3 December. Zou het de bedoeling zijn hen tot na Kerstmis in de vallei te laten zit ten? Een brief die zich in het pakje bevond, stelde hen echter gerust: na enkele dagen zouden „MERRY CHRISTMAS". Tijdens zijn verblijf in Nieuw- Guinea maakte de heer Van- Royen telkens van Hollandia uit ze worden afgehaald, tochten van zes k tien weken met enkele medewerkers van het bos wezen. Gedurende één van deze tochten heeft het gezelschap tien dagen im de Kebarvellei doorge bracht zonder dat het vliegtuig grote hoeveelheden copal en verscheen dat hen zou terug- j ijzerhout had aangetroffen. De brengen en terwijl het voedsel hoeveelheden rotan en Austra- VEEL IJZERHOUT EN COPAL. Wat het economische gedeelte van zijn opdracht betreft, vertel de de heer Van Royen, dat hij in op was. Men had wel enkele noodrantsoenen bij zich, maar deze waren niet toereikend. De plaatselijke bevolking verschaf te de onderzoekers echter mais. Het gezelschap at deze tien da- de oorlog gen zoveel mais, zowel 's mor- richtte op lische den, waarnaar 'hij even eens had gezocht, waren echter tegengevallen. De heer Van Royen, die de eerste botanicus was welke na onderzoekingen ver- Nieuw-Guinea, ver gans, 's middags als 's avonds, dat het voorlopig geen mais meer kan zien. Na vijf dagen verscheen het vliegtuig, dat een pakje aflwierp en weer weg vloog. Aan dit pakje was een lint met verbandgaas bevestigd en hierop stond te lezen: „Merry klaarde tenslotte voor de weten schap een goede toekomst in dit land te zien. Het onderzoekings terrein biedt voorlopig nog tal loze mogelijkheden, zowel voor biologen als andere onderzoe kers, daar er slechts zeer weinig van bekend is. Beide inzittenden ongedeerd. Een Engelse strlaaljager van het type Gloster Meteor, afkom stig van de Engelse vliegbasis Weeze in West-Duitsland, heeft gisterochtend omstreeks half tien een geslaagde noodlanding ge maakt in de Limigurgse gemeente Horst. Beide inzittenden bleven ongedeerd. Het toestel kwam tijdens een Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN Tel. 2124 - 2404 AXEL Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTRAAT 5 nen werkte en het leven in een pension nog niet zo kwaad scheen te vinden, althans wat 't eten be trof. „Ik meende, dat 't oorspronke lijk uw plan was gisterenavond direct naar het pension terug te keren," merkte Bijlman op. „Inderdaad, maarniets ver anderlijker dan de mens. Sylvia kreeg opeens trek in een kopje koffie, dus Bijlman maakte een afwerend gebaar en het scheen wel, of hij enigszins verbaasd, half verward was. „Als u dit alibi wilt onderzoe ken, meen ik, dat u een verdere ondervraging van juffrouw Sna bel achterwege kunt laten," ver volgde de beeldhouwer. En toen Bijlman afwezigbevestigendknik- te vroeg hij: „U hebt er hopelijk niets op tegen, dat ik mij nu naar mijn werkkamer begeef. Ik heb namelijk veel werk te doen." „Gaat u gerust uw gang en vraagt u dan meteen even, of uw vriend Hazelaar naar beneden komt," zei hij. „Tjongeda's een moeilijke opdracht," lachte Geerling, ter wijl hij kwasie nadenkend met één vinger in z'n lange haar krab de. „Enfin ik zal 't wagen mijn stem tegen hem te verheffen, maar kijkt u dan niet gek op, als u binnen vijf minuten voor het vraagstuk gesteld wordt „wie vermoordde de beeldhouwer Kees Geerling." Hij sloot de deur achter zich en even bleef Bijlman met niets ziende ogen voor zich uit staren. (Wordt vervolgd). vlucht boven de Peel in moeilijk heden, waarschijnlijk doordat de toevoerleiding van de brandstof defect raakte. Het toestel vloog redht op het centrum van Horst a£, maar kwam gelukkig buiten de bebouwde kom neer op een stuk akkerland. Het schoot tus sen twee boerderijen door dwars over een weg en kwam tot stil stand vlak voor een mesthoop op het erf van de landbouwer Verhaag. De inzittenden: een piloot en een lid van het grond personeel van Weeze, dat de vlucht meemaakte, beiden Engel sen, konden het toestel ongedeerd verlaten. Bij de burgemeester van Horst konden zij van de schrik bekomen. De militaire politie heeft hen nadien een verhoor af genomen. Het toestel werd zwaar bescha digd, hoewel de stuurhut en de rest van de romp vrijwel onbe schadigd bleven. Op de Donderdagnacht in „Bel le Vue" gehouden vergadering vam voornamelijk rijdend perso neel van het gemeentëlijk ver voerbedrijf te Amsterdam is be sloten niet opnieuw in staking te gaan. Sleohts ongeveer 15 der 800 aanwezigen waren voor staking. (Er werd met handopsteken ge stemd). Eén der leden van het stakings- comité stelde voor, naar wat hij noemde, „een klein ultimatum" te stellen, waarbij ongeveer drie weken zoudein worden gewacht om het college van B. en W. de gelegenheid te geven de eis: herclassificatie, waarvoor op Donderdag 31 Maart in staking werd gegaan, „in orde te maken". „Wij willen tastbare resulta ten zien", zoo voegde spreker hieraan toe. Na deze termijn zou men opnieuw bijeenkomen om zich te beraden over de dan verder te nemen stappen. Dit voorstel werd aangenomen. De voorzitter van het stakings comité, de heer G. de Vente, die ook ontslagen is, deed een ern stig beroep op de vergadering geen onberaden dingen te doen. Hij deelde mede, dat alle ont slagen leden vam het gemeente- personeel (57 personen) nog dertig dagen de tijd hebben om bij het scheidsgerecht in beroep te komen. Daarna voerden ongeveer tien sprekers uit de vergadering het woord, waarvan de meesten eveneens een ernstig en waar schuwend geluid lieten horen om geen onberaden en op senti ment toerustende beslissingen te nemen. Er werd o.a. betoogd, dat op nieuw in staking gaan met nieu we „racune-maatregelen zou worden vergolden. Voorts werd gewezen op de moeilijkheden waarin de huisgezinnen zullen komen te verkeren als wederom gestaakt zou worden. Eén der sprekers achtte het beter de onderhandelingen in het georganiseerde overleg af te wachten. Een andere wilde de kwestie van de ontslagen aan het scheidsgerecht overlaten. Voordat de vergadering werd besloten, deed één vam de aanwe zigen het voorstel één gulden per week af te dragen voor hen die ontslagen zijn. Dit voorstel werd aangenomen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5