Binnenlands Nieuws SMAAKT BETER DAN SHAG 4 DE WOLF EN DE HAVIK Gemeenteraad van ferneuzen rcvs&icic WEmM smaken: HOOFD OP HOL AUTO OVER DE KOP. dank zij Clark Procédé EQ7 AGENDA Amerika en het vaccin tegen ^kinderverlamming Groot-Brittannië en de strijd tegen de kirderverlamming Aardbeving in Griekenland EMIGRATIE VAN HARINGVISSERS NAAR NIEUW- SCHOTLAND. In Katwijk zowel als in IJmui- den worden thans voorbereidin gen getroffen voor de emigratie van een dertigtal haringvissers naar de Oostkust van Canada. Men onderzoekt de voorwaarden waaronder de vissers daar komen te werken. Hierbij zijn o.m. be trokken de heren N. Parlevliet Jr. van de rederij „Rijnstroom" uit Katwijk aan Zee en de heer J. Stockhamer uit Londen. De haringvisserij aan de Oost kust van Canada, die van April tot het begin van de winter met drijfnetten wordt uitgeoefend, is de laatste jaren sterk in opkomst Vorig jaar al zijn drie Engelse drifters naar Halifax op Nieuw- Schotland vertrokken, bemand met vissers uit Lowestoft, die doorkneed zijn in deze drijfnet visserij. Eén deel van de beman ningen is eind vorige maand in Lowestoft teruggekeerd, maar er is al weer een nieuw contract af gesloten met de rederij, de Mer cury Fisheries Ltd, die deze vis serij voor Nieuw-Schotland uit oefend en de schepen levert. KIND VERDRONKEN IN ZWEMBAD. Gistermiddag omstreeks kwart over vier is in de overdekte zweminrichting „Het Velserbad" te Velsen de 10-jarige jongen P. M. V. uit Velsen-Noord verdron ken. Het kind lag in het diepe bad en over de oorzaak van dit ongeval tast men nog volkomen in het duister. Het Velserbad is pas enige maanden open en heeft daarom goede opgang gemaakt in de gemeente Velsen, temeer om dat het jaren achtereen gesloten is geweest. WERKGEVERS BESTOLEN. 'Ben 38-jarige werkster en haar 42-jarige echtgenoot zijn, ver dacht van diefstal en heling, te Den Haag in arrest gesteld. De werkster heeft erkend van haar werkgevers, die heiden een werk kring hebben, een bedrag van ƒ1575,aan spaargeld uit een 'bureau te hebben weggenomen. Van dit geld had het echtpaar zkh netjes in de nieuwe meubel tjes gezet. GEEN NIEUWE STAKING BIJ BE STADSREINIGING TE AMSTERDAM. Ben deel van de arbeiders der gemeentelijke stadsreiniging te Amsterdam, dat Donderdagavond in vergadering bijeen is geweest in gebouw De Brakke Grond, is daar zonder stemming accoord gegaan met het voorstel van het actie-comité niet opnieuw in sta king te gaan. •De voorzitter van dit comité, W. Daatmen, drukte zijn kameraden van de stadsreiniging op het hart de strijd tegen de genomen ran- cuaiemaatregelen Man B. W. (die 18 arbeiders van de reiniging hebben ontslagen) op andere wij ze voort te zetten. Hij verzocht hun druk uit te oefenen bij de vakbonden om de rancunemaatregelen ongedaan te znaiken, alle ledenboekjes ibij de bonden in te leveren met de voor waarde, dat men zich als lid zal terugtrekken indien de gegeven ontslagen niet zouden worden in getrokken en tevens aan te blij ven dringen op 10% loonsverho ging- Voorts ried hij de arbeiders aan Intensieve pogingen voort te zetten het contact met de burgerij te verstevigenteneinde de steun- oampagne ten «bate van de ont slagen arbeiders tot een volsla gen succes te maken. Op de vergadering waren circa 300 arbeiders aanwezig. Onder ben bevonden zich echter een vrij groot aantal arbeiders van de be stratingen. die Donderdagochtend opnieuw het werk hebben neer gelegd. Op de Loosduinse Haagweg trachtte een agent in de nacht van Woensdag op Donderdag een auto, die zonder licht reed, aan te houden. De bestuurder ver meerderde echter vaart en schoot -met ruim 100 km snelheid een -lijstraat in. Even later hoorde de «gent een geweldige klap. De vragen was. tegen een gevel op gevlogen en over de kop gesla gen. Angstig kindergeschrei klonk van achter een versplin terd venster. De scherven van de ruit waren in kinderbedjes te- techt gekomen, zonder ernstig letsel aan de kinderen toe te brengen. Bij de puinhopen van de ver nielde auto werd de 18-jarige Utrechtse metselaar W. M. gear resteerd, die met een 16-jarige Haagse vriend de auto van een gesloten erf aan de Haagweg had gestolen. De 16-jarige was op de vlucht. Beiden waren ongedeerd. De jongens, die wegens wapen- aöefstal reeds eerder met de poli tie in aanraking waren, bleken ran een proefverlof van het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort niet te zijn terugge keerd. ZWARE BINNENBRAND IN 's-GRAVENHAGE. Gistermiddag omstreeks één uur is een zeer zware binnen brand uitgebroken in de pakhui zen van Heij broek Zeiander N.V. in de Kazernestraat te 's-Gra- venhage. Het vuur, dat aanvan kelijk niet veel gevaar leek op te leveren, greep echter snel om zich heen en de brandweer moest met vijf stralen het vuur bestrij den en met vier wagens uitruk ken. De brand bleek ontstaan te zijn op de eerste verdieping en de vlammen tastten het dak van het perceel aan. Tegen 2 uur was de brandweer het vuur meester. De brand werd ontdekt door een lid van het per soneel, dat na de lunchpauze om één uur terugkwam en achter in het pakhuis op de begane grond vuur zag. Het vuur heeft zich verspreid over de eerste verdie ping, welke geheel is uitgebrand. Het pakhuis was bestemd voor het opslaan van radiotoestellen, wasmachines en koelkasten e.d. De oorzaak en de schade van de brand zijn niet bekend. BLOEMBOLLENBERICHT. Door het zachtere weer der laatste dagen zullen tijdens het a.s. weekeind zeer veel narcissen in bloei staan; ook de eerste hyacintenvelden gaan kleuren (voornamelijk tussen Lisse en Hillegom), zo deelt de provinciale V.V.V. Zuid-Holland mede. Op de „Keukenhof" verwacht men in de komende dagen de narcissen, de tulipa's en vele hyacinten in bloei: in de be schutting van de bomen en strui ken bloeien deze op het tentoon stellingsterrein eerder dan buiten op het veld. WIELRIJDSTER DODELIJK VERONGELUKT. De 38-jarige mevr. G. Beerta Moesker uit Muntendam is Woensdag aldaar per rijwiel in botsing gekomen met een trekker en opligger uit Oude Pekela en gedood. Mevr. B. was gehuwd en moe der van vijf kinderen. TWEE INBREKERS AANGEHOUDEN. De politie te Rotterdam heeft de 36-jarige chauffeur A. H. F. uit Rotterdam en de 25-jarige kantoorbediende H. C. uit Am sterdam aangehouden, verdacht van inbraak. De mannen werden vorige Don derdagnacht op de Hofdijk aange houden nadat zij een bezoek aan een metaalhandel aan de Rechter Rottekade hadden gebracht. Een agent had op het terrein van het bedrijf een vrachtauto aangetrof fen met een brandkast in de ca bine, die kennelijk uit het kan toor was weggehaald. De man nen, die onraad bespeurden, gin gen er toen vandoor. Nadat zij aanvankelijk hadden ontkend iets met de inbraak te maken te heb ben gehad, bekende de jongste, dat hij in het kantoor had inge broken, de brandkast had wegge haald en in de auto had gezet. Hij had zijn vriend gehaald, want hij kon de auto niet op gang krijgen. Er zat echter geen cent in de brandkast. Verder kwam aan het licht, dat de jongste van de twee op 6 Fe bruari met een 18-jarig meisje uit Amsterdam was gevlucht en een kamer had betrokken in de Crooswijkbuurt te Rotterdam. Toen de recherche daar een kijk je ging nemen, stond het meisje juist gereed om met gepakte kof fers te vertrekken. Behalve nieu we kleren zaten nog een pistool en een revolver in de koffer. De jongeman had kort na zijn aan komst te Rotterdam kennis ge maakt met F. Samen hebben zij een inbraak gepleegd in een garage aan de Schiekade, waar zij ƒ8000,hebben ontvreemd. De jongste had het geld spoedig opgemaakt en daarom beraamde hij de inbraak in de metaalhan del. BIJNA 5000 GULDEN GESTOLEN BIJ COLLECTRICE VAN DE STAATSLOTERIJ. Staatsloterij, heeft gistermorgen de schrik van haar leven beleefd. In haar woonark „Vrouwe For- tuma" aan de Nicolaasi Witsen- kade te Amsterdam vervoegde zich een heer, die haar verzocht hem een loterijbriefje te verko pen. Toen zij zich even omdraaid- de om aan dit verzoek te voldoen, duwde de man haar in de rug, greep de aanwezige contanten en sloot haar vervolgens op in haar kantoortje. Daar de verkoop van de brief jes j.L Dinsdag (begonnen is en de belangstelling voor de staats loterij- nog steeds stijgt, had zij een flink bedrag in huis. Nlaar schatting bedraagt de buit circa 4700,Van de dader ontbreekt tot nu toe élk spoor. „Vrouwe Fort una" is mevr. Penard deze morgen niet bijster welgezind ge weest. ZAKKENROLLERS ACTIEF IN WARENHUIZEN. De laatste dagen zijn bij de Amsterdamse politie aangiften binnengekomen van mensen, die het slachtoffer zijn geworden van zakkenrollers. Deze opereren vooral in grote warenhuizen en kledingmagazijnen. In een groot winkelbedrijf aan het Damrak werd uit een handtas een porte feuille met ƒ600,gerold, als mede een diplomatieke kaart. Een portefeuille met 110 gulden was de buit van zakkenrollers in een kledingzaak eveneens- aan het Damrak. VERDACHT VAN BRAND STICHTING GEARRESTEERD Op last van de officier van Jus titie te Den Haag is gearresteerd de 50-jarige D. S„ oud-machme- fabrikant te Enschedé, die er van verdacht wordt op 27 Maart in de gemeente Zoetermeer brand te hebben gesticht in een auto, waarin zich schilderijen bevon den, o.a. enkele Ruysdaels. De schade bedroeg ong. ƒ160.000, De verzekeringsmaatschappij wil deze schade niet betalen. S. is on- AMERICAN Rol Shagretta losser dan shag, dan smaakt Uw sigaret het bestl VIRGINIA HALF ZWAAR VRIJDAG 15 APRIL. TERNEUZEN: Hotel „Des Pays Bas", 8 uur: Lezing door Dr. H. Rabanus. Hotel „Des Pays Bas", bo venzaal, 210 uur, doorlopen de demonstratie met wasma chines, snelkookpan, stofzui gers enz. Luxor-Theater, 8 uur: „Zi.f, die van de zonde leven". Concertgebouw, 8 uur: Blij spel-„Millionnair tegen wil en dank". ZATERDAG 16 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Zij die van de zonde leven". Concertgebouw, 8 uur: „De heerser van Ceylon". Hotel Des Pays Bas, boven zaal, 210 uur: Doorlopende demonstratie wasmachines, snelkookpan, stofzuigers enz. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Spartarus, de bevrij der der slaven". der arrest gesteld, omdat zich in de auto een blik met benzine zou hebben bevonden, terwijl ook aan de schilderijen sporen van ben zine zijn aangetroffen. S. was vroeger mede-directeur van een machinefabriek te Enschedé, die is afgebrand. Deze brand werd opzettelijk gestidht. S. werd toen wegens medeplichtigheid veroor deeld tot twee en een (half jaar gevangenisstraf. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad was met kennisgeving afwezig de heer Van Riet. Bij de opening der vergadering sprak de voorzitter er zijn vreug de over uit, dat wethouder Den Hamer en het raadslid Jansen weer zover hersteld zijn, dat zij de vergadering kunnen bijwonen en hij hoopte dat hun herstel van blijvende aard zal mogen blijken te zijn. Vooral de afwezigheid van de heer Den Hamer werd in het college van B. en W. zeer ge voeld. De voorzitter dankte de raad voor de hem ter gelegenheid van zijn 60e jaardag aangeboden ver rassing, waarvoor hij zeer erken telijk is. De heer Den Hamer betuigde zijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, die hij tijdens zijn ziekte zowel van het gemeentebestuur als het perso neel der gemeente heeft mogen ontvangen. Hij dankte God voor zijn herstel, en hoopte dat dit blij vend zal mogen zijn. De notulen der vorige vergade ring werden ongewijzigd vastge steld. Bij de ingekomen stukken, die alle voor kennisgeving werden aangenomen, was een schrijven van de heer Lambrechtsen van Ritthem, waarin deze mededeelt wegens vertrek naar elders ont slag te nemen als lid van de ge meenteraad. Tot vertegenwoordigers in het algemeen bestuur van de centra- u:i «u s Mevr. S. M. collectrice van W. H. Penard, de Nederlandse HET ROODE KRUIS IN ZEELAND. Het ledental van het Ned. Roo- de Kruis in Zeeland is het vorige jaar van 14.000 tot 17.000 geste gen en men streeft er naar dit jaar de 20.000 te passeren. Bij de inzameling van 1954 is Zeeland als de beste provincie uit de bus gekomen met 'n totaal van 53.542 gulden of 19,16 cent per inwoner. Het campagnebord, waarop Zee land hierdoor recht heeft, zal na mens het hoofdbestuur worden uitgereikt in de kringvergadering die op 23 April te Goes zal wor den gehouden. De bij de waters nood getroffen gemeente St. Phi- lipsland kwam als beste afdeling van het gehele land naar voren met een opbrengst van 1,per inwoner. Men krijgt daar de zij den erewimpel. Tholen heeft het afdelingscampagnebord gewon nen. Vijf nieuwe afdelingen zijn de laatste tijd met in totaal 1250 leden geïnstalleerd, n.l. Kapelle- Biezelinge, Hontenisse, Hulst, Sas van Gent en St. Jansteen. Op initiatief van het Zeeuwse Roode Kruis is een commissie ge vormd, die tot taak heeft er op toe te zien, dat de overtollige moedermelk wordt verzameld en afgedragen aan de moedermelk- centrale te Amsterdam. In deze commissie zijn alle kruisvereni gingen in de provincie vertegen woordigd. Als datum voor de dis tricts wedstrijden van de colonnes is bepaald 7 Mei. Zij worden ge houden te Middelburg, Goes, Ter- neuzen en Tholen. De winnende ploegen komen uit in de kring wedstrijd, die op 14 Mei te Goes of Middelburg zal worden gehou den. De ploeg die daar wint, gaat de Zeeuwse kleuren verdedigen op de landelijke wedstrijd op 11 Juni te Maastricht. De gewestelijke commandant, dokter M. Huygens te Westkapel- le, is voornemens elke twee maan den een bijeenkomst te houden met de districtscommandanten. Bij het bezoek dat de Zweedse koning op 28 April aan Zierikzee zal brengen, zullen leden der Roode Kruiscolonnes de erewacht betrekken. DE NIEUWE KLEUTERSCHOOL VOOR OUWERKERK. Zaterdag opent de Canadese ambassadeur, de heer T. A. Stone, de nieuwe kleuterschool te Ouwerkerk. Toen de Nederlandse Tafelronde, daartoe in staat ge steld door giften van de zusteror ganisaties in het buitenland, een bijdrage voor de wederopbouw in het rampgebied kon aanbieden, werd besloten, dat aan het zwaar geteisterde Ouwerkerk een nieu we kleuterschool zou worden ge schonken. De Nederlandse Tafel ronde maakt deel uit van de „Round Table International", een organisatie, die op haar beurt het grootste georganiseerde lid is van de „World Council of Young Men's Service Clubs". Belangrijke giften werden ont vangen van „The Association of Kinsmen Clubs" uit Canada, „Apex" uit Australië en Round Table-organisaties uit België, Zweden, Engeland en Denemar ken. De Zweedse vereniging „Radda Barnen", een vereniging voor kinderbescherming, schonk het meubilair aan deze kleuterschool. „Radda Barnen" heeft aan een groot aantal kleuterscholen in het rampgebied meubilair gegeven. De school is gebouwd onder lei ding van architect Ir. F. H. Klok ke uit Middelburg. De heer Klokke is lid van de Nederlandse Tafelronde. Bij de officiële ope ning zal de ambassadeur van Ca nada een gedenkplaquette ont- Nederlandse Tafelronde Dr. R. van Luttervelt, worden overge dragen aan de burgemeester van de gemeente Ouwerkerk, de heer J. Romeyn. Koning Gustaaf Adolf van Zwe den zal tijdens zijn bezoek op 27 April Ouwerkerk bezoeken en deze kleuterschool bezichtigen. Een officiële woordvoerder te Washington heeft verklaard, dat het vaccin-salk tegen het begin van de zomer 1956 in voldoende hoeveelheden voor de Ver. Staten en een jaar later voor de andere landen geproduceerd kan zijn. Senator Lister Hill heeft presi dent Eisenhower verzocht om een conferentie bijeen te roepen, die besprekingen zal voeren om te verhinderen, dat er een zwarte handel in het vaccin-Salk ont staat. De senator zeide, dat het een tragedie zou zijn en 'n schan de voor het land, als een 8-jarig kind aan kinderverlamming zou overlijden of onnodig kreupel door het leven zou moeten gaan, omdat er een volwassene uit heb zucht het Salk-vaccine gekocht zou hebben om hierin zwarte handel te drijven. Afgevaardigde Steven Derdu- nian (republikein) heeft een wets ontwerp ingediend, volgens het welk een gouden medaille aange- munt zal worden, voorzien van een passend opschrift voor dr. Salk. Dr. Salk immers had geen le dienst van houw- en woning toezicht en het toezicht op ge meentewerken in Oost Zeeuws- Vlaanderen werden benoemd de heren De Vos, De Feijter en Van Langevelde, en tot hun plaatsver vangers de heren Henry, Ollebek en Hol. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd een perceel grond aan de Industrieweg ver kocht aan de heren gebr. De Bruijn voor het aldaar bouwen van een kolenmagazijn. Aan de Stijn Streuveisstraat 'n perceel grond aan de Woning bouwvereniging „Werkmansbe- lang" voor de bouw van een zes tal woningen. Aan de Jacob Catsstraat een perceel grond aan de heer G. F. P. van der Peijl voor de bouw van een viertal woningen. Gunstig werd beschikt op een verzoek van de heer A. J. Pol- fliet om h^m ter beschikking te stellen zes percelen bouwgrond, gelegen aan de Zuidlandstraat, om daarop een zestal woningen te bouwen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot aankoop van de erven Joz. de Feijter Pzn van een negental woningen gelegen aan de 2e De Feijterstraat, voor een totaal bedrag van ƒ3700. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot onteigening van percelen grond in het plan Zeven Triniteitspolder II. De voorzitter deelde mede, dat met de erven Joz. de Feijter Pzn. overeenstemming is verkregen over de prijs van de grond in de Zeven Triniteitspolder, zodat de ze percelen uit het onteigenings plan worden gelicht. Z.h.s. werd besloten medewer king te verlenen ingevolge art. 72 van de l.o. wet 1920 aan de ver eniging voor Chr. onderwijs aan de Jozinastraat voor de aanschaf fing van 3 nieuwe kachels, en aan de vereniging voor Chr. on derwijs aan de Grenulaan voor de aanschaffing van 4 nieuwe ka chels. Z.h.s. werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslist op bezwaarschriften en verzoeken om ontheffing van wegenbelas ting. Bij de behandeling van de wijzi ging der begroting van de dienst van maatschappelijke zorg, 1954, het grondbedrijf en die van de gemeente over 1954 en 1955 vroeg de heer Henry op 5 Mei een uit kering te willen verlenen aan de ondersteunden volgens de Armen wet en aan de ouden van dagen en daarvoor een post in de begro ting op te nemen. De raad sloot zich in principe hierbij aan. De voorzitter deelde mede, dat het moeilijk is hiervoor een be paald bedrag te voteren, doch zeide toe dat B. en W. zich over het verzoek nader zullen beraden. De geloofsbrieven van het nieuw-benoemde lid van de raad de heer P. Fijn van Draat werden goedgekeurd. De voorzitter zeide, dat het vertrek van de heer Lambrecht sen van Ritthem hem aanleiding geeft hieraan enige woorden te wijden. Toen hij in 1936 in Terneuzen kwam trof hij reeds de heer Lam brechtsen van Ritthem als raads lid aan en spreker achtte het voor de gemeente van groot belang, dat iemand, die zo nauw betrok ken was bij de belangen van de haven, zitting in de raad had. De heer Lmbrechtsen zal in de 27 jaren, dat hij hier heeft ge woond, Terneuzen zeer veel heb ben zien veranderen en het zal hem wel moeilijk vallen om af- broeinest voor de ratten is. opatent op zijn vinding genomen hullen, die gemaakt is door de en had zich slechts laten leiden beeldhouwer C. P. Hammes uit Nijmegen, eveneens lid van de Nederlandse Tafelronde. Na de officiële opening zal de school door de president van de door de wens om lijdende jonge mensen te helpen. Dergelijke spe ciale gouden medailles zijn sinds 1928 slechts zeven maal verleend. raadsvergadering van 22 Mei 1941, toen op voorstel van de heer Lambrechtsen van Ritthem werd besloten de 4 regels van hef Wil helmus „Mijn schild ende betrau wen" enz. te laten schilderen en in de raadszaal op te hangen. Mede namens de raad sprak de voorzitter de hoop uit, dat God de heer Lambrechtsen van Ritthem nog lang zal mogen sparen, opdat deze nog vele jaren zal kunnen genieten van zijn welverdiende rust en met genoegen zal mogen terugzien op zijn ambtsperiode in Terneuzen doorgebracht. De heer Lambrechtsen van Rit them antwoordde dat het voor hem moeilijk was te antwoorden op de hartelijke woorden van de voorzitter, die door hem op hoge prijs werden gesteld. Nu dit de laatste vergadering was die hij als raadslid bijwoon de, wenste spr. een afscheids woord tot de raad te richten. Het is te begrijpen, dat het voor hem niet gemakkelijk valt Ter neuzen, waar hij 27 jaar met ge noegen heeft gewerkt, te verla ten. Geboren in Zeeuws-Vlaanderen is het niet verwonderlijk, dat hij. na vele jaren in Indië te hebben vertoefd, van Zeeuws-Vlaanderen is gaan houden en in 't bijzonder van Terneuzen waar het goed wo nen is te midden van een prettige bevolking. Terneuzen een stadje zo vol leven en beweging; dat iedere Nederlander of buitenlan der hierover zijn bewondering uit spreekt. Spr. is overtuigd, dat Terneuzen, zo buitengewoon gun stig gelegen aan de zuidelijke oever van de Schelde met een enorm achterland, een grote toe komst tegemoet zal gaan en had den de verschillende maatregelen op internationaal gebied en ver ouderde toestanden op enkele vi tale onderdelen van de outillage de haven niet in haar ontwikke ling afgeremd, dan hadden wij nu reeds een veel grotere op leving en ontplooiing van de ha ven meegemaakt. Moge het u allen onder leiding van onze voorzitter gegeven zijn Terneuzen tot grote groei en bloei te brengen tot heil van haar bevolking. Na zijn voldoening te hebben uitgesproken, dat de heer Fijn van Draat hem in de raad zal op volgen, bij wie de behartiging van de belangen van de gemeen te en van de V.V.D. in goede han den zijn, riep de heer Lambrecht sen van Ritthem allen, ook zijn vele vrienden en kennissen zowel in Terneuzen als in overig Zws- Vlaanderen een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. Moge het u en de uwen en »ok Terneuzen in lengte van jaren goed gaan. Omvraag. De heer Jansen informeerde naar een stukje straat aan het station te Sluiskil, dat eigendom is van de rijkswaterstaat. De voorzitter antwoordde, dat hierover nog overleg gaande is. De heer Jansen vroeg, hoe het staat met het sportveld te Sluis kil en of het terrein aan de Piers- senspolderStraat naast de wo ningbouw hiervoor geschikt zou zijn te maken. De voorzitter zeide, dat het moeilijk is te Sluiskil een ge schikt sportterrein te vinden. Eventuele suggesties dienaan gaande zullen gaarne door B. en W. op hun uitvoerbaarheid wor den onderzocht. De heer Van Langevelde wees op de sloot a.an de De Feijter straat, welke nog steeds een scheid te nemen van de gemeen te, waar hij vreugd en verdriet heeft gehad. Uit zijn werken bleek steeds, dat het belang van de gemeente bij hem op de voor grond stond. Spreker herinnerde aan de De Britse raad voor medisch ■„-nderzoek heeft Donderdag be kendgemaakt, dat er dit jaar op Teine schaal proeven zullen wor den genomen met een vaccin egen kinderverlamming van de zelfde aard als dat van Dr. Salk. Van het jaar zal slechts een be perkte hoeveelheid entstof ter beschikking van de raad komen te staan. 38. Met langzame slui pende passen komen de wolven op Bran- wen toe en rillend over al haar leden springt het meisje overeind. Ze wil weglopen, maar het lijkt wel of haar benen de dienst weigeren en boven dien durft ze zich amper verroeren. Inmiddels doet Er- win die niet het flauwste benul heeft van wat er allemaal om hem heen gebeurt pruttelend pogin gen om op te staan en onmiddellijk richten de wol ven merendeels speelse jonge dieren hun aandacht op hem. Terwijl zij snuffelende om de knaap heendraaiden schuifelt Branwen voetje voor voetje ach teruit. Reeds raapt zij al haar moed bijeen om zich om te draai en en weg te rennen, als een vreemde schrille kreet door het woud schalt. De wolven schijnen dit geluid te kennen; enkele beginnen schel te keffen en rillend van ellende bereidt Branwen zich op het erg ste voor. Maar die gedaante die daar waggelend en zwaaiend tussen de stammen opdoemt overtreft ver re haar bangste verwachtingen. Het is een reusachtige harige ge stalte, die zodra hij haar ontdekt heeft schreeuwend haar richting uitkomt. Dit is te ve?l voor de bijgelo vige Keltische. De haren rijzen haar te berge en met een sner pende gil vlucht ze blindelings weg door het struikgewas Vreemd genoeg volgen de wol ven haar niet, slechts één en kele grote gele wolf sluipt een eindweegs met haar mee, als een gids des doods Terwijl Branwen al haar Keltische goden om hulp sme kend de vlucht neemt, krab belt Erwin steunend overeind en staart verwilderd om zich heen. Overal tussen de struiken staan wolven naar hem te loeren en daartussen de stammen staat een man.... of is het een beer „Dit is een nachtmerrie stamelt de knaap, „zeker, dat zal het zijn...." Weer klinkt de schrille kreet door het woud de wolven sluipen met de staart tussen de benen naar het wezen toe, dat nog éénmaal een luide schreeuw slaakt en dan als een blok voorover tegen de grond slaat i'i De voorzitter antwoordde, dat de situatie ter plaatse de volle aandacht van het college van B. en W. heeft. Wethouder De Vos zeide dat plannen tot verbetering in voor bereiding zijn. De heer Henry wees op het ge brek aan sportvelden en vroeg, of het niet mogelijk zou zijn om aan de dringende behoefte spoe dig tegemoet te komen door een tijdelijke oplossing. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. reeds in deze richting werkzaam zijn geweest, doch dat steeds vele practische bezwaren in de weg staan. De heer Den Hamer zeide reeds veel moeite te hebben gedaan om een geschikt terrein te krijgen en meent dat in niet te lange tijd 'n oplossing hiervoor zal worden ge vonden. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft een krachtige aardbeving het Griekse schier eiland Peloponnesus getroffen. Er is veel sdhade aangericht in de provincies Aohaje, Argdlis, Arca de en Messenië. De zwaarst getroffen stad zou Kalamata zijn, in het Zuiden van het schiereiland, waar 800 huizen beschadigd zouden zijn. Lm Sparta werden vijf personen gewtond en 150 huizen onbewoon baar.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2