Binnenlands Nieuws JEUK RECHTSZAKEN KHsrw Uit de Provincie DE WOLF EN DE HAVIK 5/ D.D.D. Geslaagde jubileumbondsdag van CJ.M.V. in Zeeland te Kapelle t AKKERTJES Het doeltreffende vaccin tegen kinderverlamming VERONGELUKTE SCHAATSER GEVONDEN. AGENDA Algemfjen Ziekenfonds en Tandartsen TERNEUZEN. AXEL. GOES. VIERDE SLACHTOFFER VAN ONGELUK OP OVERWEG OVERLEDEN. Gistermorgen is in ihet acade misch ziekenhuis in Groningen overleden het 11-jarig meisje I. H. A. B., dat Dinsdag gewond raakte bij de aanrijding op de tipoorwegevergamg bij Heiliger - lee. Het aantal slachtoffers is •laandoor 'gestegen tot vier. De enige overledene van het onge luk is nu de moeder van het meis je, mevr. G. L. B.H. DODELIJK MIJNONGEVAL. ]n het ondergrondse bedrijf van de staatsmijn Emma te Tree beek is de hulphouwer J. M. Reinders uit Hoenslbroek Dijns- dag om het leven gekomen. Hij raakte bij werkzaamheden in een sdhuifpijTer op de 700 meter ver dieping van deze mijn bekneld tussen het dak van de pijler en een steen, die naar beneden kwam met de transporteur. R. was reeds overleden voordat men hem bovengronds had gebracht. Hij was 20 jaar oud en, ongehuwd. DRENTSE C.B.T.B. UJT CRITIEK OP REGERINGS BELEID. In de te Assen gehouden ver gadering van de Drentse Chr. Boeren en Tuindersbond is felle critiek geuit ten opzichte van liet regeringsbeleid inzake de af zet van aardappelen. De moeilijk heden op dit gebied stapelen zich op, aldus werd medegedeeld. Doordat de steun die nu aan de aardappeïmarkt wordt gegeven, totaal onvoldoende is. De S.I.V-A. neemt slechts enkele rassen van <ie Mei uit de markt maar voor ■de rest en speciaal voor de Zand- aardappelen, wordt letterlijk niets gedaan. Het bestuur uitte zijn ernstige teleurstelling en ver ontrusting over deze gang van zaken en oefende tevens critiek uit op de minister van Landbouw, omdat deze nalatig blijft in het nakomen van de door hem op zich genomen verplichting om deel te nemen in het eonsuimptie- aardappelenfonds, zodra de nood aan de man zou komen. Thans is iwt zover, aldus bestuur en leden van de Drentse C.B.T.B., en staan wij voor een débacle. De minister doet evenwel niets, omdat hij zich .baseert op de noteringen van de Rotterdamse aardappelenmarkt, die volgens het bestuur een .scheef beeld vertoont van de wer kelijke situatie. Het bestuur was dan ook de mening toegedaan, ö'at er onverwijld moet worden geholpen omdat de boeren daar •-echt op hebben. De betaalde ver zekeringspremies, in de vorm van areaalheffingen, dienen thans te worden gehonoreerd, aldus werd opgemerkt. Van de teleurstelling en ver ontrusting is reeds blijk gegeven in een door de gezamenlijke land bouworganisaties verzonden tele gram aan de mini'sfer van Land bouw. Het bestuur zegde toe zijn uiterste best te zullen doen om hier nog iets te bereiken. Ten aanzien van de melk wil het bestuur blijven streven naar een melkprijs, die die kostprijs dekt. Aangedrongen zal worden op ihet zo spoedig mogelijk be kend maken van de wijze, waar op de thans geldende garantie prijs verwezenlijkt zal wtorden. Speciaal wordt bedoeld de toeslag van 1,70 voor de lichtere gron den. Met betrekking tot het vankens- ibeleid sprak het bestuur zich uit voor een reservering van de var kenshouderij voor de boerenbe drijven. Daar de bietenprijs door de minister op ongeveer 44,70 is vastgesteld en zodoende ach terblijft bij de kostprijs voor de lichtere gronden, zoals die door het L.E.I. is 'berekend, sprak het toestuur als zijn oordeel uit, dat voor deze gebieden gestreefd be hoort te worden naar een toeslag boven de garantieprijs DERTIENJARIG MEISJE VEROORZAAKT ONGELUKKEN. Een 13-jarig meisje mocht Dinsdag in de Nicolaas Maes- straat te Amsterdam de auto van haar moeder, die naast haar zat, besturen. Een aantal ongelukken was het resultaat. Twee meisjes, die op rolschaatsen langs de weg ston den, werden omvergereden en kort daarna reed de 13-jarige autorijdster tegen een gepar keerd staande auto op. Eén der aangereden meisjes kreeg letsel aan het linkerbeen en een hoofdwond en is in het Wilhelmina gasthuis opgenomen. De twee auto's werden bescha digd. Tegen de moeder is proces verbaal opgemaakt. JEUGDIGE VANDALEN. In IJmuiden heeft de Velser po litie twee knaapjes in de kraag gegrepen, die zich aan de Kanaal straat onledig hielden met het uithalen van vogelnesten—pa^rtoij was ook een lijsternest. Ihen l één van de angstige vogelouders op de plek van het verwoeste nest terugkeerde, wisten de jongens het diertje te grijpen. EVen later gingen zij er toe over de vogel op straat met 'n mes te onthoofden. BEDRIJFSLEIDERS IN DIAMANTINDUSTRIE BEDAN KEN ALS LID A.N D.B. Een tiental bedrijfsleiders uit de Amsterdamse diamantindu strie er zijn totaal 15 die lid waren van de Algemene Neder landse Diamantibewerkersbond A.NjD.B.) hebben gisteren hun lidmaatschap schriftelijk opge zegd: „omdat zij zich niet met het beleid van het bestuur kun nen verenigen". Vandaag komen de diamant bewerkers, wier staking nu reeds vijf weken dyurt, in Bellevue bij een. Jongelui die op de Loosdrecht- se plassen aan het zeilen waren, hebben gistermiddag in een van de plassen het stoffelijk over schot aangetroffen van de heer A. H. D. van D.. Deze te Breuke- len wonende student was sedert 28 Februari vermist. Die dyg was hij van huis gegaan om op de plassen te gaan schaatsen. Hij is, naar nu is gebleken, door het ijs gezakt of in een wak gereden, en verdronken. VISSEN BINNEN DE DRIEMIJLSZONE. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur 'zijn op de Noordzee ter hoog te van Petten/IJmuiden ongeveer tien onbekende visserschepen aangetroffen, die binnen de drie mijlszone aan het vissen waren. De haven® van herkomst en de nummers waren aan het oog ont trokken door zeildoek en netten. Nader is gebleken dat het hier Belgische vissersvaartuigen be trof, vermoedelijk garnalenvis- sersv Vorige week hebben ook enige Belgische gamalenvissers binnen de drie mijlszone van Nederland gevist. Zij zijn toen door helicop ters van de marineluchtvaart dienst op hun vergissing opmerk zaam gemaakt, zo vernemen wij van de zijde van de Marvo. PSEUDO-VOGELPEST BIJ OLDEBKOEK. Onder het pluimvee van de pluimveehouder Jac. S. in het buurtschap Winkeldorp bij Olde- ibroek^fis-iren^geval van pseudo- vogelpest geconstateerd. Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP DONDERDAG 14 APRIL. TERNEUZENHotel „Des Pays Bas", bovenzaal, 210 u.: Doorlopende demonstratie van wasmachines, snelkookpan, stofzuigers, enz. VRIJDAG 15 APRIL. TERNEUZEN: Hotel „Des Pays Bas", 8 uur: Lezing door Dr. H. Rabanus. Hotel „Des Pays Bas", bo venzaal, 210 uur, doorlopen de demonstratie met wasma chines, snelkookpan, stofzui gers enz. Alle op het bedrijf aanwezige den. kippen ten getale van 350 zijn afgemaakt. VOOR 4-000,— GESTOLEN. De politie te Rotterdam heeft de 20-jarige monteur F. A. M. en de 21-jarige schipper H. B., die beiden een voorwaardelijke ge vangenisstraf hadden, weer ge arresteerd. In zestien dagen tijds hadden rij voor een waarde van 3750,gestolen aan bromfiet sen, pakken met zeemleren lap pen, borstelwerk, kleding, ser viesgoed, fototoestellen e.d. Niet alleen in Rotterdam, maar ook in Bolnes, Velzen en Gouda heb ben rij hun slag geslagen. Ko mend uit deze laatste plaats wer den zij in Rotterdam voor een verkeersovertreding aangehou den. Hiun papieren bleken niet in orde te rijn en ook viel het de recherche op, dat de kleding, die zij droegen, van inbraken op motorbootjes bij een jachtwerf te Rotterdam, waarvoor ongeveer ƒ600,gestolen was, afkomstig was. (Bij' huiszoeking werd voorts 90 procent van het gestolene gevon- Op de Tweede Paasdag werd onder zeer grote belangstelling in het grote gebouw der Kapelse veiling, waarin geen plaatsje on bezet bleef, de 50ste bondsdag van de C.J.M.V. in Zeeland ge houden. De bondsdag werd begonnen met een bidstond, die onder lei ding stond van de tweede voor zitter der Provinciale Commissie de heer Aliewijn uit Hoedekens- kerke. Hierop volgde te ongeveer 11 uur de morgenvergadering. De voorzitter, de heer C. Leunis uit Terneuzen, verwelkomde de over- talrijke aanwezigen en in 't bij zonder de wnd. Commissaris der Koningin, de heer C. Philipse, het college vam burgemeester en wethouders der gemeente Kapel le, de afgevaardigden van ver schillende kerken en jeugdorga nisaties en de groep Belgische vrienden. Hij wierp een terugblik op de afgelopen 50 jaar, waarbij hij tevens herinnerde aan de histo rische toogdag te Gent in 1954. Naast de dank, die er in het hart van de voorzitter leefde, gaf hij echter ook uiting aan enige ongerustheid: tijd en toewijding ontbreekt, het C.J.M.V. groeit in Zeeiand de laatste jaren niet meer, er was in-1954 zelfs van enige achteruitgang sprake. Daarom hees de heer Leunis voor geheel Zeeland het sein: „Weest op Urw hoede". Hij wekte op om met nieuwe kracht en zo nodig op nieuwe wegen voorwaarts te trekken. Besloten, werd tot het zenden van telegrammen van trouw' en aanhankelijkheid aan H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Wil helmina, waarop door de aamwe- Onder een hartelijk applaus spelde de heer Philipse de konin klijke onderscheiding op de borst van de zeer verraste voorzitter. De heer M. Aliewijn sprak namens de Prov. Commissie wloorden van daink en gelukwens tot de heer Leunis, terwijl mevr. Leunis bloemen werden aange boden. Staande werd daarop het echtpaar Leunis Gez. 180 1: „Beveel gerust uw wegen" toe gezongen. Voorts werd nog het woord ge voerd door de burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suy- lekom, ds H. M. Stratuig, die de Prov. Kerkvergadering der Ned. Herv. Kerk vertegenwoordigde, ds E. P. J. 'Ebbing, Ned. Herv. predikant te Kapelle, en tal van anderen. Ook tijdens de koffiemaaltijd in de zaal „Qbadja" werd door velen het woord gevoerd. Ontspa nn ingsprogramma. De FRAUDULEUZE HANDELIN GEN BIJ RIJKSWERF TE DEN HELDER. Loop toch niet rond met tergende pijn. Neem een'AKKERTJE Wèg pijn, ook vannacht. En natuurlijk zo gauw mogelijk naar de tandarts. ielpen direct Naar men in welingelichte krin gen te Washington voorspelt, zal het mogelijk zijn binnen 18 maan den grote hoeveelheden van het vaccin uit te voeren. Een woord voerder van het ministerie van Handel deelde echter mede, dat nog geen beslissing is genomen. Wij zeide, dat voor de handel be stemde vaccins thans naar niet- communistische landen uitge voerd kunnen worden, zonder dat voor iedere zending een uitvoer vergunning nodig is. De Amerikaanse „Polio Foun dation" heeft medegedeeld, dat alle door haar verrichte aanko pen voor Amerikaans gebied be stemd zullen zijn. In vele landen heeft het nieuws over het nieuwe vaccin de stoot gegeven tot bet besluit om tot massavaccinatie over te gaan. Zo xullen bijvoorbeeld alle school kinderen van Oslo waarschijnlijk gevaccineerd worden nog vóór de lomervacantie. De Noorse rege ring heeft reeds een voorlopige order in Amerika geplaatst, af hankelijk van het officiële rap port. Ook Zweden heeft bestel lingen gedaan. In dit land echter zal eveneens een vaccin gebruikt worden, dat op menselijk en niet op dierlijke weefsels gebaseerd is. De Amerikaanse minister voor Gezondheidszorg, mevrouw Over- ta Culp Hobby, heeft Dinsdag, later op de dag, het nieuwe vac cin officieel gelicenceerd. Zes pharmaceutische ondernemingen hebben toestemming gekregen am het vaccin te fabriceren en te distribuéren. De licenties daartoe waren getekend op aanbeveling van dr. Leonard A. Scheele, ge neesheer-generaal van de open bare gezondheidsdienst. Scheele heeft zijn advies gebaseerd op het waarderingsrapport van dr. William Workman, hoofd van het biologische controle laboratorium van de nationale gezondheidsin stituten. Toen dr. Salk verslag uitbracht >ver het vaccin, werd hij door 400 geleerden en journalisten toe gejuicht Hij heeft geen octrooi aangevraagd voor het door hem ontdekte middeL De thans 40-jarige dr. Jonas Edward Salk is in 1949 begonnen Uitspraak Alkmaarse bank. recht- Gisterochtend heeft de Alk maarse rechtbank, onder presi dium' van mr A, D. van Regteren Altena, uitspraak gedaan in de z*g. Heiderse zaak, waarbij vier hoofdambtenaren van de Rijks werf te Den Helder betrokken zouden zijn geweest. Hun was ten laste gelegd, dat zij geduren de de jaren 1951 tot en met 1954 steekpenningen hadden aange nomen van de N.V. Na\rt'gator en de N.V. L.K.M.-werken te Am sterdam; deze N.V.'s zouden zij hébben begunstigd bij' leveranties aan de Koninklijke Marine en de rijkswerf. Een hunner, die 35-jarige P. H. F. werd op de laatste dag der aan deze zanik gewijde zittingen -— veertien dagen geleden in vrij heid gesteld, nadat de officier van Justitie, mr dt J. Vellinga, anderhalf jaar gevangenisstraf tegen hem bad geëist. Hij: werd gisteren veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 368 dagen met aftrek. De uitspraak tegen twee der de eis was drie jaar met aftrek. Tegen de 45-jarige technische hoofdambtenaar Fr. J. L. 382 daigen met aftrek; de eis was twee jaar. Deze L. werd terstond in vrijheid gesteld. Tegen de vierde verdachte, was wegens diens ernstige ziekte de behandeling der zaak aangehou den. De rechtbank acht ten aanzien vtan de genoemde drie verdachten het aannemen van steekpennin gen toewezen en duidt het de hoofdverdachte, ir M„ in het bij zonder euvel, dat hij misbruik heeft gemaakt van zijn invloed op zijn ondergeschikten. middagvergadering bracht een orrtspanningsprogramma. Gemusiceerd werd door „Exel- sior", een mandoliinegezelschap uit Kruin ingen, de gymnastiek vereniging uit Hoedekenskerke gaf enkele demonstraties, terwijl een koor o.l.v. de heer D. Burger te Kapelle aan het slot enkele liederen zong. Opgevoerd werd ,,'n 'Zomerzotheid" dat gespeeld werd door een toneelgroep wan 's>Gra venpolder. Op kostelijke wijze 'hebben rij; de zaal zeer ge noeglijke uren bezorgd. Mede dank zij de knappe regie van drs A. P. Cornet is het stuk, dat hoge eisen stelde aan de spelers en speelsters', omdat een grote vei linghal nu eenmaal moeilijk te bespelen is ondanks geluidsver sterking, een groot succes gewor den. Voor alle medewerkers aan het spel waren er attenties. Jubileumgeschenk. De districtssecretaris, de heer M. J. Bijleveld, zorgde voor de afwisseling door het leiden van samenzang. De heer P. de Leeuw kon als P.C.-lid mededeling doen van de opbrengst der financiële actie. Er werd een bedrag van 877,87 bijeengebracht, dat bestemd is voor leiders en kadertraining. Ds D. J. Baars, die als zendings predikant namens de Clasis Wal cheren op 24 April naar Nieuw- Guinea vertrekt, sprak in de naid- dagbijeenkomst nog een kort woord. De tijdens de bondsdag ge houden collecte voor de Zieken- dienst bracht 267,60 op. met zijn onderzoek van de kin derverlamming. Tevoren had hij - studie gemaakt van de oorzaak overige verdachten luidt, tegen van griep. Hij vond een vaccin tegen griep, dat thans reeds in de handel is. Reeds als student had dr. Salk op het terrein van de griep onderzoekingen verricht, welke hij in 1942 hervatte. ONDERSCHEIDINGEN VOOR Dr. SALK. De gouverneur van de Ameri kaanse staat Pennsylvanië heeft verklaard, dat dr. Salk de hoog ste onderscheiding van de staat, de medaille voor waardevolle diensten, verleend zal worden. Deze onderscheiding is in het verleden meestal aan militairen verleend. Voorts zal dr. Salk de Jacoby- medaille van de vereniging van afgestudeerden van het Sinai- ziekenhuis in New York krijgen wegens zijn diensten op het ge bied van de geneeskunde. de 31-jarige bedrijfsingenieur ir N. H. M. twee jaiar met aftrek; COOP. VRUCHTEN VEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 13 April. Per 100 stuks in centen: Sla 5—18.60. Per bos in centen: Selderij 11, Radijs 1320. Per kg in centen: Andijvie 53, Breekpeen II 1112; Prei 40 55; Spinazie 4850; Witlof 32 45, afw. 20—28. FRUIT. Appelen (per 100 kg in gul dens): Jonathan H grof 34.20 38, H I 21.20—24, H II 9.20—11, K 15.70—21, F 3—10.80. Peren: Brederode 919. De Ziekenfondsraad heeft zich in een vergadering, die Woens dagmiddag in Amsterdam is ge houden, met de volgende voor lopige regeling voor de tandart senhulp verenigd: Indien op 1 Juli 1955 nog geen definitieve regeling is getroffen, zal bij wijze van interim regeling in goede rekening een toeslag van 11 procent op de declaraties van de periode 1 Januari tot 1 Juli 1955 worden gegeven. Als onkostenpercentages van 1954 zal eveneens in goede reke ning een toeslag van 3 procent over het totale bedrag van de declaraties over dat jaar worden gegeven. Voorts zullen de ziekenfondsor ganisaties met de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde een aantal tand heelkundige desiderata bespreken en de financiële consequenties daarvan onder de ogen zien. Tenslotte hebben partijen over eenstemming bereikt omtrent in stelling van een commissie van overleg ter verkrijging van een vertrouwenssfeer en ter bespre king van eventuële noodzakelijke wijzigingen in de tandheelkun dige verzorging van ziekenfonds verzekerden, alsmede van de eventuële noodzakelijkheid van een herziening van de huidige wijze van onderhandelen. rigen het Wilhelmus werd gezon gen. Aan dé andere Provinciale Commissaris ,jn Nederland werd een groet gezonden met een op wekking op Hemelvaartsdag de nationale bondsdag te Middel burg te bezoeken. Onder leiding van de heer Hol ster bradht de muziek vereniging „Apollo' enige nummers te ge hore. Hierna sprak de ruim 70-jarige en voorzitter van het C.J.M. V. ds P. Veen uit Utrecht de bonds-feestrede uit, welke tot onderwerp had „Bevrijding". Spreker wees er op, dat'de vrij heid een kostbaar Foezit is en her innerde er tegelijk aan, dat tien jaar geleden deze vrijheid duur is gekocht, een feit, dat maar al te gauw is vergeten. De gedachte aan een herboren vaderland is bovendien niet geheel in vervul ling gegaan. Ons land heeft rich weliswaar snel hersteld, maar de vreugde wordt getemperd door allerlei factoren: genotzucht, ver maak en zelfzucht rijn toegeno men. Vrijwel iedere jeugdvereni ging heeft gebrek aan flinke lei ders. Men meende na de bevrij ding een schone lei te kunnen be ginnen, doch men kon rich niet losmaken van het verleden. Wat zal het feestfieren op 5 Mei geven, zo vroeg ds Veen, als er geen klaarheid komt over de vraag: Hoe gebruik ik mijn vrij heid? De predikant wees op Pa sen als 't grote feest van de Be vrijding. Jezus laat ons delen in. zijn overwinning, Hij is onze be vrijding. Heel 't jeugdwerk moet gedragen worden door de gedach te, jonge mensen Ibij Jezus Chris tus te brengen. Pak het aan, zo riep ds Veen uit en 'het zal geluk ken. Stel je in de hand van de Meester, Hij wil jouw kleine kracht gebruiken, daarom: Door jonge mannen, door jonge vrou wen, voor jonge mannen, voor jonge vrouwen en allen tot Chris tus, zo besloot ds Veen. De voorzitter van het C.J.M. V. onderscheiden. De heer C. Philipse, wnd. Com missaris der Koningin, wees op de grote betekenis van het C.J. M.V.-werk. Groot is de dank voor het werk van de Provinciale Commissie, en het doet spreker zeer veel genoegen te kunnen mededelen, dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd de voorzit ter, de heer C. Leunis, te onder scheiden met de zilveren ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Koninkl. onderscheiding. Bij Kon. Besluit is de ere-me- daille, in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toege kend aan de heer C. Leunis, al hier, voorzitter van de Provincia le Commissie der Zeeuwse C.J.M.V. Bevrijdingsfeest 1955» Naar wij vernemen heeft de collecte in de kom van Terneuzen voor de op 5 Mei aanstaande te houden feestelijkheden in totaal ƒ2205,55 opgebracht. Op Woensdag 20 April a.s. des avonds om half acht wordt in de raadzaal de laatste vergadering gehouden van de voltallige feest commissie. Men fluistert, dat er enige wijzigingen in het reeds eerder in ons blad gepubliceerde programma zullen worden voor gesteld. Het dagelijks bestuur schijnt n.l. enige attracties in petto te heblben, die deze dag tot een waarlijk groots feest zullen kun nen maken. Verkeersongeval. Gisternamiddag omstreeks zes uur kwam de heer J. H., alhier, met zijn auto uit De Jongestraat gereden, toen de heer P. A. de B. uit Vogelwaarde op rijn bromfiets komende uit de Brouwerijstraat, via de Markt de De Jongestraat in wilde rijden. Te laat bemerkte hij dat de be kende fuik door de auto reeds ge blokkeerd was en een botsing was onvermijdelijk. Van de bromfiets werd het voor wiel beschadigd en van de auto het linkerachterspatbord. St Joris wandeltocht 1955. Zaterdag a.s. zal te Terneuzen de zo langzamerhand traditioneel geworden wandeltocht, georgani seerd door de afdeling Terneuzen van „De Nederlandse padvin ders", gehouden worden. Voor verkenners, padvindsters en gidsen bedraagt de af te leg gen afstand 20 km. Het parcours hiervan is: Vertrek Markt, Kersstraat, Nooxdstraat, Axelsebrug, Axelse- straat, Kerkhoflaan, Azalea straat, Geraniumstraat, Rozen straat, Dokweg, Baandijk, langs spoorlijn, over spoorlijn, Zeve- naardok, oostzijde kanaal Ter neuzenGent, Sluiskil langs fa brieken, Axelse Sassing, viaduct bij Schapenbout, dan rechtdoor, Hogendijk, Spui, Driewegen, 't Zwaantje, Axelsestraat, Zuid- landstraat, Willem de Zwijger laan, Julianastraat, Wilhelmina- plantsoen, Leeuwenlaan, Axelse straat, Axelsebrug, Vlooswijk- straat, Nieuwediepstraat, Korte Kerkstraat, Nieuwstraat, Arse naalstraat, Burg. Geillstraat, Markt. De welpen en kabouters hebben een afstand van 10 km af te leggen. Voor hen is het parcours: Vertrek Markt, Kersstraat. Noordstraat, Axelsebrug, Axelse straat, Kerkhoflaan, Azalea straat, Geraniumstraat, Rozen straat, Dokweg, Baandijk, langs spoorlijn, over spoorlijn, Zeve- naardok, boomgaard van Haak. Koegorsstraat, Lange Blikstraat, Hogendijk, naar Axelsestraat, Driewegen, 't Zwaantje, Axelse straat, Zuidlandstraat, Willem de Zwijgerlaan, Julianastraat, Wil- helminaplantsoen, Leeuwenlaan, Axelsestraat, Axelsebrug, Noerd- straat, Arsenaalstraat, Burg. Geillstraat, Markt. Ditmaal zullen er ook padvin ders uit Gent en Boekhoute aan de tocht deelnemen. Om half drie zullen de deelne mers zich op de Markt opstellen, waarna om 3 uur zal worden ver trokken. Na afloop van de wandeltocht worden op de bovenzaal van hotel „Centraal" de prijzen uitgereikt. WL 37. Nauwelijks heeft Branwen de woorden uit de mond, of Erwin opent de ogen en sta melt een paar onsa menhangende zinnen. Hij is er niet al te best aan toe maar het feit dat hij niet dood is, dat doet Branwen's moed herleven; alles nog niet verloren denkt zij opgelucht. „Fadir! Fadir...", stamelt de prins nau welijks hoorbaar, „schurken...". De wolfshond spitst de oren bi) het verne men van de zachte stem maar het vol- ook te huilen hard en aanhou dende ogenblik springt zij tot Bran- dend terwijl het gejank van de wen's grote schrik op en steekt 1 knTT1t luisterend de kop op... Dan hoort de vrouw het ook; het is ver weg klinkt nog vaag, maar 't is on miskenbaarwolvengehuil! Tot Branwens grenzenloze ont steltenis begin nu de zwarte wolf andere snel dichterbij komt „Erwin!Sta op!", gilt ze in pa niek. „We zullen allebei verslon den worden...". Radeloos van angst begint ze aan Erwin te rukken en te schudden. „Ik kom... ik kom", prevelt de knaap half automatisch, terwijl hij gen zich suffig poogt op te richten.'' „Waar is F-fadir...?". „Ja, 't is goed", kermt Branwen, „Fadir is wel hier...Kom nu toch". Ze tracht hem overeind te hel pen maar laat hem dan ineens te rugvallen...Zag ze daar een grijze schaduw tussen de stammen bewe- Blonken daar niet een paar sen het geboomte door...en als ze felle ogen...Ze gluurt met bonzend hart in het kreupelhout, maar neen, er is niets...Alleen de zwarte wolf glipt als een schaduw weg... Dan ritselt er iets achter haar in het dorre hout, en omziende slaakt zij een gil van afgrijzen...De grote kop van een grijze wolf loert tus- rondziet, om weg te vluchten van dit oord der verschrikking...is er nog één...en nog één...Ze zijn om singeld door wolven... Toogdag (vrijgem.) Geref. jeugd. Op de Tweede Paasdag werd alhier de jaarlijkse provinciale toogdag van de (vrijgem.) Gere formeerde jeugd gehouden. Des morgens werden afzonder lijk huishoudelijke vergaderingen géhouden door de jongens en meisjes, die voornamelijk gewijd waren aan het verenigingswerk. Des middags vond in de Geref. Kerk een gezamenlijke bijeen- kcxmst plaats welke onder leiding stond van de voorzitter van de afdeling Axel, de heer T. Staal. Daar ds Trimp uit Middelburg plotseling verhinderd was het woord te voeren, sprak ds C. J. Breen uit Terneuzen over het on derwerp „Kinderen van de nieu we dag", waarin hij de positie en de levensstijl van de kinderen Gods in deze wereld belichtte. 'Na beëindiging van rijn boeien de rede, behandelde ds Breen nog enige gestelde vragen. In het slotwoord onder de titel „Zie uw Koning" onderstreepte ds Kuiper van Axel de heerlijk heid en de rijkdom en de roeping, die de kinderen van de nieuwe dag hebben in gemeenschap met de Here Christus onze Kaning. Overplaatsing directeur post en telegraafkantoor. Ingaande 1 Februari j.l. is de directeur van het post- en tele graafkantoor alhier, de heer J. Boerma, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Zeist. DRIE GEZINNEN DAKLOOS IN HENGELO (O.) Omstreeks half negen Woens dagavond is torand onstaan in een woning aam de Vöckersweg te Hengelo (O.), bewoond door de familie Pierik, doordat de 19-jar i ge kostganger H. B. een bus met 50 kilogram vloeibare was om stootte en deze was in aanraking kwam met een brandend gasstel. Deze was zou in een bijkeuken in potjes worden gegoten. Er ontwikkelde zich onmiddel lijk een zeer felle torand, waar door niets van de inboedel kon worden gered. De kostganger kreeg ernstige brandwonden en is naar het Koningin Juliana zie kenhuis overgebracht. De woning van de heer Pierik brandde geheel uit. Twee aan grenzende woningen kregen ern stige schade, zodat in totaal drie gezinnen dakloos zijn geworden. Allen waren tegen hrand verze kerd.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2