Uit de Provincie De blauwe auto De Amerikaanse troepen Duitsland in Israëlische auto op mijn Waarschuwing van Pekings Volksdagblad Zij gaf de eerste stoot Roofoverval in Engelenburgstraat te Den Haag Opiimisiisch relaas van generaal McAuliff Paasstroom van touristen minder groot dan vorig jaar AGENDA Japanse zeelieden protesteren De komende A.A.-conferentie Rusland acht een vredesverdrag met Oostenrijk mogelijk Het opperbevel van de West-Duitse strijdkrachten BEPUANTINGSDAG TE OOSTERLAND. TERNEUZEN. ZAAMSLAG. Oost-Duitsland meldt arrestaties van agenten Generaal Anthony McAuliff, bevelhebber der Amerikaanse troepen in Europa, gaf voor de buitenlandse pers in Bonn een optimistisch relaas over de ont wikkeling van de militaire macht in West-Europa. „Het is nooit verstandig om een potentieel aanvaller te onderschatten, maar ik zie geen reden onj Iwan plot seling uit te schilderen als een machtige militaire supermens. Hij trekt zijn broek, net als wij, slechts met één pijp tegelijk aan", Deze Pasen is de stroom van buitenlanders, die naar Amster dam Skwam, goed verwerkt. Iedereen heeft een slaapplaats gehad, zo luidden de berichten van de Amsterdamse V.V.V. aan het einde van de Tweede Paas dag. Er waren opvallend veel ge goede Fransen, die ons land in hun wagen kwamen opzoeken Velen van hen vroegen om goe de hotelaccommodatie. Toen de grote hotels in de hoofdstad op Eerste Paasdag waren volge boekt, verwees de V.V.V. hen aaar hotels benoorden het IJ, vooral Sn de badplaatsen. Het Ibeeld van de Eerste Paas dag zette ziah ook de Tweede voort: minder Duitse touristen, veel meer Franse en vrij veel Belgen, Amerikanen en toezoekers uit Scandinavië. Overmatig druk is het in de hoofdstad niet ge weest. Om 9 uur 's ochtends schakelde de verkeerspolitie de verkeerslichten in, zeer tot mis noegen van het rijdend personeel van de. tram, dat daardoor op het snelle Zondagse rijsohema ten achter kwam. Enige tijd la ter gingen de verkeerslichten adhter weer uit Ze waren Zon dag overbodig. Op de Tweede Paasdag was 'het zeker niet drukker dan op de Eerste. Het weer was veel toe ter: geen regen en zelfs enige 3»n. Iets minder dan 3000 bezoe kers (tegen 4000 op de Eerste Paasdag) zochten hun weg door het Rijksmuseum. Ook van de rondvaarten werd iets minder gebruik gemaakt dan Zondag, ai deden de exploitanten op bei de Paasdagen goede zaken. aldus de generaal. Generaal McAuliff zeide, dat de Atlantische strijdkrachten in West-Europa op het ogenblik 3 jaar geleden, toen generaal Eisenhower in Europa kwam. „Ik wil niet zeggen diat wij met de huidige strijdkrachten een al gemene aanval kunnem weer staan. Maar wel kan ik zeggen, dat wij niet meer van plan zijn ons op de (Rijm terug te trekken en- ik kan garanderen, dat wij nu in staat zijn elke daarii van agres sie tegen West-Duitisland tot een zeer kostbare onderneming te maken", aldus de generaal. Hij voegde eraan toe, dat het uiteindelijke doel, zo sterk te wor den dat iedere adspiiant-aanval- Ier zal worden afgeschrikt, „ze ker bereikt zal zijn, wanneer wi in staat zijn twaalf geoefende Duitse divilsies aan onze strijd krachten toe te voegen". In 1950 bestonden de Ameri kaanse troepen in Duitsland uit een brigade der „constabulary' en een divisie infanterie, die slechts één tactisch plan hadden: terugtrekken naar de Westelijke oever van de 'Rijn om daar stand te houden. Thans bestaan de Amerikaanse troepen in Duits land uit vier infanterie divisies en een pantserdivisie en spoedig zullen twee dezer infanteriedivi sies worden vervangen door een of vier maal zo sterk zijn als vier nieuwe pantser-divisie en een di visie parachutisten. Tegelijk verzekerde McAuliff, dat alle plannen voor een terug trekken achter de Rijn in geval van een Russisch aanval waren verdwenen. „Wij stellen ons nu voor om voor iedere duimbreed grond, die we bezetten, te vech ten". De generaal zeide, dat de Ame rikaanse troepen in Duitsland een zo zware training ondergaan, dat veteranen uit Korea hadden ver klaard, dat de oorlog daar een „cakewalk" was in vergelijking met de training in Duitsland. McAuliff zeide, dat de Ameri kaanse troepen de Duitser zeker in het eerste jaar van de opstel ling van hun strijdkrachten ook bij de militaire training hulp zul len verlenen. Zij zullen opleidingspersoneel beschikbaar stellen, Duitsers toe laten tot de Amerikaanse militai re scholen en hun actief laten deelnemen aan de oefeningen van de Amerikaanse divisies. Voorts zal alle technische en lo gistieke hulp worden verleend, die gewenst wordt. Voor de Ame rikanen in Duitsland kondigde McAuliff enige beperkingen in levensstijl aan: zij zullen in de toekomst met minder bezettings- kasten moeten toekomen, hun grote oefenterreinen met de Duit sers moeten delen en een groot aantal ongeschoolde Duitse hulp krachten. WOENSDAG 13 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Drie Liefdes". Hotel „Des Pays Bas", bo venzaal, 210 uur: Doorlopen de demonstratie wasmachines, snelkookpan, stofzuigers, enz. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Gaslicht". DONDERDAG 14 APRIL. TERNEUZEN: Hotel „Des Pays Bas", bovenzaal, 210 u.: Doorlopende demonstratie van wasmachines, snelkookpan, stofzuigers, enz. tot een dubbel succes. Nee, niet met biljarten, maar wèl met het witte truitje, dat ze aan heeft. Wam De Japanse Bond van Zeelieden heeft Dinsdag een klacht inge diend bij de Japanse regering en de Vereniging van Reders over „onduldbare mishandeling" van Japanse zeelieden in Aziatische tevens. Volgens de bond zijn Japanse aeelieden in havens van India, ainna en de PMlippijnen bloot gesteld aan onaangenaamheden variërend van molestatie en mis handeling tot georganiseerde diefstallen. De bond eist doel treffende bescherming, daar de 'leden tenslotte zouden kunnen weigeren op schepen te werken die havens in genoemde landen aandoen. Bij het gejbïed van Gaza is een Israëlische legerauto op een mijn gereden-. Eén -militair kwam daarbij om het leven en vier wer den gewond. Later brachten Israëlische ka nonnen Egyptische artillerie tot zwijgen, die in hetzelfde gebied), volgens een woordvoerder van het Israëlische leger, het vuur op een Israëlische patrouille had geopend. Dit was voor het eerste sinds vele maanden, dat beide partijen bij een grensincident van geschut gebruik maakten. „Inmiddels heeft het Arabische persbureau te Cairo gemeld, dat de -gemengde ibestamdsc o mmis sie Israël opdracht heeft gegeven, alle 120 mm mortieren en de met rupsbanden uitgeruste voertui gen -uit het gebied liangs- de kust strook van Gaza terug te trek ken, omdat de aanwezigheid hier van in strijd is met de bestands>- overeenkomsten' De klacht van- Israël is door de commissie later ook gegrond verklaard. Egypte werd ernstig berispt wegens een aanval o-p een Israëlische patrouille bij Nahal op 3 April, terwijQ! Israël werd veroordeeld, omdat het met mor tiervuur hierop had gereageerd. Het hoofd van de waarnemers van de bestandscommissie van de Verenigde Naties in Palestina, generaal-majoor Burns, heeft de Egyptische autoriteiten om mede werking verzocht bij het vermin deren van de spanning in het ge bied van Gaza in overeenstem ming met aanbevelingen van de Verenigde Naties, aldus deelde het hoofd van de dienst voor Pa lestijnse zaken van het Egypti sche departement van Oorlog, lui tenant-kolonel Fetoeh, Maandag avond op een persconferentie te CaiTö mede. Generaal Burns drong in het bijzonder aan op de oprichting van controleposten langs de ge hele demarcatielijn om de waar nemers van de Ver. Naties in staat te stellen te bepalen welke partij verantwoordelijk is bij eventuële incidenten. Volgens overste Fetoeh heeft Egypte Burn's verzoek met In stemming ontvangen. Egypte had in Mei 1954 op één van de verga deringen van de bestandscom missie reeds om instelling van dergelijke controleposten ver zocht, maar Israël had het ver zoek verworpen, aldus de Egyp tische officier. Volgens een Maandag aangeno men resolutie van de Israëlisch Egyptische bestandscommissie is Egypte verantwoordelijk voor het leggen .van een mijn op Israëlisch grondgebied op 1 April en Israël voor het schieten over de Israë lischEgyptische grens op de zelfde dag. Birmees plan voor economische samenwerking. Birma zal de 28 andere landen ter Aziatisch-Afrikaanse confe rentie in Bandung een voorstel doen voor economische samen werking over de hele linie. Dit plan is een uitbreiding van het voorstel, dat Birma op de eerste bijeenkomst van de Colombo-lan- den vorig jaar deed. Het werd toen voor verdere bestudering naar de afzonderlijke regeringen verwezen. Birma betoogde altijd, dat de achtergebleven gebieden van Azië door grote uitbreiding der economische samenwerking zich zelf kunnen helpen om stabiliteit en voorspoed te bereiken. Nu hoopt men de landen van Afrika en het Midden-Oosten in dit plan op te nemen. Autoriteiten in Birma menen, dat het aanzienlijke tijd zou ver gen een plan voor economische samenwerking uit te voeren, doch zij beschouwen de conferentie slechts als het begin van een langdurige samenwerking tussen Azië en Afrika. door toedoen van die kleine vuilmaak-kampioen is haar moeder OMO gaan probe ren en natuurlijk is zij het blijven gebruiken. OMO werkt voor twee. Daardoor wordt in de eerste plaats het goed wérkelijk wit en in de tweede plaats vlekkeloos schoon. Met een ander was middel is slechts öf het ene öf het andere te bereiken. Ja, 't mag gezegd worden èn zuiver wit èn vlekkeloos, dat 's OMO-schoon. •k Inderdaad kent alléén het moderne OMO het geheim van de z.g. dubbele 'waskracht, die èn wit wast, èn ook de koppige vlekken verdrijft. Vandaar het reeds beroemde „OMO voor de schoonste was van Uw leven!" o 247 c l ERNSTIG GEWOND AANGETROFFEN. Gistermiddag is op de rijbaan van de Zuiderparkweg in Rotter dam-Zuid de 79-jarige J. B. uit de Goereesestraat aldaar zwaar ge wond en in bewusteloze toestand aangetroffen. Toen hij in het Zui derziekenhuis was opgenomen, bleek dat hij een Schedelbasis- fractuur had opgelopen, en dat enige ribben door zijn longen wa ren gedrongen. Alles wijst er op, dat hij door een auto is aangere den en tegen de grond is gewor pen. Het slachtoffer verkeert in levensgevaar. .lioriifl De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, h'eeft de diplomatieke vertegenwoordi gers van Frankrijk, Engeland en Amerika een nota overhan digd, waarin gezegd wordt dat de Sowjet-Unie een verdrag met Oostenrijk mogelijk acht, gezien de wens van alle belanghebbende landen. Maandag zijn te Moskou be sprekingen tussen Oostenrijk en de SowjetJJnie over de Oosten rijkse kwestie 'begonnen. Al sedert 1945 voeren de vier grote mogendheden onderhande lingen over een verdrag met Oos tenrijk, ma-ar steeds zonder sue- ces. Óp 8 Februari j.l. stelde Molo tof d'e volgende voorwaarden: 1. Het moet gewaarborgd zijn, dat Duitsland en Oostenrijk zich rïiet opnieuw aansluiten. 2. Geen buitenlandse bases in Oostenrijk. 3. Oostenrijk moet niet toetre den tot 'bondgenootschappen, die tegen de Sowjet-Unie gericht zijn'. In Maart drong Oostenrijk aan op een bespreking met de grote vier. Het vnoeg tevens om ver duidelijking van de Russische voorwaarden. Enkele da-gen geleden herin nerden Engeland, Frankrijk en Amerika Oostenrijk er aan, dat odk zij gaarne een verdrag wil len. H-u-m verklaring werd door Rusland uitgelegd als een uit oefenen van druk op Oostenrijk „om te voorkomen, dat een op bouwend resultaat wordt be reikt". HET KERKEWERK IN ZEELAND. De provinciale kerkvergadering der Ned. Hervormde Kerk in Zee land heeft besloten tot instelling van een commissariaat voor maatschappelijk en cultureel werk en tot secretarissen daarvan te benoemen de Herv. predikan ten Ds. S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke en Ds. H. M. Strating te Goes, die elk voor de helft van hun tijd van het werk in de gemeente worden vrijge steld. De betrokken kerkeraden hebben daaraan hun goedkeuring gehecht, onder beding, dat door aanstelling van hulpkrachten in deze gedeeltelijke vacatures voor zien wordt. De aanstelling van beide predikanten tot secretaris ziet de provinciale kerkvergade ring als een nood-oplossing, waarom de proef voor de periode van één jaar zal gelden. De beide predikanten hebben als voor naamste taak de uitbouw van het kerkewerk in de provincie Zee land, de coördinatie van het werk der commissies, het geven van adviezen aan de predikanten, kerkeraden en gemeenteleden, en het contact met de overheid. Buit: 1180 gulden- In; de Engelerftourgstraat te Den Haag is gisterochtend om streeks half tien. een roofoverval gepleegd op een bejaarde man. De dader heeft zich met een be drag van 1180 gulden uit de voe ten kunnen maken. De 72-jarige W. J. woont in de «AAR DE VROUWEN! JONG TROUWER W (upfaanfal gehuwde vrouwen onder «fc> 20 jaar per 1000 vrouwen onder de 20 jaar) Engelenburgstraat in een huis, dat vroeger winkel is geweest. De voordeur zit niet op slot en alleen een belletje laan de deur igeeft aan, dat er iemand binnen komt. Gisterochtend omstreeks half tien zat de heer Wubben in het kamertje achter de vroegere win kelruimte geld! te tellen. Het was geld, dat de gezamenlijke coHec tanten van de R.K. kerken ir Den Haag bijeen hadden gebracht om er samen een reisje van te gaan maken, in totaal 1180 gul den. Er 'kwam een onbekend geble ven man binnen, die zeide iets te komen verkopen. Hij had dat „iets" alleen niet bijl zich, en zou 1-a-ter nog eens terug komen. Maar hij ging niet weg, doch knoopte een praatje aan. In de loop daarvan vroeg hij, of mevr. Wlublben -thuis was. Toen de heer Wulfclben deze vraag ontkennend had -beantwoord, vroeg de onbe kende, of de heer W. vijf-en-twin- ti|g gulden kon wisselen. Toen de heer W. zich bukte om in een la te kijken griste de onbekende het grote bedrag van de tafel. De heer W. merkte dit echter en greep een hamer, die in zijn nabijheid lag. Hij! probeerde de overvaller daarmee op het hoofd te Slaan, doch raakte hem slechts op de schouder. De overvaller nam die heer W. vervolgens de hamer af, en sloeg deze er mee tegen de borst en o-p de handen. Waarsdhij|nlijk mede ten gevol-ge van de emotie raakte de aange vallene bewusteloos. Hij bleef dat drie -kwartier, zodat de over valler ruimschoots gelegenheid had zich uit die voeten te maken, De politie is er nog niet in ge- jslaagd, de dader te vinden. IRENESTUDIO TE BUSSUM WORDT HERBOUWD. Het bestuur van de Nederland se televisiestidhtiinig heeft beslo ten er naar te streven dat de, vo rige week door brand uitgescha kelde, Irenestudio in Bussum zal worden herbouwd en opnieuw in gericht. Wel heeft men de mogelijkheid onder het oog gezien de plannen voor het bouwen van een geheel nieuw studiocomiplex thans te be spoedigen, doch dat zou toch ten minste twee jaar vergen. Men hoopt de Irenestudio over onge veer een half jaar weer in ge bruik te kunnen stellen. Intussen beraadt men zich over de vraag op welke wijze de uit zendingen het eerstvolgende half jaar voortgang te doen vinden. Het Zondag verschenen Volks- i vermeld van een samenzwering Peking schrijft, dat lom de leiding van de communis- nnrvi. i ficnVio nortü oo db rAtTPrilKT nvpr SPANJE) 11 EGYPTE 160 NEDERLAND 19 vJ FRANKRIJK 41 W.-DUITSLAND MEXICO 76 STATEN dagblad van de strijd binnen de Chinese com munistische partij „scherper en ingewikkelder in plaats van zwakker" zal worden. Het blad spoort de leden aan „nauwlet tend, systematisch en geregeld elk lid van de Chinese commu nistische partij, zelfs de meest vooraanstaanden, in het oog te houden". Het blad noemt het verzoek van het centrale comité om Kao Kang en Djao Sjoe Sjih te roye ren, „een belangrijke overwin ning in de geschiedenis van de partij". Kao Kang, de voormalige vice- voorzitter van de Chinese volks regering en hoofd van het Noord oostelijke Chinese bestuursge bied, is in een begin deze maand aangenomen resolutie van een nationale conferentie als leider tische partij en de regering over te nemen. Hij zou geweigerd hebben schuld te bekennen en zelfmoord gepleegd hebben. Djao was volgens de conferen tie Kao's voornaamste bondge noot. Hij is reeds lang commu nist eri was politiek commissaris van het Oostchinese militaire district. Het Pekingse Volksdagblad zegt, dat de samenzwering van Kao en Djao niet iets toevalligs was, doch zich slechts scherp af tekent door de aard er van, n.l. een poging om de beproefde lei ding van de partij onder Mao Tse-Toeng omver te werpen. Tenslotte wordt de leden op het hart gebonden, te waken tegen „verslapping van de disci pline". De mogelijkheid bestaat, dat het opperbevel over de toekom stige Westduitse strijdkrachten verdeeld zal worden tussen de Westduitse president en de bondskanselier, voljgens een compromisvoorstel, dat thans in Bonn wordt besproken. Geopperd is, dat de president titulair-opperbevelhebber zal zijn, doch dat de bondskanselier als hoofd van het kabinet de defen siezaken zal coördineren en ver antwoordielijk is aan het parle ment. Zowel de Christen-democraten van dr. Adenauer ais de socia listen, die de oppositie vormen, hebben zich er voor uitgespro ken, het opperbevelhebberschap in handen van de bondskanse lier te stellen. Zij- zijn van me ning, d'at de opperbevelhebber verantwoordelijk moet zijn aan 't parlement en herinneren aan de toestand tussen de beide wereld-, porlogen, toen president Von Hindenburgs invloed als opper bevelhebber rampzalige gevolgen had in de politieke sfeer. De vrije democraten echter, die de één na grootste groep uit maken in dr. Adenauers coalitie, hebben verklaard, dat de bonds kanselier reeds genoeg macht heeft en dat de opperbevelhebber boven de politiek dient te staan. Tenslotte is gesteld, dat de defensievraagstukken in het tijd perk van de waterstofbom te veelomvattend zijn voor een op perbevelhebber van het klassieke type. Gisteren heeft de Bloemisten- en Hoveniers vereniging uit Saest in Oosterlanid een be-plantLngsdag gehouden als onderdeel van het adoptieplan. Meer dan 300 vaste planten en 200 heesters zijn dloor de gemeente Soest voor de be planting rond de Ned. Herv. Kerk van Oosterland geschonken. Voor de plantsoenen werd 18 kilogram -gazonzaad gegeven. Door dit initiatief van burge meester mr S. P. BentincR te Soest, voorts door de beplanting van de begraafplaatsen door de gemeente Baarn en tenslotte door de Jeugdfooomplantactie rond het gemeentehuis, herkrijgt Oosterland iets van haar zeven tien hectare verloren gegan© be bossing van voor die ramp. Openbare verkoping. Gisteren werd door notaris Hoving in het café „Du Commer ce" ten verzoeke van dë erven Joz. de Feijter in het openhaar verkocht: 1. Het huis met erf en tuin aan de Azaleastraat 1 (hoek Kerk hof laan), groot 6 aren. -Koper hiervan werd de heer A. A. va:n Alphen voor 12-200. 2. Het huis met sdh.uur en erf aan de le De Feijterstraat 23, groot 91 c.a. Het perceel werd ingehouden op ƒ1.000,—. 3. Negen huizen met erven aan de 2e De Feijterstraat 1 tot en met 8 en 10 (in massa). Koper werd hiervan de .gemeen te Terneuzen, voor ƒ3.700,—-. Opbrengst coliecte. De „Simavi"-collecte voor het medisch werk in Suriname, Indo nesië en Nieuw-Guinea heeft te Zaamslag opgebracht 461,08. door A. H. VAN OMMEN. 102) Bijlman besloot zelf het gesprek op haar dochter te brengen. „Ik hoop mevrouw," begon hij voor zichtig, „dat u nèt zulke goede moed hebt wat betreft het spoe dig terugvinden van uw dochter, als de politie." Een bijna onmerkbaar lachje trok over haar gelaat en deed de rechte rode mond iets vertrekken. Goede moed?" herhaalde ze. Wat verstaat u daaronder? Heeft de politie dan een ogenblik ge meend, dat ik mijn kind nooit meer gezond en wel zal terug zien? Belachelijk!We zitten hier toch niet in Amerika?" „Nee, nee, natuurlijk niet," wist Bijlman niets anders te zeggen. „Nou dan?Ik weet niet, wie er achter zitik bedoel achter die ontvoeringmaar ik heb daar zo mijn eigen gedachten over. Als ze mij echter denken te treffen, door mijn dochter te ont voeren, dan slaan ze de plank mis." Haar gezicht stond weer strak en de ogen schitterden fa natiek. „Goedhet eerste ogen blik ben ik door het bericht zeer geschokt, maar ik ben geen vrouw die gauw bij de pakken neerzit. Ik heb een harde jeugd achter de rug enhet huwelijk is voor (Nadruk verboden). mij ook geen zevende hemel ge weest." Ze wierp het hoofd ach terover, zodat het zwarte haar golvend-blauw glansde. „Nee he ren, er zijn te veel stormen over mijn hoofd gegaan om me nu door een plagerijtje zó beschouw Ut tenminste die hele ontvoering kapot te krijgen. Vergeeft u me deze banale uitdrukking." „Hebt u dan enige vermoeden, wie u probeert ehkapot te krijgen?" vroeg Bijlman voorzich tig. Ze haalde licht de schouders op. „Ik mocht iemand eens vals beschuldigen," antwoordde ze raadselachtig. „Noemt u eens een naam," drong Bijlman aan. „Naaam?Namén!" riep ze fel. Bijlman deed verwonderd. „Noemt u dan die namen," zei hij. „Ik geef u bij voorbaat de verzekering, dat ik uw woorden als zeer discreet zal beschouwen en ze geenszins als een directe verdachtmaking zal opvatten, al thans, zolang één of meer namen niet passen in de theorie en fei ten, die ik zo langzamerhand heb opgebouwd," voegde hij er voor zichtig aan toe. „Vergeet u niet, dat de ontvoering van uw doch ter in nauw verband staat met de overval, de moord en de daar op volgende juwelendiefstal." „Juist daarom wil.ik zo voor zichtig zijn," antwoordde ze. „Acht u de door u bedoelde per sonen, behalve een ontvoering ook in staat een moord te ple gen?" ,Een man is tot alles in staat, zei ze cynisch. „Hoe bedoelt u dat? U bent erg vaag." ,Als een man zijn vrouw.... een vrouw wil treffen, is hij tot alles in staat," verduidelijkte ze. Bijlman haalde ongeduldig de schouders op. „Zo komen we niet verder, mevrouw, U noemt mij namen, en zo niet, dan moet ik zelf mijn conclusies trekken. Goedals u mij daartoe dwingt dan moet ik u tot mijn spijt ver tellen, dat ook uw dochter op mijn lijstje van verdachten staat." Met een ruk keerde de vrouw zich om en haar donkere ogen gloeiden, terwijl ze de inspecteur recht in het gelaat keek. „Dit is een bijzonderheid, waaraan ik nog niet heb gedacht," bekende ze. En half in gedachten vervolgde ze: „Natuurlijk't is zeer goed mogelijk, dat dit het vooropgezet te doel is van de man, die mij kapot wil hebben „Vanzelfsprekend!" moedigde Bijlman haar aan. „Goed inspecteurik zal na men noemen: mijn eerste man, de juwelier Van Bennekom, mijn te genwoordige echtgenoot Belfort (ze lachte even cynisch) en onze pensiongast, Mickey Tienhoven. Deze drie zijn in staat het leven van een vrouw tot een hel te ma ken en zij zullen daarbij Voor geen middel terugdeinzen." Bijlman was werkelijk ver baasd. „Dus ook mijnheer Tien hoven?" vroeg hij. Ja," antwoordde ze kort. „Dat uw eerste man een zekere haat jegens u koestert vanwege zijn gestrand huwelijk zou ik mij nog kunnen indenken, ofschoon ik daarvoor niet de juiste beweeg redenen kan gissen, maar ik be grijp niet, waarom Belfort u moet haten. Zekerik had een ver moeden, maar dat klopt niet meer nu u tevens de naam Tienhoven noemt." Ze lachte kort. „Natuurlijk.... v, vermoedt hetzelfde als mijn man, namelijk, dat ik met Mickey Tienhoven een verhouding heb. Nee inspecteur, mijn haat en min achting voor Tienhoven is mis schien nog groter dan die voor Bennekom en Belfort. Ik geef u echter de verzekering, dat ik mijn man nooit de minste aanleiding heb gegeven om te vermoeden dat ik hem bedrieg." „Eb waarom haat u die Mickey zo? Maakt hij 't u lastig?" „Hij maakt het mij lastig," be vestigde ze. „Chantage?" vroeg Bijlman. Ze keerde zich om en keek weer het raam uit. „Daar komt mijn man aan," zei ze. Vlug verliet ze de kamer om de voordeur voor hem te openen. (Wordt vervolgd). De Oostduitse regering deelt mede, dat onlangs 521 agenten zijn gearresteerd, die werkten voor de Amerikaanse en de Brit se geheime dienst. Een groot aantal spionnage- en terreurgroe pen was opgerold. Allerlei materiaal was in beslag genomen, aldus de mededeling, zoals radiozenders en ontvangers van Amerikaanse makelij, codes, vuurwapens, munitie, vergif, landkaarten en valse paspoorten. Sommige van de agenten had den gewerkt voor de Westduitse spionnagegroep en organisaties als de strijdgroep tegen onmen selijkheid, de commissie van vrije juristen, de radio-omroep Rias en bureaux van Westberlijnse poli tieke partijen. In de regeringsverklaring wordt verder gezegd, dat de drie Westelijke bezettingsmogendhe- den Amerika, Engeland en Frankrijk van West-Berlijn het voornaamste centrum voor haar activiteit tegen Oost-Duits land hebben gemaakt. Een der gearresteerden had in Februari het gebouw van radio- Oost-Berlijn in brand gestoken. Anderen hadden 5.000 stuks vee vergiftigd, waarvan 1200 dieren gestorven waren. VERLAGING PRIJZEN VAN GRAMOFOONPLATEN. In de afgelopen weken zijn door het ministerie van Economische Zaken in het kader van het hui dige kartel- en prijsbeleid bespre kingen gevoerd met de Neder landse importeurs/fabrikanten van en detailhandelaren in gra- mofoonplaten, die verenigd zijn in de Nederlandse vereniging van gramofoon-importeurs en -fabri kanten, resp. de Nederlandse ver eniging van gramofoon-detail- handelaren. Deze besprekingen hadden met name betrekking op de prijzen en de handelsmarges. Aangezien een aantal leveran ciers van bekende merken gramo- foonplaten heeft besloten tot een belangrijke prijsverlaging op kor te termijn ten aanzien van voor namelijk zogenaamde langspeel platen, zijn bedoelde besprekin gen voorlopig tot een einde geko men. Het betreft hier prijsverla gingen tot 23 procent van mer ken, die het grootste deel van de omzet van deze gramofoopplaten uitmaken.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2