Tien Uit de Provincie ORCAM i Binnenlands nieuws De blauwe auto jaar wederopbouw Zeeland iii in IjOiHlwill KERKNIEUWS RECHTSZAKEN DOUWE EGBERTS AXEL. De bioscoopbrand Sclessin Overstromingen in Canada TERNEUZEN. BRESKENS. MIDDELBURG. s 1 Oö >0 1Ü SAS VAN GENT. De beste bedden gemaakt! Arrestatie van Rooms- Katholieken in Argentinië DE PAASDRUKTE TE ROTTERDAM. 'De herbouw van de door oor logsgeweld verwoeste woningen in Zeeland is thans voor meer dan 85 procent voltooid. Een deel van de nog overblijvende 15 procent herbouwplichtigen zal om ontheffing van de bestedings plicht verzoeken. Voor sommi gen levert herbouw nog grote moeilijkheden op, omdat zij nog altijd niet weten waar zij hun huis dienen te herbouwen. In Breskens b.v. houdt de wederopbouw van een aantal bedrijfspanden nauw verband met de plaats van de nieuwe haven, die nog steeds niet is vastgesteld. Die 15 procent betreft rond 1000 woningen. In 1945 bleek Zeeland relatief het zwaarst ge troffen door de oorlog. Er wa ren ruim 700.000 woningen en daarvan was ruim tien procent verwoest, terwijl nog bijna 53 procent was beschadigd. Niét meer dan 37 procent kon dus als „bewoonbaar" worden aange merkt. Van de totale woningvoorraad van Vlissingen b.v. bleef slechts zegge en schrijve één huis onbe schadigd. Ook vele fabrieken, scholen, openbare gebouwen, kerken en winkels waren door het oorlogsgeweld vernietigd om nog maar niet te spreken van de enorme schade aan wegen, bruggen, sluizen enz. Walcheren stond onder water en een deel van Schouwen-Dui- veland was eveneens geïnun deerd. Na de eerste fase van nood- herstel volgde het definitieve herstel en de herbouw. In de jaren 1945 tot en met 1947 werden er in Zeeland 1961 noodwoningen opgetrokken, ter wijl er door het toenmalige bu reau wederopbouw boerderijen nog 293 noodboerderijen en 602 andere noodgebouwen werden neergezet. Op 31 Mei 1947 waren er nog 1208 woningen tijdelijk onbewoonbaar door de beschadi gingen. Er werden 794 boerderijen verwoest. Deze zijn momenteel op een 3Ó-tal na herbouwd. Twin tig zullen niet worden herbouwd. De bouwkosten van de geduren de 1945 tot en met 1954 gebouw de boerderijen bedroegen ruim 24.5 millioen gulden. In de industriële sector is het herstel der oorlogsschade nage noeg voltooid en dit geldt ook van openbare gebouwen en scholen. Dat zeer vele arbeiders van buiten de provincie een groot aandeel in de wederopbouw van Zeeland hebben geleverd wordt bewezen door een simpel cijfer: in 1947 werkten er in de provin cie aan de woningbouw 9636 ar beiders van buiten. Op 31 Mei 1947 telde Zeeland d0313 woningen en thans is dit aantal opgevoerd tot 75059. Daar bij moet worden bedacht, dat de stormvloed van 1 Februari 1953 zeer veel van hetgeen op het her- bouwfront in acht jaar was be reikt weer ongedaan maakte. Er werden toen niet minder dan 3244 huizen verwoest. De Zeeuwse Ramp sch a d etou reaux behandelden 14144 schade aangiften. In bijna alle gevallen werden overeenstemming bereikt aver de getaxeerde schadebedra gen. Op Schouwen-Duiveland wer den in opdracht van de regering 345 woonketen gebouwd en bo vendien werden 140 door Oosten rijk geschonken houten zomer woningen voor de huisvesting van de rampslachtoffers beschik baar gesteld. Vele particulieren bouwden zelf hun noodwoning. Momenteel is het zo, dat in de Zeeuwse rampgebieden zoveel huizen zijn gebouwd of in aan bouw zijn, dat over twee tot drie maanden de totale woningvoor raad weer op het peil van 31 Januari 1953 zal zijn gebracht. Zeeland ontving ook nog 274 houten woningen van buitenland se regeringen of organisaties, alsmede enorme hoeveelheden materiaal. Van de 389 door de ramp ver woeste boerderijen zijn er thans 24 herbouwd en 156 in uitvoe ring of aanbesteed. In de perio de 1945 tot en met 1954 zijn er in de gehele provincie in totaal 13550 woningen gereed gekomen. Daarvan werden er 5841 door gemeenten gebouwd, 2579 door woningbouwverenigingen, 4870 door particulieren met rijkssteun en 125 door particulieren zonder deze steun. Het rijk bouwde 135 woningen. Met de bouwactivitei ten in Zeeland van 1948 tot en met 1954 was een bedrag van ruim 300 millioen gulden ge moeid. Voor rekening van de woning bouw kwam daarvan ruim 130 millioen gulden. IR. HOFSTEDE OM HET LEVEN GEKOMEN. Vrijdagavond is bij een auto ongeluk in de kom van de ge meente Haren (Gron.) de 65-jari- ge technische adviseur van het aardgasbedrijf in Delfzijl (Gron.), Ir. E. J. Hofstede, om het leven gekomen. De vrouw van het slachtoffer, die zich eveneens in de veronge lukte autd* bevond, is met een zware hersenschudding en enkele gebroken ribben in het acade misch ziekenhuis te Groningen opgenomen. Haar toestand was critiek Een derde persoon, die zich in de verongelukte auto bevond, de 36-jarige mej. H. L. Spoor, sociale werkster uit Delfzijl, is later in het academisch ziekenhuis aan haar verwondingen bezweken. Ir. Hofstede en zijn echtgenote waren op weg van Delfzijl naar hun woonplaats Zeist. Op de rijksweg van Groningen naar As sen, in de kom van de gemeente Haren, raakte de ingenieur, die met vrij grote snelheid reed, door een flauwe bocht aan de linker kant van de weg. Door een nade rende tegenligger was hij echter verplicht snel weer naar rechts uit te wijken, waardoor de auto begon te slingeren en uiteindelijk tegen een boom aan de linker zijde van de weg botste. Ir. Hofstede overleed kort na het ongeluk ter plaatse. Het tweede slachtoffer, mej. Spoor, had van de ingenieur en zijn vrouw in Delfzijl een „lift" ge kregen. Paas Zaterdag een even sympa thieke als geslaagde actie op touw gezet voor Terneuzens jeugd. Enkele dagen geleden was per circulaire aan de kinderen mede gedeeld, dat zij mee konden doen 'aain het Paaseieren-zoeken. Op verschillende plaatsen in de stad, maar niet aan water of rij weg, zouden genummerde stenen eieren worden gedeponeerd, die s namiddags tegen echte choco lade eieren konden worden inge ruild. Deze eieren, vijf en zestig in totaal, waren door de leden van „Klimop" beschikbaar gesteld. En zo was het Zaterdagmorgen vroeg al een hele druikte in Ter neuzens straten, geen volwasse nen maar veel kinderen, extra vroeg uit de veren otmi eieren te zoeken. Toen 's namiddags om 5 uur de gélukkige vindstertjes en vin ders hun gevonden ei kwamen inruilen bij het (bestuur van „Klimop" op de kiosk op de Markt, -was er heel wat belang stelling. Buitengewoon amusant waren de verhalen die iedere ge lukkige over zijn avonturen in de vroege morgen voor de micro foon, mocht vertellen. Heel erg duidelijk was het niet altijd- Maar als je een ei vindt „in de Dijk- straat bij dinges tussen twee van die blauwe dinges" dan moet je toch al heel slecht békend zijn in Terneuzen wil je niet precies weten wéér dat is. In ieder geval waren er heel wat (blijde kinderen en het be stuur van Klimop heeft van haar sympathieke reclame zeer veel plezier beleefd. in De exploitante van de bioscoop JRio" te Sclessin, mevr. Del- arouck, heeft enkele Belgische bladen een interview toegestaan. Zij heeft zelf vrij ernstige brand wonden opgelopen bij de brand in haar bioscoop, die vorige week aan 39 mensen het leven heeft gekost. Mevr. Delbrouck verklaarde, dat de voormalige exploitante baar gewaarschuwd had, dat kin deren en jonge lieden in de bio scoop wel eens rookten en siga rettenpeukjes naar het doek wierpen. Op de dag van de brand hoor de mevr. Delbrouck een voet- aaeker in de zaal knallen. Zij ging naar binnen om de orde te her stellen. Bij het doek gekomen, knalde een tweede voetzoeker wit elkaar. Een jongen van 16 of 17 jaar verklaarde, dat hij de voetzoekers had aangestoken. Er was nog een jongen, die eén grote voetzoeker in de hand hield Eén van de medewerkers van mevr. Delbrouck verzeker de, dat het verwarmingsappa raat in de zaal niet werkte. Mevr. Delbrouck heeft vol gens de Belgische bladen een be wijs, dat de door de burgemees ter aangewezen controleur 30 Maart, dus vier dagen vóór de ramp, de zaal gecontroleerd beeft. Het rijke landbouwgebied van Zuid-Manitoba in Canada wordt «jp het ogenblik door overstro- ïóingen geteisterd. Honderden vrijwilligers hebben de gehele pasen hard gewerkt om te trach eal het water tegen te houden. Ean groot aantal huizen Zijn door bet water geïsoleerd, een aantal «ruggen zijn vernield en vele ■segen staan onder water. Meer dan 100 huizen ten Zuid- Westen van Winnipeg zijn door ibet water omringd en minstens vier bruggen in dit gebied staan geheel onder water. DE SITUATIE OP I)E WESTERSCHELDEVERENY Een officiële mededeling van het provinciaal bestuur van Zee land naar aanleiding van de te verwachten moeilijkheden bij het vervoer over de Westerschelde wordt o.m. gezegd, dat alles wat mogelijk is wordt gedaan om het vervoer zo goed mogelijk te doen verlopen. Men zal er ech ter rekening mede dienen te houden, dat zolang de twee grote veerschepen voor de Wes terschelde, over het voorontwerp waarvan thans overeenstemming Is bereikt, niet in dienst zijn, een overgangstoestand ontstaat. Men zal in de komende maan den alle aanwezige veerboten in de vaart brengen. Plannen zijn in studie om op het veer Terneu zenHoedekenskerke tijdens de zomermaanden een tweede boot 4n te leggen. Ook bestaat de kans, dat de Moerdijkpont „Dordrecht" met 30 meter zal worden verlengd. Wordt spoedig een beslissing ge nomen, dan kan dit grotere schip omstreeks half Augustus weer in de vaart worden gebracht. Van het charteren van opge legde Antwerpse veerboten, die dienst zouden kunnen doen tus sen Kruiningen en Perkpolder, is om technische redenen afgezien. Het motorschip „Koningin Emma" is nu met 10 meter ver lengd en wordt Donderdag a.s. weer in dienst gesteld tussen Zierikzee en Katse Veer. Aan de minister van Verkeer en Waterstaat is machtiging ge vraagd om in de drie drukste zomermaanden met drie schepen te mogen varen tussen Kruinin gen en Perkpolder. ADRES OVER ZOUTSCHADE OP WALCHEREN. De vereniging van burgemees ters en secretarissen op Walche ren- zal een adres richten tot Ged- Staten van Zeeland over zout- sdhlade aan woningen in, het voor malige geïnundeerde gebied van het eiland. Voor de rampgebie den geldt een regeling, volgens welke woningen, die door het zeewater dérmate zijn aangetast, dat men 'beter van krotten kan spreken, kunnen worden opge ruimd. De betrokken gemeente krijgt dan bouwvolume voor nieuwbouw. De bedoeling van het adres is te bevorderen, dat deze. regeling ook voor Walcheren van toepassing wordt verklaard. Na de inundatie van dit eiland heeft men immers tnet dezelfde moei lijkheden "té kampen gehad als nu- i-n het rampgebied, terwijl na tien jaar de z.g. zoutschade op Walcheren nog altijd een grote rol speelt. De gemeentebestuur ders achten het daarom billijk, dat Walcheren dezelfde facilitei ten verkrijgt. De vereniging van B. en W. zal dit jaar 75 jaar be staan en dit jubileum zal o-p 9 Mei a.s. in „Brittannia" te Vlis singen worden gevierd. SCHEEPVA ARTBEWEGIN G KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand Blaart. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 199 226.829 Geschut afvaart 198 243.812 Gelost of geladen te: Terneuzen Sluiskil Sas van Gent 21 15 4 11.192 25.215 4.669 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Ton Stoom- en Motorschepen 1291 340.908 Sleep- en Zeilschepen 201 214.288 Afvaart. Aantal Ton Stoom- en Motorschepen 1293 328.048 Sleep- en Zeilschepen 222 222.851 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 169 48.750 Sluiskil 216 118.364 Sas van Gent 103 23.354 De Paashaas was óók in Ter neuzen. De Terneuzense winkeliers vereniging „Klimop" heeft op Wielerkoers voor nieuwelin gen. P. Rentmeester uit Yer seke eindigde onbedreigd als eerste. Begunstigd door fraai voor jaarsweer en in aanwezigheid van een talrijk publiek vond gis termiddag alhier de door de A. W.S. uitgeschreven wielerkoers voor nieuwelingen plaats over een afstand van 60 km, waarvoor 23 deelnemers aan de start in de Noordstraat verschenen. Het parcoers was als volgt: Noordstraat, Nieuwistraat, Bui tenweg, Polderstraat, Walstraat, Markt, Noordstraat. Nadat de voorzitter der A.W. S„ de heer C. Verpoorte, zich in een toespraak tot de deelnemers en de talrijke foelangstellendën had gewend, laste te 3 uur de heer F. Groothaert, bestuurslid van de Axelse Wieier Supporters, het startschot. De eerste ronde werd gereden achter een motorrijder teneinde de deelnemers bekend te maken met het parcours. Vrijspoedig kwam er enige tekening in de kamp, daar P. Rentmeester uit Yerseke de kop nam en gevolgd door P. Bqgers D. Wou terse, F.- van Doeselaar en J. de Footer, waarna een groot pëloton waarin wel voort durend verschuivingen plaats vonden, doch die niet de minste bedreiging uitoefende op de eer ste 5 nieuwelingen. De vrij talrijk uitgeloofde pre mies, waarvoor fel gekampt werd, deden de spanning voort durend! oplaaien. Rentmeester liep echter steeds imieer en meer uit en (het was al spoedig te zien, dat, gezien zijn soepel rijden, indien hij niet met pech te kampen zou krijgen, hij als eerste door de finisch zou gaaini. Na ongeveer 10 ronden had hij dan ook een voorsprong van een ronde en nog steeds hield hij het snelle tempo vol en toen hij door de finisch ging 'had hij' twee ron dten uitgelopen op het grote pelo ton, met niet minder dan 5 minu ten voorsprong. De uitslag was als volgt: 1. P Rentmeester, Yerseke, 1 uur 42 minuten; 2. P. Bogers, Hoger- (heide; 3. D. Wou terse, Kwaden- damme; 4. F. van Doeselaar, Sluiskil; 5. J. de Poorter, Hoek; 6. W. Gunst, Goes; 7. A. Joose, Schore; 8. H. Vemoodj, Sluiskil; 9. Strootoant, St. Jansteen; 10. S. Verhoef, Goes; 11. P. Rijn, Scho re; 12. H. Slabbekoorn, Kapélle. Verkeersongeval. Zondagavond slipte tengevolge van de gladheid van de weg de auto bestuurd door de heer V. uit Breskens op de weg Breskens naar Groede. Eén der inzittenden, de heer D. uit Breskens, liep door de schok een gebroken sleutel been op en werd naar het zieken huis te Oostburg vervoerd. De overige inzittenden kwa men, behoudens enkele schaaf wonden, met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. Het 5-Mei programma. -Het comité voor de viering van de 5e Mei heeft een programma samengesteld, dat begint met een carillonconcert op de Lange Jan, gevolgd door een interker kelijke dlienst in de Nieuwe Kerk en een dienst in de R.-K. kerk. Daarna Ss er een, jeugda-ppèl op de markt, dat aanvangt met het hijsen van een twintigtal vlag gen. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein zal de jeuigd toespre ken. De Middelburgse jeugdraad organiseert vervolgens een gan zenbordspel in dé binnenstad, die daartoe in 50 valkken wordt ver deeld. Er zullen 1000 kinderen van 8 tot 14 jaar aan meedoen. In elk vak zijn twee leiders of leidsters aanwezig. Des middags zullen de drie Middelburgse gym nastiekverenigingen demonstra ties geven- op de markt. De mo tor- en autoclub ,,Scfheldegou- wen" houdt daarna jnotorbehen- digheiiidswedistrijden, waarna de middag wordt besloten met hand bal demo-ns traties en miero-korf- baldömonstraties. Des avonds zal 't Middelburgs mannenkoor con certeren op de markt, waarna er een lampionopto-dht zal worden gehouden, waarvoor het comité 800 lampionnen via de lagere schalen beschikbaar stelt. Na de monstraties van de turverenigin- gen en volksdansen is er door de verlichte binnenstad' een feeste lijke stoet achter verschillende muziekverenigingen en bands, waaraa--- 'e-der kan deelnemen, al of niet in feestcos-tuum of voor zie". van feestversiering. Tenslot te wordt er op de markt een bal- cbaim-pêtre gehoudén. Roode Kruis wordt actief. Door de onlangs te Sas van Gent opgerichte plaatselijke af deling van het Ned. Roode Kruis is reeds een grote activiteit aan de dag gelegd, onder meer is op het -plein voor het postkantoor eerl z.g.n. lectuurbak geplaatst, waarin allerlei weekbladen, tijd schriften e-d., welke niet ouder dan 6 maanden zijn, alsmede alle soorten iboéken kunnen worden gedeponeerd. Deze (boeken komen ten goede aan langdurig bedlege rige zieken door geheel Neder land. Ook de zieken uit Sas yam Gent die hiervoor in aanmerking wen sen te komen kunnen een daar toe strekkend verzoek indienen (bij het 'bestuur van de plaatse lijke afdeling. VIER ZWAAR GEWONDEN BIJ VERKEERSONGELUK BIJ DEN HELDER. Gistermiddag is op de rijksweg nabij' Den Helder een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie heren en een dame, waar schijnlijk uit Amsterdam', zeer ernstig gewond zijn. Omstreeks één uur naderde de manufactu- rier S. uit Julianadorp de rijfcsi- weg, komende van de Stahoolweg terwijl een -personenwagen, ko mende uit de richting Alkmaar eveneens dé kruising naderde, de heer S. verleende de van reChts komende op de rijksweg rijdende auto geen voorrang waardoor een botsing onvermij delijk werd. -De van Alkmaar komende auto, die dé van de Sc'hoolweg komende auto van de neer S. trachtte te ontwijken, Vloog met grote snelheid tegen een boom en werd volk-omen ver nield. De 4 inzittenden waren er zeer slecht aan toe en werden met een ziekenauto naar het ge meentelijke ziekenhuis in Den Helder vervoerd. De identiteit van de slachtoffers die allen in bewusteloze toestand verkeren heeft de ipohtie nog niet kunnen vaststellen. De auto v-an de heer S. liep slechts lichte 'beschadigin gen op a-an het rechter spatbord. De politie heeft beide auto's voor onderzoek naar Den Helder over gebracht. Men vermoedt dat een op de rijksweg achterop rijden de auto nabij- de kruising zijn voorligger heeft ingehaald, waar door de heer S. slechts uitzicht had op één auto. Naar de idénti- teit van deze autobestuurder, die doorgereden is, stelt de -politie èveneens een onderzoek in. HAZSI »€ODSN- f N m VOftf moderne SCHUIMRUBBER BED mensen MAIIMIIII-tAllllUN n ZiViN»I«CiNlElifOONN.1 In de Argentijnse stad Cordoba zijn Donderdag na afloop van een godsdienstige processie een aan tal Rooms-Katholieken gearres teerd. De arrestaties werden ver richt na een gevecht tussen deel nemers aan de processie en de politie. Kort geleden is in Argen tinië een wet aangenomen, waar in is bepaald, dat „witte" Don derdag (de laatste Donderdag vóór Pasen) geen openbare vrije dag is. De kwestie is uitgegroeid tot een conflict tussen kerk en staat. Vrijdagavond was de toestand in Buenos Aires gespannen. Het kwam echter niet tot ongeregeld heden. 101) Bak achtte het niet de moeite waard deze vraag te beantwoor den en vervolgde peinzend: „Maar d'r is een nadere moge lijkheid. Ik vroeg Belfort name lijk om de sleutel van de achter deur, maar die wilde hij niet eer der geven, voordat het personeel in de keuken klaar was. Een du plicaat-sleutel had hij niet meer, omdat deze de vorige week uit de deur was verdwenen! Volgens mij heeft alleen de moordenaar be lang bij deze sleutel om onge merkt het pension te kunnen bin nenkomen, zodat hij dus niet langs de conversiekamer hoeft te gaan, waar hij het risico loopt op gemerkt te worden door één of meer gasten, die zich daar des avonds ophouden. Overdag heeft hij niets aan deze sleutel: dan heeft hij immers de kans tegen de huisknecht of het meisje aan te lopen. Maar 's avonds als dit tweetal naar hun respectievelijke kamers is, kan hij van de sleutel van de achterdeur gebruik ma- door A. H. VAN OMMEN. Nadruk verboden. ken, zowel om weg te gaan als om thuis te komen. En als hij op deze wijze het pension verlaten heeft, mar hij beweert later, dat ie thuis is geweest, wie kan dan bewijzen dat hij liegt?" „Een gezonde theorie", meende Bijlman goedkeurend knikkend. „Laten we aannemen, dat de moordenaar deze sleutel in zijn bezit heeft. De reden, die je hier voor opgeeft is zeer aannemelijk. Rest ons dus te onderzoeken, hoe lang Belfort in Tienhovens kamer is geweest, of beter gezegd: hoe laat precies hij het pension is binnengekomen. Is dit vóór de tijd, dat jij naar je kamer ging, dan moet Belfort dus door de achterdeur zijn binnengekomen, welke dat neem ik tenminste aan door jou van te voren op slot was gedraaid." En toen Bak bevestigend knikte, vervolgde hij „Dan zou dit een zwak punt voor Belfort betekenen, want dan vraag ik me af, waarom hij zo angstvallig verborgen houdt, dat hij in het bezit is van een dupli caat-sleutel, ofschoon hij daar als eigenaar van het pension toch het volste recht toe heeft." „Maar we mogen niet uit het oog verliezen, dat Belfort mis- schien op de Amstel heeft staan loeren, wachtend tot Bak het licht in de conversatiekamer zou uitdraaien. Van de veronderstel ling uitgaande, dat Bak toen naar zijn kamer ging, kon Belfort ge woon door de voordeur het pen sion binnenkomen. Dit zou wijzen op een kort doch heftig onder houd met Mickey Tienhoven", zei Drost. „In ieder geval zullen we dit nauwkeurig onderzoeken," besloot Bijlman dit onderwerp. En zich tot Bak wendend, zei hij: „En jij, ouwe goochelaar...; nog m'n complimenten voor je handige trucjes van gisterenavond betrek jij maar weer je post in het artistenpension en rapporteer mij zelfs het meest onbenullige voorval. Vanmiddag tijdens de lunch, als het hele stel weer bij elkaar zit, uitgezonderd de mop perpot Pa Hazelaar, kan je ons bezoek weer tegemoet zien." Bak tikte even tegen z'n hoed, deed een lange haal aan z'n si gaar en hij verdween als het ware achter een grote rookwolk. Drost en Bijlman bestudeerden nog even het. rapport van de rechercheur en prentten de ver schillende tijden na middernacht goed in het geheugen. Uit deze tijden een conclusie te trekken was onmogelijk, dus besloten ze de zaak voorlopig even te laten rusten tot het verhoor van -de be trokken personen tijdens de lunch. Bijlman scheen hiervan enig suc ces te verwachten, doch zijn jon gere collega stond er sceptisch tegenover Tegen twaalf uur reed Bijlman zijn motor het hek binnen van Belforts kleine villa. Voordat Bijl man op de bel kon drukken, werd de deur reeds door mevrouw Bel fort geopend. Zonder een woord te zeggen bracht ze hen in de ruime voorkamer en met een handbeweging verzocht ze hen plaats te nemen. „Wij zouden uw man gaarne even willen spreken, mevrouw", begon Bijlman. „Mijn man is even met de hond weg. Hij kan ieder ogenblik terugkomen. Als de heren dus even willen wachten?".... „Natuurlijk!" verzekerde Bijl man haar en hij keek eens aan dachtig naar haar onbewogen ge zicht, waarin de dunn«n rode lip pen niet de minste emotie verrie den. Hij verwachtte de logische vraag, of hij nieuws meebracht omtrent haar dochter, doch ze bleef met strak gelaat naar bui ten turen, alsof ze wachtte op de komst van haar man. (Wordt vervolgd.) FAMILIEDRAMA IN MAASTRICHT. In 't zogenaamde Bungalowdorp te Maastricht heeft de 'Maas trichtse politie in de woning van 'het gezin C. 'aan die Mlnahasa- straat Maandagmiddag om streeks half één de stoffelijke overschotten van de man, de vrouw en twee kinderen van vier en zeven jaar aangetroffen. Volgens de politie heeft de man vermoedelijk (in een vlaag van waanzin zijn vrouw en kinderen gedood en heeft hij daarna de hand aan zichzelf geslagen. Zowel de man als de vrouw zo-uden reeds geruime tijd onder psychiatrische behandeling zijn. Op last van de officier van J us- titie bij de Maastrichtse recht bank mr P. van Mierlo, werden de lijken naar het ziekenhuis St. Anniada'l te Maastricht overge bracht. Nadat de politie was gewaar schuwd, zijn ook mr Van Mierlo, de commissaris van politie te Maastricht, de heer L. Janssen en andere politie-autoriteiten naar de plaats gegaan, waar -het familiedrama zich 'heeft afge speeld. pakhuis werd door de brandweer nat gehouden en voor brandscha de behoed. Omtrent de schade kon nog weinig met zekerheid worden ge zegd. OOIEVAAR IN DUSSEN TERUG. Op het kasteel-raadhuis te Dus- sen huist sinds jaren een ooie- aarspaar. -Dit jaar maakt daar op 'geen uitzondéring. Zondagmiddag is de ooievaar teruggekeerd en heeft opnieuw zijn woning (betrokken. ONTSPANNINGSPARK „DE EFTELLNG". Het ontspanningspark ,,De Ef- teling" te Katsheuvel is in de af gelopen wintermaanden wederom uitgebreid. Zo werd een pony manege, gebouwd, in het sprook jesbos het peperkoekhuisje van Hans en Grietje opgetrokken, en het kinderspoor-emplacement uitgebreid met 21 nieuwe loco motieven. In 1954 werden 600.000 bezoekers in ,,De Efteling" ont vangen. Botterdam heeft zich (met de Paasdagen, althans de Eerste Paasdag, ten aanzien van de logiesruimte niet voor problemen gesteld gezien. In de nacht van Zondag op Maandag waren de hotels en pensions volledig bezet; de V.V.V., die ons dit mededeelde, heeft 'geen toeroep op de in haar Ibezit zijnde particuliere adressen ibéhoeven te doen. Omstreeks het middaguur van de Tweede Paas dag waren in verscheidene hotels nog kamers vrij, doch wanneer hiervoor gegadigden zouden zijn, dan zou dit pas tegen de avond (blijken. Evenals Eerste Paasdag was er Tweede Paasdag een druk ver keer door de Maastunnel en door de tunneltraverse: de verkeers wegen die naar Den Haag en ver der leiden. FELLE BRAND IN DE HAAGSE BINNENSTAD. Zaterdagavond om half twaalf zagen omwonenden uit het dak van een pakhuis in de Haagse binnenstad de vlammen hoog op slaan. Aangezien dit pakhuis omringd js door woonhuizen aan de Gedempte Gracht, grote win kelpanden aan de Grote Markt straat en aan het Spui, rukte de brandweer met zeer veel mate rieel uit. Brandweerlieden strompelden over bouwmateriaal en puin door smalle stegen naar het fel bran dende pand. Zij begonnen met het vuur aan alle kanten in te sluiten. In het pakhuis was op de eerste verdieping een schaft lokaal gevestigd van de aan nemersfirma, die enige kantoor flats bouwt op de hoek van Grote Marktstraat en Spui. Op de begane grond was beton- hout opgetast en op de tweede verdieping waren eveneens bouwmaterialen opgeslagen. Binnen het uur was de brand weer het vuur, dat vermoedelijk in het schaftlokaal is ontstaan, meester. De nablussing duurde nog geruime tijd. Een belendend NIET VEEL BUITENLANDERS MET PASEN IN DE BOEEENSTREEK. Met Pasen is het io de bollen streek niet druk geweest met buitenlandse toeristen en de heer W. van Willige, directeur van Haarlems bloei, zei dat hij er blij mee was omdat er in de streek nog niet veel te zien is. Alleen de narcissen staan in bloei. De bui tenlanders waren blijkbaar op de hoogte dat er op het ogenlblik weinig in (bloei staat en dat de periode van 23 April tot 8 Mei gunstiger zal zijn voor een be- Dat het Zondag in de bollen streek niet druk was is te begrij pen omdat het weer ongunstig was. Gisteren was het aantal Nederlandse bezoekers vrij groot. Dat het Nederlanders waren 'bleek uit de aanduidingen op de aiuto's. Ook waren er vele wande laars bij de bollenvelden omdat een Haarlemse wandelsporüver- eniging een (hloemibollentocht had. voorbereid. NED. HERV. KERK. Vicaris G. J. van Emden te Ter neuzen heeft toezegging van be roep ontvangen naar de gemeen te Zoeterwoude. SMOKKELAAR VEROOR DEELD TOT NEGEN MAAN DEN GEVANGENISSTRAF. De rechtbank te Maastricht heeft conform de eis, de 39-jarige mijnwerker C. M. uit Nuth, thans wonende te Wandre in België, veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wegens het smokkelen vaar 8300 kilo béter naar België. De auto van ver dachte, die ook al eerder is ver oordeeld wegens smokkelen is verbeurd verklaard.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2